„IDEAAL" Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. M. BAX JZN. Bijbels en Kerkboeken VRAAGT I2>|2 CENT Stoomwasscherij ?f H. C.TIMMERS SANGUINOSE 1 I N.V. Geldersche Credietvereeniging. 1 Plaatselijk Nieuws. 64 bladzijden Firma L. J. Veerman Dit is inderdaad goedkoop. GORINCHEM - Schuttersgracht - Tel. f25. Binnenland. KOOPEN Bestellingen voor He us den worden aangenomen Zustersteeg O 115. De heer Mart. van Rijswijk alhier, heeft bedankt als bestuurslid van de Herv. Jongelingsvereeniging „Obadja" alhier. Dinsdag j.l. werd alhier, met de motorspuit uit Giessen een demon stratie gegeven. De slangen van de gemeente werden beproefd op de motorspuit. Bij eventueelen brand al hier zal derhalve de motorspuit uit Giessen assistentie kunnen verleenen. hoewel het toescheen, dat de slan gen minder geschikt zijn te achten voor een motorbrandspuit. Ged. St. hebben goedgekeurd en vastgesteld de rekening dienst 1930-31 van het polderdistrict Bom- melerwaard beneden den Meidijk, aanwijzende in ontvangst een bedrag van f37857,94, in uitgaaf f26386,345 en een batig slot van f11471,595. De collecte voor het Fonds tot steun en bemoediging van den Gewapende Dienst heeft in deze ge meente f 16,58 opgebracht. Op Woensdag 8 Juni a.s. des voormiddags 9 uur zal aan het sta tion Capelle-Nieuwevaart (Stations plein) de keuring van trekhonden uit deze gemeente worden gehouden. Aan Mej. H. Voor de Poor te is op haar verzoek ingaande 16 Ju ni a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als onderwijzeres aan de Chr. school aan den Loonschen- dijk. Onder het in de weide loo pend vee van den landbouwer H. B. is mond- en klauwzeer geocnsta- teerd. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield j.l. Zondag een wedvlucht met den volgenden uit slagJ. Spierings 1, 6, 10; G. Tref fers 2, 23; P. Nieuwenhuizen 3, 16; iW. Mandemakers 4, 5, 9 12 H. Dekkers 7, 11 A. Versteeg 8; G. Stam 13, 14, 18 A. Versteeg Azn. 15; E. Haverlials 17, 21 en J. y. Doornik 19, 20 22. In de plaats van wijlen M. 'van Eethen is tot lid van den Ge meenteraad benoemd verklaard de heer Jungerius alhier. Bij onderhandsche aanbesteding is de levering van aardappelen ten behoeve van de soldatenmenages over het tijdvak 1 15 Juni opgedragen aan D. v. d. Westelaken alhier, tegen den prijs van f2,68 per 100 K.G. We vernemen dat door de po litie een persoon is gearresteerd, die heeft bekend den brand te hebben gesticht waardoor een rietschelf en een houtmijt van C. H. Bogers te Werkendam in vlammen zijn opge gaan. Naar men ons mededeelt wordt door de politie een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand welke verleden week aan de z.g.n. Bol nabij de Hoef woedde, aangezien kwaadwilligheid vermoed wordt. De werkverschaffing in deze gemeente is eenige weken geleden stopgelegd, waardoor ongeveer een 60-tal arbeiders hebben gedaan ge kregen. Deze personen zijn allen op de bestaande steunregeling aangewe zen. Vorige week Dinsdag des na middags omstreekt 4 uur bracht de Commissaris der Koningin in deze provincie een bezoek aan onze ge meente. Zooals naar gewoonte kon ieder ingezetene bij Zijne Excellentie op audiëntie ter bespreking van gemeen telijke aangelegenheden. Van deze ge legenheid werd door niemand ge bruik gemaakt. Zijne Excellentie bracht, vergezeld van het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente, een bezoek aan het terrein der werkverschaffing. Omstreeks half zes kerde Z.E. weer naar de hoofdplaats