Eenige Voorbeelden bij QEBRs. SNOEK te Qorcum Breng nu spoedig een bezoek aan de Zaak van Hoek Langendijk GORINCHEM. Vreest geen Examen Plaatselijk Nieuws. Burgerlijken Stand. 7s HERTOGENBOSCH, 29 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 1039 stuks, 466 stuks hoornvee, 457 biggen, 33 zeugen, 6 schapen of lammeren en 77 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f180 tot f270 per stuk Kalfvaarzen 150 220 Magere Ossen Rn Rn en Koeien 8U 180 Vette Ossen en) le kw. 2833 p. pond Koeien 2e 25—31 Pinken van f 70.tot f180.p. st. Zeugen 35.60. Biggen 6.— 12.— Schapen 8.B 14.— Lammeren 8.14 Aanvoer wegens verstelde markt zeer kl -.in. Handel zeer flauw, prijzen als vorige week. Varkens handel flauw, ge wone prijzen. Kalf koeien en vaarzen stug wegens kleine aanvoer. Magere ossen en koeien prijshoudend. Pinken flauw. Af loop der markt flauw prijshoudend. ROTTERDAM, 28 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd 210 paarden, 13 veulens, 280 ma gere en 773 vette runderen, 371 vette kalveren, graskalv., 893 nuchtere kalveren, 56 schapen of lammeren, 8 overloopers of varkens, biggen, 9 bokken of geiten. Per Va K.G. Koeien 16—20 29—31 34—36 Ossen 18—20 27|—30 32|—35 Stieren 1820 2224 26—28 Vette kalveren 25—29 35—37V2 45—477, Per stuk i Melkkoeien f 120 k f 230 Kalfkoeien f120 a f230 Stieren f 60 k f 300 Pinken f 30 a f 90 Graskalveren f a f Vaarzen f 90 a f 150 Werkpaarden f130 f275 Slachtpaarden f 95 f140 Veulens f 25 f 45 Hitten f 60 a f 110 Biggen f af Nuchtere fokkalv. f 8 a f 15 id. slachtkalv. f 3 a f 6 Biggen per week f if m lm—ui ■phihi i'ii IPinn i iiiiiimii n r i aiiinn—n r* riiTrnnr-rrfi HEUSDEN. Geboren: Maria Petronella, d. van J. Verheii en H. J. Bax. Overleden: A. G. van Eeten, 73 WIJK EN AALBURG. Van 1 Jan. t.in. 15 Juni 1932. Geboren: Arie Cilis, z. v. K. v. Loon en A. Bouman; Adriaan, z. v. J. Vos en Adr. H. v. d. Schans; Wi- chert, z. v. W. v. d. Stelt en H. P. te Loo; Hendrik, z. v. Joh. Kerkwijk en H. Bouman; Huibert Adrianus, z. v. R. Bouman en G. v. d. Pijl; Johanna, d. v. H. P. v. d. Broek en WL L. Vos; Janneke Cornelia, d. v. J. den Dekker en M. Joh. v. d. Schans; Johanna, d. v. Gijsb. H. Vos en J. Nieuwkoop; Adriana Peternella, d. v. Joh. v. Kuijk en Corn. Nieuwkoop; Korstiana en Jenneke, dochters van J. v. d. Wete ring en M. Adr. v. Helden; Bastiana Maaike, d. v. K. v. d. Steenhoven en E. Treffers; Jacoba Johanna, d. v. A. v. d'. Flier en Corn. v. Vugt; Adrianus Johannes, z. v. Adr. Joh. Kuipers en A. J. Mouthaan; Dirk, z. v. L. Hoefla- ken en M. Mans; Anneke Antonia, d. v. P. J. Bleijenberg en J. Nieuwkoop; Adrianus Marius, z. v. Joh. Nieuw koop en M. D. Duister; Cornelis Bas- tiaan, z. v. J. C. Wink en S. F. Vö5; Maria, d. v. N. Mouthaan en J. P. Smookers; Bertas, z. v. Adr. Vos en J. Hoeflaken; Jenneke Antonia, d. v. H. L. Lubberdink en J. de Waal; Adriaan, z. v. Corst. Bouman en Adr. Heijstek; Huibert, z. v. H. den Host en H. Arendse; Hendrika Johanna, d. v. Joh. O. v. Rijswijk en H. v. Helden; Teuntje, d. v. B. J. Schreuder en Adr. v. Pelt; Jacoba, d. v. M. v. Rijswijk en P. v. Bergeijk; Johanna Adriana, d. v. M. Duijster en P. H. de Waal; Joost, z. v. Adr. v. Wijk en J. v. Ballegooijen; Hendrika, d. v. J. Bouman en A. Ver steeg; Willem, z. v. G. de Bruijn en C. v. Helden. ANDEL'. De voetbalver. „Sparta I" al hier, zal deelnemen aan de serie wedstrijden te Dussen. Aan de Gebr. Tankens alhier, is opgedragen het bouwen van een groote graan- en voorraadschuur voor de firma Schouten te Giessen op een terrein nabii de Maas alhier. Tevens zal een aanlegplaats voor los sen en laden worden gemaakt. De Jongelingsver. „Obadia" alhier is voornemens een reisie te maken naar Antwerpen per autobus op 29 Juli a.s. Toen een dochtertje van J. van Noorloos op de Rietdijk een VAN DE KOOPJES IN DEN Damesmantels van