Als de Winter komt ■I ^app Ruime sorteering. Zie etalage. TIJDELIJK 20°|o KORTING Meubelfabriek - Magazijn Z.E.M.L Vulpenhouders ËRRE8RADIO op alle Stoo m- en Verfprijzen CHEMISCHE WASSCHERIJ EN VERVERIJ AXFRORA" Sehuttersgracht, GORINCHEM Meubelen, Bedden, Gor dijnen enz gewoon weg. L. J. VEERMAN te HEUSDEN A. J. Boelen Heugden. WIJKSCHE STRAAT W 122 HEUSDEN. Groote Straat 183 Vergadering van den raad der ge meente HEDiKHl' iZEN op Vrijdag 2 December, des n.m. 7 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer J. Heereveld. Secretaris: WelEd. Heer J. Cou- wenberg. Aanwezig alle leden. Een vacature wegens bedanken van den heer J. v. d. Dobbelsteen. Nadat de Voorzitter de vergade ring heeft geopend, legt de heer N. v. d. Water, het nieuwe raadslid, in handen van den Voorzitter de ver- eischte eeden af. Waarna de Voorzitter dezen geluk wenscht met zijn benoeming. tot raadslid. Spreker verklaart, dat hii gedurende zijn verblijf in de gemeen te, den heer v. d. Water heeft leeren kennen, als een rechtsschapen man, hii twijfelt er niet aan of deze zal het belang der gemeente naar zijn beste weten voorstaan. De heer v. d. Water dankt den Voorzitter voor zijn woorden en zegt. dat hij de belangen der gemeente zal dienen, met terzijde stelling van het persoonlijke. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken Bericht van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, waarin deze aan dringt eenige wijzigingen te brengen in de verordening voor de gemeente veldwachters. Op voorstel van B. en W. worden deze wijzigingen aangebracht. Van de P.N.E.M. is bericht inge komen. dat het aanbrengen van een paar lichtpunten te Hedikhuizen f 17 per stuk zal kosten, voor de twee dus T 34. Besloten wordt deze lichtpunten te doen aanbr en gen Bericht van goedkeuring door Ged. Staten van de verordening voor het agentschap voor de arbeidsbemidde- ling. Verzoek van de Ned. Heide-Maat- schappij om een voorschot van f 3000 voor de werkzaamheden aan het fort. De Voorzitter deelt mede. dat hii heeft gevraagd of de Heide-Maat- Bchappii voorloopig met f 2000 wil genoegen nemen, omdat de gemeen te verplicht is, voor aflossing der geldleening bii de Boerenleenbank te zorgen voor het einde van het jaar. B. en W. hebben bij een paar personen gevraagd, om een leening te verstrekken van f 10.000. Een is er bereid gevonden het bedrag te verstrekken tegen den koers van 99 met een rente van 3 pCt. en een provisie van van drie vierde pCt. B. en W. vragen machtiging deze lee ning aan te gaan, zoo mogelijk on der voorwaarde, dat het bedrag te gen den normalen koers zal worden verstrekt, dan zullen Ged. Staten de leening zeker goedkeuren. Aangezien het bedrag niet in zijn geheel noo- dig is zal tevens getracht worden, op te nemen naar behoefte, duur der leening 20 a 25 jaar. De geldschieter heeft tevens ais voorwaarde gesteld, dat de eerste 5 jaren geen vervroegde aflossing mag plaats vinden. De heer v. d. Brand vraagt of niet met de helft kan worden vol staan. hij zou niet meer leenen dan noodig is. De Voorzitter zegt, dat dit ook de bedoeling van B. en W. is. (Met algemeene stemmen worden B. en W. gemachtigd de leening aan te gaan. Benoeming administrateur van het G.E.B. Naar aanleiding der vacature zijn twee verzoekschriften ingekomen, een van J. v. d. Heijden en een van G. Bekkers, pm voor benoeming in aan merking te komen. De heer v. d. Heijden bericht, dat hii 'tambt als proef, één jaar voor f 200 wil waar nemen. De Voorzitter zegt. dat het ver zoek van v. d. Heijden niet in aan merking kan komen, omdat deze nog geen 21 jaar is. een leeftijd, dié door het ambtenaren-reglement wordt ge steld. De heer v. d. Heijden heeft van een hoog geplaatst persoon verno men. dat dit niet behoeft, dat ook iemand beneden 18 jaar benoemd kan worden. De Voorzitter zegt. dat het mis schien in bijzondere gevallen moge lijk is ontheffing van de bepaling te verkrijgen, of