11 J. SOHETSEUAR j De Firma P. M. VELTMAN ZONEN Minderbroederstraat 6 's-Hertogenbosch. 11 eer en- en Kinderkleeding. Door te adverteeren in dit blad Heeft men steeds succes gehad Parijsdie Modebrieveii i Sireeïira 10-12 eiil-3 j Gezondheidscommissie, p Tandheelkundige, nj GORINCHEM 1 Onze kleeding is hoogst modern en munt uit door prima pasvorm. Wij brengen steeds de nïeUWSte dessins en zijn het laagst in pHjS. Koopt daarom in onze magazijnen, onze jarenlange reputatie blijft voor een ieder de beste waarborg. Telefoon 819. Direct na het afschuiven der dek lading, kwam de boot weer overeind en kon men het binnen een krib zetten. Een gedeelte der lading en de helft van de keet, deze laatste was in losse deelen opgeslagen, bleef voor aan de krib aan den grond zitten, terwijl een ander gedeelte van lading en keet, door den Noordenwind twee kribben verder aan den grond liep. Doordat er bijna geen wind was en naar de goede kant waaide, n.l. de Zuid zijde, bleef alles tamelijk bij elkaar, zoo dat de vermissing der goederen mini mum is. Terstond ving men weer aan met la den, wat veel moeite veroorzaakte, ech ter met wat minder matrialen. De oor zaak is hoofdzakelijk, dat het lichtere goed onderin was geladen en het zwaar goed bovenop met de keet. Verzekering dekt de schade. Ter gelegenheid van het 8 jarig bestaan der voetbalvereen. „W. V. V." alhier, zal Zaterdag a s. des nam. te drie uur op 't terrein aan den Bandijk alhier, een eere-wedstrjjd worden gespeeld door „W.V.V. Ia en „Unitas" comb. I en II. Met 't aanslaan van een motorboot sloeg de kruk door. waardoor Herm. Mouthaan zoodanig op de motorkap kwam te vallen, dat zijn rechterwang en neus ernstig werden benadeeld. Een fietsrijder op den Bandijk slipte met zijn fiets in de grint, 't welk zoo ernstig aankwam, dat de eerste hulp moest worden verleend door den heer Dixhoorn, Rijksveearts, in wiens nabijheid het ongeluk gebeurde. WAT MOET DE OUDERE DAME DRAGEN De kunst om zich slank te kleeden. Ik was bij kennissen op de thee „Weet je wie we straks ook nog ver wachten vroeg mijn gastvrouw „Me vrouw B." „Ik ken haar niet", ant woordde ik „Ach jawel dat is die knap pe dame die ik je al eens op straat aan wees en ook nog eens een keer in den schouwburg." „Ja, nu wist ik wie zij bedoelde. Een reeds oudere dame met grijzend haar, die een bijzonder mooi, slank figuur had en altijd opvallend smaakvol gekleed was. Ik had haar altijd uit de verte bewon derd en verheugde mij zeer, nu eeDS persoonlijk met haar kennis te zullen maken. De theemiddag verliep zooals elke andere Mevrouw B. kwam, werd voorgesteld en oogstte weer, zooals ik heel goed bemerkte, de bewondering van alle aan wezigen door haar gedistingeerde, ele gante verschijning. Ook van dichtbij ge zien viel zij me niet tegen: een heel fijn, smal gezicht, intelligente grijze oogen, een prettige trek om den mond en een lieve melodieuse stem. Het toeval wilde, dat we op een ge geven oogenblik gelijk opstonden om weg te gaan. En, daar 't bleek dat we in dezelfde buurt woonden, liepen we een eind tesamen op. Ik vertelde baar, hoe prettig ik't had gevonden haar bij vrienden te ontmoeten, want dat ik reeds langen tijd tot haar „stille bewonderaar sters" behoorde. „Het gebeurt zoo zelden", zei ik ver ontschuldigend, bang dat ze mijn op merking misschien te vrij zou vinden, „dat een vrouw van zekere leeftijd er nog zoo slank en jeugdig uitziet als u Even glimlachte ze. Toen „Dit is, ge loof ik minder aan mijn figuur, dan wel aan mijn goede keuze te danken. Na tuurlijk doe ik 's morgens en 's avonds wat kamergymnastiek ik vind dat iedere vrouw dat behoorde te doen. Daar door blijven de