Dit mm Mat uit 2 maden Zi slesmarf. Und van altena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. FEUILLETON. fiiviHenlaiifi. No. 5247 Woensdag 27 Jali 1932. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en V R IJ D A G MI D D A G. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10 en franco per post beschikt f 1.25. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. De oefeningen der Wielrijders en Pontonniers te VEEN bij Heusden. Officieren-Conferentie op de pas geslagen brug. Aan de Maas te Veen, naoij net pont- veer werden Woensdag de oefeningen voortgezet die door het Regiment Wiel rijders in samenwerking met de Pon tonniers werden gehouden. Voor deze oefening was door het korps Pontonniers een 71/2 tons brug over de Maas geslagen ter lengte van 182 Meter, met een zoodanige capiciteit dat deze geschikt was voor het verkeer van de zwaarste legervoertuigen. Voor deze brug waren een 50-tal pontons benoodigd, terwijl de verbinding in twee uur tijds was tot stand gekomen. De bouw van de brug stond onder leiding van den Majoor J. A. Mussert van het korps Pontonniers. Om vier uur trok het voor dez;e oefening geformeerde le bataljon Wiel rijders, bestaande uit 2 compagnieën en een mitrailleurpeloton, onder lei ding van den kapitein H. C. van der Bijl in een buitengewoon vlug tempo over deze brug, om aan den Westoever van de Maas een nieuwe stelling in te nemen. Door het verbindingspersoneel van Naar het Fransch. 86.) Maar hen waarschuwen, een nieuw gevaar! Alles wat in handen der on gelukkige vrouwen viel, zou de politie onderscheppen Er zou wel een agent in den gang op post staan; zonder nog de agenten te rekenen, die in de straat geplaatst wa ren; een geduldige geheimzinnige wor steling tusschen mensch en mensch. Wien kon hij een brief toevertrou wen Toen schoot hem de gedachte te binnen, dat hij Louise misschien bij haar terugkeer van het atelier zou kun nen opwachten. Zou zij daar nog werken? In ieder geval zou hij iets omtrent haar te weten komen; hij zou de an dere werksters naar haar vragen, want tegen eiken prijs wilde hij het weten. Langs een grooten omweg bereikte hij de boulevard Hausmann. Op de klok der tramwaywachthuisjes keek hij hoe laat het was. Zeven uur reeds. De werksters verlieten het atelier. Hij was zoo ontroerd, dat hij wan kelde. het regiment wielrijders was kabelver binding over de Maas tot stand ge bracht, alsmede een K.M. lange opti sche verbinding. Uiteraard was de belangstel ing van de burgerij voor deze interessante oe fening zeer groot, waarbij de gemeen tepolitie van Veen, onder leiding van den burgemeester zorgde voor een vei lige afzetting. Na afloop der oefening met de Wiel rijders werd een vliegaanva! veronder steld waarbij, eveneens onder leiding van den Majoor Mussert, het typisch was te zien in hoe ongelooflijk korten tijd de heele brug uit elkaar was ge slagen; in minder dan vijf minufein dobberden de pontons met gedeelten van de brug over de Maas, hierbij de trefkans uit de vliegmachine tot een minimum terugbrengende. Alvorens in te rukken werd door het regiment wielrijders te Genderen het middagmaal genuttigd, aangevoerd in een tweetal keukenauto's. Hij was genoodzaakt om op een bank te gaan zitten, om zich te hersteken. Eensklaps gingen hem een menigte jonge meisjes, babbelend en lachend voorbij. Snel richtte hij zich op. Zijn dochter, zijn beste Louise! Maar hoe hij ook rondzag, helaas ont waarde haar niet. Wanhopig bleef hij staan, toen nie mand meer het atelier verliet. Daar kwamen twee meisjes van om streeks vijftien jaar, gearmd de deur uit en kochten sinaasappelen van een venter, die voor het huis stond. Haudecoeur verzamelde al zijn moed. Mijn beste kinderen, zeide hij op zachten toon tot hen. Vrees niets. wilt ge rrj j een dienst bewijzen Aanvankelijk hadden zij hem met den ironischen blik van jonge, dartele kin deren aangezien. Maar Haudecoeur zag hen zóó smee- kend aan en zijn stem beefde zóó, toen hij hen aansprak, dat hunne nieuwsgierigheid" geprikkeld werd en een van hen op ernstigen toon vroeg: Wat verlangt ge van ons mijnheer? Een kleine inlichting. Spreek, mijnheer. Mijn heeft mij gezegd, dat er bij u op het atelier een meisje gaat, die Louise Haudecoeur heet Louise Haudecoeur? Ja, dat is waarDe dochter van den galei boef Haudecoeur sidderde. Werd zijn dierbaar kind aldus ge- aan de Maas gemeerd 2 sleepbooten, 2 