Mijnhardt's Kinderzalf Verkrijgbaar bij: PUROL Moeder en Kind l\<*IZO\nr\ Kinderrubriek Marktberichten. J. VAN LAARHOVEN, Beste meisjes en jongens. De oplossingen van de raadsels van verleden week luiden als volgt 1. Worst. Nu, als je die antwoorden zoo be kijkt, dan zeg je natuurlijk„Hè. wat makkelijk waren ze toch eigen lijk!" En wie weet hoe lang je er op hebt zitten studeer en. zonder het te vinden. Maar het is waar. de vo rige raadsels waren niet zoo gemak kelijk, als je achteraf zoudt zeggen. 'Je hoeft je dus zeker niet te scha men, als je ze niet hebt kunnen op lossen. Een volgende keer beter! En nu weer de nieuwe raadsels Wie weet het verschil tusschen een kwartje van 1932 en een rijksdaalder van 189s Mijn geheel bestaat uit 8 let ters en noemt een fraaie plant, die mooie bloemen draagt. 8 7 1 is een dikwijls lastig in sect. Met e ben ik een hoofddek sel. Met i vindt men mii in een vrucht. Met o vindt men mii in de keu ken. Met u vindt men mii dikwijls in de diepte. Met ie ben ik een jongens- ii aam. Met 00 een deel van de tafel. Rara. wat is dat OOM ICAREL. DE VERBORGEN SCHAT. III. Dick wandelde met den schaapher der door de heuvelachtige weidelan den en langs smalle paadjes naar een groote hut, met een lage. ruime schuur eraan gebouwd, die op eeni- gen afstand gelegen was. „Ta, nu ik er zoo over nadenk", begon de man weer. toen hii Dick voorging in de schuur achter het huisje, wilde ik 'eigenlijk wel. dat ik je op een of andere manier iets kon geven om je te bedanken, dat je mijn lammetje weer hebt terugge bracht.. In de schuur stonden een hee- leboel schapen dicht opeen gedromd, teneinde beschut te zijn tegen den regen en de koude van den nacht. Ze stonden rustig aan de groote voer bak te eten, met uitzondering van 'één schaap, dat heelemaal alleen ip een hoekje stond en klagelijk blaatte. „Dat is de moeder van het kleine lammetje, dat jij onder je jas heft". Zei de herder. Dick knoopte snel zijn jas los, knielde neer op het zachte stroo en zette het lammetje voorzichtig op zijn nog wat trillende kleine pootjes. ,Op hetzelfde oogenblik zagen het ou de schaap en het lammetje elkaar. IHet klagelijke geblaat hield meteen op, het oude scliaap keek bepaald blij, terwijl het lammetje, heftig met zijn kléine staartje zwaaiend, met een paar dolle sprongen naar ziin moe der toekwam. Cesar, de herdershond, keek aan- idachtig toe. hoe het kleine verlo ren lammetje bij zijn moeder terug keerde, lief nog jens zijn blikken over de heele kudde schapen gaan en wandelde dan voldaan en zich bewust van zijn groote verantwoor delijkheid naar de andere zijde van de schuur, waar een nest van zacht stroo lag, waar ze blijkbaar belang rijke plichten te vervuilen had. Dick ging eens kijken, waar Cesar zoo vastberaden naar toeging en tot zijn froote verbazing en blijdschap zag ii in het stroo vier alleraardigste kleine hondjes door elkaar krioelen. Hii ging er bii op zijn hurken zit ten en pakte er een van op. Het was zoo zacht als fluweel met lange 00- ren en een beweegelijk staartje en een klein rood tongetje, dat van pu re vriendelijkheid alles likte, dat maar in de buurt kwam en Dick hoorde het als het ware zeggen „Lammetjespap-met-krenten, Dick, jii al dien tijd naar heb zitten uitkijken, bent nu precies de jongen, waar ik Sapperloot, waarom neem je mii niet mee naar huis Om je de waarheid te zeggen, krijg ik langzamerhand schoon genoeg van deze schuur en ik, zou waaratje wel eens wat meer van. de wereld willen zien!" Dick zette het hondje weer in het stroó en keek naar Cesar. Maar Ce sar was vol vriendelijkheid voor den jongen, die het lammetje terugge bracht had en scheen