DAMESHOEDEN Merkenkuwm 90 VROOM DREEIMANN-^u- ■li I M IPiOüCügl Ofp^ EN 21.75 ZIET HEDEN DE 4.90 We zijn er erg verheugd over dat de verhoudingen tusschen meerdere vooraanstaande Dussenaren, welke ernstig gestoord waren, weer in orde zijn gebracht. De ambtenaar C. W. P. heeft aan vankelijk met zijn lage, minne en hoogst afkeurenswaardige handelwij ze succes gehad, maar gelukkig is hij thans ontsluierd, zoodat een on schuldig slachtoffer niet meer kan vallen. Wij Dussenaren verheugen er ons van harte over, dat de heer v. Hon- sewijk zoo geheel en al vrij uit gaat en zelfs niet de kleinste smet op hem blijft rusten. Den Majoor der Rijksveldw. die den ambtenaar zijn volledige bekente nis wist te ontlokken, brengen wij gaarne een woord van hulde. De heer v. Honsewijk overweegt nog of hij al dan niet een strafver volging tegen P. zal doen instellen, zulks met het oog op diens oude moeder. De heer J. Hendriks, cand. te Klazinaveen, heeft 't beroep naar de Geref. Kerk te Dussen en Meeu wen aangenomen. Dinsdag 24 April a.s. zal voor de Ned. Herv. gemeente alhier optre den Ds. J. A. ten Bokkel Huinink van Numansdorp, die in den morgendienst die om 10 uur aanvangt, een gelegen heidsrede zal houden, naar aanleiding van de weder ingebruikneming van, het Ned. Herv. Kerkgebouw. De werkzaamheden hebben ongeveer 10 weken geduurd. Zoowel binnen als buiten maakt het gebouw nu een keu- rigen indruk. De restauratie, die on der toezicht van opzichter de Jong uit Sleeuwijk heeft plaats gevonden, strekt zoowel dezen, als de uitvoerders n.l. metselaar A. H. v. d. Pluijm te Dussen, den timmerman J. E. Haspels te B.- Broek en de schilders Gebr. v. d. Waals te Vrijhoeve-Capelle, tot alle eer. HEESBEEN. Aan de Slachthuiskade te Rot terdam is ten nadeele van C. H. van Everdingen alhier, een 4-cylinder-luxe- Fordauto, model Sedan 1929, 4 per- soons, donker blauw gelakt, voorzien van 4 portieren, gestolen. De auto is genummerd N 8755; chassis- en motor nummer A 1321021; binnenkl:edingbrui ne wollen stof; 2 nikkelen koplampen; staafwielen; linkeropstap beschadigd; heeft zoo goed als nieuwe achterband (de rechterachterband heeft boven de velg een snede van 8 a 10 cm.); de voorbanden zijn gevulcaniseerd. Achter op de auto is een reserve wiel met nieuwen band in hoes beves tigd. In de auto waren aanwezig rij en nummerbewijs en wegenbelasting- kaart, alle ten name van C. H. van Everdingen alhier. De Commissaris van politie in de 3e afdeeling te Rotterdam, verzoekt hun, die bekend zijn met de tegenwoordige verblijfplaats van de gestolen auto, daar van onmiddellijk kennis te geven aan zijn bureau aan de Meermansstraat. NEDERHEMERT. Op de alhier gehouden geërfden- dag van den Buitenpolder het „Ei'and Nederhemert", werd wegens periodieke aftreding van poldermeester den heer C. W. van Ommeren, de navolgende voordracht opgemaakt: 1. C. W. van Ommeren, 2. G. A. v. d. Kolk, beiden alhier, 3. Th. Buijs, Herpt. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuursleden v. d. Chr. Nat. Werkmansbond werden gekozen de hee- ren C. B. A. Kramer, H. Netten en W. Faro. Tot lid van het bestuur van het Groene Kruis werd gekozen dhr. J. P. G. v. d. Meer. t SPRANG. A.s. Maandag hoopt de Ned. Herv. meisjesvereen. op G. G. haar 2-jarig bestaan op feestelijke wijzen te herdenken. Naar men ons meedeeld werd door de Gebr. v. D. schoenfabrikan ten te Sprang-Capelle aan het plaat selijk steun-comité alhier, een bedrag van f ioo geschonken. A.s. Maandagavond zal vanwe ge afd. Sprang van de A.R. J.A. een vergadering gehouden worden in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Door de heer Cor van Caem zal als onderwerp ter