C. B0UMAN HEUSDEN Verpachting BOUWLAND. ar.v. OPRUIMING Dag-Meisje. Dankbetuiging. Notaris Van Gendt HET FRUIT verpachten 2 perceelen BOUWLAND tegen eiken prijs. Marktberichten. Rivierbericliten. Advertevitiëii. Gevraagd Meloenen. Druiven, Bananen. Pruimen, Sinaasappelen. Citroenen. Tomaten. Notaris PAAP publiek verkoopen: Notaris A. SCHAAP I. BRAAT SPECIALITEIT EIGEN FABRIKAAT tusschenwedstrijd gespeeld tusschen L.O.N. G.A. uit Heusden en Neerlandia uit Kaats heuvel. L.O.N.G.A. won met pinaltes met 21. Vervolgens had de eindwedstrijd plaats tusschen Voorwaats I uit Aalst en Sparta 1 uit Andel. Sparta won met 2-1 Sparta won dus den eersten prijs of een zilveren lauwerkrans en Voorwaarts den tweeden prijs een zilveren lauwertak. Voor den tusschenwedstrijd kreeg zoowel L.O.N G.A. als Neerlandia een herinnerings medaille in zilver. Verleden week werden alhier verhu ringen van bouwland gehouden. Er werd voor verschillende perceelen 50 pCt. minder geboden dan de vorge verpachting. De meeste perceelen werden opgehouden. ALMKERK. Op 23 dezer zal alhier een gezel schap bij voldoende deelname per „Alad" een pleizierreis maken naar Huizen, tot het bezichtigen v.d. „Studio en Zender,. Op 17 Aug. a.s. hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja" deel te nemen aan het groot muziek- en zang concours te 's Gravezande en wel in de 2de afdeeling. Dezer dagen slaagde de heer H. P. van ïperen en mej. T. v. Iperen alhier voor 't examen „Esperanto." Kantoor v. h. hulp Post-Telegraaf- en Telefoonkantoor is geopend op Werkdagen: Voor de postdienstvan 8.3011 uur vm. en van 24.30 en van 6—7 uur nm. Telegraafdienst: van 8.3011 uur vm. en van 23 30 en van 6—7 uur nm. Telefoondienstvan 8.3011 uur vm. en van 2 4.30 en van 67.30 uur nm. Voor celgesprekken van 8.3011 uur vm. en van 2-4 30 en van 67 uur nm. Voor den postdienst Zaterdags van 8.3011 uur vm. en van 2—4uurnm. Op Zon- en Feestdagen v. d. Telegraaf- en Telefoondienst van 89 uur vm. CAPELLE. Bij het onweer van j.l. Vrijdag morgen, werden in een weiland achter in de Dreef een vijftal kalveren van 'den landbouwer L. de K. door den bliksem getroffen. Onze vroegere dorpsgenoot H. de Noo, thans directeur aan de R.H.B.S. te Zierikzee, is in gelijke betrekking be noemd te Vlissingen. Een zomerelftal der voetbalver- ceniging „Excelsior" behaalde j.l. Zon dag op de seriewedstrijd te 's Grave- moer de 1ste prijs, een beker. Door de afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, werd j.l. Zaterdag deel genomen aan een schietwedstrijd te Loon op Zand. Het le vijftal behaalde 213 punten en het 2e vijftal 195 punten. GIESSEN. De zangvereen „Excelsior" al hier, zal Donderdag a.s. deelnemen aan het concours te 's Gravezande en uit komen in de 4de afdeeling. Door H. W. Ellshout alhier, is Zaterdag j.l. zijn geheel vernieuwde zaak in fietsen enz. geopend. Zoowel het interieur als het exterieur beant woorden aan de modernste eischen. MEEUWEN. Donderdag 18 Aug., des avonds 7 uur O.T., hoopt voor d£ Ger. ge meente alhier op te treden, Ds. van Dijkje van Nieuw-Beierland. POEDEROIJEN. Het mannenkoor „Onderling Ge noegen" alhier, behaalde op het Zater dag te Austerlitz gehouden concours in de 3de afdeeling een 2de prijs met 273 punten. RIJSWIJK. De zangvereeniging „De Lofstem" alhier nam Zaterdag deel aan het Nationaal Concours te Austerlitz De vereeniging kwam uit in de 2e Afdeeling en behaalde met 325 punten een eersten prijs. Zoo wel