on nummer bestaat uit 2 bladen EieJssmarf. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Zij" Crème UITVOERING CRISIS-VARKENSWET. Spoedige toediening No. 5255 Woensdag 24 Augustus 1932. UND VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10 en franco per post beschikt f 1.25. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. fliuiieiilaml. SLACHTOFFERS VAN DE HITTE. De landbouwer A. te Sprundel is Vrij dag door de hitte bevangen en eenige uren later overleden. Te Oostburg is de landbouwer P. Maen- hout op het land tengevolge van de hitte onwel geworden. Hij is naar 't ziekenhuis gebracht, waar hij binnen enkele uren is overleden. In Den Haag moest geneeskundige hulp worden verleend aan 5 personen, die door de warmte bevangen waren en te Am sterdam aan 6 personen. Wat moet men doen bij warmteslachtofïers Hier volgen enkele goede raadgevingen ten dienste van hen, die van plan zijn zich het jammerlijk lot van warmte-slacht- ofïers aan te trekken. Leg het slachtoffer in de schaduw op de koelste plaats, maar niet in den tocht. Bevrijd zijn hals en polsen van mode dwaasheden en besproei zijn borst, hoofd en armen met koud water. O— HOE HEET HET VRIJDAG WAS. Te Maastricht een record-hitte. Vrijdag 19 Augustus is te De Bilt met 33.2 graden Celsius de hoogste tempera tuur van dezen zomer bereikt. Dit is nog geen record voor de tijd van het jaar want in 1898 werd op 23 Augustus 33.9 graden waargenomen. Te Maastricht werd 37 graden bereikt, terwijl het hoogste Augustus-maximum tot nu toe 35.3 graden was. De bestendigheid van het warme weer treedt duidelijk aan den dag in de aan gebroken opeenvolging van zomersche da gen. Dit aantal is sedert 10 Augustus tot 11 gestegen, terwijl de langste reeks, die sedert het begin der waarnemingen te De Bilt (1897) is voorgekomen en in den zomer van 1923 werd waargenomen eveneens 11 bedroeg. O MET EEN KANO VAN HAMBURG NAAR LONDEN. Te Schiermonnikoog is aangekomen mej. Elsa Müller uit Hamburg, die op weg is naar Londen met een 4 Meter lange op vouwbare kano. Aan boord van de kano is een tentje, waarin het meisje overnacht. In bosch en duin, Op hei en strand De huid wel bruin, Maar niet verbrand 1 ONGELUK MET BUSKRUIT. Te Helden-Bergen vonden twee jongens Zaterdagmorgen een pakje buskruit in een bergplaats van de schutterij. Zij namen het mede naar buiten en staken het daar in brand. Daarbij hebben de kleeren van de jongens vlam gevat. De 8-jarige A. van Ninhuys liep ernstige brandwonden op en moest naar het ziekenhuis worden gebrachi. De andere jongen, de 9 jarige P., liep eveneens brandwonden aan armen en beenen op doch kon, na verbonden te zijn, naar zijn ouderlijke woning wor den vervoerd. O DE VERDUISTERING TE OEGSTGEEST Omtrent de gepleegde verduisteringen te Oegstgeest verneemt het „Hbld" nader, dat het verdwenen bedrag ongev. 131.000 gulden bedraagt. Dit bedrag is wel door borgstelling gedekt. Het is evenwel zeer waarschijnlijk, dat er ten behoeve van de borgen van het verduisterde bedrag niets terecht komt. De gearresteerde bankier is 46 j. oud en is sedert 1915 bij de bank in dienst. De fraudes zijn gepleegd sedert 1923. -O M AG AZIJN MET KERMISGOEDEREN VERBRAND. brak brand uit in het groote den heer Desmet, waarin kermisgoederen waren opge- vuur greep snel om zich gretig voedsel in de droge een minimum van tijd stond heele gebouw in vlammen. —O NATURA AAN WERK- Te Sittard magazijn van een menigte slagen. Het heen en vond materialen. In dan ook het STEUN