af 89 ct. Kindermantels van af 50 ct. Damesjaponnen van af 69 ct. Kinderjurken van af 29 ct. Monseline en Kunstzijde van af 5 ct. per el. Zwaar Lakenskatoen 21 ct. per el. Sloopen van af 23 ct. 2 pers. Lakens vanaf 76 ct. Imm. Linnen Tafellakens gr. maat 50 ct. Manssokken van af 9 ct. per paar. Kinderkousen van af 7 ct. per paar, Sportkousen van af 19 ct. per paar. Dameskousen van af 19 ct. per paar. Tricot Heerenbroeken van af 59 ct. Heereno?erhemden van af 89 ct. Dameshemden van af 39 ct. Chinamatten 140 X 180 van af 29 ct. Molton Dekens van af 36 ct. der kleine liuisgenooten aan het rij den was, geraakte beiden op een gegeven oogenblik in een sloot. Een tweetal zusters en een broer, die het ongeluk aanzagen, sprongen te wa ter en wisten de kleinen te redden, zoodat dit ongeval goed afliep. In de laatst gehouden verga dering van de Ned. bond van Land en Tuinbouw- en Zuivelbedriif afd. Andel zijn gekozen G. Vos, Voorzitter. G. Naaijen, Secretaris. M. v. d. Vliet, Penningmeester. A. D. Duister, Commissaris. G. Rochat, Algem. plaatsvervan- ger. De vorige week is door den heer M. Versteeg Gem.-opzichter al hier, een prachtige vulpenhouder ge vonden, de eigenaar kan deze terug bekomen onder voorwaarden, dat hii er een goede beschrijving van kan geven. EETIIEN. Zondag j.l. werd Ds. P. L. Tasseron aan de Ned. Herv. gemeen te van Eethen en Drongelen ver bonden. Des voormiddags had de be vestiging plaats door Ds. J. de Vries te Goes. Z.Eerw. had tot tekst geko zen Ezechiël 33 vrs. 7. Gii nu o menschenkind. Ik heb U tot een wachter gesteld voor het huis Israël, zoo zult gii het woord uit zijnen mond hooren en hun van mijnentewe- ge waarschuwen. Aan de handopleg ging namen naast den bevestiger deel de consulent Ds. J. J. Kuijper te Genderen en Ds. Tuinstra te Huis ter Heide. Des namiddags had de intrede plaats. De jonge predikant sprak naar aanleiding van Handelingen 4 vrs. 12. En de zaligheid is in geenen an deren, want er is ook onder den Hemel geen andere naam, die onder de menschen gegeven is, door welken wij moeten zalig worden. Beide malen, vooral des namiddags was de kerk stampvol. Thans waren aanwezig behalve de bovengenoemde predikanten, Ds. W. van Brugge te Doeveren, Dr. G. Tjalma te Veen, Ds. de Bruijn te Woudrichem en Ds. R. Willemse beroepen predikant te S chaaksbergen Ds. Tasseron werd achtereenvol gens toegesproken namens de ge meente door Ds. Kuijper, namens den ring Heusden door Dr. Tjalma, na mens de studentenclub „Voetius" door den heer Willemse en ten slot te door Ds. Tuinstra predikant der gemeente waarvan Ds. Tasseron deel uitmaakte. KAATSHEUVEL. De marechaussée alhier, heeft in samenwerking met de Tilburgsche politie te Tilburg zekeren A. D. ge arresteerd. die in den nacht van Vrij dag op Zaterdag j.l. uit het kantoor der firma Van B. alhier, f 560 uit een geldkistje stal. Een gedeelte van het geld werd nog op hem gevonden. De man zal naar het Huis van Bewa ring te 's-Hertogenbosch worden overgebracht. VEEN. De muziekver. Wilhelmina" alhier, is voornemens om op 1 Au gustus deel te nemen aan het te Prinsenhage te houden festival. Even als op een concours zal de ten ge- hoore gebrachten muziek door een jury beoordeeld worden. j Hedenavond speelt de voetbal- vereeniging „Archilles I" alhier, een wedstrijd tegen „Sparta II" te An del. De handel in nieuwe aardap pelen is nog zeer traag. Enkele kleine partijtjes gaan van de hand, voor 56 gulden per H.L. De uitkomst is beneden het middelmatige. In een berichtje van 21 Juni j.l. is een hinderlijke drukfout inge slopen. Opgegeven wascollecte ge- wapenden dienst opgebracht f 8.271/5>, afgedrukt f 18.721 f9. WOUDRICHEM. Door B. en W. dezer gemeen te is vergunning verleend tot het houden van een vlagjesdag in de gemeente ojp 131 Augustus a.s. ten behoeve van de christelijke actie in de weermacht. De