te denken, dat zelfs een van haar zoons eigenlijk ge zegd niet te veel zou zijn om hem geven. Tou je het niet met een van die kunnen doen vroeg de her- -vijze van dank van Cesar en zoowat oud ge- oeder weg te Waar een nieuwe verbinding tusschen Noord en Zuid ge legd wordt. Voor de nieuwe brug over de Waal nabij Zaltbommel is het laatste bovenrandstuk van de 480 Meter lange winterbedding- overbrugging aangebracht. gaan! Dick kon bijna geen woorden uitbrengen van opwinding. Hii bukte zich weer en pakte het kleine hond je weer op en stopte het onder zijn jas. op de plaats, waar het lammetje gezeten had. „Mag ik het heusch heb ben vroeg hij en de schaapher der schudde blii tvan ja. En zoo, terwijl het al vroeg don ker begon te worden vanwege den regendag, snekie Dick heen. met het kleine hondje warm geborgen on- den zijn regenjas. Hij brandde van ongeduld om thuis te komen in de oude herberg en zijn vader al de avonturen van dien wonderlijk-mooi- en regendag te vertellen. En het mooiste van alles was. dat Dick het hondje mocht houden. Het groeide spoedig op tot een groote sterke hond, die Dick bijna geen oogenblik verliet, en bii alle spelletjes met de schoolkameraden steeds een belang rijke rol speelde. EINDE. Zonnebrand Doorzitten bij Wie Ir ij den BREDA, 4 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 21'2 stuks vee, t. w. 46 stuks hoornvee, 0 kalveren, 0 varkens en 166 biggen. Prijzen Biggen f 6.tot f 10. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 3133 2730 Vette koeien 27 —31 2225 Stieren 2730 2022 In vet vee was de handel goed. Er waren verschillende beste Zeeuwsche vaarzen en ossen aangevoerd, welke bijna allen verkocht werden. De biggenhandel was goed. 's HERTOGENBOSCH, 6 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 1838 stuks, 787 stuks hoornvee, 898 biggen, 48 zeugen, 46 schapen of lammeren en 59 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f170 tot 1240 per stuk Kalfvaarzen 140 210 Magere Ossen 460 en Koeien 1UU Vette Ossen en) le kw. 2632 p. pond Koeien 2e 24 —30 Pinken van f 80.tot f160.p. st. Zeugen 30.65. Biggen 8.— 13.— Schapen Lammeren 8.13 Aanvoer vet vee groot, prijzen iets gedrukt. Kalfvaarzen en koeien aanvoer klein, stille handel. Magere ossen en koeien voor weide, lui prijshoudend. Pin ken geringen aanvoer, flauw prijshoudend. Biggen, vlugge handel. Vette varkens, handel kalm. Lammeren, stil. Afloop der markt iets gedrukt. GORINCHEM, 4 Juli. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 55.388 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.20f 3.00 Eendeneieren f 1.40f 2.00 Kalkoeneieren f 4 00 per 100 stuks. lachen beiden van tevredenheid, wanneer de roode, ontstoken of gesmette plekken van baby'3 huidje zijn ingewreven met Doos 25, tube 40 ct. Bij Uw Drogist. I Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Wanneer aan eene dagdienstbode ge neeskundige behandeling is verleend, wie moet dan de kosten aan den dokter be talen Toen de dokter zijn rekening indiende, was bedoelde dienstbode intus- schen van betrekking verandert. Een abonné. Ik heb in het Nieuwsblad gelezen, dat iemand het recht heeft, een kat die kui kens weghaalt, te dooden. Maar mag men dat doen, door het dier terpentijn in den bek te gieten, zoodat het 8 dagen ligt te martelen en niets kan gebruiken Een dierenbeschermer. Eene dienstbode is per jaar gehuurd, doch gaat eiken avond naar huis en ont vangt haar loon per week. Wanneer zij geneeskundige behandeling noodig heeft, wie moet dan de doktersrekening betalen B. V. één half uur vroeger is begonnen, dan in uw blad vermeld. Voor een paar weken terug zag ik mii voor 't feit