Zaterdag 7 Januari begint de OPRUIMING Alle Overhemden, Zelfbinders, Sokken, Handschoenen, Hoeden, Petten, moeten en zullen weg, daarom: BESPOTTELIJM LAGE PRIJZEN. ULSTERS EN JEKKERS. II van alle Zie deze week de extra lage prijzen in onze Etalages voor KOOPT NU. HET IS UW VOORDEEL Marktberichten. TEGEN SENSATIEPRIJZEN. Gorïnchem. GEBRs. BISCHOFF. Waalwijk. Plaatselijk Nieuws. 's HERTOGENBOSCH, 4 Januari. Op de markt van heden waren aange voerd 2137 stuks, 4384 stuks hoornvee, 666 biggen, 3 zeugen, 19 schapen of lammeren en 65 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f160 tot f280 per stuk 150 80 260 160 pond 9.— 14.— HERPT. Naar wij uit goede bron vernemen, is in deze gemeente een onderlinge vee- verzekering opgericht. Vele veehouders uit Herpt zijn verschillende jaren lid ge weest van de onderlinge veeverzekering van Hedikhuizen, onder den naam van „Onderlinge Hulp". De verzekering „Onderlinge Hulp" deed haar naam geen eer aan, zoodat bij velen van hen, in het bijzonder bij twee, die als bestuurslid in de verzekering van Hedikhuizen fungeerden, het plan rijpte een onderlinge veeverzekeriDg op te rich ten op eigen bodem. Nog te meer is aan dat plan gevolg gegeven, omdat sedert enkele jaren het toetreden tot de verze kering van Hedikhuizen voor meerdere veehouders uit Herpt gesloten was. Het plan is vorige week in het café van Jan Verhoeven tot uitvoering ge bracht. Alle veehouders uit Herpt, ex- leden van de verzekering van Hedikhuizen, zyn eenparig toegetreden. Bovendien nog een 6 of 7-tal nieuwe, zoodat met een 140 stuks vee een begin gemaakt kon worden. Het voorloopig bestuur is samengesteld uit de volgende heeren Jac. Couwenberg en C. de Kort, ex-bestuursleden van de verzekering Hedikhuizen, Adr. Verhoeven, Th. van Bokhoven en Jan v. Horen. "We vertrouwen, dat genoemde heeren dit plan in goede banen zullen leiden het zijn energieke personen. Dat bij deze eerste verkiezing de leden een goeden kijk toonden, bewijst niet alleen de per sonen die gekozen zijn maar ook tevens de wijkverdeeling waarin ze wonen. Laat ons hopen, dat het spreekwoord „Eigen haard is goud waard" hier zal verweze- lijkt worden. Ook voor veehouders uit Luttelherpt Kalfvaarzen Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2430 p Koeien 2e 2226 Pinken van f 70.tot f140.p. st. Zeugen 30.55. Biggen 6.— Schapen 8. Lammeren Aanvoer hoornvee grooter dan vorige week. Prijzen iets flauwer. Kalfvee, kalfkoeien en vaarzen prijshoudend. Ma gere ossen en koeien zeer stil. Biggen- handel iets stiller. Dragende varkens flauw. Pinken vlug. Schapen en lam meren gewoon. Afloop der markt stug. 's HERTOGENBOSCH, 3 Januari. Boter. Aanvoer 16.425 K.G. Hoogste prijs f 1.60. Laagste f 1.52. Middel f 1.57. ZALTBOMMEL 3 Januari. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 46 biggen, prijs van f48; 38000 eieren, prijs per stuk 3 a 5 cent680 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f0.921/3» boerenboter f0.85 a 0.90 per pond. GORINCHEM, 2 Januari. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 22.258 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 3.00f 4.60 Eendeneieren f 4.50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 3 Januari. Op de veemarkt waren heden aange voerd 225 paarden, 3 veulens, 970 ma gere en 888 vette runderen, 256 vette kalveren, 230 graskalv., 703 nuchtere kalveren, 236 schapen of lammeren, 10 overloopers of varkens, 46 biggen, 13 bokken of geiten. Per 1/9 K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 13—16 24—27 29—31 Ossen 15—16 21—23 26—29 Stieren 14—16 48—20 22VS—24 Graskalv. 