spieren soepel en ver mijdt men al groote vet-aanzettingen. Maar verders is het toch wel voorna melijk de wijze waarop men zich kleedt, die de slanke lijn maakt. U zult mij b.v. nooit in lichte kleuren zien. Ik draag al- donker". „Is dat niet een beetje saai" vroeg ik. „Weineen, want behalve zwart zijn er toch verschillende nuancen donker- kerbruin en -blauw, flesschengroen, grijs en prachtige tinten bordeaux-rood en violet die zoo mooi staan bij grijze haren, zooals ik nu langzamerhand be gin te krijgen. Ik vermijd ook alles wat sterk glanst „Dus u kleedt u nooit in satijn", viel ik haar verwonderd in de rede". „Neen nooit, en crêpe satin gebruik ik alleen aan de matte binnenzijde. Maar ook tafzijde staat bij mij op de zwarte lijst Niet wegens z'n glans, maar omdat het niet soepel genoeg is. Een vrouw, die graag slank is, dient vooral soepele, goed afkleedende stoffen te gebruiken". „Dan bent u zeker ook niet erg op gebloemde stofjes gesteld",informeerde ik, want het is bekend dat die nogal eens breed maken". Neen, ik draag alleen effen. En 's zomers wel eens een heel spaarzaam gezaaid motiefje". Mijn wandelgenoote, die het leuk scheen te vinden zoo'n gretig gehoor te hebben, sprak daarna nog over allerlei verschillende modeonderwerpen. Ik bemerkte hoe ze de tegenwoordige smaak, om door volants en epauletten de schou ders te verbroeden, allerliefst vond voor jongemeisjes en tengere vrouwen, maar zeer ongeschikt voor de forschere dame. Evenzoo de mouwen met ballons Beneden den elleboog kan het niet zoo veel kwaad, maar vooral niet hoo- ger. Bij halflange mouwen een strook van zeer fijne stof, liever geplisseerd, dan gerimpeld aangezet, en vloeiend afvallend. nende in 16 bladzijden met telkenmale '2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f 1 20 per kwartaal, franco per post f 1.50. „U houdt zeker ook niet van cein tuurs?" vroeg ik", „ze staan oudere dames dikwijls zoo leslijk". „Ik kies bijna altijd japonnen in princesse model", antwoordde mijn begeleidster". En ik gebruik heel weinig versiering, terwijl ik bovendien zorg, dat alle lijnen, zoo wel aan japon als garneering, een ver- tikale richting hebben Ziezoo, daar zijn we al bij mijn huis onderbrak ze zich plotseling". „Ik heb u, hoop ik, niet verveelt met mijn praatje over de slanke lijn „Integendeel", zeide ik, ik zal alles noteeren voor den tijd dat ik zelf deze raadgevingen noodig heb. En voorloopig kan ik er misschien anderen mee van dienst zjjn WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genree, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschij- Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Donder dag 9 Juni des n.m. 8 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer H. f. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de ambtenaar ter secretarie leest de notulen der vorige vergade ring die worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken Schrijven van E- de Bruijn waarin hii den raad dank zegt voor zijn benoeming tot gemeentearbeider. Proces-verbaal van kasopneming bii den Gem.-ontvanger en den Ad ministrateur voor het vleeschkeu- ringsbedrijf. waaruit blijkt, dat al- les in behoorlijke orde is bevonden. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van veldwachters. De Voorzitter zegt, dat de leden een afschrift is toegezonden, om ken nis te nemen van de verordening. De inhoud is voor het allergrootst gedeelte in overeenstemming met het ambtenarenreglement en het rijks- wachtgeldreglement. Het in de ver- j ordening genoemde minimum van f iooo en maximum van f 1250 geldt alleen, wanneer een nieuwe functi onaris zou worden benoemd. Nu be draagt het maximum f 1400. De heer Maassen meent, dat bii de regeling voor de onderwijzers, voor het verleenen van een kinder toeslag een maximum is bepaald. Spr. vraagt of het niet wenschelijk is dit ook in deze regeling te doen. De Voorzitter gelóóft niet, dat een 1 dergelijke bepaling bestaat bii de on- I derwijzersregeling, hij acht goedkeu- ring van een zoodanige bepaling, door de hoogere college's ook uitgesloten. De heer Metselaar vraagt inlich ting over artikel 40, waarin gespro ken wordt over onbezoldigde veld wachters, die door den Voorzitter wordt gegeven. Waarop de verordening met alge meene stemmen wordt vastgesteld. Verzoek houder gebakkraam om onderhands te pachten de staanplaats op de kermis in de jaren 1933, 1934 en 1935. De Voorz. deelt mede, dat Mutsaers, die pachter was v. 'n staanplaats voor 'n gebakkraam met de laatst gehouden kermis direct na de kermis gevraagd j heeft de staanplaats voor het vol gend jaar, weer onderhandsch te hu- I ren. Vroeger 'bracht deze staanplaats I nooit meer op dan f35. Waar deze aanvrager er zoo happig op is. schijnt er nog wel wat aan verdiend te zijn. Reeds eerder is op eenzelfde ver zoek goedgunstig door den raad be schikt. Den pachter van den zweef molen en schommel is voor een tijd vak van 3 jaar, een staanplaats on derhandsch verpacht. B. en W. stellen voor ook op. dit verzoek in te gaan en de staanplaats voor een gebakkraam voor de jaren 1933, 1934 en 1935 onderhandsch te verpachten voor de som van f 140 per jaar. het lijkt B. en W. een mooi bod. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig dit voorstel besloten. Voorstel van B. en W. tot wijziging- der algemeene politieverordening (uitbreiding verbod spoelen Demer). De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat het tot heden toe nog geoorloofd is geweest, om te spoe len in den Demer boven het gast huis. doch ook dit gedeelte wordt tegenwoordig zoo verontreinigd, voor al omdat er nu de privaten van de nieuwe woningen van v. d. Staak op zullen uitloopen, dat het B. en W. wenschelijk voorkomt 't verbod ook tot dit gedeelte uit te breiden, tot aan den weg. Alleen aan den Noordkant van de Herptsche straat zal dan nog gelegenheid bestaan waarvoor een stapje gemaakt zal worden. Met algemeene stemmen wordt de voorgestelde wijziging goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat nog een aanmerking is ingekomen op het raadsbesluit genomen in de vorige vergadering, tot verkoop van een 3- tal obligatie's N.W.S. voor de ver strekking eener leening aan de Gods huizen. Ged. Staten willen deze ver koop wel goedkeuren mits het ka pitaal, dat wordt vervreemd, uit de gewone middelen wordt teruggehaald en als met dit terug krijgen in 1933 wordt begonnen. Spr. gelooft niet. dat hieraan te ontkomen zal zijn, daarom stellen B. en W. voor Ged. Staten te berichten, dat aan hun ver langen zal worden voldaan en dat met de begrooting 1933 hiermede reeds zal worden rekening gehouden met dien verstande, dat het terug verkrijgen over een tijdvak van 5 jaar zal worden verdeeld. Met algemeene stemmen wordt al dus besloten. De Voorzitter deelt verder mede. dat heden nog een adres is ingeko men van zoo goed als alle bewo ners van de Wijksche straat, waarin bii den raad wordt aangedrongen om maatregelen te nemen of midde len te beramen, om de half afgebro ken woning op den hoek der Wijk sche straat te doen verdwijnen. De bouwvallige toestand ontsiert de straat en voor niet-ingezetenen moet het een aller ongunstigsten indruk maken. Daarom het verzoek van adressanten, opdat de straat weder een behoorlijk aanzien zal krijgen. Spreker wil gaarne verklaren, dat het adres hem zeer