Plaatselijk Nieuws. Burgerlijken Stand. Binnenhuid. bouw omdat het veranderen van de oude school teveel geld kost en toch niets behoorlijks kan worden be reikt. Spr. meent dat voor f5500 geen lokalen zijn te bouwen. De heer Michaêl zegt, dat, al zou den de kosten f7000 bedragen, men dan nog verplicht is om de school te bouwen. Toen er geld genoeg was om te bouwen is het uitgesteld om te zien, hoe het met de Chr. scho len zou gaan. De heer de Rooij meent dat f250 voor aflossing en f250 voor rente betaling nog wel op de begrooting kan worden gebracht. De heer v. d. Willigenburg meent dat men, wat de financiën betreft, voorzichtig moet zijn. De regeering heeft het raadsbesluit om 100 op centen op de fondsbelasting te hef fen nog niet goedgekeurd. De heer Yerheijden stelt voor, dat een nieuw bestek zal worden ge maakt in den geest als door den heer Michaêl aangegeven en daar van een aanbesteding zal worden ge houden. De raad kan dan, als men de cijfers heeft, nog zien wat moet worden gedaan. Met algem. stemmen wordt dit voorstel aangenomen. De heer de Boer vraagt wanneer de uitbetaling plaats heeft ingevolge de Cisis-zuivelwet. De heer Verheijden zegt, dat er personen zijn, die dit geld niet wil len ontvangen. De heer de Boer zegt, dat er ve len zijn, die er op zitten te wachten en het broodnoodig hebben. De Voorzitter zegt dat de gemeen te geen geld heeft om het voor te schieten. Bij de regeering is reeds om een voorschot gevraagd. De heer Michaêl vraagt, hoe het staat met de bezuiniging waarop hij in de vorige vergadering heeft aan gedrongen. Alles bij elkaar zou dat een besparing van f 5000 brengen. De Voorzitter zegt dat dit reeds ter kennis van Ged. St. is gebracht. Daarna gaat de raad over in ge heim comité. ANDEL. De muziekver. „Andel's Fan farecorps" zal Zaterdagavond a.s. op de sluis alhier, een concert geven. AALST. Tot polderbode, tevens belast met het toezicht op het sluisie in het Hamblok, is op den geërfdendag van den dorpspolder alhier, aange steld H. Wijnstekers. Tevens werd besloten de vergoeding van secre taris en ontvanger te verlagen van f150,op f125,en van polder meesters van f90,op f80,— voor den voorzitter-polderm. en op f óo, voor de anderen. LAND VAN ALTENA. NEDERHEMERT. Bij den alhier, gespeelden vriendschappelijke voetbalwedstrijd tusschen D.O.S. alhier en D.V.O. uit Kerkwijk, eindigde met 31 in het voordeel van D.V.O. NIEUWENDIJK. Door den heer Kamerman werd een rijwiel uit den Alm opge- vischt, hetwelk nog in zoodanige goe de conditie verkeerde, dat het nog berijdbaar was. Hoe het rijwiel aldaar te water is geraakt is nog onbekend. Door de zuivelfabriek ^te- na" is de prijs der melk met 2 cent per flesch verlaagd en gebracht op 11 cent per flesch. De eieren werden deze week verhandeld voor 21/<> tot 3V® cent per stuk. Deze week kwam de heer J. K. met zijn rijwiel in botsing met een auto. Het ongeluk liep wonder boven wonder goed af. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De fiets werd totaal vernield. Heden werd door den heer Schermers nieuwe sluisdeuren gehan gen aan de sluis van den Karnemelk- sche polder. Den heer J. kwam zoodanig met zijn motor te vallen, dat hii zijn schouder" ontwrichte, Dr. de Vries verleende de eerste hulp. SLEEUWIJK. Op Zaterdagavond j.l. gaf het Chr. dameskoor „Looft den Heere" alhier, met medewerking van ver schillende zangvereenigingen uit den omtrek, allen onder leiding van ha ren directeur, den heer A. W. van der Nat. haar aangekondigd concert op het terrein van C. W. van der Waal alhier. Evenals vorig jaar beloofde „Looft den Heere", gezien haar rijk voorziene programma, ons weer een genotvollen avond. Het mooie weer lokte velen naar het terrein. Uit ver schillende naburige gemeenten kwa men belangstellenden per fiets om van de zang en muziek te genieten. Het muziekkorps „Kunst na Strijd" te Oudendijk leidde dit concert in met een opgewekt nummer, wat de stemming onder het publiek deed verhoogen. Daarna werd een aan vang gemaakt met de afwerking van het programma. Het zou ons te ver voeren om over iedere vereeniging en aan eik door haar uitgevoerde zangnummer een uitvoerige beschou wing te wijden. Daarom meenen wii te kunnen volstaan met de algemeene opmerking, dat de verschillende ver- eenigingen blijk gaven van een ern stige studie en goed gehalte. De di recteur dezer vereenigingen. de heer Van der Nat. toonde weer zijn koren volkomen meester te zijn. Zijn emi nente leiding, waaraan niets ont breekt, verdient alle lof. Tot slot speelde het muziekkorps „Kunst na Strijd" op gevoelvolle wij ze „Het Gebed van Handel". Na afloop van het concert keerde ieder hoogst voldaan huiswaarts. We meenen hier de tolk van het publiek te mogen zijn. om in het bijzonder het dameskoor „Looft den Heere". die voor het organiseeren van dezen avond het initiatief nam. een warm woord van dank te bren gen voor het vele dat zij ons dezen avond op het gebied van zang en muziek schonk, en dan slechts voor een luttel bedrag van 10 cent aan entreegeld. We hopen, dat „Looft den Heere" ons weer spoedig op een dergelijken avond zal vergasten. Laten we vooral niet vergeten om hier openlijk hulde te brengen aan „Kunst na Strijd" te Oudendijk, die zich voor dezen avond geheel be langeloos beschikbaar stelde om dit concert met haar schoone muziek op te luisteren. WIJK. Doordat het paard gespannen voor een maaimachine schrok geraak te de landbouwer C. v. Wijk met paard en machine, nabii den heer G. P. L. Bouman in een sloot, zelf bracht hij het er goed af. doch het paard liep zulke verwondingen op. dat de hulp van den veearts noodig was. Bij het tuigen van zijn paard schrok het dier en geraakte G. de Waal met paard en wagen bii de wed. Lakeveld in een sloot. Het paard liep daarbij zulke verwondingen op. dat de veearts moest worden gehaald. WOUDRICIIEM. Vrijdagmiddag werd onder te genwoordigheid van enkele bestuurs leden en oud-veilingmeester, de eer ste veiling van vroege aardappelen gehouden. Alvorens men tot den ver koop overging, werd bii afwezigheid van den Voorzitter, door den secre taris de heer H. van Andel het woord gevoerd. Hii wees allereerst op het groote verlies, dat onlangs de ver eeniging trof door het overlijden van hun voorzitter, wijlen den heer T. Biesheuvel die jaren lang voor de belangen der vereeniging opkwam. Tevens bracht hij dank aan den heer H. de Lorm. voor hetgeen hii als veilingmeester in een reeks van ja ren had gedaan. De nieuwe veiling meester de heer C. J. van Hoven werd