DEN BOSCH CAPELLE. De echtelieden A. Molegraaf en E. v. Tilborgh aan de Yaartkant, vierden jl. Zaterdag onder veel belangstelling hun zilveren huwelijksfeest. Het muziekgezel schap „Kunst na arbeid" bracht des na middags een serenade. Tot bestuurslid der Coöp. Stoom- zuivelfabriek „De Toekomst" alhier is her kozen de heer G. J. Heijmans te Vrij- hoeve-Capelle en tot commissaris werd gekozen de heer C. Werther te Sprang. Beiden hebben hun benoeming aangeno men. Aan de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis is door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle vergunning ver leend tot het organiseeren eener verloting ten bate van een ligtent. Onze vroegere dorpsgenoote mej. G. v. d. Waals, thans verpleegster te Utrecht, slaagde dezer dagen voor het examen kraamverpleegster. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" houdt ,2e Kerstdag in haar club lokaal bij mej. wed. A. v. d. Vaart een onderlinge postduivententoonstelling. DRONGELEN. De leiders der Zondagschool „Laat de Kinderkens tot mij komen", hopen den eersten Kerstdag des avonds om 6 uur in het Ned. Herv. Kerkgebouw met de kinderen het Kerstfeest te vieren. GENDEREN. Voor het aanbrengen van verbe teringen en vernieuwingen aan den Pro vincialen weg GenderenDussenWer kendam was de laagste inschrijver L, Kops te 's Bosch met f46095. De Herv. Zondagschoolvereeniging alhier hoopt op 2e Kerstdag met de Kinderen, onder leiding van Ds. Kuyper, des avonds om 5 uur in de Kerk het Kerkstfeest te vieren. GIESSEN. Aan de openbare lagere school alhier wordt wederom een cursus voor vervolgonderwijs [gegeven door het hoofd dier school, den heer Kooiman. HERPT. Tot Ouderling en Diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen, de heeren J. v. Gammeren en J. de Ridder. Beide hebben hunne herbenoeming aange nomen. NIEUWENDIJK. Mej. A. M. Brouwer, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Rotterdam. De Diaconie der Geref. Kerk alhier is verblijd met een gift van f500 voor de armen. Op Woensdag 28 Dec. hoopt de Landbouwvereeniging haar najaarsverga dering te houden in het Instituutlokaal, des avonds 7 uur. Aan de orde is: Opening en inleiding door den Voor zitter, den heer O. Walraven, Lezing der notulen, Bestelling kunstmest, Rondvraag en Sluiting. De collecte gehouden in de Geref. Kerk voor de herstelling van het kerkdak te Magelang heeft opgebracht f58.33. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur is gekozen de heer C. Biesheuvel alhier. Op Zaterdag 24 Dec. zal het Man nenkoor „Onderling Genoegen" een uit voering geven in het gebouw „Concordia" te Uppelschendijk. RAAMSDOXKSVEER. - Donderdag, 22 December, hoopt de heer Rustige des avonds om half zeven in het Evangelisatie gebouw „Ebenhaëzer" alhier op te treden. SPRANG. Heden Woensdagavond 7 uur zal door de leidsters der Gereformeerde Zondag- schoolvereen. „Jachin" in het Geref. kerk- gebouw met de kinderen Kerstfeest ge vierd worden. Ds. Hagen zal met de kinderen het kerstevangelie behandelen. Door de dames van Bekkum en Dalmaijer respectievelijk presidente en secretaresse der Geref. Meisjes vereen iging „O. T. en O. R." alhier zal getracht wor den een kleine meisjes vereen, op te richten. Den leeftijd tot toetreding is bepaald tusschen 12 en 16 jaar. Bereids hebben zich reeds enkele op gegeven. In de vacature J. Versteeg is tot secretaris der Ned. Herv. Jongelingsvereen. „Timotheus" benoemd dhr. W. Spuijbroek die deze benoeming aannam. J.l. Donderdagavond kwamen onder leiding van haren Voorzitter, de heer W. B. Rijken, de leden der Coöp Zuivelfabriek „De Toekomst" in het „Sprangsch Koffie huis" in jaarvergadering bijeen. Na het uitspreken van een openings woord, werd door den Secretaris J. van Beek de notulen der vorige vergadering gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Door den Directeur, den heer J. G. Addink, werden hierna eenige mededee- lingen gedaan, waaruit bleek, dat de melkaanvoer steeds stijgende blijft. Over het afgeloopen jaar was deze 180.000 K.G. hooger dan het vorig jaar. De grootste aanvoer was op 5 Maart 1.1., toen werd 50600 K.G. aangevoerd. In verhouding tot andere fabrieken, was de melkprijs niet slecht. Vervolgens stond spr. stil bij de steun regeling, die op 16 Juni in werking is getreden, waardoor een hoogere melkprijs is bereikt. Volgens door spr. genoemde cijfers, werd aan de fabrieken aange sloten bij den Brabantschen Zuivelbond f 1.600.000 méér aan melkprijzen uitbe taald voor deze fabriek is dit een bedrag tusschen 50.000 en 55.000 gld. Aan gedrongen werd er voor te waken, steeds zuivere melk af te leveren. De heer G. Heijmans te Vrijh.