hier een bijzonder geval aanwezig is, meent spreker te moeten betwijfelen. De heer Winkel meent als de heer v. d. Heijden werd benoemd, mis schien ontheffing was te verkrijgen. Spreker zou over deze benoeming ook nog wel iets willen zeggen. Hii heeft eens geinformeerd, wat deze ambtenaar te doen heeft en naar aan leiding zijner inlichtingen komt hem een bedrag van f 400 als salaris veel te hoog voor. Vroeger had de amb tenaar veel meer te doen. hii was toen ook belast met de metercontrole en de netcontrole. Bovendien wor den balans met winst- en verliesre kening nu door een accountant van de vereeniging van Nederl. gemeen ten opgemaakt. De Voorzitter merkt op. dat dit laatste niet juist is. De heer Winkel stelt voor het sa laris op f 200 te brengen, hii acht dit voldoende voor het werk. dat er voor gedaan moet worden. Met de controle komt men nu aan f 300. Wordt het salaris op f 200 gebracht ERRES K.Y. 108 Een radiotoestel, dat een krachtig, helder geluid geeft, buitengewoon selectief is en op een console aan den wand kan hangen. Langdurige ga rantie, lage prijs: f 150.- AGENT "W ittebroodstra at TEL,. 125 EENIGE ONZER PRIJZEN NA AFTREK DER KORTING. Damesgoederen Stoffen Japonnen eenvoudig model Stollen Japonnen met gepiis. voorbaan Zijden Japonnen Stoffen Mantelcostuums Stoffen Mantels klein form. StoffenMantelsgrootform Regenmantels Stoomen Verven Heerengoederen Stoomen Verven Colbert Costuum ca. f2.80 ca. f 4.40 ca. fl.40 ca. f 2 20 Demisaison -2.- -3.40 Winterjassen -2.60 -4 00 - 2.20 - 2.80 Regenjassen -2 00 - 3.60 - 2.20 - 2.80 Vilthoeden - 0.60 -2.80 - 4.40 fl. 4041. GO f2.40 k f2.80 Waterdichtmaken van gestoomde of ge- f 1.80 a 2.00 -3.20 a-3.60 verfde regenjassen f 0.60 ca. f 2.00 ca. f3.60 Alleen waterdichtmaken. f 1.20 moeten een groote partij Bijzonderheden van den verkoop worden U nader bekend gemaakt. Firma TH. VAN WIJCK WAALWIJK. verkrijgbaar bij de firma dan komt de administratie van het G.E.B. met de controle toch nog op f 400. Bovendien zou spreker de be noeming voor een jaar doen plaats vinden, het bedrijf bespaart dan ook nog f 62 voor de pensioensbijdrage van den ambtenaar. De Voorzitter kan het van den heer Winkel niet begrijpen, dat deze met een dergelijk voorstel komt. De be noeming van een begaafd persoon zegt meer, als koopgoed. Spreker vraagt zich af. of het hier gaat [te gen den persoon of, tegen de zaak. Hii meent de eerste veronderstelling ontkennend moeten te beantwoorden, de heer Winkel heeft dit zelf ver klaard. Over de werkzaamheden van den heer Bekkers is niets dan lof. Naar sprekers meening wordt door zoo te spreken als de heer Winkel doet. het belang van het bedrijf niet gediend. Gaat het dan misschien te gen de zaak Biet stroomgeld wordt nu 12 maal. vroeger slechts o maal opgehaald, daarom was het salaris met f23 verhoogd. Voorheen heeft de toenmalige ambtenaar zijn werkzaamheden niet naar behooren verricht, nu is de administratie keu rig in orde. Waarom is er toen piet over verlaging gesproken en nu wel. Spreker gelooft, dat het voorstel van den heer Winkel een bijbedoe ling heeft, die in strijd is met liet algemeen belang. De controle door den accountant is het gevolg van de onregelmatigheden van den vroege re ambtenaar. Ook Ged. Staten dron gen er op aan. omdat deze de ad ministratie niet goed waarnam. Spre ker acht voorkomen beter dan ge nezen en zou daarom de controle handhaven. U kunt toch. aldus spre ker de terugstortingen van den vó- rigen ambtenaar nagaan. J De heer Winkel had deze persoon lijkheden liever niet gehoord. Hii heeft de kwestie besproken uit een oogpunt van bezuiniging. Tegen den persoon kan 'het niet gaan, want de boekhouder voor het bedrijf is nog niet benoemd, was dit het geval ge weest, dan zou het iets anders zijn geweest. Spreker is niet tegen de controle, echter er wel tegen, dat deze tengevolge van het maken der balans 100 gulden moet kosten. De Voorzitter