ZATERDAG 16 APRIL tot en met MAANDAG 25 APRIL. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. IJ koopt dus deze dagen buitengewoon voordeelig en hebt bovendien recht op de Reductiehon. Profiteert hiervan ZIET ONZE SPECIALE ETALAGES f BANKBEDIENDE TE AMSTERDAM ONTROOFD. Te Amsterdam is een Utrechtsche bank bediende beroofd van een portefuille met bankpapier en coupons, ter waarde van f 6000. Deze bankbediende had het geld in den loop van den ochtend bij verschillende kantoren te Amsterdam geïnd. Hij zat reeds in den trein naar Utrecht op 't W,P.-station, toen een man de coupé binnen stapte en hem vroeg of het de trein naar Utrecht was en die daarna weer uitstapte. Nauwelijks was de man verdwenen, of de bankbediende ontdekte, dat de portefuille met het geld uit zijn binnenzak was verdwenen. Onmiddellijk waarschuwde hij den stationchef. De wagon werd doorzocht, maar de man was niet meer te vinden. Een dame, die den man had zien stappen, kon een nauw keurig signalement opgeven, waarna het geheele station aan een nauwkeurig onder zoek werd onderworpen. De man had intusschen reeds kans gezien zich uit de voeten te maken. Men vermoedt, dat hij den bankbediende den geheelen morgen gevolgd heeft en op het laatste moment, zijn kans schoonziende, zijn slag heeft geslagen. Gelukkig zgn alle nummers van het gestolen bankpapier bekend. De zaak is in handen gegeven van de Am- sterdamsche recherge. De gedupeerde bank, de firma Ylaer en Co. is tegen diefstal verzekerd. O— TWEE KINDEREN GEDOOD OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Dinsdagmiddag waren eenige kinderen, waaronder de zesjarige Mientje Lente en de achtjarige Mientje v. d. Haaf in de z.g. Allee nabij Meppel aan het spelen, op en bij den onbewaakten spoorwegover gang van de lijn MeppelGroningen. De kinderen hadden alle aandacht voor een in de richting Groningen rijdenden goederentrein en letten niet op den uit de tegenovergestelde richting komenden sneltrein van 17 41 uur. De twee genoemde meisjes werden door den snelterrein gegrepen en vermorzeld. De kinderen waren zoodanig verminkt, dat de ouders deze aan de kleeren moesten herkennen. De lijkjes zijn per brancard naar het zinkenhuis te Meppel overge bracht, waar waarschijnlijk eerst sectie zal moeten worden verricht. De snelterrein stopte op de plaats des onheils en had eenige minuten vertraging. O— JHR. Mr. A. F. O. VAN SASSE VAN YSSELT. Omtrent de huldiging van Jhr. Mr. van Sasse van Ysselt, ter gelegenheid van zijn 80sten verjaardag op Woensdag 20 April a.s., vernemen wij dat de ju bilaris dien dag des namiddags te 3 uur in het Gebouw van het Provinciaal Ge nootschap aan het St. Jacobskerkhof alhier door eene commissie zal worden ontvangen en geleid naar de vergaderzaal, alwaar o.a. de Voorzitter van het Comité, Mr, F. J. van Lanschot, hem namens dat comité zal toespreken. Belangstellenden wordt verzocht vóór 3 uur in het Gebouw van het Provinciaal Genootschap te 's Hertogenbosch aanwezig te willen zijn. Daarna houdt de jubilaris aldaar tot 5 uur receptie. BRANDEN. Aan den Boschweg te Schijndel brandden de woning en het café van den heer H. B. tot den grond toe af. Van huisraad en inventaris werd zoo goed als niets gered. Men was slechts laag verzekerd. De oorzaak is niet bekend. Woensdagnacht is brand uitgebroken in een gedeelte der voormalige welwit- fabriek langs het Kanaal te Helmond. Het gebouw deed thans dieDSt als garage voor de autobussen der firma's Spierings en Van Hout uit Helmond en Kupers uit Venray. Toen de brandweer ter plaatse kwam sloegen de vlammen reeds door het dak naar buiten. Het