BEZOEKT van de dagtaak YerMessen van den A N W B. Een koninklijke kunst HEUSDENSCHE MAANDMARKT Varkens-, Biggen-, Hippen en Honijnenmarkt Donderdag 21 April Marktberichten. Burgerlijken Stand, Buitenland, verschaffing is verlengd, de Rijksbij drage ook is toegezegd en of op 16 April a.s. de werkverschaffing wordt beëindigd. De Voorzitter deelt mede, dat ook over het laatst verlengde tijdvak de Rijksbijdrage is toegezegd en dat de werkverschaffing met 16 April a.s. zal eindigen, aangezien het Polderbestuur in geen geval na dien datum het werk meer wenscht voort te zetten, hij vreest echter, dat na dien datum er echter nog wel werkeloozen zullen blijven. Hierna wordt overgegaan tot publieke verpachting van weilanden in eigen dom der gemeente en de bermen van de openbare wegen. B. en W. worden door den raad hiertoe gemachtigd. De opbrengst der weilanden bedraagt f 392.die der wegen f 36.80. De to tale opbrengst is een weinig hooger dan vorig jaar. Rondvraag. De heer Nieuwenhuizen vraagt of het niet mogelijk is, de monteur der P.N.E.M. wat tijdiger te waarschuwen wanneer de straatverlichting defect is, deze week heeft men nog kunnen aan schouwen, dat de straatverlichting we der een geheelen dag aan geweest is, zulks beteekent toch onnoodig stroom- verlies. De Voorzitter zegt, dat men zooveel mogelijk moet trachten dit te voorko men en zou de heer Nieuweinhuizen in overweging willen geven in voor komende gevallen zich over deze aan gelegenheid direct telefonisch met den monteur in verbinding te stellen, de gemeente is gaarne bereid deze kosten te vergoeden. Hierna wordt de openbare vergade ring gesloten, waarna de raad overgaat in geheime zitting. oud als onze beschaving zelve en reeds beoefend door de vorstinnen van Egypte, is de gelaatsmassage. Zij hergeeft het gelaat de soepelheid en elasticiteit, die de charme van het gezicht van meisje en jonge vrouw uitmaken. Volg dezen koninklijken weg en mas seer van tot tjjd Uw gelaat met Purol, dat alle vetten bevat, welke Uw huid voor haar gezondheid en schoonheid behoeft. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Indien mijne vrouw en twee kinderen voor den tijd van ongeveer vijf maanden naar Nederland komen en daar een gemeubi leerd huis huren te 's Hertogenbosch, worden zij dan aangeslagen in eene of andere belasting en zoo ja, hoe wordt of worden deze dan berekend bij een inkomen van f7500 per jaar? Ik zelf blijf in Engeland. 's H. Een koopman. Als ik met mijn auto uit mijn garage wil rijden, moet ik over een trottoir om op den rijweg te komen. Nu verbiedt een artikel in de plaatselijke politiever ordening om met motorrijtuigen over trottoirs te rijden. Mijn vraag isben ik strafbaar als ik met mijn auto dwars het trottoir over rijd om op den rijweg te komen 's H. K. Eenige weken geleden teekende ik een formulier voor een spaarkasverzekering. Nu krijg ik een quitantie met een veel hooger bedrag dan de agent mij opgaf. Kan ik er nu vanaf komen omdat de agent mij bedrogen heeft D. J. v. d. N. Gaarne zou ik deurwaarder willen worden. Moet ik daarvoor examen doen en zoo ja, welke zijn dan de examen- eischen en wie kan mij dan voor het examen opleiden H. H. Eenige dagen geleden stond alhier een auto voor een café. Terwijl de chauffeur in het café zat reed een jongen van het dorp een eind met de auto weg zonder dat de chauffeur het bemerkte. Na een minuut of tien gereden