IN LOOZEN. Naar het Corr. Bur. verneemt ligt het in het voornemen van den Minister van Binnenlandsche Zaken een commissie in het leven te roepen, aan welke zal worden opgedragen na te gaan of niet, gelet op de moeilijke tijdsomstandigheden, het tijd stip is aangebroken dat, ten einde tot een meer doeltreffende besteding van de over heidsgelden te komen, de hulp welke aan werkloozen wordt verleend, geheel of ten deele in natura zal worden verstrekt. De burgemeester van Hilversum de heer Lam- booy, zal het voorzitterschap der commissie op zich nemen. O— OP EEN ROEITOCHTJE VERDRONKEN Zondagmiddag heeft op de rivier de Waal voor Nijmegen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 28-jarige v. d. V. zou met zijn 31- jarige verloofde M M. een roeitochtje gaan maken. Het paar had daartoe in de vluchthaven een roeiboot gehuurd. Toen het bootje buiten de haven kwam passeerde daar juist een sleep. Vermoedelijk door de zuiging kwam het roeibootje in aanvaring met het eerste schip, dat zich achter de sleepboot bevond. De kracht van de aanvaring was zoo groot, dat de roeiboot omsloeg. Beide inzittenden geraakten te water. Zij grepen zich nog vast aan de roeiboot en het anker van het schip, doch even later zonk de roeiboot en lieten de drenkelin gen ook het anker los. De jongeman verdween oogenblikkelijk in de diepte en is waarschijnlijk onder het schip terecht gekomen. Het meisje was nog even zichtbaar, waarop de schipper haar een stok toe stak. Zij had echter niet meer de kracht dezen stok te grijpen en direct daarop verdween ook zij in de diepte. Nog geruimen tyd heeft men de om geving afgezocht, doch de lijken van de beide slachtoffers zijn niet gevonden. O INBRAKEN TE NIJMEGEN EN OMGE VING. De laatste weken hebben in het grensge bied, zoowel in Nederland als in Duitsch- land tal van diefstallen plaats gehad. Bij herhaling werden rijwielen te Nijmegen gestolen, terwijl te Beek en Berg en Dal kiosken zijn opengebroken en geplunderd. In Kleef vonden niet minder dan zeven inbraken kort na elkander plaats. De politie van Beek en de Duitsche politie die ter opsporing van de daders samen werken, hebben haar pogingen thans met succes bekroond gezien. Men is er namelijk in geslaagd te Kleef eenige per sonen aan te houden, die in het bezit bleken van rijwielen, die te Nijmegen gestolen waren, terwijl ook reeds is ko men vast te staan, dat zij de inbraken te Kleef hebben gepleegd. Gebleken is, dat de aangehoudenen zich ook geregeld aan smokkelarij hebben schuldig gemaakt. Het onderzoek wordt nog voortgezet. „Crt." O DE VLIEGWEER EINDHOVEN 10—18 September 1932. De K. L. M. bericht aan de gemeente Eindhoven, dat zij ter gelegenheid van de opening van het gemeentelijke Vlieg veld Eindhoven, hare medewerking in den grootst mogelijken vorm waarover zjj met inachtname van hare diens ten beschikt, aan de Vliegweek zal assisteeren, waaraan eveneens in groote mate tal van binnen- en buitenlandsche sport- en kunstvliegers deelnemen. De K. L. M. heeft voor de Vliegweek de vrije beschikking over drie van haar modernste passagiers Fokker vliegtuigen, zoodat eenige duizenden Brabanders tijdens de Eindhovensche Vliegweek de luchtdoop kunnen ontvangen. De passagiersvluchten geschieden dus in dezelfde K. L. M. Fokkers die dage lijks de internationale diensten op Londen. Parijs, Berlijn en Kopenhagen onderhouden. Het ligt in de bedoeling van de K. L. M, dagelijks passagiersvluchten te houden uiteraard het meest boven Eindhoven