"Ingezonden De Troonrede. ZIJN VROUW VERMOORD? De man gearresteerd. De Officier van Justitie te Arnhem heeft doen arresteeren den 44-jarigen chauffeur Van S., wiens vrouw plot seling is overleden. De arrestatie ge schiedde, nadat door de Justitie uit Arnhem sectie .op het lijk van de vrouw was verricht. Het echtpaar was woon achtig te Overasselt De vrouw was 22 jaar oud en moe der van twee kinderen. MOTORONGELUK BIJ ARNHEM. Zondagmiddag zijn op den Amster- damscheweg bij Arnhem twee perso nen ernstig gewond bij een verkeers ongeluk. De heer Zwaan uit Den Haag reed met zijn motor, met zijn echtgenoote op de duo, in zeer snelle vaart in de richting Arnhem. Op den hoek van den Heyenoord- scheweg kwam de motor in botsing met een auto, welke van dezen weg kwam. De motorrijder kreeg een been fractuur, terwijl zijn vrouw een ernstige hoofdwonde en een gebroken arm be kwam. Zij werden naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht. o VROUW VERMOORD. Te Rotterdam, in een pand aan den Schiedamschendijk, is in den nacht van Zaterdag op Zondag vermoord, de 32- jarige vrouw W. Ehrisman, bekend on der den naam Blonde Mien. Zij woon de samen met een zekeren J. K. Ge bleken is, dat de vrouw Zaterdagavond tal van café's heeft bezocht met een ongeveer 32-jarige man. Zij is met een kussensloop geworgd. De politie doet ijverig onderzoek. o JARENLAG STEENKOLEN GE STOLEN. Te Vlissingen is aan het licht ge komen, dat gedurende een reeks van jaren steenkolen zijn gestolen van voor raden bestemd! voor de Nederlandsche Loodsbooten. Deze steenkolen waren eigendom van het Staatsmijnbedrijf. Het onderzoek der politie deed uitkomen, dat verschillende gemeentelijke haven beambten bij deze diefstallen betrokken moeten zijn en gaf aanleiding tot aan houding van een hunner, die ter be schikking van Üe justitie te Middel burg is gesteld, evenals een steeriko- lenhandelaar te Vlissingen, die ook bij de zaak betrokken moet zijn. Nader vernemen wij nog, dat reeds een derde persoon, n.l. een baas van het gemeentelijk havenbedrijf V. is aan gehouden en mede ter beschikking van de Justitie 'te Middelburg is gesteld. Het moet vrij zeker zijn, dat nog meer personen in de zaak zijn betrokken. Daar de diefstallen reeds jaren zijn gepleegd, moet het Rijk voor een groo- te som zijn benadeeld. O - VOORZICHTIG MET WAPENS. Toen dezer dagen de heer V. te Den Hout een flobert wilde schoon maken en hij den grendel reeds geolied had, wilde hij een patroontje (6 m.m.) dat in den loop geklemd zat, daaruit verwijderen door het wapen met de kolf op den vloer te stooten. Hierbij bedacht hij echter niet, dat door den schok de grendel opspringt, met het treurig gevolg, dat het schot afging en hem "in het hart trof, waardoor hij na eenige oogenblikken kwam te overlijden. —o EEN BRUTALE ROOF. Dezer dagen werd uit de weide van den veehouder Zwanenburg te Velsen een koe weggenomen en ter plaatse geslacht, zoodat den volgenden dag slechts de overblijfselen van het ge slachte beest op het weiland werd aan getroffen. De politie zat evenwel niet stil en slaagde er inmiddels in een viertal daders aldaar te arresteeren. Bij de huiszoekingen werden restanten van vleesch en beenderen, na omspitten van tuintjes en het opbreken van vloeren verborgen gevonden. Niet minder dan acht inwoners der gemeente Velsen zouden bij dezen brutalen roof betrok ken zijn. Meer arrestaties zijn te wach ten. o VROUW IN BRAND GERAAKT. Zaterdagavond is de vrouw van den arbeider Jansen, wonende in de Voor- broodstraat te Arnhem bij het aan steken van een gastoestel in brand ge raakt en brandende'in den kelder ge vallen. Bij zijn thuiskomst vond de man zijn vrouw met ernstige brand wonden in den kelder liggen. De vrouw werd door den Geneeskundigen Dienst naar het Diaconessenhuis overgebracht, waar