59-79-981£-125 90.390-Z90 DEM BOiCH EINDHOVEN üekeiiti making Plaatselijk Nieuws. soon. Hii waarschuwde aanstonds po litie en marechaussée te Oss en Ber- ghem. die zeer spoedig aanwezig wa ren. Eveneens was burgemeester Bauduin uit Berghem spoedig op de plaats des onheils aanwezig. Vermoed wordt dat deze persoon Einsdagnacht op een zeer laaghar tige manier is vermoord. Het lijk kon eerst niet worden herkend doch la ter kwam men tot de conclusie dat het een zekere J. v. d. P. is. caféhou der aan den Berghemschen weg te Oss. i O— STAD IN 'T DONKER GEZET. Het was even na vijven Dinsdag, aldus bericht het „Handelsblad", toen een groot deel van de stad Kampen in duister werd gezet door het plot seling uitgaan van het electrisch licht. De mannen van het electrisch be drijf vonden al spoedig de plaats, waar het kwaad schuilde, .namelijk aan de Heilige Steeg en wel in per ceel No. 23. Dit huis bleek echter gesloten. Toen de politie den in gang geforceerd had, bleek dat de bewoner zich achter de deur had op gesteld en gewapend met een bijl de indringers bedreigde. Voordat hij echter onheil had kun nen aanrichten, was hij door een paar rechercheurs overmand en weg gevoerd. Bij verder onderzoek bleek toen, dat de gevaarlijke vriend zich had onledig gehouden met het aan brengen van een aftakeling buiten den meter om. om zich gratis stroom te verschaffen. Coke» voor onvermogenden. DE BURGEMEESTER VANHEUSDEN maakt bekend, dat voor onvermo genden cokes aan de Gasfabriek verkrijg baar zijn voor 40 cent per Hectoliter. Ieder gezin 1 H.L. per week. Bons af te halen ter Secretarie, De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Heusden, 40 Nov. 4932. O— HEUSDEN. Volgens achterstaande adver tentie zal de Bioscoopvoorstelling a.s. Zondag plaats hebben. Het program ma wat Odeon ons brengt is ditmaal zeer varieerend, n.l. het brengt ons ernst en vroolijkheid. Maurice Che valier, de koning van het witte doek is reeds een aansporing deze voor stelling niet te verzuimen. Ook Tan- nie Ward geen onbekende speelt in het 2e hoofdnummer een buitenge woon sterke rol op onovertrefbare wijze. Zie verder foto's aan de zaal „Het Wapen van Amsterdam". N. B. Daar wij iedere veertien da gen den geheelen winter door Heusden bezoeken stellen wij iedere zaak in de gelegenheid op een voor- deelige manier zijn omzet te ver- hoogen, door het maken van reclame in de bioscoop. Vraagt inlichtingen bij uw bezoek voor den aanvang der voorstelling. „De Heusdensche Winkeliers vereniging" is voornemens a.s. Maan dag haar jaarvergadering te houden in hotel „Central" des avonds om half negen. De agenda vermeldt: Rekening en verantwoording van den penningmee ster, jaarverslag van den secretaris, bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de leden: G. v. Eeuwijk, A. Baaijens en A. v. d. Pol. Verder bespreking en vaststelling reglement St. Nicolaas-winkelweek te houden van 26 November tot 5 December. Maandag werd de clubcompetitie op de Damclub voortgezet. De vijfde ronde had het volgend verloop: C. de JoodeJ. Pellekaan 2—0. FittersC. Bax 02. Ger. JonkerJ. Deurloo 20. Afgebroken partij 4e ronde C. Bax J. Deurloo 11. Aanstaande Zaterdag 19 Novem ber zal het fanfarecorps „Onderling Ge noegen uit Aalburg, onder leiding van den Weled. Heer P. G. J. Baselaar, in hotel „Het Wapen van Amsterdam" een uitvoering geven. AALBURG. Dinsdag, 15 November, hoopt de heer Van Leeuwen uit Schoonrewoerd, des avonds om half zeven in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ALMKERK. Mochten wij vorige week mel den, dat de heer Baars op Vrijdag 18 November a.s. voor het Fascisme zou optreden, thans kunnen wij melden, dat deze vergadering op Donderdag 17 November a.s., des nam. 7 uur, in de zaal van de Wed. Dekker zal gehouden worden. BABYLONIëNBROEK. Op uitnoodiging door het Co mité van Winterlezingen te Dronge- len, zal D.V. op Donderdag 17 Nov. a.s. als spreker optreden: de Weleerw. Heer v. d. Brugge alhier, met het on derwerp: „Hooren naar Zijne stem." De landbouwer W. S. alhier had het ongeluk, dat een zijner beste koeten dood in den stal lag. Voor genoemde een groote schade post. CAPELLE. In de Nieuwstraat werd j.l. Woensdagavond een kind van G. O. door een passeerende luxe auto aange reden, met het gevolg, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Onze