Profiteert dan van onze GORINCHEM. Ingezonden. Binnenland. Crisis-Zuivelwet. GEBR. BISCHOFF. Plaatselijk Nieuws. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u voor onderstaan de eenige plaatsruimte in Uw veelge lezen blad te willen afstaan, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van een in Uw blad van 10 Juni j.l. voorkomend bericht onder Wijk en Aalburg, kan ik niet nalaten, het moet er uit, op dit bravour stukje te reageeren, alhoewel ik een afkeer aan schrijverij heb. Thans ge voel ik mij genoodzaakt voor ditmaal hierop een uitzondering te maken. Ik wil dan beginnen met allerejerst onder de aandacht te brengen, dat in een muziekblad van 1 October 1931, aan welk blad de vooraanstaande Mu sici in Nederland hunne medewerking verleenen, door een inzender de na volgende vraag werd gesteld: „Is het noodzakelijk dat vereenigin- gen, wanneer zij deelnemen aan een concours in België, drie afdeelingetn lager inschrijven dan de afdeeling waar in ze in Holland uitkomen? Ik ken vereenigingen die en in Hol land en in België in dezelfde afdeeling uitkomen en steeds met hetzelfde suc ces. Zelfs is mij een vereeniging be kend, die in Holland in de afdeeling Uitmuntendheid een 2en prijs behaalde en even daarna met dezelfde nummers in dezelfde afdeeling in België een len prijs. Zoo zien wij vereenigingen over de grens trekken om „blikjes te jagen", daar zij zich voordoen alsof ze in Hol land de hoogste sport bereikt hebben. Doch de proef op de som durft men dikwijls niet te nemen, door zich eens te gaan meten met b.v. de mannen van den heer Schaar (o.m. directeur van „Apollo" te Koog-Zaandijk)'. Het antwoord op deze vraag luidde als volgt: „De bedoeling van deze vraag ont gaat ons. In België worden evenmin als in ons land, op alle concoursen dezelfde eischen gesteld. Een verge lijking is dus al zeer moeilijk". Er kan alleszins worden aangeno men, dat dit antwoord is gegeven door bevoegde personen en onder redactie van het muziekblad. Uit dit antwoord trek ik de grondigste conclusie, dat in België ieder concours, wat uitvoe ring, techniek, enz. der nummers be treft, evenals in Nederland, afzonderlijk in reglementen wordt geregeld, door hen van wien het te geven concours uitgaat. Er worden derhalve uldaar, evenals hier, op de diverse concoursen niet dezelfde eischen gesteld. Toch schijnen sommigen in de meening te verkeeren, dat in België voor het gehee- le land een uniforme-regeling zou zijn getroffen, waardoor een concours hoo- ger zou staan dan in ons land. Dit is zoo niet. Wanneer ik bedoelde vraag in het muziekblad nog eens herlees, valt bij mij alsnog de aandacht op het vol gende: „Zoo zien wij vereenigingen over de grens trekken om „blikjes te jagen", daar zij zich voordoen alsof zij in Hol land de hoogste sport bereikt hebben. Doch de proef op de som, enz." Degene, die meerbedoelde vraag heeft gesteld, kan hier niet anders mede bedoeld hebben dan dat de vereeni gingen, die zich voordoen alsof zij in Holland de hoogste sport bereikt heb ben, heusch niet naar België blikjias behoeven te gaan jagen, doch in Hol land nog koper, zilver of goud in over vloed kunnen bemachtigen. In letter lijken zin dus, dat in ons land, al :is men in eene Eere- of Superieure-afdeeling, nog eer en röem genoeg te behalen is. Ook ben ik het met den vraagsteller eens, wanneer men van meening is in Holland' de hoogste sport op mu zikaal gebied te hebben bereikt, dat zij zich dan maar eens moeten gaan meten met de beste dilettanten-vereeni- gingen in den lande. Er zijn daarvoor uitstekende vereenigingen voldoende aanwezig, vooral in het muzikale Noord- Holland. Bij mij zijn vereenigingen be kend (Harmonie's in de Eere-afdeeling), die zich in