Buitenland, Marktberichten. Rivierbericliten. Parijsche Moüebrieven, Plaatselijk Nieuws OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE LOON. Vrijdagmiddag is de 45-jarige F. Hos- tinge te Loon op den onbewaakten overweg aldaar door een sneltrein, die om 4,27 uit Groningen te Assen aankomt, over reden. De jongen wilde met zijn vader en broer, die op 't land werkten vóór de opkomende onweersbui trachten thuis te komen. De jongen reed op de fiets vooraan, gevolgd door zijn vader en broer. Hij zag den trein niet, omdat hij voorover gebo gen op het stuur lag, en omdat het zand, dat door de onweersbui was opgejaagd, het uitzicht belemmerde. Hij werd door de locomotief gegrepen, met het gevolg, dat het heofd werd verbrijzeld en de dood onmiddellijk intrad. O— DIENST30DE UIT HET RAAM GEVALLEN. Te Arnhem heeft een droevig ongeval plaats gehad. Een 20 jarige dienstbode, Aleida Roos, leunde uit het raam van de eerste verdieping der woning van G. G. van R., in de Ketelstraat. De vensterbank van dit raam is laag, waarom men een ijzeren hekje had aangebracht, om het uitvallen te beletten. Plotseling brak dit hekje af, met het gevolg dat mej. R. van een hoogte van vier meter viel. Per auto van den G. G. D. is zij naar het ge meente ziekenhuis overgebracht, waar slechts de dood kon worden geconstateerd. De ongelukkige was alleen met een kindje van zes maanden thuis. O— BRAND VEROORZAAKT DOOR EEN BOLLEN SPIEGEL. Te Enschede is bij den fotograaf Heu- pers aan de Oldenzaalsche Straat brand ontstaan in de etalagekast, doordat een bolle spiegel, welke zich in de etalagekast bevond, tengevolge inwerking der zonne stralen als een brandglas functionneerde en brand veroorzaakte. De politie ont dekte den brand, die gebluscht kon wor den vo'ór hij een grooten omvang bereikte. Nietemin zijn verschillende uitgestalde voorwerpen verbrand of beschadigd. O— 17 PERSONEN TE WATER. Toen Zaterdagmiddag de brug aan den iogang van de Gorinchemsche bad en zweminrichting buiten de Dalempoort bij het aanvangsuur belast was met 40 personen, bezweek plotseling een gedeelte van de brug, met het gevolg, dat een 47- tal kinderen en enkele dames in het water geraakten, dat daar ter plaatse ongeveer 4 meter diep was. Verscheidene zwem mers, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevonden, begaven zich gekleed te water en hebben allen gered. O— VERDUISTERING VAN 3000 GULDEN. Vrijdag vertoefde te Doetinchem de justitie uit Arnhem in verband met de verduistering van f 3000, toebehoorende aan een Duitscher te Essen. De beide personen, die zich aan deze verduistering schuldig hebben gemaakt, zijn aangehou den, doch ontkennen, het ten laste ge legde. Zij beweren het geld bij de grens on der een boom te hebben gedeponeerd, om eerst te zien of de grenspassage vei lig was. Toen zij kort daarop het geld wilden halen, was het verdwenen. Het ingestelde onderzoek wees echter uit, dat de aangehoudenen het grootste deel van het Duitsche geld hadden omgezet bij een bankinstelling te Doetinchem. Daar zij over de herkomst van dit geld geen bevredigend uitsluitsel konden geven, is het tweetal in het huis van bewaring ingesloten. De benadeelde Duitscher is te Essen in arrest gesteld, wegens over treding van de deviezenverordening. O— JONGEN IN BRAND GEVLOGEN. Bij het opendraaien van de kraan van een benzinelamp, waarmede hij bezig was werkzaamheden te verrichten, kreeg de 46-jarige loodgietersknecht H, K op de werkplaats van zijn patroon te Almelo plotseling benzine in het gezicht en op de kleeren. De benzine ontbrandde tegelijktijd en de jongen vloog daarop gillend naar buiten. Een der omwonenden snelde dadelijk toe en wist de vlammen te dooven. Ernstig aan hoofd en handen gewond is de ongelukkige in het R.K. ziekenhuis ter verpleging opgenomen. O— AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Zaterdagmorgen bemerkte een op de Rembrandtkade teUtrecht werkzaam zijnde schilder, dat er rook kwam uit een pand. Daar hem dit verdacht voor kwam, stelde hij een onderzoek in, om tot de verschrikkelijke