de leden als den directeur, de heer van der Nat uit Sleeuwijk, wenschen we proficiat met dit succes. SPRANG. Zaterdag speelde de korfbalclub N.E.O. alhier op eigen terrein tegen G.K.V. uit Goriuchem, Uitslag 52 in het voor deel van N.E.O. Met een tweetal autobussen maakte jj. Maandag het Chr. gemengd zangkoor „Excelsior" alhier een uitstapje naar Am sterdam. De 6 jarige W. v. B. kreeg bij het spelen een scherp voorwerp tegen zijn hoofd waardoor hij een diepe wonde op liep, welke door D. W. gehecht moest worden. VEEN. Zaterdagavond kwam M. T. met zijn vrachtauto nabij het veer in bot sing met een autobus van „De On derneming" te Wijk. Aan de auto van M. T. werd veel schade toegebracht, de bus van De Onderneming kreeg slechts lichte averij en kon na eenig oponthoud haar reis vervolgen. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Op het 15 Aug. j.l. te Princen- hage gehouden concours-festival, be haalde de muziekvereen. „Wilhelmina" alhier in de 3e afdeeling een le prijs met 302 punten, zijnde het hoogste aantal behaalde punten van het geheele concours. Ook was zij slechts de eenig- ste vereen, aan welke een le pr. werd toegekend. Tevens werd aan den Wel- Ed. Heer I. Jiskoot, directeur der ver een. de le directeursprijs toegekend, zijnde f 25. Voorzeker voor directeur en leden een mooi succes. WOUDRICIIEM. Gedurende het tijdvak 5 tot en met 11 Augustus j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd, 8 zalmen ad f0.90 tot fl.20 per pond. Besteed werd voor dikke aal 55 tot 60;ccnt; dun ne aal 16 tot 20 cent; snoek ,40 tot 50 cent; bot 10 tot 18 cent en voorn 8 cent per pond. i Naar wij vernemen heeft de heer D. N. van Malssen tegen 1 Nov. a.s. eervol ontslag aangevraagd als directeur van het Post-, Telefoon- en Telegraaf kantoor alhier. De in deze gemeente gehouden collecte voor de vereeniging „De Unie, een school met den Bijbel", heeft f28.51 opgebracht. De keuring van dekhengsten zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk op 25 Augustus a.s., voor het type tuigpaard. WERKENDAM. Donderdagavond had een open bare vergadering plaats in het Nutsgebouw, georganiseerd door den Algemeenen Ne- derlandschen Fascistenbond, waarin als spreker optrad de heer Knotsenborg te Rotterdam, aangezien de heer Baars door ziekte verhinderd was. Oadanks de hitte en het entreegeld a f 0.20, was de zaal geheel met belangstellenden gevuld, terwijl een aanzienlijke politiemacht op de been was. Spr. ving aan te zeggen, dat het fas cisme in Nederland hand over hand toe neemt, dat moet toch een oorzaak hebben, de overgroote belangstelling overal waar fascisten vergaderingen houden, doet ver moeden, dat men verwacht dat het fas cisme uitkomst kan brengen in deze be nauwde tijden. Spr. gaat 50 a 60 jaren terug toen het liberalisme op zijn hoogtepunt was, door de toepassing van de macht, heeft het liberalisme zich zelf ten val gebracht. Toen ontstonden de arbeidersorganisaties, waardoor mede naar voren komt de politieke macht der arbeiders Door het socialisme en communisme is men steeds verder gaan afwjjken van hetgeen onze voorouders hebben opge bouwd, thans zien we opkomen een nieuwe geestesstrooming en wel het fascisme, en de crisis is mede de oorzaak van de snelle groei en bloei. Spr. zegt, wij behoeven geen fascisten te maken, wij kunnen ze alleen ontdekken, wanneer men de fascistische gedachten uiteenzet, bemerkt men dat velen fascist zijn zonder het zelf goed te