CHTB0HTK8AGEII KEURIGE AFWERKING Voetbalsport. CONCERT Plaatselijk Nieuws. VROOM..PRE E5M AN N~J Bekendmaking DEN BOSCH EINDHOVE» OEN BOSCH EINDHOVEN 5C M fcIN MOORDAANSLAG OP ZIJN SCHOONVADER. De 41-jarige koopman F. S., wonen de te Echt in het woonwagenkamp aan de Pepinusbrug, is door de poli tie aangehouden en naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag op zijn schoonvader W. L. door dezen met een bijl op het hoofd te slaan. De bijl werd door de politie in be slag genomen. o INBRAAK IN 'N POSTKANTOOR. Door het uitsnijden van een ruit hebben dieven zich toegang verschaft tot het postkantoor te Reuver. De post bode L. Augustus ontdekte 's morgens vroeg de inbraak en waarschuwde on middellijk den directeur. Ofschoon de brandkast geforceerd was, is het den dieven niet gelukt deze te openen. Op het postkantoor was alles overhoop gehaald. Voor zoover men heeft kun nen nagaan, is er slechts een klein be drag aan geld, dat niet in de brandkast was opgeborgen, ontvreemd. De mare- chaussée te Reuver stelt een onder zoek in. o Men meldt uit Veghel: De arbeider M. Koppens geraakte per rijwiel in het water der gemeen tehaven, ter hoogte van de Haven straat. De ongelukkige zonk onmiddel lijk. Direct toegeschoten hulp mocht niet meer baten. Na een kwartier dreg gen haalde men zijn lijk op. Het slacht offer laat een vrouw met drie minder jarige kinderen achter. In den nacht van Zaterdag op j Zondag eindigt de Zomertijd. Men denke er dus aan, om Zaterdag avond voor men zich ter ruste be geeft, het uurwerk één uur terug i te zetten. HEUSDEN. De uitslag der op Zaterdag 24 Sep tember gehouden seriewedstrijden, uit geschreven door de v.v. P.S.V. is als volgt: L.O.N.G.A. (Heusden) - P.S.V. (Heusden) 30. B.S.V. (Besoijen) Sparta (Capelle) 2—2. Na penalty's genomen te hebben, wat wederom gelijk spel opleverde, be sliste het lot ten voordeele van B.S.V. In de eindfinale kwam B.S.V. tegen L.O.N.G.A. welke wedstrijd door B.S.V. werd gewonnen, waardoor B.S.V. de le en L.O.N.G.A. de 2e prijs behaalde. De uislag der op Zondag 25 Sep tember gehouden seriewedstrijden is als volgt: Heusdensche Profs (Heusden Ju liana II (Heusden) 10. Juliana (Heusden) V.F.C. (Vught) 6—0. Alzoo kwam Juliana II uit tegen V.F.C., welke wedstrijd door V.F.C. werd gewonnen met 41 en Juliana I tegen Heusdensche Profs welke wed strijd werd gewonnen door Juliana I met 40. Juliana I behaalde dus den le prijs, Heusdensche Profs 2e pr., V.F.C. 3e pr., Juliana II 4e pr. Een afmattingswedstrijd werd ge speeld tusschen V.O.V. (Hedikhuizen) en P.S.V. II, welke door V.O.V. werd gewonnen met 50 en voa,r welke wedstrijd een zilveren tak beschikbaar was gesteld. Zondag a.s. gaat „Juliana I" naar Baardwijk en speelt aldaar hare eerste competitiewedstrijd tegen „Baardwijk II". „Juliana I" komt n.l. uit in de 4ste klasse afd. 4 A B.V.B. We wenschen haar a.s. Zondag en in de verdere com petitie veel succes. Zondag a.s. zal het eerste elftal der voetbalvereeniging „P. S. V." alhier een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen „B V.V." uit Besoyen. Aanvang om 4 uur. CAPELLE. Beide elftallen van „Excelsior" spelen a.s. Zondag hun eerste competitie wedstrijd in dit seizoen. Het le elftal speelt voor de Ille klasse N.V.B. te Oosterhout tegen de vereeniging van dien naam, terwijl het tweede elftal voor de Iste klasse B. V. B. te Besoijen speelt tegen „R. W. B." WERKENDAM. As. Zaterdag zal een voetbal wedstrijd gespeeld worden door een