Tweede Blad No. 5294 Vrijdag 6 Jan. Zietesmart IJZERHAND voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Stillen di :en FEUILLETON. Kinderrubriek Plaatselijk Nieuws. Tel. Int. 220. BEHOORENDE BIJ HET Angstige Tijden! Zwakte van de organen in rug bedreigt zoowel mannen als wen, vooral in den middelbarend leef tijd en daarna. De verschijnselen zijn gemakkelijk te onderkennen. Als uw rug, ledematen/,én spie ren pijnlijk zijnals gii xf prikkel baar, vermoeid en zenuwachtig voeltals gij last hebt /van urine- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizelig heid, gebruik dan onmiddellijk Fos ter's Rugpijn Pillen. /Want als ten gevolge van verzwakking der orga nen in den rug urir/ezuur en andere schadelijke onzuiverheden zich in het bloed meer en moer ophoopen door verwaarloozing dor eerste waarschu wende verschijn^felen, wordt herstel moeilijker. Er .bestaat gevaar voor rheumatiek, ischias spit, waterzucht en blaaszwakte. Foster's Rugpifh Pillen zijn een speciaal middel, dat rechtstreeks op de bedoelde organen werkt en geen nevenwerking heeft op. de ingewan den. Bii alle drogisten a f i .7 q per flacon. Beste meisjes en jongens. Met het pog op Nieuwjaar geef ik deze week .maar geen raadsels op. Tot een volgende ^eer dus. OOM KAREL'. DE BREMER STADMUZIKANTEN. II. J „Wat ik zie?" antwoordde de ezel, „een gedekte tafel met heerlijk eten en drinken en de roovers zitten er aan en laten het zich goed smaken."i „Dat was wat voor ons!" sprak de haan. „Jaja, waren wij daar ook maar bij!" sprak de ezel. De dieren begonnen nu te beraadslagen, hoe ze het moesten aanleggen, om de roovers het huis uit te jagen. Eindelijk vonden ze iets. De ezel moest met zijn voorpooten op de vensterbank gaan staan. De hond zou dan op den rug van den ezel springen, de kat bovenop den hond klauteren en tenslotte vloog de haan er bovenop en ging op den kop van de kat zit ten. Toen dat gebeurd,was, begonnen ze op een bepaald teeken tegelijk mu ziek te maken. De ezel balkte, de hond -blafte, de kat miauwde en de haan kraaide. Opeens vielen ze met zijn al len door het venster de kamer binnen, terwijl de scherven in het rond vlogen. Met kreten van schrik stoven de roo vers uiteen, denkend dat er een spook Naar het Fransch. Ï34- Toen Collivet Menton verlaten wil de. kon men zich de droefenis van Suzanne voorstellen. Zij kwam eerst weer tot kalmte, nadat Marie haar beloofd had. haar overal te zullen volgen. En daarom was Marie in San- Remo komen wonen. Ook daar ging zij even geheim zinnig te werk. Zij zagen elkander slechts des nachts. Collivet vermoedde niets. Gedurende die korte samenkomsten luisterde Marie naar Suzanne, die haar gebeurtenissen uit haar leven verhaalde Marie was dus geheel en al bekend met het hart en karakter van het meisje. De smartelijkste oogenblikken voor de jonge vrouw waren echter, toen Suzanne haar op zekeren dag naar de reden van hare scheiding gevraagd had. Wat moest zij aan dat kind zeggen, dat nu reeds voor den toorn haars vaders sidderde. Zij vond het beter, aldus te antwoorden Later zal ik je wel zeggen, wat je nu weten wilt als je wat ouder bent geworden. Vraag er mij nu niet naar. Heb mij lief, zooals ik je lief- naar binnen kwam en zoo hard hun beenen hen maar dragen konden, storm den ze het bosch in. Toen gingen de vier kameraden op hun gemak aan de tafel zitten en lieten zich de restjes wel smaken. Toen de vier Bremer Stadmuzikanten alle vier hun buikje rond gegeten had den, deden ze het licht uit en zochten ieder een plekje om te slapen. De ezel ging op een bos stroo in een hoek liggen, de hond achter de deur, de kat achter de kachel en de haan op de hane- balken. Omdat ze zoo moe waren, slie pen ze al heel gauw in. Toen de klok twaalf uur geslagen had en de roovers uit de verte zagen dat er geen licht meer in huis brandde, sprak de hoofd man der roovers: „Laten we teruggaan en het huis onderzoeken!" Een van de roovers werd naar het huis gestuurd en deze vond alles stil. Hij ging naar de keuken om een lichtje aan te ste ken en daar hij de gloeiende, vurige oogen van de kat in het donker voor gloeiende kooltjes hield, stak hij daar in een stukje hout om het vuur te doen vatten. De