DIENSTBODE BELANGRIJKE LEZING Rivierberieliteii. liurgelijkeii Stand Marktberichten. Dankbetuiging. Notaris PAAP HET HUIS Notaris van Willigen Koortsigheid met FILMVERT00NIN0. Vrije Toegang. De heer Michael heeft gehoord, dat ook in Waspik stappen worden gedaan om Waalwijk te behouden, het was misschien wel gewenscht met deze gemeente in overleg te treden voor een gezamenlijke actie. De heer de Boer vraagt om tot het adres van het streekplan terug te keeren of de gemeente er met het betalen van 2% cent per ingezetene af is, of, dat er nog meer kosten uit voort kunnen vloeien. De Voorzitter meent, dat dit moei lijk is te zeggen. De heer Verheijden wijst er op. dat de doorvoering van het streek plan voor verschillende ingezetenen schade kan beteekenen. door het waardeloos worden van hun eigen dommen. Spreker noemt Oisterwijk. gevallen al zich daar voor doen, zou men ook hier kunnen krijgen. Het lijkt spreker daarom beter, dit adres aan te houden, men zou alleen in principe voor het plan kunnen zijn. De secretaris wijst er op, dat de bezwaren als door den heer Verheij- den aangevoerd zijn te ondervangen als de gemeente zelf een uitbreidings plan gereed maakt, in het streekplan wordt dan met dit plan rekening ge houden. De heer Michael zou dan direct willen beginnen aan een uitbreidings plan voor de gemeente. Hierop wordt besloten het adres aan te houden, terwijl tevens met al gemeene stemmen wordt besloten stappen te doen bij de regeering voor het behoud van het kantonge recht te Waalwijk, waarvoor overleg zal worden gezocht met het gemeen tebestuur van Waspik. Adres P. de Waal te Vrijhoeve, waarin deze verzoekt een zijner kin deren, dat zwakzinning is te doen op nemen in een gesticht voor zwak zinnigen. De Voorzitter zegt, dat de kosten van opnemen f550 zullen bedragen en dat in deze kosten slechts een geringe bijdrage van de provincie is te verwachten. De heer Kraak is eens in het ge zin wezen kijken en heeft geconsta teerd. dat waarschijnlijk van het kind nog wel wat te maken was. Spreker zou willen voorstellen B. en W. op te dragen zich met adressant in ver binding te stellen om na te gaan of deze en zoo ja hoeveel deze kan bijdragen in de kosten. De heer v. Willigenburg zegt, dat iedereen voor inwilliging van het adres zal voelen, doch men moet daarmede voorzichtig zijn, met het oog op de gevolgen, er zijn meer van dergelijke kinderen in de gemeente, en staat men dit verzoek toe, dan zullen er wel meer aanvragen komen. Niet dat spr. hiermede te kennen wil geven, dat hij geheel afzijdig tegenover het verzoek staat. De heer Kraak zegt, dat als iemand zijn kind naar een H.B.S. stuurt, de gemeente daarvoor maar f500 moet betalen, daarom zou spr. ook in dit geval iets willen doen. De heer v. Willigenburg merkt op, dat de twee gevallen, door den heer Kraak aangevoerd, niet gelijk zijn te stellen, bij het bezoeken van een H. B.S. is de gemeente bij de wet ver plicht tot betalen, er is daaraan niet te ontkomen, hier gaat het over iets vrijwilligs, waartoe ook B. en W. gaar ne zouden willen overgaan, maar ook in Sprang zijn verschillende kinderen:, die in dezelfde omstandigheden verkee- ren. Daar zijn kinderen van 13 jaar!, die nog in de 1ste klas zitten, men heeft getracht ze in de tweede over te bren gen, maar dit ging niet. Er bestaat alle kans, dat, als men dit verzoek inwilligt, men ook voor die kinderen met een zelfde verzoek zal komen. De heer Dalmaijer vestigt er de aan dacht op, dat hem als lid van de com missie van Toezicht op het Lager On derwijs herhaaldelijk bij het bezoeken der scholen gebleken is, dat er nog verschillende kinderen meer zijn in de gemeente die in dezelfde omstandig heden verkeeren en waarover de on derwijzers zeilden, dat deze noodignaar een school voor zwakzinnigen moesten worden gezonden. Besloten wordt, dit adres aan te hou den. B. en W. zullen zich in verbinding stellen met adressant. Vaststelling verordening regelende het verhaal van pensioenbijdragen op de ambtenaren in dienst der gemeente. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering in principe is besloten tot verhaal van 8V2 pCt. der pernsioen- storting voor de gemeenteambtenaren. B. en W. hebben zich ingevolge de be palingen van het reglement tot de be trokken organisaties gewend en dezen advies gevraagd. Deze staan afwijzend tegenover dit verhaal, doch niettemin stellen B. en W. voor tot verhaal van 8V2 pCt. over te gaan. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Regeling bezoldiging havenmeesters. E>e Voorzitter zegt, dat vaststelling dezer bezoldiging in de vorige verga dering is aangehouden in verband met de opmerking van de commissie, waar bij op verlaging der bezoldiging werd aangedrongen. De door B. en W. ge voerde onderhandelingen hebben tot re sultaat gehad, dat de havenmeester te Capelle genoegen neemt met de voor gestelde verlaging, die te Labbegat echter niet. Zooals berekend, bedroeg dit salaris voor de havenmeesters 10 pCt. der ontvangsten, met een mi nimum voor Capelle van f75, voor Labbegat van f150. De commissie stel de voor, daarvan 5 pCt. te maken, met een minimum van f50.voor Capelle en f 75.voor Labbegat. De heer Kraak vraagt of er ook wer kelijk voordeel voor de gemeente in zit als de voorgestelde verlaging wordt doorgevoerd. De heer v. Willigenburg meent, dat dit voldoende blijkt uit't feit, dat de ha venmeester te Labbegat geen genoegen met de verlaging neemt, deze verwacht dus voordeel van de oude regeling. De heer Michael vraagt of de ge meente niet kan volstaan met twee gemeenteveldwachters. De Voorzitter acht dit met het oog op de uitgestrektheid van de gemeente niet mogelijk. De heer Michael zou den veldwach ter te Vrijhoeve met het oog op zijn hoogen leeftijd pensioen willen verlee- nea. De Voorzitter merkt op, dat de com missaris in d|Q provincie de gemeente veldwachters benoemt of ontslaat, de raad kan deze geen ontslag geven. De heer Michael meent, dat den Commïsaris toch een voorstel in deze richting kan worden gedaan. De Voorzittelr zag een verzoek om ontslag liever van den betrokken veld wachter zelf uitgaan. De heer v. Willigenburg noemt, wat de heer Michael naar voren brengt, een moeilijke zaak, spr. zou dit willen aanhouden en eerst willen doen onder zoeken en met den man praten. De heer Michael verklaart blij te zijn, dat wethouder van Willigenburg op deze manier spreekt, vroeger is deze kwestie ook al eens ter sprake geweest, doch toen wilde men er niet van weten, nu komt men ten minste een stap verder. De heer Verheijden zou in overwe ging geven, dat Bi. en W. met id'e be trokken havenmeesters confereerden. De Voorzitter zegt, dat dit reeds is gebeurd, die van Labbegat wil echter van vermindering niet weten. De heer Michael stelt voor, het be sluit tot verlaging der salairssen te handhaven. De heer Verheijden wil dit voorstel steunen. Met op een na algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde verlaging besloten. De heer Kraak stemde tegen. De Voorzitter zegt, dat nu de raad zijn voornemen in een definitiijef be sluit heeft omgezet, B. en W. voor stellen den havenmeester te Labbegat eervol ontslag te verleenen en als zoo danig te benoemen J. v. d'. Linden1, havenmeester te Capelle. Met algemeene stemmen wordt de heer Gouda eervol ontslag verleend als havenmeester te Labbegat en wordt als zoodanig benoemd de heer J. v. d. Linden. De Voorzittelr zegt, dat bij de be- grootingbehandeling de wenschelijkheid is betoogd, om een post daarop te plaatsen voor een gemeenteopzichter en daarvoor personen op te roepen en wel op een bezoldiging van f 150. per jaar, benevens 5 pCt. van het be drag van het werk dat onder toezicht van den opzichter wordt uitgevoerd. De opzichter zal belast worden met de controle op de naleving der bouw verordening, het maken van bestek en teekening en het houden van toezicht voor eenvoudig gemeentewerk. Hij mag zelf geen gemeentewerk verrichten, noch zijn bloedvèrwanten tot den 3de graad of zijn compagnon. De benoe ming geschiedt voor den proeftijd van een jaar. Er hebben zich voor de be trekking een 5-tal sollicitanten aange meld n.l. J. Quirijns, A. J. v. d. Capellen, J. Michael Czn., W. J. v. Willigenburg Wzn., allen te Sprang-Capelle en C. Janssen te Waalwijk. Na het sluiiten der sollicitatie heeft zich nog aange meld A. J. Versteeg te Capelle, als de raad geen bezwaar daartegen heeft, bestaat er ook bij B. en W. geen be zwaar, deze alsnog toe te laten. De raadsleden