De dag begint goed Jfmtezilaiiti, Voetbalspo rt. Plaatselijk Nieuws. ONEERLIJKE POLDERONTVANGER. Voor de rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen den 67 jarigen H. J. v. d. O., ontvanger-griffier van ver schillende polders en wonende te Ter- neuzen, wien ten laste was gelegd, dat hij in totaal f17.300, toebehoorende aan de waterschappen of polders, heeft ver duisterd. Na het hooren der getuigen vorderde de officier van justitie tegen verdachte een gevangenisstraf van 1 jaar. De verdediger, mr. C. Tichelman uit Terneuzen, bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling en becretiseerde scherp het gebrekkige toezicht van de polderbesturen en van Ged. Staten en de provinciale ambtenaren. o DE SCHIETPARTIJ TE VEELE. De rechtbank te Winschoten heeft Geert D„ 18 jaar, landbouwer te Veele (Vlachtwedde) die 21 October j.l. terecht stond terzake van het lossen van revolver schoten, in den nacht van 1415 Juli j 1., op den reeds bejaarden E. Hazelhof, die op het erf van verdachte naar een gevluchte huisgenoote zocht, en die in den buik getroffen werd en later overleed, veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf. De eisch was acht maanden. O— VECHTPARTIJ TE JUBBEGA. Zaterdagavond heeft bij een vechtpartij te Jubbega zekere H. zijn tegenpartij K. een diepen messteek in den rug toege bracht. De onmiddellijk te hulp geroepen geneesheer constateerde een zeer ern stige wonde een der longen is geraakt. De toestand van het slachtoffer, dat niet vervoerd mag worden, is levensgevaarlijk. De dader, de 28-jarige H., is door de politie aangehouden en naar Heerenveen overgebracht. De aanleiding tot de vechtpartij moet gezocht worden in een verschil van mee ning omtrent het recht van toegang tot een weg, welke langs de weg van H. loopt. O MASSA-ONTSLAG. Bij de scheepswerf Piet Smit te Rot terdam is vrijwel het grootste deel van de arbeiders ontslagen en ook een be langrijk evenredig deel van het administra tief personeel heeft gedaan gekregen. De oorzaak hiervan is, dat belangrijk werk ten behoeve van de Vereenigde Scheep vaart Maatschappij en de Maatschappij Nederland, waar op men bij Piet Smit hoop had, Rotterdam voorbij is gegaan en in Amsterdam ter hand is genomen. O— DE MOORD TE BATAVIA. Aneta seint uit Batavia Mevr. Rijkhof, het slachtoffer van den moord te Batavia, zal Zondag worden begraven. Prof. Bonne heeft sectie verricht op het lijk. De dader is nog niet gevonden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de dader afkomstig is uit het Buitenzorgsche Batavia. Door het verhoor der omwonenden kan het vermoedelijk tijdstip van den moord worden vastgesteld. Vreemde geluiden werden gehoord, ook het aanslaan van den hond, doch gemeend werd dat de hond tegen de baboe te keer ging. De baboe had echter den vorigen dag ontslag gevraagd wegens ziekte van haar kind. AL TE BRUTAAL. Bij de Incassobank te Leiden vervoegde zich iemand met een wissel, groot f 380, welke de bank heeft uitbetaald. Later bleek de wissel valsch te zijn. Toen de man zich daags daarna opnieuw bij de bank vervoegde met een anderen wissel, groot f150, welke ook valsch was, werd hij door de politie, die ter stond was gewaarschuwd, gearresteerd. Het bleek te zijn, zekere P. H. uit Haarlemmermeer. ONTROUWE MAGAZIJNCHEF. Gedurende jaren haar patroon bestolen. De politie van het bureau Oppert te Rotterdam heeft proces verbaal opgemaakt tegen de 36 jarige mej. V. A. M., ge wezen magazijnchef van den engros-handel in wollen en zijden stoffen der firma R., aan de Vijverhofstraat. Gedurende eenige jaren zou zij zich hebben schuldig gemaakt aan de verduis tering van groote partijen stoffen ten nadeele dier firma, welke stoffen zij in hoofdzaak zond naar familie te Gelder- malsen. Deze familieleden verkochten de goederen dan weer of verwerkten ze. Bij een aldaar ingesteld onderzoek heeft de politie voor eenige duizenden guldens aan