Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. «p, al moet in zoo'n geval een strafrechte lijke vervolging zich beperken tot proces verbaal wegens dierenmishandeling. Groote kwantums der frauduleus ver voerde varkens komen over den Moerdijk doch ook op de Brabantsche veemarkten worden nog tallooze ongemerkte varkens verhandeld. Enkele dagen geleden kwam onder Nieuwmoer een Nederlandsch luxe wagen, een Renault, met groote vaart de grens over. In de bocht van den straatweg naar Wuestwezel, nabij de kerk, reed de auto in volle vaart tegen een bierwagen op, bespannen met een paard. Het paard werd onderst boven tegen den grond gesmakt. De auto zwenkte door, doch reed daarop met groote kracht tegen een paal op. De twee inzittenden sprongen uit den wagen en liepen er hard vandoor. De gendarmen namen den wagen in beslag en vonden niet minder dan.... 27 varkens opeen geperst in het luxe-interieur. Ramen en deuren waren afgesloten. Het vervoer van varkens op deze wijze schijnt thans de nieuwste methode. Het gaat sneller, en met meer kans op succes kan men de kommiezen ontgaan. O— HUWELIJKSDRAMA. Naar het Haagsch Correspondentiebu reau van verschillende zijden werd mede gedeeld, zijn de effecten ter waarde van 2 ton, die de vorige week door het re- cherschebureau Snatager als vermist wer den opgegeven, Maandag teruggevonden. De zaak betreft hier een huwelijksdrama tusschen man en vrouw. De man S wiens aanhouding en voorgeleiding de vorige week in een buitengewoon politie blad door den Officier van Justitie te Arnhem werd verzocht, was sinds eenige maanden voor de tweede maal gehuwd, thans met mevrouw P. te Rheden. Korten tijd na zijn huwelijk heeft S. kans gezien twee ton aan effecten; toebehoorende aan zijn vrouw, te bemachtigen en is daar mede naar zijn eerste vrouw te 's-Hage teruggekeerd. De advocaten der benadeelde echtge- noote en de politie hadden spoedig een vermoeden van de ware toedracht der zaak. Het faillissement van de eerste vrouw van S. werd aangevraagd en Maan dag door de rechtbank uitgesproken. Een onderzoek wees uit, dat de effec ten te haren name gedeponeerd waren bij een groote bankinstelling te 's-Hage, waar zij door den curator in haar faillisse ment in beslag genomen werden. o GEZELLIGE VERHOUDING. Negen van de elf raadsleden der ge meente Didam hebben een uitvoerig ver zoekschrift tot de Koningin gericht om den burgemeester bij het eindigen van diens ambtstermijn in Februari a.s. niet opnieuw te benoemen. Adressanten merken in hun adres o.m. op dat de burgemeester absoluut onge schikt is om aan het hoofd der gemeente te staan dat de samenwerking met den gemeenteraad onmogelijk isdat tenge volge van de treurige disharmonie de raadsvergaderingen van de gemeente Didam de aandacht van het geheele land trekken dat de meer ontwikkelde en met het bestuursbeleid meer vertrouwde ingezete nen niet bereid zijn zich voor het lid maatschap van den raad beschikbaar te stellen, omdat zij niet onder leiding van dezen burgemeester willen werkzaam zyn. Tot de onderteekenaren behooren ook de beide wethouders. O— KON HAAR KNIEËN NIET BUIGEN. Lange tyd van pijn nu geëindigd. Deze vrouw een weduwe heeft een hoopvolle boodschap voor eiken lijder aan rheumatiek. Zeven jaar lang verdroeg ze rheumatische pijnen en toch is zij nu weer geheel gezond. Zij schrijft„Ik ben weduwe, 55 jaar oud, en heb zeven jaar lang vreeselijk te lijden gehad