kat werd echter woe dend en vloog hem aan en krabde hem. De roover schrok verschrikkelijk en wilde de achterdeur uitrennen, maar de hond, die daar lag, sprong op en beet hem in het been. Toen hij voorbij de ezel kwam, gaf deze hem nog een trap met zijn achterpoot. De haan echter, die van al dat lawaai wakker was ge worden, dacht dat het morgen was en riep luid: „Kukulekuku!" Toen rende de roover zoo hard hij kon naar den hoofdman terug en zei: „In het huis zit een afschuwelijke heks, die tegen me geblazen heeft en met haar lange nagels in mijn gezicht gekrabd. Voor de deur staat een man met een mes, en die heeft me in mijn been gestoken. In een hoek ligt een zwart monster en die heeft me met een knuppel ge slagen en op het dak zit de rechter, die riep: „Breng de schelm bij me!" Toen heb ik gemaakt, dat ik weg kwam!" Nu, toen de roovers dat hoorden, durfden ze nooit meer terug te kee- ren en de vier Bremer Stadmuzikanten vonden het zoo prettig in het huis1, dat ze er nooit meer vandaan zijn ge gaan en als je nu nog eens door het bosch komt, en je ziet dat huisje, dan kun je er van op aan, dat daarin de ezel, de hond', de 'kat en dier (haan wonen! EINDE. Zie de advertentie op pag. 3, in dit blad. ALGEMEENE VERGADERING DER NEDERLANDSCFIE PLUIMVEE FEDERATIE. De Nederlandsche Federatie van Vereenigingen van Bedrijfspluimvee- houders N.P.F.vergaderde op 28 December j.l. te Utrecht. De vergadering werd bijgewoond door den heer Ir. D. S. Huizinga, Inspecteur van het Landbouwonder wijs, tevens hoofd van den Binnen- landschen Landbouwvoorlichtings- heb van ganscher harte. Ontneem mij je genegenheid niet, tenminste als je mij niet erg ongelukkig wilt maken. O! Moedertje! Ik zou nog lie ver sterven, dani dat ik u niet langer beminde en nu ik u weer terugge vonden heb, zou ik liever willen ster ven, dan opnieuw van u gescheiden te worden. Moedertje! Dien lieven naam gaf zij aan Marinette. Marie was geschrokken door die laat ste woorden. Nu zag zij in, hoe zwak dat kind was. En 'twas gemakkelijk te begrij pen, dat Suzanne hevige gemoedsaan doeningen niet kon weerstaan. Hoewel zij zichzelf in slaap wiegde met de gedachte, dat zij voortdurend bij Suzanne zou blijven, moest zij toch wel eens bedenken, dat dit leven, niet tegenstaande hunne genomen voor zorgsmaatregelen eenmaal zou moeten eindigen. 'tWas reeds voldoende, wanneer Col livet het vermoedde; dan zouden de samenkomsten tusschen moeder en dochter verhinderd worden. Collivet zou dan, geleid door zijn hartstochtelijke liefde, Marie komen ver zoeken hun gewone leven te hervatten. Dit had zij reeds eenmaal gedaan, als beloofde hij haar alles. En wat hij haar vooral beloofd had, dat waren de jaren, die als een onuit- wischbare smet op het leven van Ma rinette kleefden. Maar hoe kort zouden die beloften duren 1 dienst. Voorzitter was de heer P. J. van Haar en. Handelsverkeer met Duitschland. Er werd o.m. besloten om toe te treden tot het „Centraal Instituut ter bevordering van het normale han delsverkeer met Duitschland". Door de oprichting van dit lichaam wordt samenwerking verkregen tusschen al le landbouworganisaties, de vereeni gingen van werkgevers (industrie) en Kamers van Koophandel. Beteekenis eierexport. De N.P.F. heeft reeds herhaaldelijk de aandacht van de Regeering ge vestigd op de zeer belangrijke plaats, die het artikel eieren inneemt bii den uitvoer. Dit geldt voornamelijk bij den export naar Duitschland. In de eerste negen maanden van 1932 is naar dit land voor f 21 .oefo.ooo aan eieren uitgevoerd, aan bofer voor MIJNHARDT'S SALMIAK-TABLETTEN f 5.000.000. aan kaas voor f9.000.000 en in tótaal aan landbouwproducten voor f 54.000.000. De pluimveehou ders-'' mogen verwachten dat de Re- gearing met deze cijfers voor 00- g£n bii de a.s. onderhandelingen pver de vernieuwing van het douane verdrag met Duitschland met hun belangen terdege rekening zal hou den. Er bestaat gevaar voor verhoo ging van de invoerrechten op eieren in genoemd land. hetgeen op 7 Maart a.s. zou ingaan. Veertig procent van den Duitschen eierinvoer. dus biina de helft komt uit Nederland. Een verhooging van deze rechten zou dus speciaal tegen Nederland gericht zijn. Ons land