Doorzitten PURIM. Verkrijgbaar bit. Vreest geen Examen Gevangen met Weinberg's viscfofuig J. VAN LAARHOVEN, Binnenland. de muziekvereenigitig „Oefening baart Kunst", werd naar het terrein gemar cheerd. De opening geschiedde met een rede van den heer H. J. J. Weststrate, voorzitter van „De Zwaluwen". Terstond werd de eerste wedstrijd gespeeld tusschen „Hellouw" en ,.De Zwaluwen", nadat de aftrap was ge schied door den Weledeigestr. Heer Mr. J. van Dalen. Deze strijd eindigde met een 31 overwinning voor de uitschrijvende ver- eeniging. Nu was de beurt aan „Stormvogels" uit Vuren en „Voorwaarts" uit Aalst om zich met elkaar te meten. „Storm vogels" wist met 41 dezen wedstrijd te winnen. Deze wedstrijd stond, wat spel be treft, op hooger peil dan de eerst ge speelde. Zaterdag a.s. zal Andel haar krachten moeten beproeven tegen een van de winnende partijen, dus tegen „De Zwa luwen" of „Stormvogels' 't welk bij loting uitgemaakt zal worden. De eindwedstrijd zal op Zaterdag 25 Juni a.s. worden gespeeld. Wij verwachten, dat deze wedstrijden, evenals die van Zaterdag j.l., de be langstelling van een groote menigte zal trekken. CAPELLE. De zesde landdag van den ring 's-Grevelduin-Capelle en omstreken van den Bond van Ned. Herv. Jongelings- vereenigingen op Geref. Grondslag, bij welken ring de afdeelingen Capeile en .Vrijhoeve-Capelle, Sprang, Loonschen dijk, Besoijen, en 's-Gravenmoer ztijn aangesloten, werd j.l. Zaterdagmiddag begunstigd door heerlijk zomerweer en bijgewoond door een groot aantal jom geren en ouderen uit deze omgeving, onder leiding van den Ringvoorzitter, Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. Predikant te Sprang, gehouden op een weiland, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer Adr. Verhoeven, aan de Hoogevaart tegenover het kasteel „Zuijdewein". Ongeveer half drie werd deze open luchtbijeenkomst geopend met het zin gen van Ps. 97 vers 1 en 6, waarna de Ringvoorzitter voorging in gebed, pin vervolgens een inleidend woord, tevens welkomstwoord, tot de aanwezi gen te richten. Hierna was het woord aan Ds. A. v. d. Kooij, Ned. Herv. Predikant te Maarssen, tot het hou den zijner rede, naar aanleiding van het onderwerp: „Godsdienst zonder God". Voor de pauze trad Mr. Dr. C. Beekenkamp uit Leiden nog als spre ker op, die tot onderwerp zijner rede genomen had: „Het Derde Stuk". Nadat de Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" uit Sprang, onder leiding van haar directeur, den heer A. Christ, een tweetal liederen op werkelijk ver dienstelijke wijze had ten gehoore ge bracht, werd gepauzeerd. Na de pauze werd het programma voortgezet met het optreden van de Chr. Gem. Zangvereen. „Halelujah" uit voormalig Besoijen, onder leiding van den heer A. v. d. Kolk en vervolgens de Chr. Gem. Zangvereeniging „Ex celsior" uit 's-Gravenmoer, onder lei ding van den heer A. Christ, welk'e vereenigingen beiden op uitstekende wijze een tweetal liederen uitvoerden. Hiena kreeg Ds. Goslinga, Ned. Herv. predikant te Utrecht, gelegenheid tot het uitspreken zijner rede, waarbij hij zijn toehoorders bepaalde bij het on derwerp: „Hoe de overwinning kan worden bereikt". Als laatsten spreker pp dezen landdag trad op Ds. L. Vroeg in de Weij, Ned. Herv. Predikant te iWilnis, die een rede hield naar aan leiding van het onderwerp: „Bijna". Alle sprekers werden door de belang stellenden met aandacht gevolgd, ter wijl iedere rede besloten werd met het zingen van een Psalmvers, begeleid door een op het podium staand orgel. Gok de liederen der Zangvereenigingen hadden de volle belangstelling der aan wezigen. Aan het einde van dezen in #lle opzichten uitstekend geslaagden landdag, sprak Ds. Fokkema nog een slotwoord, waarbij hij dank bracht aan allen, die hun zeer gewaardeerde me dewerking tot het welslagen van dezen zesden landdag hadden verleend, waar na Ds. L. Vroeg in de Weij met dank gebed sloot. Na het zingen van Ps. 89 vers 4 keerde ieder huiswaarts. Aan den heer M. Treffers, wo nende aan den Loonschendijk, is, in velband met een in en door den mili- itairen dienst verkregen gebrek, een jaar- lijksch pensioen verleend van ruim f300.—. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk ten batq «der Chr. School aldaar gehouden col lecte, heeft f27,67 opgebracht. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" alhier hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Rambouillet met den volgenden uitslag: H. Rosenbrand, 1, 12; W. Mandemakers, 2, 3, 6; A. Ver steeg, 4, 8, 9, 10, 11; J. Spierings, 5, E. Haverhals, 7 en J. v. Doornik, 13. lste overduif: J. Spierings. Te Ede heeft Zaterdag de uitreiking plaats gehad van 14 vaandels aan corpsen der vrijwillige landstorm door Z.Exc. Minister Deckers. De uitgereikte vaandels. DONGEN. Op den rijksweg Breda—Roosen daal heeft een auto-rijder, woonachtig in deze gemeente, een drietal personen omvergereden, met het gevolg, dat een hunner een hersenschudding bekwam. De man was zeer unifair doorgereden, maar de politie volgde zijn spoor, dai leidde naar Dongen. Nog denzelfden nacht is hij door maréchaussée's ver hoord. De beschadigde wagen is in beslag genomen. Op den gevaarlijken hoek Hoo- gen Ham en Gasthuisstraat kwamen twee auto's met elkaar in botsing, 't Waren een Bredasche en een Dongen- sche luxe wagen, die elkaar aaddig beschadigden. De eene had een zwaar gehavend spatbord, de andere was zijn bumper haast verloren. Er was politie om het geval te noteeren en nader te onderzoeken en veel publiek, dat wei nig geïmotionneerd was, daar er nie mand eenig lichamelijk letsel had be komen. 's GRAVENMOER. De heer L. Prins had de aardig heid om op de Ned. Herv. Kerk vier jonge ooievaars te ringen, om het vol gend jaar te kunnen onderscheiden, dat dezelfde a lhier weer terug keeren. GORINCHEM. In de gehouden raadsvergadering is ingewilligd het verzoek van het bur gerlijk armbestuur otn het subsidie van f39,920 met f20.000 te verhoogen. Besloten werd tot aankoop van een perceel grond, toebehoorende aan het ziekengasthuis alhier, voor f2000; de bedoeling is, grond te krijgen tot dem ping van de z.g. dooden vliet; dezq demping zal als werkverschaffing wor den beschouwd. Langdurig werd gediscusseerd over het voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op qen verzoek van den Ned. bond van personeel in overheidsdienst te Amsterdam om de werkzaamheden verbonden aan den rei nigingsdienst in eigen beheer te doen uitvoeren. B. en W. wezen er op, dat de gemeente zich groote uitgaven zou moeten getroosten, als tot uitvoering in eigen beheer besloten werd; zij ach ten het oogenblik allerminst gunstig, om nieuwe lasten op de gemeente te leggen. Ook verklaarden zij zich tegen een voorstel om den werktijd te ver minderen en het loon van f 19 op f20 per week te brengen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. KAATSHEUVEL. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier, had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer C. van der Linden-Mombers, alhier. Ingeschreven werd als volgt: C. Kolsteren, Kaatsheuvel f7183. M. v. Campen, 's-Gr.-Capelle f7063. H. Molenschot, Kaatsheuvel f 7033. Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f6953. Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel f 6943. L. v. Luxemburg, Kaatsheuvel f6933. C. Michaël, Vrijh.-Capelle f6820. C. B. Timmermans, Sprang f6793. Joh. Peyten, Raamsdonk f6700. Wed. de Graauw, Waspik f6649. C. den Teuling, Kaatsheuvel f6595. Van der Hammen, Waalwijk f6590. A. M. Vermeeren, L.-op-Zand f6580. A. H. Willems, Sprang f6530. Perceel A. Metselwerk: M. v. Cam pen, 's-Gr.