Und van auena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN oil mm Bestaat uil 2 Maoen Atelier ftC'H REU RS» Vughterstraat 52, Den Resell* Tel. 614. FEUILLETON. Zictesmari No. 5279 Woensdag 16 November 1932. Binnenland. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke rege meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. SLEEPBOOT DEFECT. De sleepboot „Antonie II" van den vuld. vergat hii de schuif open te Laatstgenoemd schip heeft de elf zetten, zoodat zich kolendamp in de personen in Duinkerken aan land ge- kamer verspreidde. Toen even later i zet. De rest van de bemanning is de bewoner en zijn vrouw zich on wel gevoelden, begaven zij zich naar buiten, waar ze spoedig weer op ver haal kwamen. De beide dochters des huizes, van resp. zestien en achttien jaar. waren er echter erger aan toe. doordat zij geruimen tijd in het ver trek bleven. Op medisch advies moesten zij wor- opgenomen aan boord van het pas- seerende Amerikaansche s.s. „Black Heron". Dit heeft getracht de ge redde schepelingen te Dover aan land te zetten, hetgeen echter, door den hevigen Oostenstorm. niet mogelijk bleek. De bemanning van de „Ro- is toen overgegaan aan kwam vrij ernstige brand- en schaaf wonden, terwijl de drie overigen even eens brand- en schaafwonden bekwa men, evenwel van minder ernstigen aard. De laatste vier gewonden kon den na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Een passagier van den trein werd licht gewond door den binnendrin- genden spoorboom. De trein had ge- ruimen tijd vertraging. Op last van sleepdienst De Ridder te Amsterdam, welke zich met den sleep op weg be vond naar Amsterdam, nabij Vrouwe- zand is onklaar geraakt. De sleepboot „Antonie III" van dezelfde maatschappij den overgebracht naar het Acacl. Zie- is ter assistentie uitgevaren. kenhuis te Groningen. OHaar toestand is naar omstandighe- TUSSCHEN DE BUFFERS. den redelijk. Op het spoorwegemplacement te Alk- —0— maar is de 50-jarige machinist J. Th. DOODGEVALLEN, ten Kley bekeneld geraakt tusschen de *^ar! c^en. I dburgscheweg onder buffers van een locomotief en een ko-1 Gmneken viel het driejarig zoontje ten vaoe van e familie B. m de ouderluke woning van de trap. i rouw teruggesrooma naar vnssingen. De man werd met een zwaar ge- iorVcretie was op slag dood. Tot half zeven in den morgen zijn _o— 1 1 de kapitein en de eerste stuurman AUTOBUS UITGEBRAND. aan boord van de „Rozenburg" ge- Te Echt is een autobus van de 1 bleven. Daar de toestand van het L. en S. lijn uitgebrand. schip hoe langer hoe gevaarlijker j '?"u' 'lTr''mrMiiProhr'>'ur\tf'lt De chauffeur kon nog op het laat- werd hebben zij zich aan boord van An^erdam, is brand uitgebroken. Het ste moment uit den wagen sprin- een der sleèpbooten begeven. Het ge- gen. vaar voor zinken was zeer groot. van de Koninklijke Paketvaart Mij., 1 Uü had juist een aantal mijnwer-1 aTitT-, nvr ft iiv heeft zich een drama afgespeeld. Een ^ud-Lrmburg "aar Echt ge-1 ERNSTIO AUTO-ONGELUK kneusd bekken opgenomen en is tijdens het transport naar het Centraal Zieken huis overleden. o DRAMA AAN BOORD VAN K.P.M.- BOOT. Aan boord van het s.s. „Van Swolh" zenburg" boord van een ander Amerikaansch de justitie is het rijtuig, dat door den s.s.. de „City of Alton", dat op weg spoorboom is beschadigd in beslagge nomen en van den trein gehaakt. De auto is totaal verbrand. De brandweer van Ede verleende assistentie. Uit Lunteren wordt gemeld, dat de 17-jarige H. van Wiermen uit Lunteren, in het diaconessenhuis te Arnhem is overleden. o DE „P. C. HOOFT" IN VLAMMEN. Op het motorschip „P. C. van Hooft" van de Stoomvaartmaatschappij Neder land, gemeert aan de Sumatrakade te was naar Vlissingen. Op de noodseinen zijn onmiddellijk ter assistentie uitgevaren de Duit- sche sleepboot „Heros" en de Bel gische sleepboot „Goliath". Deze heb