ontdekking te komen, dat zich op de derde etage een vrouw bevond, welke met verschillende zware brandwonden was overdekt. Onmiddellijk heeft men den Geneeskun digen Dienst gewaarschuwd welke de da me, die bleek te zijn de 55-jarige mevr. J T., in hoogst ernstigen toestand naar de Emmakliniek heeft vervoerd. Vermoedelijk is de brand ontstaan in een papiermand, waarbij de ongelukkige eveneens in brand is geraakt. Mevr J. v. T. is Zaterdagmiddag aan de bekomen verwondingen overleden. O— TIMMERFABRIEK AFGEBRAND. Een belangrijke brand heeft de tim merfabriek, houtzagerij en het woonhuis van H. Gerats, gelegen onder de gemeente Broekhuizen, in de asch gelegd. Om ruim vier uur zyn de bewoners opge schrikt door het luiden van de brandklok ken en korten tijd daarna stond het geheele gebouw in lichte laaie. De brandweer was met een brandspuit spoedig ter plaatse, doch vermocht niets tegen deze vuurzee uit te richten. Spoedig werden ook de aanwezige houtvoorraden aangetast en dreigde er gevaar voor de belendende perceelen, waarop de burge meester van het plaatsje de gemeenten Venlo en Horst om hulp heeft gavraagd. Korten tijd daarna verschenen twee motorspuiten op het terrein van den brand en bonden een verwoeden strijd tegen de geweldige vuurzee aan. Dank zij het krachtdadig oytreden bleven de belendende perceelen behouden, doch men kon niet verhinderen, dat de aangetaste gebouwen tot den grond toe afbrandden. Uit het woonhuis kon de inboedel gedeeltelijk worden gered. De fabrieks gebouwen en machinerieën gingen echter verloren. Veldwachters en marechaussees zorgden voor afzetting van het terrein. Om tien uur was men den toestand meester en kon de brandweer inrukken. De schade, welke naar verluidt ongeveer een halve ton moet bedragen, wordt door verzeke ring gedekt. O KNAAP DOOR EEN ADDER GEBETEN Het ongeveer 42 jarig zoontje van den heer Adriaens te Heerenveen, was op de heidevelden in Mildam aan het bloemen zoeken. Plotseling werd hij door een dier gebeten, doch aanvankelijk sloeg hij hier geen acht op. Toen de arm echter begon op te zetten ging hij naar een in de nabijheid wo nenden veehouder, wien hij het geval vertelde. Deze zag direct, dat de jongen door een adder gebeten was en bond direct den bovenarm af, waarna hij zich met den jongen naar dokter Pelikaan in Nijehorne spoedde. Deze verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de jongen naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd is gewordeD, waar door de doktoren Frik en Van der Kamp opera tief moest worden ingegrepen. De toe stand van den jongen lijkt ernstig. O DE ONHOUDBARE TOESTAND IN LANDBOUW EN VEEHOUDERIJ. Het Comité voor Economisch Ver weer Jheeft Vrijdag aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid het volgend telegram gezonden: „Comité voor Economisch Verweer heden in vergadering bijeen, besprak den .onhoudbaren toestand in landbouw en veehouderij, speciaal met betrekking tot iden export naar Duitschland. Indien te dezer zake van regeeringswege niet spoedig zeer doortastende maatregelen genomen worden om tot verbetering der exportmogelijkheid te komen, wordt onze geheele handel op Duitschland vernietigd. Comité is van oordeel, dat regeering niet voldoende beseft hoe ernstig de toestand in den land- en tuinbouw en de veehouderij is. Comité heeft reeds vanaf December 1931 aangedrongen op een systeem van goederenruil met Duitschland en hier omtrent iop 29 Februari een concreet plan voor uitwisseling landbouwproduc ten itegen steenkolen aan Uwe Excel lentie voorgelegd. Over deze aangele genheid is verder geschreven op 21 Maart en 15 April. Tot nog toe mocht daarop echter geen antwoord worden ontvangen. Door berichten van verschillende zij den wordt Comité versterkt in de mee ning, dat dergelijke goederenruill tot stand te brengen is, mits de regeering spoedig handelend optreedt. Het is bekend, dat op 18 en 19 April van regeeringswege besprekingen te Berlijn hebben plaats gehad. Vermoed wordt, dat deze besprekingen spoedig zullen worden hervat. Comité wenscht