1621 Vette kalveren 25-30 35—40 51—56 Per stuk Melkkoeien f115 A f 225 Kalfkoeien f125 a f245 Stieren f 60 a f290 Pinken f 50 f 85 Graskalveren f 20 a f 45 Vaarzen f 80 a f 125 Werkpaarden f 100 k f 235 Slachtpaarden f 65 f140 Veulens f 30 k f 70 Hitten f 40 a f 80 Biggen f 3 a f6 Nuchtere fokkalv. f 9 f 15 id. slachtkalv. f 4 a f 7. Biggen per week f 0.30 k f0.60 m m hgrim vvJssS;? -f wm i v i-'r 'f .H'' staat toetreding open de grensscheiding hiervoor ligt bij Th. van Bokhoven. Maandag 2 Jan. jl. hield de har monie „de Eendracht" hare jaarvergade ring in het café Verhoeven. De rekening over 1932 werd onveranderd goedgekeurd. De voorzitter bracht een woord van dank aan den pennidgmeester. Als bestuursleden werden herkozen J. M. Buijs en Ant. D. de Hart, resp. als voorzitter en secr.- penningm. Ook werd het bestuur met een lid uitgebreid. Met groote meerderheid van stemmen werd als bestuurslid gekozen P. Buijs Iz. Bij de verkiezing van leden der commissie van toezicht nam de heer van Grevenboek ontslag als lid der com missie. De voorzitter bracht het scheidende commissielid dank voor hetgeen hij in ruim 13 jaren voor de harmonie heeft gedaan. Als commissieleden werden her kozen de heeren Ad. Buijs en J. v. d. Broek en als nieuw lid werd gekozen de heer Hendr. de Wilt. Op voorstel van het bestuur werd het huishoudelijk regle ment gewijzigd. WERKENDAM. De heer J. J, van Oord, wethou der dezer gemeente, zal benoemd worden tot regeeringscommissaris voor de steun- verleening aan de griend- en teencultuur. Maandagavond vergaderde on der voorzitterschap van den heer W. G. de Waard, de afdeeling Werken dam van de schippersver. „Schutte- vaêr". De Voorzitter heette de aanwezige leden welkom, en wenscht hun met hunne gezinnen een voorspoedig '33. Spr. zeide, dat de toestand in de bin nenscheepvaart nog steeds slechter is geworden, de oeconomische toe standen in de verschillende landen, waarvan verhooging der tariefmuren, contigenteering en andere maatrege len oorzaak zijn, beinvloeden zeerna- deelig de vrachten. Gelukkig is de nood der schippers doorgedrongen bij de Regeering, en heeft men kun nen lezen, dat een wetsontwerp is ingediend, inzake verdeeling der vrachten in de binnenvaart, spr. is niet bevoegd te oordeelen of deze wet eenige verbetering kan brengen, wel weet hij, dat door scheepsbe vrachters en handel heftig tegen dit wetsvoorstel wordt geageerd, willicht, zegt spr., kan deze maatregel bevor deren, dat aan de minder goede prak tijken, welke door sommige scheeps bevrachters worden toegepast, een einde wordt gemaakt. Spr. houdt een warm pleidooi, voor aansluiting bij de schippersorganisaties, want een drachtig bij de Regeering aanklop pen, kan alleen succes hebben. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. De rekening over 1932 geeft een tekort van f 133, hetgeen is toe te schrijven aan de groote kosten, wel ke verbonden waren aan de Hoofd bestuursvergadering die in 1932 te Werkendam werd. gehouden. De Voorzitter zegt, dat dit tekort de leden niet hoeft te ontmoedigen, want hij verwacht dat binnen 2 jaar dit tekort, weer is omgezet in een voordeelig saldo. De heer Kommer-Hakkers brengt namens de commissie tot nazien der rekening verslag uit en zegt alles in orde te hebben bevonden, waardoor den penningmeester en het bestuur decharge wordt verleend voor het financiëel beheer over 1932. De aftredende bestuursleden de heeren C. den Haan en J. Verheij worden met groote meerderheid van stemmen herkozen en nemen hunne herbenoe ming weder aan. Daarna komt de Eere-Voorz. dhr. W. Beukenkamp, burgemeester van Werkendam ter vergadering. De Voorzitter heet hem hartelijk welkom en zegt dank voor al het geen hij in het afgeloopen jaar voor de afdeeling heeft gedaan, waarop de Eere-Voorzitter dank zegt, voor de tot hem gerichte woorden. Verschillende voorstellen voor de Algemeene Vergadering in 1933, wel ke in Enkhuizen zal plaats vinden, worden besproken, o.m. betere ver lichting van vaarwegen in Zeeland; verlichting invaart aan het einde van het Steurgat; uitdieping van de ha ven te Vreeswijk; maatregelen welke genomen dienen te worden, indien het peil van het IJselmeer wordt ver laagd. Besloten wordt dat 3 afgevaardig den de Algem. Vergadering zullen bezoeken en wel de Eere-Voorzitter, de heer Beukenkamp, de Voorzitter, W. G. de Waard en het bestuurslid J. Verheij, als plaatsvervangers wor den aangewezen de heeren J. Cornet, C. Ruitenberg en C. den Haan. Vervolgens doet de Eere-Voorzit ter mededeelingen, inzake aanleg van een nieuwe haven en zegt dat op de laatste algemeene vergadering is besloten, dat het Hoofdbestuur zich zou wenden tot den Minister van Wa terstaat, om te verzoeken in Werken dam een vluchthaven te maken, aan gezien zulks algemeen een schippers- belang is. Spr. zegt dat dit verzoek vanwege Waterstaat is afgewezen, doch thans heeft men zich in ver binding gesteld met den Minister van Binnenl. Zaken, teneinde te bewer ken, dat de haven wordt gemaakt in werkverschaffing. Daarover zijn reeds door spr. als burgemeester verschil lende besprekingen gevoerd, met ver schillende autoriteiten, en totnogtoe zijn de resultaten niet ongunstig. Er moet natuurlijk worden afgewacht, hoe de verdere besprekingen zich zul len ontwikkelen. De Voorzitter zegt dank voor de gedane belangrijke mededeelingen. Bij de rondvraag worden enkele punten naar voren gebracht, die alle nader door het bestuur zullen worden overwogen, o.a. heffen van havengeld in de haven, voor zoover eigendom van de gemeente, drink watervoorziening, enz. Daarna sluit de Voorzitter onder dank voor de opkomst en de geani meerde besprekingen de vergadering. Door den Heer Kruithof van Oost-Souburg werd onder zeer groo te belangstelling een filmavond ge geven in 't Gebouw v. Chr. Belan gen. Het hoofdnummer van dezen avond was de film: „Het maken en uitvoeren der zinkwerken a. d. Zuid- Watering (Fort Rammekens) in Zee land", uitgevoerd door fa. Gebrs. v. Oord alhier. Dit werk is uitgevoerd door Werkendamsche menschen. De film was prachtig, zoowel het werk als onze dorpsgenooten, waren goed te onderscheiden. Ter afwisse ling volgden enkele humoristische en natuurfilmpjes. Het was een geslaag de avond. Dezer dagen is alhier overle den in den ouderdom van ruim 77 jaren, onze dorpsgenoot de heer B. K. v. d. Stelt, oud-onderopziener der Rijksdomeinen, begiftigd met het kruis van ridder in de Oranje-Nas- sau-orde. Onder groote belangstelling werd het stoffelijk overschot van de zen gezienen persoon aan de aarde toevertrouwd. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal hier binnen kort een winkeliersvereen. worden opgericht, omvattende Werkendam, Sleeuwijk en De Werken. Binnen kor ten tijd, zal na een voorloopige ver- gadering een propagandist worden uitgenoodigd, die dan in de Nuts- zaal zal optreden. Vrijdag 13 Jan. a.s. van 7,30 zal de A. R. Propagandaclub een le denvergadering houden, waar de Voorz. de heer J. Visser, zal inlei den het onderwerp „Gezag en Vrij heid". Gedurende de maand Decem- passeerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwede en Bakkerskil 619 vaartuigen. Het batig saldo van de uitvoe ring der Kerstavond in de Nutszaal door de C. J. M. V. „Andreas", be dragende ruim f 90, werd aan ruim 58 behoeftige gezinnen in onze ge meente verdeeld en wel door middel van bonnen. Een mooie gave in de zen tijd. Woensdagavond werd door de Esperanto-club „P.E.N.U." een fees telijke jaarvergadering gehouden, waar Mej. Bresier. presidente dezer vereeniging werd gehuldigd. Her- en gekozen werden als bestuursleden, Mej. B. Bresler presidente, de heer P. Bolhuis vice-president, de heer Fl. Stoop secr.-penningmeester en de heer W. Mosselman algemeen adjunct. Aan den heer J. C. v. d. Straa- ten L.B.zn., werd op de meest eer volle wijze ontslag verleend als plaat selijk leider der Algem. Ned. Fas cisten Bond. Door den heer J. Bottenberg architect, werd voor rekening van den heer G. Vos alhier, aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Laagste inschrijver Metselwerk W. Duizer, Sleeuwijk f 1097,- Timmerwerk: L. Pellikaan, Sleeuwijk - 673, Schilderwerk W. Visser - 149,90 Lood- en zinkwerk G. A. Peters - 62, Het werk is gegund. Voor rekening van den heer D. B. Verschoor Metselwerk G. M. v. d. Heuvel f 1239,-— Timmerwerk: Konings en Egas - 691,— Schilderwerk: J. A. Geenen, Sleeuwijk - 160, Lood- en Zinkwerk L. v. d. Wiel - 185, Dit werd eveneens gegund. Gekozen in de Geref. gemeen te als diaken, de heer Jac. Verheii en herkozen als ouderling de heer J. C. J. van de Bruggegekozen als ouderling en diaken in de Chr. Geref. kerk de heeren F. Damen en M. Daleboudt. Dinsdag 10 Jan. a.s. des na middags 7.30 uur zal de Werklieden- vereen. „Eendracht" in een driem., tevens jaarvergadering bijeen komen, in de sociteit van den heer de Waal (Sasdijk). Aftredende bestuursleden zijn de heeren F. van Varik. G. Vis ser en W. Vlot. WAALWIJK. Naar wij met genoegen vernemen, komt er in het bouwbedrijf eenige ople ving. In de nieuw aan te leggen Juliana- straat zullen binnenkort door particulieren verschilende woningen werden gebouwd. Wederom valt een plotseling sterf geval te vermelden. Mej S., wonende op het Laageinde, zakte ineen en was een lijk. Nog nooit hebben hier zooveel plotselige sterfgevallen plaats gehad als in den laatsten tijd. ZALTBOMMEL. Veiling van 4 Januari. Bredejodes 9Giesser Wildeman 5 Kampervenen 713; Kleiperen 914 Pondsperen 12; Stoofperen 89; Win terperen 6 Winter jannen 1012 IJsbouten 7 Bellefleur I 1215 idem extra 1618idem prima 20 Eva app. 41 15 Eng. Bellefleur 1627 Eisdener Klompkes 914 Goudreinet- ten I 1113; idem extra 1418; idem prima 19 Landsbergen Reidetten 12 Ossenkoppen 812 Prinsenzoet 1015 Triumph de Kiel 14; Spruiten 9 11 Zaaiuien 4 cent. Alles per kilo. Andijvie 1 Roode kool 3 Savoije kool 2-3. Alles per kilo. Kroten 1 Prei 411 Knolselderij 2 Uien 5—10. Alles per bos. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4