M. BAX Jzn- Meikersen c. BOUMAN I ZATERDA Heeren-, Jongeheeren- Spot;/Spot-Goedkoope Prijzen. ZIET ONZE ETALAGES. ji DE PARADIJSVOGEL" Barometer* n.nrrirsr.rs p. v. hele. Uuilslerstraal 21, Ben de beschrijving der Stad Heusden, f 25 versche Druiven Asperges Tomaten Aardbeien. HEUSDEN Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen mP Firma L. J. Veerman GEBRI. B1SCH0FF GORINCHEM. De echte IMPERIAL-BRIL met bolle glazen vanaf f 7.— ellen VOOR INGEZONDEN TE KOOP aangeboden: ALLE Plaatselijk Nieuws. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U voor mij nog eens eenige plaatsruimte in Uw b!ad te willen afstaan, waarbij bij voorbaat mijn welgemeenden dank. Alhoewel ik aan het slot van mijn ingezonden stuk voorkomende in het blad van 17 Juni j.l., aan den heer Re dacteur de verzekering gaf, dat ik op deze aangelegenheid niet meer zou te rugkomen ('t mijne is er eigenlijk al van gezegd), wordt ik momenteel gefor ceerd eenige scheeve zinnen van den heer Baselaar in zijn stuk van 24 Juni J.l. recht te zetten. Ik heb mij daarom nader ter plaatse georiënteerd en weet derhalve wat meer van de situatie af, en zal, mede in verband met het schrij ven van eenige logentaal door den heer B., daardoor thans wat scherper zijn dan in mijn vorig stuk. Ik had wel reactie verwacht, doch geenszins van den Directeur, die in dat zelfde stuk de gelegenheid eens te baat neemt, zijn eigen vereeniging, te verheerlijken. Welke directeur dpét zulks? Eigen roem wil immers niet gedijen! In den regel geeft een betrok ken berichtgever, wanneer op zijn be richten wordt gereageerd, een ontken ning of bevestiging of een nadere uit eenzetting van zijn bericht. Ik mag toch Izeker wel tegenspreken, dat de heer Baselaar de berichtgever is? Als dan deze heer BI zóó gaarne naar de pen grijpt, had hij dit dan laten doen, toen hij destijds persoonlijk in inge zonden stukken werd aangevallen, doch toen bleef hij in alle talen zwijgen. Tot mijn leedwezen moet ik den heer Baselaar mede deelen, dat hij van mijn ingezonden stuk de geheele strekking absoluut niet begrepen heeft. Dit zal een ieder, die een eenigszins alge- meene ontwikkeling bezit,'met mij eens moeten zijn. Heeft genoemde heer het niet met de noodige kalmte gelezen? Kalm toch mijnheer B. lees eerst goed alvorens te schrijven. Hadt U dit ge daan, ik geloot stellig, dat U niet geschreven of althans zeker heel an ders geschreven zoudt hebben en ze ker geen bewuste onwaarheden op pa pier zoudt hebben gezet. De strekking van mijn ingezonden stuk was alleen, het publiek in te1 lichten over het concourswezen in Bel gië, tegenovejr dat in Holland; dat het werkelijk niet noodig is over het deelnemen aan een concours in Bel gië zooveel ophef te maken. Een kind zal wel hebben begrepen dat de aan haling, het zich meten met Schaar en anderen, niet aan het adres van „Onder ling Genoegen" was bedoeld. Verder was het mijn bedoeling, het publiek; in te lichten, dat O.G. heusch niet met „vrees" in de 3e afdeeling 'aan het concours te Capellen bij Antwer pen, behoefde deel te nemen. Waarom spreekt de heer B. van Antwerpen, terwijl hij minstens zoo goed als ik weet, dat Capellen een dorpje is, dat 10 a 12 K.M. van Antwerpen verwij derd ligt? Heusch, mijnheer Baselaar, O.G. behoefde niet met vrees deel te nemen, immers O.G. telt toch 16 zegge zestien oud-muzikanten. Hierover da delijk wat meer. De heer B. is het met mij niet eens, dat ook het concourswezen in België niet volmaakt is, hij wil dit aantoonen, gaarna zal ik zijne bewijzen vernemen. Ik heb bewijzen, dat ook het concours wezen in België ve;r van volmaakt is. De heer B. weet niet wie of de schrij ver is, wel meent hij, dat het iemand zal zijn, die het leed heeft gedaan, dat de fanfare O.G. succes heeft mogen behalen. Natuurlijk weet hij niet, tegen wien hij het heeft, maar ik weet het daarentegen zooveel te beter tegen wien ik het heb. Toon mij eens aan, waar uit blijkt, dat het mij leed heeft gedaan. Neen, mijnheer, het heeft mij absoluut gene leed gedaan. Ik kan daaromtrent de zon heel goed in het water zien, schijnen, doch het opgeschroefde be richt over O.G. dat irriteerde mij. Even als het bericht over de spontane ont vangst, hetgeen