te hebben kwam de jongen weer terug, zoodat er geen sprake van was dat de jongen de auto wilde stelen. Toch kreeg hij proces-ver baal. Op grond waarvan kan hij nu veroordeeld worden "W. Een reiziger. Hij kan veroordeeld worden wegens diefstal van de verbruikte benzine. Een neef van mij heeft eene ongenees lijk krankzinnige vrouw, die reeds een jaar of zeven in een krankzinnigengesticht zit. Nu zou hij van haar willen scheiden. Kan dat en zoo ja op welke wijze X. Z. Zulks kan niet, omdat de vrouw geacht wordt in de onmogelijkheid te verkeeren om haren wil te kunnen verklaren. Een woonhuis staat precies op de grens van een eigendom, met den linkerzijgevel. Naast dien gevel op den buurman zijn grond is een schuur gebouwd van planken en met riet gedekt. Dat riet steekt na genoeg tegen de daklijst, zoodat den drop van het rietendak tegen de daklijst loopt. Kan hiertegen iets worden gedaan, b.v. verplaatsen of afbreken van zoo'n schuur. W. F. Ieder eigenaar is verplicht zijn daken zoodanig in te richten, dat het regen water op zijn eigen erf afloopthij mag het regenwater niet op den grond van zijn buurman doen uitloopen. Gebeurt dit wel, dan kan tegen den buurman eene civiele actie worden ingesteld en daarvoor heeft men een advocaat-pro cureur noodig. De wegen in Drongelen, welke in on derhoud zijn bij het Waterschap, ver keeren allen in bijzonder slechten staat. Nergens treft men zulke slechte, onbereid- bare wegen aan, diepe putten en kuilen leveren zeker gevaar op voor 't verkeer. Mijn vraag is nu of er ook een hooger College is dat genoead waterschapsbestuur verplichten kan bedoelde wegen behoorlijk berijdbaar te onderhouden Of is het verkeer geheel aan de willekeur van zoo'n waterschapsbestuur overgelaten Urgent. Verreweg het best is dat U zich per request wendt tot Gedeputeerde Staten. 230 220 's HERTOGENBOSCH, 13 April. Op de markt van heden waren aange voerd 2706 stuks. 1912 stuks hoornvee, 663 biggen, 44 zeugen, 12 schapen of lammeren en 75 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f170 tot f245 per stuk Kalfvaarzen 150 Magere Ossen rr 100 en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2636 p. pond Koeien 2e 22 —30 Pinken van f 100.tot f190.p. st. Zeugen 15.35.n Biggen 3.— 6.— Schapen 8.16. Lammeren HandelGroote aanvoer vet- en mager vee. Over de geheele linie prijshoudend. Vette varkens, biggen en kalveren slechte handel. GORINCHEM. Op de eierveiling van 11 April waren aangevoerd 71.099 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.00f 2.90 Eendeneieren f 1.80f2.10 Ganzeneieren f 6,00 - f 0.00 per 100 stuks. De tweede verkiezing voor den Duitschen Rijkspresident zijn geëindigd met de herkiezing van von Hindenburg. Een kijkje voor een der Berlijnscl^e stembureaux, waar eenigedichamelijk gebrekkigen zoo juist hun stemplicht hebben vervuld. vraaotSPOOR'/üestampie HUISJES DE MET OP „Fijnste Kwaliteit" BRAKEL. Over de maand Maart. Geboren: Jan, z. v. M. van Dalen en W. van Hemert Anna, d. v. A. van Dalen en A. van Kooij. 