gebouw brandde geheel af. Drie autobussen werden een prooi van het vuur. Ook een afdeeling van de belendende fabriek der firma Everts v. d Weijden werd door het vuur aangetascht. Een partij olie en vet, welke bij de fabricage van draadnagels gebruikt worden, ging verloren. De brandweer wist hier het vuur tot staan te brengen. De aan de zijde van de garage liggende stroohulzenfabriek kreeg uitsluitend waterschade, ofschoon eenigen tijd groot gevaar bestond, dat het vuur, met den wind mee, naar deze fabriek zou overslaan. De oorzaak is tot heden onbekend. Ver zekering dekt de schade. 's GRAVENMOER. Tot notabel der Ned. Herv. kerk werd in de vacature van J. de Geus gekozen, de heer B. Rijken. Tot voorzitter der Jongelings- vereen. „Ora Et Laboro" alhier, werd gekozen de heer C. Hartman. Het enorme succes dat wij in Maart behaalden door goedkoope aanbiedingen met Reductiebons deed ons besluiten deze aanbiedingen 8 d a g e n te herhalen en wel van Gedurende deze dagen bieden wij alle HEER EN- EN KINDER BLEEDING buiten gewoon YOOrcleelig aail en geven bovendien RedlICtieboilS, dat wil zeggen Gedurende deze 8 dageil geven wij aan ieder die voor minstens f 2,50 koopt, Reductie- bomieil ter waarde van 10°J0 van bet betaalde bedrag, rechtgevend om voor dit bedrag iets te koopen voor HALVEN PRIJS. Als dus iemand een Costiuim, Regenjas of iets anders voor f50,00 koopt en betaald, krijgt hij een Reductiebon van f 5,00, rechtgevend om een Hoed, Overhemd of iets dergelijks te koopen naar keuze voor f 5,00 en betaald dan slechts f 1,50. De dejiStier der veeteeltverec- niging „V.LÓ.S." alhier, werd op de gehouden stierenkeuring te Ooster hout niet fioo premie bekroond. KAATSHEUVEL. Onder architectuur van den heer J. Prins alhier, werd aanbesteed het bouwen van een landhuis voor rekening van den heer A. Bos te Waalwijk. Ingeschreven werd als volgt Fa. v. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle f 12193 Fa. Oversteeg, Sprang-Capelle f 12143 Joh. v. d. Meijs, Waalwijk f 11990 Fa. Hendriks, Orthen f11970 C. Michaël, Sprang-Capelle f11691; F. v. d. Schoot, Tilburg f 11647 H. M. Kramer, Waalwijk f 10946 P. d. Grauw, Waspik f10896 H. v. Huiten, Waalwijk f 10890 Fa. v. d. Flammen, Waalwijk f 10834 Gebr. Nagle, Geertruidenberg f 10374 C. B. Timmermans, Sprang-Capelle f 10747 Fa. Kleijngeld, Kaatsheuvel f 10370 M. Drijvers, 's-Bosch f 10300 Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. MEEUWEN. Woensdag 20 April hoopt voor de Gereformeerde Gemeente op te treden ds. Hofman van Krabbe- dijke. 's Middags om 3 en 's avonds om 7 uur. MEUWENDIJK. Door het onstuimige weer van de afgeloopen week, waaide de sla gerswagen van den hr. d. V. van den dijk. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Tot bestuurslid van de Chr. M.L.O. schoolvereeniging is gekozen de heer Adr. van Delzen alhier. Op de j.l. week gehouden wei land-verhuring van de poldersJan- nezand, Spits Hennip en Prik- waard werden nog hoogere prijzen besteed dan vorige jaren. Voorwaar een teeken van vooruitgang? Door de hoogste klas der Chr. landbouwschool te Andel werd als verplichte eindles een bezoek ge bracht aan de Coöp. Zuivelfabriek „Altena" alhier. Alle 14 gediplomeer den waren hierbij tegenwoordig on der leiding van hun leeraar, de hr. Bronkhorst. J.l. Maandag werden er door drie boeren op de markt eieren ver kocht. De eerste kon i1/? cent, de tweede kon 1 cent per stuk en de laatste kon er totaal niets voor ma ken. Tot de eerste klas der Chr. school werden 52 nieuwe leerlingen toe gelaten. Door 't hooge water der laat ste dagen zijn alhier verschillende polders ondergeloopen. Voorwaar een schade daar er al verschillende be zaaid waren. