Ingezonden. Rivierberlchten. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. MISPLAATSTE GRAP. Na afloop van een volksfeest te Midwolde (Oldambt) hebben eenige jongelui zich schuldig gemaakt aan een grap, die ver de grenzen van het behoorlijke te buiten ging en tevens voor den betrokkene zeer ernstige gevolgen opleverde. De jongelui hadden het voornemen een Midwolder schoone, die op het feest zich met een jongeman had laten zien, een poets te bakken Toen 't meisje met haar galant thuis kwam, namen beiden op een bankje plaats. Plotseling werden zij in hun liefkoozin- gen gestoord, doordat van het dak een flesch kwam rollen, die later carbolineum bleek te bevatten. De kleeren van het tweetal werden door de bijtende vloeistof geheel bedorven, terwijl bovendien de jongeling zoodanige wonden opliep, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. De politie was de daders gelukkig spoe dig op het spoor, zoodat ook hun deze avond zeker nog langer zal heugen dan zij aanvankelijk gedacht zullen hebben. O— ROOFOVERVAL DOOR GEMASKERDEN. Vrijdagavond werd bij den landbouwer v. d. S. te Ovezand (Zuid-Beveland) op de deur geklopt. Toen hij open deed, drongen drie gemaskerde mannen, die met revol vers dreigden, de woning binnen en dwon gen den landbouwer, wien zij slagen op hoofd en rug toebrachten en dien zij tot in de slaapkamer volgden, f 500 te geven. Zij verdwenen toen en namen ook het geweer van den man mede. —O BIJ HET OPPOMPEN VAN EEN AUT03AND. Vrijdagochtend was de jeugdige S. v. d. Wal uit Drogeham in een garage te Bergum bezig een autoband op te pompen toen plotseling de velg brak, en de stuk ken tegen zijn hoofd sprongen. Des mid dags is de jongen overleden. O DE BRANDSPUIT ALS VISCHFUIK. In het dorp Olst bezit men een motor spuit, die behalve aan brandbluscchen ook aan de vischvangst doet, want toen de spuit van baar expedities terugkeerde, bleek zij een goede vangst te hebben ge daan. Men vondt n.l. bij het schoon maken in den ketel elf flinke snoeken. O— DE ZIEKTE VAN WEIL. Bij het zoontje van den heer Brouwer te Rijnsaterwoude, dat in een gedeelte van het Brasemermeer had gezwommen waar veel ratten zijn, is de ziekte van Weil vastgesteld. O AUTOBUSONGELUK. Op den weg van Medan naar Bindjei is, naar Aneta aeint, een autobus tegen een boom opgebotst. Een inlander werd gedood en een gewond. De chauffeur is voortvluchtig. O— FELLE BRAND TE DE LIER. GRAANPAKHUIS UITGEBRAND. Zondag, ongeveer kwart over twee, brak brand uit in het pakhuis van den graanhandelaar F. van Duyn te De Lier. De brand ontstond op den hooizolder, waar het vuur gretig voedsel vond in het hooi. De brand breidde zich snel uit en spoedig stond het pakhuis in lichterlaaie. De zeer aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. De heer Van D. is echter niet verzekerd tegen be drijfsschade. In het pakhuis was volgens hem. ongeveer 200.000 K.G. graan ver borgen, welke óf door brand óf door watersschade verloren zijn gegaan. Waarschijnlijk zal de Heer Van Duyn zijn zaak kunnen voortzetten in een an der pakhuis. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Vermoed wordt dat kortsluiting is ontstaan op den hooizolder. O BIJ HET WASSCHEN MET BENZINE. Toen de vrouw van den banketbakker C. J. van Riet, wonende aan het Zeven end te Laren, in het keukentje bezig was het hoofdhaar met benzine te wasschen, hebben de daardoor ontwik kelde dampen vlamgevat. Voordat mej. v. R. met wasschen was begonnen had zij alles, was naar haar meening gevaar kon opleveren, uitgedaan. Een laag brandend comfoortje, waarop een koffie kan stond, heeft zij blijkbaar vergeten. Toen heur haar vlam vatte is zij, luid gillend de straat opgerend, waar een van de ijlings toegeschoten buren haar iets over het hoofd heeft gegooid, zoodat de vlammen werden