F— P. M. VELTMAN ZONEN Heeren- en Kinderkleeding. Buitengewone koopjesif Alle restanten van dit seizoen worden opgeruimd tegen 'la der origineele waarde. Ijzerhandel v|ti. GEBR. m MAGKELENBERGH Bedden - Matrassen. f 16.= f 10. f 19.12 Johan de Mol, Heusden. Minderbroederstraat 6 's-BOSCH Telefoon 819. Bed, Peluw en Spiraal 2 Kussens. Matrassen. Bed, Peluw en 2 Kussens. I 1 I I II I I I I I I n I I I l i~ï I i i i i r Onze Toonkamers zijn gereed. Permanent Duplexhaarden „Suprafixum" Prijzen vanaf f 65, Buitenland Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. Bevolking op 31 Dec. 4932 684 man nen en 565 vrouwen, totaal 1249. Geboren 9 m. 16 vr. tot. 25 Gevestigd 13 m. 17 vr. tot. 30 Vermeerd. 22 m. 33 vr. tot. 55 Overleden 6 m. 9 vr. tot. 15 Vertrokken 9 m. 20 vr. tot. 29 Vermind. 15 ra. 29 vr. tot. 44 Bevolking op 31 Dec. 4934 677 m. en 561 vr., fotaal 1238. Vermeerdering der bevolking met 11 personen. O Levenloos aangegeven ll Gesloten huwelijken 11. SLEEUWIJK. Op 26 Januari a.s. zal een ouder avond worden gehouden in de Chr. school alhier. Naar wij vernemen zal deze avond worden opgeluisterd door zang te geven door de leerlingen der hoogste klas. Bakker C. v. d. L. alhier, had dezer dagen het ongeluk, bij het slui ten van het portier van zijn broodbak kerswagen, met zijn vingers hiertus- schen bekneld te raken. Hij verwondde zich zoodanig dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. In^tie laatst gehouden vergade ring der vereen. Het Groene Kruis" afdeeling Wbudrichem werd tot se cretaris-jran het afdeelingbestuur dezer vereenbenoemd de weled. heer A. Kn^^ gemeente-secretaris alhier. WAARDHUIZEN. Donderdag 26 Jan. hoopt de J.V. „Eben-Haëzer", alhier, haar jaarvergade ring te houden in de Ger. Kerk, des avonds 7 uur. Jaarverslagen van Secretaris en Pen ningmeester zullen afgewisseld worden door inleidingen en voordrachten. WIJK. Zaterdagavond hield de fanfare „Oefening en Uitspanning* hare jaarver gadering, waarin Secretaris en Penning meester verslag uitbrachten, waaruit bleek, dat het ledental steeds stijgende is en de kas een gunstig beeld vertoonde, dank zij •het in het afgeloopen jaar gehouden con cours, dat de kas een mooi batig saldo had opgeleverd, dit niettegenstaande hooge uitgaven voor aankoop en onderhoud in strumenten, en een belangryke uitgaaf voor de muziektent, die er nu ook schit terend uitziet. De leden H. v. Loon, J. v. Tilburg en K. v. d. Velden werden belast met het nazien der boeken, die daarover later ver slag zullen uitbrengen. Alle aftredende bestuursleden werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen. Tot tijdelijk Secretaris werd aangewe zen het lid A. v. d. Pol. De leden P. de Bruijn, P. A. de Graag, H. v. Loon, Joh. v. Loon, Jac. v. d. Mooren, B. A. v. d. Pol, W. Roza, J. Schouten, J. v. Tilburg en Kor v. d. Velden schreven in voor het solisten concours dat 11 Febr. te Aalsmeer wordt gehouden. In beginsel werd besloten om met He melvaartsdag of Pinksteren weder aan een concours deel te nemen, waarbij de ver* eeniging dan zal uitkomen in de Eere- afdeeling. Nadat nog eenige zaken van huishou- delyken aard waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. WOUDRICHEM. Door het vertrek van den heer D. Roomer ontstond een vacature voor Notabel der Ned. Herv. Kerk, waarvoor thans candidaten kunnen worden op gegeven. Gedurende het jaar 4932 werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 93 zalmen, 4 St. Jacobszalmen, 21 schot- zalmpjes, 8 elften, 34288 finten en 7380 zegenfinten. Van de 19 ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1934, hebben er 11 een aanvraag ingediend ter beko ming van vrystelling wegens broederdienst. Beleefd noodigen wij U uit tot een bezoek aan onze monsterkamers der met onafbrandbare lak Capaciteit van 100 tot 250 Ms. Laat ons de groote voordeelen die ons Haarden-systeem hebben door vakkundig personeel verklaren. Haarden-Album franco op aanvraag. Hinthamerstr. 