daarna voorgesteld, terwijl hii de hoop uitsprak, dat door samen werking de veiling, die eenmaal reeds gesloten moest blijven, weer tot bloei zou komen, tot heil van de streek. De aanvoer die in hoofdzaak be stond uit vroege aardappelen, werd daarna onder de vele kooplieden die deze heropening bijwoonden verkocht en bracht een behoorlijke prijs op. Gedurende de maand Juni j.l. werden aan de vischmarkt alhier, aangevoerd 23 zalmen ad. f0,85 tot f U35 Per pond;.4 schotjes ad. f 1, tot f 1,80 per stuk 1 elft ad. f 1.20 22094 finten ad. 7 tot 2; cent per stuk en 3037 zegenfinten ad. V? tot 8 cent per stuk. De gemengde zangvereeniging „Altena" alhier, zal op 17 Augustus a.s. deel nemen aan het concours te Ysselstein en alsdan uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Wegens het verrichten van werkzaamheden aan den Schapen- dam onder deze gemeente is deze weg voor het verkeer met voertuigen afgesloten en moet dit verkeer thans plaats hebben door den Postweg. In den loop der maand juni j.l. werden ter gemeente-secretarie al hier 56 vischakten afgegeven. 5 De ten behoeve van de Ned. Hervormde kerk voor 1932 toege zegde vrijwillige bijdragen bedragen ruim f985. Dinsdagavond j.l. werd in ca fé „Het Zwarte Paard" alhier, de algemeene ledenvergadering gehou den van de afdeeling Woudrichem en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis. De vergadering werd geopend door den Voorzitter, de heer A. A. Giesberts. die met instemming van de vergadering eenige woorden wijdde ter nagedachtenis van de over leden leden P. J. Kole en P. van Straten Sr. De rekening en verantwoording over 1931 werd goedgekeurd en wijst een voordeelig saldo aan van f111,901/?- Wegens periodieke aftreding werd tot bestuurslid herkozen de heer H. P. Vos en na gehouden herstemming in de plaats van wijlen den heer P. van Straten Sr.. de heer P. van Straten Jr. Uitvoerig werd gediscussieerd aan gaande het door het gemeentebestuur van Woudrichem aan de afdeeling gericht verzoek om tot aanstelling eener wijkverpleegster over te gaan. Tenslotte zegde het bestuur toe be reid te zijn na te gaan of het ver zoek voor uitvoering vatbaar is. Het lid Kuijpers wees vervolgens op het zeer veel gebruik dat tegen woordig door de inwoners wordt ge- móakt van het z.g. „Strandje" en vraagt het bestuur of het niet wen- schelijk is, dat vanwege de afdeeling gezorgd wordt, dat eenig reddings materiaal wordt aangeschaft, aan welk verzoek zoo mogelijk zal wor den voldaan. De Voorzitter zegt toe, bii vol doende deelneming bereid te zijn in den eerstvolgenden winter een cur sus te geven in Eerste Hulp bii on gelukken. Daarna sluiting. ZUILICHEM. Ter vleeschkeuring zijn over de afgeloopen maand aangegeven 5 varkens en 3 schapen. ANDEL'. Over de maand Juni 1932. Geboren: Antonie Jan Hendrik, z. v. P. Zegwaard en C. E. Maas. Getrouwd: J. de Vries, 33 j. en W. van Andel, 29 j. ALMKERK. Over de maand Juni 1932. Gebor en: Adriana Elizabeth, d. v. W. Keller en A. Ottevangcr; Johanna d. v. D. Romijn en A. Noorloos; Johan nes Pieter, z. v. P. H. v. Rijswijk en J. J. van Wijk; Govert, z. v. A. Groeneveld en G. J. Scherff; Jenneke Dingena, d. v. G|. Kamp en A. iWi. Ippel; Piet, z. V. H. Ippel en A. v. d. Stelt. Ondertrouwd: Jac. Adr. Koek koek, 19 j. en A. A. Verschoor, 21 j. P. A. Colijn, 24 j. en Adr. Ippel, 23 j.; Joh. Corn. Pruissen, 26 j. en M. Ippel. Overleden: Willem Hendrik van Helden, 64 j., echtgenoot van E. Ver schoor. BRAREL. Over de maand Juni 1932. Geboren: Willem, z. v. M. v. d. Linden en G. v. d. Zalm; Steven, z. v. J. Schreuders en Corn. A. v. Wijgerden; Hendrik, z. v. P. J. Vervoorn en C. Adr. Kanselaar. Getrouwd: Adr. Sterk, 24 j. en P. van Hemert, 22 j. EETHEN. Over de maand Juni 1932. Geboren: Johannes Arnoldus, z. v. G. van Enkhuizen en G. v. d. Kolk; Cornelia Hendrika, d. v. A. Meiresonne en P. van Bergeijk; Adriana, d. v. B. W. de Haan en J. C. Roubos; Bleeis Johannes, z. v. J. Versteeg en J. Splin ters; Aagje Jenneke, d. v. J. H. Boom en A. Verwijs. Getrouwd: H. Verschoor, 29 j. en T. J. van Rijsbergen, 21 j.; J. C. Braspenning, 30 j. en Joh. P. Kamer man, 21 j.; BI. van Hoven, 25 j. en N. v. d. Stelt, 25 j. NEDERHEMERT. Over de maand Juni 1932. Geboren: Elizabeth, d. v. G. Dek kers en A. Bodmer; Johannes, z. v. M. Bracht en L. van Wijk. Getrouwd: M. Groeneveld, 34 j. en G. v. Wijk, 33 j.; B. B. Baere, 20 j. en J. Schilders, 21 j. Overleden: P. v. d. Oever, 54 j., wedn. v. F. C. v. d. Laar. SPRANG CAPELLE. Over de maand Juni 1932. Geboren: Johannes, z. v. C. van Oosterhout en A. M. v. Drunen; Adria na Hendrika, d. v. J. A. v. Dongen en D. Ramsteijn; Wouter, z. v. W. de Rooij en A. v. Zeist; Helena, d. v. P. A. Snijders en H. Broeks; Marynus, z. v. M. v. Pelt en L. H. v. Zuilichem. Getrouwd: L. Timmermans, 26 j. en C. Kruyf, 23 j.; J. Heurter, 35 j. en A. C. Vos, 27 j.; A. v. d. Schans^ 29 j. en M. M. Stam, 34 j.; J. M. J. v. Beek, 26 j. en A. v. Dongen, 26 j.; A. v. Wvlen, 30 j. en H. v. Drongelen, 24 j. Overleden: J. v. Kampen, 73 j. wed. v. A. Rijken; A. Bogers, 82 j.; wed. van H. de Bie; C. A. Nieuwen- huizen, 6 mnd.; M. v. Beek, 78 j. echtgen. van J. Mayers. WOUDRICIIEM. Over de maand Juni 1932. Geboren: Hendrika, d. v. H. Ver doorn en J. S. P. Wilhelm; Jan Willem, z. v. W. Pippeling en A. M. H. Reyers; Johannes, z. v. Jac. Viveen en A. Baks. Ondertrouwd: G. C. J. Struik, 28 j. en J. M. A. van Straten, 24 j« Overleden: Hendrik de Goort, 64 j., echtgen. van KI. Bakker. WIJK EN AALBURG. Van 1 Jan.—30 Juni 1932. Getrouwd: A. J. v. Dijk, 22 j. en M. H. de Bruijn, 19 j.; P. Honings, 29 j. en Joh. v. Balkom, 24 j.; N. Mout- haan, 20 j. en J. P. Smookers, 17 j.; G. A. Kuijntjes, 27 j. en Joh. v. Balle- gooijen 22 j.; G. de Bruijn, 19 j. en Corn. v. Helden, 28 j.; J. Hartman, 26 j. en G. Bouman, 20 j.; Corn. Treffers, 21 j. en E. M. v. Kuijk, 23 jj.; Joh. Thur, 29 j. en Corst. Bleijenberg, 28 j. Overleden: Cornelis van Dijk, 60 j., echtgen. v. H. v. Dijk; Jacob Mans, 64 j., echtg. van Adr. de Kok; Neeltje Millenaar, 22 j.; Pieter van Kuijk, 61 j.; Lammert Pullen 73 j.; Cilia Bouman, 59 j., echtg. v. Nic. v. d. Maadten; Mathijs v. Rijsw.ijk, 91 j., wfcdn. van G. v. Wijk; Adriana v. Wijk, 68 j., wied. v. M. v. Rijswijk; Johannes Leonardus Majoor, 66 j., echtgen. v. G. W. Vogel; Cornelia v. d. Hoeven, 50 j., echtg. v. A. de Waal; Grietje v. d. Pol, ,50 j., echtgen. v. K. v. d. Mooren; Jenneke jde Bruin, 66 j., echtg. van M. .Nieuwkoop. Levenloos aangegeven 3. TEGEN DE VERLIOOGDE