door spierrheumatiek en jicht. Twee jaar ge leden kon ik mijn knieën niet buigen om de trap af te loopen. Ik moest me naar beneden laten glijden en dan mijzelf aan de leuning weer optrekken. Ik had een stok noodig om te kunnen loopen. Toen, in begin April van het vorig jaar, raadde iemand mij, eens Kruschen Salts te pro beeren. Ik kocht een flacon en tegen den tijd dat deze opraakte begon ik me vroolijker en opgewekter te voelen. Sedert dien tijd ben ik steeds Kruschen door blijven gebruiken en ik kan nu weer heel gemakkelijk loopen". Mevr. F. M. T. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urine zuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag Adv. O— OPBRENGST RIJKSMIDDELEN. De opbrengst van de Rijksmiddelen over 1932 vertoont een sterke daling, 't Totaal- generaal geeft 't cijfer f 452.799.712, hetgeen f52.274 273 minder is dan over 1931 en welk bedrag ongeveer f 17.683.000 bij de raming over het afgeloopen jaar achterblijft. Het jaar 1931 bleef even eens aanzienlijk onder 1930, namelijk f51.753.037, en iets meer dan 17 mill, beneden de raming. De rijksmiddelen hebben in December f33.568.400 opgebracht of f9.616.000 minder dan het jaar tevoren. o DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is nabij de hoerenwijk Wildervank te Wildervank een 12-jarig jongetje, dat bij het schaatsenrijden in een wak terecht kwam, verdronken. De zevenjarige Maria Lode was gister middag met haar negenjarig broertje op het ijs van de Jan Gijzenvaart te Haarlem. Ze waren daar alleen. Het meisje is daar door het ijs gezakt en verdronken. Het jongetje heeft zichzelf kunnen redden. De kinderen zijn afkomstig uit de Rem bangstraat te Haarlem. o EEN MASSA-OVERTREDER. Een lang niet alledaagsche lijst van bekeuringen kreeg dezer dagen een melk boer te Utrecht. Achtereenvolgens werd hij door een agent op zes verschillende „bonnen" gezet voor rijden zonder licht, rijden aan den linkerkant van den weg niet tijdig uitwijken, vervoeren van melk zonder opschrift, gebruiken van onreine vaten en gebruiken van een melkkar, waarop de naam van den melkboer niet stond vermeld. O TWEE NAGELJONGENS GEDOOD. Bij het instorten van een stelling op een terrein van de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij over het IJ te Amster dam zijn twee nageljongeos zoodanig komen te vallen, dat zij spoedig overleden. O— HET ONGELUK BIJ SCHALKWIJK. Het noodlottig ongeval op den onbe- waakten overweg nabij Schalkwijk heeft thans drie slachgoffers het leven gekost. De expediteur uit Ameide, de heer De Groot, die de vrachtauto bestuurde, welke door den trein gegrepen is en zwaar ge wond met den Limburgschen trein naar het ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd, is daar aan de verwondingen overleden. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Menheer de Kraantenschrijver. 'kBen 'nboer en woon in Herp en dè wil al heel wè zegge, want de naam Herpt is net zoo beroemd est Reks bottermërk en nou waar 'k van de wèk in de gelegenhed om 'npaer durp en soortgenooten van me af te lusteren, die 'kveur 't gemak Jaep en Toom zal noeme. Nou i9 afluisteren wel nie mooi, mer 't gesprek dè ze vuurden trok me zoo aen de'k nie weg kon kome en 'kzin toen in m'n eigge, dè most in 't mooi, veul, maer nog lang nie genoeg geleze Heusch kraantje kome en es gij 'tnou op wil neme, menheer de kraanteman, betuig ik oe nou bij veurbaet min welgemènden oprechte