Oil nüHimer üesiaat uit 2 mailen Und van alten a Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Bij Griep lliriiieiilaiid. DRAISMA-vanVALKEMBURG'S-* e JK ••iLEVERTR No. 5295 Woensdag 11 Januari 1933 FEUILLETON. Zislssmart. LEÈNuardeh'* h Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. en ziek gevoel door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velei lei aard, zullpn een van de hieronder genoemde Mljnhardt'* Poeders U spoedig helpenMijnhardt'sGrieppoeders.- Hoestpoeders. Rheumatiekpoeders. Hoofdpijnpoeders. Kiespijnpoeders. Maagpoeders. enz. /Vraag Mijnhardt's Poeders en zie toe dat d^t de naam Mijnhardt op doos en poeders voorkomt. Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Veikrijgbaar bij Uw Drogist. VRIJE /tiuiSSLACHTINGEN. Bij de beoordeeling of iemand in aanmerking komt voor een of meer vrije huisslachtingen moet worden reke ning gehouden met het belastbaar inkomen, dat is het zuiver inkomen, dat staat vermeld; op het aanslagbiljet, nadat hiervan is afgetrokken eventuee- len kinderaftrek. Het is raadzaam, dat belanghebben den hun aanvragen bij de districtssecre tarissen indienen minstens 14 dagen voor den dag, waarop zij willen slach ten. De districtssecretarissen worden verzocht minstens tweemaal per week de aanvraagformulieren op te zenden naar het kantoor der G.V.N. te Til- burg. Wanneer men een week na het doen der aanvragen nog geen akte van vrij stelling heeft ontvangen, dan wende men zich tot den districtssecretaris met verzoek hierover te schrijven naar het kantoor der G.V.N. te Tilburg. Men schrijft dus niet zelf, daar dit slechts vertraging der afdoening kan bevorde ren. Wanneer men een aktej van vrijstel ling heeft gekregen voo(r twee of drie vrije huisslachtingen, moet deze akte telkens acht dagen voor het slachten met een formulier van kennisgeving van den datum der eerstvolgende slach ting ter afstempeling worden gezonden aan het kantoor der G.V.N. te Tilburg. Men wende zich om voorlichting tot de districtssecretarissen. Aan de districtssecretarissen moet kunnen worden aangetoond, dat het gezinsinkomen niet hooger is dan f2500 of f2000, al naar gelang men recht heeft op een of meer vrije huis slachtingen. Dit bewijs ,kan geleverd worden door het toonen der aanslagbil jetten, of van ,een verklaring van den burgemeester, waaruit blijkt, dat het gezinsinkomen bovengenoemde gren- Naar het Franseh. 1:1 135. Suzanne scheen besloten te hebben te zwijgen en zou hem dus niets ver tellen. Maar hij, Collivet, begreep, dat er iets gebeurd was. Was he.t niet veel beter als hij met list te werk ging, als hij veinsde, ver geten te zijn, wat er gebeurd was, en als hij Suzanne op heeterdaad betrapte, wanneer zij meende, dat haar vader geen argwaan meer koesterde? Hij glimlachte. Vergeef het mij, mijn kind. Ik verdenk je volstrekt niet, waarvan zou ik je moeten verdenken. Alleen zal je moeten bekennen, dat het voor een jong meisje niet past, om des nachts alleen uit te gaan en je begrijpt dus, dat mijn toorn gerechtvaardigd was. Dat is zoo, vader. Beloof je mij dan, dat je niet meer zult uitgaan? Ik beloof het u. Maar terwijl zij het zeide, wist zij zeer 'goed, dat zij loog, want van doods bleek werd zij vuurrood. Collivet bemerkte het. Hij dacht aan een liefdesgeschiedenis. En de gedachte maakte hem toornig, zen niet overschrijdt. Het inkomen van knecht, dienstbode, of kostgangers be hoeft niet bij het gezinsinkomen te wor den gerekend, echter wel het inkomen van inwonende ouders of kinderen. De districtssecretarissen worden ver zocht spoedig aan het kantoor der G. V.N. te Tilburg op te zenden de lijsten waarop door hen werden ingevuld de namen van degenen, aan wie door hen voor 1932 nog een tweede of derde huisslachting is verleend. Andere bladen worden beleefd ver zocht het bovenstaande over te nemen, voor zoover zij het voor hun lezers van belang achten. o BET EEKENIS VAN ONZEN EIEREXPORT. De N. P. F. heeft reeds herhaaldelijk de aandacht van de regeering geves tigd op de zeer belangrijke plaats, die het artikel eieren inneemt bij den uit voer. Dit geldt voornamelijk bij den export naar Duitschland. In de eerste negen maanden van 1932 is naar dit land voor f21.000.030 aan eieren