OIZE duurt nog maar zeer korten tijd DIAIÏTELS en .1 l I'O.V X K\ stemt iedereen opgeruimd, maar Alle nog voorradig zijnde worden tegen spotprijzen opgeruimd Verder nog spotkoopjes in alle afdeelingen Zie Vrijdagavond onze étalages! GASTHUISSTRAAT GORINCHEM, Let op het juiste adres I Koopt nü en veel S PR og- vjgj. rV SPRUTOL Marktberichten. MiSêï met de autobus. Kantonrechter: In het proces-verbaal van wachtmeester den Boer lees ik, dat Jan Baks en Gerrit Viveen aan hem hebben verklaard, dat verdachte •met de autobus erg kalm achteruit! reed en enkele malen signalen heeft igegeven. (Tegen Hendrina de Joode): En zijn uw klompen van den kruiwagen gevallen zijn deze daarna stuk go- reden door verdachte? Getuige Hendrina de Joode: Ja Edel achtbare. Kantonrechter: En hoeveel kosten die Mompen? Getuige Hendrina de Joode: 93 a 93 cent. i Kantonrechter tegen Hendrina de Joo de: Maar waarom hebt U dat zaakje nu toch aangegeven? 'tWas toch veel beter geweest als U aan verdachte had gevraagd, om een paar nieuwe klom pen. Getuige Hendrina de Joode: Ja, maar hij was zoo erg onvriendelijk tegen miij. Kantonrechter: Was hij nu werkelijk 'zóó onaardig; ik kan me dat van Wij nand haast niet! voorstellen. Maar ik zal nu eens wat zeggen. Juffrouw dei Jood'e heeft 90 a 95 cent schade als het tenminste nieuwe klompen waren, die zijn stuk gereden. Ik neiem aart, dat het nieuwe waren en nu komt het m ijhet beste voor, dat jij verdachte de helft aan de juffrouw 'betaalt. Wil je haar twee kwartjes geven? Verdachte: Ja, dat wil ik wel. Kantonrechter: Vooruit betaal ze dan aan de Juffrouw, dan is alles de we reld uit. (Verdachte betaalt twee kwartjes, die de Juffrouw opstrijkt.) Kantonrechter: 't Komt mij voor, dat verdachte mogelijk wel strafbaar is, •maar in ieder geval is zijn overtreding van heel weinig beteekenis. Ik geloof, dat Juffrouw de Joode voortaan wat oplettender moet zijn en vooral als ze een kruiwagen en een paar klompen bij zich heeft. Ik wil dan het feit straf baar verklaren, maar wegens <Je bui tengewoon luttele beteekenis ervan, geen straf op verdachte toepassen. Maar verdachte, je bent nog jong en nu geef ïk je wel den goeden raad, om voortaan wat voorkomender en vriendelijker te- tegen jonge dames te zijn, want je ziet wel, dat ze je erg onaangenaam kunnen wezen. S. v. V., arbeider te Woudrichem, hlad in het holle van een nacht in de! maand Mei eenige malen op het ven ster van de woning van Willem Bou- trtan geslagen en daardoor stevig ru moer verkvekt op den Oudendijk. Bo vendien wias hij luidkeels aan het vloe ken geweest. Verdachte: Ik kan het mij niet her inneren, want ik was te dronken. Kantonrechter: Als je nu maar niet denkt dat „dronken zijn" bi'j mij een excuus is. Het tegendeel is waar. Getuige Willem Bouman, arbeider te Woudrichem: Mijn kinderen schrok ken geweldig en ik schrok van mijn vrouw, die hoorde dat er geklopt werd. Kantonrechter: Zoo* schrik jij van je vrouw? Maar heb je ook gezien, dat iemand wegliep of iets dergelijks. Getuige Willem Bouman: Ik heb niets gezien, maar wel heb ik hooren roepen: j,Kom Sim, kom door". Kantonrechter: Zijn er meer Simmen jop den Oudendijk? Getuige Bouman: Neen, geen een pieer. Getuige Gerrit van Andel: We had den bij van der Wiel bier gedronken. Kantonrechter: En hoeveel glazen had verdachte op? Getuige van Andel: Maar twee. Kantonrechter: En hoe laat zijn jul lie bij van <fer Wiel weggegaan? Getuige van Andel: Om tien uur. Kantonrechter: En het kloppen is gebeurd te ongeveer half een; waar zijn jullie dan geweest tusschen tien en half een? Getuige van Andel: Bij Biesheuvel. Kantonrechter: En wat hebben jul lie bij Biesheuvel gedronken? Getuige van Andel: Niets. Kantonrechter: En was verdachte dronken toen hij de herberg van van der Wiel verliet? Getuige van Andel: Neen heelemaal niet. Kantonrechter; Dus om tien uur nuchter uit de herberg gegaan, daarna tot half een bij Biesheuvel gezeten zon der iets te drinken en om half een is verdachte stom dronken, zoodat hij van geen toeten of blazen meer weet. En hoe kan dat nu? Getuige van Andel wil wat zeggen, maar