Dit de band te koop Een Kruideniers- Belastingen. BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, IDEAAL" Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. c. BOUMAN DE RECLAME KUIKENS LOONBROEDERIJ. te hoog aangeslagen YRAAGT HEUSDEN Rund- en Varkensslagerij C. KUIJSTEN—VAN ALPHEN Rund- en Varkensvleesch en f ij n e Vleeschwaren. „Gewassen-^ Pluimvee-Contröle-Bedrijf" ADRIAAN VERWIJS. Adverteiitiën. J. ELEKAN, Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. 64 bladzijden 12'U CENT Firma L. J. Veerman per L, blik 40 cent. 3 blikken f 1.00. WINSTGEVEND 2-DAAGS Rechtskundig ftdviseur, wij HIk KOOPEN tegenover Stadhuis Heusden. ANDEL (N-Br.) a f 14,per 100. wordt ter plaatse door een boerenwoning belemmerd. Door J. van Wijngaarden werd dezer dagen een nuchter kalf afgeleverd voor de kapitale som van f 1. Het beestje moest daarvoor aan de aan legplaats worden gebracht en afgeleverd. Wel een luttel bedrag De aardbeien-velden staan alhier momenteel in vollen bloei. Vooral de jonge plantjes zijn met bloemen bedekt en belooven een goeden oogst. A.s. Zaterdagavond te 7 uur zal „Andel's Fanfarecorps" een concert geven op de tent in de Achterstraat alhier. Vrijdagavond a.s. speelt „Sparta II" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Voorwaarts" uit Aalst op het terrein aldaar. ALMKERK. De alhier gehouden verkoop van Emmabloempjes bracht op f 100,60. In deze gemeente doen zich bij de kinderen verschillende gevallen van mazelen voor. Gelukkig heeft deze ziekte tot op heden een gunstig verloop. De collecte gehouden in de Herv. Kerk, ten bate voor de Zending, bracht op ruim f 89, j AALST. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier zijn een 6 tal werk- loozen tewerkgesteld in de griend, toe- behoorend aan bovengenoemde kerk. DUSSEN. A.s. Donderdag 26 Mei, hoopt D.V. in de Chr. Geref. Kerk, 's avonds 8 uur (zomertijd) op te treden Ds. Riekel van Sliedrecht. DRUNEN. Veiling van 23 Mei. Asperges 20 30; idem II 4018; idem III 59; idem Blauw 848; Spi nazie 4 7 Postelijn 58 Aardbeien 7594; idem II 4060; Aardappelen 2—3; Slavellen 14; Rabarber 12; Stamsnijboonen 7882 alles per K.G. Bloemkool 915; idem II 6—40; Roode kool 3—4; Aardbeien 11%; Sla 3—53/4; idem II 4—3 Komkommers Wit 11 —15 idem II 310 idem Groene 1013; idem II 3 8 alles per stuk. Keelen 1/2iy2Radijs 1 2; Peen 710 idem II 25. i RIJSWIJK. Deze gemeente is van plan over te gaan tot het bouwen van een nieuwe Secretarie en een Vereenigingslokaal. Aan beide bestaat in deze gemeente groote behoefte. SPRANG. J.l. Vrijdag speelde de voetbalclub „N.E.O III" tegen Wilhelmina". Uitslag was 4 0 in het voordeel van „N.E.O. III". Zaterdag speelde „N.E.O. II" tegen „Sparta". Stand 4 gelijk. Onze vroegere dorpsgenoot de heer L. Vennink, thans Rijksklerk bij de Dir. bel. te Woudrichem, slaagde te 's Gravenhage voor het examen Adjunct- Commies bij de Dir. bel. enz. Bij het afknippen van seringen had B. D. alhier het ongeluk met een snoei-schaar in zijn linkerpink te knippen waardoor hij een gapende wond opliep, welke gehecht moest worden. .VEEN. Zaterdagmiddag speelde de voet bal vereeniging „Achil'les I" alhier haar eerste wedstrijd, en wel tegen „N.O.A.D. II" te Wijk. Geen der vereenigingen wist echter eenig succes te behalen, zoo dat deze wedstrijd met gelijkspel 00 eindigde. De aardbeienpluk (glas cultuur) is weer in vollen gang. De prijs varieerd van f 4,20—f 1,40 per K.G. f WOUDRICHEM. Op de Bergsche Maas wordt thans met een 25-tal visschersschuiten op finten gevischt. Nu het weer wat milder wordt, is de vangst de laatste dagen wel wat beter geworden, doch deze is toch nog niet evenredig aan het groote aantal visschers dat momenteel deze visscherij uitoefent. De zalmvisscherij levert even eens nog slechte resultaten op. Door verschillende visschers dezer gemeente wordt met reepen en fuiken op aal en paling gevischt. De aannemer Ph. Struik alhier, was met f 7910.laagste inschrijver voor het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken in den Bommeler- waard, Land van Altena en den Biesch- bosch. Gedurende het tijdvak 13 tot en met 19 Mei j.l. werden aan de visch markt alhier aangevoerd 1 groote zalm ad. f 1.35 per pond en 3 kleine zomer- zalmen ad. f 1.15 tot f 1.25 per pond, benevens een