geplaatst, de dienst mede te storen, of anders huiswaarts keeren. omreden de dienst al een half uur aan de gang was. En Zondag j.l. zijn er wederom hoorders voor dich ten kerkdeuren gekomen, en die geen vrijmoedigheid bezaten de dienst te storen, en dus maar een ander heen komen zochten. Mij dunkt, dat door een regeling als boven omschreven, de gemoede ren in 't algemeen en in 't bizonder van de kerkgangers van Zuid- tot Noordzijde er niet gunstig door wordt beinvloed. Met dank voor de plaatsing. Een lidmaat aan de Zuidzijde. len goed in orde moeten worden Gevangen mef Weinberg^ vischruig Markt 91 T e 1. No. 22. Hengelsportliefhebbers JE ADRES IS en BLIJFT te HEUSDEN EN GROS. EN DETAIL. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Nederhemert. d Juli 1932. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een weinig plaatsruimte in uw veel gelezen blad. bii voorbaat mijn dank. Sinds eenigen jaren is de Ned. Herv. Gemeente alhier van Predikant vacant. De lidmaten zijn in November j.l. opgeroepen, om dezen aangele genheid te bespreken, maar levert schijnbaar geen resultaat op. men hoort althans van beroepingswerk niets. Naardien gaat de kerkeraad als gewoonlijk door, om extra beurten te laten vervullen, door predikanten buiten dezen ring. wii stemmen van harten met dit laatsten in. onder voorwaarden, dat vermelde beurten zoowel Zuid- als Noordzijde zullen worden gehouden. Dit is hélaas al in geen paar jaren geschied, en wer den ze aldoor in de Noorderkerk ge houden. Dit tot ergenis van menig lidmaat, en tot aansluiting door den genen die de leer der zaligheid ver werpen. Maar enfin dezen keer zul len wij hier over zwijgen. Doch ver der noch een lettertje over de droe vige opgaven van de kerkbeurten in uw blad. 't Is nu in een kort tijdsbestek tweemaal voorgevallen, dat de dienst vergade- gemeente Openbare spoedeischende ring van den raad der SPRANG-CAPELLE op Woens dag 6 Juli des nam. 4 uur. Voorzitter: Ed.Acht. Heer Meijer. Afwezig de heer Vos. Voorstel B. en W. inzake de O L. School le Vrijhoeve-Capelle. De Voorzitter zegt dal in een vo rige vergadering besloten is om een begrooting te laten maken van de kosten voor verbouwing van de be staande O. L. School en een voor het bouwen van een nieuwe O. L. School. Volgens de ontvangen be grooting kost de verbouwing'f 6500 en het nieuw bouwen f 9540. Gezien deze cijfers stellen B. en W. voor, om niet tot verbouwen of niet tot nieuwbouw over te gaan, maar te wachten tot dat een betere tijd zal zijn aangebroken en voor- loopig zich bepalen tot het vernieu wen van liet dak, het vernieuwen van W.G.'s, enz. De lieer Michaels heeft de be- grooting nagezien en zegt dat aan het bestek heel wat kan worden ge wijzigd. Zoo kan een post van f800 voor speelplaats daar geheel van worden afgebracht. Voor verbouw is spr. niet le vin den aangezien de kosten daarvan hoog zijn en men er nog weinig re sultaat mede bereikt. Bovendien komt men dan voor het feit te staan, dat men niet weet, waar men zoolang met de kinderen moet blijven. Het onderwijs zal dan groote schade on dervinden. Het best zal zijn een nieuwe school le bouwen en dat kan als men alles zoo goedkoop mo gelijk laat inrichten. Bovendien is dit voor het onderwijs het beste, aan gezien dan eerst de school achter de bestaande school kan worden ge bouwd en als deze klaar is, dan de bestaande kan worden afgebroken, zoodat in het geheel geen stagnatie in het onderwijs behoeft te worden gebracht. Spr. meent, dat men bij het ma ken van deze begrooting maar een slag in de lucht heeft geslagen. Het bouwen van 2 lokalen behoeft niet te kosten als is begroot, vooral niet als men