Plaatselijk Meuws •Verslag der vergadering van den Raad der gemeente RIJSWIJK, gehouden op Woensdag 12 October 1932, des namiddags 3 uur. Voorzitter (tevens Secretaris) de Edel- Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vo rige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van de afd. Almkerk van het Groene Kruis, waarin gevraagd wordt subsidie voor het aldaar geves tigd consul atiebureau voor zuigelingen, het blijkt, dat deze instelling in een steeds grootere behoefte voorzie', ook uit de gemeente Rijswijk bezoeken ou ders met hun kinderen deze instel ing. B. en W. stellen voor, de gevraagde subsidie te verleenen. Wordt met .algemeene stemmen alzoo besloten. Schrijven van den A.N.W.B., even eens om subsidie. De Voorzitter erkent ook wel het nut van deze veereen., maar zoju met het oog op de gemeente-financiën wil len voorstellen, afwijzend te beschikken. Wordt met algemeene stemmen aldus besloten. Schrijven van Ged. St. betreffende wij ziging bouwverordening. Wordt met algemeene stemmen beslo ten, deze overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten te wijzigen. Vaststelling begrooting 1932. De Voorzitter zegt, dat hierin nog een kleine wijziging is gebracht. De Commissie van onderzoek, be staande uit de heeren van Herpen en Nieuwenhuizen,heeft het verwonderd, dat op deze begrooting niet een post is geplaatst voor een nieuw te bouwen gemeentehuis en vereenigingslokaal, daar dit reeds in den raad meermalen een punt van bespreking heeft uitge maakt. De Voorzitter wil deze aangelegen heid liever buiten de "begrooting om behandelen, voordat de raad in deze een beslissing neemt, zal een financieel overzicht noodig zijn. De heer Nieuwenhuizen vraagt na dere inlichtingen aangaande een post telefoon, welke op de begrooting voor komt en of het voornemen bestaat het gemeentehuis telefonisch aan te sluiten. De Voorzitter zegt ,dat dit niet de bedoeling is en nadere inlichtingen aan gaande deze post straks in geheime vergadering te zullen verstrekken. De heer van Herpen stelt vervolgens voor, de begrooting goed te keuren, welke hierna wordt vastgesteld op ont vangsten en uitgaven op den gewonen dienst op f 20.423.36, den kapitaaldienst op f694.78. Hierna wordt nog in den breeden besproken, het bouwen van een nieuw gemeentehuis en vereenigingslokaal. Het lid van Herpen zegt, van een aantal in deze gemeente bestaande ver- eenigingen toezegging te hebben, dat zij jaarlijksch een zeker bedrag, teza men ongeveer f100.willen bijdragen voor het gebruik van het lokaal. De heer Nieuwenhuizen zegt, dat het bouwen van een vereenigingslokaal een groot belang is voor de geheele ge meente, aan het vergaderen en uitvoe ring geven in het schoollokaal zijn steeds veel bezwaren verbonden. De heer van Herpen zegt, dat men om goedkoop te bouwen ook niet lan ger behoeft te wachten, want de ver schillende bouwmaterialen zijn nu niet duur. Algemeen is men van oordeel, beide gebouwen het 'best achter de school te kunnen plaatsen. De boomgaard aldaar is van weinig beteeken is. De Voorzitter zegt er van overtuigd te zijn, 'dat een nieuw secretarie en vereenigingsgebouw voor deze gemeen te waarlijk geen overbodige weelde zou zijn. In Andel bestaat ook een lokaal. B. en W. hebben er daar het beheer over, ook in deze gemeente zou hij, indien het tot stand komt, dit wenschen. De Voorzitter wijst er vervolgens op, dat er altijd nog onkosten zullefil komen, waarop men niet rekent, zoo als schoonhouden, licht