GROENE KRUIS iOUDRICHEM. huisvrouwen. Ingezonden. Marktberichten. Voetbaisp o rt. Plaatselijk Nieuws LEVEND BEGRAVEN. Een zekere Moentahir van Bodjongsari in het district Pegaden vastte met het doel zich den gnnst van het opperweezen te verwachten. Hg liet zich niet ont moedigen door de eerste mislukte pogin gen en besloot in zijn keuken een kuil te graven, teneinde daarin een tijdje zonder eten en drinken te verblijven. ToeD hij hiermee klaar was, vroeg hg zijn vrouw en een paar kennissen om hem te helpen begraven. Nadat hij zich ge reinigd en witte kleeren aangetrokken had kroop hij er in en ging met ge kruiste beenen, het gezicht Zuidwaarts gekeerd zitten terwijl vóór hem een bran dend wierookbakje, een waterkan en een klapper stonden. Dit gebeurde nu oDge veer twee maanden geleden, vertelt het A. I. D. Zijn vrouw en kennissen lie ten er zich tegenover niemand over uit en wachtteD, overtuigd van het succes, het einde van dezen zwaren vastentijd af. Het hoofd van de desa kwam in het bewuste huis om belasting van Moenta hir te innen, de vrouw vertelde waar haar man zich bevond. Onmiddelijk wer den het betrokken onderdistrictshoofd, en de geneesheer er mede in kennis gesteld De kuil werd weer opengemaakt en daar vond men het lijk van Moentahir, waarvan het vleesch reeds was vergaan en slechts de beenderen overbleven. O— AUTO BOTST TEGEN BOOM. Dinsdagmiddag ondernamen vijf personen een proefrit met een auto tusschen Maastricht en Vaals. Op densteilen Keerder- berg raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De wagen smakte met groote vaart tegen een boom. Drie der inzittenden, de heeren Raedschilder uit Geule, Jansen uit Maastricht en Velleman uit Maastricht, werden zeer ernstig gewond. De be stuurder Jansen werd zoodanig getroffen, dat voor zijn leven gevreesd wordt. De twee andere inzittenden werden licht gewond. De drie zwaar gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis Calvarieberg te Maastricht. De auto is geheel vernield. O— GEARRESTEERD. De vier moordenaars van den boschwachter in het Indramajoesche zijn gearresteerd. Zii legden een vol ledige bekentenis af en zijn in pre ventieve hechtenis gesteld. Zii ver blijven in de gevangenis te Indrama- joe. De boschwachter werd op i c November j.l. bii het overvallen van een bende houtdieven door die bende afgemaakt. —o 32 KOEIEN EN EEN PAARD VOOR f 219. Te Maasland moest een gedwongen verkooping plaats hebben op een boerderij als gevolg van een vrij gering bedrag aan huurschuld. De weduwe, wier echtgenoot niet lang geleden is gestorven, stond voor de taak voor haar gezin van acht kinderen in het onderhoud te voorzien, en daardoor ook had deze verkoop allerminst de sympathie van iandbouwers enz. uit den omtrek. Er was voldoende belangstelling voor deze verkooping. In totaal kwamen 32 koeien en een paard in veiling. Toen de deurwaarder met de verkoo ping begon was er een enkele die een goed bod wilde doen. Hem werd echter heel spoedig duidelijk gemaakt, dat dit in de gegeven omstandigheden niet ge- wenscht was. Zoo ging de verkooping verder en werden „belachelijke koopjes" gehaald. De koopers waren echter meerendeels familieleden. Toen de geheele veestapel verkocht was, bleek de totale koopsom.... f 219 te bedragen. Weldadigheidspostzegels en Prentbriefkaarten. Van 40 December tot en met 9 Jan. as. worden uitgegeven Weldadigheids postzegels en Prentbriefkaarten „Voor het Kind", d w.z. postzegels die geheel als de gewone geldig zijn, doch waarop een toeslag van een paar centen wordt gelegd, welke toeslag met de winst op de Prentbriefkaarten gemaakt, ten goede komt aan alle instellingen die verzorgen zieke, zwakke, blinde, doove, doofstomme, achterlijke, gebrekkige, verwaarloosde kinderen van alle gezindten. Wat gevraagd wordt