Jan Geertzen, 's-BOSCH, P. J. SGHETSELMR j DE RECLAME Profiteert van onze spotgoedkoope Juni-Aanbiedingen, het is in Uw eigen voordeel. ZIET ONZE ETALAGES JUNI-PRIJZEN. Dat wil zeggen 10 tot 20% beneden de normale waarde. Geïllustreerd Zondagsblad. i i/.ov is r.\ Plaatselijk Nieuws Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning J mi i-Aanbiedingen Colbert Costuunis, Regeujassen, Kinderpakjes, Overhemden, Zelf binders, Sokken, Hoeden en Petten. Ruime Autogarages. Spreekuren 10-12 en 1-31 WINSTGEVEND I! HSls, BI Oproep aan Amateur-fotografen» Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Almkerk, Juni 1932. Aan de Heeren Willem, Por en Kees Komkommer. Wat ik aan onze inwoners beloofd heb is jullie zeker wel bekend? Vooraf wil ik wel verklaren dat ik pas na rijp beraad ben overgegaan tot het schrijven van dat stukje. Tal van vragen heb ik me gesteld voordat ik het vaste besluit nam om jullie aan de kaak te stellen. Eerst was ik van plan om je persoonlijk te schrijven, maar aangezien het algemeen belang zwaarder weegt dan dat van enkele personen, meende ik het in 't publiek te moeten behandelen. Nu is het mij meer te doen om aan dat banale, minderwaardig geschrijf een eind te hebben, dan om van jullie een spotbeeld te maken. Door je geschrijf, dat voor den opmerkzamen lezer het doel reeds lang openbaarde, ben ik in staat gesteld heel wat materiaal te verzamelen en zoo noodig een flinke pennevrucht te leveren. In je annonimiteit hebben jullie 't ver gebracht, maar nog niet ver genoeg om mij te misleiden. Toch heb ik een kleine wijziging gebracht in mijn besluit. Ik weet n.l. dat het geen aangename gevolgen voor jullie hebben zal als ik mijn plan ten uitvoer breng. De gevolgen hebben zeer waarschijnlijk een bitteren nasmaak. Dat is wel je eigen schuld. Je hebt eigenlijk niet anders verdiend. Je hebt zelf je eer en goeden naam in de waagschaal gesteld. Maar ik wil je sparen 1 Doch op één voorwaarde. Zoo dra Ge weer begint met het schrijven van je samenspraak, ga ik ook verder. Beschouw dit stukje niet als een bedrei ging. Dat bedoel ik niet. 't Is slechts een waarschuwing. Yan vele raadsleden en andere per sonen hebt Ge getracht een carricatuur te maken. Hebt ge al eens goed nage dacht over sommige door je gebruikte termen Zulk geschrijf van zulke men- schen. 't Is een schande voor jullie en je partij en voor heel Almkerk. Houdt er mee op. Doet Ge dat niet dan zal er nog veel moeten worden verhandeld. Een massa onderwerpen wachten op be spreking. Ik wil er alvast enkele noemen o. a. „Van gauw bijten gesproken", „De fabriek of de brouwerij", „Lekkere visch", „Het vergaderen vóór en na den 15den der maand", „Een schijnwerper en een zender", „Inlegkunde", „Van samenstel len en onderteekenen van ingezonden stukken", „Vijfmaal per week", „De lading en de vlag", „Onder roode in vloed", „Christelijke propaganda", „Van een complot", „Een verklaring negatief of positief", „De zaak ontruimd", „Aan eenschakelend en Redegevend zinsver band", „Een zenuwachtig oogenblik", „Wie den schoen, past trekt hem aan". Zoo kan ik voortgaan. Al deze onderwerpen hoop ik behan delend te verwerken, terstond na het verschijnen van je eerstvolgend stukje. Meen niet dat ik verschuilen wil achter onwetendheid. Door niets en niemand zal ik me laten weerhouden. Ook niet al zoudt Ge trachten de gedachten der Goêgemeente in een andere bedding te leiden. Schijnbaar zou je dat voor korten tijd misschien gelukken, doch denk er dan aan dat de ontnuchtering des te grooter zal wezen. Denk niet heeren dat ik met eenigen schroom of vrees door je schrijven zal worden beinvloed, 't Is mogelijk dat je dan onaangename verrassingen te wachten staan. Je namen te noemen, is nog heel wat anders dan je geheel naakt aan den dyk te zetten. Houdt daar rekening mee. Het ligt dus verder aan je zelf W, P. en K. K. als Ge bekend wordt. Van mij hebt Ge dan verder geen kwaad te duchten. Doch wees in zeer vriend- schappelijken zin gewaarschuwd. EEN INWONER. BRAKEL. Onder leiding van den heer Ruger, landbouw-onderwijzer te Aalst, hebben vorige week een 16- tal landbouwcursisten uit Brakel een 2 daagsche excursie gemaakt naar Holland. De eerste dag werd een bezoek gebracht aan de fabriek van veevoe derartikelen der Fa. T. Duyvis Czn. te iKoog a. d. Zaan. Dit is een der grootste fabrieken van ons land op dat gebied. Daarna bezocht men de boerderij de bekende Gebrs. de Ruijter in den Beemster. In Hypolitushoef werd ge logeerd en de volgenden morgen de afsluitdijk bezocht. Over de pas op gebrachte keileemdam baggerden de deelnemers tot vlak bij de toen nog ruim 50 M. breede opening. 