stoffen, welke ten nadeele der firma R. waren verduisterd, aangetroffen en in beslag genomen. o VIJFDUIZEND GULDEN ZOEK. Een looper van de N.V. G. H. Bührman's papiergroothandel te Amsterdam had Za terdagmorgen in het girokantoor een groot bedrag in ontvangst genomen. Om het te wisselen ging hij naar de Rotterdamsche Bankvereeniging, waar hij tot de onaan gename ontdekking kwam, dat hij vijf biljetten van duizend gulden kwijt was. De kans is niet uitgesloten, dat een zakkenroller zijn slag heeft geslagen. De gedupeerde heeft een belooning van f 500 uitgeloofd voor terugbezorgen van de biljetten, waarvan de nummers bekend zijn. o NOTARIS GEARRESTEERD. De Amsterdamsche notaris M., die Woensdag j.l. niet ter zitting was ver schenen van de Arrondissements Rechtbank te Amsterdam, waar hij ter zake van valsche verklaringen in een effecten trans actie moest terecht staan, en tegen wien sindsdien een bevel tot arrestatie was uitgevaardigd, is Zondagmiddag door per soneel van de Centrale Recherche te Amsterdam, in een woning te Wassenaar, waar hij vertoefde, gearresteerd. De notaris is naar de hoofdstad over gebracht, waar hij op het Hoofdbureau van Politie in arrest is gesteld. Hij moest daar den nacht doorbrengen in afwachting van zijn zaak, die nu deze Woensdag 1.1. door zijn vlucht moest worden uitgesteld, Maandag zal worden behandeld. De arrestatie is in samenwerking met de Wassenaarsche politie geschied ten huize van den heer D. voor wie zich tot gewoonte maakt de huid nè, het scheren met een weinig „Zij"-Crême in te wrijven. Geen branderig gevoel of naschrijnen meer, in tegendeel, Uw gezicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 20-30-45—75 ct. EEN RIJKE ARME. In Houthem overleed op hoogen leef tijd een man, die als arm bekend stond en door het Burg. Armbestuur en de publieke liefdadigheid werd onderhouden. Na de begrafenis werden honderden gul dens in de woning gevonden verborgen op de onmogelijkste plaatsen. De politie nam reeds het geld in bewaring en de familie nam geld mee naar huis. Dieven hebben ook nog de woning bezocht. Of zij iets gevonden hebben is onbekend. O— ERNSTIG MOTORONGELUK. Een ongeveer zestienjarige motorrijder, die Zondagmiddag, komende uit de richting van Het Kalfje op den Amsteldijk reed, is ongeveer halfvijf ter hoogte van Rozen- oord door nog niet vastgestelde oorzaak in slingerende beweging geraakt, waarbij hij van het rechter op het linkergedeelte van den weg kwam en daar een veer tienjarig meisje, dat op haar fiets reed, en uit de richting der stad kwam, omver heeft gereden. Zoowel de motorrijder als het kind vielen. Beiden zijn in zeer ernstigen toestand per auto van den G.G. en G.D. naar een der Ziekenhuizen ver voerd. De motorfiets is door de politie ter onderzoek in beslag genomen. O— WANDELAAR DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Zaterdagavond wandelde te Twello de heer Wansink met zijn echtgenoote op den Rijksstraatweg toen hij plotseling werd gegrepen door een vrachtauto. De ongelukkige was nagenoeg dadelijk dood. De bestuurder van de vrachtauto kwam uit zijn cabine, keek naar het geval en reed daarna snel door. Men heeft nog niet kunnen vaststellen wie de aanrijder was. O—- SLACHTOFFER VAN EIGEN ONVOORZICHTIGHEID. Zaterdagmiddag is de slagerszoon C Knappers te Roosendaal op de Bredasche Baan met zijn rijwiel gevallen. De jonge liet zich door een vrachtauto voorttrekken, hetgeen hem op een oogenblik noodlottig is geworden. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en sloeg tegen den betonnen weg. Met een zware hersenschudding en in bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. GRUWELIJK AUTO-ONGELUK BIJ BROMBERG. Een vreeselijk ongeluk heeft zich Vrij dagmiddag in de nabijheid van Bromberg voorgedaan. Een automobiel van een bier brouwerij overreed in de Ringkauerstrasse te Bromberg een ongeveer 65-jarige vrouw. De chauffeur trachtte te vluchten en doofde, om niet herkend te worden, de koplampen en de lamp waarmede het nummerbord van de auto verlicht werd. Met groote snelheid ging hij er van door, zonder te weten, dat de oude vrouw was blijven haken aan het chassis van de auto en dus meegesleurd werd. De chauffeur sloeg geen acht op het roepen van voorbijgangers, doch reed met groote snelheid verder door de straten tot hij eindelijk, na twee K.M. te hebben afge legd, stopte, het slgchtoffer uit haar nete lige positie bevrijdde en daarna verdween. In de Konradstrasse vond men het verminkte lijk van de vrouw. De chauf feur is nog steeds voortvluchtig, doch de politie arresteerde een persoon, die tijdens dezen vreeselijken rit naast hem in de auto had gezeten. O— DE VERKIEZING VOOR DEN DUIT SCHEN RIJKSDAG. Bij de Zondag jl. gehouden verkiezing voor den Duitschen Rijksdag werden ge kozen 575 afgevaardigden, tegen 608 in den ontbonden Rijksnag. De Nationaal- socialisten verliezen 35 zetels, de Sociaal- Democraten 12, de Communisten winnen 11 zetels. Volgens de niet officieele tellingen zijn bij deze Rijksdagverkiezing ongeveer 35.3 millioen stemmen uitgebracht De deel neming aan de verkiezing was dus aardig minder dan op 31 Juli jl„ toen ruim 37 millioen stemmen uitgebracht werden. De verschillende partijen zullen bij deze samenstelling krijgen zetels Nationaal Socialisten 195 (230) Sociaal-Democraten 121 (133) Communisten 100 (89) Centrum 60 (75) Duitsch-Nationalen en Shüringer Landbund 50 (37) Beiersche Volkspartij 11 (22) Duitsche Volkspartij 11 (7) Chr. Soc, Volksdienst 4 (3) Staatspartij 2 (4) Duitsche Boerenbond 2 (2) Economische Partij 1 (2) Wijnbouwers 1 (0) De dag van de verkiezing is overal rustig verloopen. Zaterdag hadden op ver schillende plaatsen botsingen plaats. HEUSDEN. Zaterdag speelde de v.v. L.O.N.G.A. een wedstrijd tegen De Zwaluwen uit Brakel. Beze wedstrijd, welke een prettig verloop had, werd door L.O.N.G.A. met 50 gewonnen. Zondag j.l. speelde „Juliana I" een competitie-wedstrijd te Waalwijk voor de 1ste klasse B. V. B. en wel tegen W. S. C. III" aldaar. Juliana speelde echter gelijk 22. Ruststand 1 0 voor W. S. C. III. Dat ze daar niet zoo ge makkelijk zouden winnen dat wisten de Oranje-Witten wel, doch met een beetje meer geluk hadden zij de 2 winstpunten mede naar Heusden kunnen brengen, daar het de laatste 2 minuten betrof en door een fout der achterhoede uit een corner de gelijkmaker werd gescoord. „Juliana I" dat nog ongeslagen is bezet nu de 1ste plaats in hare afdeeling, dank zij de nederlaag die R. W. B. II geleden heeft te Haarsteeg. R. W. B. II stond n.l. eerst aan den kop. Ziehier de stand a> bo c <u Oh "03 <X> o> bD 0 O CO lO O O O O 10 co r— O O lO O "pl ■r* CM O O CD CD co c* <M •r-i O CO CD i> C5 CM 0 ^7* CD 1 1 I 1 1 i 1 co CD O ID CM -T— rH O ^-1 CN O CM O O TH O O TH 0 (M CO CM «SH T-l O 0 CO CM CM M CM <M HH co CS d s. c. £3 .2 U OS os PQ w cn s-, OS "5 ►—5 03 co I-JH os cc <m 2Ë "35 C. O CAPELLE. Het le elftal van Excelsior speelde Zon dagmiddag voor de 3e klasse N.V.B. tegen Juliana I uit Baardwijk en verloor met 4—2. Het 2e elftal, dat te Waalwijk voor de le klasse B.V.B. tegen H.E.C. II speelde verloor met 3 2. WELL. Zaterdag speelde W.V.V. alhier, op haar eigen terrein een vriendschappelijke wed strijd tegen T.V.C. uit Kerkdriel, wat gewonnen werd door T.V.C. met 5 0. Zondag speelde W.V.V. alhier te Kerk driel tegen T.V.C., wat gewonnen werd door W.V.V. met 32. HEUSDEN. Dezer dagen werd bij bakker S. A. den Engelse alhier de eerste olie stookinrichting geplaatst voor het ver warmen van den oven. Deze ruwolieinrichting die electrisch bedient wordt, is een belangrijke ver betering in het bakkersbedrijf, daar deze door zuinigheid, zindelijkheid en minder arbeid, voldoet aan de hoogste eischen van dit bedrijf. Het is iets geheel nieuws voor Heusden en omgeving, waardoor ook vanzelf het opslaan en vervoer van hout en