Dit nummer bestaat uit 2 mailen Ztslcsmarf. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN, Man en vrouw zijn één 1933. Binnenland. FEUILLETON. No. 5293 Woensdag 4 Januari Pluimveeteelt. UND VAN altena Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur'en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONT DEKT. De politie te Enschedé heeft in samen werking met de belastingambtenaren een inval gedaan in een perceel aan de Lede- boerstraat aldaar. In een schuur achter dit perceel werd een volledig distilleertoestel aangetroffen. Naar de bewoner van het huis, K. ge- heeten, verklaarde, zou hij juïst dien avond beginnen met het stoken van sterken drank, waarvoor hij bezig was de laatste hand aan de installatie te leggen. Het toestel is in beslag genomen, terwijl de bewoner, na verhoord te zijn, in vrij heid is gesteld. O— OPZIENBARENDE GERUCHEN. In een brief, die uit toonaangevende kringen van de Duitsche textielindustrie aan het Berliner Tageblatt is gezonden, komt deze opzienbarende zinsnede voor Volgens geruchten zou op het Rijks departement van landbouw een tarief- ontwerp in voorbereiding zijn, dat tarieven voor landbouwproducten voorziet, waarbij een waardebelasting van 300 pCt. en meer geen zeldzaamheid is. o— DEKSCHUIT OMGESLAGEN. In de Vliet onder Voorburg is door onopgehelderde oorzaak een dekschuit van de firma Roodenburg te Delft omgeslagen. De ongeveer 00-jarige schipper, woon achtig in Delft, is daarbij te water ge raakt en verdronken. De schuit was geladen met kabels, be stemd voor het kabelmagazijn te Leidschen- dam. o EEN KARPER VAN 34 POND. In den Ouden Rijn, gemeente Bode graven, heeft de visscher A. Toornvliet een karper gevangen, wegende 34 pond, welken hij voor f 5 heeft verkocht. De karper is wellicht verdwaald uit de grach ten van het Fort Wierickerschans, waarin deze vischsoort sedert jaren zeer veel voorkomt. O— VERDUISTERING. Te Tegelen is aangehouden de han delsreiziger B die ten nadeele van zijn patroon aldaar in ongeveer een jaar tijd f 3000 zou hebben verduisterd. De aan gehoudene is later naar de strafgevange nis te Roermond overgebracht. O— Dr. A. J. KROPVELD. f Op 51-jarigen leeftijd is na een korte ongesteldheid overleden de bekende Am- Naar het Fransch. ss; i> 133- Toch scheen zii die waarheid te vermoeden, want in haar schoone lichtblauwe oogen ontwaarde men, wanneer zii zich onbespied waande, een onbeschrijfelijk droeve en moe- delooze uitdrukking. Collivet verborg haar voor 'toog van iedereenwant evenals hii vroe ger jaloersch op [Marie, zijn vrouw was en die zelfs met den dood (be dreigd had. koesterde hii ook voor dit zieke kind buitengewone liefde. Die man kon oermate liefhebben, dat hii slechts vrees inboezemde. Zijn eerste vrouw had hem steeds gevreesd. Marie was bijna door hem vermoord geworden en zijn zuster durfde nooit iets tot hem te zeggen, of zii sidderde voor hem als een (sla vin voor haar meester. En Suzanne liet zich met 'n gevoel van weerzin zijne liefkozingen welge vallen. want zii werden steeds ge volgd door een reeks van onverdien de verwijten. Dien avond vroeg hii haar na een langdurig stilzwijgen plotseling: Hoe gevoel je je nu, Suzanne Dank u vader. goed. Voel je geen pijn Neen. ik verzeker 'tu. De lucht sterdamsche geneesheer dr. A. J. Krop- veld. Dr. Kropveld was geneesheer der Park herstellingsoorden. In het begin van het vorig jarig vierde hij zijn zilveren ambts jubileum, ter gelegenheid waarvan hij tevens promoveerde tot doctor aan de Amsterdamsche Universiteit. De overledene nam een vooraanstaande plaats in in de „Rein leven beweging". KERKDIEF GEARRESTEERD. Het is de politie te Rotterdam thans gelukt de hand te leggen op een individu dat den laatsten tijd zich speciaal scheen te interesseeren voor alleenstaande kerk gebouwen. In verschillende deelen des lands en nog onlangs te Wezep, bij Zwolle, werden bij nacht inbraken met diefstal gepleegd. Door een politiebeambte uit Leeuwarden is nu de dader van deze wandaden te Rotterdam opgespoord. Het is een goede bekende van de justitie. Hjj is naar Leeuwarden overgebracht en in het huis van bewaring opgesloten. O— EEN MOORDAANSLAG. Een 51-jarige mijnwerker uit Valken burg, ofschoon gehuwd en vader van 3 kinderen, had al