werkman H. A. van Stra ten alhier kwam met zijn fiets te vallen en bezeerde daarbij een zij ner beenen zoodanig, dat hii zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. In verband met de voorgeno men verbetering v. den weg Schapen- dam onder deze gem., waardoor de ze voor het rijverkeer zal worden afgesloten, hetwelk dan door den Postweg zal moeten plaats vinden, zal in laatstgemelden weg een zg. wisselplaats worden aangebracht. WASPIK. Zondag j.l. werden de mu ziekfeesten der harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" voortgezet. De feesten zouden worden besloten met een groot nationaal festival. Des na middags om een uur verzamelden zich de deelnemende vereenigingen nabij het postkantoor, waarna een korte muzikale wandeling door een gedeelte der gemeente werd gemaakt. Voor het gemeentehuis gekomen, werden de deelnemende vereenigin gen toegesproken door den heer A. vervaardigen van den feestmarsch. Op verzoek van den heer van den Heuvel werd nogmaals onder leiding van den heer P. Kuijten den feest marsch uitgevoerd, waarna door den heer v. Velthoven aan den heer Kuij ten, namens de jubileerende vereeni ging een treffende bloemenhulde bracht. Nog langen tijd bleef men gezel lig bijeen en werden de feestelijk heden onder elkander nog eens be sproken. De harmonie kan met trots terug zien op de door haar georganiseer de feesten bij haar gouden jubileum. De Zeereerwaarde Zuster Se- raphine (Mej. E. Gijsman is na een 28-jarig verblijf in de missie van Britsch Indië voor eenigen tiid in het vaderland teruggekeerd. Haar Eerwaarde zal haar intrek nemen in het klooster der Zusters alhier. Op Zondag 3 Juli a.s. hoopt de weleerw. heer A. Kamp, student van het seminarie te Amiens, zijne eerste plechtige H. Mis in de pa rochiekerk opdragen. N. WIJNEN en A VOS te VEEN, die Maandag 4 Juli hunne 60-jarige Echtvereeniging hopen te vieren NIEUWEN DIJK. Dezer dagen geraakte mei. W. G. alhier, met het spoelen te water. Op haar hulpgeroep snelde haar zus ter toe, welke haar van een wissen dood wist te redden. Onze dorpsgenoot de heer P. J. Koekkoek, student aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaats examen geneeskunde. De eieren werden deze week verhandeld van 21/9 tot 3 cent per stuk. Vrijdag j.l. werd door de hee ren hoofden der landbouwscholen te Andel en Herwijnen met een aan tal leerlingen der hoogste klas een bezoek gebracht aan de coöperatieve zuivelfabriek „Altena". Daarna werd nog een kijkje genomen op den pol der Kijfhoek. RIJSWIJK. Uit deze gemeente zijn eenige werkloozen te werk gesteld, bii de werkverschaffing in den Biesbosch. Bij de Zaterdag j.l. gehouden jaarlijkschen schietwedstrijd van de afdeeling Giessen—Rijswijk van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm was de uitslag als volgt Afd scherpschutters. ie prijs P. A. Westerlaken. 2e prijs G. de Zeeuw. 3e prijs T. van Heukelom. Afd. schutter ie en 2e klasse. ie prijs M. Pullen. 2e prijs L. van Toorenenbergen. 3e prijs D. van Heukelom. Afd. onderl. vrije wedstrijd. ie prijs A. Kramer. 2e prijs T. Lievaart. 3e prijs G. de Zeeuw. 4e prijs C. Fortuin. SLEEUWIJK. De laatst gehouden collecte ten bate van het Crisis-Comité heeft opgebracht plm. f 50. Schenkels, lid van het regelingsco mité onder leiding van den heer P. Kuijten, werd daarna de door hem gecomponeerden feestmarsch uitge- gevoerd. Onmiddellijk daarna werd het fes tival geopend door de jubileerende vereeniging, waarna de deelnemende vereenigingen de door hen in den feestgids vermelde nummers ten gé- hoore brachten. want er is een middeldat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt'sZenuwtabletten behoedenU voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Huiteuland. Na het optreden van de koninklijke harmonie „Euphonia" uit Kaatsheu vel, werden de prijzen verloot met den volgenden uitslag ie prijs f40,harmonie „St. Crispijn" Waalwijk. 