uitge voerd, ,aan boter voor f5.000.000, aan kaas voor f9.000.000 en in totaal aan landbouwproducten voor f 54.000.000. De pluimveehouders mogen venvachten, dat de regeering met deze cijfers voor cogen bij de a.s. onderhandelingen over de vernieuwing van het douaneverdrag met Duitschland met hun be'angën ter dege rekening zal houden. Er bestaat gevaar voor verhooging van de invoer rechten op eieren in genoemd land, het geen op 7 Maart a.s. zou ingaan. Veer tig procent van den Duitschen eieren- invoer, dus bijna de helft, komt uit Nederland. Een verhooging van deze rechten zou dus speciaal tegen Neder land gericht zijn. Het zou toch wel 'heel zonderling zijn, als men zijn beste klan ten op deze wijze zou willen treffen. o- RUIM 600 GULDEN VERLOREN. Een fabrieksarbeider moest Zaterdag avond een bedrag van bijna f700 aan ontvangen contributies afdragen aan den penningmeester te Amsterdam van de Nederlandsch Vereen, van Fabrieksar beiders. Toen hij tenhuize van den penningmeester kwam, bleek dat hij al leen nog een zakje met zilvergeld bij zich had, doch dat een enveloppe met f620 aan bankpapier verdwenen was. De man is per fiets van de Mauritskade naar de Havikslaan aan de overzijde van het IJ gereden en tijdens dezen rit moet de enveloppe uit zijn binnenzak zijn gevallen. o BRAND TE AMERSFOORT. Door het onoordeelkundig gebruik maken van benzine voor het schoonma- dat zijn dochter, die hij van ganscher harte liefhad, aan een ander dacht en van een geluk droomde, dat zij ver van haar vader zou vinden. Zijn ziekelijke jaloerschheid, de te duchten Was, had niet alleen betrek king op Marie, die hij tot krankzinnig worden toe beminde, maar had ook betrekking op datgene, die hem de liefde zijner dochter ontnam. Dien avond vroeg hij dus niets meer. Maar hij was van plan, Suzanne in het oog te houden. Gedurende de eerste avonden merkte hij niets verdachts. Maar terwijl hij om de villa dwaalde, ontwaarde hij herhaaldelijk een gesluier de vrouw, oogenschijnlijk jong en be vallig, die waarschijnlijk in den om trek woonde, want telkens sloeg zij den weg onder de palmen in. Collivet herkende Marinette niet. Maar Marinette had den vader van Suzanne herkend. Zij begreep, dat er iets gebeurd was en bleef daarom op haar hoede. De eene nacht verliep na den ande ren. Collivet bemerkte niets. Hij begon te gelooven, dat zijn doch ter misschien niet gelogen had en dat zij dien avond slechts haar wensch ver vuld had, om alleen te gaan wandelen en bij de kalme zee te gaan peinzen. Was dat niet best mogelijk? Kent men al de grillen, die in het hoofd van een jong meisje huizen? Marie en Suzanne waren voorzichtig. Toen zij elkander voor het eerst terug ken van een kleedingstuk ontstond Zon dagmorgen een ernstige uitslaande brand in perceel Parallelweg 28 te Amersfoort, bewoond door het gezin Lutmer. In eenige minuten tijd brandde het huis als een fakkel, terwijl de be lendende perceelen ernstig in gevaar kwamen. De politie was aanstonds ter plaatse, legde twee slangen uit entrad zeer actief op. Inmiddels had perceel 26, bewoond door de familie C. Hane- graaf, vlam gevat. De brandweer heeft ruim vijf minuten stagnatie gehad, daar de spoorwegovergang gesloten was. Na een half uur was de brand bedwongen en het gevaar voor uitbreiding gewe ken. Perceel no. 20, bewoond door de wed. D. Huffer, kreeg ernstige wa terschade. Allen bij dem brand betrok kenen waren verzekerd. De schade wordt op f 15.000 geschat. o— LIJK OPGEHAALD. Zondagmiddag werd uit het Over- ijsselsche Kanaal onder de gemeente Dalfsen opgehaald het lijk van den plm. veertigjarigen Schottert uit Raalte, die sinds Vrijdagavond werd vermist. S. was gehuwd en vader van eenige kin deren. o OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen naderde in de Ker- kewijk te Veenendaal, uit de richting van hei station een zware, met steenen geladen vrachtauto, van de firma v. d. Broek te Scherpenzeel. De 11-jarige J. Bos, die op de fiets gezeten wasj, werd door de vrachtauto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Ernstig gewond werd hij opgenomen. Hij over leed korten tijd later. De autoi is in beslag genomen. o— DIENSTBODE DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Door