eerst drie weken na thuiskomst in de courant was te le zen, dit moest zeker eerst nog wor den uitgebroed? De heer Baselaar schrijft o.m. „ook niet om zijn haat tegenover België te uiten, want hij doet dit naar hartelust tegenover O.G." Ook alweer een be wijs, dat hij de strekking niet heeft be grepen. Wanneer ik b.v. uitlaat, dat in Nederland het een of ander niet vol doet, hetzij economisch, hetzij maat schappelijk of iets anders, is dit dan een bewijs van haat tegen mijn eigen land? En als hij voor iemand een pak heeft gemaakt en die persoon zegt di of dat had ik gaarne anders gezien, het; voldoet niet, is dat dan een haat tegen hem? Ik meen van niet. Zoo ook van mi tegenover België. (Dit haal ik maar even aan ter verduidelijking). Een be kend spreekwoord zegt: „Eerlijke cri tiek schaadt nimmer". Hij heeft het KOPERSLAGER WIJK, in de voormalige Mandenmakerij „De Vlijt" beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende KOPER-, LOOD- en ZINKWERKEN. Nette afwerking tegen concnrreerende prijzei. Bestellingen voor Hens den worden ^aangenomen Zustergteeg O 115. IN DE NATUUR hervindt ge Uw evem Rugzakken en Fietstaéschen Veldflesschen en Thermosflesschen Vouwbekers eh Padvinders- fluiten Zonnekleppen en verre kijkers. Hengelaportartike- len in ruime keus BAZAJK DE POTTEMAN," G o r k u m. puistjes, wratten, huiduitslag, steenpuisten, bloedvinnen wordt met succes bestreden wanneer men hiervoor Op rechte Winsumer Zalf gebruikt. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35c Bij Apoth. en Drogisten. door OUDENHOVEN (Anno 1650), compleet met alle platen, in prima staat, perkaraent Verder nog eenige oude prenten en plattegrond van Heusden. Te bevragen Boekhandel Firma L J. Veerman, Heusden. Minzaam aanbevelend Drietrompetterstraat, '.•y: A:XSrfX: V-:t „V*- pfÉ£ enz. enz. Steeds verkrijgbaar in den Boekhandel HEUSDEN. yj over het heerlijke concert en de suc cessen die bereikt zijn. Wat het concert betreft, heb ik niet het genoegen ge had, dit te beluisteren. Maar dan vraag ik mij weer af, zooals het andere door mij is afgevraagd, zou het geen schande zijn om een slecht concert te geven en met minderwaardig succes uit den strijd thuis te komen, als men met 16 oud-muzikanten werkt! Mijn heer B. schreef met groot bravour: een groote onwaarheid, want ^Onder ling Genoegen" telt niet 6 zegge zes oud-muzikanten, doch 16 zegge zes tien oud-muzikanten, t.w. 12 oud leden van O. en U., e'en vereeniging, die in de eereafdeeling thuis hoorl* en met de door hem genoemde leden uit WelAmmerzoden en Woudrichem 16. Ook vergat hij, waarschijnlijk door het gemis aan de noodige kalmte, te melden, dat ook de kleine tromslager uit Ammerzoden nog van de partij, was. Onder de leden zijn er die onge veer 20 jaar muzikant zijh. De grootste! helft der leden van O.G. zijn leden; die in de eere-, of minstens in de af deeling uitmuntendheid thuis behoo- ren. Er is natuurlijk niets tegen, dat per sonen uit een andere gemeente lid van de vereeniging zijn. Wel is het een vraag of het deze personen 'tot een eer strekt, dat zij mede-oprichters zijn, dit is evenwel een kwestie die zij voor zich zelf hebben te beantwoorden. Er blijkt echter wel uit, dat de animo voofr d'e oprichting van een 2de ver eeniging in Wijk en Aalburg, nu wer kelijk niet zoto heel groot was, anders behoefde men daarvoor niet 'de hulp van elders. Daar ik gaarne mijn 'woorden m'et biewijzen staaf, zal ik hieronder ter overtuiging even de namen der oud muzikanten laten volgen. (Deze zijn mij uit goede bron opgegeven). J. Qarstman, L. v. d. Pol, B. v. Loon, Arie v. d. Pol, Jac. v. Wijk Bz., C. v. Loon, A. v. Veen, B. de Waal, B. Vos, C. Millenaar, J. v. Tilburg Kz. en Jac. v. Loon (allen oud-leden van O. en U.), C. v. Wijk uit Woudrichem, H. v. Horssen, G. v. d. Bogaard en J. v. Hemert uit Well-Ammerzoden. Ik begrijp niet, dat de heer B. zulk een gröote onwaarheid kon neerzetten. Neen .mijnheer, ik houd niet van on oprechtheid. Met zulke geschoolde muzikanten als bovengenoemd, zou men toch in een eere-afdeeling of uitmuntendheid kun nen uitkomen, evenzoo goed als Alm- kerk destijds met plm. 18 leden in de Uitmuntendheid en Eere-afdeeling uit kwam. Als trouw lezer van