te weten of deze besprekingen zullen gevoerd worden al of niet op basis der voorgestelde goederenruil, met andere woorden of zijn verzoek van 29 Februari met ja of neen beantwoord wordt. Or ganisaties hebben nu lang genoeg ge wacht op maatregelen der regeering, kunnen de verantwoordelijkheid niet langer dragen en zullen genoodzaakt zijn zelf handelend op te treden, indien regeering langer zwijgt." Naar wij vernemen, heeft de Minis ter van Economische Zaken en Arbeid op dit telegram het volgende antwoord gezonden aan den Voorzitter van dat comité, dr. F. E. Posthuma: Telegram heden ontvangen. Uw toon is zoo grof, dat samenspreking, welke m.i. nut kon hebben, onmogelijk wordt. Daar U persoonlijk van de activiteit der Regeering bijzonderheden kent, is mij uw houding onbegrijpelijk. Uw verantwoordelijkheid, waarvan u gewaagt, zou medebrengen de samen werking met de Regeering niet door uw wijze van optreden onmogelijk te maken, (w.g. mr. T. J. "Verschuur). Naar aanleiding van dit telegram heeft thans de heer Posthuma een open brief gericht tot den Minister. Hij zegt daarin o.m. dat ter vergadering van het comité Vrijdagochtend tot uiting kwam, dat de behandeling van de zijde der regeering eenige leden van het comité zoodanig griefde, dat zij het werk wilden opgeven. Was dit gebeurd, dan had dit in wer kelijkheid niet anders beteekend dan het opzeggen van het vertrouwen aan de Regeering door den geheelen georgani- seerden landbouw. Mede met schryvers medewerking is men daartoe niet gekomen, doch werd op voorstel van een der leden besloten, alsnog te trachten, antwoord van de regeering te verkrijgen en het bekend gemaakte telegram te zenden, echter ondeF één voorwaarde, dat aan de Regeering zoo grof mogelijk zou worden voorgehouden dat de vertegen woordigers van den georganiseerden landbouw zich niet kunnen laten welge vallen, te worden behandeld als tot nu toe door de Regeering is geschied. Op zijn vraag aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid van 29 Februari j.l. heeft de georganiseerden landbouw nog steeds geen antwoord ontvangen. Wat betreft de opmerking, welke minister Verschuur in zijn telegram maakt, dat de heer Posthuma persoonlijk bijzon derheden van de activiteit der regeering kent, ten deze stelt de heer Posthuma de regeering absoluut in gebreke haar activiteit in deze noemt hij meer dan beneden nul. Schrijver klaagt dan, dat ook op het manifest van landbouw en industrie van 27 April nog geen enkel antwoord is vernomen en meent, dat het in belang hebbende kringen met groot ongerief zal worden vernomen, dat het antwoord der regeering op de laatste poging van het comité, om tot samenwerking met de regeering te komen, alleen een opmerking over den toon is geweest. JUWEELENDIEF GEARRESTEERD. De politie te Keulen heeft den Ameri- kaanschen juweelendief Ernst Levy, die zich ophield in een huis in Keulen Zuid gearresteerd. Ernst Levy was door een Amerikaan- sche rechtbank wegens een juweelendief stal tot een bedrag van 85.000 dollar tot tien jaren gevangenisstraf veroordeeld, doch na het stellen van een borgsom voorloopig op vrije voeten gesteld. Hij maakte toen van de gelegenheid gebruik om de wijk te nemen naar Europa. De arrestatie had bij verrassing plaats. Van de Amerikaansche autoriteiten was bericht ontvangen, dat in geval van zijn arrestatie een verzoek om uitlevering zou worden overgebracht. COMMUNISTISCHE BETOOGING VOOR DE JAPANSCHE AMBASSADE TE BERLIJN. Zaterdagmiddag liepen ongeveer 200 communisteu te hoop voor de Japansche ambassade te Berlijn en slaagden erin over de hekken van den tuin tot vlak voor het huis te komen. Zij probeerden de beambten van de ambassade naar buiten te lokken en toen zij daarin niet slaagden, wierpen zij de vensters in. De politie, die snel ter plaatse was, achter volgde de communisten en een aantal van hen is reeds gearresteerd. O— FRAUDULEUZE INVOER VAN AMERIKAANSCHE AUTO'S IN FRANKRIJK. De „Matin" verneemt, dat er sedert vier jaren een groote hoeveelheid Ame rikaansche auto's zonder invoerrechten