boeredaank en nou zak Jaepe en Toome aen 't woord laete. „Qoeje merge Toom. Mèrge Jaep. We dinkte van 'tweer vandaag? Nou, Toom, 'tkon wel 'n bietje gaan sneeu- we. We zegde Jaap. Zo dè waer zijn? Ja Toom, 'kgeleuf 't zeker, aenders niks geen nieuws? Nee, de'k weet nie. Ja toch. Hedde nie geheurt, det er 'n stuk in't Heusch kraantje hee gestaen, des ze in Herp zelf weer 'n veefons hebbe opgericht? Alweer zegde Jaep. Zender hier al meer veefondse gewist? Vertel 'tme is. Qe zét al 'n bietje auwer dan ik. Ja Toom, dè za'k is doen. Ze haen hier vroeger 'n bloeiende veefons de „landbouw" genaomd, mèr die hee net net zoo lang gebloeid, es dè ze har- steege dood is gebloeid. Hè, dè was jammer Jaap. En wè hebbe z'er toen mee gedaon? Wel begraove natuurlijk. En toen haan' ze zeker de Hekese veefons op de begrafenis verzocht Jaop Nee dè toch nie Toom. Mèr we dan wel Jaop? Wel, ze hebbe toen eerst 'n tedje getreurd en toen mot Hekese zijn kome vraoge of ze bij hullie fons woan kome, en dè hebbe ze toen hier i uit medelije gedaon. Dè was mooi van Herp, Jaop. Ja, dè zeg ik ook Toom, mer ze motten er laoter veul spijt van hebbe gehad, spijt es dè ze haor op dr'n kop haen. We zoude gij veul spijt hebbe gehad Jaop, es gij er bij waart geweest, e'k zoo is naer oeuwen krulle- bol kijk. Mèr Toom, we'k nou eigenlijk zegge wou, in Hekese mot nou eigentlijk niks deuge, kek mer is naor 't botterfabriek, dè staoj ook onder Hekese en we't n herrie hebbe ze daer nie over gemakt, leelijke, afgeunstige minse zijn't, want ze kunne nog nie veele, det er bij 't bestuur van 'tbotterfabriek zijn, die zelf geen koei hebbe. Och Jaop, laat ze mèr kletsen, ze zijn nie wijzer, en hauw mèr gauw op over dè botter- fabriek, daor hedde toch geen haauw- vast aon, de botter is veul te gilbberig. Ja Toom des waor. Mer om nou op onze apprepo terug te kome, ge kunt die Hekese niks vertrouwe, ze grim- laache mèr te veul. Ja Jaop, dès waor, paas op veur die grimlaachers. Mèr Jaop, we zèn toch nog 'n bietje afge- dwaold, stond er nog wè meer in de kraant over dè veefons hier. Ja Toom, ze sprake de hoop uit, dè ze op eige bojem zou groeie en bloeie en dè kan, want waor vinde zunnen goeie grond es hier in Herp, waor groeie sukke spruite en radijskes en dè weet ik zeker, dè ge nerges zukke knollen vindt es hier in Herpt. Ja Jaop, dè's waor ook. En dan stond er nog Toom, dè eigen haerd goud waerd was, des ook al weer waor Jaop, want dan kunde zoo hard stooke es ge wilt. Ja dè zeg 'kook Toom. En dan stond er nog dè ze in Hekese gin Herpse lejen meer aon wouden nemen. Waorom zouden ze dè nie gedaon hebbe Jaop? Ja Toom, krek weet'k 't nie, mèr 'k geleuf dè ze bang ware, dè 'taanders net zoo zou gaon als mee den Boerenbond en Botterfabriek, nooit gin vergaodering in Hekese. Daar zijn' de herberge te klein, 't Bestuur kon er nog nie in. O Jaop is t'm dè. Ja Toom, zoo is 't. En Jaop, wè'k zegge wou. Witte nie, of ze alletmaol betaold hadden hier in Herpt. Ja 'k heb geheurd Toom, det er van de zomer z'n eige al èene be dankt haj en det er nou van 'tnaojaor nog een ewas, die niet betaole wou! En meuge die in Herp toch hier bij de fons Jaop? Och Toom, wè gif dè! 'tWas mèr veur Hekese, dè ze betaolen moesten. O, dan veraandert de zaok, Jaop. En dan Toom, die laeste is toch ongelukkig genog. Zoo Jaop, waarom? Wel, die heej de Woensdaggemerge 'n lillijk ongeluk gehad. 