den trein, die uit Groningen naar Zoutkamp vertrok, is bij den overweg te Ulrum de 19 jarige dienstbode F. S. over reden en gedood. De machinist van den trein had van het ongeluk niets gemerkt, doch op de terugreis zag hij het vreeselijk verminkte lijk van het meisje tusschen de rails liggen. Het hoofd en een arm waren van den romp gescheiden. Het meisje was afkomstig uit Ulrum en in dienst betrekking te Leens. O—- DOOR EEN STIER OP DE HORENS GENOMEN. In den Noorder Legmeerpolder is een knecht van den landbouwer C. G. v. d. B. in den stal door een stier op de horens genomen en tegen een muur gesmakt. Met zware inwendige kneuzingen is de man naar een ziekenhuis overgebracht. o zagen, bleven zij nauwelijks eenige mi nuten bij elkander. Maar die enkele minuten besteedde Suzanne goed. Luister, moedertje, ik heb smar telijke uren beleefd, toen ik zóó dicht in uwe nabijheid was en ik u toch niet kon zien. Ik heb u reeds eenmaal ge zegd, dat ik zonder u niet kon leven en al die dagen heb ik maar ial te goed gevoeld, dat het waarheid was en dat ik niet overdreef. Nu wij elkander wel weer terug gevonden hebben, Suzanne, laten we er nu niet meer aan denken. Maar la ten wij voorzichtig wezen, opdat wij niet nogmaals ons geluk verwoesten. O, ik verzeker u, dat ik niet on voorzichtig zal wezen. Maar wat ons reeds eenmaal overkomen is, kan ons nogmaals overkomen. Nog erger zelfs! Laat ons veronderstellen, dat mijn va der onze genegenheid ontdekt en ons wil scheiden? Welnu? Dan moeder, zei het kind na een oogenblik gezwegen te hebben, moet ik u kunnen schrijven. Kom spreek. 'tSchijnt dat je mij nog iets wilt vragen. Waar moet ik heen schrijven? Dat wilde ik graag weten. Marie scheen plotseling iets te be denken, vatte de handen van Suzanne en zeide: Verzeker mij, dat je geen plan hebt iets te doen, hetgeen je mij niet durft zeggen! Zij mompelde: VROUW IN DE SCHEVENINGSCHE BOSCBJES VËRMOORD. Zondagavond heeft zich in de Scheve- ningsche Boschjes een drama afgespeeld, waarbij een 42 jarige vrouw om het leven is gekomen. Zondagnacht tusschen één en twee uur meldde zich aan het bureau Prinsenstraat te 's Gravenhage een 25 jarige kleermaker aan, die in een vrij zenuwachtigen toestand verkeerde en in een onsamenhangend verhaal aan den dienstdoenden inspecteur mededeelde, dat hij een vrouw van het leven had beroofd. De man gaf vervolgens op N. J. R. te zijn en als kostganger te wonen bij de gezusters B. in perceel Vleerstraat No. 12 te 's Gravenhage. Met een dezer zusters, de 42 jarige ongehuwde C. E. B had hij volgens zijn verklaring, omgang. Na Zondagavond om 8 uur met haar uit wandelen te zijn gegaan, heeft hy haar in de Scheveningsche Boschjes ver moord. Onmiddellijk na deze mededeeling is de man naar het hoofdbureau van politie aan het Alexanderveld gebracht, vanwaar hij door de recherche werd medegenomen naar de Scheveningsche Boschjes. Hier heeft hij aan een commissaris de plaats aangewezen, waar het misdrijf zou zijn gepleegd en inderdaad vond men na eenig zoeken het lijk van de vrouw in het kreupelhout op een paar honderd meter Noordwestelijk van de Kerkhoflaan. Het lijk werd aangetroffen met een witte das om den hals. De dader ver klaarde haar den doek eerst te hebben omgeslagen voor de koude. Toen hij echter met de vrouw in de Boschjes was, zou volgens zijn verklaring by hem een plotselinge afkeer tegen haar zijn opgekomen en heeft hij de das om haar keel dichtgetrokken. Nadat de geneeskundige dienst den dood had geconstateerd, is het lijk voor sectie overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De man is in bewa ring gesteld. O— DOOR GIFTIGE GASSEN GEDOOD. De brugwachter H. Kombrink is dood onder een auto gevonden in een garage te Meppel. K. was bezig geweest een lekken band te verwisselen, althans de wagen stond op een crik. De motor bleef echter doordraaien. K. is vermoe delijk het slachtoffer geworden van giftige Welke plannen zou ik dan hebben? Maar onder den blik van Marie sloeg zij hare oogen neer. Marie drong niet langer aan. Op zachten, bevreesden toon vroeg Suzanne nogmaals: Waar gaat u in Parijs wonen, als wij gescheiden worden? Dat weet ik nog niet, mijn kind. Om bij je te kunnen wezen, heb ik alles