's GRAVENMOER. Geboren: Jacoba Mijna, d. v. 0. Verhagen en S. C. Hoefnagel. Johanna Alberdina, d. v. W. Christ en W. Rozen- brand. Overleden: Adriana Kielen, 11 maanden. Adriana Nederveen, 78 jaren. Adriaan van Dongen, 51 jaar HERPT. Geboren: Lambertus H., z. van M. v. d. Sterren en M. F. Vroomans; Johanna M., d. van J. Kuijs en J. Siegers Dirk, z. van P. de Boer eD G. Peters Jacobus L,, z. van L. F. Buijs en W. van Gorkum. Getrouwd: J. H. Saakes 30 j. en T. J. de Waal 30 j. Overleden: Jenneke Colijn 78 j. echtgen. van Jan van Gammeren Johannes P. de Wilt, wedn. van Cornelia Rombouts. POEDEROIJEN. Over de maand Maart. Geboren: Ludovicus Henricus Johan Henri, z. v. J. H. Rüger en J. G. E. Goris. Getrouwd: Jan Gerrit Nicolaas Hasselman, 39 jaar met Anna Adriana Aaltje Opstelten, weduwe van Wijnand Koolhaas, 41 jaar. Overleden: Anna van de Werken, 19 jaren. Hilleke Schouten, 46 jaren. echtgenoote van Elisa van der Werken, Wilhelmina van Ooijen, 80 jaren, weduwe van Peter van Driel. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart. Geboren: Cornelis Adrianus, z. v. M. v. Gelderen. Antonie Leendert, z. v. A. de Bie en J. H. Pols. Jan Hendrik, z. v. J A. Spierings en W. de Roon. Dientje, d. v. A. Spierings en J. van Dongen. Overleden: J. Mouthaan, 67 jaar echtgenoote van J. Timmermans. VEEN. Over de maanden Februari en Maart. Geboren: Adriana, d. v. A. Vos en J. Timmermans. Wouter Dionisius, z v. J. C. Blankers en D. A Millenaar. Adri anus Cornelis, z. v. A. 't Lam en S. J. van Bergeijk. Coenraad, z. v. H. Duijster en M. Sack. Bastiaan, z. v. G. de Fijter en B. Verbeek. Arida, d. v. M. A. Verbeek en N. C. Sonne veld. Getrouwd: C. Klop, 27 jaar en H. Roeland 28 jaar. Overleden: J. W. v. Helden, 80 jaar wedn. van C. v. Alphen. Levenl. aangegeven, kind van J. Zon neveld en M. C. v. d. Velden. NEDERHEMEKT. Over de maand Maart 1932. Q eb ore n: Abraham, z. v. T. Bies heuvel en B. v. d. Zalm; Geerfruida, d. v. D. Spitzers en O. G. J. v. Heems kerk; Marinus, z. v. A. G. Vos en A. v. Heemskerk. WASPIK. Over de maand Maart 1932. Geboren: Johannes, z. v. W. v. 't Geloof en Adr. Ligtharf; Cornelis J., z. v. Adr. J. Verschure en Fr. M. van Hooren; Matheus G., z. v. A. H. Boom en Corn. W. Savelkouls. Gehuwd: Chr. A. v. d. Wiel, 29 j. en Joh. Chr. Beker, ,25 j. Overleden: Abr. le Cessie, 78 j., echtgen. v. Joh. C. Gennuit; Adr. Jan- sens, 82 j., echtgen. v. Abr. van Amels- voort; Adr. Stokkermans, 73 j., wed. van L. Dingemans; Corn. M. v. Dis seldorp, 53 j., echtg. v. C. Lips. WERKENDAM. Over de maand Maart 1932. Geboren: Adriaan, z. v. H. P. v. d. Wiel en E. van Renkum; Cornelis Leendert, z. v. A. C. de Heer ein W. P. Rijkers; Bastiaan Markus, z. v. B. H. v. Drunen en L. G. Ippel; Arigje Bastiana, d. v. P. v. d. Heuvel en G. Viveen; Peter, z. v. C. J. v. Roosmalen en J. de Hoog. Gehuwd: H. M. Heijstek, 24 j., en A. M. den Haan, 20 j.L. Combée* 28 j. en H. A. de Vries, 21 j. O veile den: Ant. F. Klop, 13 mnd; PI. Kalis, 68 j., wed. v. B. Bogers; A. Ippel, 59 j., echtg. van J. Vroegh; J. C. de Vries, 25 j.; Corn. E. Bag german, 6 j.; E. Ippel 3 jaar. WOUDRICIIEM. Over de maand Maart 1932. G eb oren: Geert, z. v. L. Vennink en J. v. d. Schans; Arieda, d. v. Fr. Smits en J. J. van Vugt; Lena Wille- mina, d. v. Joh. v. Dijk en L. W. v.