merkt op. ,dat deze balans f 100 heeft gekost, omdat de accountant zoover moet teruggaan. In de toekomst is dit niet meer noodig. De heer Winkel wil als dit zoo is. zijn voorstel wijzigen, hii zou het sa laris dan op f 300 willen brengen en de f 100 voor de netcontrole er aftrekken. De Voorzitter kan zich ook niet met dit voorstel vereenigen, doch hii zal het in omvraag brengen. Tegen het voorstel stemmen de heer en v. Bokhoven, v. Hemert. N. v. d. Water en M. v. d. Water, zoodat het is verworpen. De heer Winkel stelt dan voor de benoeming voor een jaar te doen geschieden, de gemeente heeft dan het voordeel van f62. De heer M. v. d. Water merkt op, dat hii in de vorige vergade ring heeft voorgesteld, bii de benoe ming v. den gemeente-ontvanger, de ze zelf zijn pensioenstorting te doen betalen, toen was de heer Winkel daar tegen. Voorzitter. Ja het is een inconsequ entie. De heer v. Hemert zegt, dat hij indertijd heeft voorgesteld het sala ris van den ambtenaar ter secretarie vast te stellen op f401. inplaats van f 300. de gemeente had toen f 90 kun nen verdienen, dloch daar wilde de heer Winkel toen niets van weten. Spreker stelde toen f 401 voor om den ambtenaar voor pensioen in aan merking te doen komen. De Voorzitter zegt. dat deze ver hooging uit een geheel ander oog punt geschiedde. Het tweede voorstel van den heer Winkel wordt hierop eveneens ver worpen met dezelfde stemmen tegen. De heer G. Bekkers wordt hierop benoemd, tot administrateur van het G.E.B. met s stemmen, twee waren uitgebracht op den heer J. v. d. Heijden. Benoeming twee leden van het Bur gerlijk Armbestuur, vacature N. v. d. Water en v. Beurden. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. geen voordracht hebben op gemaakt. het college wil den raad zelf liever candidaten laten noemen. De hr. v. d. Brand noemt den' heer Jac. Pullensde heer v. Hemert. Adr. Heivoortde heer v. d. Heijden. P. Engelende heer M. v. d. Wa ter den heer N. v. d. Water De Voorzitter zegt, dat hii niet heeft geweten, dat de heer N. v. jd. Water niet als administrateur, doch wel als lid wilde overblijven, anders had het natuurlijk op zijn weg ge legen. in de eerste plaats de hr. v. d. Water aan te bevelen. De heeren P. Engelen en N. v. jd. Water worden wet 3 stemmen be noemd, de heeren Jac. Pullens en Adr. v. Heivoort kregen ieder 2 stem men. Verkiezing van een tweede wethou der. Bii de eerste stemming werden uit gebracht 3 stemmen op W. v. d. Brand2 op N. v. d. Wateri2 pp J. C. Winkel. Bii de tweede stemming werden uitgebracht 3 op N. v. d. Water 2 op W. v. d. Brand2 op J. C. Winkel. De 3de stemming had hetzelfde resultaat. Bij de 4de stemming ging het al leen tusschen de heeren Winkel en v. d. Brand, waar bii de heer Winkel 4 stemmen verkreeg de heer v. d. Brand. 3. Bii de 5de stemming verkreeg de heer N. v. d. Water 3. de heer Win kel 2 stemmen, zoodat de heer v. d. Water is gekozen. De Voorzitter wenscht den heer v. d. Water geluk met zijn benoeming en zegt. dat het dezen een groote voldoening moet zijn. dat hii nu hii pas tot raadslid is toegelaten ook reeds direct zijn intrede doet in het college van het Dag. Bestuur. Spre ker hoopt, dat hii prettig met den heer v. d. Water zal mogen samen werken in het belang der gemeente. De heer v. d. Water dankt den Voorzitter voor zijne woorden. Beëediging van den nieuw benoem den Ontvanger. De heer v. d. Dobbelsteen legt in handen van den Voorzitter de ver- eischte eeden af. waarop de Voor zitter hem geluk wenscht met zijn benoeming en spreekt daarbii den wensch uit, dat deze er voor zal (zorg dragen, dat „zijn administratie gere geld in orde zal zijn, en zal uitmunten door correctheid. De heer Dobbelsteen dankt den Voorzitter en zegt. dat hii daarvoor zijn best zal doen. Ondanks de praat jes die van zekere zijde worden rond- gestrooid, zal hii zorgen, dat zijn borgstelling op den dag van zijn in functie treding in orde zal zijn. Hii