129, voorbij de St. Janskerk - 's-BOSCH. VRAAGT onze Bedden en Matrassen. Het koopen van deze artikelen is een zaak van ver trouwen. Dat vertrouwen hebben wij. Dit bewijst onzen steeds stijgenden omzet. Wij verwerken uitsluitend de Prima Java Kapok. Zwaar gevuld. Gestreepte Tijk. Mooie Kwaliteit. PRIJS 15 jaar garantie. £Q80 1 Persoons I ïJ.= 80 2 Persoons I IU. Extra zwaar gevuld. Mooie Damasttijk. Ons Reclamebed. PRIJS ZUILICHEM. De WelEerwaarde Heer C. H. Voorneveld, proponent te Utrecht, heeft het beroep naar deze gemeente aangeno men. De Geref. Kerk zal dus binnenkort weer een eigen herder en leeraar hebben. Op 10 Januari j.l. heeft de heer Kleinhout, Directeur der Ambachtsschool te Zaltbommel, bijgestaan door den heer Griffioen, leeraar aan die school, een lezing gehouden met lichtbeelden, bedoeld als propaganda voor het ambachtsschool- onderwijs. Op zeer duidelijke wijze zette de heer Kleinhout uiteen het groote nut van het onderwijs. Hij zette o.a. uiteen, dat dit onderwijs slechts bedoeld is als grondslag voor het verdere leven der leerlingen. Door gebrek aan electrische verlichting had de heer Kleinhout zijn projectie lantaarn uitgerust met spiritusverlichting. Evenwel werden de beelden niet zeer duidelijk op het doek gebracht. Wij hebben wederom moeten onder vinden dat het zoo jammer is, dat deze gemeente nog geen electrische verlichting heeft. Echter hopen we, dat dit nog wel zal gebeuren. De burgemeester, die ook op de ver gadering aanwezig was, heeft nog met een enkel woord het ambachtsonderwijs bepleit, waarna de vergadering werd gesloten. «sgMawaMMMgn» WII i wmgara DE VERMISTE AVIATRICES GERED. De beide aviatrices Page en Sale Barker die in een wildernis zyn neergestort, zijn beiden in het ziekenhuis te Nairobi op genomen. Miss Page heeft een been ge broken en Miss Sale Barker heeft wonden aan het hoofd. O— HAAR MAN LEVEND GEROOSTERD. In het huis van een wijngaardenier in een Hongaarsche plattelandsgemeente heeft zich een ontzettend familiedrama afge speeld. De vrouw van den wijngaardenier die met haar man op voortdurende voet van oorlog leefde, had het afschuwelijke plan opgevat, den man levend te verbranden. Nadat zij het fornuis flink had opge stookt, beval zij haar minderjarigen zoon haar behulpzaam te zijn, om den vader, die reeds in bed lag, met een touw te binden. De ongelukkige werd vervolgens op de gloeiende kachelplaat gelegd. Op het vreeselijk gekerm van den man, die tever geefs trachtte zich los te rukken, kwamen de buren toegeloopen, die den reeds be wusteloos geworden vader met de grootste moeite uit zijn vreeselijke positie konden bevrijden. De ontaarde vrouw, wier geweten begon te spreken en de angst kreeg voor de gevolgen, trachtte zich daarna met een touw op te hangen, doch haar zoon wist dit te voorkomen. Parijs wordt bewaard, zal op voorstel van Fransche oud-strijders naar Berlijn worden gebracht ten einde daar te worden terug gegeven aan de Dnitsche oud-strijders. Als Paul