Éfessil dwingen nil tot koopen. 't Meest gezochte Kleedinghuis te Gorcum voor eiken stand en leeftijd. Plaatselijk Nieuws Zelfs de man met de kleinste Beurs ZIJ WAS ALTIJD MOE EN TER NEERGESLAGEN. Last van slechte spijsvertering. In drie maanden een gelukkige vrouw. Toen deze vrouw een nieuwe betrek king zocht, begreep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminde ren. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet a!s 43 uitzag en gaf haar de betrekking. Het geheele verhaal vertelt zij in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huis houdster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twee jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ik voelde me zoo ver moeid en terneergeslagen. Het was me onmogelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als een berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort gele den kreeg ik mijn betrekking hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, von den zij dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewektheid en goe den moed, ik schrijf het alles geheel toe (aran Kruschen Salts." L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, om dat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoe- veelhad bevat van de zes minerale zou ten, die Uw lichaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou ver schaffen indien U een gezond, beweeg lijk leven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw le ver en nieren aansporen tot beter func- tionneeren, zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme verdre ven wordt. Het aldus gezuiverde, ver- irïschte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kru schen Salts en begin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche dosis". Maak er een vaste gewoonte van en Uw inwendige organen zullen voortaan altijd goed functionneeren. Met den dag zult U zich opgewekter en flinker voelen, tot U de gezondheid tot in de vingertoppen voelt tintelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikste tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers jen drogisten duizenden flacons Kru schen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten fla con terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze groote proefpak- ken uitverkocht heeft. Adv. o— DE ZENDING IN HET GEDRANG Het Zendingsbureau te Oegstgeest postrekening No 6074 meldt Behalve de moeilijkheden, zorgen en zegeningen in het werk zelf, blijft als een loodzware last drukken de vraag hoe het einde van dit jaar zal zijn ten op zichte van de financiën. Eenerzijds hebben velen vermindering van inkomsten waartegenover staat een toenemende groei van het werk in Indië. Als er ooit een week van gebed toewijding een offer noodig is, is het wel dit jaar. In October moet terwijl wij dit schrijven nog f25.000.binnenkomen om gelijk te zijn aan deze'fde maand van verleden jaar. Maar is 't niet zoo, dat voordat wij ook deze maand nog veel van onze vrienden verwachten 't gebed en de toewijding moeten vooraf gaan Als 't daartoe komt hebben wij geen vrees. t Is ook niet in te denken, dat Christelijk Nederland afwijzend zal staan tegenover de vragen van Indië 1 Mogen wij zulks deze maand ook nog ervaren -O- EEN VAN DE WEINIGEN. De burgemeester van Barneveld, de heer J. Westrik, heeft aan den ge meenteraad medegddeeld, dat het is mo gen gelukken de gemeentebegrooting 4933 sluitende te maken, zonder eenige belastingverhooging, terwijl er een reser ve is van f72.000. Daarenboven is voor werkloozenzorg dit jaar een dubbel be drag uitgetrokken. o HET SPOORWEGPERSONEEL. Naar het Leidsch Dagblad verneemt, zal binnenkort bij de Ned. Spoorwegen al het personeel, dat den leeftijd van 60 jaar bereikt, gepensionneerd worden. Ten