gedoofd. Met ernstige brandwonden in het gelaat is zij naar het St. Jansziekenhuis te Laren overge bracht. O— ONGEVALLEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Uit Meppel wordt aan de „Crt" ge- meldt Op den onbewaakten overweg te Onna op den drukbereden rijksstraatweg Meppel- Leeuwarden had Zaterdag weder een ernstig ongeval plaats ten gevolge van het feit dat, wanneer men van Meppel komt elk uitzicht naar rechts op de spoorbaan door huisjes en waardeloos struikgewas onmogelijk is. Eerst op 15 M. voor den overweg, waarop talrijke slachtoffers vielen, kan men zien of een trein uit de richting Steenwijk nadert. Een drietal heeren uit Harlingen reed met een personenauto in de richting Steenwijk en zagen eerst op het laatste moment den naderenden goederentrein. De autobestuurder remde sterk en wierp het stuur naar linksom, waardoor hij een hek uit den grond rukte en de auto op de rails werd geworpen. Op enkele c.M. daverde de trein langs de auto. De inzittenden kwamen met lich te verwondingen vrij, terwijl de auto zwaar werd beschadigd. 's Morgens was een wielrijder ook ter nauwernood aan den dood ontsnapt, door z'n rijwiel tegen het hek te pletter te rijden. O— BETOOGING. Het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van Overheidsperso neel (A.C.O.P.) hield te Amsterdam een betooging tegen het rapport-Weiter. Er namen een 20 25000 personen aan deel. Vele vaandels en doeken met opschriften werden meegedragen. O— VERHOOGING BENZINEPRIJS MET TWEE CENT. Naar de „Crt." verneemt, is de ver koopprijs van benzine in Nederland met twee cent per liter verhoogd en als volgt vastgesteld voor particulieren: in bussen f0.17, uit de pomp 16 cent per liter voor de industrie: in bussen 16 cent, uit de pomp 15 cent per liter. Aneta seint uit Tandjong PriokDe Chineesche kassier van de K. P. M. die in samenwerking met een klerk circa f 13.000 verduisterde, is gearresteerd. o BEROOVING BIJ PRINCENHAGE. Een knecht van den Bredaschen gros sier Van O. heeft bij de politie te Prin- cenhage aangifte gedaan, dat drie mannen hem nabij het café „De Stoomboot" hebben aangevallen en van een bedrag van f71 hebben beroofd. O— AUTOBUSRAMP BIJ LAREN. DUITSCHE BUS iRI JDT TEGEN DE TRAM. Van de 35 inzittenden is een dame gedoodverder 11 zwaar en 12 licht gewonden. Chauffeur ongedeerd. Maandagmiddag omstreeks drie uur is, zooals wii reeds per bulletin meldden, op het kruispunt Hilver- sumscheweg ien Rijksweg te Laren een Duitsche autobus met vijf ten der tig passagiers in botsing gekomen met een tramwagen van de Gooi- sche tram, welke uit de richting Am sterdam naderde. De wagenbestuurder had signalen gegeven, doch de Duitsche chauf feur had de tram niet zien aanko men, daar hij ter plaatse niet bekend is. Door de botsing geraakte Ide tram uit de rails, waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wagenbe stuurder kreeg bijna geen letsel, ter wijl pok niemand van de trampassa giers werd gewond. Van de 35 in zittenden van de autobus, waren ve len er echter zeer ernstig aan toe. Vaststaat dat een Duitsche dame is gedood. Van de overige passa giers zijn er zeven zwaar fen veer tien licht gewond. Allen zijn naar het ziekenhuis te Laren vervoerd [ter- wij 1 de ziekenhuizen uit Bussum len Hilversum materieel en verplegers hebben gezonden. Er speelden zich op den weg, waar de gewonden voor- loopig werden neergelegd, hartver scheurende tooneelen af. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Nieuwendijk, Sept. 1932. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Wanneer ik rondgaande mijn oor te luisteren leg, omtrent de werking der varkenscentrale, kom ik tot de overtuiging, dat er nog al wat pessimisme is. Dat de huisslachting vrij van accijns is, heeft mijn volle instemming, maar dat er met groote gezinnen geen rekening is gehouden, is wat veel menschen prikkelt. Ondergeteekende heeft als vorig jaar drie varkens, waarvan twee voor eigen gebruik en een om te verkoopen. „Neen", zegt de centrale, „jij mag er geen één slachten of accijns betalen," iets wat er niet in wil. Om een voorbeeld te noemen Iemands huisgezin is maar drie per sonen sterk, die mag er één slachten, en een huisgezin bestaande uit zeven of acht personen, krijgt ook maar één vrije slachting. Dat had m. i. anders ingekleed kunnen worden. Als de centrale had geregeld, gezinnen met meer dan vyf personen kunnen twee varkens slachten vrij van accijns, dan kwam alles beter tot zijn recht en zou er niet zoo over geklaagd worden. Hopende, dat deze regels meerdere in stemming vinden. Uw abonné, D. DE RUIJTER. O— M. de R. Beleefd verzoeken wij het volgende in uw blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Nu onze vereeniging ook in 't geding gebracht wordt door den voorzitter der v.v. „De Zwaluwen" te Brakel, gevoelen wij ons verplicht, tegen de uitdrukking „dat onze vereeniging den buik vol zou hebben van de v.v. „Sparta" te Andel", ten sterkste te moeten protesteeren, daar „N.O.A.D." steeds in een vriendschap pelijke verhouding gestaan heeft met „Sparta" en nog staat. Vermelde insinuatie is geheel bezijden de waarheid. Wat betreft de laatstgehouden serie wedstrijden te Andel, kunnen we geen aanmerkingen maken, terwijl de leiding van den scheidsrechter aan niets te wen- schen overliet. Wij kennen den scheidsrechter als on partijdig en deskundig leider. Ons inziens ware het beter geweest, dergelijk geschrijf in de pen te houden. Wat bereikt men er toch mee Slechts wanverhoudingen 1 U, M. de R., nogmaals dankend. 't Bestuur der v.v. „N.O.A.D." Wijk en Aalburg, 26 Sept. 1932. Op 27 September in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.02 was 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 1.40 was 38 Crévecoeur (Maas) 1.37 was 34 St. Andries (Maas) 1.99 was 50 Venlo 11.05 val 17 Maastricht 44.06 was 5 Keulen 1.42 was 4 ROTTERDAM, 26 September. Aanvoer 1261 varkens. Pry zen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 25—28 22—25 19—22 Export varkens, geen aangevoerd. GORINCHEM, 26 September. Op de veemarkt was heden aange voerd 286 runderen, 2 nuchtere kalveren, 0 schapen, 0 lammeren, 412 biggen, 205 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f170260. Melk koeien f130f200. Kalf vaarzen f 100 190. Guiste vaarzen f6090. Pinken f5070. Nuchtere kalveren f58. Schapen f Lammeren f Overloopers f810. Biggen f37. BREDA, 26 September. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 206 stuks vee, t. w. 76 stuks hoornvee en 130 biggen. Pryzen Kalf koeien f 140.tot f 200. Kalfvaarzen f 120.tot f 170. Biggen f 6.tot f 8. Per pond geslacht lekwal. 2e kwal. 3ekwal. Vette vaarzen 2831 2427 Vette koeien 24—28 2024 Stieren 1823 De handel in vet vee was goed. De prijzen bleven vrijwel op pail. De goed- soortige beestjes waren williger. Het drachtig vee ging beter van de hand. De biggenhandel was vaster. ROTTERDAM, 27 September. Op de veemarkt waren heden aange voerd 215 paarden, 19 veulens, 900 ma gere en 890 vette runderen, 210 vette kalveren, 779 graskalv., 545 nuchtere kalveren, 239 schapen of lammeren, 0 overloopers of varkens, biggen, 8 bokken of geiten. Per x/g K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 1417| 2628 3133 Ossen 17—18 22|—25 27—30 Stieren 1518 2022 24 26 Graskalveren 1216 Vette kalveren 30—35 37g—425 47£52| Per stuk Melkkoeien f 120 a f 230 Kalfkoeien f130 a f240 Stieren f 60 a f300 Pinken f 40 f 85 Graskalveren f 20 a f 40 Vaarzen f 80 a f 125 Werkpaarden f 100 f 280 Slachtpaarden f110 f160 Veulens f 60 k f120 Hitten f 40 a f 70 Biggen f af Nuchtere fokkalv. f 8 a f 16 id. slachtkalv. f 4 a f 7.50 Biggen per week f k f HEUSDEN. De heer Punt, marechaussée der brigade Terneuzen, is overgeplaatst naar de brigade alhier. Onze vroegere stadgenoot de heer F. Hilwig, slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het 2e doctoraal examen diergeneeskunde. 