zij 's nachts is overleden. Het begin van den brand kon door de brandweer spoedig worden ge- bluscht. j o UIT EEN RAAM GEVALLEN. Zondagmorgen is te Amsterdam een meisje van I1/2 jaar uit een raam van de tweede verdieping van perceel Wil- librordusstraat 14 gevallen. Het kind was op slag dood. o Openbare vergadering van den Raad der gemeente BRAKEL, gehouden op Vrijdag 16 September 1932, des voormiddags ten negen ure. Voorzitter: EdelAchtb. Heer S. van Dalen. Tegenwoordig de heerenL. van Dalen, Fred, van Dalen, H. C. van Daalen, H. J. Duijzer, F. A. van Veenendaal, B. van der Veer en J. H. Vermeulen. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergade ringen worden gelezen en ongewijzigd worden vastgesteld. Aan de orde de ingekomen stukken I. Een schrijven d.d. 1 September 1932, no 18876 zij dens het Ministerie van Economische Zaken en Arbeid, hou dende de Koninklijke goedkeuring d.d. 25 Augustus, no. 18 op de door den Raad dezer gemeente vastgestelde ver ordening ingevolge de Winkelsluitings wet. 2. Van den Keuringsdienst van Waren te 's Hertogenbosch, d.d. 22 Juli 1932 een opgaaf van het aantal gedane in specties in het eerste en tweede kwar taal 1932. 3. Een schrijven dd. 19 Juli 1932, no. 97 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende de goedkeuring der begrooting van deze gemeente voor het dienstjaar 1932. 4. Een schrijven van hetzelfde College d.d. 2 Augustus, houdende de Konink lijke goedkeuring van de door den Raad vastgestelde verordeningen op het ver gunningsrecht ex. artikel 23 der Drank wet. 5. Van het zelfde College een schrij ven houdende de goedkenring der Ver ordening, strekkende tot aanwijzing van het Vleeschkeuringsbedrijf Kerkwijk als tak van dienst. 6. Een verzoek van een ingezetene der gemeente om de kosten van ziekenver pleging voor rekening der gemeente te laten komen. De Voorzitter merkt op, dat personen, die een verzoek doen en daarvoor in aanmerking komen, van gemeentewege gratis geneeskundige hulp kunnen ver krijgen. Daar door adressant een derge lijk verzoek niet is gedaan kan nu de rekeniDg tot een aanzienlijk bedrag is gestegen deze niet meer voor rekening der gemeente genomen worden De heer Duijzer zegt dat adressant indertijd wel een verzoek om gemeente lijke geneeskundige hulp heeft gedaan. Burgemeester en Wethouders bestrijden dit. Wordt besloten op het adres af wijzend te beschikken. 7. een schrijven d.d. 10 Augustus, no. 256, van Gedeputeerde Staten dezer provincie houdende een tijdelijke korting op de jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in de pro vincie Gelderland van 8y2 met dien verstande, dat het bedrag, hetwelk inge volge het bepaalde bij art. 36, 4e lid der Pensioenwet 1922, door de gemeente wordt verhaald, in mindering dezer kor ting wordt gebracht. 8. Van het Bestuur van de Christe lijke Landbouwschool te Andel om een subsidie. De Voorzitter zegt, dat de gemeente niet erg betrokken is bij deze school daar slechts twee leerlingen uit deze gemeente die school bezoeken. De Voorzitter stelt voor op het adres afwijzend te beschik ken, daar tevens in deze gemeente winter- cursussen worden gegeven in land- en tuinbouw onderwijs. Wordt aldus besloten, 9. Aan den Raad wordt aangeboden de begrooting voor het dienstjaar 1933 van de Gezondheidecommissie gezeteld te Zalt-Bommel. Uit den bij die be grooting overgelegden staat blijkt dat deze gemeente over 1933 f 43,75 zal moeten bijdragen. De Voorzitter biedt namens het College van Burgemeester en Wethouders aan den Raad aan de rekeniDg der gemeente over 1931, aanwijzende wat den gewonen dienst betreft in ontvangst f 47192,55 in uitgaaf f 43548,17 batig slot f 3644,28 en wat betreft den kapitalen dienst in uitgaaf f 5280,79 in ontvangst f 5037,09 nadeelig slot f 243,70 Deze rekening zal onderzocht