dorpsgenoot J. M., werk zaam op de leerlooierij te Waalwijk, had aldaar het ongeluk met zijn hand tusschen de machine te geraken. Ge neeskundige hulp werd oogenblikkelijk ingeroepen. Vermoedelijk zal hij een drietal vingers moeten missen. Het echtpaar A. SpieringRijkers in de Nieuwstraat, hoopt a.s. Maandag 21 November zijn zilveren huwelijks feest te vieren. Aan belangstelling zal het hun dien dag zeker niet ontbreken. DONGEN. Toen de gemeente-werklieden de rioleering in den Hoogekam tegenover den sluisweg openlegden om een aan sluiting gereed te maken, sprongen de betonbuizen door den geweldigen druk die er opstond uit elkaar. In een omme zien stond er veel water. Er zijn nieu we buizen ingezet. Dhr. A. Ligtenburg-van Nieuw- kuijk is aangewezen als vertegenwoor diger van het plaatselijk crisis-comité, zulks in de plaats van het overleden lid M. Ligtenberg. DUSSEN. De Distr. secretaris der Gew. Varkens-centrale houdt vanaf Dinsdag 8 November tot 1 Januari 1933 eiken Dinsdag zitting tot het verstrekken van aanvraagformulieren voor vrije huis slachting: Te Almkerk van 9 tot 10.30 uur op het gemeentehuis. Te Woudrichem van 11 tot 12.30 uur op het gemeentehuis. Te Sleeuwijk van 1 tot 2.30 uur op het gemeentehuis. Te Werkendam van 3 tot 4.30 in de Nutszaal. Te Nieuwendijk van 5 tot 6.30 uur in het Instituut. Verder dagelijks in hotel J. Leemans te Dussen. 's GRAVENMOER. De Algemeene najaarvergadering van de Prov. N.Br. vereen. „Het Groene Kruis", werd, zooals gebruikelijk is, te Tilburg gehouden. Het geheele be stuur was aanwezig, alsook de heer Beyérman, secretaris-generaal der A.N. V. „Het Groene Kruis", de Inspecteur van de volksgezondheid Dr. Veeger en Dr. Kooien, secretaris der N.-Br. ver een. tot bestrijding der tuberculose. De opkomst was slecht, maar af- deelingen hadden hare afgevaaiuigden gezonden. De aftredende bestuursleden Mevr. MillenaarLoeff en Ir. J. W. Sprenger, werden met algemeene stem men herkozen. De begrooting van 1933 werd goedgekeurd. De bakeropleiding stond in het midden der belangstelling. Het groote nut der goed opgeleide ba ker werd algemeen erkend, maar be treurd werd, dat deze niet geheel vol doen aan het voor oogen gestelde doel, n.l. het brengen van goede verpleging en huiszorg in de eerste plaats in een voudige gezinnen voor een behoorlijk doch matig loon. 3 Van onze vroegere dorpsgenoot Jac. Pruijssers, kapitein van een sleep boot uit Dordrecht, is tusschen Mil- lingen en Nijmegen zijn 57-jarige echt- genoote over boord gevallen en ver dronken. 's-IIERTOGENBOSCH. Door inwendige verbouwing is aan het brillenmagazijn P. W. Hiele Vughterstraat 21, alhier, een geheel nieuw en modern aanzien gegeven. Het intérieur is een smaakvolle per manente expositie geworden van opti sche artikelen, als brillen, kijkers, mi croscopen, alsmede staalwaren, terwijl de belangrijke foto-afdeeling mede aan duidt, hoe hier alles tot in de kleinste bijzonderheden verzorgd is en wordt. Breukbanden, bandages, enz. vormen wederom een afdeeling, waarbij een afzonderlijke paskamer de clientèle ten dienste staat. Alle artikelen zijn smaakvol en zeer overzichtelijk geëxposeerd, en bieden voor elke beurs een ruime keuze. Het speciale Zeiss-produkt, de Uro- Punktal Brillenglazen, waarvan de fir ma P. W. Hiele, evenals van alle Zeiss producten, den alleenverkoop heeft, vraagt speciale aandacht. De uitbreiding en moderniseering de zer zaak is een zeer belangrijke verbe tering, die de reputatie der firma Hiele alle eer aandoet. Vele fraaie bloemstuk ken getuigen van een wijdsche belang stelling. uitsluitend modellen van dit seizoen met prachtige bont kragen Nu Spotgoedkoop keus uit honderden leuke modellen in de nieuwste mode- tinten Zeldzaam voordeelig x 1 LEEFTÜD 3 JA AD 7 -V -17 V' - -y. mm Wm- HfPte 7--'.-- Op de voordracht voor benoeming van Gemeente-secretaris voor deze gemeen te zijn geplaatst de Heeren: 1. A. van Delft, Ambtenaar ter Gemeente- Secretarie alhier; 2. C. G. H. M. Meuwese, Ambtenaar ter Gemeente-Secretarie te Teteringen. Deze zelfde aanbeveling geldt ook voor Ambtenaar van den Burgerlijken Stand ert tegelijkertijd belast met de uitvoering van den dagelijkschen dienst. KINPERMANTELl KINDERJURKEN JONGENSJASSEN C-T - 3-v -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2