bespreking worden in geleid ,,Het Pasivisme". Belangstel lende hebben vrijen toegang. VEEN. De muziekvereerfiging ,,Wi'- helmina" is voornemens deel te ne men aan het op 14 Mei te Wijk te houden festival. Gisteren (Donderdag bezocht de EdelAachtb. Heer C. B. J. Land weer burgemeester dezer gemeente, en wethouder J. v. d. Pol de Rijks werkverschaffing te Bathem (O.) ten einde zich persoonlijk met de toestan den aldaar op de hoogte te stellen. Een en ander in verband met de al daar uit deze gemeente te werk ge stelde arbeiders. WASPIK. Wegens de ontslagneming van den heer N. de Bont is door burge meester en wethouders tot brandmee ster in wijk Benedenkerk benoemd de heer C. Langerwerf Bzn. WERKENDAM. Zaterdagmiddag zal door de postduivenvereen. „Stormvogels" af deeling Werkendam, een wedvlucht worden gehouden vanuit Bergen op Zoom. Afstand 29 K.M. Door de Algem. vereeniging v. Griendhout- en Teenbedrijven (A. V.G.T.) in Nederland (Voorzitter Jac. G. v. Ooord alhier) werden bespre kingen aangeknoopt met de Organi- satie's van Haringrederijen en Ex porteurs, teneinde het gebruik van houten hoepels te bevorderen. Naar ons verder werd medegedeeld, zal dit, bii gunstige gevolgen, een groo- te opleving geven in de hoepelin dustrie, waarin thans ook de malaise ernstig wordt gevoeld. Woensdagavond (13 April) werd door de werkliedenvereeniging „Eendracht" de driemaandelijksche vergadering gehouden, ten huize van den heer de Waard. Aanwezig 7 be stuursleden, 29 personen. Voorzitter wegens ziekte verhin derd. Secretaris afwezig met kennis geving. Na een kort openingswoord van den Vice-Voorzitter, de lieer P. Hol ster, las de waarnemend secretaris de notulen voor, welke onder goed keuring werden geteekend. Tijdens het voorlezen komen ter vergadering, de heeren van Vliet en Sas van Gorinchem. Verslag penningmeester ie kwar taal 1932. Ontvangsten Wekelijksche contributie f291,154 Driemaandelijksche contr. f 13,21 Boeten f 3,70 Rente f 40,20 Giften f 30.00 Donateurs f 70,00 Spaarbank f 100,00 Kas 1 Januari 1932 f 136,64 Totaal f707,29 Uitgaven Ziekengeld f 664,40 Bodeloon f 24,60 Bestuursvergadering f 13,30 Zaalhuur f 3,30 Drukwerk f 12,10 Ziekteverzekering f ,63 Porto f ,3; Onvoorziene uitgaven f 1,67 Totaal f722,97 Te kort kas penningmeester op 31 Maart f722,97f707,29 is f13,68. Stand der bezittingen op 1 April j.l.: Kapitaal f 276,88. Reservefonds f 1762,20. Dordtsch Scheepsverbond Maat schappij f900, Totaal f 2938,88 min kas te kort a f15,68, blijft alzoo f2923,20. Benoemd worden commissie-leden nazien der boeken de leden M. Klop. D. Schaar en A. Visser C. Jzn. Het lid Visser dankte daarna den penning meester voor zijn accurate boekhou ding, waarna onderteekening volgt. Hierna volgt mededeeling v. d. Voorzitter, dat de heer Blonke. voor zitter, dat de heer Blonke. Voorzitter v. d. vereeniging van ziekenkassen van Z.-Holland. verhinderd was de zen avond als spreker op te treden. Het woord wordt verleend aan den heer v. Vliet vaa, Gorinchem, die zijn rede verdeeld in twee pun ten, n.l. iste noodzakelijkheid van ziekenkassen heden ten dage en ten tweede, lidmaatschap van de zieken kassen Breedvoerig stond spreker bii een en ander stil, aantoonende dat de ziektewet van 1913, niet geheel vol doet, wat betreft de totale uitkeering van het loon, bii voorkomende geval len. Thans heeft de Raad van Arbeid en de Bedrijfsver. de uitvoering der wet in handen, terwijl, men had ge hoopt, dat (lil zou ioopen over de plaatselijke ziekenkassen, omdat, al dus spreker, deze plaatselijke vcrce- nigingen beter ingelicht zijn met ge vallen, dan de hierboven genoemde. Spreker zegt dat ook het ledenaan tal in