schotje, waarvoor f 1.30 werd besteed. Tevens werden aangevoerd 5 elften ad. f 1.tot f 1.30 per stuk en 4377 finten ad. 17 tot 38 cent en 2843 zegenfinten van 1% tot 6 cent per stuk. Voor dunne aal werd 16 tot 34 cent per pond betaald. J Door den Minister van Binnenl. Zaken is in de kosten van steunverleening aan fabrieksarbeiders en schippersknechts een subsidie toegezegd van 70%. Voor de landarbeiders liep dit tot 21 Mei jl. De heer C. M. Schaap alhier heeft zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen. Ter gemeente-secretarie kunnen aanvragen worden ingediend tot het be komen van jachtakten. De keuring van trekhonden zal in deze gemeente plaats hebben op Donder dag 26 Mei a.s. van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur in het gynastieklokaal der le Op. School. WELL. De afdeeling Kerkwijk van de B. O. G. hield een vorgadering in café Van Genderen. Besloten werd dit jaar weer een aardappelkeuring te houden, evenals vorig jaar, zoo mogelijk met mede werking van de afdeeling Hedel. De leden ontvangen allen een aangifte-biljet, terwijl ook niet-leden kunnen mededingen. In het garantiefonds van de afd. Almen voor den te houden Landdag, zal worden in- geteekend tot een maximumbedrag van f 5.De proefveldcommissie doet nog enkele mededeelingen over het vereenigings- proefveld, dat bezaaid is met een 5 tal voederbiet-variëteiten. De secretaris, welke wegens drukke werkzaamheden, meende te moeten bedanken, zal zijn werkzaam heden nog blijven waarnemen tot een vol gende vergadering. Vergadering van den raad der gemeen te WOUDRICHEM, op Zaterdag 21 Mei 1932, des nam. half drie. Voorzitter: Edelachtb. Heer Jac. v. d. Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden, behalve het lid Daim. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de volgende ingekomen stukken ter tafel worden gebracht: Goedkeuring van Ged. Staten van de raadsbesluiten tot wijziging der be grootingen voor 1932 en 1931. Schrijven van alsvoren, dat bij Kon. Besluit van 22 April j.l. goedkeuring is verleend aan het besluit tot heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting. Schrijven van het waterschap „De Nieuwe Ban", waarin naar aanleiding van het door het gemeentebestuur ge daan verzoek wordt medegedeeld, dat besloten is door een ambtenaar der Ned. Heidemaatschappij een onderzoek te doen instellen naar de kosten van de werkzaamheden aan alle watergangen in het waterschap, uit te voeren bij wijze van werkverschaffing. Schrijven ,van den heer Inspecteur der Volksgezondheid te 's Bosch, hou dende mededeeling, dat hij zich nog niet kan uitlaten aangaande den bouw van arbeiderswoningen in de gemeente De Werken en Sleeuwijk, doch nader de gevraagde inlichtingen zal verstrekken. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau, inzake maatschappe lijk Hulpbetoon voor Nederland te Am sterdam, houdende verzoek, tot dat bu reau toet te treden, deelt de Voorzitter mede, dat de contributie is verlaagd voor deze gemeente tot f5.per jaar. Aangezien veelvuldig verzoeken inko men tot het houden van collecten en dit bureau bij lidmaatschap aangaande de collecteerende vereenigingen en per sonen alle inlichtingen verstrekt, het geen in den huidigen tijd wel gewenscht is, alvorens vergunning tot het houden eener collecte wordt gegeven, stellen B. en W. voor als lid toe te treden. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. Schrijven van den directeur van het P.T.T. kantoor alhier, houdende me dedeeling, dat in verband met bezuini gingsmaatregelen het aantal bestellin gen zal worden verminderd tot twee en de postverzendingen om 11.30 en en 16.30 uur en de postontvangsten om 8.30 en 16.30 uur zullen vervallen. Indien op meerdere ontvangst wordt prijs gesteld, zullen de daaruit voort vloeiende kosten ten laste van het gemeentebestuur worden gebracht. Tevens wordt voorlezing gedaan van een verzoek van de firma Wijnbelt en Co. en de N.V. J. Bax' Groothandel alhier, waarin wordt verzocht, de noo- dige pogingen aan te wenden om te voorkomen, dat een dergelijke verslech tering van den postdienst in deze ge meente, waardoor vooral zakenmen- schen zullen worden benadeeld, wordt ingevoerd. Het lid Kuypers deelt naar aanleiding hiervan mede, dat de Staat het brieven vervoer heeft