gevolge van dezen maatregel zal een groote afvloeiing van (ouder) personeel ffaats hebben. Van de 600 hoofdgeleiders en arbeider-remmers, die overcompleet zijn zullen 200 man bij den tramdienst ingedeeld worden, terwijl de andere 400 man bij weg en werken te werk gesteld zullen worden. HEUSDEN. A.s. Zondagmorgen 10 uur zal in de Evang Luth. Kerk alhier optreden Dr. H. J. Toxopeus. In verband met den feestdag Aller Heiligen op Dinsdag 1 November zal de heer Herman Caarls, Opticiën te 's-Her- togenbosch niet op aanstaande Dinsdag, doch op Dinsdag 8 November a.s. zitting houden. De aangekondigde advertentie voorkomende op pag. 3 van het 2e blad, komt dus te vervallen. Bij beschikking van den directeur- generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is, met ingang van 46 November, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier de commies bij de post-, telegraaf- en tele foondienst J. Abresch, thans directeur van het post-, telegraaf en telefoonkantoor te Lekkerkerk, Dinsdagavond werd de derde ronde gespeeld voor de club-competitie bij de damclub V. D. De uitslag was: A. DeurlooC. de Joode2—0; J. Deur- looJ. Pellekaan 0—2; Ger. Jonkers A. de Graag 02; J. Swagemakers A. Titters 2—0; G. Jonker—C. Bax 1—1. De stand na deze ronde is: gesp. gew. verl. rem. pnt. A. de Graag 3 3 0 0 6 J. Pellekaan 3 3 0 0 6 Ger. Jonkers 3 2 1 4 A. Deurloo 3 2 1 4 C. Bax 3 1113 C. de Joode 3 12 2 J. Swagemakers 3 12 2 J. Deurloo 3 2 11 A. Fitters 3—211 G. Jonker 3 2 11 i Was de palingvangst (peuren) den geheelen zomer onbeduidend, door het dikke water der laatste dagen is het peuren gped, ja zeer loonend ge worden. We hoorden reeds van een vanjgst van 40 pond, doch heden bracht er een circa 60 pond mee. Dinsdagavond j.l. hield de Heus- densche Fanfare, in de benedenzaal van den heer P. Verheij, hare 26e algemee- ne ledenvergadering. Tegenwoordig waren o.m. de Be schermheer Mr. C. W. van Ommeren en de Directeur, Joh. van Berkel uit Ammerzoden. De Voorzitter A. Bax, opende deze vergadering met een woord van wel kom, in het bijzonder tot den Be schermheer. De notulen van den Secretaris en rekening en verantwoording van den Penningmeester, werden onder dank zegging goedgekeurd, terwijl door het lid M. Wijnstekers namens de com missie van onderzoek, rapport over de kas en bescheiden werd uitgebracht, hetwelk alles netjes in orde bevonden was. Uit het verslag van den Penning meester Deurloo bleek, dat nog een batig saldo te boeken viel, terwijl hij dank bracht voor alle bijdragen, zoo wel van gemeentewege als Donateurs genoten en moedigde de leden aan ook in dezen tijd, waarin reeds velen hun financieel offer niet meer kunnen brengen, toch de vereeniging te blijven steunen waar het noodig is. De Voorzitter onderschreef deze woorden ook nog met betrekking tot 2 donateurs buiten onze gemeente, die ook dit jaar weer bereid waren, de vereeniging financieel van beteekenis te steunen. De aftredende bestuursleden uit de werkende leden, de secretaris Chr. Wijn stekers, de penningm. S. J. Deurloo en de comm. Joh. Reas, werden allen met meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in een vacature werd voorzien doo rhet benoemen van Adr. de Graag als Bibliothecaris. Het aftredende be stuurslid uit de kunstlievende leden, Dr. A. v. Gulik, werd eveneens her kozen, terwijl de vacature's ont staan door het bedanken van Joh. de Graag en D. M. v. Herwaarden,, na vooraf Art. II van het Regl. gewijzigd te hebben, niet meer werden aangevuld. Alle namen hunne benoemingen aan. Verzocht werd door een aantal leden om een tegemoetkoming te mógen ont vangen in de kosten voor deelname aan het solistenconcours te Haarlem, waar op gunstig werd beschikt. Besproken werd de a.s. te houden uitvoering