een twaalftal jaren een verhouding met een 32-jarige vrouw uit Heerlen. Men was eindelijk zoover ge komen, dat men besloot de eerste vrouw voor te stellen tot echtscheiding over te gaan, waarna de man met de Heerlensche vrouw zou trouwen. Daartoe was hij Vrijdagmorgen vroeg in Heerlen gekomen. Hij zou eerst naar de vrouw toegaan, terwijl zijn eigen vrouw hem achterna zou komen. Aan het station zouden alle drie elkaar dan treffen en over de echtscheiding praten. Zoover kwam het echter niet. Tegen 8 uur, toen de man en de Heerlensche vrouw wat waren gaan wandelen, weigerde deze vrouw in de Laanderstraat met den man verder mee te gaan. Er ontstond een hevige woordenwisselingde man trok een mes en viel de vrouw aan, die een groot aantal messteken in borst en onderlichaam opliep. Enkele chauffeurs liepen toe om de vrouw te ontzetten, die hevig bloedend neerviel op het trottoir. In de Stationstraat werd de man, die door was geloopen, door een agent aan gehouden en naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar hij na verhoor werd ingesloten. De vrouw werd naar het St. Jozeph-ziekenhuis overgebracht. O— EEN ROEIBOOT OVERVAREN. Een doode. Bij den kop van de Waalhaven te Rotterdam is een roeiboot overvaren door de gemeenteveerboot Heen en Weer V, vermoedelijk doordat de roeiboot nog geen is hier zoo zacht en doet mij (goed. Willen wii naar binnen gaan Ach, niet zoo spoedig! Wilt u niet nog een oogen blik wachten. De zuster van Collivet. een oude, goede vrouw. Denise genaamd, stond op en wierp een linnen sjaal om de schouders van Suzanne. O! zeide 'tkind lachend, dat is een onnoodige voorzorg. Eenige oogenblikken zwegen ze wedertoen stond Collivet op en zeide Laten wii nu naar huis gaan. Zii begaven zich op weg en aan 't einde van een smal pad. omgeven door palmboomen en oranjeboomen. Men opende Collivet een deur. Zij traden er binnen en bevonden zich nu in een heerlijk geurenden tuin. te midden waarvan een kleine, maar sierlijke villa stond. Collivet had die gehuurd en daar woonde hij met Suzanne en Denise. benevens één dienstbode. Deze was een Italiaansche en heette Martha en was door Collivet in Italië gehuwd. Onze lezers zullen wel begrijpen, waarom Collivèt voor Suzanne San- Remo. de Italiaansche stad had uit gekozen, in plaats van Menton of eenige andere Fransche kuurplaats! Zonder te weten, dat de agenten hem zochten, vermoedde hij, dat Ge rard en Haudecoeur elkander ont moet hadden, dat 't hierop tot een verklaring was gekomen en dat de beide mannen de overtuiging gekre gen hadden, dat Collivet zoowel in Caledonië als in Frankrijk alles be proefd had, om zich van Haudecoeur te ontslaan. Van 't vermoeden tot de licht voer. In deze boot zaten de roeiers J. de Reus en J. Stuy. De boot kapseisde en de inzittenden geraakten te water. Op het geschreeuw zijn 3 andere roeiers met hun booten te hulp geschoten en zij zijn er in geslaagd hun kameraden te redden. De Reus had een hoofdwond opgeloopen en was bewusteloos. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen en later op den avond over leden. De andere is in het gebouw van de Roeiers vereen. De Eendracht van droge kleeren voorzien. De rooiboot is verloren geraakt. in hun lof over „Zij"-Crême. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 cent INBRAAK TE 's GRAVENHAGE. In het kantoor van een groothandel aan de Zusterstraat te 's Gravenhage is ingebroken. Bij hun binnenkomst des ochtends vonden leden van het personeel de brand kast opengebroken in een pakhuis, terwijl tal van andere sporen vau inbraak wer den ontdekt. De inbrekers moeten zich toegang heb ben verschaft door overklimming van een schutting aan de Schapenlaan en door verbreking van een ruit. Daarna moeten zij de brandkast hebben weggesleept naar het genoemde pakhuis, waar zij de aan het opensnijden van een brandkastwand verbonden werkzaamheden ongestoord hebben kunnen aanvangen en tot een voor hen bevredigend einde brengen de geldelijke inhoud, groot f 770, kwam aldqsjn hun bezit. DOOR EEN TRE?N OVERREDEN EN GEDOOD. De 74-jarige inwoner van Krommenie H. Schotte, die dagelijksch naar Amsterdam reisde, is Zaterdagmorgen te Krommenie van het perron gevallen, juist toen de trein van 7.59 uit de richting Amsterdam