is een van Duitschland's grootste afnemers van andere pro ducten. Het zou toch wel heel zon derling zijn, als men zijn beste klan ten op sjeze wijze zou willen tref fen. Bed rijfsuitkomsten Men constateerde dat de eierprii- zen in 1932 buitengewoon laag ge weest zijn. Toch konden door een stijging in de laatste maanden de landbouwers, pluimveehouders, die hun bedrijven goed hebben ingericht, dit jaar er nog mee uit. In het voor jaar werden de prijzen eenigermate gesteund door de garantieregeling voor koelhuiseieren. Door den heer J. M. Breukers uit Roermond werd over dit onderwerp een inleiding ge houden. Het Rijk was garant voor een bedrag van f 3.500.000. Deze crisismaatregel heeft de Regeering echter geen geld gekost. Er is zelfs nog eenige winst gemaakt. De N.P.F. heeft een belangrijk aandeel gehad in de tot standkoming en de uitvoe ring der regeling. Vooruitzichten. De heer B. PI. Vos uit Enschede besprak de vooruitzichten van de pluimveehouderii in de naaste toe komst. Deze zijn buitengewoon som ber, voornamelijk door de bovenbe doelde plannen tot verhooging van invoerrechten in Duitschland. De mo gelijkheden van afzet der eieren naar andere landen zijn zeer klein. Vóór de daling van het pond, toen het handelsverkeer nog normaal was. ging een belangrijk gedeelte van on zen export naar Engeland. Maar door de inflatie is de handel met dit land vrijwel onmogelijk geworden. Ook de verhooging van invoerrechten heeft geen goed gedaan. Dit kan op den Eenmaal was zij bijna bezweken door de ongerechtvaardigde jaloezie van haar echtgenoot. En nu deze jaloezie een reden van bestaan had, wat zou er nu van haar worden Neen, neen ,dat was onmogelijk. Dat was de dood, zij zag het maar al te wel in, de dood en na welke marte lingen!! 't Zouden helsche dagen en nachten worden! Een leven als in een nachtmerrie! En hoe groot haar liefde voor Suzanne ook was, de weer zin dien zij voor Collivet gevoelde was grooter. En daarom voorzag zij dan ook, dat hun geheimzinnige bijeenkomsten een maal een einde zouden nemen. Suzanne geloofde niet dat het mo gelijk "was. Ik 'zou sterven als ik van u ge scheiden werd. En werkelijk waren dat geen banale woorden in den mond van dat kind. Maar Suzanne! Men moet moedig wezen, als het toeval ons eenmaal op nieuw 'scheidde. Neen, neen, ik wil het niet. En dan, .waarom zou ik onge lukkiger "wezen, dan in de laatste ja ren. Ik weet immers, waar ik je fte- rug kan vinden. En ook jij zult mij terug kunnen vinden. 't Schijnt, dat u iets vreest En verschrikt en met tranen in haar oogen vroeg zij: Denkt u er soms aan om mij te verlaten? Volstrekt niet, antwoordde Marie. De gedachte er aan komt zelfs niet duur niet zoo blijven. Wij zullen weer tot de normale betrekkingen moeten terugkeeren. waarbij als grondslag zal moeten dienen het normale handels verkeer vóór September 1931. Dit is ongetwijfeld ook van groot belang voor Engeland zelf. want Nederland staat nummer 7 in de rij van landen die Engelsche producten afnemen. Engeland zal dus zijn afzet naar ons land wel graag willen behouden. De export van eieren naar andere landen dan Engeland en Duitschland heeft weinig te beteekenen en er is ook geen kans op uitbreiding. Het ge volg van een ander is. dat ons land. thans en in de naaste toekomst vrij wel op Duitschland aangewezen is. Dit geldt ook voor andere uitvoeren de landen. Wanneer nu binnenkort de invoerrechten in Duitschland be langrijk hooger mochten worden, ziet het er voor den eierafzet slecht uit. Verdere steunmaatregelen. In verband met deze sombere voor uitzichten zijn bii de N.P.F. plan nen in studie om te komen tot ver dere steunmaatregelen voor de pluim veehouders. Door den heer P. J. van Haaren uit Tilburg werd hier over een inleiding gehouden. Merken van koelhuiseieren. Het bleek dat bevreemding ge wekt was door het feit. dat op 1de onlangs te Parijs gehouden verga dering van het Internationale Kou de Instituut het merken van koel huiseieren besproken is. terwijl nog pas in den vorigen winter te Brus sel een internationale overeenkomst hierover mede door Nederland on derteekend is. Nog meer was men er over verwonderd dat over deze zaak rapport werd uitgebracht door