en verwarming, enz. enz. De heer Nieuwenhuizen zegt, dat men alle vereen, voor eiken avond dat zij van het gebouw gebruik maken, een zeker bedrag voor dit doel kan laten betalen. De heer van Herpen zegt, dat het schoonhouden ook nu voor 't school lokaal steeds door de vereenigingen zelf wordt betaald. De Voorzitter stelt voor, dat B. en kW. binnen 44 dagen met een nader voorstel zullen komen, waarmede de raad accoord gaat. Rondvraag. De heer Nieuwenhuizen vraagt na dere inlichtingen betreffende mej. Smits die te Dalem verpleegd wordt, naar hij gehoord heeft, zou deze onder be handeling gesteld zijn van een arts uit Gorinchem, hetwelk voor de gemeente grootere kosten zou meebrengen. Wethouder Smits verklaart hier ook wel wat van gehoord te hebben, doch dit blijkt onjuist te zijn. De Voorzitter verklaart tot dusver hiervan niets te hebben gehoord en veronderstelt, dat de behandeling nog steeds door dr. Giesberts plaats heeft. De heer Nieuwenhuizen vraagt ver der of de werkzaamheden aan het Noorder-afwateringskanaal den gehee- len winter zullen voortduren. De Voorzitter zegt, wanneer men op aller medewerking mag rekenen, zoo als tot dusver het geval is, de werk zaamheden dezen winter wel voortgang zullen hebben en vermoedelijk wel tot het voorjaar zullen duren. Verder vraagt de heer Nieuwenhui zen of de georganiseerde arbeiders straks bij werkloosheid verplicht zijn aan deze werkverschaffing deel te ne men. De Voorzitter zegt, hierop nog geen definitief antwoord te kunnen geven. De heer v. d. Wetering vraagt of de tewerkgestelden bij de werkverschaf fing, wanneer hun werk wordt aange boden, verplicht zijn de werkverschaf fing te verlaten. Hij was om een der gelijk persoon geweest om bij hem te komen werken, doch deze weigerde, omrede dat hij bij de werkverschaffing niet gemist zou kunnen worden, ver klaarde hij. De Voorzitter, zegt, dat als regel geldt, dat arbeiders verplicht zijn de werkverschaffing te verlaten a's zij el ders werk kunnen krijgen, het verdient echter wel aanbeveling de benoodigde werkkracht een paar dagen te voren aan te vragen. De heer Lievaart zegt, dat het wen- schelijker ware geweest, de werkver schaffing een paar maanden te heb ben stop gezet, er is nu overal volop arbeid te verrichten en dan wist men zeker den geheelen winter werk te heb ben gehad voor de werkeloozen. De heer van Herpen zegt, best te kunnen begrijpen, dat de arbeiders noo- de de werkverschaffing verlaten, aange zien zij bij een boer meestal dit loon niet kunnen verdienen, vooral niet bij veel regenweer. De heer Nieuwenhuizen zegt, dat het ook in het belang der arbeiders is, dat het werk zooveel mogelijk naai den winter wordt verschoven, vooral als er nu ander werk is te bekomen. De Voorzitter zegt, dat dit zeker in het belang der arbeiders is en wijst er nog eens op, dat het plicht dei- arbeiders is de werkverschaffing te ver laten als hun werk geboden wordt. De heer Nieuwenhuizen vraagt ver der, waarom dit jaar niet is overgegaan tot verpachting van het vischwater „De Wiel", hij heeft vernomen, dat er nu Zondags reeds menschen uit Woudri- chem en Gorinchem komen visschen. De Voorzitter zegt, dat dit visch water vorige jaren verpacht is geweest voor de söm van f 25 per jaar, er zijn echter klachten gekomen van huur ders van het daarom gelegen bouw land, en ook in verband der water- loozing achten B. en W. wenschelij- ker niet tot verpachting over te gaan. Voorts heeft hij aan een 2-tal