worden door een commissie bestaande uit de heeren Duijzer, Van der Veer en Ver meulen. Aan de orde het voorstel van Burge meester en Wethouders tot schorsing van den heer F. A. van Veenendaal als lid van den gemeenteraad De Voorzitter wenscht deze zaak in een besloten vergadering te behandelen, tenzij de heer Veenendaal er op mocht staan dat zulks in een openbare ver gadering zal geschieden. De heer v. Veenendaal zegt, dat hij niets tegen behandeling in openbare vergadering heeft. Ook de overige leden wenschen de zaak in het openbaar te bespreken. De Voorzitter zegt, dat dezen zomer de ondersteuning der werkloozen is ge schied door middel van bonnen. De betrokken personen konden zelf zeggen welke waren zij wenschten. Burgemeester en Wethouders bepaalde voor elke per soon het bedrag van de waren op een bon. De heer v. Veenendaal. of eigenlijk zijn knecht, heeft op deze bonnen aan verschillende personen brood geleverd. De heer v. Veenendaal heeft zich mits dien schuldig gemaakt aan overtreding van artikel 26 der Gemeentewet, waar het den raadsleden verboden wordt mid dellijk of onmiddellijk leveringen aan de gemeente te doen. De heer v. Veenendaal merkt op, dat het niet bewezen is, dat zijn knecht het brood van hem betrokdat kon hij even goed van andere bakkers betrekken. De Voorzitter deelt mede, dat door v. Veenendaal een adres aan Gedepu teerde Staten is gericht, waarin deze verzocht hem mede te deelen of hij in strijd zou handelen met art. 26 der Gemeentewet, wanneer hij op bovenbe doelde bonnen brood leverde. Nadat Gedeputeerde Staten dit adres om advieB in handen van Burgemeester en Wet houders haddden gesteld, is aan den heer v. Veenendaal medegedeeld, dat bij levering op die bonnen in strijd met artikel 26 der Gemeentewet zou worden gehandeld. De heer^v. Veenendaal merkt op, dat de levering toch feitelijk door zijn knecht is geschied. De Voorzitter zegt, dat hij er reeds op gewezen heeft, dat ook de middellijke levering in voormeld art. der Gemeente wet is verboden. Db Voorzitter leest vervolgens voor een besluit van Ged. Staten van Drente d.d 24 April 1929, waarbij in een dergelijk geval als het onderhavige, een raads lid van zijn lidmaatschap werd vervallen verklaard. De heer v. Veenendaal vindt, dat het hetzelfde is of aan werkloozen geld of bonnen verstrekt wordt. Krijgen ze geld dan betalen zij hem rechtstreeks krijgen zij bonnen dan betaalt de gemeente. Het komt precies op hetzelfde neer. De Voorzitter zegt, dat het laatste uit drukkelijk bij de wet is verboden. De heer v Veenendaal vindt, dat deze geen levering aan de gemeente is. Spr. herinnert er aan dat hij indertijd invoe ring van het bonnenstelsel ten zeerste heeft bestreden. De Voorzitter wijst er vervolgens op, dat hij v. Veenendaal er herhaalde malen voor gewaarschuwd heeft, niet op bonnen te leveren. De heer v. Veenendaal stemt dit toe. De Voorzitter deelt mede, dat volgens de bepalingen der Gemeentewet de raad bevoegd is om v. Veenendaal te schorsen. Ged. Staten doen dan uitspraak. De heer v. d. Veer vindt dit geen reden om tot schorsing over te gaan. De heer Vermeulen vindt, dat wel degelijk schorsing diende plaats te heb ben, daar de wet is overtreden. De heer v. Veenendaal is van meening dat er wel grootere overtredingen ge beuren als dit de grootste zonde was, dan zou het wel afloopen. Als de heeren echter meenen het gemeentebelang te dienen, en hiertoe zijn zij toch geroepen, dan moeten zij mij maar schorsen. De Voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming. De heeren v d. Veer, Duijzer en H. C. v. Daalen stemmen tegenvoor stemden de beide Wethouders L. en F. v. Dalen en Vermeulen. Daar de stemmen staken, zegt de Voorzitter, de zaak tot een volgende vergadering aan te houden. Op verzoek van den heer Duijzer ver strekt