's Middags werd de Wieringermeer- polder doorkruist. Groote belangstel ling toonden de deelnemers vooral voor de enorme ploegen, getrokken door tractors, die met de regelmaat van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Speciaal verlaagde prijzen van Reclamewagens speciaal tarief. a^Cw3^tmgi3IHïUinWluCilnnll^CïtïlGït'lInï3Gïn3Si Tandheelkundige, 1 GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. [f^iainiginigBiBgiacnQEfirggrgSiiginjSltnnllniaEnilGiffi IN DIT BLAD IS Ongeveer 400 Colbert-Costuums uitsluitend PRIMA stoffen en goed-passende Modellen, verkoopen wij tegen speciale Koopt daarom NU uw COLBERT-COSTUUM Ook in Regenjassen, Kinderpakjes en Mode-Artikelen hebben wij onze prijzen STERIi VER L A AC D. Burgemeester Blok van Almkerk plaatst den eersten steen voor het Vereenigings- gebouw der Jongeliogsvereeniging aan den Uppelschedijk (Almkerk). van een klok per uur ongeveer I H.A. omploegden. Ook de verschil lende proefvelden waren zeer interes sant. Hoogst voldaan ging men tegen 5 uur via Amsterdam huiswaarts. Het was een aangename en nuttige ex cursie. Rest nog een woord van dank aan de Fa. Duyvik voor de door haar verleende hulp en voorlichting, aan den heer Ruger voor zijn leiding en aan den autobus-ondernemer, den heer A. C. Ruger te Zuilichem, die op zijn bekende betrouwbare wijze de deelnemers gedurende twee da gen door een groot gedeelte van ons mooi landje voerde. MEEUWEN. Woensdag 8 Juni. 's avonds 7 uur (O.T.) hoopt voor de Gerefor meerde gemeente op te treden. Ds. v. Dijke van Nieuw-Beijerland. NIEUWENDIJK. H. K. kwam met den motor te vallen op de Buitenkade met ge volg dat hii zijn schouder ontwrich te, verder nog ontvellingen aan het gezicht cn handen. De melkrijder B. bracht hem naar zijn ouderlijke wo ning. Geneeskundige hulp werd in geroepen. De dames A. B. en L. v. B. behaalde het diploma voor costumiè- re op de modevak- en handwerk- school alhier. Deze week geraakte het kind van den heer W. de G. onder de auto van den melkrijder A. D. het onge luk liep goed af. Het kind bracht het er met den schrik en eenige ont vellingen af. De eieren werden alhier ver handeld in prijzen van f2,503,00 per stuk. Als nagifte op de Pinkster-col lecte is er in de Geref. kerk alhier nog gecollecteerd ruim f 32,00. Ten huize van den heer M. v. d. Heuvel alhier vergaderde de stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap ,,'t Nieuwland van Alte- na" onder Voorzitterschap van den heer J. Snoek. Op de agenda ston den een 6-tal punten die afgewerkt moesten worden. 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening ^pver het dienstjaar I930—I93I- 3. Begrooting voor het dienstjaar I932—I933- 4. Voorstel van het bestuur om alle slooten in den keur vermeld in eigen beheer te nemen. 5. Wijziging van hoofdstuk a der ontvangsten en hoofdstuk 6 der Uit gaven van de begrooting 1931 1932. Deze wijziging is noodzakelijk daar bij het besluit van 7 December 1931 is toegestaan een geldleening te sluiten groot f 4000. 6. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. Bij punt 2 en 3 gekomen deelde de Voorzitter mede dat het graaf werk gekost heeft Aan arbeidersloon f 13493,69. Rentezegels f657,20. Voorwerkers f618,69. Onkoste f 37,20. Opmaken plan f 51,64. Aan Almkerksche menschen is hiervan ongeveer f 9000 uitbetaald. Punt a der agenda betreffende het voorstel van het bestuur om alle slooten in de keur vermeld in eigen beheer te nemen werd met algemee- ne stemmen aangenomen. Ook werd besloten het zomerpeil in den winter 20 c.M. te verlagen. VEEN. Zaterdagmiddag zal door de voetbalvereen. „Achilles I" te Aal burg een wedstrijd gespeeld worden tegen „Wilhelmina II" aldaar. Woensdag 1 Juni j.l. hield de tuinbouwvereeniging „Excelsior" een algemeene ledenvergadering. De Voorzitter J. den Dekker die de vergadering opende heette de aanwe zigen welkom en ga fzijn spijt te kennen, dat deze vergadering slechts matig bezocht was. Hii spoorde ech ter de leden aan den moed niet te laten zakken maar vol te houden. De toestand zooals hii nu is kan zoo niet lang meer blijven en is er één maal een kentering gekomen, dan kunnen wij als we paraat blijven daar direct van profiteeren. Na het lezen der notulen vormde de hoofdschotel der bespreking een afzetgebied te zoeken voor de aardbeien. Na lang durige bespreking werd besloten zich in verbinding te stellen met enkele groote inkoop firma's en zoo moge lijk hiermede een contract af te slui ten. Een en ander zal op een vol gende vergadering nader besproken worden. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard behandeld wer den, waarbij besloten werd de jaar vergadering te houden op 30 Juni a.s., sprak de voorzitter nog een op wekkend woord om trouw de verga deringen te bezoeken en sloot hier na de vergadering. ZALTBOMMEL. Door de activiteit van Van Alphen, een der veerknechts alhier, gelukte het Zaterdagavond de politie een te Eindhoven gestolen auto op te sporen. Zaterdagmorgen passeerde over 't Veer alhier een luxe auto, waarvan de bestuurder geen geld genoeg had om den overtocht te betalen. Aan de auto was een rijwiel gebonden. Een en ander kwam den veerman verdacht voor en hii vroeg inzage van het rijbewijs. De foto toonde geen gelijkenis met den bestuurder, waarna de veerman hem verzocht me de naar het politiebureau te gaan. De vreemdeling zag echter plotseling kans van de pont af te komen en verdween in de richting Utrecht. Dadelijk werd aangifte gedaan bii de politie en met de gegevens van het rijbewijs Eindhoven opgebeld. Hier bleek de auto 27 Mei gestolen te zijn. Om 6 uur 's avonds werd de wagen aan den kant van den weg te Ever- dingen gevonden de chauffeur had blijkbaar de reis per rijwiel voortge zet. Hii en de fiets waren althans niet te vindende eigenaar heeft intus- schen zijn auto teruggekregen. De heer J. C. C. P. Peerholte, organist aan de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft tegen 1 October a.s. als zoodanig ontslag gevraagd, na gedurende 5 5 jaar deze betrekking" met de meeste nauwgezetheid en groote bekwaamheid te hebben ver vuld. Ook heeft de heer Peerbolte ontslag gevraagd als gemeente-klok- nist. in welke betrekking hii op 1 October 1884 werd benoemd en wel ke hii dus juist 48 jaar zal hebben vervuld. Ook deze „hooggeplaatste" functie gaf den heer Peerbolte ruim schoots gelegenheid ziin groote mu zikaliteit en bekwaamheid te ontploo ien. Menigen prachtigen zomeravond heeft hii de ingezetenen op zijn con certen vergast en onze gezellig-druk- ke marktdagen zijn zonder het vroo- lijk klokken-gebeier haast ondenk baar. Beide betrekkingen waren voor den bekwamen musicus een plicht, welken hij met groote ambitie ta lentvol heeft vervuld. Moge het hem gegeven zijn nog tal van jaren als rustig burger naar zijn eventueelen opvolger te luisteren. EEN INTERESSANTE WED- STRIJD ONDER LEIDING VAN DEN BEKENDEN TECHNICUS W. H. IDZERDA, IN HET Amateur-fotografen onder onze abonné's kunnen deelnemen aan een foto-wedstrijd, die zeer belangrijk beloofd te worden en welke onder leiding staat van den be kenden technicus en publicist op het ge bied der fotographie, den heer W. H. Idzerda, oud-privaat-docent aan de Delft- sche Hoogeschool. Bijzonderheden over dezen wedstrijd worden gepubliceerd in het nummer van het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD van 5 Juni. Exemplaren van dit blad zijn op aanvrage gratis beschikbaar bij de Administratie van het NIEUWSBLAD van Heusden enz. Deze wedstrijd staat bovendien open voor alle amateur-fotografen, dus ook yoor niet-abonné's. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooi- en stroohandel is niet veel vertier. Men besteedt voor goed handelshooi f8 tot f 9, stroo f 6 tot f7 alles per 500 K.G. BEZOEKT n Foto Coertse —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4