steen kolen geheel heeft afgedaan, en de bakkerij van den Engelse in niet geringe mate ten goede komt. Van een motorrijwiel, dat op een der laatste avonden voor de wo ning van dokter Otto alhier stond werd een actetasch. inhoudende een paar bruin rubber dameskaplaarzen, kenbaar aan het aantrappen van den motor en een damestasch met eenig geld gestolen. De dader s) gunden zich schijnbaar geen tijd de riemen waarmede een en 'ander op den motor was bevestigd los te maken, althans deze waren met een scherp voorwerp doorgesneden. Aangifte bii de politie is gedaan deze stelt een onderzoek in. Men zij 1 gewaarschuwd en late niets meer buiten staan. 't Water in de Maas is tot j staan gekomen, toen de stand 3.10 '-j- N.A.P. bereikt had. wat een zeld zame hoogte is hier voor de stad. Hoewel onbeduidend, is val ingetre den. waarschijnlijk is het grootste leed wel geleden. AALBURG. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. Garstman Gzis benoemd tot technisch ambtenaar bij de drinkwater leiding „De tien Gemeenten" te Pijnacker. ANDEL. Donderdagavond om 7 uur hoopt in de Herv. Kerk Ds. v. d. Put dank- uur ta houden voor het gewas. AALST. Aan het Vervolgonderwijs, ge geven door den heer Peters, hoofd der Christ, school alhier, wordt deelge nomen door 12 leerlingen. In verband met voortduren der was der rivier ^De Maas", is door de C.S.M. en de fabriek „Puttershoek" besloten, voorloopig geen bieten te ont vangen op den loswal aan het veer, maar alleen „de Rietschoof" als le verplaats aan te wijzen. De Minister van Justitie heeft bij beschikking van 29 October 1932 be paald, dat aan de indeeling van de bri gade Zaltbommel voor de Rijksveld- wacht, een Rijksveldwachter zal worden toegevoegd, met de standplaats Aalst, gemeente Poederoijen. AMMERZODEN. Naar men verneemt is men over eengekomen om een slachthuis te bou wen. Dit zal geschieden volgens wette lijk voorschrift. Daardoor zullen de menschen, die hun varkens enz. willen slachten, gelegenheid hebben ze zelf te distribueeren. ALMKERK. Op Vrijdag 18 November a.s., des n.m. 7 uur, zal alhier vanwege de Herv. Schoolvereen. een Ouderavond worden gehouden. Vanaf heden kunnen werkloozen of armlastige personen, die 3 maanden of langer werkloos zijn, en minstens 5 kinderen hebben, zich ter gemeente secretarie alhier aanmelden ter verkrij ging van onvermengde Margarine-boter a 44 ct. per K.G. De jaarvergadering van de Ger. vereen, voor Drankbestrijding zal op 14 Nov. a.s. gehouden worden te 's Her togenbosch, in de Geref. kerk aldaar, terwijl het openings- en slotwoord door Ds. Hakman alhier gesproken zal wor den. BRAKEL. Zaterdag j.l. gaf de muziekver- eeniging „Oefening baart Kunst" een uitvoering in het Werkliedengebouw alhier. Om half acht werd, voor een stamp volle zaal, een aanvang gemaakt met het programma. De verschillende mu ziekstukken werden schitterend ten ge- hoore gebracht. De der afwisseling aangeboden too- neelstukken kwamen door het vele la waai in de zaal niet goed tot zijn recht. Overigens kan deze avond als zeer goed geslaagd worden beschouwd. BABYLONIëNBROEK. Op a.s. Donderdag 10 Nov. zal een dankstond voor het gewas gehou den worden, waarbij Ds. Kruis-Voor- bergen hoopt voor te gaan. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat ge regelde vraag tegen den prijs van 29 a 30 cent, export varkens 28 a 29 ct. per K.G., levend gewicht. Jonge biggen gelden van f6 tot f7 per stuk. CAPE! I A. Ds. H. v. Ameide te Ouddorp, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, bracht j.l. Vrijdag een bezoek ter kennismaking aan onze ge meente, waarbij Z.Eerw. het kerkge bouw en de in aanbouw zijnde pasto rie in oogenschouw nam. Met belang stelling wordt uitgezien naar het be sluit van Z.Eerw. DUSSEN. De heer J. W. van Barneveld, cand. te Veenendaal, heeft voor de op hem uitgebrachte beroepen naar de Ned. Herv. Kerk alhier, Dantumawoude en Haskerhorne bedankt