weten. Nederland telt thans 47 politieke par tijen, in het parlement domineert in hoofdzaak het groepsbelang, waardoor het algemeen belang in het gedrang komt. Wel berust het hoogste gezag bij H. M. de Koningin, terzijde gestaan door den Ministerraad, doch ook de Ministers zijn politiek afhankelijk. Hij haalt het be kende Amsterdamsche voorbeeld aan, waarbij door het groepsbelang, n.l. de 3 pCt. loonsverlaging, het algemeen be lang voor millioenen guldens werd be nadeeld. Heftig wordt door spr. gehekeld de cumulatie van pensioenen en de non- activiteitstrakteraenten. Zoo zijn er zegt spr. ruim 2000 personen die behalve hun betrekking nog politieke pensioenen toucheeren. In Den Haag genieten 5 aanzienlijke personen tezamen 100.000 gulden aan pensioenen, terwijl de heer J. Duys sinds 4909 een non- activiteitstraktement geniet als Commies bij de R.V B. van f2358 zonder een cent prestatie te leveren, een Hoofd- ingenier van ae R.W.S. geniet een wachtgeldsalaris van f9000. In totaal bedraagt de pensioenlast en de nonacti viteitstractementen, voor bedoelde per sonen 70 millioen gulden. Spr. noemt zooiets ontoelaatbaar. Dan laakt hij de overdreven ambte narij, die den staat enorm veel geld kost. Ook demonstreert hij met eenige feiten uit den laatsten tijd, tot welke ouhoud- bare toestanden zulks kan leiden. Maar, gaat spr. voort, er zijn dingen die nog veel erger zijn en den volksziel treffen. Het is mogelijk in ons christelijk geregeerd Nederland, dat in de Tribune stukken worden gelanceerd, die de zielen vergiftigen, de vrijheid van drukpers wordt misbruikt, om de godsdienstige gevoelens van ons Nederland in hooge mate te kwetsen, terwijl hij memoreerd, de anti-godsdienstige tentoonstelling te Amsterdam gehouden door de „Dageraad". Hier aanschouwde men tooneelen, waarvan men walgen moest, zooals daar het heiligste werd door het slijk gesleurd. Een veertig fascisten, die niet langer deze vertrapping van den godsdienst konden dulden, hebben groote verwoes tingen aangericht. De christelijke regee ring doet hiertegen niets door haar po litieke onmacht, maar wij fascisten, zoo gaat spr. voort, wij dulden niet, dat het schoonste en heiligste op deze beestachtige wijze wordt verlaagd, wij willen terug naar een eensgezind volk. Na de pauze behandelde spr. op ver zoek in groote lijnen het „Corporatieve Stelsel" het stelsel dat door de fascisten wordt gehuldigd. De democratische staat van heden moet omgevormd worden in een corporatieve staat. In de democratische staat beslist de meerderheid, dus de helft plus 4. In de corporatieve staat beslist de des kundigheid van de vertegenwoordigers in de corporaties, zoodat daar niet voor komen kan, dat een bepaald onderwerp^ geadviseerd door deskundigen, door stem ming al of niet wordt aangenomen. Alleen de deskundigheid van de desbetreffende personen geven den doorslag. In Italië waar reeds een 40-tal jaren de fascistische regeering in den vorm van een dictoraal stelsel bestaat, bereikt men prachtige resultaten, aldus spr. De corporaties worden gevormd door personen, met paralel loopende belangen. B.v., bij de metaalnijverheid worden van alle fabrieken een vertegenwordiger ge kozen voor de corporatie van dit onder deel, dit zijn de beste en de meest be kende personen, zoodat dan meestal de juiste man op de juiste plaats komt. Bij doorvoering van dit stelsel is de geheele regeeringsmachine eenvoudig geworden. Bij alle instanties is het