Vierde Blad No. 5292 Zaterdag 31 Dec. voor hei Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommslerwaard. rrI I I I I 1 1 1 Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. Voet hu Is po rt. Plaatselijk Nieuws. I I I I I I I I I I I I IJ BEHOORENDE BIJ HET Vergadering van den raad der ge meente HERPT op Dinsdag 27 December des v.m. 11 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen. Secretaris: WelEd. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveran derd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. Staten van de gemeente-rekening 1931. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot wijziging der ge meente-begrooting 1932. Proces-verbaal van kasopneming bii den gemeente-ontvanger op 24 December, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Brief van Ged. Staten met ont werpbesluit regelende de aftrek voor de beschikbaarstelling van een ambts woning voor Burgemeester Secreta ris of Ontvanger. Tot heden bedroeg deze aftrek 12 pCt.. Ged. Staten stel len thans voor deze te brengen op 15 pCt. Aangezien in deze gemeente voor geen dezer ambtenaren een dergelijke woning beschikbaar is, stellen B. en W. voor Ged. Staten te berichten, dat de raad zich met de voorgestelde regeling kan vereenigen. Nota van Ged. Staten, gevallen op de gemeente-begrooting 1933. De Voorzitter zegt. dat deze aan merkingen grootendeels van admini stratieven aard zijn. alleen een paar geven aanleiding om de begrooting- cijfers te veranderen. Ged. Staten wil len het geraamde bedrag van f 64 in verband met het kortingswetje ge schrapt zien. De Voorzitter meent, dat de ge maakte opmerking formeel juist kan zijn. doch in werkelijkheid is het nog niet bekend. Dan is een abusie ve berekening ingeslopen bii den post opcenten vermogensbelasting deze zijn geraamd op f221;. terwijl dit f255 moet zijn. Dan zeggen Ged. Staten, dat voor kwade posten geen bedrag meer geraamd behoeft te worden, omdat de gemeente het net to bedrag krijgt uitgekeerd. Het be drag van f 100 kan dus worden ge schrapt. 1 IMet algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Voorstel van B. en W. tot heffing van 200 opcenten op de personeele belasting. De Voorzitter merkt op, dat dit voorstel in zekeren zin ook in ver band staat met de begrooting 1933. De kosten van den brand hebben zooals spreker ook had verwacht f 700 bedragen. B. en W. hebben getracht tot dek king der kosten een geldleening aan te gaan. doch Ged. Staten wilden dit niet goedkeuren, zoolang geen .200 opcenten op de personeele be lasting worden geheven, mag voor dergelijke doeleinden niet worden ge ldend. Daarom stellen B. en W. voor tie opcenten die tot heden 100 be droegen thans op 200 te brengen, dit levert een hoogere ontvangst van f650.Het is wel bezwarend er toe over te gaan, maar er is geen an dere weg, het is te hopen, dat ihet slechts voor een jaar behoeft te ge beuren. iMet algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde belastingverhooging besloten. Brief van den Commissaris der Ko ningin in deze provincie over het z.g. streekplan „de Meiierii". De Voorzitter hcht dit schrijven toe en zegt. dat eenigen tijd geleden ©nder Voorzitterschap van den Com missaris een vergadering is gehou den, waarin de oprichting van een vereeniging werd besproken. Voor verschillende gemeenten is het mis schien. aldus spreker een nuttige zaak om tot de vereeniging toe te tre den. doch voor deze gemeente zien B. en W. voorloopig het nut er niet van in. Koste het geen geld, dan was het een ander geval, doch nu toetreding 21/2 cent per inwoner kost, zou het college het adres voorloopig willen aanhouden. De raad gaat hiermede accoord. Benoeming leden van de commis sie tot Wering van schoolverzuim. De