de Kantonrechter valt hem in de rede en zegt: ,,Ik weet het al lang, 'tis de beroemde kou, die hem bevan gen heeft, i's het niet zoo?" Getuige van Andel: Ja, dat is zoo. j Kantonrechter tegen getuige van An del: Jongen wat ben ik toch slim, dat 1 ik het al weet vóór je het me hebt ge- I zegd. Die kou, die kou weet toch wat; zij dupeert heel wat menschen! Maar op mij heeft ze altijd weinig invloed en daarom kan ik me, ongelukkig ge noeg, ook zoo slecht voorstellen dat ze op anderen zulk een grooten invloed kan uitoefenen en dat ze iemand in een ommezien van geheel nuchter in dron ken kan veranderen. Maar ik zal er nog eens over nadenken. Straffen ech ter zal ik nu direct maar doen en dan geef ik verdachte slechts f5.00 of 3 dagen, omdat hij overigens gunstig bekend staat en ik nooit last van hem heb. H. K., arbeider te Genderen is voor de zooveelste maal in staat van dron kenschap aangetroffen op den open baren weg. Kantonrechter: Verdachte is wel niet verschenen, maar heel erg is dat niet, daar wij zonder zijn bijzijn ook nog wel kunnen straffen. Hij krijgt f 15.00 of 10 dagen. Van J. S., timmerman te Almkerk, hadden zeven eenden geloopen op een weiland van P. Koekkoek zonder ver gunning van den eigenaar. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: 'tls mij bekend, dat eenden van verdachte al jaren op het land van Koekkoek hebben geloopen en dat deze daartegen nimmer eenig bezwaar heeft geopperd. En nu ook niet. Maar schriftelijke vergunning had verdachte van Koekkoek niet en dus is hij strafbaar. Kantonrechter tegen Rijksveldwachter Hoogeboom: Weet jij ook hoe hier de vork precies aan den steel zit. Rijksveldwachter Hoogeboom: We moeten er te Almkerk erg op letten, want a nders wordt het te erg met een den op eens anders land. En veldwach ter Kraaieveld let er ook goed op. En de vrouw van verdachte is nu juist geen gemakkelijke. Kantonrechter: Ik geef verdachte f 1 of 1 dag, omdat Koekkoek nooit eenig bezwaar heeft kenbaar gemaakt. O— Bij de manifestaties, welke door de Belgische oud-strijders te Antwerpen gehouden zijn, kwam het tot bloedige botsingen met tegen-demonstranten. Verschillende personen werden gewond, velen gearresteerd De politie moest herhaaldelijk charges uitvoeren. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) (We hebben voor ons liggen meerde re vragen betreffende de Crisis-Pacht wet 1932. Deze beantwoorden we niet in onze rubriek, daar zij alle hare beantwoording ten duidelijkste vinden in het door de firma L. J. Veerman te Heusden uitgegeven boekje „De Cri sis-Pachtwet 1932 met beknopte toe lichting op hare artikelen." De prijs v,an dit werkje bedijaagt 60 cent, fran co per post 65 cent.) In onze gemeente werd een oefe ning gehouden met de brandspuit en wel op een afgesloten terrein op een gebouw van de gemeente. Nu stonden daar veel menschen te kijken en werd er zonder een teeken te geven op die menschen gespoten, niettegenstaande ze wel 40 meter achter den man stonden, die de leiding had en op den open baren weg, die niet afgesloten was. i_r bevonden zich ook ouden van da gen onder en ouders met jonge kinde ren van ongeveer een jaar oud, die de volle laag water over het lichaam kregen. Nu is mijn vraag of dat zoo maar mag en als dat niet mag en het kind was ,ziek geworden, aangezien het nogal koud was, wie had dan de rekening van den dokter moeten beta len? H. J. Ik "heb plm. f 10.000 inkomen per jaar. Hoeveel mag ik daarvan nu aan mijn gehuwden zoon, die vier kinderen heeft, en die het erg behoeftig heeft, geven zonder schenkingsrecht te be talen? En mag ik het bedrag der on dersteuning aftrekken van de aangifte van de Inkomstenbelasting? Z. X. De Burgemeester had mij vergunning gegeven om een vuurwapen in huis te mogen hebben. Nu heeft één persoon hem gezegd, dat ik gestroopt had, wat geheel onwaar en dus niet te be wijzen is. Op grond van het zeggen van dien persoon, trekt de Burge meester nu mijne vergunning in. Mag hij dat zoo maar doen? H. Een koopman. Mag ik na het sluitingsuur van mijn winkel personen in mijn huiskamer ontvangen en daar aan hen