dankt de raadsleden die hun stem op hem hebben uitgebracht. De heer Winkel vraagt hoe groot het bedrag der borgstelling js. en waaruit deze bestaat. De Voorzitter antwoordt, dat de borgstelling een tiende moet zijn van de gemeenterekening, er is een rond bedrag van f 4000 van gemaakt. Ze kan bestaan uit effecten, een hypo theek of uit een verzekering. De heer N. v. d. Water maakt ide opmerking, dat de borgstelling voor den administrateur van het Burgerl. Armbestuur veel te hoog is. inplaats van f 1000. acht spreker f 300 vol doende. De Voorzitter is het daarmede eens. Met algemeene stemmen wordt be sloten deze borgstelling te brengen op f 500. Aanwijzing commissie van pacht- verlaging. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt. dat verschillende adressen zijn ingekomen om pachtverminde- ring, jhet is daarom gewenscht. dat B. en W. door een commissie ter'zijde worden gestaan om iedere aanvrage te beoordeelen. Na eenige discussie wordt besloten, dat de geheele raad zich hiermede zal belasten. De begrooting 1932 wordt gewii- zigd. „conform het voorstel van B. en W. Tevens wordt met algemeene stem men besloten de rekening-courant overeenkomst met de Boerenleenbank te verlengen. In de vorige vergadering is door den heer Winkel een voorstel inge diend om het uurloon voor de brand weer vast te stellen op ao en fto cent. toen staakten hierover evenwel de stemmen, zoodat het voorstel op nieuw in rondvraag gebracht moet worden. De heer v. Hemert kan zich al leen met het voorstel vereenigen, als de brandweer gereorganiseerd wordt. De Voorzitter verklaart reeds in deze richting werkzaam te zijn. Met algemeene stemmen wordt het voorstel hierop aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer M. v. d. Water, dat hij de werkeloozen kolentoeslag zou willen geven. Zii die reeds kolen hebblen opgedaan, doordat zij bij den Boerenbond zijn aangesloten, zou hii daarin laten dee- len. deze mcnschen hebben daarvoor een heel iaar contributie betaald en kunnen nu beter den f 1 toeslag zoo krijgen dan in kolen. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste ook in de bedoeling ligt. De heer v. Hemert merkt op, dat bij de werkverschaffing aan het fort was gezegd, dat in het aangenomen gewerkt zou worden. Dit is ook ge schied, doch toen sommigen daar door te veel verdienden, is het uur loon verlaagd, mag dat vraagt spre ker De Voorzitter zegt. dat bii de werk verschaffing gerekend wordt op een uurloon van 22 cent. „bij goed werken en een werkweek van 48 uur. Wer ken in uurloon staat de minister even wel niet toe, bii de werkzaamheden van den Brugkamp is het gebeurd, doch de minister heeft daartegen ernstig bezwaar gemaakt. Biet werk is daar nog niet af, maar het restee- rende mag zelfs niet meer in uurloon geschieden. De heer v. Hemert meent, dat uit deze houding schade voor rijk en gemeente voortvloeit, want de men- schen zullen minder hard gaan wer ken. Spreker begrijpt den opzet niet. Wethouder M. v. d. Water wijst er op. dat hii van het begin af er opgewezen heeft, dat hieruit conflic ten moesten voortvloeien, die opzet is niet goed. De heer v. d. Brand zou een adres tot den minister willen richten. De Voorzitter zegt. dat dit geen resultaat oplevert. De heer v. Hemert acht het be ter. dat alle gemeenten het gezamen lijk deden en protesteerden. Spreker vestigt er de aandacht op. dat er arbeiders bii zijn. die het werk niet verstaan en nu aan een bedroevend weekloon komen, kunnen deze niet in uurloon werken. De Voorzitter zegt. dat de opzich ter, deze arbeiders zooveel mogelijk ter wille is, hii laat deze indien ee- nigzins mogelijk in uurloon werken. Spreker is evenwel gaarne bereid met de wethouders nogeèns met de Hei- de-Maatschappii te gaan spreken. Daar geen der heeren verder het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. 00 Charles Schreuder Zonen —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4