personen vergunning gegeven daarin op werk dagen te visschen. De heer van Herpen vraagt of er geen borden geplaatst kunnen worden met het opschrift „Kom der Gemeente". De heer Nieuwenhuizen vraagt of B. en W. hierin een besluit kunnen nemen, hoever de kom zal strekken. De Voorzitter zegt, dat tot plaatsing der borden zal moeten worden over gegaan, in den Bosch beslist men hoe ver die kom zal strekken. De heer 'Lievaart zag ook gaarne een maximum snelheid in de kom dei- gemeente vastgesteld. De Voorzitter zegt, dat die uitge strektheid zoo klein is, dat dit de moei te niet is. Hierna wordt de openbare verga dering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting. IIEUSDEN. SOLISTEN-CONCOURS. t ANDEL'. AALST. ALMKERK. DRONGELEN. HAARSTEEG. NIEUWENDIJK. RIJSWIJK. SPRANG. Het solistenconcours, uitgeschreven door de fanfare der ,,H. Familie", mag in al le opzichten schitterend geslaagd heeten, zoowel wat deelname als regeling en ver loop betreft. Zaterdagmiddag om ongeveer half 3 werd het concours in tegenwoordigheid van den beschermheer der vereeniging den HoogEerw. Deken Wouters, den Eerw. Heer Maas, kapelaan, de leden van het eere-comité en eenige belangstellen den, door den Ed.Achtb. Heer H. J. y. Eggelen, Eere-Voorzitter geopend. Spr. begon iflet de aanwezigen welkom te heeten en zeide dat hij gaarne aan de uitnoodiging heeft voldaan om dit con cours te openen. Spr. hoopt dat de wei nigen die aanwezig zijn en de velen die nog zullen komen een aangenaam verblijf in Heusden zullen vinden. Spr. hoopt tevens, dat ook dit concours, als meerdere die hier zijn gehouden een regelmatig verloop zal hebben. De groote lijst van deelne mers stemt tot dankbaarheid en er blijkt uit, dat de muziek op alle plaatsen groote belangstelling geniet. Spr. acht dit een gelukkig verschijnsel, omdat er van de muziek een heilrijken invloed uitgaat, op den mensch. Orpheus uit de Grieksche fabelleer, oefende door zijn welluidende stem en zijn lier, waarmede hij zijn zang wist te begeleiden, een heilzamen invloed uit, niet alleen op de menschen, maar zelfs op wilde dieren die hij door zijn prachtig geluid temde. Ook heden gaat het niet anders, de muziek veredelt en beschaaft den mensch en er gaat grooteii invloed van uit, daar om moet men dankbaar zijn, dat de mu ziek op zoo ruime schaal wordt beoe fend. Spreker haalt een citaat aan uit een opstel van pater Vollaars, waarin deze zegt, dat muziek niet alleen den geest verrijkt, doch ook het gemoed vormt, het bewaart voor ruwheid en ge voelig maakt voor het schoone, voor het nobele en edel heroïsche. Spr. richtte vervolgens een hartelijk woord van wel kom tot de heeren juryleden, de heeren J. J. Hermans uit 's Bosch en Ant. M. van Leest uit Eindhoven. Spr. eindigde met den wensch dat het concours in alle opzichten zal mogen sla gen en de deelnemers en bezoekers aan dit concours en aan Heusden, aangename herinneringen zullen medenemen, waarop hij het concours voor geopend verklaarde. De heer v. Bladel, vice-president der fanfare dankte den Burgemeester voor zijn mooie openingsrede; hij bracht dank aan allen, die aan het voorbereiden van dit concours hebben meegewerkt en wenschte de deelnemers veel succes toe. Hierop ving het concours aan met No. 2, Jac. v. Loosdregt te Best, nummer 1 was nog niet aanwezig. De verschillende deelnemers legden hier op achtereenvolgens bewijzen van hun kunnen af en het mag gezegd er waren er onder, die blijk gaven, dat zij hun