en het komisch gedeelte te doen verzorgen door verschillende humoristen in den vorm van een wedstrijd met prijzen, vrij toegankelijk voor donateurs, voor niet-leden tegen betaling. Goedgevon den werd algemeen om in het voor jaar deel' te nemen aan een concours. Ook werd nog in het midden ge bracht de aanmerking van gemeente wege op de gehouden zomerconcerten. Besproken werd in hoeverre de Fan fare in deze niet aan hare verplichtin gen heeft voldaan, daar toch in het afgeloopen seizoen herhaaldelijk door plaatselijke omstandigheden de concer ten moesten worden verzet, t^wijl ook de bepaling van het aantal te geven concerten een punt van bespreking uit maakte. Er werd besloten in overleg met den Burgemeester en de zuster vereniging te treden, ook ten opzichte van de handhaving der orde bij deze concerten. Te ongeveer half elf sloot de Voor zitter met een woord van dank en op wekking deze zeer geanimeerde ver gadering. Onze pluimveevereen. heeft be sloten, dit jaar wederom eene tentoon stelling te houden voor onze stad en omgeving. De data zijn voorloopig vast gesteld op 14 en 15 Jan. a.s. ALMKERK. Naar wij vernemen heeft den heer J. P. Cornelis bedankt als ouderling der Herv. Gemeente alhier. As. Zondagmorgen hoopt Ds. Hakman een gedachtenisrede uit te spreken, naar aanleiding dat Ds. Bos, vroeger predikant alhier, thans 50 jaren dit ambt bekleed. ANDEL'. Tot bestuurslid van den ring „Altena" van Herv. Jongelingsver. in het land van Altena is gekozen de heer J. F. van Duist alhier. Tot plaatsvervanger de heer J. Bouman. AMMERZODEN. i De heer Mr. C. W. van Om- meren, Kantonrechter te Heusden, zal voor de afdeeling R.K. Boerenbond al hier, op Vrijdag 4 November a.s. een spreekbeurt vervullen over de cri sis-pachtwet. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel blijft het zeer kalm gestemd. Voor het goede handels- hooi besteedt men f8 k f9; voor stroo f6 a f 7 alles per 500 K.G. CAPELLE. Onder leiding van haar voor zitter den heer K. Alblas. kwam de A. R. Kiesvereeniging „Neerland en Oranje" in het vergaderlokaal aan het Bruggetje in een ledenvergade ring bijeen. Na gebed en voorlezing van 2 Thess. 2, heette de voorzitter de le den hartelijk welkom op de eerste vergadering in deze wintercampag- ne. In zijn openingswoord meende spreker niet allereerst te moeten be ginnen met gewag te maken van cri- sisnood en crisismaatregelen, maar voor alles te wijzen op de lichtzijde van onzen tijd met zoovele onver diende weldaden Gods. hetgeen met enkele sterksprekende feiten werd aangetoond. Naast den dank past \ech- ter ook de toon der verontmoediging, want de tijden zijn ernstig. Doordat enkeling en gemeenschap de leugen liever heeft dan de waarheid, voert God zijn bedreiging uit door ieen kracht der dwaling te zenden. De voorzitter wekt de leden dan ook krachtig op om het Anti Revolutio naire beginsel niet slechts te belij den, maar vooral nu te beleven. Ern stige beginselstudie is daartoe onmis baar. Maar alles kan slechts vrucht dragen, wanneer onze verwachting is van den Heere, die hemel en aarde gemaakt heeft. De notulen van de vorige ledenvergadering worden na voorlezing door den secretaris, den heer A. Metzke, onveranderd vastge steld. Van de ingekomen stukken wer den o.m. behandeld: a. Het concept voorstellen a, b en c Van het Centraal comité. Ten opzichte van voorstel p Verkiezingsmanifest werd besloten de eerstkomende Krieskringvergadering de overtuiging bij te brengen van de ongelijke belastingdruk van platte land tegenover stad en naar aanlei ding van het concept „Verkiezings reglement". om Dr. H. Colijn als lijstaanvoerder te doen aanwijzen voor alle lijsten en beide voorstellen, zoo mogelijk, in te dienen op het Centraal Convent. Het bestuursvoorstel om te komen tot oprichting van een Anti Rev. Propagandaclub werd na ampele be spreking met algemeene stemmen aanvaard. Zeer spoedig zal nu een openbare vergadering worden belegd, alwaar behalve de leden der kiesver eeniging, ook de leden der jeugdver- eenigingen zullen worden uitgenoo- digd. De heer G. J. v. Willigenburg uit Sprang, bestuurslid der A. (R. P. C. afd. 