LETTERS ARTIKELEN Tweede Blad Ho. 5240 Vrijdag 1 Juli Zislssmarf. Zonnebrand PUROL EXTRA-C APE AUX voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. een prima „Electro Labor' Stofzuiger, een prachtig Jongens- of Meisjesrijwiel. Verkrijgbaar bij: FEUILLETON. RAVENSWAAY'S Kinderrubriek Gevangen met Weinberg^ vfechruigl J. VAN LAARHOVEN, BRENGEN U GELUK BEH00RENDE BIJ HET Beste meisjes en jongens. De vorige raadsels hebben jullie zeker wel een klein beetje hoofd brekens gekost, niet Maar dat is juist het aardige van raadsels op lossen De antwoorden waren 1. Rookvleesch (R/ookvleesch ook/vleesch vleesch). 2. Brood b/rood rood. 3. Vacantie. En nu weer de nieuwe raadsels 1. Ik heb geen kop ik heb geen staart. ik heb geen been zoo is mijn aard. Ik heb alleen vleesch, vel en bloed. Maar ik smaak toch een ieder goed. RaA ra, hoe heet ik 2. Men treedt op mij, men staat op mij en op den duur, Raak ik door al die voeten ver sleten. Toch kom ik nooit verder dan de deur. Het kleinste kind kan dat we ten! Neemt men van mij slechts één el af, Dan stijg ik ineens weer in aanzien, i Dan heb ik veel huizen, al ben ik geen stad, En kun je mii niet ver hier vandaan zien. Ontneem mii een R, dan ben ik slechts dat, Wat er rest, als je een heerlijk versch eitje at. Ra, ra, wat is dat OOM KAREL. DE VERBORGEN SCHAT. II. Halverwege den heuvel scheen het paadje op te houden en moest Dick zich een weg trachten te banen door het dichte, woeste struikgewas, waar bij hii meer dan eens een scherpe doorns bleef haken, terwijl de net te takken hem in het gelaat striem den. Doch onvermoeid en onver vaard worstelde Dick verder, terwijl hii in zijn opgewonden verbeelding zich al voorstelde, wat hij met den verborgen schat zou doen, als hii dien gevonden zou hebben. De regen bleef intusschen in stroo men neervallen en het was goed, dat Dick zijn fijne regenjas aan had, want anders was hij ongetwijfeld tot op zijn hemd drijfnat geworden. Hoe Naar het Fransch. 2Z langer hoe dichter naderde hii de bouwv allen van het kasteel, waarvan hii tusschen de struiken door af en toe duidelijk de omtrekken kon waar nemen. Naar mate hii de verlaten ruïne dichter naderde, ging hii om zichtiger te werk en maakte zoo min mogelijk geluid. Eindelijk had hij het kasteel be reikt. Het dak was heelemaal inge vallen en de afgebrokkelde, opstaan de muren waren dichtbegroeid met slingerplanten. Op zijn teenen liep hij, telkens omkijkend en dan weer aandachtig luisterend om het bouw vallige kasteel heen. Doch er ge beurde niets bijzonders. En hii meen de reeds diep teleurgesteld tot de slotsom te moeten komen, dat er niet veel avontuurlijks aan het oude kasteel was, en dat er zeker geen verborgen schatten van roovers of smokkelaars in het kasteel meer te vinden waren, toen hii plotseling een klagelijk geschreeuw hoorde. Op het zelfde oogenblik werden alle ge dachten aan verborgen schatten, als het waren bij hem weggevaagd en rende Dick over brokken steen en ingestorte muren, door dicht struik- Tub« 80 ct. Bij Apoth 6 Droglstea gewas en scherpe doorns naar de plek, vanwaar het geluid was geko men. Het kwam van een beschut plekje, waar een groote boom te gen den muur van het kasteel was gegroeid in een wonderlijken vorm, waardoor de boom als het ware één groote parapluie Avas geworden. Dick drong door liet struikgewas heen en wat hij toen zag, ontlokte hem bijna een kreet van medelijden en vreug de tegelijk. Er stond n.l. onder den boom een heel klein lammetje, met grappige, dikke, wollige pooten, dat verward was geraakt in een verward dicht boschje van braamstruiken en kruipplanten, en dat klagelijk stond te blaten en om zijn moeder te roe pen. „Arm klein diertje!" zei Dick, ter wijl hii bii het beestje neerknielde en voorzichtig de onbeholpen pootjes j losmaakte uit het warnet van slingers en takken. Hij nam het