Het koopen van eenige Weldadigheids postzegels, die men als gewone postzegels gebruikt. Wie 1 serie koopt, besteedt 37 cent, heeft daarvoor 4 bruikbare post zegels en draagt voor 12 cent bij voor de kinderbescherming. Wie 1 serie Prentbriefkaarten koopt, heeft voor slechts 35 cent 6 reproducties naar aquarellen, voorstellende Hollandsche Kinderkleederdrachten. Men besteedt dus eenerzijds zijn bedrag aan nuttige bruikbare dingen en steunt tegelijkertijd een noodzakelijk werk. Weldadigheidspostzegels en Prentbrief kaarten te Woudrichem verkrijgbaar Visschersdijk 26 9. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. In uw blad van 30-11-'32 las ik het verslag van de j.l. gehouden fascistenvergadering te Werkendam. Ik las o.a. dat de heer v. Herpt, den heer Baars eenige belangrijke principiëele vragen heeft gesteld, maar vooraf zei de heer v. Herpt over de vakbonden: „de vakbonden hebben groote macht gekregen en daardoor te grooten invloed op de regeering, zij beschikken over groo te kapitalen, welke zelfs blijken be legd te zijn in Duitsche fabrieken, die oorlogswerktuigen fabriceeren". Nu acht ik het mijn plicht de le zers van de Heusdensche courant ook eens te vertellen hoe of het met die groote kapitalen van de vakbonden staat. Het N.V.V. heeft ongeveer 16 millioen gulden, doch dit is eigen dom der loden; het ledental van het N.V.V. bedraagt ruim 300,000. Nu kan elkeen wel uitrekenen hoeveel dit voor ieder lid is. Het Nederl. Vakverbond moet dat geld bewaren, maar vanzelfsprekend legt zij dit geld niet op het kantoor in de kast, maar belegd dit op een Bank. Nu weet ik niet of het N.V.V. er dan bijzegt: „denk er om, dat je die Duitsche fabrikant niet met ons geld laat gaan werken, want die maakt oorlogsma teriaal." Ik weet wel, als zij het voor het zeggen hadden, dat dit dan niet ge beurde. Ik wil ook nog even op een ander geval wijzen. In Den Haag werden dezen zomer f 200,000 weggehaald aan kostbaarheden. Dat dit nog slechts een klein gedeelte is van het opgepotte kapitaal in Nederland blijkt duidelijk uit een bericht, begin Juni in de bladen verschenen, waarin stond dat niet minder dan 160 millioen gulden aan goud in Nederland is „belegd". Duidelijk spreken ook de cijfers door onze spaarbanken gepubliceerd, het saldo tegoed der inleggers be droeg in I927"'28 ruim 656 milli oen gulden en drie jaar later ruim 805 millioen. Daarnaast is, naar al gemeen bekend is, niet minder dan 240 millioen aan bankbiljetten van f 1000 aan de circulatie onttrokken voor een kwade dag. De bedragen die door particulieren renteloos a«n de Bank in bewaring worden gege ven, bedroegen op 25 Aug. 1930 24 millioen en op 24 Aug. 1932 niet minder dan f 285 millioen. Ik zou zoo nog wel wat door kunnen gaan, maar ik wil besluiten met te schrij ven, dat uit bovenstaande cijfers heel wat anders te putten valt, als uit het rekensommetje van het N.V.V. Ik weet wel dat onze regeering al die bedragen niet kan naasten, maar ik geloof ook wel, dat de vak bonden gerust nog wat meer invloed op de regeering mogen krijgen. (Natuurlijk ben ik tegenstander van communisme, maar ook tegen alle geweld). Ik bedoel, zóóveel invloed op de regeering, dat weer werk aan de ar beiders wordt gegeven, al moet er dan het geld voor worden geleend. Zoo men niet laat werken, dat men dan voldoende steun geeft, want voor namelijk ten plattelande is deze on voldoende. Er zijn in ons Nederland van de 1170 gemeenten nog vele meenten waar heelemaal geen steun regeling is. Maar boven alles gaat werk, klei ne boeren, arbeiders en winkeliers, alles lijdt gebrek en er komen hoe langer hoe meer menschen die ra deloos worden en door armoe ook redeloos, dus communist. Sleeuwijk5-i2-'32. J. K. vlugger. Schapen en lammeren gewoon Kalveren kalm. Afloop der markt prijs houdend. 