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer te Groote Lindt de heer C. A. Heystek alhier. SLEEUWIJK Woensdagmiddag j.l. had op den Rijksstraatweg alhier, eerr au to-ongeval plaats, hetwelk betrekke lijk goed is afgeloopen. De heer G. P. alhier, kwam met zijn auto van de richting Niêuwendijk. Waarschijn lijk doordat het stuur onklaar raakte, raakte hij het beheer hierover kwijt, en reed met vollen vaart tegen een boom. De auto, welke nog nieuw is, werd voor het grootste gedeelte in elkaar gedrukt. De bestuurder be kwam eenige lichte verwondingen aan zijn hoofd. De ontboden geneesheer dr. van Leeuwen alhier, was spoe dig ter plaatse en verleende hulp. Voor de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, afdeeling Land van Heus- den en Altena, hoopt op Maandag 18 April a.s. des avonds zeven uur in de Chr. School alhier, op te treden den Hoogedelgestrenge Heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer met het onderwerpCrisis en Or ganisatie". De vergadering is voor ieder toegankelijk. Niemand verzuime deze belangrijke vergadering bii te wonen. UITWIJK. Donderdag 7 April hield de Herv. meisjesvereen. Dorcas" van Uitwijk en Waardhuizen haar jaar vergadering, in welke zii tevens haar 10-jarig bestaan herdacht. Daar de plaatselijke predikant ziek was, werd de leiding overgedragen aan den voorzitter van de Jongelingsvereeni- -ging- Na het zingen van psalm 68 vers to, opende de voorzitter met gebed de vergadering en las Joh. 1; vers 1 14. Hii sprak een kort openings woord, waarin hii alle aanwezige een hartelijk welkom toeriep, zeide o.a. verblijd te zijn, dat niet tegenstaan de het slechte weer, de zaal tot in alle hoeken gevuld was. Ook sprak hij tot de vereeniging een opwekkend woord, naar aanleiding van Hand. 9 vers 36—41, spreker wees op de liefdadigheid van Dorcas" en zeide dat ook het doel der vereeniging is liefdadigheid te bewijzen. Er zijn o.a. 60 kleedingstukken gemaakt en aan de behoeftigen uitgedeeld. Na deze rede volgde het jaarverslag van de secretaresse, dat op keurige wijze was samengesteld en werd voorgedragen, zooals we trouwens altijd van haar gewoon zijn. Vervolgens werd aan de afgevaardigden gelegenheid ge geven hun gelukwenschen over te brengen. Er werden twee opstellen voorgelezen door Mej. C. Zwakhals en de secretaresse Mej. A. van Her wijnen. Beide waren uitstekend samengesteld en goed pasten bii den tijd die wii beleven, ze wezen o.a. bii wien wii hulp moeten zoeken „Op de voorbede voor land en volk" en „Naar de bergen vanwaar de hulpe komen kan". Vervolgens werden opgevoerd: 1 tableau, 2 samenspraken en 3 voor drachten, waarvan sommige schitte rend waren. Bii de samenspraken maakte zich vooral Mei. C. Zwak hals verdienstelijk. De voordracht van Mej. T. Kant, getiteld „De speelpop" getuigde van gevoel en smaak. Zii liet in haar voordracht prachtig uit komen, de smart van een moeder in armoede, daartegenover de onnoo- zelheid, die een kind eigen is. en waardoor het een hardvochtig man beweegt, haar moeder uit den nood te redden. Er werd tevens nog' een stuk opgevoerd van „Wat er op de meisjesvereen. thuis hoort" door zes meisjes, welke allen een naam op de horst droegenDe Eerbied. De Wil, De Toewijding, De Vrijmoedig heid, De Hulpvaardigheid en De Zelfzucht. Zii lieten vooral uitkomen, dat de eerste vijf genoemde autori teiten in de vereeniging moeten voor komen wil het goed zijn en dat de laatst genoemde met alle kracht moet bestreden worden, hoe moeilijk dat dikwijls ook is. Ter afwisseling werd