de oude school niet laat ombouwen in een gymnastiek lokaal. Een gymnastieklokaal kan wel wachten, dat kan wel eens wor den bijgebouwd, zoodra de lijden beter zijn. De heer Verheijden vraagt, welke reparaties inen denkl te moeten aan brengen. De Voorzitter zegt, dat alles zoo goedkoop mogelijk zal moeten wor den gemaakt. Het dak zal vernieuwd moeten worden evenals de W.G.'s doch deze laatste kunnen weer wor den gebruikt als later wordt over gegaan lot het bouwen van een nieu we school. Verder zullen de loka- Toen was, sloeg gemaakt. Dhr. Verheijden zegt, dat men dan voor groote kosten zal komen te staan. Spr. zou tot aanbesteding overgaan. De raad kan dan nog zien wat te doen als inen de cijfers heeft. De heer v. d. Willigenburg zegt, dat B. en W. zonder meer aan den heer Versteeg opdracht hebben ge geven 0111 de begrootingen te her zien. Tot dit besluit is de raad ge komen toen de heer Michaël ineen vorige vergadering heeft gezegd, dat een dergelijke school op liet oogen blik voor ruim f,5000 kan worden gebouwd. Spr. wil aannemen, dat de school voor wat minder kan worden ge bouwd, doch waar zal dan het geld worden gehaald voor aflossing en rente. De heer Michaël zeg! dat dit iets van latere zorg is. De heer v. d. Willigenburg meent ook waarde aan de cijfers van den heer Versteeg te mogen hechten, de lieer Michaels nog wetli. heeft hij zelf den heer Ver mede opdracht gegeven om de begrooting te maken en toen heeft men aan de cijfers ook niet getwij feld. De heer Michaël maakt zich sterk dat thans voor f5500 een school kan worden gebouwd, althans op de wijze zooals door hem is aange geven. Als een huis, dat voor 2 jaar geleden voor f 3-100 werd gebouwd, nu maar f2550 behoeft te kosten, dan kan er van de school nu ook nog al wat af. De kinderen zitten nu in een hok, waarin bijna geen goed onderwijs is te geven. Een der gelijke toestand mag niet worden be stendigd. Met lapmiddelen schiet men niet op. De heer Verheijden is het daar mede eens. Al het lapwerk dat men aan de oude school laat verrichten is geld weggooien. De heer Kerst zegt, dat deze zaak meermalen breedvoerig is bespro ken. Ilij wil hier nogmaals verkla ren, dat hij niet tegen het bouwen van een nieuwe school is, of het vernieuwen van de oude, doch als de prijs nog moet zijn als door een deskundige is begroot, dan moet hij daar, met het oog op de tijdsom- standgihedcn, tegen zijn. De heer Verheijden geeft toe, dat het voor vele gemeenten moeilijk is, 0111 aan duiten te komen. Hier kan de gemeente echter nog wel een f7000 krijgen, alhoewel hij er niet garant voor wil blijven. De hoer Kraak zegt dal de oude school absoluut niet meer aan de minstgestekle eischen voldoet en daarom voelt hij niets voor het plan van den heer C. Michaël. De heer de Boer zegt, dat de cij fers van den heer Versteeg als of ficieel zijn te beschouwen. In een vorige vergadering, toen werd ge zegd dat het bouwen 50 pCt. goed- kooper zou zijn, voelde hij er wel wat voor om tot het bouwen van een nieuwe school over te gaan. Nu echter geheel andere cijfers wor den voorgelegd, kan hij zijn stem er niet aan geven. De heer de Rooij wil in principe besluiten, dat de school kan worden gebouwd indien de kosten daarvan niet de f 6500 te boven gaan. Het plan kan dan worden gevolgd zoo als door den heer Michaël is aan gegeven. De heer Timmermans zegt, dat hoofdzaak is de vraag: is er geld voor het bouwen. Spr. is voor nieuw- 2. Dorpel, dorp, dop. 4 3 6 is een verkorte jongens naam. 3 4 8 is een schaap. 826 wórdt dikwijls de mooi ste maand van het jaar ge noemd. 8 4 5 is een persoon. }J l>

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6