de Voorzitter nog eenige inlich tingen over steunregeling en werkver schaffing. Daarna sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik het volgende verhaal, ontleend aan de droeve werkelijkheid, opgenomen in uw geëerd blad. Reeds nu mijn oprechten dank. De Voorzitter der V.V. „De Zwaluwen", Brakel. Den Nar wordt een kap opgezet Principieel er tegen, wordt ik nu ge dwongen om even enkele feiten recht te zetten. Waar de Voorzitter van „Spar ta" in een woordenvloed met niets dan onjuistheden mijn club aanvalt, argu menten gebruikt die kant nog wal raken, maakt hij zich voor insiders voldoende onmogelijk en belachelijk. Waar hij echter zijn insinuaties durft te presen teeren aan de groote lezerskring van ds „Heusdensche Courant", hebben deze het recht de waarheid te hooren en ben ik tot mijn spijt verplicht de Kap toe te voegen Ik onderschrijf openlijk ten volle het artikel van „Een Sportvriend" en niet ik alleen, maar ook „De Zwaluwen", tallooze spelers van „Voorwaarts" en de Voorzitter van „Achilles" uit Veen De laatste kwam mij zelf opzoeken en ver zocht mij te willen vermelden, dat in een soortgelijk geval tusschen hun elftal en „Sparta", juist „Sparta" een geweldig kabaal maakte. Waar dus „Achilles", „Voorwaarts" en „De Zwaluwen" eenstemmig in hun oordeel zijn, is dus uw verklaring„al leen de grensrechter van „De Zwaluwen" merkte de tijdsovertreding op", niets minder dan een grove leugen. Is het niet waar, dat tallioze toeschouwers uit Brakel, Aalst, Pouderoijen en Andel zelf protesteerden (al was 't onderling), ge spannen als zij waren op een verlenging Wat.blijft er zoo over van uw zeggen: „Alleen Sportvriend en „De Zwaluwen" waren ontevreden" Hoe durfde u dat te schrijven als een onderzoek uitwijst dat alleen „Sparta" (natuurlijk tevre den was Protesteerde ik niet langs de voorge schreven weg (tenminste bij een reëele voetbalvereeniging) Ik protesteerde eerst mondeling tegen de overtreding van de reglementair voor geschreven speeltijd. (Gaf een uwer be stuursleden dit feit niet toe, maar beriep zich foutief op 't artikel„De scheids rechter zijn uitspraak is beslissend"). Daarna schriftelijk. Protest voor ken nisgeving aangenomen, weer foutief op 't zelfde artikel. Hernieuwd protest, heel beleefd geen antwoord. Waarom nu een vloed van woorden en toen een mond vol tanden. Kunt u niet begrijpen, dat de scheids rechter zich moet houden aan de voor geschreven speeltijd, dat hij in de eer ste plaats het reglement dient te volgen, dat hij slechts beslist over alles wat er in die voorgeschreven speeltijd gebeurt Evenmin als hij wat te beslissen heeft op 't moment waarop gij dit leest, even min had hij direct na afloop van den speeltijd iets te beslissen. Dat derde doelpunt viel dus volgens uw eigen reglement buiten de machts invloed van uw scheidsrechter en was dus geen werkelijk doelpunt. Was „Voorwaarts" tevreden over uw scheidsrechter tijdens hun eersten wed strijd Waar ik „Voorwaarts" ken uit meerdere zeer faire en mooie wedstrijden tegen „De Zwaluwen", kaD ik ook in dit geval niet twijfelen aan hun betrouw baarheid. Waarom vertelden zij mij, dat zij, [evenals „N.O.A.D.", hun buik vol hebben van jullie? Vraag Veen hun meening. Zoo'n verhouding noemt u aangenaam en vriendschappelijk tusschen hun en uw club. Zeker, dat begrijp ik nu vol komen. Dergelijke zonderlinge begrippen verklaren volkomen uw opvatting van fair en sportief zijn. Is bet niet waar, dat de vrijlotende overwinnaar van den eersten dag een afmattingswedstrijd moest spelen? Was dat niet „Sparta"? Speelde „Sparta" dien wedstrijd Waarom, mijnheer de voorzitter van „Sparta", bij zoo'n vloed van woorden geen regeltje daarover, waarom er zoo om heen gezwamd? In „Sportvriend" bewonder ik de korte, zakelijke uiteenzetting van ware feiten, bij u