Jan Geertzen, 's-BOBCH, Belastingen j. elekan, deTeclamë Gezondheidscommissie, Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages, WINSTGEVEND van ouds bekend te 's-Hertogenbosch. Woensdagmiddag maakte de heer J. Woutstra, tijd. h.d.s. en Mej. Sculé (ondervv.) met de kinderen der hoogste klasse een uitstapje naar Loevestein. De kosten hiervan werden door den heer W. voor een groot deel gedekt. Dat zulks door de ou ders op prijs wordt gesteld, kan men zieh indenken. WERKENDAM. Het aangekondigde turnfeest op Zaterdag 2 Juli, georganiseerd door de Turnvereen. O.K.K. alhier, is in verband met de heerschende diphterithis op medisch advies afge last. Zaterdagmiddag zal door de Postduivenvereeniging „S tormvogels (Afd. Werkendam), een wedvlucht worden gehouden met jonge duiven vanuit Roosendaal, afstand 48 KM. Onze dorpsgenoot de Eerwaar de Heer C. A. Paap, Cand. tot den Heiligen Dienst, heeft bedankt voor het toezeggend beroep naar Blanken ham; tevens ontving hij een beroep naar Westerbork (Dr.). Met 't uitvoeren der werkzaam heden op het opslagterrein a. d. Ban- dijk alhier, kreeg M. de Vries een heipaal op zijn hoofd, waardoor een gapende wonde ontstond, en directe geneeskundige hulp van Dr. Bresier noodzakelijk bleek. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst alhier, gehou den, heeft opgebracht de som van f8,41. Met ingang van 2 Juli a.s. wordt aan den heer J. de Haas, brie ven- en telegrambesteller alhier, eer vol ontslag verleend met toekenning van pensioen, wegens ziekte. Genoemde de Haas, geboren 5 Juli 1880, werd benoemd als postbode te Erichem 1 April 1903 en te Plaaren 16 Jan. 1906. Te Werkendam werd hij benoemd als brieven- en telegrambesteller met ingang van 16 Juni 1910. Gedurende de ruim 22 jaren, dat hij in onze gemeente is werkzaam ge weest, heeft hij, hoewel ©enigszins stroef van uiterlijk, zich geloond als een aangenaam en plichtsgetrouw mensch, een uitstekend besteller, die ook altijd gereed stond, waar 'tnoo- dig was. De burgerij ziet hem noode deze functie verlaten, vooral nu hij dit heeft moeten doen om gezondheids redenen. Moge het hem gegeven zijn, nog jaren te genieten van de welverdiende rust. Dinsdag j.l. werd door de Herv. Naaikrans „Spreuken 9: 10a" onder leiding van de Presidente Mevr. Lazonder en de Eere-Voorzitter Ds. Lazonder, per autobus van Wes terhout alhier, een plezierreis ge maakt. Te ruim 6 uur 's morgens vertrok men naar Amsterdam, waar men te ongeveer half tien arriveerde. Met de boot Antoinette I, werd een heerlijke boottocht gemaakt naar Mar ken en onder begeleiding van een gids, een bezoek gebracht aan de Kerk.' Vervolgens per boot naar Vo- lendam, waarna te ongeveer 3 uur de terugreis werd aanvaard naar Amster dam. Ook Amsterdam werd met een bezoek vereerd. Op de terugweg nog even gewipt en geschommeld in een speeltuin te Hilversum, vervolgens langs 't paleis van de Koningin op 'tLoo, naar huis, waar men te ruim half elf aankwam. Hoogst voldaan men op deze uitstekend geslaagde dag kan terugzien, wat ook zeker te danken was, aan de goede leiding, waaraan het gezelschap was toever trouwd. Vergadering van de Werkl.ver- eeniging „Eendracht", gehouden op Woensdag 29 Juni des nam. 8 uur. in de Sociteit van de Waal. Aanwezig 5 bestuursleden en 24 leden. De vergadering staat onder leiding van den heer P. Holster, Vice-Voorz. De heer P. v. Driel las de notulen die werden goedgekeurd. Rekening en verantwoording Pen ningmeester over 't tweede kwartaal is als volgt: Ontvangsten f618,65 Uitgaven f603,01 Stand der bezittingen op 29 Juni 1932, totaal f2654,52. Over 't tweede kwartaal een nadee- lig saldo van plm. f 270, waarvoor opname moest geschieden bij de spaarbank. Voorstel lid H. Visser, Czn., halve uitkeering bij trekking ziektewet of dergelijke, anders geheele uitkeering uit de kas der vereen., wordt thans in stemming gebracht en aangenomen met 254 stemmen. Vooraf werd dit voorstel nog nader uiteengezet. Even werd nog de opmerking ge maakt dat de voorsteller zelf, nu niet aanwezig was, waarvoor zeker een gegronde rede bestond. Dit voorstel gaat in 1 Juli 1932 en practisch den Zaterdag daarop volgende. Niets meer voor de rondvraag, wordt de vergadering gesloten, na vooraf de leden opgewekt te hebben, propaganda te maken voor de vereen, opdat meer leden aan zullen sluiten. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee dooden en vier ernstig ge wonden. In den nacht van Woensdag op Donderdag omstreeks half drie heeft op den rijksweg op ongeveer 10 mi nuten afstand der kom der gemeente Echt een ernstig auto-ongeluk .plaats gehad, waarbij twee personen om het leven kwamen. De luxe-auto van de familie Herman uit Venlo, waarmee een zestal personen terugkeerden van een bezoek aan de ouders, die op het oogenblik te Aken logeeren, reed in volle vaart tegen een zwaren transportaanhangwagen v. de Rijkswegenwerken in Limburg. Vermoedelijk heeft de bestuurder der auto, doordat het mistig was en het licht aan den aanhangwagen niet sterk was, 'dit voertuig niet gezien. De luxe-auto werd zoo goed als geheel vernield. Twee personen, een 17-jarige zoon van den heer Herman en de 25-jarige mej. Ceelen uit Venlo werden beiden op slag gedood. De andere vier inzittenden, allen le den der familie Herman en afkomstig uit Venlo werden ernstig gewond. De beide lijken der slachtoffers wer den voorloopig overgebracht naar het hospitaal te Echt. De gewonden werden naar Venlo vervoerd. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN op Dinsdag 28 Juni des n.m. half zeven. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. F. Brune. SecretarisWelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest het formu liergebed, daarna de notulen der vo rige vergadering, die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken Van de Prov. Vereeniging het Groene Kruis, om een subsidie groot f 10,— voor de hygiene van het kind. Waar dit verzoek heden pas is ingekomen en het in de verg. van B. en W. nog geen punt van bespre king heeft uitgemaakt, wordt het aangehouden tot de volgende ver gadering. Verzoek om subsidie van het Cen traal Proeftuinbedrijf te Gorinchem. B. en W. stellen met het oog op den finantieelen toestand der gemeen te voor, dit jaar geen subsidie te verleenen. Het eerste jaar gaf de ge meente een subsidie van f 50,het 2de van f 25, De raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord. Schrijven van Ged. Staten, waarin het College kennis geeft, dat het zijn beslissing inzake wijziging bouwver ordening aanhoudt. Schrijven van Ged. Staten waarin de raad wordt medegedeeld, dat de Wed. C. v. d. Kolk te Genderen een bijdrage van f2,50 per week is toegekend, als tegemoetkoming in de kosten van het vervoer van haar kind, naar de U.L.O. school te Sleeuwiik. Wordt aangenomen voor kennis geving. De heer G. v. d. Beek vraagt hoe hoog het bedrag is, dat de gemeente had verleend en hoe is het met de an dere, waarop de Voorzitter antwoordt van f 1,50. De andere bedragen zijn gebleven als door den raad vastge steld. Ontslag aanvrage hoofd der school te .Meeuwen. Öp voorstel van B. en W. wordt den heer Mather, op diens verzoek eervol ontslag verleend, wegens zijn ben'oeming als hoofd der school te Voorst. Ontslag aanvrage hoofd der school te Heesbeen. De Voorzitter zegt, dat de heer de Roon met januari a.s. 40 jaar lang de betrekking van hoofd der school Hpesbeen zou hebben vervuld. VI dfen tijd heeft hij daar alleen voor alle klassen gestaan. Iedereen die ter zake kundig is. weet hoe moeilijk het is in zooveel klassen te gelijk onderwin te geven. Niet alleen de ouden maai ook het school toezicht, was steeds bijzonder tevre den over het onderwijs, dat de heer de Roon heeft gégeven. B en W. stellen daarom voor den heer de Roon namens de gemeente dank te zeggen voor zijn werkzaamhe- dS gedurfde al die jaren en hem op zijn verzoek het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te er- leenen. 1. Met algemeene stemmen wordt al dus besloten. Wijziging der gemeente-begrooting I9De Voorzitter licht toe, dat de be- grootingswijziging ook noodig is, m verband met de uitkeering van het gedeelte van het batig slot van den vleeschkeuringsdienst Heusden groot f 121.65, waarop deze gemeente recht heeft. Vaststelling der verordeningen op het vergunningsrecht en het verlofs- recht. In verband met de nieuwe drank wet is het noodig, dat het vergun ningsrecht van f25,op f40, wordt gebracht. Het verlofsrecht zal voortaan f25,bedragen. In ver band hiermede wordt het vergun ningsrecht gesteld op f 1 o,voor iedere f 50,huurwaarde. De betref fende verordeningen worden hierop vastgesteld. Vaststelling verordening betreffen de verlof bii ziekte van