2e prijs f30,harmonie „So phia's vereeniging" Loon op Zand. 3 e prijs f15,zangvereeniging „Zang en Vriendschap" Waalwijk. 3e prijs harmonie „Euphonia" te Kaatsheuvel. Het avondconcert, gegeven door de harmonie „Sophia's" vereeniging uit Loon op Zand mocht zich in een druk bezoek verheugen. De ver wachtingen, die van deze vereeniging waren gesteld, werden verre overtrof fen. Bii het einde van het concert werd door den heer B. van Schijndel dank gebracht aan „Sophia's" vereeniging voor de prachtige muzieknummers, waarna de heer J. van den Heuvel dank en hulde bracht aan de jubi leerende vereeniging voor de schitte rende regeling der feestelijkheden en aan den heer P. Kuijten, voor het KOUDEGOLF IN ITALIË. Zware sneeuwstormen op de Apennijnen. Tengevolge van zware regens en onweerstormen daalt de temperatuur, in Italië sterk. Op de Apennijnen bij Bologna heeft 't zelfs zwaar ge sneeuwd. Uit verschillende gebieden komen berichten over overstroomin gen. Een windhoos heeft in de na bijheid van Venetië 5 huizen van hun daken beroofd. Een stuk cement van ongeveer 80 K.G. werd 200 Mi- ver weggeslingerd. —O— VIER PERSONEN BIT SCHIET OEFENINGEN GEDOOD. Op de oefenschietplaats der Pool- sche artillerie bii Cowel geschiedde tijdens het scherpschieten een onge luk, waarbij vier personen werden gedood. Een granaat ontplofte in de mon ding van een kanon. Het sluitstuk van het kanon werd uit elkaar ge rukt en een korporaal en een kanon nier werden op slag gedood, terwijl twee artilleristen zoo zwaar gewond werden, dat zij na aankomst in het hospitaal overleden. O HET MYSTERIE-LINDBERGH. De politie te New-York heeft be kend gemaakt, dat een moordaanslag was beraamd op de gangsters Sal- vatore Spitale en Irving Bitz, de twee bandieten, die door Lindbergh waren gebruikt om als goede bekenden in de onderwereld van New-York zijn verdwenen kind op te sporen. Spitale en Bitz waren met Vannie Fliggins betrokken bii een dranksmokkelaars organisatie. Op de drie mannen werd geloerd door concurreerende drank smokkelaars. Er was zelfs een prijs van 100.000 dollar gesteld oip hun hoofd. Naar men weet, was Higgins ook vermoord. De beide anderen gin gen tot nu toe vrii uit. o SCHANDELIJKE GRAFSCHENNIS. Te Dessau hebben communisten na het sluiten van de begraafplaats op het kerk hof als vandalen huis gehouden. Kruisen en ornamenten alsmede ca. 100 grafzer ken werden vernield. O— EXPRESSTREIN OVERVALLEN. Ongeveer 70 K.M. ten Oosten van Charbin is Vrijdag een expresstrein van den Chineeschen Oosterspoorweg door on geregelde troepen overvallen en volkomen geplunderd. Talrijke passagiers, onder wie vrouwen en kinderen werden ge vangen genomen. Japansche troepen achtervolgen de ongeregelde troepen. O— MOTORBOOT OVERVAREN. Op de Elbe bij Blankenese werd een motorboot, waarop zich een gezelschap van 40 personen bevond, door een Levant stoomer geramd. De motorboot zonk. Alle opvarenden vielen of sprongen in het water, doch werden gered. Later bleek de bestuurder dronken te zijn ge weest. —O BUITENKANSJE. Een Engelsche visscher heeft op 26 mijlen afstand van de Noordkust van Engeland een kabeljauw gevangen, waar van hij in de maag een gouden ring met een briljant vond. O— KAFFER DOOR EEN LEEUW VERSCHEURD. In den Dierentuin te Kaapstad heeft een bewaker een door leeuwen verscheurden jongen kaffer gewon den. Het is nog niet zeker op welke wijze de jongeman in de kooi is te recht gekomen, doch men vermoedt, dat hij de kooi is ingejaagd na een twist met een anderen kaffer. O— KIND LEVEND VERBRAND. Te Darup bij Munster brak brand uit in een schuur, waarin twee kin deren van 3 en 5 jaar speelden. Het 3-jarig kind kwam om, het an dere werd levensgevaarlijk gewond. —O- UITVERKOOP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7