ben, op de plaats van het ongeval aangekomen, dadelijk vastgemaakt en zijn met de „Rozenburg" op sleep touw teruggestoomd naar Vlissingen. walkoelie verwondde den Europeeschen militair Gudde levensgevaarlijk, den vierden stuurman licht, één matroos le vensgevaarlijk en één matroos doode- lijk. De dader is opgepakt. De oorzaak van dit drama is gelegen in het ver bod voor koelies om aan boord te ko men, welk verbod verbandt houdt met een aan boord van het s.s. „Van Swolh" gepleegden diefstal. —o ER BESTOND GEEN ANIMO. Bij een door de gemeente Nederweert gehouden verpachting van 25 H.A. ont gonnen grond waren, ondanks de gun stige bepaling, dat de eerste drie jaren geen pacht behoefde te worden betaald, geen liefhebbers. O— DE ONDERWIJZERSBETREKKING. Voor de betrekking van onderwijzers aan de openbare lagere school D te Tiel, hebben kich 176 sollicitanten aan gemeld. o— DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Toen de heer A. Bennema te Ide dezer dagen zijn kachel had bijge- o— ERNSTIGE AANVARING OP DE NOORDZEE. Uit Vlissingen wordt gemeld: Zaterdagnacht heeft op de Noord zee bij den Noordhinder een zeer ernstige aanvaring plaats gehad tus schen het uitgaande Nederlandsche stoomschip „Rozenburg" van de Halcyonlijn, dat op weg was van Rotterdam naar Ancona met een la ding steenkolen en het Panameesche stoomschip „Mount Helykon", dat van Rotterdam was vertrokken met „Rozenburg" werd door tot nu toe bestemming voor Euenos Aires. De onopgehelderde oorzaak in de flank door laatstgenoemd schip aangeva ren. Er ontstond een gat onder de waterlijn, waardoor de machinekamer en de stookplaats onmiddellijk vol water liepen. Het ongeval geschiedde te ongeveer half één. De toestand liet zich aan boord van cle „Rozen burg" ernstig aanzien, waarop de be manning. uitgezonderd de kapitein en de eerste sturman. het schip ver liet. Elf man werden aan boord ge nomen. van de „Mount Helykon" die slechts geringe schade had opgeloo- pen en de reis kon voortzetten. ONDER EDE. Twee ernstig en vijf licht gewonden. Onder Ede is een auto, waarin zes jongelui uit Lunteren waren gezeten, in volle vaart tegen de 'neergelaten boomen van den spoorwegovergang van den locaal-spoorweg BarneveldEde gereden, juist op het oogenblik, dat uit de richting Barneveld een locaa!- trein naderde. De wagen kwam op de rails tot stilstand en werd een 'oogen blik later door den trein gegrepen en een eind meegesleurd. Door de botsing vloog de auto in brand, terwijl de ver brijzelde spoorboom een der coupé's van den trein binnendrong. Door de uitstroomende brandende benzine ont stond voorts een begin van brand in een der wagons. Twee der inzittenden van de auto werden ernstig gewond. Het waren de heeren H. van Wiermen, wiens been verbrijzeld werd en die inwendige kneuzingen opliep, en de heer R. van Laar, die een gecompliceer de armbreuk bekwam. Zij zijn per zie kenauto naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. De bestuurder van de auto, de heer G. C. Leijenhorst be- eerst werd het vuur gezien op het sloependek, waarna het zich spoedig aan de andere dekken meedeelde. On middellijk werd de brandweer gea'ar- meerd, doch aangezien het schip nog gevuld was met blauwgas ter ontrat- ting, kon zij de vlammen slechts van buiten af en vanaf de bovendekken j bestrijden. Fel joegen de vlammen omhoog en i een vuurzee loeide spoedig uit de 1ste en 2de klasse hutten, waar, naar men meent, het vuur ontstaan is. Om half twee stond ook het midden dek in lichte laaie. De brandweer was met veel materiaal uitgerukt. De schade is groot. —o SMOKKELEN PER KINDERWAGEN. Aan de Oost-Groningsche grens' neemt het smokkelen van margarine, in Duitschland gekocht, zeer toe. Per kilogram is er 30 a 40 cent mee te verdienen. Vooral kinderen worden er overdag mee beziggehouden. Zoo vond een Rijksambtenaar