in Frankrijk zijn geïmporteerd, tengevol ge van de medeplichtigheid der Parijsche douane-beambten. De schatkist zou hier door voor verscheidene tientallen millioe- nen zijn benadeeld. O— DE MOORDENAARS VAN LINDBERGH'S BABY. Uit New-York wordt aan de „Crt." gemeld Er is een ontdekking gedaan, welke, naar men hoopt, spoedig zal leiden tot de arrestatie van de moordenaars van Lindbergh's kindje. Een ambtenaar van de staat Maryland heeft namelijk mede gedeeld, dat op den dag vóór de ontdek king van het lijkje een dranksmokkelaar, dien hij reeds kende, hem mededeelde, dat het kindje ontvoerd en gedood was door drie mannen, waarvan er een ver slaafd was aan verdoovende middelen. De man verklaarde verder, dat het lijkje verborgen was op nog geen vijf myl afstand van het huis van Lindbergh en hij wist ook mede te deelen, dat het kind met hamerslagen gedood was. Hij verzocht den ambtenaar de politie hiervan in kennis te stellen, omdat de langdurige nasporin gen naar het kindje hem in zijn beroep van clandestien drankhandelaar belem merden. Dit verhaal werd door den ambtenaar als een verzinsel beschouwd, totdat het lykje den volgenden dag gevonden werd, Toen bleek namelijk, dat het medege deelde op waarheid berustte. ROTTERDAM, 23 Mei Aanvoer 2401 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 3e kw. 45—48 43—45 44—43 Export 4649 GORINCHEM, 23 Mei. Op de veemarkt was heden aange voerd 469 runderen, 9 nuchtere kalveren, 2 schapen, 230 lammeren, 664 biggen, 443 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 200250. Melk koeien f480f220. Kalfvaarzen f440 480. Guiste vaarzen f60400. Pinken f5070. Nuchtere kalveren f4045. Schapen f 2027. Lammeren f 540. Overloopers f 740. Biggen f 43. BREDA, 23 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 478 stuks vee, t. w. 47 stuks hoornvee, 0 kalveren en 431 biggen. Prijzen Biggen f 4f 7 Per pond geslacht 4e kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 3133 2731 2326 Vette koeien 2529 2225 4821 Stieren 1923 4348 Kalfvaarzen f 425.tot f 175, Kalfkoeien f tot f Fokstiertjes f 35.tot f 80. Slachtvee redelijke handel, meer vraag naar le kwaliteit stieren en vaarzen. Biggenhandel zeer goed. Eenige stiertjes werden goed verkocht. Op 24 Mei. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 4.94 val 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0 98 val 37 Crévecoeur (Maas) 0.99 val 37 St. Andries (Maas) 4.42 val 48 Venlo 40.92 val 10 Maastricht 43.97 val Keulen 2 72 val 6 DE BLOUSE BI) DE AVONDJAPON. Lichte schouderstukken en volants. De aardige toiletjes met de lichter- of andersgekleurde schouderstukken blij ven ook in lente en zomer hun vogue behouden. Met behulp van deze smaak valt het zeer gemakkelijk een japon te veranderen of aan een toilet van ouden datum de noodige lengte te geven. En dit te meer, omdat het bovengedeelte op zeer veel verschillende wijzen kan aangebracht worden. Soms vormt het schouderstuk tevens een volant op den bovenarm. Of het is met groote punten op de japon ingezet, welke punten men tevens als versiering op de mouw terug vindt. Een ander maal vormt het bo vengedeelte bijna een geheele blouse, tenminste precies in het midden van achteren en van voren. Aan de beide zij kanten zet zich dan de rok voort. Tusschen een schouderstuk en een hals- versiering valt dikwijls geen scherpe grens te trekken, We zagen een zwarte japon waarin aan één zijde op den schou der een scherpe witte punt was gezet. Vanboven vlak, om den hals, vormde de witte stof een draperie die op zij werd vastgestrikt. Soms is rondom den den geheelen hals een soepele draperie gelegd. Is de japon van soepele stof, zoo kan deze van hetzelfde materiaal zijn. Anders is ze van contrasteerende stof of vertoont alleen een lichtere tint. beperken, een ding van belang. Een moeilijke quaestie blijft voor haar altijd de avondjapon en het middagtoilet. Want met de tegenwoordige mode is het nu eenmaal onmogelijk om daar, waar avondtoilet een vereischte is, met een korten rok te verschijnen. En al even onmogelijk is