Voorzitter zegt. dat deze be noeming; reeds eerder had moeten plaats vinden, aangezien de commis sie reeds in Augustus 1931 is afge- i treden. Spreker heeft zich in ver binding gesteld met de Griffie in den Bosch en men heeft daar goed j gevonden, dat de benoeming zal ge schieden van Januari tot Januari. B. en W. bevelen ter benoeming aan, de aftredende leden G. Muijen. de ivlan, v. Bokhoven en Cou wen berg. Met op een na algemeene stem men worden de aftredende leden herkozen, een stem was in blanco uitgebracht. Benoeming leden van de commis sie van Toezicht op het Lager on derwijs. De Voorzitter acht deze commis sie eigenlijk een overbodige weelde, doch de Inspecteur dringt op be noeming aan. B. en W. bevelen ter benoeming aan. de aftrendende hee- ren v. d. Broek. A. Piron, T. v. Bokhoven, v. Herpt en de Man. De aftredende leden worden met 5 stemmen herkozen. 2 stemmen wa ren in blanco uitgebracht. Op voorstel van B. en W. wordt tot wijziging der gemeentebegrooting 1932 besloten. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de vergadering door den Voorzitter wordt gesloten. HEUSDEN. Daar er voor den Brabantschen Voet balbond a.s. Zondag (Nieuwjaarsdag) geen competitie-wedstrijden zijn vastgesteld, speelt Juliana I" een vriendschappelijke wedstrijd tegen een ,H. E. C."-comb, uit Waalwijk op haar sportterrein nabij de brug. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Juliana II speelt dezelfden dag een vriendschappelijke wedstrijd tegen E.S.V. I (Elshout). Deze wedstrijd vangt aan om 1 uur. A.s Zondag zal de voetbalvereeniging „P.S.V." een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen de v. v. „Excelsior" uit Haarsteeg. De wedstrijd vangt aan om 1 uur, op haar terrein naby de Brug. ANDEL. De uitslag van de door „Sparta" op 2de Kerstdag j 1. georganiseerde wed strijden is als volgt „B. J. S." te Gorinchem„N.O.A.D." te Wijk 3 4. „Sparta 1" te Andel„Stormvogels" te Vuren 15 Beide winnaars kwamen in het bezit van een zilveren lauwertak. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereeniging „Excelsior" speelde j 1. Maandag voor de 3e klasse N.V.B tegen „Oisterwijk" welke wedstrijd „Excelsior" won met 21. Het 3e elftal won met 3 0 van „R. W. B" voor de 2e klasse B V.B. NEDERIIEMERT. Woensdag speelde een gecombineerd elftal van de v.v. D.O S. twee vriend schappelijke wedstrijden, eerst tegen R.S.V. van de Rietschoof, welke eindigde met 5 4 in het voordeel van D.O.S. Toen kwamen zij uit tegen de Veteranen van Nederhemert, welke na een zeer spannende wedstrijd door D.O.S. werd gewonnen met 20. Scheidsrechter van Aalst leidde correct. SPRANG. Woensdagmiddag speelde de voetbalclub S.D.O III een match tegen D.I.O.D., einde 8 - 3 in het voordeel van D.I.O.D. Heden (Zaterdag) zal de voetbalclub D.I.O.D. op het N.E.O. terrein alhier spelen tegen Besoijen. WELL. Zaterdag speelde de voetbalvereeniging „W. V. V." de 2e wedstrijd op de serie wedstrijden te Gameren, tegen „D.V.O." uit Kerkwijk, welke gewonnen werd door „W.V.V. met 4—4. HEUSDEN. De afgebroken partij C. Bax Ger Jonker bij de club-competitie dam men bij V. D. eindigde met remise. De eindstand is aldus gesp. gew. rem. verl. p. A. de Graag 9 8 4 0 17 A. Deurloo 9 8 0 1 46 J. Pellikaan 9 6 1 2 13 C. de Jood# 9 5 2 2 12 Ger. Jonker 9 4 2 3 40 C. Bax 9 2 4 3 8 J. Swagemakers 9 3 0 6 6 J. Deurloo 9 12 6 4 G. Jonker 9 117 3 A. Fitters 9 0 18 1 De liefdadigheidsuitvoering die door de Tooneelvereeniging „O. V. S." uit 's Bosch was bepaald op 28 Dec j.l., doch wegens onvoldoende deelname moest worden afge'ascht, en aanvankelijk weer zou worden gehouden op 4 Januari a s., is echter nu weder vanwege een Nuts- avond op dien datum nader vastgesteld op Woensdag 41 Januari a. s. (Zie