stemrecht ver vangen door het adviesrecht. De leden van de regeerende lichamen zijn door de verkiezing door de corpora ties, geheel onafhankelijk van politieke kiezers, zooals in Nederland en elders^; dit beschouwd spr. als een zeer voorname factor. Is een afgevaardigde ongeschikt voor de hem opgedragen pest, dan ver dwijnt hij zonder meer. De plicht van een volksvertegenwoordiger in Italië is, steeds de zittingen bij te wonen, verzuimt hij driemaal zonder wettige redenen, dan houdt hij automatisch op lid van dit college te zijn. Bij de corporatieve staat heeft men geen stakingen of uitsluitingen te ge bruiken om zijn doel te bereiken, ook de 'klassenstrijd is daar onkekend. Spr. spoort ten slotte aan, mede te helpen het fascisme te verbreiden. Een anti-revolutionnair trad met den spreker in debat. Hoewel hij het in vele dingen met den spr. eens was, vond de debater^ aanleiding een propaganda- rede te houden voor het A.-R beginsel en memoreerde hij o.m. dat ook Dr. Abr. Kuiper reeds in de bedoelde richting werkzaam was. Nadat de heer Knotsenborg den debater had geantwoord en niemand meer van gedachten wilde wisselen, werd deze bijeenkomst gesloten. Terwijl de heer C. v. O. zich per fiets van zijn werk naar hier begaf, kwam hij zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp van dr. Bresier moest worden inge roepen. De linkerknie was ernstig ver wond. De kerkbussen in de Ned. Herv. Kerk voor de Zending, hebben in 't eerste halfjaar 4932 opgebracht, f 88.35. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontlastte zich enkele onweersbuien boven onze gemeente. Naar wij vernemen is van den heer Blok, (Biesbosch) door onbekende oorzaak, een schelft hooi geheel in vlammen opgegaan. Men vermoedt hooibroei. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd, gespeeld door W.V.V. III en S.V.W. II, werd door W.V.V. met 10 gewonnen. De wedstrijd tusschen W.V.V. II en W.V.V. I tegen B.S.V. II en B.S.V. J van Besoijen, werden resp. met 34 en 14 door W.V.V. verloren. Aangezien dit de eerste wedstrijden zijn door Besoijen en Werkendam, werd namens de gasten een bloemenruiker overhandigd en eenige hartelijke woor den gesproken. Vorige week Donderdag is het hemelvuur geslagen in een tol tarwe, staande op de polder Geleiwaard (Bies bosch), welke geheel in vlammen is opgegaan. f ROTTERDAM, 45 Augustus. Aanvoer 4347 varkens. Prijzen per K.G. 4 e kw. 2e kw. 3e kw. 26—27 22—25 20 Export 2627 ROTTERDAM, 46 Augustus. Op de veemarkt waren heden aange voerd 245 paarden, 29 veulen^ 558 ma gere en 750 vette runderen, 285 vette kalveren,' 290 graskalv., 440 nuchtere kalveren, 77 schapen of lammeren, 40 overloopers of varkens, 45 biggen, 8 bokken of geiten. Per V, K.G. 3e kw. 2e kw. 4 e kw. Koeien 45—49 26—29 32|—34 Ossen 4 7 49 25—27 30—32 Stieren 4447 2022 24—25 Graskalveren 4447 Vette kalveren 20—25 34—36 44—46 Per stuk Melkkoeien f420 a f230 Kalfkoeien f430 a f240 Stieren f 60 a f300 Pinken f 40 a f 85 Graskalveren f 20 a f 35 Vaarzen f 90 a f445 Werkpaarden f400 k f270 Slachtpaarden f 90 k f455 Veulens f 30 k f 60 Hitten f 60 a f440 Biggen f 5 a f 7 Nuchtere fokkalv. f 9 k f 14 id. slachtkalv. f 4 a f 7 Biggen per week t 0.50 k O Li O GORINCHEM, 45 Augustus. Op de veemarkt was heden aange voerd 466 runderen, 6 nuchtere kalveren, 0 schapen, 0 lammeren, 501 biggen, 209 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 200280. Melk koeien f160f240. Kalf vaarzen f 130— 200. Guiste