sleepmotoren, 2 vrachlbooten, 3 aak- jes en 1 groote Rijnaak, bestemd voor logies, eetgelegenheid en keuken voor 1 de officieren, onderofficieren en man schappen van de sedert 11 Juli op oefening zijnde Pontonniers, waardoor tijdens die oefeningen inkwartiering bij de bevolking werd vermeden. Alhoewel door ruim 120 man reeds 10 dagen op deze voor huisvesting geïmprovi seerde schepen wordt geleefd, zag alles er buitengewoon zindelijk en comforta bel uit. Naast de oefeningen met het regi ment wielrijders op 20 Juli aan de j Waal bij paal 74 en de oefening te Veen, zijn door het korps Pontonniers nog een tweetal oefeningen gehouden te Wageningen, te Wijk bij Duurstede en te Nijmegen. Voor het regiment Wielrijders staan nog een serie aardige vervolgoefenin- gen op het programma o.a. een oefe ning met verbindingsvliegtuigen op 29 [uli a.s. B.Ct. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg van de spoorlijn Goor—Delden is Vrijdag avond een ongeluk gebeurd. De 33-jarige landbouwer J. Dieme- ring uit KerspelGoor wilde zich, na dat hij zijn verloofde, die vlak bij Goor woont, thuis had gebracht, per rijwiel naar zijn woning begeven. Toen hij den onbewaakten overweg van de spoor lijn GoorDelden tusschen wachtpost 25 en 26 passeerde, werd hij door den trein, die om 9,54 van Goor in de richting Delden vertrekt, gegrepen en gedood. Het zwaar verminkte lichaam werd ongeveer 50 meter van de plaats van het ongeval gevonden. De fiets was totaal vernield. Diemering, die binnenkort in het hu welijk zou treden was juist Vrijdag den geheelen dag met zijn verloofde bezig geweest, hun toekomstige woning, op het Zeldam, in te richten. O VOOR f30.000 OPGELICHT. De politie te Muiden heeft den 54- jarigen concierge R. van het Muider- slot gearresteerd wegens oplichting van een bedrag van f 30.000. Deze arrestatie geschiedde op verzoek van den officio^- van justitie te Am sterdam, mr. Overbosch. Een dame te Soest, die veel vertrou wen in den man stelde en hem keer op keer bedragen leende tot de totale som van dertig mille, is de dupe van het geval. Wat de concierge met het belangrijke bedrag gedaan heeft, wordt thans on.- derzocht. O DE MAAIMACHiNES VERVAN GEN DOOR WERKLOOZEN. De directie van de maatschappij Van der Griend, landexploitatie te Grients- veen, heeft besloten al de door haar j op ontgonnen Peelgrond verbouwde ha ver, rogge en tarwe te doen maaien met de zicht. In verband hiermee heeft zij zich ge wend tot het bureau voor arbeidsbemid deling en tot het bestuur der werklie- denvereeniging voor arbeidskrachten, —o WATERMOLEN AFGEBRAND. Men meldt uit Weesp: Vrijdagmorgen brandde de watermo- len van den Gern- en Gaasterpolder j nabij het Vechtwaterpompstation der gemeente Amsterdam tot den grond toe af. De molen en de inboedel van den mo len, toebehoorende aan C. H. Bakker, waren verzekerd, doch de bezittingen van zijn kostganger E. D. niet. De schade bedraagt ongeveer 20.000 noemd!. De tranen kwamen hem in de oogen. Maar hij spande alle krachten in om ze te weerhouden en bleef kalm. De dochter van den galeiboef; ja juffrouw; ik wilde haar gaarne spre ken; ik ben bij haar aan huis geweest, maar vond er haar niet Dat is vreemd, mijnheer, want Louise is sedert langen tijd ziek en zelfs zeer gevaarlijk O! mijn God! Wat scheelt u, mijnheer? Niets, juffrouw, niets, ga voort, smeek ik u. Tenminste zóó ziek, dat zij niet meer op het atelier kon komen en haar kamer moest houden. En haar ziekte? Heeft men u ge zegd, wat haar scheelde. Typheuse koortsen, niet waar, Su zanne? vroeg het meisje aan haar vriendin, die Haudecoeur oplettend aan zag. Ja, zoo ietsten minste heel erg; 'tschijnt bovendien, dat moeder, en dochter niet erg gelukkig zijn. Gij begrijpt mijnheer, dat„ als men gedurende twee maanden niet werkt, het geld spoedig op isen de dok ters kosten veel en de drankjes ook Ik heb haar nog een of twee keeren terug gezien, die arme Louise, en -ik zeide tot haar: „Ga naar het hospitaal, dat is geen schande!" Maar de moeder wilde daar niets van hooren, en Louise is thuis geblevenja ik heb hen nog twee keer terug gezien en toen ben ik er niet meer heengegaan, die ellende ging me te veel aan het hart! Haudecoeur luisterde en verdroeg met gebogen hoofd al die folteringen. Hij bezat nauwelijks de kracht meer om het meisje te vragen: Neen. Dus gij weet ook niet, ho»e het met haar staat? Neen, ik weet e*r werkelijk