'N ongeluk Jaop? Ja Toom, hij heej z'nen èrm gebroke. Hè, wè zegde Jaop, waarmee? Wel hij moest naor de Bosse mert en nou hat ie z'n eige wè verslaope en deur den haast trok ie den kam wè sterk deur zunnen bos mee haor, en krak, z'n arm brak af es 'n pijpesteel. Z'n eige schuld, Jaop. Zoue, waarom, Toom? Wel, waarom laot ie geen polka knippe? Ja Toom, dè zek nou eigen lijk ook. O ja Jaop, dè waor'k bekaant vergete, stond er nie wè in de kraant over 'tHerpts fondsbestuur. Ja, dè zou 'kgeleuve Toom. Mèr nog lang nie genog. Daor ston in, es dè ze griekerig ware, griekerig Jaop, dè zal toch niet zijn, want daor kin ik de rnense hier te goed veur. Och nee, Toom, er stond dè ze, hoe was 'took al weer, o ja nu weet'k 't weer, ze waren energiek. Ener giek Jaop, des zeker latijn. 'tQeleuf 'twel Toom, want ze zegge es det er manne bij 't bestuur zijn, die latijn ge studeerd hebbe. Witte gij ook Jaop, wèt woord griek, och nee, 'k bedoel 't woord energiek, wè dè wil zegge. Goed weet'k 'tnie Toom, mer 'kgeleuf det 't zooveel wil zegge, als dè ze glad zijn, nog gladder es de biljart ballen bij Leentje Ploeg, 'k Heur 't wel Jaop. Ze zijn er hier mee dèr bestuur heelemaal glad boven op. O, weet 't ook, Toom. Stond er ook wè in de kraant over 't Hekesch bestuur en fonds Jaop. Ja, Toom, er stond1, dè ze d'r naom geen eer aon gedaon haan en daorom waren ze in Herpt allemaol afgegaon. Afgegaon afgegaon, zegde Jaop, dè zal toch nie zijn. Och nee Toom, ik bedoel overgegaon. Jonge, jonge Jaop, wèn kras stuk. Net 'n staatsgreep. Dus Jaop, es ik 'tgoed begrijp, daèn was ter in Hekese gee- nen eenen goeie bij. Jawel, jawel Toom, er waren er 'npaar bij 't be stuur, die hadden nog nooit wè ver keerd gedaon. En woonde die in Heke se Jaop? Ja dè kunde geleuve, die... die... dèr 'kzal 'tmer zegge ook, die woonde in Herpt!!!! Wel sapperdepap- lap Jaop, nèt zoo als 'k gedocht had. Mer Jaop, witte gij ook hoe lang die veefonds in Hekese al bestaaj? Ja, Toom, 'kheb van iemand heure zegge, dè Hekese en Luttel herpt in 1910 d'r fonds al hebbe opgericht, dus Jaop, dè's al 23 jaor geleje. Ja Toom, dè is toch waor. En daor kan nog 'n heel bietje waoter deur de Maos heene loope eer 'tmeej ons fonds zoo veer is, en eigenlijk Toom is 'ttoch jam mer det t'r Herpt nog nie enkele jao- re bij gebleve is, bij de Hekese fonds. Waarom Jaop? Wel, dan haan ze de zilveren bruiloft kunne vieren en nou zijn ze geschaaje, toch nie deur taofel en bed. Nee, deur 't Maoske. En Lut- telherpt dan Jaop. Dtè Leej zou 'kort bij Herpt. Ja Toom, 'kheb heure zegge, det es de Luttelherpsche minse goed oppaassen en heel braof zijn, dè ze dan bij de Herptsche fonds meuge komen. Mèr ik dink nie, dè ze hard \zulle loope, want zulle ze zegge, we weete nou wè we hebbe, mèr nie wè iwe krijge. Oó, witte 'took Jaop. Geef ze is ongelijk. Zinder nog geen Luttel- herptsche bij de Herptsche veefonds Jaop. Ja 'kgeleuf Toom van een of twee, mer dè zulle er wel zijn, die op 'n baantje loere. Ge het nou overal erg in ook Jaop. Ge waart 'n goeie veur de b..b..b.. och veur de Tweede Ka mer bedoel ik. Haauw mer gaauw op mee oeuw vleie, daor kan ik nie teege. Ge het zeker al wel 'nboel baantjes, Jaop? O ja, Toom, 'n heele hoop... En 'kben wel van 'n20 vereenigingen bekaand secretaris geweest. Wegge Jaop. Mer Jaop, om nog is ef- kens op de veefonds terug te komen, es 'tmee dees is net gaoj es met de vroegere landbouwfonds zaoliger. Wè dan wel Toom, dan moete ze ze mèr in 't zelfde graf legge en 'n steentje er op zetten mee 't volgende opschrift: Hier ruste rustig zcxo zacht en te vree Twee fondsen van 't ons zoo dierbare vee Vervlogen de vreugde, vervlogen de hoop De nalatenschap is billijk te koop Was 'tin Hekese steeds geen rozen, maar wel eens veel wee Hier in Herpt viel het ook lange niet mee Zij rusten in vrede, zij rusten heel zacht. In Hekese zullen ze zeggen, dè hak wel gedacht. Bravo Jaop, dès mooi. Mèr nou moet ik naar huis. 