vaarzen f90130. Pinken f4080. Nuchtere kalveren f812. Schapen f Lammeren f Overloopers f 814. Biggen f 48. Op 16 Augustus in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 was Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 4.08 was 9 Crévecoeur (Maas) 1.04 was 5 St. Andries (Maas) 1.44 val 6 Venlo 40.78 val Maastricht 43.92 val 3 Keulen 2 54 val 3 voor direct een flink Hoog loon. Brieven no. 17 bureau van dit Blad. Hartelijk dank aan familie, vrienden en buren, voor de betoonde belangstelling onder vonden bij ons 2 5-jarig H u w e 1 ij k s f e e s t. In 't bijzonder dank aan de muziek vereeniging „Wilhelmina" te Sleeuwijk, die uit eigen be weging ons onthaalde op enkele nummers muziek. Familie Gr. STERRENBURG. Sleeuwijk, 10 Aug. 1932. Minzaam aanbevelend Drietrom petterstraat, zal op DONDERDAG 25 AUG. e. k., nam. 3 uur (Z.T.) precies, bij Wed. v. d. Maaden te Wijk, pubiiek verhuren voor 5 jaar: voor Ned. Herv. Kerkte Wijk 0.28.05 H.A. BOUWLAND op het Spijk, thans in huur bij J. v. Wijk Zz. 0.33.40 H.A. BOUWLAND op de Korvert, in 2 perc., thans in huur bij M. v. Wijk Lz. e.a. 4.05.90 H.A. BOUWLAND op de Spieringverreweide, in 6 perc., thans in huur bij J. Bleijenberg Jz. e. a. voor den heer J. B. Teulings 2.00.70 H.A. BOUWLAND op Duiven, afk. van Jhr. A. Ver- heijen, in 4 perc., thans in huur bij D. v. Wijk Az. e. a. Alles onder Wyk. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van ANDEL, zullen op Vrijdag 19 Augustus 1932, des namiddags 6 uur (zomertijd) in het Raadhuis aldaar voor die gemeente in het openbaar a. 21 Hectaren Wei- toemaat in '16 perceelen, gelegen in den Polder An- delerbroek en op de Hoogt. b. Verkoopen het Fruit gewas in den boomgaard bij de voormalige Openbare School te Andel. Inlichtingen door den Opzichter M. VERSTEEG. si op Donderdag 18 Angnstes 1932, 's avonds 7 uur (Z.T.) in café SPRENGER te Sleeuwijk, ten overstaan van Notaris PAAP te Werkendam. Ziet de biljetten. te Werkendam, zal DONDERDAGEN 8 en 45 SEPTEMBER 4932, voorm. 44 uur (Z.T.) in Café Sprenger te Sleeuwijk, wegens scheiding en deeling, voor W. OUWERKERK e. a. 2.44.40 H.A. HOOILAND en 0.49.70 H.A. DIJKPUTTEN en WATER in de Havelingen tusschen de Merwede en den Merwededijk, nabij de Kalkzand steenfabriek onder Gorinchem. Breeder bij biljet. i Op DONDERDAG 25 AUG. a.s., des nam. 8 aar (Zomertijd), zullen ten huize van D. Smits te Meeuwen, worden verpacht voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk te Meeuwen gelegen te Hoog-Meeuwen en Den Hill. te Waalwijk, zal op DONDERDAG 48 AUG. a.s. namiddags 31/s uur bij D. G. A. Smits te Meeuwen, publiek verkoopen van den boomgaard, van den heer J. Uythoven te Drongelen, tegen over fam. de Haan. Certificaat A. veldgewas. Partij DEKRIBT en drooge TAKKENBOSSEN. Landgoed Nederhemert (Eiland). Aan „GRONINGEN", Paarden- en Veeverzekering Mij. Directie: LEOPOLD, Catharynesingel 75, UTRECHT. Hiermede betuig ik mijn tevredenheid voor de coulante schade regeling inzake mijn paard „Belle Etoile", hetwelk onlangs ten gevolge van een ongeval moest worden afgemaakt. E. DE G. VAN BUUREN te Meeuwen. Inspecteur is de Heer TH. PUTTERS te Geertruidenberg. Firma TH. VAN WIJCK WAALWIJK. in de betere meubelen en volgens elk model en teekening en elke gewenschte maat. jBSBF ONDER DE GOEDKOOPE MEUBELEN GOEDKOOPERE DAN DE GOEDKOOPSTE van alle artikelen buiten het meubelbedrijf

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3