instrument volkomen meester waren en het ver in de edele muziekkunst hebben gebracht. Te ongeveer half elf sloot de heer v. Bladel met een kort woord dezen eer sten welgeslaagden dag. Zondagmiddag om 12 uur opende de Vice-President der fanfare, de heer v. Bladel den 2en dag en werd onmiddellijk met het concours 1 een aanvang gemaakt, want dezen dag moesten niet minder dan een 70-tal solisten hun krachten toonen. Voor dezen dag trad als jury op de heeren J. J. Hermans te 's Bosch, Ant. M. v. Leest te Eindhoven en C. J. M. Merkx alhier. Ook dezen dag had een schitterend verloop, het concours mocht zich beide dagen in een druk bezoek verheugen, maar vooral des Zondags was het be zoek zeer groot. Te ruim half 12 sloot de heer v. Bladel met een woord van dank aan jury, solisten, pianist de heer v. Heivoort uit Nieuwkuijk, die zeer ze ker evenals de juryleden een paar zware dagen heeft gemaakt. De fanfare der ,,H. Familie" en de Commissie die de regeling heeft gehad kan op een paar welgeslaagde dagen te rugzien en vooral de laatste- heeft alle eer van haar werk. Hieronder volgt de uitslag: ZATERDAG 15 OCTOBER. Afdeeling Uitmuntendheid/ Kwartet Boer, Sliedrecht, 135 p., 2e prijs. A. Zwaans, Kaatsheuvel, 163 p., Ie prijs. Eerste Afdeeling. P. Spuijbroek, Capelle, 171 p., Ie prijs. Duo Crescendo", Sliedrecht, 112p. 3e pr. Tom Burmanje, Waalwijk, 197 p., Ie pr. met lof der jury. G. G. Wooring, Kaatsheuvel, 204 p., Ie prijs met lof der Jury. Tweede Afdeeling. P. Timmermans, 's-Gravemoer, 138 p., 2e prijs. Jac. v. Loosdregt, Best, 162 p. Ie prijs. Jos. v. d. Berk, 136 p. 2e prijs. Fr. v. d. Berk, Best (11 jaar), 141 p., 2e prijs. A. H. Spierings, Capelle, 117p. 3e prijs. C. Quirijns, Capelle, 135 p., 2e prijs. J. v. Tilburg, Wijk, 139 p., 2e prijs. P. A. de Graag, Wijk, 180 p., Ie prijs. Jac. v. d. Mooren, Wijk, 160 p., Ie pr. H. van Loon, Wijk, 207 p., Ie prijs, met lof der jury. J. Schouten, Wijk, 138 p., 2e prijs. B. A. v. d. Pol, Wijk, 199 p., Ie prijs, met lof der jury. Kwartet „Crescendo", Sliedrecht, 163 p. Ie prijs. Antoon Borsje, Heusden, 139 p., 2e pr. M.' Pullens, Baardwijk, 135 p., 2e prijs. G. J. v. Koolwijk, Dreumel, 135 p., 2e pr. Derde Afdeeling. Kwartet Kaatsheuvel, 151 p., Ie prijs. L. v. Gulik, Kaatsheuvel, 153 p., Ie prijs. C. v. Gulik, Kaatsheuvel, 142 p., 2e prijs. H. Hoevenaars, Kaatsheuvel, 132 p., 2e pr. W. v. Zeist Az., Kaatsheuvel, 135 p. 2e pr. L. C. Molengraaf Azn., Capelle, Vaart kant, 153 p., Ie prijs. Kwartet, Capelle, 157 p., Ie prijs. P. Molegraaf, Capelle, 153 p., Ie prijs. Duo A. H. Spierings en P. Spuijbroek, Capelle, 166 p., Ie prijs. P. Christ, Capelle (12 jaar), 115 p., 3e prijs. W. Roza, Wijk, 141 p., 2e prijs. D. Bleijenberg, Wijk, 157 p., Ie prijs. Joh. Millenaar. Wijk, 114 p., 3e prijs. P. Bouman, Wijk, 157 p., Ie prijs. P. de Bruijn, Wijk, 136 p., 2e prijs. Harmonie „.Crescendo", Sliedrecht, 133 p., 2e prijs. Septet Crescendo", 142 p., 2e prijs. Hoogst aantal punten van den dag, H. van Loon, Wijk. ZONDAG 16 OCTOBER. Superieure Afdeeling. H. v. d. Braak, Zaltbommel, 208 p., Ie prijs met lof der Jury. R. J. M. Waelput, Wagenberg, 197 p., Ie prijs met lof der Jury. J. v. He'voort, Nieuwkuijk, 173 p., Ie pr. Eere-Afdeeling. Jos Snijers, Geertruidenberg, 139 p., 2e pr. J. M. v. Loon, Nieuwkuijk, 188 p., Ie pr. Afdeeling Uitmuntendheid. G. A. v. Londen, Utrecht, 137 p., 2e prijs. A. de Goeij, Uden, 141 p., 2e prijs. Mart. v. d. Ven, Uden, 147 p., Ie prijs. L. Brands, Loon