een Regeeringsafgevaardigde-koel- deskundige, die naar het oordeel van de vergadering niet bijzonder op de hoogte kon zijn van het merken- vraagstuk. Men betwijfelde of dit de aangewezen persoon was om de be langen van pluimveehouders en ei- erhandel op de juiste wijze te behar tigen. Invoerrechten op granen. De N.P.F. zal terdege waken voor de belangen der pluimveehouders, wanneer de door sommigen geopper de plannen tot het heffen van graan rechten een vasteren vorm mochten aannemen. Orgaan. De vergadering gaf opdracht aan het Bestuur om zoo spoedig moge lijk te komen met definitieve plan nen voor de uitgave van een eigen orgaan. Fokkerij. De heer P. Ubbels. Rijkspluimvee- teeltconsulent. hield een inleiding over het fokkerij wezen. Het Regle ment voor Vermeerderingsbedrijven. dat het vorige jaar door de N.P.F. is vastgesteld, werd besproken in ver band met de ontwikkeling van de kuikenvoorziening Jn het algemeen. AM) EL'. Door de meeste landeigenaars wordt aan de pachters weder reductie verleend, daar de uitkomsten in de bedrijven zoo danig zijn geweest, dat de volle pacht onmogelijk kan worden voldaan. De re ductie loopt van 15 tot 40 pCt. Het bestuur van de mannenzangver. alhier is thans definitief samengesteld als volgtVoorzitterde heer G. Crielaart Gz. en vervolgens de heeren Gov. Schou ten, Gerrit Schouten, Jac. de Cloe en Chr. van Rijswijk. 's-GRAVENMOER. Onder groote belangstelling gaf de zangvereen. „Excelsior" alhier in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van haar direc teur den heer Alb. Christ uit Capelle, een goed geslaagde uitvoering. Het pro gramma werd keurig afgewerkt. Op de groote pluimveetentoonstel ling te Eindhoven behaalde A. van Eer- sel C.Jz. alhier met zijn 5 inzendingen hoenders 3 eerste prijzen, 2 tweede en drie eereprijzen, waaronder hij ook nog een medaille won met de mooiste goud- pel haan. In de gehouden algemeene leden- al^e vergadering van de Oranjevereeniging al bij/ mij op. Maar 'waarom mij dan te ver ontrusten? Opdat 'gij mindeir verdriet zoudt hebben, 'als het eens werkelijkheid mocht worden. Suzanne Vleide haar hoofd tegen den schouder 'van haar „moedertje". Och ik weet veel ik weet dat ik niet lang meer zal leven. Dit zachte klimaat kan mij niet gene zen. Ik weet^ dat de geneesheeren gezegd hebben, dat ik teringachtigben. 'Ik heb het zelf gehoord maar ik bekommer (er mij niet om. Ik ge voel mij alleen zeef: zwak. Maar tot op den dag, waarop Qod mij on getwijfeld tot zich zal roepen, wil ik gelukkig wezen en dat kan ik niet zonder u! Marie weende. Je bent wreed kindlief, erg wreed. Suzanne glimlachte droevig. Gij weet het toch ook? Waarom dan te liegen? Dien avond bleven zij langer dan gewoonlijk met elkander praten en 'twas Marie, die eindelijk bemerkte, dat de tijd verstreek. Je moet naar huis, Suzanne. Lan ger hier blijven zou onvoorzichtig zijn. Nog eenige oogenblikken. Neen, nee als je vader het te weten kwam, als hij het maar ver moedde, wat zou er dan van ons wor den, arme Suzanne? Die vrees was gegrond, want het jonge meisje stond op en beiden sloe gen gearmd een weg tusschen de pal men in, die naar de villa leidde. Weldra waren ze er. Daar omhelsden zij elkander langen tijd. Toen trad Suzanne het huis binnen. Maar op het oogenblik, dat zij binnen trad, slaakte zij een kreet van verras sing en .ontzetting. Haar vader .verliet zijn kamer en trad 'op Jiaar toe. Waar kom je vandaan? vroeg hij. Waarom ga je naar buiten, terwijl wij hier denken, .dat je slaapt? Met moeite herstelde zij zich. Haar hart klopte hevig. Vader! Vader! Wees niet kwaad! Antwoordt! Maar lieg niet! 'tWas zulk zacht en kalm weer, vader, dat ik het verlangen niet kon bedwingen eens langs de zee te wan delen. Alleen en jdat des nachts. Ja, alleen .vader. Je liegt. Vader! v Met wie liep je? Ongelukkige, je verbergt .mij een geheim. Zij beefde verschrikkelijk. Neen, vader, ik verberg u niets, Wil je spreken! U maakt ,me zoo angstig. Die woorden schenen hem tot be daren te brengen. Hij aarzelde. Zou hij haar uithooren? (Wordt vervolgd.) Nieuwsblad Dooien 20 en 30 pi. Bij Apoth. en DrogistoA METALEN- GRAFKRANZEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 5