naderde. De man werd overreden en op slag gedood. o DE VERDWENEN BRIEF TE WINSCHOTEN. De Justitie te Winschoten heeft alle drie personen, die gearresteerd waren in verband met den diefstal van den brief met f20.000, op vrije voeten gesteld. O— PAARDRIJDER AANGEREDEN. Bij het oversteken van den Rijksweg ter hoogte van café restaurant De Witte Bergen" te Laren, is Zaterdagmorgen zekerheid omtrent den moordenaar van de Beaupreault was men dan niet ver meer verwijderd. En dan zou 'tniet lang meer duren, of men zou hem ondervragen. Lang aarzelde Collivet dan ook niet. Denise en Suzanne woonden reeds lang in Menton en daarheen begaf Collivet zich na den door van dé Be aupreault daar woonde hr toen wij hem in Parijs aantroffen, voortge jaagd door zijn hartstochtelijke lief de. 'thuis van Marinette in de rue Friedland bespiedend. Om moeilijkheden en vervolgingen te ontkomen, verliet hij Menton, trok over de grenzen en nam zijn intrek in San-Remo. Dit geschiedde echter niet dan na eenig verzet van de zijde zijner doch ter. 't Scheen, dat Suzanne erg ge hecht was aan dien schoonen uit hoek van Frankrijk, want enkele da gen had zij zich verzet en geweend. Maar na den tweeden dag hield zii plotseling met weenen op en gaf toe. Zii scheen er zelfs niet meer over te denken. Menton verlaten scheen haar niet meer te kunnen schelen alsof zii er zeker van was iemand in San-Remo terug te vinden dien zii liefhad en die zii aanvankeliik dacht te verliezen. Dien avond wan delde Suzanne na 't middagmaal nog een half uur in den tuin. Toen be gaf zii zich naar haar kamer. Daar begaf zii zich niet te bed. maar be gon te lezen. Eindelijk blies zii 't licht uit. Zii scheen een teeken te wachten. Er verlieü een uur. Haar kamer had een raam. dat op omstreeks 10 uur een ruiter, de heer Blanken uit Amsterdam, die een op hol geslagen paard achtervolgde, door een auto van den heer L. uit Amersfoort aan gereden. Het paard, dat op den radiator van de auto sprong, werd op slag gedood. De heer Blanken liep een ernstige hersen schudding op en een gebroken dijbeen. Hij werd in bewusteloozen toestand per rij wiel brancard naar het St. Janszieken huis te Laren overgebracht. De auto werd ernstig beschadigd. O— IN HET SCHOMMELTOUW VERWARD. Het 12-jarig zoontje van den heer M. Velthuis te West Graftdijk, was Zaterdag middag omstreeks een uur op zolder aan het schommelen. De jongen was er alleen en zoo kon het gebeuren dat hij met zijn hoofd in het schommeltouw verward raakte. Later vond men den jongen levenloos aan het touw hangen. O— INBRAAK TE DOET1NCHEM. Terwijl de bewoners naar een bruiloft waren, is ingebroken bij den heer J. Rietman in de Hamburgerstraat te Doetin- chem. De dieven zijn door het achterhuis binnengekomen en hebben alles overhoop gehaald. Vermist wordt een bedrag van c.a. f 400. Het geldzakje in den winkel met een inhoud van pl m. f70 bleef on aangeroerd, hetgeen te merkwaardiger is, als men weet, dat het meegenomen geld juist in dezelfde lade lag. O— DE SMOKKELHANDEL AAN DE DUITSCH-HOLLANDSCHE GRENS. Volgens het jaarverslag van het hoofd kantoor der douane te Aken zijn aan de Duitsch-Hollandsche grens van Gillrath tot Sief Schmithof, een afstand van 56 K.M.. 25000 strafprocessen wegens smok kelarij ingesteld. In tótaal zijn ongeveer 60000 personen met smokkelwaren aangehouden. Onder de in beslag genomen waren bevinden zich o.m.6 000.000 sigaretten, 74000 K.G. Koffie, 174000 K.G. suiker, 40000 K.G. graan, 36000 K.G. meel, 32000 K.G. brood en 12000 K.G. tabak. Verder zijn in beslag genomen 800 fietsen, 105 luxe auto's, 24 vrachtauto's en 38 motorrijwielen. O— VECHTPARTIJ. Zaterdagavond is in het café Koning te Hessen bril bij Winschoten een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen den café houder en den kippenkoopman Tiggelaar, Scheemda. Tijdens den twist trok de café houder een mes en bracht zijn tegen stander een lange snede over het gezicht toe. De getroffene verloor zeer veel bloed en is naar het R. K. ziekenhuis te Win schoten gebracht. De caféhouder is ge arresteerd. den tuin uitkwam, en een ander, dat in verbinding met 'tpad stond, dat langs den bergweg liep. Eensklaps hoorde zii dat er tegen dit venster een handvol zand gewor pen werd. Zii opende 't