alleraardigste kleine lammetje in zijn armen, maak te zijn regenjas open en stopte het beestje er fijn warm onder, beschut tegen regen en wind. Heel voorzich tig baande hij zich nu opnieuw een weg door het dichte struikgewas, den heuvel af naar beneden. Toen hii aan den voet van den heuvel was aangeland, zag hii een man met een hond staan. De man kwam dadelijk op hem af, zoodra hij Dick in het oog kreeg en sprak„Heb je soms hier in de buurt ook een klein lam metje gezien, dat verdwaald is „Ja", riep Dick, den man snel tegemoetkomend, voor zoover zijn toch nog zwaren last van het lam metje, dat toeliet. En terwijl hii zijn jas open deed, vroeg hij„Is dit soms het beestje, dat U zoekt De man keek onder Dick's jas en antwoordde toen verheugd„Ja, dat is hem! Wii zijn hem gistera vond kwijtgeraakt en hebben vandaag overal naar hem gezocht. Waar heb je hem gevonden' „In het kasteel, heelemaal achter aan onder dien boom. Ik hoorde het blaten!" „Vreemd," zei de man. hebben daar vanmorgen toch nog gekeken, maar het is best mogelijk, dat het kleine dier den heelen nacht had staan schreeuwen en vanmorgen van vermoeidheid in slaap was ge vallen. Lammetjes slapen vast. zie je, als ze eenmaal moe zijn. En we hadden er eigenlijk niet aan gedacht om zoo diep in het struikgewas te kijken (Wordt vervolgd). Wat zullen wij met onze oude Bijwielplaatjes doen Over enkele weken wordt U weer verplicht een nieuw belastingplaat je op Uw fiets te plaatsen. Het oude plaatje heeft voör U dus geen waar de meer. Het vorige iaar ziin circa drie millioen rij wiel plaatjes verstrekt, die bii het verwisselen op i Augus tus voor U geen waarde meer had den. Waar bleven deze plaatjes, die voordien nutteloos werden weggewor pen Door de Vereeniging tot Bevorde ring der belangen van t.b.c.-patiën ten in Nederland, werd het initiatief genomen, genoemde plaatjes en ook andere metalen te verzamelen, ten einde ze dienstig te maken ten bate van hen. die voor Nazorgbehandeling in aanmerking komen. Dank zii de Vanaf heden kont U op Uw inzendiDg Letterszakken ook onderstaande Extra-Cadeaui aanvragen compleet met onderdeelen, met 1 jaar schriftelijke garantie, of Bij ELK.B inzending Letterszakken heeft U kans op een EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN, GORINCHEM- Markt 91 T e 1. No. 22. Hengelsportliefhebbers JE ADRES IS en BLIJFT te HEUSDEN EN GROS. EN DETAIL. By het maken van een noodlanding nabij het vliegveld Vaals (Zuid-Limburg) is een militair vliegtuig Maandag jl. neergestort en vernield. De beide inzit tenden werden gedood. Bet wrak van het vliegtuig. 79. Sydney gelijkt niets op de andere steden van Australië, 't Eene huis is daar precies hetzelfde als het andere en zoo is het ook met de pakhuizen en magazijnen. Maar Sydney bezit on regelmatig aangelegde straten, die langs de heuvels liggen. De parken en tui nen nemen er een grooot gedeelte van in en zijn zoowel overdag als 's nachts druk bezocht. Op zekeren avond, twee dagen vóór het vertrek van de „Normamby", keer de Collivet uit een bar terug en wan delde gedachteloos door de straten. 't Toeval bracht hem langs de ha ven naar den prachtigen botanischen tuin, waar de gewassen van de gehee- le wereld verzameld zijn: orchideeën, cactussen en yuccas, alle soorten van palmen; araucaria's van Norfolk en bunyas van Qeensland; men vindt er dé annona van Mexiko, de mangou- stan van Singapore, de tanquin van Madagascar, men ziet er groote bos- schen met boomen der eilanden van het westen, eiken uit het Noorden,, olijfboomen uit Spanje en palmen van Ceylon; alle boomen, alle struikgewas- sen, alle bloemen treft men er aan. De botanische tuin is de dagelijk- sche verzamelplaats van d.e geheele bevolking van Sydney; op zon- en feest dagen kan men nauwelijks in de bree- de lanen loopen, zóó vol zijn deze met bezoekers; overal op het gras ziet men