en omgeving, doch bestaat even goed de ge legenheid, naar welke gewenschte plaats in of buiten Brabant een vlucht te onder nemen. Bovendien is de mogelijkheid zeer groot dat één der Amsterdam-Batavia machines, de Oehoe of de Kwartel ter bezichtiging naar Eindhoven komt. Onder dagteekening van 8 Augustus 1932 heeft de Minister van Economische Zaken en Arbeid een rondschrijven gericht tot de hoofden der Rijks- en gemeente lijke keuringsdiensten met betrekking tot de uitvoering der crisisvarkenswet 1932, welke Zaterdag 6 Augustus in het Staats blad is verschenen. Krachtens art. 6 dezer wet kan o.m. bij Algemeenen Maatregel van Bestuur worden bepaald dat geslachte varkens niet mogen worden voorzien van merken als bedoeld in art. 70 van de Veewet en in art. 16 van de Vleeschkeuringswet 1919 (Stbl. 524) dan tegen betaling aan den betrokken Rijks- of gemeentelijken Keu ringsdienst van een ander vast te stellen bedrag. Dit bedrag is de heffing welke zal worden geheven ten bate van de steun- verleening aan de Varkenshouderij. Een algemeene maatregel van bestuur, als bedoeld, is uitgevaardigd en op Maandag 15 Augustus in werking getreden. Vanaf dien datum is het dus niet meer geoor loofd, de bovenbedoelde merken aan te brengen, wanneer niet de heffing is be taald. Keurige afwerking Billijkre prijzen. sam BBH FEUILLETON. Naar het Fransch. 94. Collivet wist, dat als hij ooit onder de oogen van den vluchteling verscheen er een hevige woordenwisseling ont staan zou, want Haudecoeur had een zware aanklacht tegen hem. Elke verklaring zou overbodig zijn. Hoe moest hij den zonderlingen haat verklaren, waarmede hij dien man ver volgd had. Tusschen Haudecoeur en Collivet moest het op een doodstrijd uitloopen. Haudecoeur zou voor zijn vrijheid en zijn eer vechten. Collivet zo;u vechten uit behoud voor zijn leven. De politie te waarschuwen, daaraan dacht hij niet lang. Zoolang Haudecoeur in leven was vrij of niet liep Collivet gevaar /hem den een of anderen dag voor zich te zien. Haudecoeur moest dus sterven! En was er geen mooiere gelegenheid te bedenken, dan die, welke zich nu voordeed? Nooit zou een dergelijke zich weer voor hem voordoen. Maar was Haudecoeur eenmaal dood, dan was elk gevaar verdwenen; nie mand zou meer aan den moord op de Beaupreault denken; dan was er op de galeien geen onschuldige meer, die wraak en rechtvaardigheid eischte!... Hij kocht een lang, stevig koord van zeven tot acht meter. Des avonds begaf hij zich naar de concierge van 't huis, waar Gerard een kamer had gehuurd. Ik ben de bediende van mijnheer de Beaupreault, zeide hij. Ik heb een pak op mijn kamer te brengen. Morgen worden de meubelen gebracht. Hij liet zich zijn kamer wajizen en sloot de deur af./ Terwijl hij op Gerard wachtte, open de hij het venster, ging in het kozijn zitten en nam den omtrek op. 'tWas een bij uitstek donkere nacht. 't Gaslicht in de straat was niet krach tig genoeg om de huizen tot aan den nok te verlichten. Daar is zeker zijn kamer, mom pelde de bediende. En hij keek naar een zolderkamertje boven hem in 't aangrenzende huis. Eensklaps werd het raam van het zolderkamertje geopend, voorzichtig en zonder het minste gerucht. Een hoofd werd er door gestoken en zag onbewegelijk rond. Collivet trok zich zooveel mogelijk terug. Niettegenstaande de duisternis her kende hij Haudecoeur. Daar hij vreesde herkend te worden, trad hij weer in 't vertrek. Bijna op hetzelfde oogenblik hoorde hij Haudecoeur zijn venster sluiten. 