niets van. Dus vervolgde de rampzalige man op doffen toon is 'tbest mo-j gelijk, dat Louise Haudecoeur reeds dood is. De meisjes zagen hem verbaasd aan. O! neen, mijnheer, neen, Louise j is niet dood, dan zouden wij het wel gehoord hebben. Men zou het op 't ate- i lier reeds weten. En na een oogenblik zwijgen, vroeg zij; j Is dit alles, wat gij wenscht te weten, mijnheer? Ja, dat is alles, juffrouw. En zonder aan groeten te denken keerde de ontstelde man zich om en liep wankelend voort. Wat te doen, mijn God, wat te doen mompelde hij. Hij bereikte het Opéraplein. Instinctmatig, zonder aan de talrijke! gevaren te denken, die hem bedreig-j den, begaf hjj'j zich naar de rue du Marché St. Honoré, stak de avenue j de l'Opera over en kwam in de rue gulden. De brand is ontstaan doordat de steekvlam van een schilder, die werk zaamheden verrichtte, door een ver molmd gedeelte van het hout is gegaan en het zich daaronder bevindende riet vlam vatte. —O WAARSCHUWING. De burgemeester van Loon op Zand te Kaatsheuvel vestigt in het „Alg. Po litieblad" de aandacht op de praktijken (het op grove wijze koopen van goe deren van welken aard ook en het niet betalen daarvan) van W. A. J. Ven- royDuin, die zijn praktijk uitoefent aan het adres van H. de Graaf, Tele foonstraat 64 te Kaatsheuvel. De burgemeester geeft een ieder, die met W. A. J. VenroyDuin in relatie treedt en aan genoemd adres goederen wil verzenden, in overweging eerst bij hem of bij den inspecteur van politie te Kaatsheuvel inlichtingen in te win nen. O— VROUW IN BRAND. Te De Wijk (bij Meppel) had Zater dagmiddag een ernstig ongeluk p aats. Toen de vrouw van den landbouwer: een pretroleumstel wilde aansteken, vloog de bak onder het toestel in brand. Ook de kleeren van de vrouw vattenl vlam. Zij snelde de straat, waar buren de vlammen met doeken doofden. In zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis te Hoogeven vervoerd. i o EEN DURE REIS VOOR NIETS. Voor het toelatings-examen van de Model Politie-Vakschool te Hilversum waren 30 gegadigden opgeroepen, waar van slechts 5 werden aangenomen. Als merkwaardigheid 'kan worden ge meld, dat een der sollicitanten uit Han nover en één uit Parijs waren overge komen, om aan dit examen deel te nemen. Hij, die uit Duitschland kwam werd afgewezen, de Parijzenaar werd' afgekeurd. O GEPRONGOLEERDE REDDING. Donderdagmiddag geraakte bij de Smakkelaarsbrug te Utrecht een 7-jarig knaapje te water, waarop een metaal- slijper, die ongeveer vijftien jaar ge leden voor het laatst daadwerkelijk had bewezen, dat hij zwemmen kon, onmid dellijk te water ging en alle pogingen1 in het werk stelde om den knaap te redden Het ging niet zoo gemakkelijk! en een reiziger ging ook maar vast te water, zoodat hij tot aan het middel in het water staande, het knaapje van den eersten redder kon aannemen. Maar de metaalslijper was toen niet weel meer waard en ondanks zijn hevige pogingen dreef hij tot onder de Smak kelaarsbrug. Als er een paar mannen Dauon langs het huis, waarin eenmaal Beaupreault woonde; daar waar demis daad gepleegd was, waarvoor men hem veroordeeld had. Hij dacht er toch nog aan en hief zijn oogen op naar de vensters. Daar was zijn ellende aangevangen. In dat huis had hij zijn eer verloren; daardoor waren zijn vrouw en kinderen! in ellende achtergebleven O! hoe zou hij zich den een of an deren dag wreken!! Bij de Marché St. Honoré, bleef hi| staan om aan een fontein te drinken; in werkelijkheid om den omtrek te bespieden. 1 Op eenige schreden afstands ont waarde hij zijn huis. Daaf leed zijn dochter; daar lag zi} misschien op het ziekbedwellichïj op haar doodsbed!! Die ontzettende gedachte maakte hem schier waanzinnig. Dat deed hem alle voorzichtigheid uit het oog verliezen. Gelukkig was de avond reeds ingeH vallen en beschermde die hem. Eenige malen liep hij de straat doöü en bleef telkens staan, om te zien of men hem ook vervolgde j Hij zag echtqr niets verdachts. I j Toen verzamelde hij zijn moed. De concierge van het huis was eert beste vrouw, tenminste als zij er nog Was die hij kende. Van haar had Hau decoeur niets te duchten. hij. (Wordt vervolgd, voor het land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Voor het vervoer van personeel en materiaal van de Pontonniers Iager< E11 hebt gij sinds dien tijd niets meer van haar gehoord?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1