verkocht. Daarvan leef ik en voel mij zoo gelukkig, dat wij bij elkander z»ijn. Dat is geen antwoord. Maar 'tis toch voldoende! Ik voorzie een ongeluk. Nu reeds tracht ik mijn voorzorgsmaatregelen te nemen, opdat het minder smartelijk is Welnu, als wij ooit genoodzaakt zijn te scheiden, ga ik te Parijs in de rue Lord Bijron wonen. Daar zijn rus- tige gemeubileerde kamers, waar ik zal afwachten, totdat er zich weer een gelegenheid voordoet, om je terug te zien. Ik moet het nummer weten. Nummer vier, omdat je er op aandringt maar ik weet het niet zeker want als de kamers op dat nummqr bezet zijn, moet ik andere zoeken. Maar toch altijd in die straat? In de rue Lord Byron. 'tls goed. Nu kan ik gerust wezen. De vrees, die Suzanne koesterde, scheen gelukkig geen waarheid te wor den. En langzamerhand waren zij op hunne nachtelijke samenkomsten min der voorzichtig. Al zagen zij elkander niet eiken uitlaatgassen. Hij was 28 jaar oud, ge huwd en vader van een kind. O—- AUTO TE WATER GEREDEN. BESTUURDER VERDRONKEN. Te Amsterdam kwam een auto met vrij groote snelheid van het Nassauplein en sloeg den Haarlemmerweg in. Waar schijnlijk tengevolge van de gladheid van het asfalt en door de groote snelheid, verloor de bestuurder de macht over zijn stuur en reed over het trottoir de Haar lemmervaart in. De wagen verdween ter stond zoo goed als geheel onder water. Het publiek, dat het ongeval zag ge beuren, schoot onmiddellijk te hulp en deed nog pogingen den bestuurder uit den wagen te bevrijden. Men slaagde hierin echter niet, omdat nog slechts het achterdeel van de kap boven water uit stak. De brandweer was spoedig met het reddingstoestel ter plaatse, maar toen zij de auto zoover boven water had gehaald, dat de bestuurder uit den wagen kon worden gehaald, bleek deze reeds te zijn overleden. O— GEVAARLIJK SPEL. Bij het schieten met een windbuks trof de 43-jarige D, M. te Ouderkerk zijn 12-jarig vriendje in het rechteroog. Zwaar gewond werd de jongen naar een zieken huis te Amsterdam overgebracht. Ver moedelijk moet het oog worden wegge nomen. o ONDER EEN AUTO. Te Almelo is het 3 jarig zoontje van den heer Uitzetter door een vrachtauto overreden. De kleine was onmiddelijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. De 22 jarige textiel-arbeider C. Schoen makers te Tilburg, is op den hoek van de Goirlestraat door een auto aangereden en zwaar verwond. Hij werd met een schedelbreuk naar het gasthuis vervoerd, waar hij is overleden. o KIND GESTIKT. Te Heerlerbaan had mejuffrouw B. haar kindje van 8 maanden met een doek vastgebonden in den kinderstoel. Nadat zij even weg was geweest, constateerde zij, dat de kleine uit den stoel was ge vallen en in den doek was blijven hangen, waardoor het stikte. O— BEIDE BEENEN GEBROKEN. In het Oosteinde te Aalsmeer is zekere A. L. uit Amsterdam met zijn rijwiel gevallen waarbij hij beide beenen brak en een ernstige hoofdwonde bekwam. De man, een Amsterdamsche werklooze, was naar Aalsmeer gekomen om werk te zoeken. avond, dan toch drie of vier keer per week. Hun geluk was grenzenloos. En Suzanne maakte dit geluk nog grooter, doordat zij zich veel beter gevoelde. Zij gevoelde, dat haar gezondheid terugkeerde. Dikwijls zeide zij tot Marie: Weet gij wel, dat ik sterk word. Dat heb ik aan u te danken. Ik ben er zeker van, dat ik weer geheel beter zou worden, als wij altijd hij elkander konden blijven. Geheel beter. Maar dikwijls verbrak een kuchje helaas, hun gesprek en wanneer zij haar zakdoek voor de lippen hield en terugnam, dan was die met bloed be vlekt; haastig stopte zij hem dan weg. Marie deed alsof zij het niet zag. Maar een siddering doorliep haar lichaam. Hoewel Collivet zijn waakzaamheid niet verminderd had, sloeg hij zijn doch ter somstijds tersluiks gade. Er was een groot verschil tusschen de stemming van Suzanne gedurende de laatste dagen en hare droefheid, toen zij des nachts niet kon uitgaan. Vanwaar die droefenis? Vanwaar die vreugde? Opnieuw rees er een vermoeden bij hem op. Maar daar hij wel vermoedde, dat Suzanne zijn bevelen niet opvolgde, nam hij zijn toevlucht tot een list, om haar te kunnen betrappen. (Wordt vervolgd.) SRLAD voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1