Winkelweek te G o r c u m, BERGEIJK STUFKENS bericht, dat zij dit a.s. najaar bijzonder goedkoop hare nieuwe winkelkleeding zal verkoopen. Zij toont U dit in hare Speciale Etalages. Let op de prachtjassen, maar vooral op de LAGE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws. BELANGRIJKE ARRESTATIE. Men meldt uit Bergen op Zoom. dd. 7 September. De politie alhier heeft een goeden slag geslagen door de arrestatie van den persoon die voor enkele dagen de 29-jarige Anna Tiemes uit Los ser had ontvoerd. De persoon jdie zich thans Herman Janssen noemde en het meisje onder trouwbelofte friet zich had meegelokt, was hier aan gekomen en had een pension be trokken. Bedoelde persoon die door verschillende hoofden van gemeen ten en politie-autoriteiten en ook door den Officier van Justitie te Arnhem wordt gezocht blijkt in werkelijkheid te heeten Bernardus Brookhuis die onlangs uit de stichting Wilhelmi- nahoef was ontvlucht en tot 4 jaar gevangenisstraf was veroordeeld door de Arnhemsche rechtbank. Hii heeft zich intusschen op vele plaatsen aan verduistering schuldig gemaakt en nog maar kort geleden heeft hii een tante en een oom van 't meisje voor belangrijke bedragen opgelicht. Hii is in arrest gesteld om naar Arnhem te worden overgebracht terwijl het meisje door een harer familieleden hier is afgehaald. De arrestant is 40 jaar oud en beweert gedomicilieerd te ziin te Los ser, terwijl hii laatstelijk verblijf hield in Gilhaus (D.j waar hii op een meu belfabriek zou werkzaam zijn geweest. In hoeverre deze mededeelingen juist zijn. zal nog'nader moeten blij ken, want de man heeft onder tal van verschillende namen practijken uitgeoefend, als waarvoor hii thans is aangehouden. Aan de N.R.C. wordt in verband met deze arrestatie nog gemeld1 De aangehoudene was met het meisje uit Losser naar Bergen pp Zoom getogen, zoogenaamd om de papieren voor hun huwelijk in orde te laten maken. Het meisje kende hem alleen onder zijn valschen naam. Hii had voorgegeven spoorwegbe ambte te Hengelo te zijn en daar enkele huizen en eigendom te heb ben. SCHIPBREUK. Het Belgische schip Joyce" leed schipbreuk voor Breskens. Er waren 187 man aan boord, die een plezier tochtje maakten. Er hebben 'zich aan boord hartverscheurende tooneelen afgespeeld, in waanzinnigen angst renden de schipbreukelingen heen en weer. Het schip zat muurvast en elk oogenblik konden de woedende ele menten het vaartuigje doen omslaan. Eindelijk kwam een verbinding met een sleepboot tot stand, die de „Joyce" van de zandplaat afsleep- ite. De stranding van de „Joyce". Lijk aangespoeld. Dinsdag is het lijk van den heer Schellekens, garagehouder te Joost ten Mulde. voorstad van Brussel, die Zaterdag bii de stranding van de „Joyce" overboord sprong en ver dronk, aangespoeld te 's Heer Arendskerke op Zuid-Beveland. Louis Verhelleweg uit Braine l'Aleud in België, die op het schip door een vuurpijl in de borst werd getroffen, is onder zeer groote be langstelling op de Katholieke be graafplaats te Groede. begraven. Kransen werden o.a. gezonden door het muziekgezelschap van Breskens en door het gemeentebestuur. o EEN PECHVOGEL. De koopman A. R. uit Hasselt, die per motor in gezelschap van leen ken nis (Maastricht passeerde op weg haar Keulen, kwam te Maastricht tot de ohtdekking, (dat hij een bedrag van 48.000 francs onderweg had verlo ren. Aan de Belgische grens te ;Caberg had R. de portefeuille met inhoud nog in zijn bezit. Waarschijnlijk heeft hij bii het wegbergen der getoonde passage-be scheiden zijn portefeuille naast den zak gestoken en is ze tijdens het rij den- gevallen. R. deed van zijn verlies aangifte bij de politie te Maastricht. Het geld bestond uit briefjes yan 1000 en 500 francs. Verleden jaar had R. al evenzeer pech. Toen kwam hii na terugkeer van een zakenreis tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid de bank, waarop hij zijn geld geplaatst had, gesprongen was. Nu hij zoo'n strop wilde voorko men, .verloor hij zijn geld. o VERDERE VERHOOGING VAN INVOERRECHTEN. Het Hbl. maakt melding van een gerucht, dat bij de regeering voor nemens bestaan om, nu het sedert den aanvang van dit jaar tijdelijk verhoogd tarief van invoerrechten lang niet zooveel in het laatje heeft gebracht als uit fiscaal oogpunt wel wenschelijk ware geweest, straks aan de Staten-Generaal voor te stellen, -er over heel de linie opnieuw een schepje bovenop te doen. 1 HEUSDEN. Zooals uit de in dit en volgende nrs. voorkomende advertentie blijkt, wordt de gelegenheid tot inschrijving aan de Avondteekenschool alhier, we derom opengesteld. Ouders en voogden van kinderen, die een vak gekozen hebben, of nog zullen kiezen, wijzen wij op het groote nut dezer instelling, waar een degelijke grondslag gelegd wordt voor het prac- tische leven. Misleiden de teekenen niet, dan zijn er sporen van opleving uit deze moei lijke tijden. Stelt daarom uw kinderen in de ge legenheid dit voor hen zoo noodzake lijke onderwijs te volgen, worden de toestanden beter, dan zullen zij er ruim schoots de vruchten van plukken. De kosten kunnen voor niemand een bezwaar zijn. Woensdagavond gaf de „Heus- diensche Fanfare" haar laatste concert voor dit sieizoen op de tent, tevens ter sluiting van de winkelweek spe ciaal gehouden met Nederlandsch Fa brikaat, vanwege de winkeliersvereen. alhier. In aanmerking genomen, dat deze viereeniging met Koninginnedag een al leszins goed concert ten gehoore heeft gebracht, en nu weer met een geheel nieuw program het betrekkelijk talrij ke publiek vergastte, mogen we wel z"eggen> dat deze vereen, een ze kere prestatie geniet om deze concer ten telkens naar behooren te verzorgen. De „Heusdensche Fanfare" heeft dit in bet afgeloopen seizoen getoond en een woord van dank komt deze dan ook toe voor de wijze waarop én direc teur van Berkel én leden zich hebben verdienstelijk gemaakt ten opzichte van deze concerten. Na afloop van dit laatste concert wierd nog een flinke rondgang gemaakt. De heer van Keulen, marechaus- sée der brigade alhier, die tijdelijk ge detacheerd was te Apeldoorn (Loo) is van zijn d'etacheering teruggekeerd. De heer J. H. Meijer, vanaf de de oprichting Secretaris-Penningmeester van „Heusdensch Mannenkoor", heeft voor deze functie en tevens als lid van genoemd koor bedankt. DRAMA-vanAALKEMBURG'S-* LEEUWARDEN'* ALMKE11K. Op Maandag 19 September 1932, des voormiddags van 11 tot 12 uur en des namiddags van 1 tot 4 uur. ,zal voor de Wijken B. C. D. E, F, en G. gelegenheid bestaan tot den herijk van maten en gewichten in de openbare school alhier. AALBURG. Donderdag, 1 q September, hoopt Ds. Kersten uit Rotterdam des avonds ,om zes uur (O.T.j voor de Geref. Gem. alhier op te treden. AALST. De heer J. H. Rüger, Hoofd der O.L. school en landbouwonderw. al hier