-Capelle f 3325. Perceel B. Timmerwerk: Van der Hammen, Waalwijk f3290.H. Mo lenschot, Kaatsheuvel f3200. Gunning volgens bestek. NIEU WEND IJK. De eieren werden deze week ver- Des avonds 6 uur bijeenkomst der deelnemende vereenigingen in de har- handeld in prijzen van 2y* tot 3 cent moniezaal, waarna gezamenljke uitvoe- stuk I nn£ van teestmarsch op het feest- Op de Vrijdag j.l. gehouden le. te"ei" on?er le'di"S „«f"" d«" ^le denvergadering der Coöperatieve Boe-1 mst'de" 1heer p- Ku.jten, waarna u.t- rcnleenbank te Almkerk werd in de i voermf der, verschillende muzieknura- plaats van den heer W. H. van Helden mets door de deelnemende vereenigm- (overleden), gekozen de heer C, van Ben. Des avonds om'8 uur groot avond- Helden, als plaatsvervangend bestuur..- eoncert door de Kon. Muz.ekverec.i- jgj ging „Harmonie" uit Oosterhout. Op de putten weide van de wed. W. H. van Helden werd een 20 K.G. gemengd voer ontvreemd. Van de(n) dader(s) tot op heden geen spoor. Maandagmorgen brak er brand uit bij den landbouwer J. van Drunen. De brandspuit, alsmede de motorspuit uit Almkerk waren spoedig ter plaatse, zoodat er erger voorkomen is. De brand, die in de schuur begonnen was, was nogal tamelijk gauw gebluscht. Een hoeveelheid hooi ging verloren. Naar we vernemen dekt schade. verzekering de Markt 91 T e 1 No. 22. Hengelsportliefhebbers JE ADRES IS en BLIJFT te HEUSDEN EN GROS. EN DETAIL. Deze week geraakte het kind van den heer A. Colijn Cz. spelender wijs in de Kil te water, juist toen het hoog water was. Haar zuster, welke door „Sophia's Vereeniging' uit een ander kind werd gewaarschuwd,Zand. 1 Zaterdag 25 Juni: Groot federa'ief Concours. Des namiddags 1 uur aanvang van den marschwedstrijd. Bijeenkomst der 1 deelnemende vereenigingen nabij het Postkantoor, j Om 2 uur officieele opening der fees- i tel ijk heden door den EdelAchlb. Heer P. N. Dekkers, burgemeester van Was- j pik. Ontvangst en verwelkoming door de feestcommissie van Heeren Leden der Jury, van den Voorzitter der Prijs commissie en van Heeren Bestuursle den en Directeuren van de aan het Concours deelnemende vereenigingen. Aanbieding van den eerewijn. Om half drie begin van den concert wedstrijd op het feestterrein. Des avonds om 8 uur groot avond concert te geven door de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" uit Kaatsheuvel. Zondag 26 Juni: Groot nationaal Festival. Des namiddags 1 uur bijeenkomst der deelnemende vereenigingen nabij het postkantoor, waarna muzikale wan deling door een klein gedeelte der ge meente. Daarna gezamenlijke uitvoering der feestmarsch voor het gemeente huis onder leiding van den componist der marsch, den heer P. Kuijten. Onmiddellijk daarna opening van het festival door de jubileerende vereeni- ging, waarna uitvoering der muziek nummers door de verschillende deel nemende vereenigingen. Des avondis 8 uur groot avondconcert, te geven door de Kon. Erk. Harmonie Loon-op- bedacht zich geen oogenblik en sprong te water. Zij mocht het genoegen sma ken haar nog kleine zusje, die inmid dels al een paar keer onder was ge weest en die al een eindje was wegge dreven, van een wissen dood te redden. Zaterdagavond zal er in de Con sistorie der Geref. Kerk gelegenheid worden gegeven tot het betalen der plaatsgelden. De prijzen der varkens zijn stij gende. Liepen de prijzen reeds geruiinen tijd omlaag, thans is weder een stijging te constateeren. Van 9 cent zijn de varkens thans reeds tot 14 en 15 cent per pond opgeloopen, terwijl er nog meerdere stijging is te verwachten. Dezer dagen krabde mej. J. B. een puistje stuk achter haar oor. Na eenige dagen ging het ontsteken. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen, wel ke bloedvergiftiging cconstateerde. WASPIK. Men is reeds druk in de we«er om het feestterrein in gereedheid te bren gen. In de op 1.1. Vrijdag gehouden raadsvergadering werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd, de heer A. P. Brokx. Ik ben b.v. woonachtig aan den Nie u wendijk (Gem. Almkerk). Als ik naa den dokter moet, fiets ik 20 minuten over Verlaatschebuitenkade, Verlsatschen- dijk, Voorsteeg, naar het dorp, waar genoemde geneesheer woont. In Maart j.l. moest ik naar den dokter, toen ik terugkwam, kreeg ik een proces verbaal omdat ik met mijn rijwiel het