Holland met betere koren niet durven te meten, doch wel naar België gaan om daar z.g. een bos eerste prijzen te behalen, terwijl deze zelfde vereenigingen in Holland ternauwer nood een len prijs weten te verwerven. Uit een en ander trek ik de conclusie dat het concourswezen in het buiten land, dus ook in België, (het wordt overal en bij ieder concours anders geregeld) niet op dat peil staat waar het eigenlijk op behoort te staan. Belwij zen zijn daarvoor aanwezig. Wat het verdere betreft over het be halen van eerste prijzen door de fan fare „Onderling Genoegen", vraag ik mij af: „Zou het geen schande zijn, afgezien van den bestaansduur, wanneer een dergelijke vereeniging met ongeveer de helft der muzikanten afkomstig van een vereeniging of vereenigingen uit de Eere-afdeeling, géén eerste prijzen in de 4de of 3de afdeeling wist t)e behalen? De schande zou er immers niet af zijn als men met een lageren prijs in die afdeelingen en met zulke muzikanten uit den strijd thuis kwam! Neen, nog sterker zal ik mij uitdruk ken, men moest het maximum aantal punten zonder moeite weten te beha len. Immers in 4de en 3de afdeelingen worden onnoemelijk veel minder eischen gesteld. Het is te belachelijk om te spreken van een zware kamp of een gevoel van vrees niet van zich af te kunnen zetten, als men in zulk een lage afdeeling moet uitkomen, met zulke mu zikanten. Een ieder, die eenigszins die per in de vakgeheimen op muzikaal gebied is ingewijd, zal het met mij volkomen en terecht eens moeten zijn." Nu ik toch de pen in mijn handen heb moet er dit ook nog maar uit en het is dit, dat ik mij afvraag zou O.G. in 1931 in staat zijn geweest om, zon der leden uit Ammerzoden, Well en Woudrichem, leden die toch allen in de eere-afdeeling thuis behooren, aan een concours deel te nemen? Het bericht zal ik verder in de fi nesse's niet na gaan en ontleden, het zou mij zeer zeker te ver voeren. Ik wilde alleen maar een weinig licht ge ven over het concours-gehalte in Bel gië en het bravissimo-bericht over dg „jonge vereeniging", met vele oud-mu zikanten uit een eere-afdeeling. U, mijnheer de redacteur, nogmaals dankende voor de verleende plaats ruimte en de verzekering gevende, dat ik op deze aangelegenheid niet meer zal terugkomen, verblijf ik Hoogachtend, Een buitenstaand opmerker, geen ingezetene. NEDERLANDSCHE AUTODIEVEN IN BELGIE GEARRESTEERD. De 39-jarige K. K. R. uit Rotter dam en de 41-jarige P. G. S. uit Den Haag zijn te Brussel gearresteerd we gens hét stelen van een nieuwe auto, welke zij in een café trachten te ver- koopen. De recherche is van oordeel, dat zij deel uitmaken van een interna tionale bende autodieven. Bij arresta tie hadden beiden een groote som gelds bij zich. De gearresteerden bewogen zich vooral in betere kringen om hun slag te slaan. Zij spreken verschillende talen en schijnen goed op de hoogte van de reizen, die de beter gesitueer den geregeld maken. o BRAND IN KAPOKFABRIEK. Op den Jutphaaschen weg te Utrecht brak brand uit in de kapokfabriek „Vi- anen". Daar de vlammen boven het dak uitsloegen, werd dadelijk „uits'aan- de brand" gealarmeerd en met groot materiaal uitgerukt. 't Bleek evenwel niet zoo ernstig te zijn, als het zich liet aanzien. Alleejn 't dak had ernstig vlam gevat, maar kon voor de helft nog gered wordejn met behulp van een straal op de mo torspuit. Een opgeslagen hoeveelheid kapok kreeg veel waterschade. O EEN io2-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoonster van de ge meente Ferwerderadeel, wed. P. Kroes te Ferwerd, is 102 jaar oud. overleden. o— VERDRONKEN. Te Ronnegerveen is het 6-jarig zoontje van den heer S. K. vermoede lijk spelende in het water geraakt. Nadat men het kind geruimen tijd