slaagde j.l. Dinsdag 6 Sept. voor het examen tuinbouwkunde lager on derwijs. ANDEL'. Zaterdagavond a.s. zal in het ne derlaagtour nooi tegen Sparta alhier uit komen de voetbalvereen. S.D.O. van Sprang. BABYLONIëNBROEK. De landbouwer R. V. welke j.l. Dinsdag met twee paarden aan het ploegen was, kreeg van een der paarden zulk een klap tegen zijn oog, dat direct geneeskundige hulp nood zakelijk was, welke door Dr. de Boer uit Dussen verleend werd. J.l. .Maandag sloeg pen paard van den landbouwer C. L. alhier, bespannen voor een kar waarmede hij naar Waalwijk was geweest ter hoogte van den z.g. Zomerdijk op hol. Het dier rende in de richting van de Maas waar het tot staan kon worden gebracht. De kar echter had het dier onderweg in stukken ver loren en was totaal vernield. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. CAPELLE. Een te dezer plaatse gehouden bloempjesdag, ten bate van het plaat selijk crisiscomité bracht ruim f 60 op. Het concert, dat a.s. Zaterdag avond op de Nieuwevaart. door de gemengde zangvereeniging ,,'t Roze- knopje" en het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zou worden ge geven. kon door onvoorziene omstan digheden niet doorgaan. Het concert zal nu in den loop dezer maand plaats hebben. Het [muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Zaterdagavond 'n muzikale wandeling maken door de Nieuwstraat ien langs de Nieuwevaart. Naar we vernemen zal de hen- gelaarsvereeniging „De Maasmond" Woensdagmiddag 14 dezer een con cours (houden voor jeugdige henge laars. Door eenige ingezetenen zijn voor dezen wedstrijd reeds enkele prijsjes beschikbaar gesteld. DRUNEN. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 10 September 1932, des nam. 3 uur. (Z.T.) Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken en mededee lingen. 2. Vaststelling beroep bouwverorde ning. 3. Vaststelling verordening ingevol ge artikel 9, 3e lid der Winkelsluitings wet (21 dagen). 4. Toekenning plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. 5. Werkverschaffing. 6. Verven R.K. Jongensschool (van buiten) en R.K. Meisjesschool (van binnen) te Hank. 7. Tegemoetkoming ingevolge arti kel 13 der L.O.wet 1920. 8. Reclame hondenbelasting. EETHEN. De najaarskeuring voor spring- stieren voor deze gemeente is bepaald op Maandag 12 September 1932, en wel voor Meeuwen te Almkerk des nam. 31/2 uur (Z.T.) en voor de dor pen Heesbeen, Genderen, Drongelen, Doeveren en Eethen te Heusden, des nam. ten 1 uur (Z.T.). t Nadere inlichtingen zijn ter gemeen tesecretarie verkrijgbaar. GAMEREN. Woensdagmorgen overkwam den landbouwer Sp. alhier een ongeluk, dat buitengewoon goed is afgeloopen. Toen hij met een wagen fruit, bespannen met een paard, bijna te Zaltbommel was, maakte het paard zich bang voor een achteraankomende vrachtauto, wat tengevolge had, dat paard en wagen boven van den hoogen dijk tuimelden. Gelukkig zat S, niet op den wagen, zoodat het met wat materieele schade aan den wagen en lichte blessuren aan het paard afliep. De inhoud! van den wagen ging verloren. 