verkoopen of met hen besprekingen houden over aan het aan hen verkoopen op dejn volgenden dag? Zaltbommel. Een winkelier. Welke belastingen vervallen als men en pension gaat wonen en daarvoor eigen huis prijs geeft Maakt het voor de be lasting ook verschil in welke plaats men en pension gaat en hoeveel men daar per jaar betaalt X. X. Men wordt dan vrijgesteld van per- soneele belasting. Echter betaalt men in ieder gev,al inkomsten- en gemeente fondsbelasting en deze bedragen kun nen zeer uiteenloopend zijn, doordat de opcenten, welke in de verschillende gemeenten geheven worden, zeer ver schillend zijn. Gepasseerde week kreeg ik eene dag vaarding. Daar mijne vrouw en ik niet thuis waren werd ze overhandigd aan mijn dochtertje, dat 8 jaar oud is. Is dat nu in orde D. J. S. De wet stelt als eenig vereischte, dat de beteekening van een exploit aan een huisgenoot moet geschieden en zij stelt daarbij geen enkelen eiseh omtrent den leeftijd. Dat het exploit overhandigd is aan uw 8-jarig doch tertje is dus in orde. Op eene paardenmarkt sloeg een paard tegen het been van een mijner kennissen met als gevolg beenbreuk. Is nu de eige naar van het paard verplicht de kosten van een en ander te betalen En zoo ja, ook het nadeel als gevolg van niet- verdiend loon G. A. De eigenaar van het paard is aan sprakelijk voor de schade, welke het dier heeft veroorzaakt, zoodat de ei genaar ook verplicht is de kosten van een en ander te betalen en daaronder valt ook de schadeloosstelling voor loon, dat uw kennis niet heeft kunnen verdienen. Mag men des nachts met een rijwiel over een groesweg rijden, zonder dat ge noemd rijwiel voorzien is van licht. En mag men met een zaklantaarn in de hand wanneer men deze niet te hoog houdt, in de kom der gemeente fietsen of moet die op het rijwiel bevestigd zijn? Een laatrijder. Is de door U bedoelde weg een voor het openbaar verkeer openstaande rij weg, dan moet uw rijwiel des nachts van een helder wit licht uitstralenden lantaarn zijn voorzien. De algemeene maatregel van bestuur spreekt van „het rijwiel moet voorzien zijn", waaruit; volgt, dat de lantaarn op het rijwiel 'moet zijn bevestigd en een zaklantaarn in de hand niet mag. Ik heb veel last van buurmans kat, n.l. dat zij de kuikens bij mij in het achterhuis weghaalt, wat ik natuurlijk niet verkies. Mag ik nu die kat dooden, wanneer ze in het achterhuis of op mijn erf loopt. Een pluimveebeschermer. Zonder eenig rechtsgevolg moogt U de door U bedoelde kan gerust dood maken, 'wanneer ze in uw achterhuis of op uw erf loopt. Laatst reed ik met mijn fiets in mijn vrijen tijd over een openbaren weg en werd door twee honden die iedereen op de fiets lastig aanschieten aange vallen, welken zoolang voor mijn rijwiel bleven blaffen en springen, dat ik ten slotte van mijn fiets viel en mij zoodanig bezeerde, dat ik den opvolgenden dag niet in staat was mijn werkzaamheden te her vatten en mij dus onder geneeskundige behandeling moest stellen. Gaarne wenschte ik, dat u mij onder staande vragen in uw blad beantwoordde. Is de eigenaar van de honden niet ver plicht zijn gevaarlijke dieren vast te hou den, althans te zorgen dat zij niet op den openbaren weg komen Kan bedoelde hcndenliefhebber niet er toe gedwongen worden dat hij mij het tekort betaald, bij hetgeen ik van de ziekteverzekering ontvang, om aan mijn volle weekloon te komen Zoo ja, bij wie moet ik mij dan ver voegen Een abonné. De eigenaar van de honden is ver plicht de honden vast te leggen, zoodra hem zulks door Burgemeester en Wet houders wordt bevolen. Voor de aangebrachte schade is de eigenaar der honden buiten kijf aan sprakelijk. Om het door U gevorderde van hem te krijgen moet U hem door den deurwaarder voor den Kantonrech ter laten dagvaarden. GORINCHEM, 27 Juni. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 54.693 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.40f 3.30 Eendeneieren fl.40f2.00 Kalkoeneieren f 4 00 per 100 stuks. - Firma 1 \Vj O verdwijnen spoedig door O- Pot 90ct.Tube 50ct.Zeep60ct. Bij alle drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6