bewonder ik, nee, ik vergis me, ik schud mijn hoofd over uw woorden, maar dan ook niets dan woorden. Uw eerste kolom was zeer goed te herdrukken, maar dan „Sportvriend" vervangen door „De voorzitter van Sparta". „Sportvriend" had het niet over 't spel der deelnemers. Wat heeft correct spelen daarmede te maken Of wilde u geniepig zijn Iets wat de lachlust opwekt, heeft alle geniepigheid verloren, dus ook deze opmerking van u. Even een kleine zijsprongTijdens den wedstrijd „SpartaDe Zwaluwen" vroeg ik aan een kleine jongen uit An del: Vertel me eens, welke spelers van „Sparta" lid zijn. (Immers volgens uw reglement mochten alleen leden mede spelen Juist had hij gezegd en ge wezen „Die daar is lid en die daar ook" en bij de woorden „die daar is geen lid", [sprong een toeluisterend „Sparta"-lid op hem af en zeide„Zeg bl.als jij je b.niet houdt, zal ik een opd.geven en van 't terrein d. Fraaie taal en 't laat veel te denken over. Begrijpt U dat wij in Aalst me- dededen aan 't feest van 10 September U zegt dat het niet jullie gewoonte is op „allerlei gepraat en geschrijf" in te gaan. Wil iets gewoonte kunnen worden dan moet het veel gebeuren. Dus schijnt er over „Sparta" veel „allerlei gepraat en geschrijf" Ie zijn. De persoon van den scheidsrechter kunnen wij hier buiten laten, zijn lei ding heeft onze captein aan de hand van de officieele spelregels van den „K.N.V.B." voldoende onder de loupe gehad. Had sportvriend niet zijn stukje geschreven, dan was dat voor U minder pijnlijk geweest. Maar nog verstandiger was het geweest als U niet geantwoord had, nu slaan U en „Sparta" een figuur als modder, en maakt U in uw eigen nadeel van een mug een olifant. Leest uw eigen laatste kolom goed over, weer met de noodzakelijke ver wisseling en leef daarna. Zoo voldoende de minderwaardige zijdelingsche aanvallen op mijn vereeni- ging aan den kaak gesteld hebbende, kan ik heusch de moeite niet meer nemen nogmaals op deze treurige onbe langrijkheid terug te komen. De Voorzitter van de V.V. „DE ZWALUWEN". O— Mijnheer de Redacteur. Mag ik een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad voor 't volgende. In het eerste blad van 14 Sept. j 1. komt een berichtje voor uit Nederhemert, betrefiende de naaivereeniging „Dorcas". Dit is niet de eerste maal dat men der gelijke berichten leest. Ik voor mij, mogelijk meer, zullen volkomen instem men met mijn idee daaromtrent. Ik respecteer het werk van zulk een ver- eeniging en ook dat van de milde gevers vooral in dezen benarden tijd. Weldoen is nooit af te keuren. Nu ter zakeik voor mij heb altijd een bijdrage aan de „Dorcas" in onze gemeente geschonken, maar dikwijls tot groote ergenis, temeer dat men later hoorde, waar de kleedingstukken door nette meisjes klaargemaakt en thuisbe zorgd, ook flinke meisjes inwonend waren. Maar die laatstgenoemde schijnbaar dametjes? zitten als 't weer is den geheelen dag op de fiets. Ik gun hun die weelde wel, doch als ik lid was van zulk een vereeniging, zou ik de noodige stof bij die luldjes thuisbezorgen met de bood schap„maak er van wat je noodig hebt en laat na afwerking, aan de bestaande vereeniging, zien wat gij gedaan hebt." Me dunkt al zulke vereenigingen werken bij zulke meisjes de luiheid voortwoekeren. Zijn de kleedingstukken klaar, dan zijn er weinige die de thuisbezorging van de hand wijzen. Voor zoover mij bekend is, heb ik maar van één gezin gezien, dat ze het weer terugbrachten aan de vereeniging, daar zat nog (wat men op den huidigen dag weinig vindt) eer gevoel in Geachte lezers van dit stukje, wat dunkt U van bovenstaande regelen. 't Is mij niet te doen om het den behoeftigen te onthouden, maar daar, waar ze 't zelf kunnen klaar maken, en niet zooals veelal gebruikelijk is langs de straat te laten fietsen of slenteren, te laten doen. Met dank voor de plaatsing. Een getrouw lezer. 