Werkendam uitgebreid moet worden. De vereeniging telt thans 181 leden. Men vindt op sommige plaatsen van plm. 700 a 800 zielen een vereeniging van ongeveer 100 le den. Aangehaald wordt ook het groote nut van het Sanatoriumfonds. Van 26 patiënten is het bekend, dat er 19 toraal zijn genezen, welke niet meer in aanmerking kwamen bii den Raad van Arbeid. Ook één lid van Werkendam be hoort hieronder. In een nadere toe lichting zegt spreker, dat het doel is, bii de eerste Hoofdbestuursverga dering een voorstel in te dienen, dat niet alleen de leden, maar ook hun huisgenooten, zoo noodig, gebruik kunnen maken van het Sanatorium fonds. Na 't eindigen der kernachtige rede. bedankten de aanwezigen met ap plaus en sprak de Voorzitter enkele woorden van dank namens de ver gadering. Na enkele toelichtingen bii de rondvraag werd de vergadering te plm. 9.30 uur door den voorzitter gesloten. Z ALTBOMMEL. Uit een advertentie, in dit zelf de blad voorkomende, kan blijken, dat de pogingen van het comité tot voorbereiding van de oprichting van een Protestantsche Vereeniging tot Bestrijding van Ziekenhuis- en opera tiekosten in de Bommelerwaard met succes zijn bekroond en Woensdag 20 dezer de oprichtingsvergadering zal gehouden worden in hotel Tivoli alhier, des avonds te 7,30 uur. Daar het aantal leden, over slechts enkel dorpen verdeeld, het getal dui zend zeer sterk heeft overschreden laat het geen twijfel, dat zoodra na de oprichting nog een grootere be kendheid aan de vereeniging en haar uitmuntende doel gegeven zal kunnen worden, het aantal leden zeer zal toenemen. Wanneer met 2 Mei a.s. de veree niging in werking treedt zal het tot 2 Augustus duren alvorens de eerste uilzending zal kunnen plaats hebben en dan natuurlijk van leden, die op 2 Mei lid waren. Later toetredende leden komen pas in aanmerking .drie maanden na den dag van hun in schrijving als lid. Dit is natuurlijk noodig ten einde een kas te vormen. CORRESPONTENTIE. Wegens plaatsgebrek moet het Raads- verslag van Dussen overstaan tot het volgend nummer. 27 IB9I 5 1 n Ir I I 1 1 keuze uil honderden modellen van grof stroo, pedaline en split stroo in de nieuwste modekleu ren, o.a. als nevenstaande afbeelding, uitzoeken. KOFFERGRAMOFOON, 1.35 1.50 1.70 1.95 SCHCENEN r T ZIET DE SPECIALE ETALAGE! V - J Opanken, de groote modé, in EA div. uitvoeringen en kleuren J Jeugdige Wollen Shetland Jonge DA MESMANTEL, ge heel op zijde ge voerd met moderne breede revers en aardige rug- "7 Qrt garneering... ■■wil CHIQUE DAMES MANTEL, in de nieuwe éponge stof niet doorgestikte kraag en zakgarn., geheel op zijde ge voerd in I A 7E vert patou Elegante DAMES MANTEL, in de zoo gewilde wollen bou clé stof, moderne breede revers, vlot te ruggarn., geheel op zijde gevoerd FANTASIE DAMESMANTEL, op zijde gevoerd, doorgestik te kraag en revers, "TC in beige en grijs.... Zuiver wollen Afghalaine Da mesmantel, opengew. zwart witte mouwgarn., op OQ TC als afbeelding links, prima veer, stelt zich au tomatisch af, pracht weergave, fabrikaat Tho- rens, tijdelijke aanbieding Ons merk CAPRI, prima waschzijden da meskous, bijz. solide in fijne modetinten, Ons merk LIDO, gemaakt op de nieuwste machines, prachtcollectie nieuwe kleuren Ons merk RAPALLO, de bekende prima leit Bemberg-zijde, het succes van onze kousenafdeeling Ons merk DEAUVILLE, Bemberg-zijde m. slcndo hiel, zeer chic, nieuw klcurassortim. kwali- VanSchijndel's wandelschoen, bruin box calf, zeer gemak kelijk model Mg Van Schijndel's Heeren molière, prima bruin box calf, geheel nieuw model Reclame Dames molière, prima boxcalf, zeer sportief mo del, nu.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2