'k Dink dè de vrouw 't bakske onderhaand wel klaor zal hebbe. Ja, 'kgaaj ook Toom, 'tis mijne tijd ook. Hou doe hoor. Smaakelijk bakske. En jou, menheer de kraantenman, daankend veur de verleende plaotsruim- te, teeken ik es 'n dankbare HERPTSE BOER. 's HERTOGENBOSCH, 18 Januari. Op de markt van heden waren aange voerd 1906 stuks, 1312 stuks hoornvee, 996 biggen, 37 zeugen, 10 schapen of lammeren en 51 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f180 tot f270 per stuk Kalfvaarzen 160 250 Magere Ossen sn ?n en Koeien ÖU Vette Ossen en) le kw. 2429 p. pond Koeien 2e 20 25 Pinken van f 60.tot f140.p. st. Zeugen 30.60. Biggen 6.— 10.— Schapen 8.12. Lammeren Aanvoer vet vee als vorige week. Prijzen onveranderd. Handel vlug. Kalfvee prijshoudend Pinken goed. Magere ossen en koeien kalm. Dragende varkens vlug. Biggen prijshoudend. Schapen en lammeren zeer stil. Kalveren flauw. Afloop der markt als vorige week. 's HERTOGENBOSCH, 17 Januari. Boter. Aanvoer 15.100 K,G Hoogste piijs f 1.65. Laagste f 1.62. Middel f 1.56. GÖRINCHEM, 16 Januari. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 25.189 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f3.10f3.90 Eendeneieren f 4.40 per 100 stuks. <- AALST. Door Ged. Staten is goedgekeurd het Geërfdendagbesluit van den dorps polder Aalst tot het verleenen aan pach ters van landerijen in het Gemeentebosch, de Vyze en in den Boezem een reductie van 40 pCt. op de over 1932 verschul digde paehten in totaal bedragende 412 gulden. Aan den heer M. de Jong is ont slag verleend als onderwijzer aan de O. L. school, wegens daling der leerlingen beneden het minimum-aantal. ANDEL. Het kantoor der Posterijen a'hier is in een Poststation omgezet, terwijl mej. M. Hoesen tot stationhoudster is benoemd. Tot directeur van het alhier opge richte Mannenkoor is benoemd de heer Advocaat uit Hardinxveld, welke deze benoeming heeft aangenomen. Voor het comité van winterlezingen alhier zal Woensdag 25 dezer indev.m. openbare school optreden dr. Krop uit Rotterdam, met het onderwerp „De ge loofsvervolgingen in Rusland*. Op Vrijdag 27 Jan. a.s. des nam. 7 uur zal in de v.m. openbare school al hier door de Chr. Ver. van Jonge Boeren en Tuinders in 't Land van Altena en omgeving „Samenwerking" een vergade ring worden gehouden, waarin de Eere voorzitter, de heer Bronkhorst alhier, een lezing zal houden over „Samenwerking en de boer", terwijl tevens lichtbeelden van den proefpolder Andijk zullen worden vertoond. BOMMELERWAARD. In den hooihandel is de laatste tijd wel wat levendigheid te constateerem Veel is er in enkele weken opgeruimd,' doch de prijs is laag en de verdiensten uiterst gering. Voor de beste kwaliteiten wordt f 8 besteed en mindere soorten f 6 per 500 K.G. Het hooi dat in 4931 ge- wonnen was, is slecht, toch wordt er nog f 4 voor geboden, wel een bewijs, dat het nog geplaatst kan worden. Van aardappelen is uog grooten voor raad en de prijs 60 a 70 ct. per H.L. waar niemand voor genegen is ze af te leveren. De verkoopsprijzen van het vee over treft niet de inkoopprijs van het vorig jaar. BRAKED. Loop der bevolking over 4932, Bevolking op 31 Dec. 1932 933 man nen en 805 vrouwen, totaal 4738. Geboren 14 m. 43 vr. tot. 27 Gevestigd 10 m. 20 vr. tot. 30 Vermeerd. 