onderwijzend personeel. De Voorzitter deelt mede, dat hier over nog correspondentie met den Inspecteur van het L. O. loopende is, daarom stellen B. en W. voor dit punt aan te houden. Aldus wordt besloten. Aankoop fort Doeveren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zooals in de vorige vergadering reeds is medegedeeld, met den Ontvanger der Registratie te Werkendam in on derhandeling zijn, om het fort te Doeveren aan te koopen, om 'het te zijner tijd te gebruiken als object voor werkverschaffing. De schatting hiervoor heeft plaats gehad. B. en W. vragen daarom machti ging, om het fort aan te koopen, onder voorwaarde, dat het duidelijk te zien is, dat het voor de gemeente geen -schadepost zal beteeken en. De heer Donken vraagt of B. en W. geen berekening kunnen overleg gen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet gaat, alleen kan hii zeggen, dat het de bedoeling is, dat 'er voor de gemeente geen schadepost uit zal voortvloeien. De heer Donken ziet niet in, dat aankoop uit een oogpunt van een object voor werkverschaffing zoo dringend noodig is. Er is op 't oogen blik wat meer werk en dan bestaat er toch uitzicht, dat er werkeloozen te werk gesteld zullen kunnen wor den aan het kanaal, dat gegraven zal worden. De Voorzitter antwoordt, dat dit uitzicht wel bestaat en als het niet noodig is, zal het fort niet worden geslecht maar in elk geval behoeft de aankoop de gemeente geen geld te kosten. De heer v. Buuren vraagt wat de bedoeling met het fort is, wordt het bestemd als weiland De Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is, dat de gemeente de grond verkoopt. Zoo aanstonds zal ie mand komen, met wie B. en W. moeten onderhandelen. De heer v. d. Schans merkt op, dat het de gemeente altijd het geld van werkverschaffing kost. De Voorzitter merkt op, dat het als object van werkverschaffing aan de gemeente natuurlijk wel geld kost. De heer Donken vraagt als het niet geslecht wordt, of het dan ook geen nadeel voor de gemeente kan ople veren. De heer v. d. Schans merkt op, dat voor het bedrag waarvoor de gemeente het kan krijgen, het renda bel is voor de gemeente. De heer Donken zou een besluit willen aanhouden. De Voorzitter noemt dit moeilijk B. en W. kunnen dan zoo dadelijk ook niet afwerken, als de kooper komt. De heer Donken vraagt of dan geen cijfers genoemd kunnen wor den. De Voorzitter acht dit niet wen- schelijk laat het genoeg zijn, dat het de gemeente geen geld behoeft te kosten. Met algemeene stemmen wordt B. en W. hierop de gevraagde machti ging verleend. Dan heeft de Voorzitter ode iets waarover hij niet te lang zal uitwei den. Het is de kwestie van het op nemen eener bepaling tegenover het z.g. snordersbedrijf. Zooals de hee- ren weten is tegen A. Thur, proces verbaal opgemaakt. In verband daar mede heeft spreker een onderhoud met den Kantonrechter gehad, die heeft beloofd, dat hii .met de meeste nauwgezetheid een onderzoek zal in stellen. Vrijdag zal de zaak voor het Kantongerecht dienen, daarom zou spreker willen voorstellen de wijzi ging van de politieverordening, die in de vorige vergadering was toege zegd aan te houden. De heer Donken zegt, dat er wel iets voor is om het aan te houden, als het maar geen maanden behoeft te duren, want dan loopen de betrok kenen telkens gevaar een bekeuring op te loopen. De Voorzitter antwoordt dat het geen maanden behoeft te duren. De kwestie is niet zoo, als de heer Thur ze voorstelt. Luxe auto's mogen gerust in de gemeente rijden, immers art. 105 luidt: dat het verboden is in de gemeente met een auto post te vatten of te rijden, met het kennelijk doel deze auto te verhuren of aan het publiek te huur aan te bieden, dit is heel wat anders als Thur be weert. De heer Donken zou de bepaling willen schrappen en de menschen vrij laten. De Voorzitter stelt voor een besluit aan te houden, welk voorstel met 6 tegen 1 stem wordt aangenomen. De heer Donken stemde tegen. Bij de rondvraag informeert dhr. Donken wanneer de melkveehouders de uitkeering krijgen in verband met de crisis-zuivelwet; in andere gemeen ten is deze uitkeering reeds geschied. De Voorzitter kan niet zeggen wan neer deze uitkeering zal geschieden. De Minister heeft de gemeenten ver zocht het te willen voorschieten en nu is het goed mogelijk, dat dit in beter gesitueerde gemeenten heeft plaats gehad, doch hier heeft men den Minister moeten berichten, dat de geldmiddelen niet toelaten het be drag voor te schieten, er is op aan gedrongen op spoedige uitkeering van het bedrag uit 's rijkskas, doch hierop is nog geen antwoord ontvan gen. Spr. zal echter nogmaals op spoed aandringen. De vergadering wordt hierop ge sloten. Vergadering 'van den Raad der ge meente 'DUSSEN, op Donderdag 30 Juni 1932, des nam. ten zes ure. Voorzitter: EdelAchtbare Heer J. J. Snijders. Afwezig de heeren v. Dijk en v. Bal- kom. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen der vorige verga dering. De heer Jongbloets merkt naar aan leiding daarvan op, dat in de notulen staat, dat de heer Meijer als toelage voor het waarnemen van de functie ambtenaar v. dl Burgerlijken Stand van 30 gulden zal worden verleend. Dit is toch niet besloten. De Voorzitter antwoordt, dat een dergelijk besluit vroeger is genomen, de ambtenaar ter secretarie Pols, heeft deze toelage ook altijd ontvangen. De heer Jongbloets meent, dat deze f30.niet in de bezoldiging van amb tenaar Pols was begrepen. De Voorzitter antwoordt, dat dit wel het geval was, dit is trouwens uit da rekeningen te zien. De notulen worden hierop goedge keurd. Ingekomen stukken: Schrijven van de Vereeniging van Nederl. gemeenten, waarin wordt be richt, dat de Commissie, belast met de samenstelling eener nieuwe politie verordening, in verband met de nieu we drankwet en de Winkelsluitings wet, een groot aantal artikelen moet wijzigen. De Voorzitter merkt op, dat de vast stelling van de nieuwe politieverorde ning voorloopig dus nog behoort te worden uitgesteld. Bericht van wijziging begrooting Wa- renkeuringsdienst te Breda. Schrijven van Ged. St., waarin wordt aangedrongen op tijdige inzending van de gemeenterekening 1931. Voor ge meenten tusschen 2 en 5 duizend zielen, behoort inzending voor 1 Sept. te ge-, schieden, zoo mogelijk ziet het college echte rgaarne vroegere inzending tege moet. Schrijven van hetzelfde college, waarin nogmaals wordt aangedrongen om in het reglement voor het Burg. Armbestuur een bepaling op te wil len nemen, waarin wordt bepaald, dat B. en W. minstens eenmaal in de 3 maanden de kas van het armbe stuur zullen opnemen. De Voorzitter zegt, dat vroeger aan Ged. St. is medegedeeld, dat de ge heele rekening hier slechts loopt over een bedrag van f 1900, waaronder een subsidie van f 1000 uit de ge meentekas en dat met het oog daarop een dergelijke bepaling overbodig wordt geacht. B. en W. hebben dit thans nogmaals bericht, met de toe voeging, dat, zoo het college op het aanbrengen van een dergelijke bepa ling blijft staan, dan aan het verlan gen zal worden voldaan. Verzoek van de Militaire Vereeni ging te Venlo om een subsidie van f 10, voor het Mil. Tehuis aldaar. B. en W. stellen, met het oog op den financieelen toestand der ge meente voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken, waarmede de raad accoord gaat. De rekening van het Burgerl. Arm bestuur wordt vastgesteld opf 1926,61 aan inkomsten; f1811,77 aan uitga ven; batig slot dus f114,84. De begrooting van dezelfde instel ling wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 1948,77 met een post van onvoorzien groot f 124,10. De begrootingen 1931'32 worden gewijzigd, conform het voorstel van B. en W. Aan W. v. d. Pluijm wordt een bouwcrediet toegestaan van f 2267. (Slot volgt.) DB zetelende te HEUSDEN, is samengesteld als volgt H. PRINSEN te Vlijmen, N. VAN DER MAADEN te Wijk. W. F. HILWIG te Heusden. Dr. G. J. DE VRIES te Almkerk. A. VAN DE WIEL te Drunen. J. L. G. KINGMANS te Woudrichem JAN VISSER Az. te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. Bij die Commissie kunnen klachten worden ingebracht over den met de gezondheid strijdigen toestand van woningen, waterloo- pen, slooten, mestvaalten, goten enz,, over drinkwatervoorziening in 't algemeen over alles, waarbij de volksgezondheid betrokken is. ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. 1NTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. Rechtskundig Adviseur Havenstraat 5, (nabü het Station-) ADVIES in alle belasting aangelegenheden,INVULLEN beschrijvingsbiljetten, opma ken van BEZWAARSCHRIF TEN wegens te hoogen aanslag enz. Bill ij ke Conditiën, IN DIT BLAD IS Vnnr?ittor "ZÖËKT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 10