's-Hertogenbosch. heeft zich bereid verklaard deze aangele genheid alsdan nader toe te lichten. Tenslotte werd voorgesteld den Ar R. vertegenwoordiger in den Raad te verzoeken in het vervolg een iaar- lijksch overzicht te willen geven Van hetgeen door den raad werd verricht en speciaal welk aandeel de A. R. fractie hierin heeft gehad. Aangezien de heer H. Kerst niet aanwezig was. werd dit punt aangehouden tot hen volgende vergadering. Hierna werd deze zeer gean- nimeerde vergadering met dankzeg ging beëindigd. DONGEN. Tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, is benoemd de heer J. C. Bitter. DUSSEN. A.s. Maandag. 31 October, hoopt Cand. v. Barneveld van Veenendaal, be roepen pred. der Herv. Gemeente een bezoek te brengen aan deze gemeente. (Hank). Zondag 23 October speelde in het vereenigingsgebouw alhier, de hr. Adr. Simonis alhier, 'n simultaan par tij dammen tegen 9 spelers uit Hank. Gewonnen werden door hem 6 (par tijen, 2 partijen verloren en 1 re mise. De biljartclub „Het Groene Laken" gevestigd bij L. Pennings haalde op het biljartconcours gege ven bij A. v. d. Pluym Azn. 239 punten met vijftal. ELSIIOUT. Maandagavond vergaderden op het raadhuis de leden van den gemeen teraad en de voorzitters van de ver schillende plaatselijke vereenigingen om te komen tot een definitief huldigings comité van Dr. v. Seters. Algemeen was men van meening, dat dezen verdienstelijken geneesheer een waardige hulde diende te worden gebracht bij zijn veertigjarig ambts- jubilé. Het uitvoerend comité werd samen gesteld uit de volgende heeren: Voor zitter: P. v. Loon, voorzitter van het armbestuur; secretaris: F. v. Liempt, gemeentesecretaris; penningmeester: A. Willems, hoofd der school; leden: H. v. Hoorn, secretaris van het armbe stuur; I. Verhoeven, voorzitter van het Werkliedenverbond; H. Brok, vertegen woordiger van den Boerenbond; de heer J. Klijn, loco-burgemeester aan vaardde het hem aangeboden eere-voor- zitterschap. A.s. Zaterdag zullen de comitéleden gelden trachten in te zamelen om den jubilaris een passend huldeblijk aart te kunnen bieden. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is tot predikant beroepen Ds. H. H. van Ameide te Ouddorp. 's GRAVENMOER. De kloskant-vereeniging al hier, afd. van het Molenwiekje hield hare algemeene vergadering waarin overzicht gegeven werd van de toe stand der vereeniging. Door de alom heerschende malaise is het aantal be stellingen van kantwerk zeer vermin derd. Toch wordt door de centrale kloskant-vereeniging het Molenwiek je getracht de werksters nog zooveel mogelijk werk te verschaffen, door zooveel mogelijk nuttige kantwerk te laten maken als kraagjes, manchet ten enz. De penningmeesterresse gaf een overzicht over de financieelen toestand der vereeniging alhier en een commissie werd aangewezen tot het nazien der boekhouding met be scheiden uitgeloot werden twintig rentelooze voorschotbewijzen de num- Wij noodigen U uit tot een bezoek aan onze goed gevulde 'magazijnen, waar Uw Overjas of Jekker voor U of Uwe jongens gereed hangt. 5s==sasss!5!=s==!=5^5=—====!!!!==!!= kan nu bij ons een mooie degelijke Ulster koopen voor slechts f8 75, een warme jekker voor f6 50, een jongensulster voor f5.75, een broek voor slechts fl.50 ENZ. ENZ. Wij vergoeden bovendien Uwe reiskosten. rijzen BERGEI]K STUFKENS 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2