had gezocht, voncl men het tenslotte verdronken in het Kanaal o— EEN GOEDE VANGST. Te Utrecht is een jonge bankwer ker aangehouden wegens diefstal van een fiets. Bii nader onderzoek bleek deze man, voorzoover dit is komen vast te staan, 21 insluipingen met diefstal van geld in de laatste maanden te hebben gepleegd, waarvan dertien te Utrecht, zeven in naburige gemeen ten en één te Haarlem. O DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Er begint thans eenige spanning te komen in de Zaandamsche schat- graverij. De ingenieurs, die bii het werk de leiding hebben, hebben n.l. het vermoeden op een onderaard- schen gang te zijn gestuit. Mvr. Syl via is steeds bij het graafwerk aan wezig, om als zij dit noodig oordeelt, nadere aanwijzingen te geven. —O BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. De politie heeft te Den Haag aan gehouden zekeren M., voormalig direc teur van het bijkantoor der Bezuiden- houtsche Bank aan de Willem de Zwij gerlaan, onder verdenking van verduis tering, gepleegd ten nadeele van die bank. Hij is in het Huis van Bewa ring ingesloten. In 19291930 fungeerde M., naar de „Haagsche Crt." meldt, gedurende bijna een jaar als directeur van het bijkan toor en maakte van deze positie mis bruik door op geraffineerde wijze in de boeken te knoeien. Met behulp van DRUNEN. Veiling van 16 Juni 193-2. Asperges 3042, Idem 2 15-28, Idem 3 3-12, Peulen 24—30, Erwten 15—20, Idem klein 12-14, Postelein 6li, Spinazie 7-12, Aardappelen (nieuw) 710, Aardbeien 2040, Rabarber 12, Snijboonen G672, Wagenaars 56 64, Dubbele Boonen 54 —70. Alles per K. G. Bloemkool 7 11, Idem 2 4-6, Idem 3 1 3, Sa- vojekool 35, Sla Ys 3s/4, Komkommers (wit) 69, Idem 2 4 6, idem (groen) 4— 5YS, Idem 2 3—4. Alles per stuk. Selderij 12YS. Peen 29. Alles per bos. 0- valsche boekingen en vermelding van koopen en verkoopen onder gefingeerde namen, gelukte het hem zich verschil lende bedragen toe te eigenen, welke, toen het bedrog bij een controle door de bank zelf werd ontdekt, een totaal beliepen van ongeveer f14.000. O— ONTTREKKEN VAN GOEDEREN AAN EEN FAILLISSEMENT. Te 's-Gravenhage is gearresteerd mevr. W., directrice van de in staat van faillissement verklaarde N.V. Modehuis Couture Wachtel, verdacht van het ont trekken van goederen aan bovenge noemd faillissement en diefstal van win kelgoederen ten nadeele van mej. F., aan wie zij haar zaak verkocht had. Mevr. W. zou Vrijdagavond hebben getracht met twee verhuisauto's den winkel leeg te halen. De politie, die door een buurman gewaarschuwd was, heeft op de beide wagens met goederen beslag gelegd. Maandag is mevr. W. voorloopig op vrije voeten gesteld. AANKOOP VAN BOTERME.RKEN. i In verband met de op handen zijn de uitvoering der Crisis-Zuivelwet, wordt het volgende ter kennis ge bracht van boterproducenten De heffing, welke binnenkort, d.w.z. omstreeks 1 Juli a.s. zal gel den voor boter, dient te worden vol daan, door aankoop van crisis-bo- termerken. Boter, welke van een der gelijk merk niet is voorzien, mag alsdan niet meer worden vervoerd, verkocht etc. Deze crisis-botermerken worden verkrijgbaar gesteld in twee soorten. De eerste soort wordt gevormd, door de gewone, reeds bestaande Rijksbotermerken, welke uitsluitend kunnen worden gebruikt, door pro ducenten, die zijn aangesloten bii een Botercontrölestation onder Rijkstoe- zicht. Het Rijksbotermerk in den vorm van het definitieve crisis-bo- termerk, verschilt in zooverre van het bestaande Rijksbotermerk, dat daarop zijn aangegeven de gewich ten der hoeveelheden boter, waar voor deze merken dienen. Uitgegeven zullen wordenA. merken voor 1/A, V2, 1 K.G. boter B. idem voor 21/9 K.G. boterC. idem voor 5 en 10 K.G. boter; D. idem voor 