r Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Uw aangewezen adres voor Druk- en Bindwerk. .J DEZE WEEK worden alle betere kwaliteiten Ulsters en Jekkers voor SPOTPRIJZEN aangeboden. wv Ziet de extra koopjes in de Etalages r GO R I N CH EM. r voor Plaatselijk Nieuws. 7 Thans kunt U zich voor een bizonder lagen p rijs van een degelijke warme Ulster of Jekker voorzien. Alle Kinder Jekkers en -Ulsters zijn in prijs verlaagd. GEBRs. BISCHOFF ALMKERK. Op 24 Jan. a.s. nam. 7 u. zal alhier in de zaal van de Wed. Dekker, voor de Chr. Land- enTuin- bouw-organisatie optreden de heer Zurich van Utrecht. Vrijdag 27 Jan. a.s. nam. 7 uur, hoopt de Herv. Schoolvereen. alhier een ledenvergadering te hou den. Naar wij vernemen, heeft de heer A. Penning Sr. na een arbeid van 41 jaren bedankt als onderwij zer der Zondagsschoolver. „Samuël" alhier. ANDEL'. Met ingang van Maandag 16 Jan. 1933 is het Hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier omgezet in een post-, telegraaf- en telefoonstation. Door de administratie is mej. M. Hoesen als stationhoudster aangewezen. De uren van openstelling zijn als volgt: Voor de post van 1011; 1115 en 16.3017 uur. Voor telegraaf en telefoon van 8.30 12.30 en 1120 uur. BABYLONIëNBROEK. Op Donderdag 26 Januari a.s. zal D.V. de Herv. Jongl. Ver. „Obad- ja" alhier, haar 8e jaarvergadering houden in de Ned. Herv. kerk. (Zie advertentie). De heer J. Dekker alhier, kwam dezer dagen zoo ongelukkig van den zoldertrap te vallen, dat hij wel eenige dagen rust zal moeten houden, verder liep het ongeval be trekkelijk goed af. CAPELLE. De Ned. Herv. Jongelingsver. op Geref. Gr. „Immanuël" hoopt a.s. Maandag 30 Januari in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse haar jaarver gadering te houden. Behalve de ver slagen van secretaris en penningmees ter komt op de agenda voor, ter afwisseling inleidingen en voordrach ten. Ds. de Geus te de Bilt, be roepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, bracht j.l. Donder dag 19 dezer, met zijn echtgenoote een bezoek aan deze gemeente ter kennismaking. Met belangstelling wordt te dezer plaatse uitgezien naar de beslissing van Z.E. Op Dinsdag 31 Jan. a.s. zal de Gemengde Zangvereen. ,,'t Roze- knopje" in de zaal van den heer L. F. v. Dongen, onder leiding van haar directeur, de heer N. Snijers uit Raamsdonksveer een uitvoering geven. De heeren J. Haverhals en J. Nieuwenhuizen, benoemd tot ouder ling en diaken der Ned. Herv. Ge meente a. d. Loonschendijk werden j.l. Zondag door Ds. v. d. Roest uit 's Gravenmoer in hun ambt be vestigd. Van de 42 ingeschrevenen voor de militielichting 1934 in de gemeen te Sprang-Capelle hebben 12 inge schrevenen een aanvraag om vrijstel ling van den dienstplicht wegens broederdienst ingediend. Door een 2-tal personen, die een voetreis om de wereld maken, zal a.s. Maandag 23 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan 't Bruggetje twee komi sche films worden vertoond. DONGEN. Op de lederfabriek van de fir ma v. d. AssumKanters is een ar beider B. met zijn rechterhand tus- schen de machine gekomen, waar door een zijner vingers werd verbrij zeld. Dr. H. verleende de eerste ge neeskundige hulp. Op den Huize Overdonk is wederom brand uitgebroken, thans in de linnenkamer. De gemeentelijke brandweer was spoedig ter plaatse. De broeders hadden het vuur evenwel reeds in den kiem gesmoord met eenig brandbluschapparaten. GENDEREN. Maandagavond j.l. gaf de Chr. gem. Zangvereen. „Halleluja" voor een klein aantal toehoorders haar vijfde uit voering. Na opening met gebed en het zingen van Ps. 891 werden de zangstukjes en voordrachten op ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Aan het einde sprak de heer v. d. Beek enkele woorden van aansporing en sloot daarna dezen gezelligen avond met dankgebed. 