vereeniging uit Heusden en „W.V.V. I" alhier. „W.V.V. 11" zal dan deelnemen aan de seriewedstrijden te Dalem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HEUSDEN, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 22 September 1932 in werking is getreden art. 41bis der Algemeene Politieverordening dezer gemeente, luidendê als volgt Het is verboden, zonder schrifte lijke toestemming van Burgemeester en Wethouders, voorwerpen of waren van welken aard ook, met uitzonde ring van gedrukte stukken, hetzij op of aan den openbaren weg, hetzij aan de huizen, te koop aan te bieden of daarmede te venten. Deze bepaling is niet van toepassing op inwoners der gemeente en op per sonen, die hunne waren alleen verkoopen aan winkeliers. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN, Burgemeester. A. DE HAAN, Wethouder. te geven door de FANFARE DER H. FAMILIE Dir. dhr. W. v. Heivoort, Nieuwkuijk. (Tot sluiting der zomerconcerten) op ZATERDAG 4 OCTOBER 1932, des avonds om 7.30 uur op de muziektent. PROGRAMMA 1. Sympathie, Marsch. 2. De Cannenburg, Ouverture, 3. Carmen, Fantasie. 4. En Exursion, Marsch. PAUZE. 5. K. L. M.-Marsch. 6. Elvira 7. Les Drayons de Villars. 8. Finale, HEUSDEN. Vrijdag 7 Oct. houdt de Damclub „V. D." een ledenvergadering in het Hotel „Het Wapen van Amsterdam", in welke vergadering o.m. ter tafel komt, de onderlinge competitie en er tevens plannen gemaakt zullen worden voor de viering van haar le lustrum, 't welk in de eerste maanden van '33 zal plaats vinden. Na afloop speelt de meester-dammer A. de Graag een simultaan-seance. Op Zaterdag 8 October a.s. zal te Gorinchem een vergadering worden ge houden van de werkcommissie uit het Comité van Actie inzake het verkrijgen van moderne verkeerswegen in het Land van Heusden en Altena De voorberei dende werkzaamheden voor den aanleg van een weg vanaf den Bandijk in Wer kendam (ongeveer 200 meter ten Westen der nieuwe Haven) tot aan den Werkschen dijk nabij de Israël, begraafplaats zijn reeds in een gevorderd stadium van voor bereiding en zullen binnenkort in een vergadering van het geheele comité aan de orde worden gesteld. Naar wii vernemen heeft de EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen. met ingang van i Januari a.s. ont slag gevraagd als Secretaris dezer gemeente. De heer v. Eggelen werd in 1884 als zoodanig benoemd en heeft deze betrekking dus circa 40 jaren waargenomen. In de Woensdagavond gehou den vergadering van 't Heusdensche Mannenkoor is besloten te ontbinden, wat velen zullen betreuren. De Moeder- en Bakercursus, uitgeschreven door het „Groene Kruis" alhier, begint Woensdag October met twaalf deelneemsters. Zij, die zich hierbij nog zouden wil len aansluiten, worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk op te ge ven bij de secretaresse van bovenge noemde vereeniging. De groote Intern, muziek- en zangwedstrijden .welke alhier worden gehouden in het R. K. Vereenigings- j gebouw 15 en 16 October a.s. zal Zaterdag 1 5 October officieel worden geopend door den EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen, burgemeester al hier. Aan deze wedstrijden nemen meer dan 100 deelnemers deel. o.a. 86 solisten, 7 duo's. 1 septet. 8 kwartetten, waaronder drie dubbel- mannenkwartettèn uit Eindhoven. Dinther en Valkenburg en twee ba riton- en twee tenorzangers. Voor de liefhebbers van zang en muziek staan genotvolle dagen te wachten. A. W. v. d. NAT, Sleeuwijk. De heer A. W. v. d. Nat, herdenkt morgen 1 October het feit, dat hij voor 121/g jaar tot Directeur van de Chr. Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem" te Rijswijk werd benoemd. ALMKEKK. In verband met de crisisvar- kenswet, moet v. voorgenomen huis slachting, 8 dagen van te voren ken nis worden gegeven, bii de Ned. var kenscentrale. Formulieren hiervoor zijn ten gemeentehuize alhier, ver krijgbaar. Met aanvankelijk 31 leden werd te Ippelschendijk (Gem. Alm- (kerkl een Chr. Gem. zangver. op gericht onder de naam van „Con- amore". Tot directeur dezer vereeni ging werd benoemd de heer H. Ro- mijn alhier. Dinsdagmorgen sloeg een 2- tal paarden, bespannen voor een wa gen van den heer de Jong alhier, bestuurd door zijn knecht v. d. H.. plotseling op hol, met het gevolg, dat de bestuurder er af viel en de wielen over zijn beenen kreeg, ge lukkig wist de heer K. de dieren tot staande te brengen. Naar we ver nemen is de toestand v. d. bestuur der redelijk wel. Tot bestuurslid van de Herv. knapenvereeniging alhier, werd ge kozen de heer A. Paans. J.l. Woensdagmiddag hield de Ring „Altena" van Herv. meisjes- vereeniging, onder leiding van mej. Dekker van Sleeuwijk presidente de zer Ring in de Herv. kerk alhier, een vergadering. Na opening en het lezen der notulen werd door zuster Harshagen alhier, een inleiding ge geven over Joh. I van 3 q tot 52. Hierna werden enkele liederen onder leiding j/an den heer Godschalk van Sleeuwijk ten gehoore gebracht, waarna een voordrachten wedstrijd plaats had, de jury hiervoor, bestond uit de heerends. v. Dingstee, Kruit hof en Van Steijne beiden onderwijzer alhier. Als prijswinnaar kwamen in aanmerking, Mej. Adr. van Herwii- nen iste prijs, Mej. M. Verhoeven 2de prijs, Mej. T. v. Rijswijk 3de prijs en Mej. C. Swakhals een troostprijs. Na deze wedstrijd werd onder lei ding van de heer A. Geudeke. enkele zangnummers ten beste gegeven. Ook door de meisjesvereen. alhier en door de meisjesvereen. van Woudrichem werden eveneens enkele liederen ten fehoore gebracht. Hierna sloot ds. ucz3q uba u9§utz3t mi 33}ssuiq 'a 79 vers 1 deze gezellige middag met dankgebed. BABYLONIëNBROEK. Toen j.l. Dinsdag de landbou wer G. N. v. d. B. alhier, een wagen met aardappels van het land wilde halen viel plotseling het paard om ver, waarna het enkele oogenblik- ken later dood was. Voor genoem de een groote schadepost. CAP-'! - De j.l. gehouden collecte voor de Chr. school aan de Loonschendijk heeft opgebracht f17,88. Door den kerkeraad der Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk is tot consulent aangewezen. Ds. Slem per te Besoijen. GENDEREN. Daar de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk alhier, alleen des middags zal gehouden worden om 2 uur, zal de Zondagsschool dit maal des voormiddags gehouden wor den om 10 uur. SPRANG. Door de Ned. Herv. Meisjes vereen. op G.G. alhier, werd met het oog op haar vertrek naar Amstelveen, aan haar scheidende Presidente Mevr. Fokkema, als dank voor den verrich ten arbeid een blijk van herinnering, een prachtig cadeau, aangeboden, be staande uit een nikkelen theelichtje en dito theepot. Getroffen door deze blij ken van waardeering, werd de ver rassing dankbaar aanvaard. J.l. Dinsdag slaagde onze dorps genoot Jac. J. v. Zeist te 's Bosch voor het politiediploma. A.s. Maandag zal de ontspan- nings- en leeszaal van den Chr. Volks bond voor de jeugd weer geopend worden. -T.- ;j v-.'Ii. "•••-> Üï-V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2