sympathiek is. hij vindt alleen maar jammer, dat adressanten ook niet een weg aan geven. hoe aan hun verzoek kan wor den voldaan. Het is natuurlijk niet mogelijk heden reeds een beslissing hierover te nemen. B. en W. zullen er den Inspecteur van de Volksgezond heid eens over hooren en stel len daarom voor het adres in handen te stellen ter fine van advies. De heer Metselaar vraagt of het niet uit een oogpunt van verkeers- belemmering beschouwd kan worden. De Voorzitter antwoordt, dat men dit wel kan doen. doch men komt daarmede niet verder. De eigenaar is iemand die niet voor redeneering vatbaar is. De heer Stap zegt. dat de bouw valligheid ook gevaar oplevert, is in die richting niets te bereiken. De Voorzitter antwoordt, dat de eigenaar wel verplicht kan worden 't huis nog 'n paar meter verder af te breken, doch ook daar komt men geen stap verder mee en wordt het geheel nog onooglijker. Het is een vreeselijke misstand. B. en W. zul len zien wat er in gedaan kan wor den. De raad stelt hierop het adres in handen van B. en W. Bii de rondvraag betoogt de heer Stap de wenschelijkheid om een vent- verbod in het leven te roepen. De ingezetenen moeten belasting beta len. terwijl niet ingezetenen hen be- nadeelen. De Voorzitter acht er geen bezwaar tegen een dergelijk verbod in het leven te roepen hii verwacht er even wel niet veel heil van. De heer Metselaar acht een vent- verbod vooral van belang met het oog op de bewoners van woonwagens. De heer Verschuur vraagt of groenteboeren en bakkers er ook on der vallen. De Voorzitter antwoordt van groen teboeren wel bakkers niet. deze laat ste venten niet, doch brengen hun waar bii hun klanten thuis. De heer de Haan zou een ventver gunning alleen verplichtend stellen voor niet-ingezetenen en ingezetenen vrij la ten. De Voorzitter vreest;, dat dit lastig zal zijn. De heer Maassen vraagt of het niet mogelijk is, een dergelijke vergunning alleen voor bepaalde artikelen verplich tend te stellen. De Voorzitter vreest, dat ook dit moeilijk zal zijn. De heer Stap merkt op, dat de steun- trekkenden de grootste concurrenten van de winkeliers zijn, die krijgen hun steun en zijn met geringe verdiensten tevre den. De heer Verhoeven vraagt of niet aan bepaalde personen een vergunning kan worden verstrekt, terwijl anderen vergunning kan worden geweigerd. De Voorzitter acht dan de positie van den persoon, die belast is mlet de uit reiking, niet benijdenswaardig.' B. em W. zullen evenwel een en ander eens onde|r de oogen zien. j De heer Metselaar vestigt nog de aandacht op de vuile boel aan de Wijk sche Poort. De Voorzitter zegt toe, aan detze klacht aandacht te zullen schenken. De openbare vergadering wórdt hier op gesloten. De raad1 gaat over in ge heime zitting, omdat de Voorzitter nog iets heeft voor geheim comité. B iiiii IBBB3Miimmi CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk van „Wim en Kees" moet tot ons volgend nummer overstaan. De Redactie. 3 TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. IgSEHEgOiagaggE/ïggggssËsasgsSSig, DE zetelende te HEUSDEN, is samengesteld als volgt H. PRINSEN te Vlijmen, Voorzitter. N. VAN DER MAADEN te Wyk. W. F. HILWIG te Heusden. Dr. G. J. DE VRIES teAlmkerb. A. VAN DE WIEL te Drunen. J. L, G. KINGMANS te Woudrichem JAN VISSER Az. te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris, Bij die Commissie kunnen klachten worden ingebracht over den met de gezondheid strijdigen toestand van woningen, waterko pen, slooten, mestvaalten, goten enz., over drinkwatervoorziening in 't algemeeD over alles, waarbij de volksgezondheid betrokken is.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 10