advertentie) Op "Woensdag 4 Jan. zal voor het Nutsdepartement alhier in Hotel „Concordia" optreden, de heer Gerard Pilger uit Amsterdam. De heer Pilger heeft een tiental jaren in China rondgezworven en is uit den aard der zaak buitengewoon goed bekend met de wonderlyke bewoners van China en hun onbegrijpelijke zeden en gewoonten. De heer Pilger zal zijn Auditorium daartoe introduceeren in een Chineesche familie en op de hoogte brengen van de ingewikkelde Chineesche etiquette etc., begrafenisplechtigheden, bezoek aan een opiumkit en Chineesch restaurant. Een en ander wordt toegelicht met lichtbeelden en Chineesche muziek, terwijl de heer Pilger na de pauze zal optreden in origineel Chineesch costuum, waarbij o.a. een komische Chineesche Eenakter zal worden opgevoerd. Het geheel belooft een interessante avond te worden, zoodat wij leden en niet-leden kunnen aanraden, deze voor stelling bij te wonen. (Zie advertentie). Dinsdagavond werd in het R. K. Vereenigingsgebouw eene algemeene leden vergadering gehouden der R. K kiesver- eeniging. De opkomst der leden was vrij goed. Na opening door den voorzitter werden de notulen voorgelezen en goed gekeurd. Vervolgens deed de penning meester rekening en verantwoording waarbij bleek dat een batig saldo te boeken was dank zij de vrijwillige giften. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn accuraat beheer, Hierna volgde bestuursverkiezing. Met meerder heid van stemmen werden als bestuurs leden herkozen de aftredende leden Hub. Verhoeven en F. S. M. Schreuder. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren dr. R. Verhoeven en P. Verschure- van der Ven. Allen namen hunne be noeming aan. Hierna deed de secretaris nadere mede- deeling over het kiesreglement en had eenige bespreking plaats omtrent de can- didaatstelling voor de groslijst Door de vergadering werd vervolgens candidaat gesteld voor een omschreven zetel de heeren Dr. Dekkers, Den Haag, Defensie A. N. Fleskens. Geldrop, Financiën, voor den niet omschreven zetels Henri van der Put, Eindhoven en Mr. Fr. Teulings, 's Bosch. De stemming voor de groslijst volgt in Mei 4933. Bij de rondvraag werd het noodig ge oordeeld voor de a. s. verkiezingen een spreker uit te noodigen en daarvoor aan te zoeken Mr. Fr. Teulings uit 's Bosch. Na afloop werd door het bestuur de onderlinge functies als volgt verdeeld Hub. Verhoeven-Loeff, voorzitter Dr. R. Verhoeven, vice-voorzitter G. G Carpay, 4ste secretaris Job. v. Laarhoven, 2de secretarisF. S. M Schreuder, 4 ste penningmeester P. Verschure-v. d. Ven, 2e penningmeester P. Schmiehusen, com missaris. De heer J. H. Meijer, benoemd verklaart tot lid van den raad, heeft deze benoeming aangenomen. ALMKERK. Dinsdagmiddag had den heer W. v. Wijk alhier, het ongeluk, zoo danig op de Rijksstraatweg door een luxe auto afkomstig uit Amsterdam aangereden te worden, dat dr. de Vries constateerde, dat één rib ge broken, en één gekneusd was. de politie heeft de zaak in handen. Op Dinsdag 3 Jan. a.s. en op Maandagen 9. 16 en 23 Jan, zal alhier, in de zaal v. d. Wed.' Dekker, vanwege de burgerwacht een wed strijd worden gehouden in het schie ten. waaraan verschillende prijzen verbonden zijn. J.l. Woensdagmiddag werd al hier in de zaal v. d. Wed. Dekker, onder leiding van ds. Dingstee Herv. pred. dezer gemeente, aan de kinde ren de Chr. radiofilm „De klokken luiden" vertoond, hetgeen bii de klei nen zeer in de smaak viel. want het was aan dezen te zien. dat zii 'bijzon der van dezen keurigen. en duide- lijken film genoten. Des avonds werd deze weder vertoond aan de ouderen, nadat ds. v. Dingstee deze op gebruikelijke wijze had geopend. Met stille aandacht werd ook door de ouderen deze N.C.R.V. film ge volgd. Nadat door Ds. Hakman nog een slotwoord was gesproken, en Ge zang 180 vers 1 was gezongen sloot Z.Eerw. dezen avond met dankge bed. DONGEN. De landbouwer R. te Klein- Dongen die in verband met den ern- stigen brand in'de vorige week naar Breda was overgebracht, is weer in vrijheid gesteld. Nadere berichten wenschte men van politie zijde niet te verstrekken. 