op Zaïd, 170 p. Ie pr. P. de Jong, Udenhout, 184 p., Ie prijs. Dubbel Mannenkwartet „Geuldal's Echo", Valkenburg, 205 p., Ie prijs met lof der Jury. P. Buijs, Herpt, 164 p., Ie prijs. Eerste Afdeeling. W. A. Driessen, Made, 140 p., 2e prijs. C. Bouwens Czn., Raamsdonksveer, 165 p., Ie prijs. G. IJpelaar, Loon op Zand, 175 p. Ie pr. Duo L. Brands en W. v. Iersel, Loon op Zand, 199 p., Ie prijs met lof der Jury. P. A. Peijnenborgh, Udenhout, 139 p., 2e prijs. P. Hendriks, Valkenburg, 181 p., Ie prijs. P. Heijmans, Nieuwkuijk, 124 p., 2e prijs. Duo Arn. v. Engelen en A. Kuijs, Vlij men, 153 p., Ie prijs. Tweede Afdeeling. Hendrik Consemuller, Nieuw-Borgvliet, Tuba, 134 p., 2e prijs. W. v. Beek, Haarlem, 133 p., 2e prijs. Th. van Hoeven, Haarlem 133 p., 2e prijs. Fr. v. d. Linde, Veghel, 138 p., 2e prijs. Th. P. Peereboom, Veghel, 129 p., 2e pr. W. Peters, Veghel, 127 p., 2e prijs. Th. P. Peereboom, Veghel, 156 p., Ie pr. W. Peters, Veghel, 131 p., 2e prijs. H. v. d. Krommenacker, Uden, 157 p., Ie prijs. A. v. d. Cruijsen, Mill, 137 p., 2e prijs. C. v. Gompel, Veldhoven, 153 p., Ie prijs. Duo G. A. Schoonis Hzn, en H. Tim mermans, 196 p., Ie prijs met lof der Jury. Dubbel Mannenkwartet „Etos", Eindho ven, 165 p., Ie prijs. H. v. Zon, Vlijmen, 153 p., Ie prijs. A. v. d. Wiel, Vlijmen, 153 p., Ie prijs. H. v. Kuijk, Vlijmen, 166 p., Ie prijs. J. A. v. d. Bosch, Vlijmen, 183 p., Ie pr. Derde Afdeeling. P. J. de Koning, Utrecht, 159 p., Ie pr. Th. v. d. Burgt, Veghel, 155 p., Ie prijs. A. v. d. Krommenacker, Uden, 156 p., Ie prijs. H. de Groot, Uden, 159 p., Ie prijs. J. de Groot, Uden, 150 p., Ie prijs. Ant. de Grgot, Uden (10 jaar), 144 p., 2e prijs. Mart. v. d. Hoogenhof'f, Mil, 109 p., 3e prijs. J. de Wijs, Made, 118 p., 3e prijs. P. v. Alphen, Made, 169 p., Ie prijs. J. de Vries, Raamsdonksveer, 111 p., 3e prijs. J. Verschuren, Raamsdonksveer, 124 p., 3e prijs. P. Verschuren, Raamsdonksveer, 112 p., 3e prijs. H. Verschuren, Raamsdonksveer, 167 p., Ie prijs. J. Liebregts, Veldhoven, 139 p., 2e prijs. H. Hanegraaf, Rosmalen, 140 p., 2e prijs. P. Vos, Rosmalen, 117 p., 2e prijs. P. van den Nieuwendijk, Rosmalen, 131 p., 2e prijs. L. v. d. Liefvoort, Hintham, 133 p., 2e prijs. Joh. v. Schijndel, Helvoirt, 156 p., Ie pr. H. van Zon, Helvoirt, 114 p., 3e prijs. C. de Laat, Helvoirt, 115 p., 3e prijs. H. J. Brok, Oudheusden, 157 p., Ie prijs. Dubbel Mannenkwartet „Onder Ons", Dinther, 129 p., 2e prijs. P. v. Herpt, Vlijmen, 154 p., Ie prijs. Hoogst aantal punten van den dag H. v. d. Braak, Zaltbommel met 208 p. Hoogst aantal punten van het heele concours, H. v. d. Braak, Zaltbommel. Hoogst aantal punten afdeeling hout, H. v. d. Braak, Zaltbommel. Hoogst aantal punten klasse koper, H. van Loon, Wijk met 207 punten. Hoogst aantal punten klasse zang, Dubbel Mannenkwartet „Geuldal's Echo" Valkenburg met 205 punten. Hoogst aantal punten kwartetten, zang, Dubbel Mannenkwartet „Geuldals Echo" Valkenburg. Hoogst aantal punten duo's, L. Brands en W. v. Iersel met 199 punten. In deze gemeente doet zich een geval voor van de besmettelijke ziekte dipheritus ten huize van J. Noorloos. De besmettelijke ziekte typhus heeft zich ge lukkig niet verder uitgebreid. De patiën ten zijn beterende. In deze gemeente wordt thans druk gewerkt voor aansluiting bij de op gerichte Vereeniging, welke zich ten doel stelt het in het leven roepen van wijk verpleging. Door verschillende personen worden de ingezetenen