Tweede Blad No.' 5217 Woensdag 13 April Jan Geertzen, 's-BOSCH, IDE J. ELEKAN P. J. 8GHET8ELAAR Spreeluren 10-12 eiil-3 voor het Land van Heusden en Aitena, de Langstraat en de Bommelerwaard. VRAAGT 64 bladzijden van ouds bekend Hótel Café Bitlard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. Griep 12'U CEÜT Firma L, J. Veerman Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 's-HERTOGENBOSCH, X Billijke Conditiën. BEHOORENDE BIJ HET ONDERZOEK VERLOFGANGERS. Voor het Indeelingsdistrict 's Herto genbosch is bepaald, dat het onderzoek der verlofgangers van de lichtingen 1920 en 1923 zal o.m. plaats vinden cp navermelde plaatsen: Te Woudrichem op 2 Juni voor de gemeenten Woudrichem, Dussen, Alm- kerk, Werkendam, Op en Neer Andel, Giessen, Rijswijk en de Werken c.a. Te Oosterhout op 25 Juni voor de gemeenten Oosterhout, 's Gravenmoer, Dongen en Made. Te Veghel op 25 Junjii voor de ge meenten Waalwijk, Heusden, Herpt, Drunen, Wijk c.a., Eethen, Oudheusden, Hedikhuizen en Nieuwkuijk. Te Waspik op 28 Juni voof de ge meenten Waspik, Sprang-Cap., Raams- donk, Geertruidenberg en Loon op Zand. $ieuw£. HERPT. In de algemeene vergadering van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Isi- dorus" sprak de heer v. Herpt de navolgende rede uit, die wii hier in haar geheel laten volgen Mijnheer de Voorzitter. Veroorloof mii dat ik, na hetgeen door U is gesproken, ook nog even mijn stem doe hooren en is door U gesproken in uw qualiteit van Voorzitter onzer vereeniging, ik wil mij daar volkomen bij aansluiten en wil namens de leden en als zijnde de grootste leverancier aan deze fa briek ook even mii laten hooren. Ik wil spreken namens de leden en hoop ook de tolk te zijn van de leden en ik koester de hoop, dat de leden het met mij in dezen allen eens zijn. Is door U Mijnheer de Voorzitter in uw betoog uiteengezet de verdiensten van de twee leden van het bestuur die op den dag van gisteren jubileer den als zijnde 25 jaren lid van het bestuur, sta mij toe, dat ik hierbii even een vergelijking maak en dan zou ik onze fabriek willen beschou wen als zijnde een motor en aan dien motor zittende twee vliegwielen, die twee vliegwielen Mijnheer de Voorz. dat zijn de thans jubileerende be stuursleden, ik hoop dat het bestuur het mii niet kwalijk zal nemen, maar juist die twee vliegwielen die doen zorgen, dat de motor rustig loopt en daar hebben zij wel bijzonder steeds aan meegewerkt. Die twee be zadigde menschen ieder 75 jaar oud. zij zijn de wielen waar gerust de riem- schijf aan verbonden kon worden, want trekken deden zij altijd en juist dat trekken van hen heeft voor ons vele voordeelen gebracht. De een als secretaris, wie herinnert zich niet hoe de Voorzitter van onze commissie van toezicht hem het vorig jaar betitelde als de acurate werker in wiens ad ministratie geen foutje of smetje in zit, de secretaris waar altijd van wordt gezegd alsdat daar eene heele veree niging oploopt en de andere hoe dikwijls heeft hij niet de leiding ge had als Voorzitter in de vergaderin gen, en ik zou durven zeggen al moest hij den Voorzittershamer niet hanteeren, hij was toch de raadsman waar de Voorzitter steeds gaarne bij te raden ging en die twee mijn heer de Voorzitter wil ik ook namens alle leden hier hulde brengen en dank zeggen voor al hetgeen zii voor ons gedaan hebben. Beschouw ik de fabriek als een motor, in die motor zit ook een hart mijnheer de Voorzitter en dat hart van dien motor in al zijn eenvoud brand van liefde voor de goede zaak der fabriek en wie bedoel ik daarmede, ja mijnheer de Voorzit ter hii persoonlijk heeft wel niet den titel waarop hij jubileeren kan, maar den naam heeft dien titel wel en dat is de naam van Miedema. Heeft de fabriek den dag herdacht, dat zij voor 25 jaar was opgericht, al dien tijd is daar de familie Mie dema aan verbonden geweest, heeft de broer het fundament gelegd en goedgelegd waarop uitgebouwd kon worden, de tegenwoordige directeur heeft de tijd van bouwen niet laten voorbijgaan en heeft steeds gewerkt en werkt nog voortdurend met flin- ken ijver. Ik sprak mijnheer de Voorzitter van het hart in al zijn eenvoud, ik hoop, dat het mij niet kwalijk ge nomen zal worden, want die eenvoud die komt hier toch wel