28 Sept. Klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.87| per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren 4|5 ct. per stuk. AALBURG. Heden (Woensdag) hoopt Ds. Lamain des avonds om half zeven (O.T.), voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. Op de j.l. gehouden vergadering van den Ring „Altena Zuid" der Geref. Jongel.-vereen. werd tot Bestuurslid ge kozen, de heer C. M. Pouli alhier. De heer A. A. Romijn, alhier, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het politie-diploma. AALST. De herijk van maten en gewich ten voor deze gemeente zal plaats heb ben op Dinsdag 4 October 1932 van 1012 en van 13 uur, in een lokaal van de Openbare Lagere school alhier. In ditzelfde lokaal zal de herijk op 3 October a.s. geschieden voor de Ge meente Nederhemert. ANDEL. Voor het Comité van Winter- lezingen alhier zullen a.s. winter de vol gende sprekers optreden 26 October, de heer P. M. Legène. 24 November, Ds. v. d. Vliet. 21 December, Ds. Bartlema, 25 Januari, Ds. Krop. 23 Februari, Ds. Van Arkel. We vernemen, dat tot sluismeester aan de Wilhelminasluis alhier is benoemd de heer De Vries uit Gorinchem. De gehouden bloempjes-collecte ten bate van het N. V. Z. te Den Haag, heeft in deze gemeente opgebracht f 30,54 en voor dit doel in couvert overhandigd een bedrag van f 40.90. BRAKEL. Naar we vernemen zijn er bij het vee van den landbouwer v. d. L. alhier, verschijnselen waargenomen, die dui den op het aanwezig zijn van de be smettelijke ziekte schurft. CAPELLE. In den Ring 's Grevelduin-Capelle zullen begin October, in verband met het vertrek van Ds. Fokkema uit Sprang naar Amstelveen, niet minder dan 5 Ned. Herv. Gemeenten vacant zijn en wel die te 's Gravenmoer, Waspik, Capelle, Loon- schendijk en Sprang. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Neufvilles, met den volgenden uitslag: E. Haverhals, 1, 2, 26; A. Versteeg Az., 3, 42 13, 22 W. Man- demakers, 4, 14P. Verhagen, 5, 28, 31 M. de Jong, 6, 16; G. Treffers, 7, 8, 10; J. v. Doornik, 9, 11, 17 C. Verhagen, 16, 30 L. de Haan, 18 A. Vèrsteeg, 19, 20, 21 P. Nieuwenhuizen, 23 W. Versteeg, 24, 25 C. Rozenbrand, 27 en A. Klootwijk, 29. Onze vroegere dorpsgenoot Mr. A. W. Verheijden, thans advokaat te Amsterdam, heeft dezer dagen met gun stig gevolg het 2e gedeelte van het notarieel examen afgelegd. Toewijzing der tot de lichting 1933 dezer gemeente behoorende dienst plichtigen is als volgt: Toegewezen aan Comp. Hospitaal soldaten te Breda tijdv. 110 Febr. 1933 A. Waarts; Korps Genietroepen te Utrecht tijdv. 1625 Febr. 1933 E. M. v. Campen; 17e Regt. Inf. te Venlo tijdv. 16—25 Maart 1933 J. W. C. Qee- nen, J. D. v. Oversteeg, A. C. Paa- pen en M. Tactor; 17e Regt. Inf. te Venlo tijdv. 1625 Juli 1933 J. v. d. Hoven en C. H. Klaasse; 3e Regt. Veld Art. te Breda tijdv. 110 Sept. 1933 P. de Rooy; 17e Reg. Inf. te Venlo tijdv. 110 Oct. 1933 C. H. v. Caem, J. Kluytenaar, J. Mayers, B. A. Middel koop, G. C. Paans, C. A. Quirijns, D. de Rooy, F. Tactor en C. D. Ver hagen; 17e Regt. Inf. te Venlo tijdv. 110 Dec. 1932 (onderofficiersopl.) H. P. Dekkers. DUSSEN. Zaterdag 1 October zal in de R.K. Jongensschool te Dussen de win- tercursus in teekenen voor jonge vak lieden weer een aanvang nemen. Men moet zich daarvoor aanmelden als leerling voor 1 October. HEDEL. Zaterdagmiddag twaalf uur had hier wederom een auto-ongeval plaats. Toen het 4y3-jarig zoontje van den bakker en winkelier C. Pardoel plotseling den dijk overstak werd hij geraakt door een pas» seerende auto, die gelukkig niet snel reed en spoedig tot stilstand kon worden ge bracht. Spoedig was de»gem.