zijner provincie terug. Alhier werd in het café van den heer A. van Beijen, door den architect, den heer J. v. Vlijmen, al hier, en voor rekening van den .WelEd. Heer H. Mommersteeg-Jan- sen, alhier, aanbesteed het verbouwen der villa met bijlevering der gedeel telijke bouwmaterialen. Inschrijvers als volgt: P. A. v. Stokkum, Vlijmen f 7769 J. v. Bokhoven-Schel, Vlijmen f7580 J. van Veluw, Vlijmen f 7498 G. de Bont, Nieuwkuik f 6664 L'. Kooien, Nieuwkuik f6225 Gunning volgens bestek. WIJ RIJWIELEN P- Naai- of Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen wa altijd goed. Aanbevelend A. J. DEN HOET AALBURG. (bet kleine Magazin) het Geïllustreerd Tijdschrift dat elke week verschijnt, groot en door den lagen prijs van per nummer, binnen een ieders bereik ligt. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de H E U S D E N. spoedig, net en billijk, door droog thuis, (bovendien het plattegoed netjes gemangeld) a 22 ets. per K.G. -f-10 ets. per wasch-administratiekosten Ook voor andere behandeling (gemangeld of geheel opgemaakt) billijke prijzen. Vraagt hiervoor onze nieuwe prijs-courant Het best bekende afdoend middel tegen bloedarmoede, bleekzucht en zenuwzwakte. Hebt gij een bleeke kleur Zijt gij gedurig vermoeid Ontbreekt u de eetlust Hebt gij dikwijls hoofdpijn Slaapt gij slecht Hebt gij pijn in den rug pijn in de lenden pijn op de maag Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren Dan moet gij nw eigen belang verstaan en dadelijk eene geregelde kuur beginnen met de Sanguinose 1 Want de Sanguinose verrijkt uw bloed en versterkt hetzij wekt den eetlust op en bevordert eene alge- heele levensopgewektheid. Honderden vonden baat bij de Sanguinose toen niets hen geholpen had. Prjjs per flesch f2.6 fl. fll. 12 fl. f21.—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. KOPERSLAGER WIJK, in de voormalige Mandenmakerij „De Vlijt" beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende KOPER-, LOOD- en ZINKWERKEN. Nette afwerking tegen concnrreerende prjjzea. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van de - - - 'V - - 1 iP .J. A GEVESTIGD TE ARNHEM, Kantoor WAALWIJK. aan O Wij verleenen eredieten Handel, Landbouw en Industrie - op billijke voorwaarden, - Door den architect H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel werd aanbe steed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Burgemeester v. d. Klokkenlaan te Waalwijk voor reke ning van Mej. J. C. Nieuwenhuizen te Waalwijk. Uitslag: Gebr. Spierings, Grevelduin-Capelle A f7784, B f 7953- M. Wijnands, Besoijen A f 7640, B f 7680. W. v. d. Hammen, Waalwijk, A f7279, B f75U. H. Maas, Waalwijk, A f 7320, B f 7400. A. van Huiten-Krol, Waalwijk, A f 7300, B f 7390. Fa. Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk, A f 7170, B f 7205. P. A. Kramer, Genderen, A f 7150, B f7190. A. M. Vermeeren, Loon op Zand, A f7115, B f7175- P. P. d. Grauw, Waspik, A f 7057, B f7118. J. v. d. Meijs, Besoijen, A f 7029, B f 7074. C. Michaël, Vrijhoeve-Capelle, A f 6960, B f 7040. M. v. d. Campen, Grevelduin-Capelle, A f 6897, B f 7015. J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang, A f 6947, B f 6990. C. B. Timmermans, Sprang, A f 6874, B f 6926. H. M. Kramer, Waalwijk, A f 6527, B f 6632. Gegund aan den laagsten inschrij ver H. M. Kramer te Waalwijk. De visscherii deelt in de alge- meene malaise. Niet alleen dat de prijzen wat lager zijn te noemen dan anders, doch het betreft hier meer de