zoo prachtig naar voren, en wat mogen wij ge lukkig zijn hier juist die eenvoudige directeur te hebben, laat ons gerust onze oogen eens opslaan naar die fa brieken daar ze een directeur heb ben gehad die dat kenmerk van het ware wisten. Ze zijn aan te halen de fabrieken daar ze de directeur weg zonden, zelf met de schuld bleven zitten niet alleen, maar daardoor ook een ramp veroorzaakte die bijna een ondergang voor een heele piaats of streek werd. Neen laat ons het dan houden met onzen directeur in al zijn eenvoud maar stoere en krach tig werkende eigenschap' van de provincie waar hij vandaan komt in de goede beteekenis voor de goede zaak. Dat hart van dien motor brandende van liefde voor die goede zaak,och laat ik het maar gerust zeggenMet de brutaliteit die ik over mii heb loop ik altijd gerust de fabriek door. dan hier dan daar, zii op het kantoor, in de machinekamer of karnlokaal ik kijk nergens naar en geef toch mijn oogen de kost. Dan zie ik daar bui ten het kantoor met het personeel werkzaam, die directeur, door zijn voorbeeld van aanpakken het overige personeel een prikkel gevende tot werken. Is er iets niet in orde dan komt die provinciale eigenaardigheid weer boven en dan zal en moet het weer in orde zijn zoo gauw mogehik- Het personeel hem kennende, houdt van hem vooral ook omdat zii we ten, dat alles tot in de puntjes in orde moet zijn en dat ze niet los gelaten worden voor alles goed is. Hij is onder 't personeel 'n werkezel en men zou haast zeggen dat hu geen directeur is want men ziet hem niet loopen met het mooie jasje en den hoogen boord. En op het kantoor. Ja daar zit hij ook te werken en als je weet en kent de administratie die hii bii moet houden en controleeren dan staat men er verstomd van, dat die direc teur, die daarvoor verantwoordelijk is nog zooveel tijd vind om in de fa briek te werken laat staan alles te controleeren. En al mag het dan wel zijn dat men de kantoortafel niet al tijd vol ziet liggen van buiten af met daar steeds overhangende een direc teur die denkt dat hü veel werk heeft, hier hebben al die boeken en registers, en dat zijn er velen die hii dagelijks noodig heeft een vaste plaats en neemt welke gii wilt ze zijn altijd bijgewerkt of ge ziet maar 1 of 2 kladjes op zijn tafel liggen die nog ingeschreven moeten worden, hii rust niet of de zaak moet in orde zijn, en dan geniet hii zijn rust bij zijn trouwe echtgenoote en gelief de kinderen die zii samen ook op- 1 voeden in dien eenvoud die hem zoo typeert en voor ons van zoo ontzet tende groote waarde is. Ook mevrouw Miedema mogen wij ook onzen dank wel brengen voor alles wat zij aan hem doet, doet zij om dien motor voor ons goed te doen loopen en laten wij dan als leden zorgen te doen wat eens 'n directeur van een der grootste fa brieken uit deze provincie mii zei „Jullie, wees jullie maar zuinig op uw directeur want zoo krijgt ge er nooit een meer", dit is 't grootste geschenk dat wij hem kunnen geven. WASPIK. Voor het in ontvangst nemen der weggeldkaarten voor het belastingjaar 4932/33, zal in de gemeente zitdag wor den gehouden in de voormalige openbare lagere school op Woensdag 20 en Don derdag 21 April telkens van des voor middags 8Y2 12 en des namiddags van 1 4x/2 uur. WERKENDAM. In café van mej. de wed. v. d. Steenhoven, hield de Onderl. Paarden- en Veeverzekeringmaatsch. een alge meene vergadering, die druk bezocht was. De Voorzitter, de heer A. B. Hol ster, heette in zijn openingswoord allen welkom en wees vooral op de belang rijkheid van dezen avond, omdat het juist heden 25 jaren geleden is, dat de maatschappij werd opgericht. We gens de treurige tijdsomstandigheden, had het Bestuur gemeend, aan deze avond geen feestelijk karakter te ge ven, maar niettemin een terugblik op het verleden te werpen. De Secretaris, de heer C. v. d. Stelt, gaf een overzicht van wat in dit afge- loopen tijdperk werd doorleefd. Op 5 April 1907 dan werd het reglement vast gesteld. Baron Mulert nam het Voor zitterschap op zich tot 3 April 1909, den heer J. Pellikaan volgde hem op tot 3 Juli 1913, de heer M. J. Meyer was daarna Voorzitter tot 22 Maart 1926, de heer A. B. Holster tot op he den. Op 1 Aug. 1907 telde het paar- denfonds 20 en het runderfonds 29 le