's GRAVENMOER. Op de groote phrimveetentoon- stelling te Eindhoven behaalde A. van Eersel C.Jzn. met zijn 5 inzen dingen hoenders 3 eerste prijzen 2 tweede en 13 ieere prijzen. Waaronder hij ook nog een medaille won met d« mooiste goudpel haan. De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. Spoedige afwerking. - Billijke prijzen. VEEN. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt zal de heer In genieur C. Kooy van de Oliefabrie- ken Calvé-Delft op Vrijdag 6 Jan. a.s. in Café Kramer te Genderen een lezing houden over „Voordeelige voe dering in Crisistijd". Deze lezing wordt door tusschen- komst van de Fa. Wed. G. v. Bal- legooijen gehouden en gratis aange boden voor alle H. H. Veehouders, zoodat wii niet twijfelen of deze be langrijke lezing zal druk bezocht wor den. WERKENDAM. Tot Predikant bij de Ger. Gem. alhier is beroepen Ds. R. Kok, Veenendaal. Vergadering van den raad der ge- gemeente OUDHEUSDEN op Woensdag 28 December 1932 des nam. half twaalf. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Mr. R. J. T. v. d. Heijden. Secretaris: WelEd. Heer F. van Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet. De Secretaris leest de notulen der vori ge vergadering, die worden vastge steld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming bij den Gem.-Ontvanger op 20 Dec. waaruit blijkt, dat alles in behoor lijke orde is bevonden en in kas was f I796,49- Besluit van Ged. St. waarbij goed keuring wordt verleend aan het raads besluit tot wijziging der gem.-begr. voor 1932. Brief van Ged. St. betreffende wij ziging der jaarwedde-regeling van burgemeester, secretarissen en ont vangers in verband met ambtswonin gen. Waar dit schrijven voor deze gem. geen beteekenis heeft, zal Ged. St. worden bericht, dat met de regeling accoord wordt gegaan. Besluit van Ged. St. waarbij de gemeente-rekening over 1931 wordt vastgesteld. Nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de gem.-begrooting voor 1932. De Voorzitter merkt op, dat deze aanmerkingen hoofdzakelijk van ad ministratieven aard zijn. een aanmer king is toe te juichen, n.l. deze, dat de kosten van werkverschaffing niet meer geheel uit den gewonen dienst bestreden behoeven te worden; voortaan kan dit gedeeltelijk uit den kapitaaldienst en gedeeltelijk uit den gewonen dienst. B. en W. stellen voor aan de gemaakte aan merkingen tegemoet te komen, waar mede de raad accoord gaat. De Voorzitter deelt mede dat Ged. St. naar aanleiding van het verzoek van den raad om de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Gem.- Ontvanger met 20 0/0 te verlagen, be richten dat zij geen termen aanwe zig achten om een andere regeling te maken, dan die thans geldt. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten voor 1933 met een cre- diet van f 5000,Met algem. stem men wordt hiertoe besloten. Goedkeuring rekening over 1931 en begrooting voor 1933 van het Burgerl. Armbestuur. De Voorzitter zegt dat B. en W. deze rekening en begrooting hebben nagezien en in orde bevonden. Spr. vraagt de Commissie van onderzoek rapport te willen uitbrengen. De heer v. Lieshout voldoet hier aan namens de commissie en zegt dat deze alles in orde heeft bevonden. De commissie acht echter het sala ris van f 20 voor den secretaris-pen ningmeester per half jaar te laag en zou dit willen verhoogen. De Voorzitter wil niet betwisten, dat de betrekking van secr.