eindje Verlaatschendijk fietste van de Voorsteeg naar de Verlaatschebuitenkade welk provinciale weg is zonder voorzien te zijn van een rywielbelasting- kaart. Van meening zijnde, dat dit eindje overweg, van 75 meter lengte, in dit geval vrij is zonder rij wiel kaart te be rijden, verzoek ik U beleefd, mij in uw blad te willen antwoorden hoe ver dit strekt en of het recht bestaat mij op genoemden overweg te verbaliseeren. Abonné. Mag ik bij opgaaf van de Inkomsten belasting aftrekkenkost, kleederen en lesgelden van mijn zoon, die op 1 Jan. 1931 reeds meerderjarig was en voor zijn onderwijzersexamen studeert G. W. v. d. M. Een reiziger verkocht een zeer duren electrischen stofzuiger aan iemand, van wien hij wist dat hij totaal onvermogend was. Heeft zoodanige koop wel rechts kracht Dussen. Een weetgierige. Op 20 Januari 1932 huurde ik een stuk bouwland voor veel te hoogen prijs, daar het vlak bij mijn huis ligt. Een der voorwaarden was, dat ik telkens een half jaar vooruit moet betalen. Op 21 Jan. betaalde ik de helft der pachtsom over 1932. Kan ik nu van deze betaling nng in beroep gaan bij den Kantonrechter E. E. Eenigen tijd geleden kocht ik een stuk land en bouwde een huis daarop. Nu staat in de koopakte dat ik zorgen moet voor een afmaak tegen het vee, wat ik ook gedaan heb. Door den afmaak heen komen de kippen van mijn buurvrouw op tnyn terrein en daar heb ik veel last van. Vallen nu onder het begrip „vee" ook kippen En wie moet er voor zorgen, dat de kippen niet op mijn grond komen C. B. Onder het begrip „vee" vallen stellig kippen niet. Uw buurvrouw heeft er voor te zorgen dat hare kippen niet op uwen grond komen. Mijn auto is aangegeven als bedrijfs auto. Krijg ik last, als ik daarmede op Zondag rijd H. H. Het is geoorloofd een bedrijfsauto een hoogst enkele keer b.v. op Zondag voor uw privé te gebruiken, zonder dat het karakter van bedrijfsauto verloren gaat. Moet een Directeur eener Naamlooze Vennootschap, wien volgens de statuten dier Vennootschap een bepaald salaris is toegekend, doch doordat de zaak geen winst, maar verlies maakte, dit salaris verminderd zag, zijn belastingbiljet invul len naar zijn verminderd salaris? Waalwijk. X. Werd door U overeengekomen dat U afstand doet van het hoogere salaris on geacht het daaromtrent bepaalde in de statuten en werd deze overeenkomst in den loop van 1931 getroffen, dan kunt U ons inziens volstaan met het werkelijk in 1931 genoten salaris. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijg baar in kokers van 75 ct. by Apoth. en Drogisten. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Ik heb een buurjongen, die ik erg verdacht houdt dat hij mijn katten mis handeld, door een soort vocht in den mond te gieten, hetgeen al langen tyd voorvalt. Wat kan ik daar het beste tegen doen M. V. De eigenaar van een weide heeft recht van uitweg door een steeg (particulier eigendom) naar de publieke straat. Wan- Het programma der feestelijkhe- neer de eigenaar der weide een gedeelte den bij gelegenheid van het 50-jarig verkoopt en daarop een huis wordt ge- bestaan der Harmonie „Volksvlijt en bouwd, heeft dit dan ook recht op uitweg. Volksvermaak" luidt als volgt: w. W. Zaterdag 18 Juni: Festival. AMOK. Aneta seint uit MakkassarZondag middag heeft in Kampong Lajang een amokmaker een 15-jarige jongen gedood en twee kinderen gewond. De amokma ker werd door de bevolking neergeslagen en moest zeer ernstig gewond naar het militaire hospitaal worden vervoerd. O MINISTER BEELAERTS VAN BLOKLAND. Minister Beelaerts van Blokland is naar de ontwapeningsconferentie te Ge- néve vertrokken. De directie van de glasfabriek Leer dam heeft zieh genoodzaakt gezien haar bedryf in te krimpen. Aan ruim 200 man is ontslag verleend. —O— j J Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest m [Doos .30. Tube 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogisten —O— MASSA-ONTSLAG.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6