in een krui wagen met aardappelen, die door een tenger knaapje werd voortbewogen en omviel... een partijtje gesmokkel de margarine en een ander ambtenaar, onder de kussens van een kinderwa gen eveneens... Duitsche margarine. Beide vehikels werden in beslag ge nomen. Honderden gevallen worden aldus dagelijks gerapporteerd. O LIJK GEVONDEN. Te Eysden is aangespoeld het lijk van een man van naar schatting 40 jaar. die bii onderzoek bleek enkele zeer diepe messteken te hebben, waar van een diep in het hart. De Justitie heeft zich oogenblikkelijk met het geval bezig gehouden. De identiteit van den man kon nog niet worden vastgesteld. o— OP JACHTOPZIENER GESCHOTEN. Vier stroopers gearresteerd. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur werden door den jachtopziener. Van S. van het landgoed „De Hooge Veluwe" van den heer Kriiller. zes stroopers gesignaleerd. Een der man nen werd door den hond van Van S. gegrepen, waarop de strooper het dier met een revolver doodschoot. De stroopers zagen kans over het hooge hek te klimmen en te ont vluchten. Toen zij zich aan den an deren kant van het hek bevonden' richtten zij enkele schoten op den jachtopziener, die echter niet werd getroffen. Door de Rijks- en gemeen tepolitie van Ede en Apeldoorn is terstond een onderzoek ingesteld en: zijn Zaterdagnacht vier verdachten, wonende te Apeldoorn, van hun bed gelicht en in verzekerde bewaring gesteld. .—o— d MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. Zondagnacht omstreeks halféén is op den hoek van de Ben Viljoenstraat en het Afrikanerplein te Amsterdam een moordaanslag gepleegd. Op dat tijdstip bracht een 20-jarige jongeman zijn even oude verloofde. Dinsdag geheeten. naar huis. Zij wa ren dien avond op bezoek geweest bii bekenden, waar zii van 7 tot. 12 uur waren geweest. Oogenschijnlijk goedsmoeds waren] beiden huiswaarts getogen. Voor de woning van het meisje haalde de jongeman een groot mes te voor- Naar het Franseh. <z ss; 2> 118. Wie heeft hem van den goeden weg afgeleid, wie heeft hem andere ge noegens, andere vreugde doen zoeken, dan het genoegen, dat hij in zijn eigen familieleven had moeten vinden? Als hij uw machtige liefde, de bescherming uwer oprechte liefde ondervonden had, denkt gij dan niet, dat hij goed zou gebleven zijn? Moeder, ziet gij nu den omvang van uwe mLdaad in? Gij draagt al is 'tmaar gering een gedeel te der verantwoordelijkheid van het slechte leven van mijn vader en gij straft hem daarvoor en die straf was de dood! O moeder, moeder, ongeluk kige moeder! Ontsteld en met gewrongen handen steunde Margaretha: 'tls waar, alles wat gij daar zegt! Ik heb hem gedood, ik heb hem ge dood!..,. En misschien heeft hij be rouw gehad!... En dat hij den slech ten weg is opgegaan, is wellicht mijn schuld, doordat ik hem niet genoeg heb liefgehad! Gerard mompelde: Is het mogelijk, is 't werkelijk mo gelijk? Luister, moeder, wat ik sinds dien moord reeds geleden heb! U, moe der, durfde ik niet verdenken. Hij waart heilig in mijn oogen! En toch, hoe ik er mij ook tegen verzette toch ble ven mijn vermoedens om u en om uw echtgenoot dwalenen rustten einde lijk op hem!... Gij ziet het, moeder, gij ziet het! Ja, ik had alles moeten zeggen, onmiddellijkDan zou het gedaan zijn ik zou nu dood wezen dood en reeds vergeten Moeder, beste moeder!... Opnieuw ontstond er een pijnlijke stilte tusschen moeder en zoon. De een noch de ander vernam voetstappen achter hen in het salon. 't Waren Haudecoeur en Jean De- marr. Zij waren zooeven teruggekeerd en Haudecoeur wilde met Gerard en Margaretha spreken. 