zijn echter eenparig van oordeel, dat van den sluitingsdatum niet mag worden afgeweken en de heer Versteeg dus niet kan worden toegelaten. Bij de gehouden stemming verkreeg de heer W. v. Willigenburg 7, de heer Michael 1 stem, terwijl een stem in blanco was uitgebracht. Be noemd is dus de heer W. v. Willigen burg. Benoeming leden Commisie tot We ring van schoolverzuim. Naast den heer E. Colet (aftr.) be velen B. en W. ter benoeming aan J. Benjaminse. Naast den heer A. v. d. Hoeven (aftr.) A. J. Verhoeven. Naast W. M. Dalmaijer (aftr.) W. A. Timmermans. Naast L. P. Oerlemans (aftr.) C. de Rooij Mzn. Naast A. Dees (aftr.) M. C. Rijken. De heer Colet werd met algemeene, de heer A. v. d. Hoeven met 8, de heer Dalmaijer met 7, de heer L. P. Oerlemans met alge meene, de heer A. Dees melt 7 stemmen herbenoemd. Benoeming van een lid der com missie van toezicht op het lager on derwijs. Aftredend is de heer P. A. v. d. Hoeven, naast den aftredende be velen B. en W. ter benoeming aan den heer C. de Rooij Mzn. De heer P. A. v. d. Hoeven kreeg 8 stemmen, de heer de Rooii 1 stem. zoodat de heer v. d. Hoeven is her benoemd. Mededeelingen De Voorzitter deelt mede. dat in principe was besloten om de pach ters van het grasgewas langs de we gen die zijn omgebouwd en die door deze ombouw schade hebben gele den kwijtschelding te verleenen van hun pacht. B. en W. vragen thans een defini tief raadsbesluit. Met algemeene stemmen wordt dit besluit genomen. Bij de rondvraag zegt de heer Mi chael. dat hii in een vorige vergade ring heeft gesproken over het tram pad. Hii heeft toen gezegd, dat P. A. v. d. Hoeven den bouwgrond had verkocht en nu van de gemeente nog geld wilde hebben voor het pad. Spreker heeft met den heer v. d. Hoeven gesproken en het is hem toen gebleken, dat hü zich heeft ver gist. tengevolge van een naamsver wisseling, niet P. A. v. d. Hoeven, doch dhr. Verhoeven heeft grond ver kocht. Niettegenstaande spreker toen heeft toegezegd, dat hii zijn woor den in de eerstvolgende vergadering zou herroepen, heeft de heer v. d. Hoeven het toch noodig geoordeeld, spreker in een ingezonden stuk aan te vallen. Niettemin acht spreker het toch noodig zijn woorden te herroe pen. Het is hem gebleken, dat het pad over een breedte van i1/, me ter eigendom van de gemeente is. de heer v. d. Hoeven beweert, dat dit niet zoo is, doch op het kadaster staat het aldus aangegeven. Misschien dat deze mededeeling voor den raad aanleiding is om een nader onderzoek in te stellen. De heer v. Willigenburg keurt het heel goed, dat de heer Michael zijn woorden, die hii ten gevolge van een misverstand heeft geuit, heeft wil len herroepen. Spreker gaat er mede accoord. dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen en hier op in de volgende vergadering zul len terug komen. Van de rondvraag wordt geen ver der gebruik gemaakt. Waar dit de laatste vergadering is. die in 1932 wordt gehouden wil de Voorzitter de ze gelegenheid aangrijpen om de le den dank te zeggen voor alles wat zii in het afgelööpen jaar in het be lang van de gemeente hebben ge daan. 1932 is een jaar geweest, dat stond in het teeken van de heer- schende crisis, die ook op de ge meente zijn stempel heeft gedrukt, verschillende besluiten die de raad moest nemen waren daarvan ook het gevolg. De bevolking moest zwaar belast worden, tengevolge van de werkverschaffing en steunverleening. Het stemt tot dankbaarheid, dat het onder alle zorg mogelijk is geweest de gevolgen van de crisis voor de arbeiders in volle samenwerking te verlichten. Spreker zegt de raadsle den dank ivoor al hun moeite hii wenscht hen jallen een goed einde en hoopt, '{lat 1933 hen in goeden welstand weder fzal bijeen brengen. De vergadering Iwordt hierop ge sloten. Kalfkoeien f 450.tot f 225. Kalfvaarzen f 120.tot f 210. Biggen f 6.tot f 9. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2429 2123 Vette koeien 2224 4721 Stieren 4519 In vet vee en drachtig vee was de handel kalm. De biggenhandel was goed. ROTTERDAM, 2 Januari. Aanvoer 761 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 3e kw. 27—30 23—27 20—23 GORINCHEM, 2 Januari. Op de veemarkt was heden aange voerd 69 runderen, 3 nuchtere kalveren, schapen, lammeren, 489 biggen, 126 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 180240. Melk koeien f140f200. Kalfvaarzen f 100 175. Guiste vaarzen f80110. Pinken f 4080. Nuchtere kalveren f 610. Schapen f Lammeren f Overloopers f 1015. Biggen f 48. Op 3 Januari. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.12 val 6 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.51 val 29 Crévecoeur (Maas) 0.51 val 27 St. Andries (Maas) 1.37 val 5 Venlo 11.03 val 1 Maastricht 44.06 was 1 Keulen 0.92 val 2 BREDA, 2 Januari Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 189 stuks vee, t. w. 53 stuks hoornvee en 135 biggen. Prijzen Fokstieren f tot f HEUSDEN. Geboren: Antonius Martinus, z. v. M. Pelders en A. J. M, Verhoeven Jo hanna Suzanna, d. v. B. Duvekot en J. v. MeursJohannes Cornelis, z. v. J. Timmermans en M. J. v. RielAdrianus, z. v. A. W. v. Campenhout en C. Hoo- gendoorn Maria Allegonda, d. v. A. C. Kuijpers en A. Th. v. Hoofï. G e t r o u d Gerrit Jan Rhebergen 48 j., en Cornelia Geertruida Janson 30 j. Overleden: August Heinrich Lud- wig Otto, echtg. v. S. E. J. v. Dalen, 76 j.Gijsbert v. Mersbergen 71 j IIEUSDEN. 4 Jan. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.90 per pond. MEEUWEN. Donderdagavond 6 uur hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. Lemain van Rotterdam. A. VAN DER MOOREN Branstofifenhandel, Meeuwen wenscht zijn geachte clientèle, vrienden en bekenden, een Gelukkig Nieuwjaar. Aan vrienden en begunsti gers een Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht door L. VAN KUIJK, Veerman WIJK. P. SMITS Zn. Nederhemert Rijwielhandel, Luxe Autover huur, annex Brood bakkerij, wenscht zijn geachte cliëDtèle en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar en beveelt zich beleefd aan. Mevr. KUYPER, Herv. Pastorie te Genderen, vraagt een om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Goede ge tuigen voorwaarde. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelljken dank aan de N.V v/h. M. Ravenswaay Zonen te Gorinchem voor HET FRAAIE HEERENRIJWIEL, dat als het 1157ste EXTRA-C DE AU op RAVENS WAAY'S LETTERS ARTIKELEN aan hem is uitge reikt. De Letters-Artikelen, waar op dit cadeau is uitgereikt, zijn gekocht bij Mej. Wed. L. Bouman te Veen. Dit cadeau is aan hem uitgereikt voor een GELUKSTELEGRAM. G. v. d. POL. WIJK, Molendijk A 76. 3 Januari 1933. te Werkendam, zal Woensdagen 11 en 18 Jan. a.s., voorm. 10y2 uur in Café SPRENGER te Sleeuwijk: PUBLIEK VERKOOPEN met garage, pakhuis en erf, aan den Sleeuw.-dijk 273 te S 1 e e u w ij k, groot 2 aren, eigendom van G. Bras. te A1SDEL, is voornemens op DONDERDAGEN 12 en 19 JANUARI 1933, telkens voorm. 10.30 uur in café M. v. Heuvel te N i e u w e n d ij k, publiek te verkoopen Voor den Heer Adr. v. d. Stelt Czn. 3.39.50 H.A. Welland i. d. Karnemelkspolder nabij den Nieu- wendijk. In 2 perc. en massa. 1.84.50 H.A. bouwland a.d. Straatweg i. d. Upp. polder te Nieuwendijk. Voor Mevr. A. C. Snoek 2 88.30 H.A. bouwland, Kraaiennest, a. d. Molensteeg i. d. Emmikh. polder onder Almkerk. In perc. en massa. Alles vrij van huur, te aan vaarden bij de betaling 16 Fe bruari 1933. Lasten vanaf 1 Jan. 1933. Breeder bij biljet. BINDWERK, zoowel in goed- koope als fijne re uitvoering te- geu coneurree- reude prjjzen. verstopping, (trage ontlas ting), gevatte koude, griep, gal, slijm, maag- of hoofd pijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz. gebruikt dan 3 keer daags een weinig van de beroemde Wortel- boer's Kruiden of één A twee Wortelboer's Pillen van Jacoba MariaWortelboer en gij zijt spoedig weer her steld. Reeds duizenden heb ben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. Gij zult tevreden zijn over de heilzame uitwerking. Wortelboer's Kruiden zestig cent per pakje, Wortelboer's Pillen zestig cent per doos, drie doozen f 1.70 bij Apothekers en Drogisten. Op Vrijdag: 6 Januari a.s., des avonds 7 onr zal de Heer Ingenieur C. KOOY, Landbouwkundige van de Oliefabrieken ,,Calvé" Delft in de zaal van den Heer KRAMER te Genderen, een lezing houden over Gelegenheid tot het stellen van vragen. Aangeboden door de Fa. Wed. G. VAN BALLEG00IJEN, Graanhandel, VEEN voederino i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3