-penning meester van het Burgerl. Armbestuur een senecure is. Als de betrekking naar waarde betaald moest worden, dan zou dit waarschijnlijk te zwaar, zijn voor de gemeente. Het wordt ech ter meer beschouwd als een werk van liefdadigheid en spr. gelooft niet dat de tegenwoordige functionaris prijs stelt op verhooging van zijn salaris. Spr. apprecieert de goede bedoeling, doch hij meent, dat beter kan wor den gewacht tot om verhooging wordt gevraagd. De heer v. Lieshout neemt gaarne aan dat de werkzaamheden worden verricht uit een oogpunt van liefda digheid, maar de man heeft er in den tegenwoordigen tijd zeer veel werk mede en nog geen gulden loon per week is toch zeer gering. De Voorzitter acht het toch beter, dat de raad afwacht, tot om verhoo ging wordt gevraagd. De heer v. Lieshout kan zich hier mede wel vereenigen. De rekening van het Burgerl. Arm bestuur wordt hierop goedgekeurd zooals ze is aangeboden. De begrooting 1933 wordt vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op f3182,50 met een subsidie groot f 2500 uit de gemeentekas. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van P. de Baaii en J. A. Klijn. Door B. en W. worden voorgedra gen: 1. P. de Baaii. 2. J. Brok. f 3. J. A. Klijn. .4 H. Pulles. .1 De heer de Raaij zegt. dat hij eert eventueele benoeming niet zal aanne men. Spreker stelt voor in zijn plaats de heer Brok te benoemen. De Voorzitter zou eerst de stem ming willen afwachten, bii hoopt, dat als de heer de Baaii wordt herkozen hii de benoeming ook zal aanemen. De heer de Baaii heeft gelegenheid' dit tot de volgende vergadering te overwegen. De heer de Baaij wordt met op, een na elgemeene stemmen herkozen, een stem was op den heer heer Brok uitgebracht. In de vacature J. A. Klijn wordt1 de aftrendende met algemeene stem men herkozen. Verleenen van medewerking tot de totstandkoming van het streekplan „De Meijerij". De Voorzitter dit voorstel toelich tend zegt: In de laatst gehouden vergadering is de beslissing of de gemeente al dan niet zal toetreden tot het streek plan „De Meijerij" aangehouden tot een volgende vergadering. Het streekplan beoogt de ontwik keling van de streek in overeenstem ming te brengen met de nieuwe be hoeften. Het dient als grondslag voor de gemeentebesturen bii de ontwik keling der gemeenten, maar zal meer «p de juiste wijze opgezet - mede een waardevol hulpmiddel zijn voor het landbouwbedrijf, voor han del en industrie. Alle bedrijfstakken; hebben het grootste belang bii eeni goede ontwikkeling van het gebied, door het streekplan bestreken. Het streekplan is dan ook als uit gangspunt te beschouwen voor alle maatregelen, welke in het gebied! worden genomen, op het gebied vani wegenaanleg of wegen verbetering, deiï aanleg van hoogspanningsleidingen>. de ontwikkeling van industrieën, de ontginning van woeste gronden, den aanleg van gas. water en electriciteiL Kortom op vele gebieden kan en moet het streekplan belangrijke hulp verleenen. Het streekplan stelt de ge meenten in staat een volledig beeldt te krijgen van de beteekenis van elki afzonderlijk gebied als deel van een groot geheel. De Commissaris der Koningin in deze Provincie zegt in zijne inleiding van de vergadering van afgevaardig den van 74 gemeenten dezer provin cie: „Op zich zelf Staande uitbreidings plannen bleken niet meer voldoende. Zoo ooit dan scheen hier wenschel^fki een algemeen plan. dat de harmonie tusschen de gemeentelijke uitbrei dingsplannen zou handhaven, meer, nog een plan voor de inrichting in! groote lijnen van het geheele gebiedi voor zijn nieuwe bestemming". De kosten worden geraamdop21/2 cent per inwoner en per jaar. Voor onze gemeente jdus rond f27,per

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 13