1 Collivet had een kaars medegenomen. Hij stak die aan en zag op zijn hor loge. Tien uur. Gerard zooi wel spoedig komen. Werkelijk werd er kort daarna aan de deur geklopt. Collivet opende de deur. 'tWas Gerard. Wel? vroeg hij. Is alles gereed? Nog niets. Ik heb niets willen doen, zonder u. Hebt gij u reeds met Haudecoeur in verbinding gesteld? Nog niet. Ik vreesde een onvoor zichtigheid te zullen begaan. Het is nog vroeg genoeg en wij hebben den tijd nog. Laten wij het touw vastmaken. Er was aan het raam van het ge huurde kamertje een balk aanwezig;, waaraan zij nu het touw bevestigden. Zij berekenden, dat het lang genoeg was om Haudecoeur te kunnen berei ken. Twee oude kisten stonden er in het vertrek. Collivet schoof ze naar het raam en gebruikte ze als trap. Daarna ging hij er op staan en rolde het touw op om het weg te slingeren. Ik zal naar beneden gaan zei- de Gerard. Ik geloof, dat wij niets te vreezen zullen hebben. De straat is nauw. Een balkon op de tweede verdieping belet, dat men van omlaag kan zien, wat er daarboven geschiedt. Om zeker te wezen, zal ik echter be neden blijven. Gij moet aan Haude coeur zeggen, dat ik hem wacht en dat ik hem zal helpen, Parijs en Frankrijk te verlaten. Goed, mijnheer. Haudecoeur zal ons wel reeds wachten. Met het einde van het touw moet gij tegen het venster slaan, dan komt hij. Hoewel hij de bijzonderheden van ons plan niet kent, zal hij begrij pen, dat men hem wil redden, wan neer hij het touw bemerkt, dat aan het aangrenzende huis bevestigd is. Hij zal niet lang aarzelen en er inklimmen. Hij zal niet lang aarzelenen sterven! dacht Collivet. Gerard ging naar beneden. Collivet bleef alleen. Hij haalde een mes ,uit zijn zak en sneed het touw tot op de helft van de dikte door. Of het touw zou onmiddellijk onder het gewicht van Haudecoeur breken, of, als 'tdat weerstond, zouden eenige volgende sneden met het mes voldoen de wezen om de misdaad te voltooien, terwijl Haudecoeur er aan hing. En zoowel in 't eene als in 't andere geval zou Haudecoeur vanaf de zesde verdieping naar beneden vallen en ver brijzeld op straat neerkomen. Collivet liet zijn mes geopend naast zich liggen. Hij hoorde de kerkklok van St. Roch elf uur slaan. Vooruit! mompelde hij Gerard is benedenik ben gereedLanger behoeft er niet gewacht te worden Op weg dus naar de eeuwigheid!... Hij wierip het touw uit 't venster, liet het heen 'ein weer zwaaien, totdat het eindelijk tegen de ruiten sloeg van het dakvenster, waardoor Haudeoeur een oogenblik van tevoren zijn hoofd gestoken had. X. Op den avond van dienzelfden dag, was Loiseau tegen zes uur in het ver trek van juffrouw Leon gekomen. Ik kom afscheid nemen, moeder Leon zeide hij. Zoo! Hebt gij eindelijk den man gevonden? 't Schijnt zoo, want men heeft ons bevolen, op te breken. Die arme man! Ik durf het bericht niet aan zijn vrouw en dochter brengen. Vaarwel, moeder Leon! Ik heb u misschien tamelijk verveeld, maar gij weet, 'tis mijn beroep, dat ik uitoe fende. O, ik neem het u volstrekt niet •kwalijk, maar als gij honderdduizend franc rente hadt, zoudt ge wel spoedig dat beroep laten varen, hé? Zeker! Loiseau stak zijn pijp aan en ging onverschillig weg. Juffrouw Leon zag hem met een kwaadaardigen blik na. (Wordt vervolgd). voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Wij belasten ons gaarne met de verzorging van Uwe Druk- Firma L, J. VEE ectrische Drukkerij-Binderij, HEUSDEN. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1