's HERTOGENBOSCH, 6 Dec. Boter. Aanvoer 48.100 KG Hoogste piijs f 1.62. Laagste f 1.50. Middel f 1.58. ZALTBOMMEL 6 December. Op de heden gehouden weekmaikt waren aangevoerd 57 biggen, prijs van f610; 30000 eieren, prijs per stuk 3 a 6 cent720 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f0.92yjf boerenboter f0.90 per pond. GORINCHEM, 5 Dec. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 9.756 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 4.70f 6.00 Eendeneieren f 4.00 Jongehennen eieren f3.60 f4.20 per 400 stuks. A.s. Zaterdagavond hoopt de Chr. Jongensclub en Knapenvereen. „De Jonge Garde" haar 10e Jaarver gadering te houden. Daar o.a. ook een reciteerwedstrijd wordt gehou den belooft het een mooie avond te worden. Zondag a.s. komt de bekende bioscoop „Odeon" in 't Wapen van Amsterdam alhier. Vertoond zal worden de pracht film „Zigeunerbloed", een zeer span nend romantisch verhaal. Tevens een extra bij-programma. (Zie advertentie). Het publiek van Heusden en Omstreken wordt er alsnog aan her innerd, dat de trekking der gratis verloting der Heusdensche St. Ni- colaas-Winkel week der H. W. V. zal plaats hebben Maandag 12 Dec. '32 in café Ant. v. Dijk. De officiëele uitslag wordt opge nomen in ons nummer van aanstaan den Woensdag 14 dezer, terwijl trek- kingslijsten vanaf Dinsdagavond bij de deelnemende winkeliers verkrijg baar zijn. een bezoek aan de lagere school al hier. Verschillende aardige surprises werden aan de kinderen uitgedeeld, benevens groote hoeveelheden snoep goed. Groot was de schrik der jon gere leerlingen, doch nog grooter was de pret der ouderen, toen Zwar te Piet aanstalte maakte om één der onderwijzeressen in den zak te stop pen. Op voorspraak van het Hoofd der school bij St.-Nicolaas, was Piet gedwongen, de buit weer uit zijn zak te laten. Woensdagmorgen j.l. raakte door het spelen van kinderen, met lucifers een kleine schuur nabij de woning van den heer B. v. D. alhier, in "brand. De spoedig toegesnelde buren wisten erger te voorkomen. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel gaat wei nig of niet om. Men besteedt voor het goede handelshooi f8 a f9 per 500 K.G. Haverstroo f 10 a f12 per 1000 K.G. CAPELLE. De Gem. Zangver. ,,'t Roze- Ja, aan 2000 huisvrouwen gaven wij reeds groote, mooie cadeaux voor hun geregeld Atrax-gebruik Wij gaan uiterlijk tot 31 December dóór met het onverplicht geven van groote cadeaux Kreeg U ook al eens zoo'n prachtcadeau Als U die prima Atrax-Artikelen gebruikt, en ze bij Uw kennissen goed aanbeveeltwie weet misschien krijgt U dan ook nog wel zoo'n mooi cadeau 1 Atrax met de mooie cadeaux 1 Woensdag 14 Dec. a.s. des knopje" hield j.l. Woensdagavond avonds kwart over acht zal in hotel in de zaal van Mej. Wed. A. v. d. Concordia een filmvoorstelling wor-Haart aan de Nieuwevaart haar jaar den gegeven door de Vereeniging vergadering, die door het meeren- „Nederl. Fabrikaat"' te Den Haag. deel der werkende leden werd bij- Ter afwisseling van de film overgewoond. Na opening door den vice- de Nederl. Industrie zullen ook ee-voorz. de heer Adr. M. Verheijden, nige teekenfilms worden gegeven,las de secretaris de heer E. Colet, terwijl tevens door de Vereeniging de notulen der vorige vergadering eene verloting worden gehouden van die werden goedgekeurd en bracht 's HERTOGENBOSCH, 7 December. Op de markt van heden waren aange voerd 2715 stuks, 1638 stuks hoornvee, 973 biggen, 5 zeugen, 13 schapen of lammeren en 66 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f 260 per stuk Kalfvaarzen 130 240 Magere Ossen nr. ar. en Koeien 70 160 Vette Ossen en) le kw. 2531 p. pond Koeien 2e 22 —27 Pinken van f 70.—tot f 150.p. st. Zeugen 35.— 70.— Biggen 6.— 9.