TOE LATINGSLEEFTIJD. Het H.B. van „Volksonderwijs" heeft zich in een adres tot FI. M. de Koningin gewend, van den vol genden inhoud doet in alle eerbied een drin gend beroep op Uwe Majesteit, ten einde alsnog wijziging te erlangen in het K.B. van 23 Juni 1932, Staats blad 312, in dezen zin; dat de in dat Besluit getroffen maatregel tot verhooging van den leeftijd van toelating tot de lagere school slechts dan toepassing verkrii- ge, als ter plaatse voldoende voor ziening is getroffen in de door de ze verhooging van den toelatingsleef tijd temeer ontstane dringende be hoefte aan voorbereidend onderwijs dit zoowel uit een oogpunt van de zoozeer gewenschte geestelijke en li chamelijke verzorging van de betrok ken kleinen, als van het grootste belang voor hun ouders, in 't bijzon der in dezen voor de opvoeding in de huiselijke omgeving zoo hoogst moeilijke tijden van werkloosheid en achteruitgang in voldoende bestaans mogelijkheid geeft daarbii eerbiedig als zijn meening te kennen, dat het daartoe noodig zal zijn, dat alvorens het bedoelde K.B. toepassing verkrijgt in elke gemeente, voor elke stad als elk grooter of kleiner dorp, een ern stig onderzoek worde ingesteld naar het voor de kinderen van bedoelden leeftijd bestaand van gelegenheid tot het bezoeken van bewaar- of kleu terscholen en dat Uwer Majesteits Regeering de plaatselijke autoriteiten tot het doen van dat onderzoek aanschrijve. onder mededeeling van bovenge- vraagde beperking in de uitvoering van genoemd K.B. Uwe Majesteit moge er zich van verzekerd houden, dat niet slechts de meer dan 64.000 leden van onze vereeniging. maar ongetwijfeld alle voorstanders (sters) van goed open baar, zoowel als van bijzonder on derwijs, zich in naam onzer kleinen ten volle bii dit dringend verzoek aansluiten.. O— WIKKELPAPIER MET RIJKSBOTERMERK. Bii beschikking van den minister van oeconomische zaken en arbeid is bepaald, dat de ministerieele be schikking van 17 Januari 1908 hou dende voorschriften betreffende het bedrukken van wikkelpapier met het rijksbotermerk, voor zooveel de daar in vermelde voorwaarden betreft, in het derde lid achter het woord „vol gende" gelezen zal worden als volgt 3 a. „Het wikkelpapier moet voor zien zijn van het in Nederland gede poneerde fabrieks- of handelsmerk" van den aangeslotene. Daarnaast mag de naam van den aangeslotene voor komen. b. Indien op het wikkelpapier de naam van een niet-aangeslotene is vermeld, moet daarop buiten en be halve het onder a. bedoelde fabrieks- of handelsmerk tevens de naam van den aangeslotene voorkomen. In dit geval zal de naam van den aangeslotene in ten minste even groo te letters op het wikkelpapiertje moe ten worden gedrukt als die van den niet-aangeslotene". (Stct.). O— KEURING VAN DEKHENGSTEN IN NOORD-BRABANT. Bii beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1932. welke alleen door de Stamboekcommissiën zullen ge schieden. zullen worden gehouden in Noordbrabant op Donderdag 25 Au gustus te Waalwijk voor type tuig- paard en Dinsdag 18 Oct. te 's-Her- togenbosch voor type trekpaard. O— OVERREDEN. De 8 jarige A. S. te Steenbergen werd bij het oversteken van den straatweg, door een auto overreden en gedood. O— VAN HET DAK GEVALLEN. De 20-jarige radiomonteur