gezongen, waarvan sommige stukken uitnemend waren. Zoowel onder de zangeressen als onder de voordraag- sters zitten uitnemende krachten. In het algemeen kon men juist in zijn jubileumjaar, zijn molen- ziet verdwijnen, die plaats moet maken voor een electrisch gemaal. Een troost voor hem is, nu zijn dagen klimmen en zijn haren grijzen, z»ijn taak gemak kelijke^' wordt, nu hij in z>ijn nieuwe functie niet met weer en wind en zeilen enz. te kampen heeft. We feliciteeren hem van harte en hopen, dat hij nog een reeks van jaren, nu als „machinist7* van het nieuwe gemaal, zijn ouden roem zal handhaven. VLIJMEN. Het kind van den heer C. P. van Nieuwkuyk alhier, dat in de bier brouwerij aldaar in een ketel met ko kend water was gevallen, is in het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch over leden. Een ontwerp tot vereeniging van de gemeenten Vlijmen en Nieuwkuik is ingediend. De college van B. en W. zeggen, dat hetgeen ten gehoor'"'"hebben deze aangelegenheid reeds in re werd gebracht in den smaak viel van de aanwezigen, de meisjes heb ben getoond dat zii meer doen dan kleedingstukken maken. In de pauze werd door de meisjes getracteerd op chocolademelk en koekjes. Alles ging ordelijk en netjes toe. Aan het einde van het programma dankte de voorzitter alle aanwezigen voor de medewerking verleend, tot het welslagen van dezen avond. Hii sloot met dankzegging de vergade ring, nadat nog gezongen was Gez. 96 waarna alle aanwezigen omstreeks elf uur wel voldaan huiswaarts gin gen. VEEN. 15 April jubileert iemand in ons dorp en omgeving, die, hoewel wei nigen het weten, ten volle aller aan dacht waard is. Op dien datum is het veertig jaar geleden, dat onze dorps genoot, Joh. den Dekker, beter be kend onder den naam van „Heike van den molen'', aangesteld werd als mo lenaar op den Veenschen watermolen. Veertig jaren heeft de, voor iedereen hulpvaardige, krasse zeventigjarige, met zijn geliefden molen, weer en wind trotseerende, de landen van het over tollige water bevrijd. Het is dan ook te begrijpen, dat hij met leede oogen, studie genomen. WAALWIJK. Bij de gehouden aanbesteding roor het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer Adr. Verheijden, werd ingeschreven als volgt W. v. d. Hammen. Waalwijk f 7099 J. Nieuwenhuizen, SpraDg f 7043 C. Timmermans, Sprang f 6987 H. Kramer, Waalwijk f6882 P. Kramer, Waalwijk f 6880 H. v. Huiten, Waalwijk f 6720 P. de Grauw, Waspik f6694 J Kooien, Waalwijk f6398 Het werk is den laagsten inschrijver opgedragen. WOUDIUCHEM. Tot onderwijzer aan de eerste Openbare school alhier, is benoemd de heer A. T. Vos te Zwartewaal. Aan den dienstplichtige der lichting 1932, B. de Joode alhier is door den Minister van Defensie één jaar vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. De openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd op Vrijdag, 15 April, des n.m. 7.30 uur. In de laatst gehouden vergade ring van aandeelhouders van de Stoom boot Mij. „Vereenigd Altena'', is tot commissaris gekozen de heer C. J. Kole te 's Hertogenbosch. Het dividend werd evenals vorig jaar vastgesteld op 15 pCt. ZUILICHEM. Voor de betrekking van hoofd aan de Bijzondere school alhier, wel ke vacature is ontstaan door het over lijden van den heer M. M. Verbrugge. hebben zich 22 sollicitanten aange meld. Dinsdagavond is alhier een afdeeling van den B.V.L. opgericht, met aanvankelijk 16 leden, waarvan 10 uit Aalst, en 6 uit Zuilichem. De leiding is opgedragen aan de heer Gijsb. van Ós Mzn. te Aalst. Een pestuur is nog niet gekozen. —O— 8 DAGE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4