's GRAVENMOER. Het jaarfeest der Ned. Herv. Jongelings- en Meisjesvereen. zal op Woensdag 2ï Januari a.s. in de O. L. school gehouden worden. De gebroeders C. van Eersel en A. van Eersel C.J.zn. behaalde op de pluimveetentoonstelling te Ooster hout met konijnen en hoenders 18 eerste, 20 tweede en 5 derde prijzen, zeer eere volle vermelding, waarbij zij nog 13 eere prijzen behaalde. Maandagavond trad onder ta melijke belangstelling in de Geref. kerk op, de heer K. Rijper uit Bilt- hoven met een propagandistisch on derwerp: „De zoon van Salomi". NEDERIIEMERT. Voor de militie der lichting 1934 hebben zich 11 personen laten inschrijven. Zaterdag 28 Jan. a.s. hoopt de Zangvereen. „Nut en Genoegen" in het vereenigingslokaal op het Ei land een uitvoering te geven. Zie de advertentie, voorkomende in dit num mer. NIEUWENDIJK. De eieren worden hier ver handeld in prijzen van 3 tot 4 cent per stuk. De heer P. A. de Ridder is gekozen tot bestuurslid van de poli tiehondenver. „Samenwerking". De Geref. Jongel. Vereen. „De Zaaier", hoopt den 25 Jan. 's avonds 7 uur haar jaarvergadering te hou den in het Instituut. A.s. Zaterdagavond om 7 uur zal de ziekenkas „Draagt Elkanders Lasten" een ledenvergadering hou den in het Instituutlokaal. Tegen Mej. v. d. M. is proces verbaal opgemaakt, wegens mishan deling van een kind. OOSTERIIOUT. (Oosteind). De landbouwer H. van S. alhier, had bij het verrich ten van zijn werkzaamheden het on geluk te vallen en zich daarbij zooda nig aan een zijner beenen te bezee- ren, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. SPRANG. Door den Kring Vrijhoeve-Ca- pelle en omstreken van de meisjesver. op Geref. Grondslag werd in het zaal tje voor Chr. Belangen aan het Brug- gentje j.l. Maandagavond een zeer druk bezochte vergadering gehouden. Haar presidente mejuf. J. Verhagen uit 's-Gravenmoer opend op gebruike lijke wijze. Door de vereen, uit 's-Gra venmoer werd als onderwerp ter be spreking ingeleid „Het nut van den Kring en Kringbezoek" en door de vereen, uit Sprang „De gelijkenis van de talenten". Op beide onderwerpen volgde een leerzame bespreking. Be sloten werd de volgende vergadering te Sprang te houden. Hierna sluiting door de presidente, waarna de Al- gemeene adjunct met dankgebed ein digde. Onze dorpsgenoot de aan nemer W. J. van Willigenburg heeft zijn benoeming tot gemeente-opzich ter aangenomen. VEEN. Aan de fa. Honcoop alhier, werd deze week opgedragen het ma chinale timmerwerk van 20 woningen te Utrecht. Voor den dienstplicht, lichting 1934 hebben zich 5 personen aange geven. VLIJMEN. In den nacht van 18 Januari werd ingebroken in het pakhuis van J. v. H. te Vlijmen. 20 balen bloem werden gestolen. De politie heeft de zaak in handen. Van de daders tot op heden geen spoor. WAALWIJK. In de concertzaal „Musis Sac rum" alhier, zal op Zondagen 22 Januari en 12 Februari een groot nationaal Humoristen-concours wor den gehouden voor soli en duo's. De voornaamste humoristen uit ons land hebben in de verschillende af- deelingen ingeschreven en'het belooft een zeer interessante en amusante wedstrijd te worden. De jury (bestaat uit de heeren A. C. v. d. Heijden, Notaris Christ en Drs. G. van Imbeeck). WERKENDAM. Naar men ons mededeelt is de aangifte voor gratis-inspuiting door den Insp. van Volksgezondheid, Dr. P. uit Nijmegen welke alhier ver richt zou worden, zeer miniem ge weest. De scholen zullen vermoede lijk, wegens het nog heerschen van deze diphterie-ziekte, gesloten blijven tot 1 Februari a.s. In ons dorp is veel gewerkt bij verschillende ouders om hunne kinderen, die bijna de la gere scholen hebben doorloopen, te zenden naar de Chr. ULO-School