's-GRAVENMOER. Alhier is door de politie aan gehouden de 67-jarige W. S., we- fens het plegen van onzedelijke han- elingen met minderjarige kinderen. Op verzoek van het Groene Kruis alhier, werd Dinsdag 6 Sep- terber een moedercursus .geopend, die door zuster v. d. Schalk districts- huisbezoekster van de Prov. ver. Het Groene Kruis geleid wordt. Dat hier door vele jonge moeders en ook jon ge meisjes gevoeld wordt, dat op dit gebied n.l. de verzorging en verple ging van de zuigelingen nog veel geleerd kan worden, bleek uit de groote belangstelling. De cursus werd met 19 leerlingen geopend en er worden nog eenigen meer verwacht voor het vervolgen van de cursus. NIEUWENDIJK. Wegens het slechte weer kon Zaterdagavond 1.1. het aangekondigd concert niet door gaan. Bij gunstig weder zal dit plaats hebben Zaterdag avond 10 Sept.. Aanvang 6 uur (O.T.) op het terrein aan de Rijksstraatweg. Deze avond zal het muziekkorps van Woudrichem, alsmede het kinderkoor, mannenkoor en gemengde zangvereen. alhier, hunne medewerking verleenen. Op het terrein is een consumptietent aanwezig. Het zoontje van J. de C. geraak te spelender wijze in den Gantel. De moeder redde haar zoontje van een wissen dood. De heer J. v. d. S. had het onge luk zich met een beil in zijn duim te hakken, waardoor een gapende won de ontstond. Hij moest zich onder be handeling stellen van Dr. de Vries. De eieren werden deze week ver handeld in prijzen van 3 tot 4 cent per stuk. Het dochtertje van A. v. A. kreeg een splinter in haa* hand. Zij moest zich onder de geneeskundige hulp van dr. van Leeuwen stellen, die bloed vergiftiging constateerde. RAAMSDONKSVEER. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Veersche Chr. school werd be noemd, mej. A. Hoogenkamp van Harderwijk. Zondagmorgen zal de beves tiging plaats hebben in de Veersche Herv. kerk van 1 5 nieuwe lidmaten. Ter marechausséekazerne al hier werd een gevonden zaag ge deponeerd. De heer W. v. d. Elshout te Geertruidenberg, werd benoemd aan de iM.U.L.O. afdeeling, der Veersche Chr. school. Door de Herv. meisjesvereeni- ging werd aan het bestuur der ver. tot stichting van een Protest, vereeni- gingsgebouw 3150 gulden afgedragen als batig slot van den dag op 31 Augustus. Zaterdag 17 September, n.m. 3' uur verhuring van zitplaatsen in het Evangeliesatiegebouw „Eben-naëzer." SLEEUWIJK. Bij den rijksveldwachter Lokerse te Werkendam zijn inlichtingen te be komen omtrent een opgevischte ^roei boot. Op Donderdagavond a.s. zal in de verlofslokaliteit van den heer Kolff alhier een vergadering worden gehou den van de fascisten. Als spreker zal optreden de heer Baars. Er zal gele genheid worden gegeven voor de- 1 bat. Op Donderdag 22 September zal te Werkendam voor deze gemeente zit ting worden gehouden voor den her ijk van maten en gewichten en wel: Voor de Werken van 912 voorm. Voor Sleeuwijk van 14 uur nam. Voor het jachtseizoen 1932'33 -.-.vvy-My.-y;•-••• i ië Veiling van 6 September. Snijboonen 2—11 ct.; Princessenboo- nen 212 ct.; Rentegevers 19 ct.; Wa genaars 26 ct.; Dubbele 18 ct.; Duitsche boonen 24 ct.Tomaten 28 Juin 13 ct.; Aardappelen 1—1ct. Appelen lt/212 ct.; Clapp's 2027 ct.; Clapp's II 1019 ct.; Triomph de Vien- ne 916 ct.; Beurré 1015 ct.; Beurré II 59 ct.; Knolperen 35 ct.; Knolpe- rën II 12 ct.; Williams 815 ct.; Seig neur d'Esperen 814 ct.; Beurré Le brun 614 ct.; Stoofperen 27 ct. Al les per Kilo. Bloemkool 111 ct. Savoijekool 14 ct.; Roodekool 25 ct.; Wittekool 13 ct.Komkommers wit 13 ct.Sla 1 0 3 ct.; Andijvie x/421/2 ct.Meloenen 522 ct.; Selderie 131ct. Alles per stuk. Kroten 12 ct.; Selderie x/2P/2 ct.Peen 14^2 ct. Alles per bos. mededeeling

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2