24 m. 33 vr. tot. 57 Overleden 7 m. 7 vr. tot. 44 Vertrokken 21 m. 38 vr. tot. 59 Vermind. 28 m. 45 vr. tot. 73 Bevolking op 31 Dec. 1931 937 m. en 817 vr., totaal 1754. Vermindering der bevolking met 16 personen. Gesloten huwelijken 10. CAPELLE. De loop der bevolking over 4932 in de gemeente Sprang-Capelle was als volgt Op 31 Dec. 1931 bestond de bevolking uit 2466 m. en 2406 vr., totaal 4872 zielen. Zij vermeerderde door geboorten met 49 m. en 38 vr., en door vestiging met 47 m. en 82 vr., totaal 96 m. en 120 vr. Zij verminderde door overlijden met 27 m. en 26 vr. en door vertrek met 52 m. en 77 vr., totaal 79 m. en 103 vr. 31 Dec. 1932 bestond de bevolking alzoo uit 2483 m. en 2423 vr., totaal 4906 zielen. Algeheele vermeerdering 34 zielen. Aantal voltrokken huwelijken 36. Aan tal levenloos aangegevenen 2. GIESSEN. Dezer dagen ontving de Kerkvoogdij van de Herv. Kerk alhier bericht, dat de WelEerw. heer ds. Benders vanaf 1 Juli 1932 zijn tractement heeft verlaagd met f 400. - GAMEREN. - De aanhouder wint, zoo denkt het bestuur der alhier bestaande ijsclub „Joviaal" er over. Al verscheidene win ters werd getracht de in het dorp be staande del vol te pompen en telkens viel daarop de dooi in wat jamme* was. Nu hebben ze 't zaakje weer tex hand genomen, maar als het buiten water zoo laag blijft is het een troos teloos werk het water op het vereischte peil te houden. Wij wenschen nu met dit mooi winterweer „Joviaal" succes. De totale opbrengst der zitplaat sen in die Herv. Kerk is minder dan het vorig jaar, niettegenstaande er nog plaatsen bij zijn, trots de heerschendn crisis, die f 15 a f 16 opbrachten. HERPT. Maandagavond 16 Jan. hield d« handboogschutterij „Ons Genoegen" haar jaarlijksche groote vergadering, in café Van de Griendt. Om half acht opende de voorzitter, de heer A. de Wilt, de ver gadering en heette de leden welkom, en wenschte hij hen een gelukkig Nieuwjaar toe. De rekening en verantwoording 1932 sloot met een batig saldo De aftredende bestuursleden A. de Wilt, G. Piron, G. P. de Wilt en W. v. Sprang, werden bij acclamatie herkozen. Verder besioot men 29 Januari een uitvoering te geven. Ook dankte de voorzitter de leden en andere personen, die geheel belangloos met het maken van de doelen hadden medege werkt. Na nog enkele dingen van kleine be- teekenis behandeld te hebben, nam de voorzitter het woord en herdacht de droeve gebeurtenissen in 1932 voorgevallen. De vereeniging heeft o. a, verloren J. Greve, een der beste leden van „Ons Genoegen" en verder het eere-lid den heer A. A, van Vrede, die zooveel voor het welzyn der vereeniging gedaan heeft en er steeds alles voor over had. LAND VAN ALTENA. Door de Centrale Suiker-Maat schappij wordt thans als 2de termijn f 15 per 1000 K.G. geleverde bieten uit betaald, zoodat thans 9 gld. per 1000 K.G. is ontvangen. NEDERHEMERT. In de gehouden vergadering van Kerkeraad en Kiescollege werd benoemd tot ouderling der Herv. Kerk de heer W. Rosenboom. POEDEROIJEN. Loop der bevolking over 1932.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6