dit blad herin ner ik mij, dat de heer B. het vorig jaar persoonlijk in een ingezonden stuk werd genoemd. Hiervoor zie men dit blad van 17 April 1931. Hij kwam toen niet pit zijn tent. Waarom is dit ach- Beiere afwerking Betere kwaliteit Vluggere bediening terwege gebleven? Thans wordt 'zijn naam in geen enkele zinsnede ge noemd. Hij 'is zóó uit zijn tent en schiet er op 'af als een bok op de haverkist. Ik vraag 'mij nogmaals af, waarom dit het .vorig jaar niet. De heer B. schrijft ook nog: „Dit zelfde corps kan 2, 3 of 4 weken na een concours met goede studie en de opmerkingen die de jury 'het hier gaf, 100 ,pCt. beter zijn geweest dan den eersten keer". Ik zou naar aanleiding hiervan onder de aandacht 'van hejm willen brengen, dat hij uit eigen per soonlijkei ondervinding ook wel eens het tegenovergestelde heeft ondervon den. Is hij niet eens met een koor in de uitmuntendheid uitgekomen, waar mede hij den eersten 'keer een 2de prijs behaalde? En hereft hij niet ondervon den, dat hij na het behal'en van dezen prijs plm. zes weken 'daarna miet de zelfde nummers in dfezelfde afdeeling weder een 2de prijs 'behaalde, met nog minder punten dan den «eersten keer? Er was toen door hem plm. 6 weken zeer ijverig gestudeerd. Ik «wil maar even aantoonen, dat het tegenoverge stelde dus ook mogelijk is. Mijnheer Baselaar zegt aan het begin van zijn stuk „Wie of de schrijver is, weet ik niet" en aan het slot zegt hij „Blijf toch kalm en gun O.G. toch all^e voorspoed, wij gunnen U dat ook. Welke conclusie ik daaruit moet trekken weet ik niet. Wat heeft dat te beteekenen? Welke voorspoed gunt hij mij? Ik geef hem echter de verze- kerig, dat ik ben: ,,geen belangheb bende, niet-ingezetene." Hiermede meen ik voldoende te heb ben aangetoond, dat de heer B. de strekking van mijn vorig ingezondene in het geheel niet heeft begrepen, wat voor mij een reden temeer is, omzoo'n debat te sluiten, tenzij ik er toe wordt geforeerd de pen weer op te nemen. Mocht de heer B. alsnog gaarne schrij ven, dan zou ik hem in overweiging willen geven, dat hij zich dan eerst maar eens moet verdedigen tegen den persoon, die hem dan wel bekend is. Hij wprdi daarin persoonlijk genoémd. U, mijnhjeer de redacteur, dankende ^oor (die verleende plaatsruimte, ver blijf ik Hoogachtend, E(en thans meer criticus opmerker, geen ingezetene. ALMKERK. A.s. Zaterdagavond hoopt de Korf bal ver. A.K.C. alhier, een wed strijd te spelen tegen A.D.O. van Ark el. Op de Donderdag 30 dezer ge houden vergadering van den raad dezer gemeente werd met bijna alge- meene stemmen, als agent v. d. Ar beidsbemiddeling gekozen de heer A. J. Pouli alhier. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat ge regelde vraag aan den prijs van 28 30 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van f6 tot f8 per stuk. CAPELLE. Onze dorpsgenoote, Mej. A. Oer- lemans Ld. slaagde te Zetten als on derwijzeres. Aaan de a.s. Zaterdagmiddag te houden eindwedstrijden van den se riewedstrijd, georganiseerd door de v.v. „Neerlandia" aan de Zandschel, nemen deel „L.O.N.G.A.", Heusden, „N.E.O.", Sprang, „Sparta", Vrijhoeve-Capelleen „W.S.C.", Waspik. 's-GRAVENMOER. Onder vele blijken van belang stelling vierden de e'chtelieden Adr. Mouthaan en Corn. v. dl Schans, hun 40-jarige e'chtvereeniging. DIÏUNEN. Veiling 30 Juni. Asperges 20 30 ct. Idem II 1018 ct. Snijboonen 3442 ct. Idem II 20—34 ct. Wagenaars 3438 ct. Stamsnijboonen 3036 ct. Dubbele boonen 3444 ct. Princesseboonen 4046 ct. Postelein 14 ct. Peulen 613 ct. Erwten 13y215 ct. Krombekken 1523 ct. Aardappelen 67y2 ct. Aardbeien 1422 ct. Idem II 612 ct. Idem gedopte 2223y2 ct. Tuinboonen 47 ct. Alles per kg. Bloemkool 713 ct. Idem II 36 ct. Savoyekool 1—3 ct. 1 Spitskool 24 ct. Sla y2—2i/2 ct. Komkommers Wit 4y27 ct. Idem II 35 ct. Idem Groene 34y2 ct. Idem II 23 ct. Andijvie 24 ct. Alles per stuü Rabarber i/22 ct. Peen 26 ct. 1 j Alles per bos. OOSTERHOUT. (Oosteind.) Het bouwen vaneen woon- en winkelhuis met kolenschuur voor rekening van den heer van Gooi te porst, is onder architectuur van den Jieer Terneldi te Oosterhout op gedragen en gegund aan de Gebr, van Bru alhier. 1 - mmm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4