— verschillende artikelen, die geschon ken worden door de fabrikanten. Deze filmvoorstelling wordt gege- de penningmeester verslag uit om trent den financiëelen toestand, waar uit bleek, dat deze sloot met een ven op uitnoodiging der „Heusden- j tekort van f126,49. De rekening en sche Winkeliersvereeniging" en is verantwoording werden nagezien door toegankelijk voor alle leden met hun-1 Mej. J. H. Cové en den heer J. v. ne dames. Tevens worden uitgenoo- Bremmen in orde bevonden en tevens digd ter bijwoning de Ed.Achtb. Heer goedgekeurd. Burgemeester, de Wethouders, dele den van den raad en meerdere nota belen uit deze gemeente. Kaarten voor deze zeer belangrijke Besloten wordt in de maand Ja nuari een uitvoering te geven. Op voorstel van den heer J. v. d. Hoek, wordt besloten de leeftijds- 8.- 14. >1 V Vet vee Schapen Lammeren Aanvoer en handel vlug hooger in prijs. Kalfkoeien en vaarzen handel goed. Pinken vlug, prijshoudend. I Magere ossen en koeien kalm. Biggen HEUSDEN. Aangezien verleden week Za terdag de seriewedstrijden te Dalem afgelast werden wegens weersomstan digheden, vinden deze eerst a.s. Za terdag plaats. L.O.N.G.A. I speelt dan tegen de v.v. „Merwede" uit Hardinxveld. De wedstrijd vangt om 3 uur aan. Zondag a.s. gaat de v.v. Ju liana I naar Haarsteeg en speelt haar 9de competitiewedstrijd voor de ie klasse B.V.B. tegen het sterke D.V.O. I, aldaar. D.V.O. is n.l. nog onge slagen en heeft het Zondag j.l. thuis tegen Juliana gewonnen. Juliana zal dan ook terdege moeten oppassen om geen tweede nederlaag te krij gen, doch zal probeeren revanche te nemen. Beide elftallen zijn echter aan elkaar gewaagd, zoodat het een vinnige strijd zal worden. De wedstrijd vangt aan om 1 uur. Scheidsrechter is de heer W. Duques- noij te Waalwijk. WELL. De v.v. W.V.V. I en II gecom bineerd, speelden Zondag te Herpt een vriendschappelijken wedstrijd te gen Brabantia I en II eveneens ge combineerd, welke door eerstgenoem de club werd gewonnen met 61. Zaterdag a.s. speelt W.V.V. 1 op de serie wedstrijden te Gameren. W.V.V. I komt uit tegen Zwalu wen I te Brakel. WERKENDAM. Zaterdagmiddag 2 30 uur voet balwedstrijd tusschen „W. L. E." van Gorinchem en „W. V. V." I alhier. Wedstrijd door „Sparta" van Andel en „S. V. W." I alhier. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior" speelt a.s. Zondag een com petitiewedstrijd voor de 3e klasse N.V.B. op eigen terrein tegen „Oosterhout". Het 2e en 3e elftal spelen respectieve lijk tegen „H.E.C." II en III uit Waalwijk. HEUSDEN. De clubcompetitie van de Damclub „V. D." is bijna beëindigd. Maandag werd de voorlaatste ronde gespeeld, waarin enkele belangrijke ontmoetingen plaats hadden, welke echter niet uitgespeeld konden wor den. De uitslagen zijn: C. Bax—A. Deurloo, afgebroken. J. PellekaanDe Graag, afgebi*" C. de JoodeJ. Deurloo 2o. Ger. JonkersA. Fitters 2o. J. Swagemakers—G. Jonkeruit gesteld. filmvoorstelling zijn zoolang de voor- j grens voor aannemen nieuwe leden raad strekt gratis verkrijgbaar opte verlagen van 16 tot 15 jaar en Woensdagavond aan de zaal vanaf f een flinke propaganda te voeren om half acht, voor zoover de plaatsruim-het aantal werkende leden te ver te het toelaat. sterken. Steunt Nederl. Fabrikaat en de Vervolgens wordt besloten bij wij- Heusdensche Winkeliersver. door uwe ze van proef, de repetitie's in de belangstelling en winkeliers wordt toekomst op een anderen avond te allen lid van de H. W. V. alhier. [stellen. Met het oog op den zor- Moge een druk bezoek te wach-gelijken toestand der kas wordt op ten zijn. (voorstel van den heer G. A. S. de AALBURG. (Bas besloten een verloting ten bate Dinsdag 13 December hoopt de der kas te organiseeren. heer Van Leeuwen uit Schoonrewoerd, Nadat de heer L. Heurler de op- des avonds 0111 half zeven in de Ned. merking gemaakt heeft, dat de Di- Herv. Kerk alhier op te treden. ANDEL. Doo'r<ie Meisjesvereen. ,,Tabi- recteur een dezer dagen 15 jaar aan de vereeniging verbonden is en naar aanleiding hiervan besloten is de hul diging uit te stellen tot het 20-ja- tha" alhier zijn de volgende kleeding- rig directeurschap, sluit de vice-voor- stukken vervaardigd om met Kerstmis zitter de vergadering met een heil aan de armen uit te reiken 21 lakens, 20 sloopen. 