's-GRAVENHAGE, 20 Sept. H. M. de Koningin heeft heden de zitting der Staten-Generaal geopend met de vol gende Troonrede In dit plechtig oogenblik, leden van de Staten-Generaal, nu een nieuwe zitting van de Volksvertegenwoordiging een aanvang neemt, richten mijne gedachten zich meer dan ooit op den duisteren t ij d, dien het vaderland beleeft De ernstige wil, die de Regeering bezielt met Gods hulp het schip van staat in veilige haven te sturen, kan slechts leiden tot het doel, indien ons volk in al zijn lagen zich de werkelijkheid onverbloemd voor oogen stelt. Zonder voorbeeld in de geschiedenis zijn de economische verhoudingen over heel de wereld ontredderd. Onweerstaanbaar grijpen de gevolgen der crisis steeds verder om zich heen en nog steeds kondigen zich geen be trouwbare teekenen van kentering aan. Moederland en overzeesche gewesten zien hun welvaart ernstig ondermijnd. Nieuwe belemmeringen in het handels verkeer tusschen de volkeren werden toegevoegd aan de vele, welke reeds ten vorigen jaren de crisis verscherpten. In alle takken van volksbestaan bleef de bedrijvigheid gestadig afnemen. Han del, scheepvaart en visscherijen zijn even zeer getroffen als nijverheid en land-en tuinbouw. Herstel van het internationaal ruilver keer wenscht de Regeering te bevorderen door verdragen, die een ruimer geest ademen. Daarnevens moet zij bij voort during bedacht blijven op afwending van de gevaren waarmede buitenlandsche maatregelen den afzet van onze voort brengselen bedreigen. Zijn reeds tal van noodmaatregelen tot stand gekomen om ineenstorting van onmisbare bedrijfstakken te verhoeden, nieuwe regelingen met hetzelfde doel zullen moeten volgen. De werkloosheid, bron van zoo veel leed, heeft een nooit gedachten om vang aangenomen. Zij plaatst de over heid voor schier onoplosbare moeilijk heden, niet het minst vaa geldelijken aard. De Regeering zal haar voortdurende zorg ook in de toekomst aan dit maat schappelijk euvel geven. Het zoo nood zakelijk herstel van het bedrijfsleven zal haar daarbij tot richtsnoer blijven. In het bijzonder zal ook het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht hebben. Nevens voortzetting van de werkloo- zenzorg stelt handhaving van het peil van de sociale voorziening, in betere tijden bereikt, de uiterste eischen aan het zoo zeer verminderde draagver mogen der natie. De sterke daling van het nationaal inkomen en de diepe inzinking, welke het economisch leven vertoont, oefenen een noodlottigen invloed op de opbrengst van 's Rijks middelen. De li- nancieele toestand is dien tengevolge zorgwekkend. Veel zal van uw werkkracht en toe wijding gevergd worden, opdat tijdig de meest dringende maatregelen tot stand komen. Ik weet, dat het beroep dat ten deze op uwe medewerking zal worden gedaan niet vergeefseh zal zijn en ik vertrouw, dat het gemeen overleg tot een uitkomst zal leiden, die aan den ernst van den toestand beantwoordt. Ook in de overzeesche gewesten wordt er krachtig naar gestreefd de kosten der landhuishoudicg met de middelen in overeenstemming te brengen. Het feit dat meer en meer in alle maatschappe lijke kringen de overtuiging doordringt van de volstrekte noodzakelijkheid van dit streven, versterkt de verwachting, dat ondanks alle bezwaren het doel zal worden bereikt. Evenzeer als in de donkerste dagen zijner roemrijke geschiedenis behoeft ons volk thans eendracht ter ontplooiing van al zijn stoffelijke en zedelijke krachten. Op den voorgrond trede daarom wat de natie vereenigt, niet wat haar ver deelt. Met de bede dat Gods hulp mijn volk sterke en met den wensch dat God Zijn zegen aan uwen arbeid moge schenken, verklaar ik de gewone zittiDg der Staten- Generaal geopend. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2