2^ K.G. boterE. idem voor 50 K G. boter. Zeer vele, bij een botercontrole- station aangesloten producenten, zul len op het tijdstip van het in wer king treden der wet nog in het be zit zijn van een voorraad der ge wone Rijksmerken, zonder aanduiding van eenig gewichtdeze voorraden kunnen op de gewone wijze worden opgebruikt. De tweede soort crisisbotermerken, zal bestemd zijn om uitsluitend te worden gebruikt door boterproducen ten, die op dit oogenblik niet bij een Botercontrolestation zijn aangesloten. Ten behoeve van deze boterproducen ten, die onder de werking der Cri sis-Zuivelwet, onder toezicht van één der controlestations, gesteld zullen zijn, worden afzonderlijke crisis-bo termerken beschikbaar gesteld, wel ke zullen worden vervaardigd in ge heel dezelfde series als de Rijksbo termerken vorenbedoeld. Zii zullen zijn voorzien van dezelfde gewicht aanduidingen. Naar te verwachten is, zullen ech ter ook onder de producenten, die voortaan onder toezicht van een con trolestation zijn gesteld, er velen zijn, die in stede van één der bedoelde A.-merken, gebruik wenschen te ma ken van een daarmede overeenstem mend wikkelpapier. Ook hiervoor is de mogelijkheid open gelaten en wordt hieronder, in verband met den vereischten spoed, het navolgende, bij wijze van voorloopig bericht, ter ken nis gebracht van alle betrokken bo- terproducten. Behalve de afzonderlijke merken 1 (welker verstrekking geen moeilijk heden zal opleveren) is het ge- wenscht, dat ook de wikkelpapieren in het bezit van belanghebbenden zijn op den datum, met ingang waar van de Crisis-Zuivelwet in werking treedt. Met het oog nu op den be perkten termijn en den tijd, welke met het gereedmaken der wikkels gemoeid zal zijn, worden hierna op gesomd de voorschriften, welke t.a.v. de beschikbaarstelling en de afleve ring, alsmede het gebruik der wikkel papieren, zullen gelden. Daar de niet bij een Boter- of Kaascontrólestation aangesloten pro ducenten, ten aanzien van het ge bruik der crisisbotermerken, gelijk reeds gezegd, voortaan onder toe zicht van een dergelijk station ge steld zullen zijn, is zoowel het model der wikkelpapieren, als de wijze waar op deze van het crisisbotermerk zul len worden voorzien, onderworpen aan de goedkeuring van den wnd. Directeur-Generaal van den Land bouw. De volgende eischen zullen hier voor gelden De aan den wnd. Directeur-Gene raal van den Landbouw te richten aanvrage om goedkeuring dient ver gezeld te gaan van modellen-wikkel- papier in zesvoud, onder vermelding van de hoeveelheid boter, waarvoor elk der ingezonden modellen zal die nen. Dit wikkelpapier is aan zekere voorwaarden gebonden. De verrekening van het bedrag der heffing, hetwelk de bijgedrukte cri sis-botermerken vertegenwoordigen, vindt plaats via het Boter- of Kaas contrólestation in welks ressort de betrokken producent woonachtig is, volgens door dit station aan te geven regelen Bestelling voor het bijdrukken van het crisis-botermerk op vooraf goed gekeurde inwikkels dienen te wor den gericht aan den Directeur van het Boter- en Kaascontrólestation in welks ressort de aanvrager gevestigd is. Het betrokken contrólestation geeft na accoordbevinding de be stelling zoo spoedig mogelijk door aan den Rijkszuivelvisiteur S. H. Sy- brandy, Mauritsstraat 22 Zwolle, welke ambtenaar is belast met het toezicht op het bijdrukken van het crisis-botermerk en op de tijdige en juiste aflevering van de betreffende wikkelpapieren. Belanghebbenden wordt ten zeerste aanbevolen de benoodigde merken en wikkelpapieren ten spoedigste te be stellen, daar na het inwerking tre den der Crisis-Zuivelwet, het vervoe ren, verkoopen, voorhanden hebben of afleveren van boter, welke niet is voorzien van één der door den Minister van Economische Zaken en Arbeid in verband met de uitvoering van de Crisis-Zuivelwet vast te stel len merken verboden is. 