6 vrouwen hemden, 4 jongenshemden. 12 meisjes- dronk op den heer W. G. Treffers en spreekt daarbij den wensch uit, dat hij nog vele jaren het voorzit- hemden, 5 mansbroeken, 9 vrouwen- terschap zal kunnen waarnemen, broeken, 4 jongensbroeken. 12 boeze- j De heer C. v. cl. Schans Pz., roens, 14 ponnetjes, 12 directoirs, 6 benoemd tot agent van politie te onderjurkjes, 23 luiers, 2 lijfjes, 1 ge- Amsterdam, zal 7 Jan. a.s. aldaar breid broekje en 1 gebreid onderjurkje.1 jn functie treden. Totaal 152 stuks. j f)e bibliothecaris der Afd. Ca- Onder veel belangstelling her- pelle van de Openbare Leeszaal, de dachten Jan van Rijswijk en echtge- heer E. Colet, zal in het vervolg in noote alhier Maandag j.l. hunne 25-jarige plaats van des Zaterdags tusschen echtvereeniging. ALMKERK. In gebouw Concordia" werd nen Donderdag 15 Dec. a.s. Zater- Zaterdagavond de eerste ringvergadp-dag 10 Dec. e.k. worden dus geen ring gehouden van Afd. van den Chr.boeken uitgereikt. Nationale Werkmansbond. De zaal was j Tot notabel der Ned. Herv. geheel bezet, toen de heer de Witt de gemeente a. d. Loonschendijk zijn aanwezigen een hartelijk welkom toe- bij de j.l. Woensdag gehouden ver- riep. Dooir den heer den Dekker uit kiezing herkozen de heeren A. Maaij- Dussen werd ingeleid ,,De arbeiders in ers en P. Geenen. den Wijngaard", terwijl daarna het J Het Muziekgezelschap „Kunst hoofdbestuurslid, de heer Broen een na Arbeid" zal Woensdagavond 14 buitengewoon goed geslaagde rede Dec. a.s. voor zijn leden en Donder- hield en de verschillende verhoudingen dag 15 Dec. d.a.v. ook voor niet- op maatschappelijk terrein op zeer 'leer zame en aangename wijze uiteenzette. leden in de zaal van den heer L. F. v. Dongen een uitvoering geven, Het hoofdbestuurslid Sneep richtte zich waaraan de bekende meermalen ge na afloop nog tot de vergadering met lauwerde baritonzanger Tom Bur- enkele woorden. Deze eerste ringver- manje uit Waalwijk en Waalwijk's gadering mag buitengewoon geslaagd Klein Tooneel hun medewerking zul- heeten. Volgende ringvergadering te Raamsdonksveer. Maandag 12 December nam. De dekhengst van de vereeni ging ,,'t Land van Altena", welke ge stationeerd is bij den heer W. Snoek te Nieuwendijk, werd dezer dagen het M. C. toegekend. BABYLONIëNBROEK, Op de te Gorinchem gehouden pluimvee-tentoonstelling behaalde Mej. N. C. Braams, onderwijzeres alhier, met haar 14 inzendingen hoenders 5 eere-, 5 eerste-, 5 tweede- en 2 derde prijzen. BRAKEL. Sint-Nicolaas, vergezeld van Zwarte Piet bracht Maandagmiddag len verleenen. HEDEL. Alhier zijn eenigen tijd geleden twee mannen, die waren gearresteerd wegens verschillende brutale treindief- stallen, uit het arrestantenlokaal aldaar ontvlucht. Te Enschedé is een der ont vluchten, zekere De B„ aangehouden. De man, die bij zijn broer te Enschedé vertoefde, is van zijn bed gelicht en is naar Hedel overgebracht. MEEUWEN. A.s. Maandagavond half zeven hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden, Ds. Van 't Zandt uit Delft. NIEUWENDIJK. De eieren worden alhier ver handelt in prijzen van 61/2 tot 7 I2 cent per stuk. Het bouwen van een woonhuis 2 en 3 uur des Donderdags van half vijf tot half zes zitting houden tot het uitreiken der boeken, te begin- 2 uur hoopt de raad dezer gemeen te in openbare vergadering bijeen te komen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2