vangst van diverse vischsoorten. Het moet toch als 'n opmerkelijk ver schijnsel worden genoemd, dat in de zen tijd van grooten nood en ma laise op schier elk gebied des le vens ook de visscherii daarin deelt, hoewel dit toch geheel los van el kander staat. De malaise kan wel min of meer van invloed zijn op den prijs van de visch, doch nooit op de vangst. De uitkomsten zijn de laat ste jaren dan uiterst slecht te noe men en worden nog steeds minder. De zalmvangst is dit jaar, evenals de elftenvangst, een totale mislukking geweest. Slechts enkele exemplaren werden gevangen. De prijs was even wel goed te noemen. Ook werden slechts enkele elften bemachtigd, ter wijl enkele jaren geleden de elfvangst een groote bron van inkomsten be- teekende. De fintenvisscherii waar naar de visschers verlangend hebben uitgezien valt ook geweldig tegen. De visschers hadden gehoopt hier in nog wat meer te verdienen dan gewoon om zoodoende in staat te zijn hun benoodigdheden en net ten voor de visscherii in goeden staat te houden, doch ze verdienen nauwe lijks genoeg om in hun onderhoud te voorzien. Verleden jaar werden in een maand nog ongeveer 30.000 fin ten aangevoerd, doch thans in de beginperiode der vangst is dit aantal reeds aanmerkelijk minder. Er wor den er tot 40 per nacht en per schuit gevangen, hetgeen weinig is te noe men. Als een bijzonderheid zii ver meld dat er dit jaar meer z.g. ze genfinten worden gevangen dan an- De Duitsche ministerpresident Dr. Brüning heeft het ontslag van zijn kabinet presi dent Hindenburg aangeboden, welke het ontslag heeft aanvaard. dere jaren. De zegenfint is een klei nere vischsoort en brengt maar een lagen prijs op. Deze week werden aan de vischmarkt alhier ongeveer 1500 van deze zegenfintjes aange voerd tegen den prijs van 18 cent per stuk. Aangevoerd werden tevens tevens 6157 finten tegen den prijs van 1527 cent per stuk. Bii de Maandagavond gehou den stemming voor kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. van Straten werd met 8 stemmen gekozen de heer W. G. van den Heetcamp terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op den heer T. Wijn- belt. Gedurende de maand Mei j.l. werden voor den Vleeschkeurings- dienst ter keuring aangegeven 8 koe ien, 28 varkens en 4 kalveren. Door het meerendeel der vis schers wordt thans op de Bergsche Maas en ook wel op de Waal op finten gevischt. Er worden er dage lijks ruim een 1000-tal aan de visch markt aangevoerd, doch de vangst is toch heel wat minder dan vo rige jaren. De prijs blijft echter nog al aan den hoogen kant, hetgeen nog eenige tegemoetkoming voor de vis schers beteekent. Hoewel door ver schillende visschers ook met fuiken en reepen op aal en paling wordt gevischt, blijft de vangst van deze vischsoorten nog heel gering. Woensdag j.l. speelde een jeugd-elftal van de v.v. „N.O.A.D." een wedstrijd tegen het jeugd-elftal „S.D.O." alhier, welke eindigde met 2o, in het voordeel van „S.D.O.". Zaterdagmiddag j.l. had v. T. alhier het ongeluk om met paard en wagen in een sloot te rijden. Spoedig was echter weer een en ander op het drage gebracht. Noch berijder, noch paard, liepen hierbii eenige kwetsuren op. Vrijdagmiddag j.l. had alhier op den hoogen Maasdijk, nabii de timmerfabriek van de Gebrs. van Alphen, een autobotsing plaats, welke goed afliep. Een luxe auto. die daar ter plaatse de stoep kwam opgereden, reed met flinke vaart te gen een autobus aan, welke van de richting Veen kwam gereden. Beide auto's