-Capelle werd met nagenoeg algemeene stemmen tot bestuurslid herkozen. Met een woord van dank voor het in hem bij vernieu wing gestelde vertrouwen, werd deze herbenoeming aanvaard. In de vacature De Bruin werd tot comm. gekozen C. Werther. Het entreegeld werd als gewoon vast gesteld op f45.en f5. Van het punt varia werd geen gebruik gemaakt en sloot de Voorzitter deze goed bezochte vergadering. VEEN. In de Ned. Herv. Kerk alhier is als ouderling herbenoemd de heer H. v. Helden en als diaken de heeren J. v. d. Pol en J. v. Ballegooijen. Zaterdagavond gaf de gemengde zangvereen. „Zanglust" alhier voor een overvolle zaal haar le winteruitvoering, welke in alle deelen als schitterend ge slaagd mag heeten. Zoowel de zangnum mers als het meer komische gedeelte ge tuigde van ijverige studie. Voor de betrekking van onderwij zeres aan de O. L. school alhier hebben zich 35 sollicitanten aangemeld. Donderdagavond zeven uur zal door den Bond vakarbeiders in het landbouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbedrijf in het gymnastieklokaal een openbare ver gadering gehouden worden. Als spreker zal optreden de heer G. J. v. Lienden uit Eindhoven met het onderwerp „De werkverschaffing". WERKENDAM. Door omstandigheden zal de schiet oefening der Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Werkendam en DeWerken, a.s. Vrijdag niet gehouden worden maar Vrijdag 30 dezer Niet Vrijdag, maar Donderdag a.s. zal door de A.-R. Propaganda-club alhier een vergadering worden gehouden, waar door het lid W. Brienen ingeleid zal worden het onderwerp: „Het Bolsjewisme". Met het rietlossen verdraaide de arbeider L. d. P., werkzaam op polder „Buisjes" (Biesbosch) zijn linkerpols, waar voor geneeskundige hulp van Dr. Mijnliefï alhier, noodzakeiijk bleek. Met het terugrijden van een ge laden wagen pulp, brak een der boomen van de wagen, waardoor paard en kar van den dijk vielen. De voerman E. K. wist nog bijtijds op zij te springen, zoodat het ongeval met wat lichte materieele schade, goed afliep. Donderdag a.s., des nam. 6.30 uur, zal onder leiding van Ds. Lazonder, in de Openbare School te den Biesbosch, de Kerstfeestviering worden gehouden Vrijdag a s., des nam. half acht, zal in het gebouw van Chr. Belangen alhier, een filmavond worden gegeven door den heer Kruithof uit Oost-Souburg. Het hoofdnummer van dezen avond zal wezen, „het maken en uitvoeren der zink werken aan Zuid-Watering (Fort Ramme- kens) in Zeeland", kort geleden uitgevoerd door de fa. Gebr. van Oord alhier, met rijswerkers uit onze plaats. Ook enkele kleine filmpjes zullen ter afwisseling ge draaid worden. Des nam. 4 uur een Kindervoorstelling. Door den WelEerw. Heer Ds. H. Jansen, Leger- en Vlootpredikant in Algem. Dienst, werd voor de Chr. Geref. Jeugd Centrale in de kerk een lezing gehouden over het onderwerp „De Torenbouw van Babel en de tegenwoordige Wereldcrisis". Te 7 uur trad de bekende spreker op voor een overvolle kerk. Zelfs van om liggende gemeenten waren naar hier ge komen. Na 't zingen van een Psalmvers en gebed, werd voorgelezen een gedeelte uit de U. Schrift, nl. Genesis 11 :1—9. Na de zondvloed voelden de menschen zich getrokken naar 't vroegere Paradys, door verschillende oorzaken. Het was 't begin van de zgn. eerste Heilstad want men wilde dit doen zonder tempel, zonder Godsdienst en vooral zonder God. De mensch wil zondige centralisatie, maar God echter decentralisatie. De mensch kan zich niet straffeloos vergrijpen (het individu of de menschheid) aan de sociale wetten van God, dat leert ons de wereld geschiedenis, aldus spr. Hierna komt spr. meer op 't practische gedeelte. Men zou haast moede worden in dezen tijd, of er geen uitkomst is, maar dan wordt gewezen op Ps. 103, waarin staat dat Hij (God) zijn volk niet eindeloos zal kastijden maar echter alleen op Zijn tijd zal er ingegrepen worden, niet op onze tijd. Ongeveer in de 8ste eeuw was Europa gekerstend, maar dit was juist het gevaarlijke, het was van buiten, niet volkeren en overheden hadden de Christus aangenomen. Dit was juist iets, om weer te kunnen verzinken. Het atheisme is ten slotte gekomen; de intern, diplomatie, zegt spr. was in 't begin dezer eeuw, een groote leugen. Vervolgens werd deze zucht geboren Wie is de Nebukadnezar van het tegenwoordige Babel Men wist hem niet aan te wijzen, daarom zou 't slagveld het antwoord geven, waarop de verschrikkelijke wereldoorlog volgde. Ook werd er gewezen op het gevaar uit het Oosten voor tegenwoordig wie zou vroeger gedacht hebben dat Japan te Genève de volkeren zou ringelooren, zooals thans De oogen wil men niet openen deze zeer zorgvollen en angstige tijden voor de toekomst wil men nog niet zien zooals het werkelijk is en worden zal Men durft het niet meer met God te wagen. Alles verwacht men thans van 'n Snoezige middag Ja pon; Dit modelletje van crêpe spiral met mo derne handgeborduurde poef mouw en vlot plooirokje, bijzon der voordeelig voor arauurae Voordeeiige Aanbieding Laatste nouveauté! Aparte Damesjapon van crêpe romaine met gestreepte blouse; Dit mo dern compose modelle tje met shawlkraag in nieuwste maron tinten 'n Nieuwe Japon verhoogt de feest vreugde. Dit aar dig modelletje van prima afgha- laine met gebor duurde craquelé kraag, in alle ma ten ■aqueie Frisetta Dames japon met mo derne wolkant garneering op kraagje en mouw, in de nieuwste najaarstinten, dit eenvoudig modelle tje Wollen kasha Dames japon, tweekleurige craquelé cravate, door gestikte re vers, extra re clameprijs J p DREEtNAMH P

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2