-geneesheer aanwezig, die beenbreuk constateerde. Den chauffeur treft in dit geval geen schuld. KAATSHEUVEL'. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier werd aanbesteed de bouw van een woonhuis met café voor rekening van den heer H. C. de Louw. Ingeschreven werd als volgt: A. J. den Teuling, Waalwijk f6350 J. den Teuling, Waalwijk f6228 P. de Grauw, Waspik f5545 A. M. Vermeeren, Loon op Zand f 5475 C. J. Kolsteren, Kaatsheuvel f5411 C. den Teuling, Kaatsheuvel f5349 A. Kleijngeld, Kaatsheuvel f5300 P. Kramer, Genderen f5120 H. A. Moolenschot, Kaatsheuvel f5050 M. v. Campen, 's Greveld. Capelle f 4940 A. Rozenbrand, idem f4897 L. Fitters, Waspik f4894 Gebrs. Brekelmans, Kaatsheuvel f4695 Gebrs. Brekelmans, Sprang f 4647 Kleijnloog en v. Oversteeg, Vrijh. Capelle f4624 Gunning volgens bestek. NEDERHEMERT. Ten bate der Zondagsschool al hier wordt een verloting gehouden, waarvan de trekking zal plaats hebben op een nadojr te bepalen datum. De loten zijn verkrijgbaar bij mej. J. H. Knoop a 25 ct. per lot. OUDENDIJK. Van heinde en ver was men Zaterdagavond naar hier gekomen, tot bijwoning van het concert van het fanfarecorps „Kunst na Strijd" alhier en „Juliana" van Uitwijk, welke corpsen beiden onder leiding staan van den heer C. G. van Dijk te Almkerk Met genoegen luisterde het publiek naar de verschillende nummers, welke door deze corpsen elk afzonderlijk en daarna gecombineerd, werden uitgevoerd. Nog meer steeg echter de belangstel ling, toen „The Hoppv Band" uit Wou- drichem, een clubje muzikale jongens, de tent betraden. Onder doodsche stilte, zelfs de natuur werkte hieraan mede, zette de club, onder leiding en met medewerking van den heer B. de Joode, het eerste nummer in en oogstte daarmede veel bijval. Ver schillende nummers volgden, niettemin bleef de aandacht gespannen, zoodat hun eerste optreden voor publiek een waar succes werd. Tijdens het concert werd door enkele jonge dames bloempjes ten verkoop aan geboden, hetwelk ruim f21.opbracht. Ondanks de groote drukte had alles een ordelijk verloop. SPRANG. A.s. Zaterdag zal de bibliotheek van den Chr. Volksbond voor het publiek worden opengesteld. Daar een reeks nieuwe boeken zijn aangekocht, zal ook dit seizoen de belangstelling zeker niet minder zijn dan vorige jaren. Zaterdagmiddag 4 uur zal het fanfarecorps „Sirene" een muzikale wan deling door het westelijk deel der gemeente maken. Bij deze gelegenheid zullen bloempjes voor het pl. crisis-comité ver kocht worden. A.s. Zondagavond hoopt Ds, Fok kema van de Ned. Herv. Gemeente af scheid te nemen. Bij zekere H. M. ontstond in de keuken een begin van brand. Door het flink optreden der dochter met behulp der buren, wist men het vuur te blusschen. UITWIJK. Een ossenkop van één pond. Nou, zal de lezer zeggen, een ossen kop van één pond, dan zal den os niet veel bijzonders wezen. Toch wel in dit geval, de landbouwer A. v. d. Stelt alhier, plukte dezer dagen een appel, genaamd „Ossenkop" welke het res pectabele gewicht vertegenwoordigde van één pond. Naar men uit vertrouwbare bron verneemt, is het met den fruithandel op het oogenblik niet vlugger, maar merkbaar lusteloozer. Met den aardap- pelhandel eveneens treurig, men biedt voor de Eigenheimers, puike kwaliteit, 80 cent per 70 Kilo; Bravo's zijn wat hooger in prijs tot f 1.50. De Wets en Bevelanders en Roodster geen vraag. WELL. Bij de gehouden verpachting van bouwland op Donderdag 22 September, hebben de perceelen gemiddeld de helft minder opgebracht. WAALWIJK. Maandag 30 'October hoopt de schoolvereen. ,Een school met den Bij bel" alhier in het zaaltje voor Chr. —O— VERDUISTERING.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2