't Gesprek tusschen hen beiden had den zij aangehoord. En toen gevoelde Haudecoeur zijn laatste achterdocht tegen Gerard ver dwijnen. Neen, Gerard was onschuldig aan al de hinderlagen, waarin Haudecoeur had moeten vallen. Dus Collivet was de eenige bewer ker daarvan!? Waarom? In de vestibule had Haudecoeur tot mijnheer Demarr gezegd: Mijnheer Demarr, staat gij mij toe, in het salon terug te keeren, om uw zoon eenige vragen te doen? Ik denk wel ,dat datgene, wat hij zal antwoor den van veel belang zal wezen. Ga mee, Haudecoeur! Zij traden binnen. Mijnheer, zeide de vluchteling tot Gerard, staat gij den vader van Louise, den vader van haar, die gij liefhebt, toe, u eenige vragen te doen? Gerard hief het hoofd op en zeide droevig: Mijn arme Haudecoeur, ik weet alles, wat gij zeggen wilt. Dat is onmogelijk, mijnheer Ge rard. Toch niet, mijn vriend. Toen ik te Parijs Louise en haar moeder be zoeken wilde, ben ik door uw toedoen door hen beschuldigd, alles in het werk gesteld te hebben, zoowel in Cale- donië, in Australië als in Engeland en Parijs, om u om het leven te bren gen af aan de politie over te leveren. Welnu! mijnheer Gerard, dat alles is zoó, maar gij waart de eenige niet... en al heb ik er u toen van beschuldigd een medeplichtige van Collivet te zijn, nu trek ik die beschuldiging in maar ik beschuldig uw reisgenoot. Met welk doel zou Collivet die misdaad begaan hebben? Ik weet het niet, maar zeker heeft hij er een doel mee gehad. En als wij goed zoeken, zullen wij het samen vin den. Gerard antwoordde niet. Hij was zóó verslagen, dat hij ner gens meer aan dacht. Hij zag nog sléchts één voorwerp, en dat was het lijk van zijn vader. Hij begreep slechts dit een: dat zijn moeder hem gedood had! Nu wendde Haudecoeur zich tot Mar garetha: U, mevrouw, wil ik eerst eenige vragen doen. Ook Margaretha was door het ge beurde zoo verslagen, dat zij niets meer scheen te hooren. Maar Haudecoeur lette er niet op. Hij scheen één gedachte te volgen: j Mevrouw, herinnert gij u nog tot in de kleinste bijzonderheden de om- standigheden, die samenvallen met den dood van mijnheer de Beaupreault? Ik ken er een gedeelte van, namelijk dat wat mij betreft. Slechts dat gedeelte is mij bekend. De rechters hadden er geen belang bij, mij het overige te verhalen. Wat wilt gij weten? Wat kan ik u zeggen? Als iik mij goed herinner, me vrouw, zoudt gij zonder de tusschen- komst van een der bedienden van mijn heer de Beaupreault, van Coliivet niet te weten zijn gekomen, dat uw man van plan was te vluchten? Dat is zoo! Gij zoudt niet naar zijn kamer zijn gegaan, indien Collevet u niet bedro gen had Hij heeft mij gezegd, dat mijn echtgenoot mij wilde spreken en mij wachtte. Die man was u zeer genegen, nietwaar Mevrouw? Ik geloof het wel. Hebt gij hem hoegenaamd niets te verwijten? Niets.j Maar u vooral toonde hij zijn genegenheid en niet aan mijnheer de Beaupreault; hij offerde mijnheer de Beaupreault op, doordat hij hem belette te vluchten en hij zou aldus niet ge handeld hebben, als hij zich niet op hem had willen wreken. Margaretha maakte een wanhopige? ongeduldige beweging. Waartoe op al die droeve gebeurte nissen terug te komen? Dat zou nergens voor kunnen dienen. Haudecoeur dacht zeker niet zoo, want hij vervolgde: Collivet moet het geheim van den dood van mijnheer de Beaupreault ken nen. v i Ditmaal luisterden Margaretha, De marr en Gerard met meer oplettend heid en Gerard vroeg: Hoe komt gij op die gedachte? Dat is eenvoudig genoeg. Luistert maar! Er kan geen twijfel meer voor u bestaan, daar ik u de bewijzen zal verschaffen, dat Coliivet getracht heeft, mij te dooden af te laten arresteeren om naar de galeien teruggebracht te wor den. Met welk doel? Uit persoonlijken haat? Dat kan niet, want ik ken hem slechts van aanzien. Vóór den moordl sprak ik hem slechts zelden aan en dan alleen voor .zaken. voor het land van Hensden en Altena, de langstraat en de Bommelerwaard "ip"Ifr.M**Bnidn9Toc5 1SB klas portretwerk. Zie' ïïa8« (Wordt vervolgd), j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1