'Van de ressorten der boter- en kaascontrólestations vermelden we Botercontrolestations„Gelderland Overijsel" te Deventer, ressort Gel derland en Overijsel. „Eindhoven" te Eindhoven, res sort Noord-Brabant en Zeeland. „Maastricht" te Roermond, ressort Limburg en een gedeelte van Oo stelijk Noord-Brabant. Kaascontrolestations„Z.-Holland Brabant" te 's-Gravenhage, ressort provincies Zuid-Holland, Utrecht. Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. „Het Kaascontrólestation voor vol vette kaas" te 's-Gravenhage, ressort provincies Zuid-Holland en Noord- Brabant. ANDEL. De voetbalvereniging „Spana I" zal Zaterdagavond a.s. te Brakel deel nemen aan de seriewedstrijden en uit komen tegen „B.V.V." uit Brakel. Maandag j.l. herdachten L. Crie- laart en echtgenoote onder veel be'ang- stelling hun 25-jarige echtvereniging. ALMKERK. A.s. Maandag 20 Juni, des n.m. 7.30 uur (Z.T.) zal alhier in de zaal van de Wed. Dekker de 2de partij om het damkampioenschap van het Land van Heusden en Altena gespeeld wor den tusschen onzen dorpsgenoot den heer Joh. Pellikaan en den heer de Graag van Heusden. A.s Zate.rdaginiddag zal de korf- balvereen. „A.K.C." alhier, een wed strijd spelen tegen „N.E.O." van Sprang. GEN DEREN. Onder Voorzitterschap van den heer E. v. d. Beek, hield Woensdag avond de coöp. Boerenleenbank hare jaarvergadering. Uit de Rekening en Balans, welke werden goedgekeurd, bleek, dat een behoorlijk winstcijfer is gemaakt. Herkozen werd als voorzitter, de heer E. v. d. Beek. Vertrouwen werd uit gesproken in de bekwame leiding van dezen Voorzitter. Verder werd herkozen de heer G. Vos als Voorzitter van den Raad van Toezicht. Tot plaatsvervangende Bestuursleden werden herkozen de heeren Andr. v. Wijk en C. v. Koyck. OUDENDIJK. Dinsdagmorgen werden de scha pen van den landbouwer de L. door een tweetal honden aangevallen. Toevallig werd dit opgemerkt door zekere v. A. en K., die dadelijk ter hulp snelden^, doch een lam was reeds dood gelbe ten, toen zij in de weide kwamen. Door den eigenaar der honden werd de scha de vergoed. RAAMSDONKSVEER. Tot leden der Controle-commis sie Chr. Besturenbond werden benoemd de heeren W. Faro, B. Kramer en W. Schott. In de plaats van dhr. Elzerman, die vertrekken gaat, werd tot lid van den Besturenbond gekozen dhr. Mo lenaar. SPRANG. Zaterdag 25 Juni hoopt de afd. Sprang-Capelle van den B.V.L. deel te nemen aan de prijsschieting, welke ter gelegenheid van het 12y2-jarig bestaan der afd. Vlijmen aldaar zal plaats vin den. Woensdagavond speelde op het N.E.O.-terrein alhier N.E.O. I een voet balmatch tegen S.D.O. I. Uitslag 52 in het voordeel van N.E.O. N.E.O. III speelde op het tetrrleirs -van H.V.V. (a.d. Oudestraat) tegen H.V.V. III een voetbalwedstrijd, wel ke N.E.O. won met 72. Maandagavond hoopt de Chr. Be sturenbond „Sprang-Capelle" in jaar vergadering bijeen te komen. De heer P. v. Heijst hoopt te spre ken over: „Revolutie in het bedrijf". VEEN. Maandag 20 Juni a.s. zal erlangs de huizen een collecte gehouden wor den, tot versterking van het fonds voor oud-militairen (gewapenden dienst in de Nederlanden). Z ALTBOMMEL. Veiling 15 Juni. Aardbeien Deutsch Evern ie srt. 20—31 cent idem 2e srt. 1019 cent per pond; aanvoer aardb. 100,100 pond eer stelingen 410 cent: blauwpitten ir cent per k.g. ZUILICHEM. Met ingang van 20 Juni a.s. wordt het hulppostkantoor alhier, des morgens opengesteld om S1/* van in,- plaats van 8 uur andere openstellings uren blijven ongewijzigd. GELD JUNI-AAN .11 DE PiimCEL"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4