bezocht, teneinde tot aansluiting op te wekken. We verne men dat reeds veel personen als lid zijn toegetreden. Tot bestuurslid van het Noorder afwateringskanaal is naar we vernemen gekozen de Ed.Achtb. Heer A. D. v. d. Schans, alhier. Op Maandag j.l. had de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer G. D. v. Os. De heer van Os heeft in leve verschillende betrek kingen vervuld, o.a. was hij gedurende een reeks van jaren Wethouder der ge meente Poederoijen, lid v. d. Commissie van Provisoren van het Manhuisfonds en Poldermeester. Door het polderbestuur zijn de volgende dubbeltallen opgemaakt ter be noeming van vier hoofdingelanden voor den Dorpspolder Nieuwaal: 1. Bertus Haasakker en 2. Lambertus van Ooijen. 1. Willem Adrianus Maas; 2. Bernard Salomon Drievoet. 1. Gerrit Peter van Trigt; 2. Corne- lis van Ballegooijen Ezn. 1. Gerrit Adrianus van de Werken; 2. Nicolaas Sprong. Dezer dagen werd aan den Ip- pelschendijk (Gem. Almkerk) een Herv. Meisjesvereen. opgericht, onder den naam van „Bid en Werkt", met aanvankelijk 16 leden. Naar wij vernemen hoopt op 24 Nov. a.s. in „Concordia" voor de Herv. J. V. „Samuël" op te treden Ds. J. F. Röth van Zoetermeer-Zegwaart met het onderwerp„Krachtfiguren". Op den vanwege de Vereen. „Het Legerpaard" gehouden afstandsrit werd een vos van v. d. Schans alhier, No. 4 en een paard van denzelfden eigenaar No. 13. Op de banen van het kruisboog schuttersgezelschap „Onderlinge Vriend schap," gevestigd in café v. d. Loo, had een onderlinge ontmoeting plaats met viertallen van de volgende vereenigingen. De uitslag is als volgt: „Transvaalsche Boeren", Nieuwkuik, 173 p.; „Aldoende leert men", Herpt, 171 p.; „Rozenjacht" Vlijmen 171 p.; „De jonge Batavieren", Nieuwkuik 164p.; „Onderlinge Vriendschap", Haarsteeg 159 punten. De volgende ontmoeting zal plaats heb ben. op Zondag 13 Nov. op de banen van het kruisbooggezelschap „Al doende leert men", te Herpt, waar tevens dan de prij zen zullen worden uitgereikt. De heeren Z. Wijnands en J. Wisse slaagden te Utrecht voor de akte school raad met aanteekeningen. Tot bestuursleden van het man nenkoor „Onderling Genoegen" zijn ge kozen de heeren: Joh. de Graaf, Voor zitter; Jan v. d. Stelt Hz., 2e Voorz. J. v. d. Stelt Johz., Secretaris; Jan Morée, 2e Secretaris; M. Monshouwer, Penning meester; Jan Colijn, 2e Penningmeester; T. v. Hemert, Algem. Adjunct. Men denke er om, dat het vertrek van de post eenigszins gewijzigd is. De morgenpost vertrekt om 5 minuten voor acht, terwijl de avondpost vertrekt om tien minuten voor zes. Des Zondags ver trekt de post om 10 minuten voor 7. De heer J. v. Someren alhier, is gekozen tot bestuurslid van den Ring van afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld dat bij F. Baks alhier, een pompoen is gegroeid die het kolossale gewicht had van ruim 25 KG. Op uitnoodiging van de Afdeeling Sprang en Sprang-Capelle, van den Chr. Bouwvakarbeidersbond zal a.s. Donderdag avond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, optreden de heer de Korte te Breda. Spreker zal een uitzetting geven over de veiligheidswetten. Hedenmiddag zal bij de Ned. Herv. Gem. alhier, stemming plaats hebben voor 5 leden van het kiescollege. Het stem bureau houdt zitting in de consistorie kamer des nam. van 48 uur. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren: M. Nieuwenhuizen, J. de Jong Pzn., G. Vos, D. v. Caem en één vacature.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2