en naar Warns aangenomen. HERPT. J.l. Zondag had alhier de prijsuit reiking plaats van de handboogschut terij „Ons Genoegen" in café v. d. Griend. De Voorzitter feliciteerde de prijswinnaars en reikte daarna de prij zen uit. Kunst: le pr. P. Fitters; 2e pr. A. v. Horen; 3e pr. Adr. Hoorn; 4e pr. M. Fitters; 5e pr. P. v. Gestel; 6e pr. G. Piron; 7e pr. A. de Wilt; 8e Adr. Verhoeven; 9e W. Kuys; 10e pr. G. v. d. Wensch; lie pr. M. v. Bokhoven; 12e pr. Jac. Luyben; 13e pr. G. fde Wilt. De kampioensprijs, geschonken door den heer A. A. v. Vrede, werd gewon nen door G. v. d. Wensch. Daarna wer den nog enkele geluksprijzen uitgereikt. De Voorzitter, de heer Ant. de Wilt, dankte den heer A. A. v. Vrede voor de prachtige prijs, wederom aan zijn vereeniging geschonken. Hierna was de prijsuitreiking be ëindigd en bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. IIEDEL. Maandagmorgen werd alhier de groote jaarlijksche paardenmarkt ge houden. Aangevoerd werden 1044 paar den, tegen verleden jaar 1133 paarden. De prijzen waren als volgt: luxe paarden f220f550; werkpaarden f180 f300; veulens f50f120; hitten f80 —f150. Voor goede kwaliteit was vraag. De handel was matig en de prijzen waren lager. NIEUWENDIJK. De coöp. Aan- en Verkoopvereen. hield vorige week haar jaarlijksche le- denvergadering. De balans, verlies- en I winstrekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd en bood een bevre- digend resultaat. Ondanks den slechten toestand had1 er in het verloopen jaar een belangrijke omzet plaats. Niet al leen in kwaliteit, maar ook in prijs heeft men de concurrent! ehet hoofd kunnen bieden, doordat zoowel leden als niet-leden vaste afnemers gewor den zijn. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Voor het Chr. Comité van Win- terlezingen hoopt 16 November a.s. op te treden, ds. J. H. Mulder van Hille- gom met het onderwerp: „De vier rui ters uit Openbaringen". De heer J. Klop is gekozen tot Voorzitter der Geref. J.V. „De Zaaier" alhier. Propagandavergadering van het Ned. Evangeliesatiewerk der bijbeltent A'dam, op Donderdag 10 November j in het gebouw Instituut: Spreker de vertegenwoordiger van dien arbeid: J. T. Blootshoofd, Drimmelen. De toegang is vrij. RAAMSDONKSYEER. Vanwege de Herv. Vrouwenver- eeniging, die momenteel reeds 35 le den telt, werden gekozen tot bestuurs leden van het Comité voor Winterle- zingen, de dames E. Kommer-v. Don gen en J. v. Gent-Vermeulen. Naar wij vernamen werd be noemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool op 'tVeer, Mej. Bog- mans uit Eindhoven. Door den heer B. J. Elsman, Hoofd der Chr. school op 't Dorp, werd begonnen met een Landbouwcursus te Hank (gem. Dussen). SPRANG. Heden, Woensdagavond 7.30 uur zal in de Geref. Kerk alhier dankstond voor het gewas gehouden worden. Bij deze gelegenheid zal Ds. Hagen in den dienst des Woords voorgaan. A.s. Zaterdagavond zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, een groote propagandavergadering gehou den worden. Sprekers de heeren Wet- selaar uit Dordrecht en v. d. Steen uit Den Haag. Ds. J. C. Hagen zal het openings- en Ds. P. K. Keizer het slotwoord spreken. Bij de Geref. kerk alhier zijn voor het ambt van ouderling, vacature Genuit, candidaat gesteld de heeren G. Braspenning Sr., C. v. Peer en J. A. Verdoorn en voor diaken, vacature A. B. v. d. Hoeven, de heeren G. Both, C. v. d. Hoven en J. Klaassen. A.s. Zon dag, na den middagdienst, zal de ver kiezing plaats hebben. VEEN. De heeren J. G. den Dekker, L. Vos en M. Timmermans, zijn weer her kozen als bestuursleden der Herv. J.V. Eben-Haëzer, resp. als 2e voorzitter, secretaris en secundus. Tevens werd de heer G. Verhoeven herkozen als bestuurslid van den ring Altena van Herv. Jong. Vereen. Alle namen hunne benoeming aan. WIJK. Door Dr. van Gulik uit Heusden —O— c a O* tm a> bc bc 10 ïO bc <v <v •*-»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2