gemonopoliseerd en als gevolg hiervan verplicht is voor het j behoorlijke regeling van dat vervoer, hetwelk door niemand anders mag wor den uitgeoefend, zorg te dragen. Thans komt het hoofdbestuur van het P.T.T. bedrijf met bezuinigingsmaatregelen en laat de gemeenten oordeelen over de vraag of uitbreiding van de postont vangsten noodzakelijk is en indien hier op prijs wordt gesteld, dan komen de meerdere kosten daarvan ten laste der gemeente. Dit is juist de grootste grief welke het postpersoneel tegen deze be zuiniging heeft. Hij zegt, dat de voor genomen bezuinigingsmaatregelen we der hoofdzakelijk het platteland tref fen, hetwelk altijd het eerst aan de beurt is, indien een veer gelaten moet worden en voor de zakenmenschen ten plattenlande groote moeilijkheden me debrengt. Wat deze gemeente aangaat, deelt hij mede, dat bij een postverzen ding om 11.30 uur de verzonden post nog op de meeste plaatsen in de avond bestelling wordt opgenomen, terwijl bij de voorgestelde verzending om 6.30 uur de post in de groote plaatsen in de morgenbestelling wordt opgenomen, doch dat deze in kleine plaatsen in het ongunstigste geval 2 maal 24 uur on derweg kan zijn. Zooals reeds gezegd, wordt het platteland door deze bezui niging gehandicapt en wordt de toe stand voor de zakenmenschen, die toch alles al moeten doen, om tegen do concurrentie hunner collega's in de ste den weerstand te kunnen bieden, hier door nog ongunstiger. Het gevolg hier van zal zijn, dat het platteland van alle industrie en handel wordt beroofd en het is dan ook geen wonder, dat tegen dergelijke maatregelen een alge meen verzet in den lande komt. Hij is van meening, dat in verband met den alhier bestaanden handel, welke onge twijfeld door de maatregelen zal wor den benadeeld, deze gemeente bij dat verzet niet ten achter zal moeten staan en beproeven een en ander alsnog te voorkomen. Hij wil echter nog mede- deelen, dat de opheffing van de derde bestelling van weinig beteekenis is, aan gezien de eerste nu iets later komt en zou hiertegen niet willen ageeren. Het lid van Wendel de Joode vindt het onrechtvaardig, dat de meerdere ontvangst van de post, indien deze noodzakelijk wordt geacht, door de ge meente zal moeten worden betaald. Hij vindt een dergelijke maatregel zeer on rechtvaardig en is van oordeel, dat het postbedrijf voor een geregelde verzen ding der brieven zorg heeft te dragen. Daarvoor worden toch de porto's be taald. Hij ';an er zich mede vereenigen, dat bij de betrokken autoriteiten de aandacht hierop wordt gevestigd. Na nog eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten, aan den Minister van Waterstaat, den Directeur- Generaal van het P.T.T. bedrijf het verzoek te richten, de voorgenomen verslechteringen, met uitzondering van het vervallen der 3e bestelling, niet te doen doorgaan en afschriften van de adressen te zenden aan den Inspec teur der posterijen en aan den direc teur van het postkantoor alhier. Tevens zal aan de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten worden verzocht, hare bemiddeling wel te willen verleenen om te trachten deze voor het platte land zoo nadeelige maatregelen niet te doen doorgaan. Verzoek van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, om aan de Kroon te verzoeken, het maximum aantal ver loven A te bepalen op het thans aan wezig zijnd aantal verlofslocaliteiten. De Voorzitter deelt medé, dat thans het maximum 7 zou bedragen en dat er 2 verloven A in de gemeente aan wezig zijn. Het lid van der Wiel is van meening, dat er geen enkele reden aanwezig is, om vermindering aan te vragen en is hier dan ook niet voor. v Het ,lid Kuijpers voelt er ook niets voor en zegt, dat het niet mogelijk is in de gemeente nog een verlofszaak te vestigen en dit dan ook wel niet zal worden gedaan, aangezien deze toch geen inkomsten oplevert. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat indien er geen verlaging van het maximum wordt vastgesteld, het aan tal verloven in deze gemeente nog kan worden uitgebreid1. Hij is daar niet voor ,en zou het maximum op 2 willen bepaald zien. Het .lid Viveen ziet er de mogelijkheid niet van in, dat er in de gemeente nog Verlofslocaliteiten zouden komen. An ders zou er nog over te spreken zijn. Na nog eenige bespreking wordt met 5 Jegen 1 stem, die van het lid van Wendel ,de Joode, besloten, het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Daarna komt aan de orde een schrij ven van de Gezondheidscommissie, ge zeteld tte Heusden, houdende advies, om de woningen, plaatselijk gemerkt A no. 186 en 187, bewoond door C. Groe- neveld en R. Baks, onbewoonbaar tet verklaren op grond van het bepaalde! in het 2e lid van art. 25 der Woning wet, aangezien de in de aanschrijving van 2 December 1931 vermelde verbe teringen niet binnen den gestelden ter mijn aan de woningen zijn aangebracht en deze dientengevolge ongeschikt zijn ter bewoning. In verband hiermede wordt met al gemeene stemmen besloten, gemelde woningen onbewoonbaar te verklaren. (Slot volgt.) VOOR DE HUISVROUW. Nikkelen voorwerpen. Het reinigen van nikkelen voorwerpen, Om ze hardgrondig te reinigen van gekleurde vlekkeD, die er bij gebruik voor sommige spijzen op komen, legt men ze gedurende 15 seconden (dus heel kort) in een mengsel van 15 deelen alcohol en 1 deel zwavelzuur. Dit moet verdund zwavelzuur zijn, want onverdund zwavelzuur is een hoogst gevaarlijk goed om mee om te gaan. Hoogstwaarschijnlijk zou er ook niemand zijn, die het u zou verkoopen. Vraag aan uwen apotheker om het voor u te bereiden. Men schudt het voorwerp eens heen en weer. Daarna spoelt men het op met zuivere alcohol. Men herhale dit een paar keer en dan wrijft men het blinkend met houtzaagsel. In gewone omstandigheden blijft nikkel het mooist, als men het slechts overgiet met heet water en opwrijft met een zachten doek. Natron. Een der nuttigste zaken in de huis houding is de koolzure natron. Het voor komt het zuur worden van melk, als men een theelepeltje vol ervan op 1 liter melk voegt. Het maakt zuur geworden groenten of bouillon weder eetbaar, als men ze er mee opkookt. Het geeft aan ranzig vet of boter den frisschen smaak terug, als men ze onder toevoeging van een eetlepel vol ervan uitwascht. Het maakt de peul vruchten zacht, als men er onder het koken slechts een weinig je bij doet. HEUSDEN. 25 Mei. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.52J per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.03 per stuk. LWIJK. X Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente te houden op morgen Donderdag, des nam. 21/2 uur. (Z.T.) Te behandelen onderwerpen 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Benoeming van een opzichter over de goederen van de Ebbe. 3. Bouw eener ambtswoning voor den Burgemeester. uit den inventaris van wijlen Jan de Waal Hz., zoo goed als nieuwe Dresseerkar, Patentas, goed onderh. tuig, nieuwe kafmolen met elf zeven, karn, Duitschen haam, vierbooms zware stoppel-egge, enz. enz. Te bevragen bij MART. JOH. VAN BERGEIJK Jzn., Landbou wer Oudestraat A. 158 WIJK (bij Heusden). Te koop gevraagd: met of zonder hit. C. VAN MERSBERGEN, Winkelier GENDEREN. Indien gij vermeent te zijn in de BELASTING, wendt U dan in vertrouwen tot het meer dan 30 jaar be staande RECHTSBUREAU van flaveastraat 5 (nabij bet Station) 's-HERTOGENBOSCH. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. 11 (het kleine Magazin) het Geïllustreerd Tijdschrift dat elke week verschijnt, groot en door den 1 a g*e n p r ij s van per nummer, binnen een ieders bereik ligt. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de HEUSDEN. spoedig, net en billijk, door RIJWIELEN <4 Naai- of Waschmachine ^|j bij A. J. DEN HOET daar slagen we altijd goed. Aanbevelend A. J. DEN HOET AALBURG. Minzaam aanbevelend Drietrompetterstraat, IN DIT BLAD IS Het goedkoopste Adres voor Prima Kwaliteit Minzaam aanbevelend Biedt aan te leveren op 2 7 en 28 MEI 5 JUNI en 15 en 16 JUNI k f 12.— per 100. Tegen kleine prijsverh. ook geregeld ondere kuikens te koop. Vanaf heden HENNETJES, broed 28 Maart, 23 April, enz. Alles prachtig, gezond materiaal, van late klasse (op hooge prod, goed eigew., goede winterleg en zware hen) geselect. foktoomen, gep. met stamboekhanen van de beste bedrijven. Geregeld voorradig prima afgemeste SLACHTHAANTJES. Komt zien en profiteert van mijn zeer lage prijzen Bez. en inl. Maand., Woensd., Vrijd. en Zaterdags. Bestellingen alle werkdagen. - ZONDAGS GESLOTEN Beleefd aanbevelend: i--

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3