het om op een middagvisite een avondjapon te dragen. Men heeft getracht deze moeilijkheid op te lossen door op den langen rok aparte, zeer mooie blouses te dragen, die men natuurlijk ook bij een korten rok kan aantrekken. Deze avondblouses zijn bijzonder chic en elegant, van effen of gebrocheerd satijn, van soepel of lainè tulle, zelfs van wollen kant die zoo mooi met kralen en loovertjes be werkt is, dat ze zonder bezwaar voor avonddracht kan dienen. De blouse be hoeft niet dezelfde kleur van den rok te hebben Een witte blouse op een zwarten rok is zeer elegant en ook het omgekeerde. We zagen een beeldige abri- kooskleurige blouse op een zwarten rok. Het eigenaardige is echter dat dit nieuwste aller snufjes weer zoo heel veel lijkt op de mode van 'n twintig jaar geleden. Toen droegen we ook lange rokke,n zelfs van het oogenblik dat we uit bed stapten en we droegen er 'savonds een heel fijne blouse bij hetgeen we later een horreur vonden. Maar onze smaak wisselt met de mode 1 Werden er van den winter veel soe pele stoffen gebruikt, op het oogenblik zien me veel mengsels van kunstzijde, wol en katoen, die een heel eigenaardig effect Borteeren, zoodat we soms op het eerste gezicht niet weten wat we voor hebben. Bijna alle stoffen zijn transpa rant, en gelijken op stramien of grof linnen. Veel ceintuurs ter afwer king van heel soepel leer of lak, in al lerlei tinten en kleuren-combinaties. In dat genre vindt men snoezige stelletjes van ceintuur, taschje en handschoenen van licht leer, met een bandje leer in sterkere tint afgezet. Bij eeh gekleede japon van zijde of satijn zijn smalle ceintuurs in de smaak van satijn, maar met zilveren loovertjes bezet, en van voren tot een strik gelegd. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschij nende in 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f 1 20 per kwartaal, franco per post f 1.50. Men kan de kleur ook wijzigen naar de omstandigheden een roode of vroo- lijk gestreepte halsversiering wisselt men b.v. met een draperie van witte zijde die meer gekleed staat. Op deze wijze kan men misschien een japon uitsparen en dat is voor degenen, die hun uitga ven tot het allernoodzakelijkste moeten, HEUSDEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 25 Mei 1932, des avonds 8 uur. Aan de orde: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening op het verstrekken van sterken drank of zwak-alcoholischen drank op den openbaren weg. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der winkelsluitings verordening. 5. Voorstel van B. en W. tot bepaling der bezoldiging van den te benoemen gemeente-arbeider. 6. Benoeming van een gemeente-arbeider, waarvoor worden aanbevolen 1. F. de Bruijn. 2. A. de Ruiter. 7. Wijziging gemeente-begrootingen 1931 en 1932 en wijziging vleeschkeurings- begrooting 4934. Momenteel heeft er een dammatch plaats tusschen J. Pellekaan Almkerk en A. de Graag Heusden, resp. bord 2 en 1 van de Heusdensche damvereeniging, met als inzet den titel Persoonlijk kampioen van Heusden en Altena. Deze match beslaat 5 partijen, waarvan er 3 in Heusden en 2 in Almkerk worden gespeeld. De le partij had het volgende verloop De Graag, met wit, opende met 3228, wat door zwart zeer onregelmatig werd tegengespeeld. Het gevolg was dat wit voordeelig de hekstelling kon nemen. Later bleek deze evenwel niet te houden toch moest zwart een klein nadeel accep teeren om deze stelling te verbreken. In het verloop van de partij stelde zwart wit in de gelegenheid met een combinatie door te breken en ware het niet dat wit hierin een foutje maakte, dat zou hier het einde reeds geweest zijn. Nu kon zwart zich nog lang verdedigen om tenslotte in een stand van 4 om 2 te sneuvelen. De 2e partij wordt gespeeld Maandag 20 Juni te Almkerk. ANDEL'. Aan de gevaarlijke bocht „De Zwaan" alhier had tusschen een 2-tal vrachtauto's een aanrijding plaats. Beide auto's werden gehavend, doch persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het uitzicht -u-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2