venster en boog er even uit. Toen sloot zii 't venster, hulde zich in een mantel en luisterde daarna aan de openstaande deur. die op den gang uitkwam, of alles in huis rus tig was. Daar zii niets hoorde, aarzelde zii niet langer, maar liep op haar teenen 'thuis in. Spoedig was zii in den tuin. En langs de citroenboomen loopend, be reikte zii de tuindeur, die zii achter zich weer sloot. Nu bevond zii zich op 'tpad. Onmiddellijk vatte een vrouw, wier gelaat geheel achter een sluier be dekt was. haar bij den arm. Die vrouw wachtte haar daar. Ge- ruimen tijd liepen zii stilzwijgend en haastig voort. Maar daar Suzanne vermoeid werd. namen zii op een bank plaats, elkaar met armen omstrengelend, de han den in elkander en met 't hoofd te gen elkander rustend. De onbekende had haar sluier op gelicht. 'tWas Marinette, wier oogen van vreugde straalden. Suzanne, miin beste Suzanne! Hoe gaat het met je Op zachten toon zetten zii hun ge sprek voort. Sedert maanden ontmoetten zii el kander aldus. WORSTELING MET EEN INBREKER. Op Nieuwjaarsmorgen te ongeveer drie uur heeft een tot nu toe onbekend per soon zich door middel van openschuiving van een raam toegang verschaft tot de woning van den kruidenier Van Beek, gelegen in 'n afgelegen gehucht der ge meente Veldhoven. De heer Van Beek werd door het gestommel wakker en ging den indringer te lijf. Na een hevige wor steling wist laatstgenoemde echter te ont komen. Er wordt niets vermist. O— GAS-AANVAL. Te Utrecht heeft de politie hulp moe ten verleenen aan een meneer, die in zijn woning aan de J. P. Koenstraat ruzie bad gekregen met zijn onderbuurman. Deze onderbuurman had zich ontpopt als een listigaard, want in plaats van hand tastelijk te worden, had hij door middel van een zwavel en carbid mengsel, dat hij op zekere plaats had opgesteld, zijn bovenbuurman gegast. De politie maakte aan den aanval een einde. O— BELSAG OP RUIM DRIE TON. Omdat het bestuur van den Grooten Veenpolder in de gemeente Weststelling werf niet voldeed aan het verzoek van de Coöperatieve Zuivelbank te Leeuwar den om terugbetaling van geleende gelden heeft deze bank besloten beslag te leggen op de inschrijvingen op het Grootboek der Nationale Schuld ten name van dezen polder tot een bedrag van ongeveer 330 000 gulden nominaal. Een aanvraag tot be slaglegging is reeds ingediend. O— WETHOUDER UIT DE RAADSZAAL VERWIJDERD- In de Vrijdag gehouden vergadering van den Raad der gemeente Ossendrecht werd op voorstel van den bnrgemeester besloten aan wethouder C. P. D. A. Mat- theeussens de toegang tot de vergadering te ontzeggen. Hij werd toen uit de raadszaal verwij derd. Hij had zich meermalen zeer be- leedigend tegenover den burgemeester F. J. van de Ven en de leden van den raad uitgelaten. DRAlStovAN-VALKENBURG'S-- c A ••iLEVERTR ■LEEUWARDEN'* Eieren en Licht. Men kent sinds eenigen tijd den in vloed van het licht op de productie van Marinette aanbad dit kind. Ook Suzanne had haar lief en zon der de redenen der scheiding' van haar vader en de jeugdige vrouw te kunnen verklaren, speet 'thaar toch zeer. Eindelijk liet zii zich weer zien en beval haar de grootste stilzwijgend heid aan. Zij had een medeplichtige gevon den 'tkind. dat uit hare nabijheid nieuwe krachten scheen te putten. Marie begreep echter, dat haar le venswijze haar echter van Suzanne zou verwijderen. Alles, wat zii bezat, maakte zii dan ook te gelde. Onophoudelijk dacht zii nu aan 't zwakke, ziekelijke meisje, voor wie zii reeds na den eersten dag der ken nismaking zulk een oprechte gene genheid had gekoesterd. Zii woonde in hare nabijheid, ging bijna nooit uit en leefde ais een'(klui zenaar, wetende, dat zii door de min ste onvoorzichtigheid van Suzanne verwijderd zou worden. Bovendien kende Denise. de oude meid. haar, en als zij ooit Marie weer ontmoet te, zou zii Collivet onmiddellijk waar schuwen. Niemand vermoedde hun ne samenkomsten dus. Zii kwamen des nachts bij elkander gedurende de zachte en geurende uren van dit gezegende land. En hoe kort die sa menkomsten ook waren, toch geno ten zii ervan, daar zii beiden wisten, dat zii niettegensteende hun geheim zinnige handelwijze geen kwaad de den. (Wordt vervolgd.) NIEUW voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1