den, waarvan verzekerd waren 101 paar den en 449 runderen. Jaarverslag 1931. Uitgekeerd 7 paar den en 18 runderen, resp. voor een be drag van f 1631.35 en f2851.50. Als reserve stond geboekt resp. f 1450.53 en f2362.74. Op 1 Jan. 1.1. telde de vereeniging 96 leden, waarvan waren verzekerd 165 paarden en 667 runderen, resp. voor een waarde van f54550 en f128985. De secretaris be sloot zijn jaarverslag met den wensch, dat ondanks de moeilijke tijden alle leden de vereeniging trouw zullen blij ven, waardoor wij in staat zullen blij ven, de ongelukken, die voorkomen, gezamenlijk op te vangen en te dra gen. De commissie tot het nazien der1 rekening bracht een zeer gunstig rap port uit, en bracht hulde aan den se cretaris voor zijn accuraat werk. De Voorzitter dankte de commissie voor hun werk en onderstreepte gaarne de woorden, gericht tot den heer v. d. Stelt, hij hoopte dat hij nog vele jaren de functie zou kunnen blijven waarnemen. Met bijna algemeene stemmen werd tot Bestuurslid herkozen, de heer J. Koopmans en C. v. d. Stelt. Na de pauze had een gratis verloting plaats, waarbij de heeren M. Vink; C. v. d. Stelt, C. A. Koekkoek, A. Pel likaan, A. Kant, H. van Vugt, G. van Drunen en P. Scheurwater een prijs behaalden. Daar niemand iets meer te vragen had, kon de voorzitter, onder dank aan de leden voor het vertrouwen in het Bestuur, deze vergadering sluiten. ZALTBOMMEL. De gemeenteraad heeft besloten, den Stationsweg aan te sluiten door weg afsnijding aan den rijks verkeersweg. De kosten hiervan zijn geraamd op f 42,000 aan de provincie zal verzocht worden 90 pet. hiervan bij te dragen. In verband hiermee werd het uitbreidingsplan der gemeente gewijzigd. Het voorstel van B. en W. om Gedep. Staten te willen adviseeren, de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger met 3 pet. te verlagen, werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Besloten werd het stadhuis dusdanig te verbouwen, dat daarin het ontvangers- kantoor kan worden ondergebracht. Tot dekking van die kosten zal een leening worden aangegaan. ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. -o- Reclamewagens speciaal tarief gevatte koude, influenza, verstop ping, trage ontlasting, gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertee- ring enz. gebruikt dan drie keer daags een weinig van de beroemde, geneeskrachtige Wortelboer's Krui den of een a twee Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortel- boer en gij zijt spoedig weer her steld. Reeds duizenden hebben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. Qij zult tevreden zijn over de heilzame uitwerking. Wortelboer's Kruiden zestig cent per pakje, Wortelboer's Pillen zestig cent per doos, 3 doozen f 1.70, bij Apothekers en Drogisten (het kleine Magazin) het Geïllustreerd Tijdschrift dat elke week verschijnt, groot en door den lagen prijs van per nummer, binnen een ieders bereik ligt. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de HEUSDEN. 79. Toen Rob dit ontdekte, sprong hij over eind, om te trachten, het dier in te halen, maar spoedig gaf hij z'n pogingen op, daar hij zag, dat ze vruchteloos waren. 80. Zich omkeerend, begon hij aan de ver moeiende reis door de brandende woestijn naar de Nijl, waar z'n boot voor anker lag. Maar toen de nacht viel, was hij zoo uitgeput,t dat hij zich waggelend naar een tempelruïne begaf- 81. Dorstig, vermoeid en hongerig ging Rob zitten op het koele steenwerk van de tempel, toen hij tot z'n ontsteltenis het geluid van een dier hoorde, dat op roof uit was. Daar om de hoek van de tempel kroop een leeuw, wiens gele oogen vast op hem gericht waren. En daar achter bewoog zich een andere figuur een leeuw I Rob hield z'n adem in. Wat kon hij doen, ongewapend en uitgeput als hij was, tegen zulke vijanden I WIJ KOOPEN RIJWIELEN <4! Naai- of 4j Waschrn^chine <41 &\J A. J. DEN HOET daar slagen we altijd goed. Aanbevelend A. J. DEN HOET AALBURG. (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals inboedels, huizen, enz.). ^B^C»üCn31nn3r3li»gGi(TO^ITOtiTp]lniïl><lWlinBVllU?ji' Tandheelkundige, GORINOHEM TELEFOON 349. '<t> 's Maandags 9-3 Mlnvansogendsn 9.30—10 v.a. Kienwsblad BEZOEKT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5