liepen eenige materieele scha de op. doch konden hun reis vervol gen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Maandag 1.1. is een aanvang gemaakt met het wegnemen der dij ken langs den provincialen weg naar Waalwijk, waardoor deze weg aan zienlijk wordt verbreed. Door B. en W. is aan de K.J.V. vergunning verleend tot het houden eener verloting. Het groot federatief concours bii gelegenheid van het 50-jarig be staan der harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" zal worden gehouden op Zondag 19 Juni a.s. Het groot festival op Zaterdag 18 en Zondag 26 Juni. OVERVAL MET ROOF. Men meldt uit Oss: In den nacht van Maandag op Dins dag is het dorpje Lith opgeschrikt door een brutale overval met roof. Om streeks 2 uur des nachts bemerkten de vier gezusters van Eldijk wonende in een café op den dijk te Lith, eenig gerucht. Vóór zij den tijd hadden om zich ervan te overtuigen of ongewensch- te gasten waren binnengekomen dron gen drie met revolvers gewapende, ge maskerde mannen de slaapkamer van de vrouwen binnen. Zij hielden de vrou wen met hun revolvers in bedwang en doorzochten de bedden. Het was hun' bekend, dat de zusters eenige geldkist jes in haar bedden hadden verborgen. Een van de zusters die in e|en andere kamer sliep, wist ongemerkt het huis te ontvluchten. Zij waarschuwde eea buurman, die zich, gewapend met een jachtgeweer, naar de woning van dat vrouwen begaf. De indringers hadden inmiddels de vlucht genomen met me deneming van een geldkistje, het geld uit de winkellade en eenige kistjes si garen, die zij uit het café hadden ge* stolen. Het benedenhuis was geheel over hoop gehaald. De vrouwen, die inzeep overspannen toestand verkeeren, zijn bij buren ondergebracht. o— DE MOORD TE HEMMEN. De strafzaak voor de Arnhem- sche Rechtbank. Voor de Arnhemsche Rechtbank is de behandeling aangevangen van de strafzaak in verband met den moord te Hemmen. Men zal zich herinneren, dat op Zondag 7 Februari j.l. te Hem men de alleenwonende 73-jarige Petro- nell.a van Brakel vermoord in haar woning werd gevonden. In verband met dezen moord werd de 33-jarige vischventer J. D. H. uit Opheusden gearresteerd, die spoedig bekende den moord te hebben gepleegd. Hij verkeerde in geldgebrek en wist dat zijn slachtoffer geld in huis had. Hij maakte slechts een bedrag van 50 gulden buit. De officier eischte telgen hem le venslange gevangenisstraf. O— ZIJN' VRACHTJE VERLOREN. Een Rotterdamsche motorrijder kwam bij de o.l. school te Poortugaal tot de minder prettige ontdekking, dat zijn vrouw, die mede van Oostvoorne was gekomen, zich niet meer op de duo bevond1. Hij stopte onmidellijk enkeer de terug, waarna bleek, dat aan den Welhoekschedijk onder Poortugaal de vrouw, toen de motor door een put reed, het evenwicht had verloren en van de drjo was gesragen. Zij kwam gelukkig met enkele schrammen en den schrik vrij. De tocht naar Rotterdam werd per motor vervolgd. O— DE 1ste GEMEENTE-ONTVANG STER. De gemeenteraad van Heerjansdam heeft tot gemeente-ontvangster benoemd mej. M. Sloof, ambtenaresse ter se cretarie aldaar. Mej. Sloof is de eerste dame in Nederland, die tot dit ambt wordt geroepen. —o— 1, ANDEL'. BOMMELERWAARD. CAPELLE. GIESSEN. RIJSWIJK. SLEEUWIJK. i VLIJMEN. P. Groffe, Vlijmen f 7492 P. A. Kramer, Genderen f 6700 UW WASCH v Firma L. J. VEERMAN, Botermarkt, Heusden ALLE 6ANKZ AKEN, j WAALWIJK. WOUDRICHEM. tWIJK EN AALBURG. WASPIK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7