burgers, die in den tuin den dag door brengen en op het grasveld hunnen maaltijd houden. Des avonds, geduren de het warmste jaargetijde is het nog drukker bezocht. Coliivet had op een bank p'aats ge nomen; het was een heldere nacht; men zdu zeggen, dat het een schoone lenteavond in Europa was. De zee was kalm en de korte golf jes rolden geruischloos naar het strand. Hoe diep Collivet ook in gedachten verzonken was, hoe weinig belang hij ook stelde in hetgeen er om hem heen gebeurde, toch werd zijn aandacht plot seling geboeid door een hooge mannen- gestalte in armoedige kleeding, die hem voorbij ging. Collivet had zijn gelaat niet gezien. En toch sidderde hij plotseling van ontzetting. En geheel ontzet sprong hij op: Och kom! mompelde hij Haudecoeur in leven! Haudecoeur in Sydaey! Ik ben gek! Ik heb een vi sioen gehad! En hij wischte zich het vooorhoofd af, waarop het angstzweet begon te parelen. De man was verdwenen in de menig te, die naar het concert stond te luis teren. Collivet ging weer zitten. Zijn bee- nen konden hem niet meer dragen. En als hij het toch eens was!... Die angst gr#? hem opnieuw zijn krachten terug. Hij begaf zich onder de menigte en zocht overal den man, wiens verschij ning hem zóó ontsteld had. Zou hij hem terugzien? Kinderen speelden om hem; ze dansten op de tonen der muziek en versperden hem daardoor den weg; 'torkest, bestaande uit Duitsche muzikanten, lokte steeds een groote schare menschen om zich heen. Zou Haudecoeur onder die toehoor ders wezen? Tal van mannen, breed geschouderd en van dezelfde gestalte a!s Haude coeur ontwaarde hij, maar Haudecoeur was niet te zien. Ik ,heb mij vergist zeide hij. Maar uit den grond van zijn hart verhees een stem: Neien,/ ,neenk hij is het. Wees voorzichtig Tot 's nachts één uur bleef hij in den tuin. Toen hij dien tuin verliet, was deze ledig. v Alleten eenige dronken mannen zwaai den er van de eene bar in een andere. Hij keterde naar zijn hotel terug. Maar hij sliep niiet. Als die man eens werkelijk Haude coeur was, ho|e moest hij hem dan terug vindjen in een stad van bijna twee honderdduizend inwoners, waarvan Col livet taal noch zieden kende. En veronderstellende dat het Hau- medewerking van velen, die hiertoe hebben bijgedragen, konden wii aan het eind van het iaar een totaal gewicht van plm. 5000 K.G. koper bijeen krijgen, maar waar wii weten dat elk plaatje 4 gram weegt en dit vermenigvuldigen met bovengenoemd aantal, dan komen wii aan een ge wicht van 12.000 K.G. koper, hetgeen een zeer beduidend bedrag zal kun nen opbrengen. Hoewel aan t.b.c.-bestrijding mo menteel vrii veel wordt gedaan, zijn er toch nog jyelen, die tengevolge van geldgebrek niet kunnen Avorden uitgezonden. Nog minder kan wor den gedacht aan nazorg-behandeling. Door geldgebrek dreigen velen die wellicht behouden kunnen blijven, ten onder te gaan als.... op hen maar de „Nazorg" wordt toegepast, zullen ve len voor grootere ellende gespaard kunnen blijven. Vandaar een beroep op alle bezitters van riiwielen die een steentje kunnen bijdragen tot ver wezenlijking van ons doel. Door het rijwielplaatje niet in de vuilnisbak te deponeeren, doch dit te willen zen den aan ons kantoor, Breedeweg 5 Amsterdam (CO of aan een der on derstaande adressen, welke gaarne bereid zullen zijn Uw plaatie voor het mooie doel in ontvangst te ne men. Ook ziin wii gaarne bereid, op aan vrage een reclamebiliet te zenden. Wii vragen U dus nu een klein of fer, want bedenkt, dat vele klein tjes één groote maken. Steunt ons in ons werk, voor de lijdende menschheid! De plaatjes worden aangenomen door J. H. van Hoften, Vischmarkt 7374, Heusden. en door Joh. van Esch, Korte Steeg C 99. Wijk en Aalburg. kantongerecht Bfiensifen STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, van Vrijdag 17 Juni 1932. Kantonrechter: Mr. C. W. van Om meren. Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie (waarn.) Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Van de 32 zaken, welke op de rol voorkomen, betreffen er 17 overtreding van de Tarwewet, en waarvan de ver dachten bijna allen f3,00 of 2 dageni krijgen. De overtredingen bestonden! alle in het niet-hebben of niet-bijhou den van register model IV, genoemd! in artikel 4 van de Tarwebeschikkingl 1931. i t W. J. R., chauffeur op een autobus te Wijk, had op 2 Mei j.l. met zij'rt autobus achteruit gereden en daardoor; een kruiwagen geraakt, waarmede Hen- criina de Joode reed en tevens harej klompen stuk gereden, welke op den kruiwagen lagen en daarvan afgeval'en waren. Verdachte: Ik ben met de autobus achteruit gereden de Molenstraat in. Ik heb signalen gegeven en reed erg langzaam. Juffrouw de Joode, die vlak! bij de plaats waar de aanrijding plaats vond, woont, weet heel goed, dat de bussen daar altijd achteruit rijden, zoo dat ik meen, dat wanneer zij oplet tender was geweest, er niets zou zijn gebeurd. Getuige Hend'rilna de Joode: Ik heb niet gehoord, dat verdachte signalen! heeft gegeven. Ik kwam met mijn krui wagen uit de poort naar de Molenstraat en toen reed verdachte hard achteruit deoieur was en dat hij hem terugvond, wat kon hij dan doen? Op Austra'isch grondgebied was Haudecoeur vrij. Col livet vermocht niets. Maar hoewel Haudecoeur vrij was, zou hij toch misschien beproeven naar Frankrijk terug te keeren Daar kon Collivet hem een valstrik- spannen, waarin hij ongetwijfeld val len zou. Bij het aanbreken van den dag stond Collivet op, kleedde zich en ging uit. Na langdurig nadenken, was hij tot het besluit gekomen, dat als Haude coeur naar Frankrijk terug wilde kee ren, hetgeen het meest waarschijnlijk was, dan had hij geen geld om den overtocht te .kunnen betale,n en hij zou trachten op het een Oif andere schip een betrekking als bediende, koks maat of stoker te krijgen. Voor derge lijke beroepen heeft men geen kennis noodig en men betaalt niets voor den overtocht. Aan de haven had Collivet dus al leen de gelegenheid Haudecoeur terug te vinden. De vluchteling zou echter de on voorzichtigheid niet begaan, een be trekking op een Franscji schip aan te nemen. Onder de Fransche vlag te vareïi was hetzelfde als op Fransch grond gebied te loopen. Dan zoji "hij zijn vrijheid op het spel zetten. Haude coeur zou dus trachten op een vreemd schip aangesteld te worden en daar de Engelsche schepen nog al talrijk waren, zou hij wel slagen. Gedurende den geheelen dag door- zocht Collivet koortsachtig de haven; hij hadi inlichtingen betreffende de sche pen ingewonnen en hij wist nu ikjnl naam van alle schepen, die naar Fran krijk gingen. Maar den eersten dag kwam hij] niets betreffende den vluchteling te weten. Nergens ontwaarde hij Haude coeur. Des avonds begaf hjij zich naar den: Botanischen tuin. Ook daar 'ontwaarde hij hem niet. Maar drie dagen later, toen hij langs de haven liep, zag hij een man een bar: binnentreden, die nogal druk door En gelsche matrozen bezocht werd, en hoe ver hij ook van die man verwijderd was* toch meende hij de gestalte uit den botanischen tuin te herkennen. Was hij 't? j Ditmaal zou hij het tot eiken prijs t*| weten komen. 7 Maar tot eiken prijs mocht hij even eens niet door den vermoedelijke!! vluchteling herkend worden; een ver momming kon h?j niet meer zoeken, dart liep hij gevaar, den vluchteling uit het oog te verliezen. Hij sloeg de rand van zijn hoed neefl en daar hij zwakke oogen had en bij zonnig weer steeds een donkeren bril droeg, zette hij dien ook nu op. Al dus liep hij Aveinig gevaar herketa|di te worden. j (Wordt vervolgd.). Nieuwsblad Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijder» verzacht en geneest it.iJi'wiii»UMJWiiJiiLW.Mr) *emKJL2JUMFMjaL.vjjmfwm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5