Boncour, bij wien de beslis sing berust, toestemt, hetgeen waarschijn lijk wordt geacht, zal een deputatie Fransche oud-stryders het vaandel naar Berlijn overbrengen en aanbieden aan Rijkspresident Von Hindenburg. Onge twijfeld zal deze handelwijze bijdragen tot een toenadering tusschen beide volken. o In Nieuw-Zuid-Wales neemt de konijnen- plaag een zoodanigen omvang aan, dat de regeering besloot een bedrag van 200.000 De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. Spoedige afwerking. - Billijke prijzen. Toen echter later gendarmen den zoon een verhoor afnamen, gelukte het haar, in een onbewaakt oogenblik naar buiten te loopen en in den waterput te springen, waaruit men haar dood heeft opgehaald. De wijngaardenier is er ongelukkig aan toe en heeft vreeselijke brandwonden. Tegen den minderjarigen zoon zal een strafvervolging worden ingesteld. -o- WORDT EEN DUITSCH VAANDEL TERUGGEGEVEN Het in 1920 op het slagveld te St. i Leonard gevonden vaandel van het tweede bataljon van het derde Pruisische garde regiment, dat in de Dóme des Invalides te pond voor de bestrijding uit te trekken. De konijnen vormen een ware bedreiging voor den landbouw. De beesten zullen gevangen worden in netten. Naar wy lazen worden de nettenfabrieken thans overstelpt met orders. Zooveel komen er dat men nauwelijks aan de aanvraag kan voldoen. O— MIDDELEEUWSCHE PRAKTIJKEN. Tijdens de debatten in de begrootings- commissie te Warschau klaagde de afge vaardigde Ciollos over het optreden van de politie. Hij deelde mede, dat de politie te Kra. kau arrestanten gedurende 20 minuteQ pijnigde en vervolgens de bewusteloos geraakte slachtoffers in kuipen water wierp. O SPIONNEN TER DOOD VEROOR DEELD. Te Putzig (Rusland) zijn drie spion- nage-processen behandeld. Een molenaar, een koopman en een bootsman werden wegens spionnage ter dood veroordeeld. O ROTSBLOK VERPLETTERT EENIGE HUIZEN. De bergstorting bij de „Laterne de Rochecorbon" is van ernstiger aard ge weest dan de eerste berichten deden vermoeden. Een rotsmassa van niet minder dan 18.000 ton is omlaag gestort en heeft vier huizen geheel vernield. Er zijn 3 dooden en 10 ernstig gewonden. Aan gezien men een nieuwe bergstorting vreest, moesten nog twee huizen worden ont ruimd. De bewoners van de vernielde huizen waren reeds eenige dagen geleden door het afbrokkelen van stukken rots gewaarschuwd. Maandagmiddag scheurde plotseling met donderend geraas een gedeelte van den berg los en veranderde een gedeelte van de villawijk in een groote puinhoop. In een van de huizen werd een 50 jarige dienstbode bij een open haard verrast zij verbrandde levend. Het opruimings- werk is nog niet beëindigd, doch men meent, dat er geen slachtoffers meer onder het puin zijn. Een 70 jarige man lag voortdurend onder de puinhoopen te kreunen en om zijn zoon te roepen. De zoon, die met de brandweer aan het rnddingswerk deelnam, slaagde er ten slotte met veel moeite in tot zijn vader door te dringen, doch toen deze bevrijd was, was het reeds te laat. Zijn vader stierf tijdens het transport naar het zie kenhuis. Meer geluk had een jong meisje, dat zich in een der verwoeste huizen bevond een zuigeling op den arm droeg. Het meisje werd met kind en al eenige meters ver weggeslingerd, doch kwam behouden door een gapende opening in de achtermuur naar buiten, zonder verder eenig letsel te hebben opgeloopen. Ook de zuigeling bleef ongedeerd. OPRUIMING!! —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7