< Masbergen; Herman, z. v. E. Groe- neveld en A. v. Stigt. Ondertrouwd: Alb. L. C. Pa- lies, 30 j. en Cath. E. F. Giesbertsj, 24 j.; Adr. v. Tilborg, 29 j. en B. Pel- likaan, 27 j. Overleden: A. Groeneveld, 82 j., wedn. v. A.. Frederiks; J. Ottevanger, 77 j., wed. v. D. P. Vink; Alb. v. Andel, 62 j., echtgen. v. C. Baks; J. v. Gende- ren, 83 j., wed. v. A. J. de Jong de Bosson. ZUILICHEM. Over de maand Maart 1932. Geboren: Hendrikus Marinus, z. v. H. M. v. Veen en E. Kooijman. Getrouwd: J. v. Brakel, 26 j. en C. v. d. Linden, 26 j.: J. C. Bam- bacht, 24 j. en D. v. Pouderoijen, 19 j. Overleden: Gijsb. v. Veen, 60 j., echtg. v. P. Schalt; P. v. Loopik 73 j.M. M. Verbrugge, 55 j., echg. van A. A. v. Zevenbergen; H. v. Veen, 69 j., wed. v. J. van Tilborg. i HOL NIET ROEKELOOS UIT SCHOOL OF HUIS! 4e Les. De school gaat uit en dan willen de kinderen, die den heelen ochtend op de schoolbanken hebben gezeten, wel eens de straat op hollen. Dat kan heel gevaarlijk zijn, wanneer dat wild en onordelijk gebeurt. Op het linker plaatje gaan de kin deren naar huis, langs het veilige trot toir en de onderwijzer voor de school deur waarschuwt ze nog eens om voor zichtig te zijn. De anderen, op het rechter plaatje, hollen niet alleen onordelijk zoo maar pardoes de straat op, zonder uit te kijken, maar zelfs zeer gevaarlijk, want ze loopen alle kans, om onder een wa gen of onder een motorfiets te komen. Waarom hollen die kinderen zoo weg? Omdat hun niet geleerd is, hoe gevaarlijk dat is. En waarom wandelen de anderen, op de linker teekening, zoo rustig naar huis? Omdat ze op school geleerd heb ben, wat de regels van het verkeer zijn en de onderwijzer hun pas nog gezegd heeft: „Blijf op het voetpad, want daar mag het rijverkeer niet komen en het kan je dus geen kwaad doen." Wie niet op het trottoir kan blijven, om dat hij naar den overkant van de straat moet om naar huis te gaan, moet dat voorzichtig doen en goed uitkijken of de weg vrij is. Doe dat niet alleen op weg van school naar huis, maar doe het altijd, want op den rijweg dreigt steeds ge vaar. Wie zich gewent, om daarop bedacht te zijn en steeds goed op te letten, zal niet licht een ongeluk o*p straat krijgen. Leer de verkeersregels en bedenk wel: „Wie die regels niet betracht, Wordt in stukjes thuis gebracht!" MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN regelen vlug zonder kramp of pijn. LINDBERG's BABY. Een spoor gevonden Te Greenwich (Connecticut) heeft een bakkersvrouw een van de bankbiljetten herkend, waarvan de nummers in ver band met den betaalden losprijs voor het zoontje van Lindbergh waren gepubliceerd. De bakkersvrouw herkende het biljet, toen een vrouwelijke klant haar inkoopen wilde betalen. Deze trok het biljet echter weer in en ontkwam in een buiten wach tende auto. De politie doet thans naspo ringen naar deze vrouw. Curtis, een van de drie bemiddelaars tusschen Lindbergh en de ontvoerders, is nog niet te Norfolk teruggekeerd van zijn reis, die met de affaire-Lindbergh in ver band stond. Dobson Peacock, de geestelijke, die ook aan het onderzoek naar de baby heeft deelgenomen, verklaarde zich optimistischer te gevoelen dan ooit sedert het begin van de onderhandelingen. O— DURE SLUITING. De sluiting van alle theaters en bios copen gedurende 24 uur te Parijs, geor ganiseerd door de Fédération générale du Spectacle, heeft den staat en de stad 1.500.000 frcs. gekost. O— EEN BEDELAAR, DIE CONTANT BE TAALDE. In het Silezische stadje Neustadt werd een bedelaar tot drie weken hechtenis veroordeeld. Hij vroeg of hij niet een geldboete mocht hebben. Dat vond de wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuurlijke voor do voeding onontbeerlijke bestanddeelen, het geeft gezondheid en levenskracht en is als voedsel vrijwel onovertroffen. Doos 60ct.BijApoth.en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6