aan de Tol; er werd gewezen op 't feit dat de kinderen nu ver achter blij ven en men geloofde ze dit op de U.L.O. te kunnen laten inhalen en vervolgens als leerlingen daar te blij ven. Begrijpelijk hebben de hoofden der twee Bijzondere scholen hierte gen geageerd. A.s. Vrijdag 27 Jan. nam. 7.30 groote prijsschietwedstrijd der Bijz. Vrijw. Landstorm „Afd. Werkendam en De Werken" in 't Gebouw voor Chr. Belangen, onder leiding van den Pleer G. van Oord J.Jzn. Doordat Ds. Vonkenberg van Huizen (N. H.) wegens ziekte verhin derd is als 2e spreker van dit sei zoen op te treden voor de Geref. Jeugd-Centrale, zal nu aangezocht worden Ds. P. Ch. v. d. Vliet te Utrecht. Naar men ons van betrouw bare zijde mededeelde, is aan Ds. L. Baas, predikant der Chr. Geref. Kerk alhier, voorloopig voor drie maanden verlof gegeven, wegens overspanning. Maandagavond kwamen onge veer 50 personen (de meesten uit uit Werkendam en omgeving), in 't Gebouw „Andreas" bijeen. Na lan gen tijd te hebben geboomd, is er een voorloopig comité opgericht om te komen tot oprichting van een Mid- denstandsvereeniging. Ons werd opgegeven, dat zitting nemen in dit Comité de heeren P. Holster, Voorz.; J. Cornet, secretaris; D. A. Brienen, penningmeester; C. W. Deenik en D. Pruissen, allen al hier; van Sleeuwijk de heeren J. A. Geenen en H. M. G. Ringlever. Woensdagavond werd onder leiding van den heer Jac. G. van Oord, het jaarfeest gehouden der Geref. Meisjesvereen. „Dient den Heere". Te ruim 7 uur werd een flink bezochte vergadering geopend met het zingen van Ps. 138:1 en voorlezen Ps. 146 (ongerijmd) en ge bed, waarna een kort openingswoord volgde. In 't korte openingswoord werd ook als voorbeeld aangehaald „Monica", de moeder van den be kenden Kerkvader Augustinus, die worstelde met haar God voor het behoud van haar kind. De verschil lende jaarverslagen werden beknopt en duidelijk weergegeven. De Ver- eeniging telt thans 54 leden, heeft een batig saldo in kas van f152,62. Na verschillende toespraken verdere afwerking van 't programma. Er was een onderwerp vóór en een na de pauze en wel „Saul's einde" en „Wil lem de Zwijger". Zoowel de onder werpen als voordrachten, proza en zangkoortje, getuigden van het nut tige werk der Vereen, en 't medele ven der Vereen. Vooral het zang koortje bestaande uit kleine meisjes, was echt leuk. Er waren 2 reciteer- wedstrijden en wel gedichten van Guido Gezelle getiteld: „Het Schrij- verke" en „Gewijde Klok". Ook naar 't oordeel der Jury, was de laat ste vast te moeilijk voor deze vereen. Uitslag reciteerwedstrijd als volgt: „Schrijverke" ie pr.Annie Rho- dek; 2e en 3e pr. J. v. Driel en Bep v. Oord; 4e pr. Marie v. Driel; 5e pr. Maart je de Koter en 6e pr. Jo Ver hoeven. „Gewijde Klok": ie pr. AntjeVrind 2e pr. Jo v. d. Stelt; 3e pr. Marie Visser; 4e pr. N. den Hollander; 5e en 6e pr. Bets Sas en Marie van Wijngaarden. Door den heer v. Herp werd deze geslaagde avond gesloten, na een ernstig slotwoord, door te laten zin gen: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen" en dankgebed. De ge houden collecte bracht op plm. f 8,50. ZALTBOMMEL. Veiling van 18 Jan. Bergamotperen 9centbrederodes 1 5 centkampervenen 13 centstoof peren 13 centwinterperen 7 cent winter jannen 11 centbellefleurs 1 e 1315 cent: idem extra 1718 cent: eisdener klompkes 816 cent: goudreinetten ie 101 cent; idem extra 1618 centidem prima 19 cent; pres. van engeland 11 13 cent: reine d'or 6 centtriumph de kiel 1015 cent; spruiten 1012 ct.; wortelen 1-H/g ct-i uien 341/2 ct. per kg.; roodekool 35 ct. p. stuk. GEVONDEN VOORWERPEN. EEN RIJWIELBELASTINGPLAATJE. Terug te bekomen bij G. Bax, Heesbeen. „IN DE IPARADIJSVOGEL"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4