C. R'. van G., die werkzaamheden verricht te op een perceel in de Groote Kat tenburgerstraat is van het dak ge vallen en neergekomen op het dak van een aangrenzend perceel. Het slachtoffer is naar het Binnengasthuis overgebracht, waar hij is overleden. O VERDUISTERING. Het O.M. bij de Haagsche Recht bank vorderde 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf tegen den gewezen procuratiehouder der N.V. Houthan del v.h. K. Dekker Gzn. J. van der L., verdacht van verduistering van verschillende geldbedragen, tot een gezamenlijk bedrag van 111.000 gul den. De Rechtbank zal 19 dezer vonnis wijzen. O— AUTO TEGEN EEN BOOM GE BOTST. Op den Bodegraaf schestraatweg. onder de gemeente Reeuwijk, is een luxe auto, waarin zes personen ge zeten waren en die bestuurd werd door den heer Sliedrecht uit Bode graven, tegen een boom gebotst. Een der inzittende dames reikte den be stuurder eenige kersen over. waar bij deze het stuur verloor en de wa gen tegen een boom reed. De heer Sliedrecht brak een paar ribben, ter wijl mevr. Van Dam uit Bodegraven eveneens werd gewond. De overige inzittenden bekwamen geen letsel. De zwaar beschadigde auto is later weg gesleept. o— ONDER AUTO GERAAKT. Tie ,Nuth is het 6-jarig meisje Hey- nen bij het spelen ongemerkt op het spatbord van een groetenauto geklom men. Toen de wagen zich in bewe ging zette, is het kind eraf gevallen en ondier de wielen gekomen. Het meis je was op slag dood. o TWEEDE KAMER-VACATURE. De Voorzitter van het centraal stem bureau heeft in de vacature-Heemskerk na Jiet bedanken vootr zijn benoeming door mr. H. Bijleveld, thans tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver klaard, den heer H. A. Dambrink te Utrecht. o— SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Onder Budel (N.B.) werd door de kommiezen een auto aangehouden, waarmede een hoeveelheid suiker van 1750 K.G. uit België, ons land was binnengesmokkeld. De smokkelaars en de auto werden in beslag genomen. o ONGELUK MET EEN LIFT. Te Zaandam is een der arbeiders van de firma Albert Heyn, de 37-jarige C. Hooijschuur, tusschen lift en plafond bekeneld geraakt, met het gevolg, dat hij op hetzelfde oogenblik gedood werd. Het slachtoffer laat een vrouw en eenige kinderen na. o BRANDSTICHTING? In de achter-lokaliteit van de studen tensociëteit N.I.A. in de Sarphatistraat Amsterdam, heeft een kleine brand ge woed, welke door den concierge met eenige emmers water is gebluscht. Ze ven houten en een rieten stoel ver brandden. In verband hiermede is 21-jarige student aangehouden, wordt ervan verdacht, den hebben gestecht. Nu de schapenhouderij in, ons land door meerdere oorzaken zoo zeer in. cri sis is geraakt hebben de drie Centrale Lan-^fcouworg. een pogir% in het leven geroepen om deze toch van, het veehou- dersbedrijf te steunen,. Deze steunregeling zou moeten berusten, op de wol, welke daartoe langs organisatorische weg in gezameld zou moeten worden, Teneinde te kunnen zorgen geheel gereed te zijn, wanneer bedoelde steunregeling mocht worden ingevoerd, verzocht de Noord-Bra- bantsche Maatschappij van Landbouw aan hare leden thans reeds te willen opgeven hoeveel schapen op het be drijf aanwezig zijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7