Tweede Blad Ho. 5300 Vrijdag 27 Jan. Ztetesrrrarf. PUROL LAATSTE OPROEP! Voor 8.75 Gld. QQ nieuwe WASCHCOMPRESSOR, Worden op proef geleverd WILLEM DE BRUIN voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. met veerende luchtzuiging oudt Uw handen zacht Kinderrubriek FEUILLETON. Ituiteiilanr!. BEHOORENDE BIJ HET IJet Zwakke Punt. Het zwakke punt voor mannen en ▼rouwen vormen de lendenen, welke zoo licht worden aangedaan door overspanning en zorgen, door kou vatten en tal van andere oorzaken. Dientengevolge komen scherpe, stekende pijnen in den rug, urine- stoornissen, waterzuchtige zwellin gen, hoofdpijn, duizeligheid, en rheu- matische pijnen ook zoo vaak voor. Plaatselijke behandeling kan tijde lijk verlichting geven voor sommige dezer ongemakken, doch de eenige wijze om gezond te worden en te blijven is door het versterken der verzwakte organen met Foster's Rug pijn Pillen. Dit speciale middel be haalde reeds jaren lang een onge ëvenaard succes tegen rljeumatiek, spit, ischias, waterzucht, urinestoor- nissen, lendenpijn en blaasstoornis sen. Bij alle drogisten enz. a f 1,75 per flacon. Beste meisjes en jongens. De oplossingen van de raadsels van verleden week luiden als volgt: 1. Kan '-f- aal Kanaal. J. Kat '-f- (h)oen Katoen. De nieuwe raadsels zijn: 1. Neem 100 jaar, doe daarbij de helft van een snor, dan krijg je... iets kouds! OOM KAREL. HET DAPPERE KLEERMAKERTJE. III. De menschen, die het slapende kleermakertje in den tuin van het koninklijk paleis hadden gadegesla gen, snelden naar den koning om hem alles te vertellen en ze dach ten, dat als er eens oorlog kwam het kleermakertje een zeer belangrijk en nuttig man zou zijn, die men voor geen geld van de wereld weer weg moest laten gaan. De koning dacht er ook zoo over en hii stuurde een van zijn hovelingen naar het kleermakertje toe om hem, als hii wakker zou zijn geworden voor te Naar het Fransch. 140. Wie wéét of hij aan de grenzen niet reeds opgewacht werd. Daar hij in Parijs vrienden noch me deplichtigen ;had, kon hij niet weten, wat (de politie van hem dacht. Zou (men hem verdenken en zoeken? Dat was zelfs zeer waarschijnlijk. Maar het was slechts een waarschijn lijkheid en nog geen zekerheid. Zou hij dat wagen? Dien dag kon hij nog geen besluit •temen. v Een onbegrijpelijke angst voor dat geheimzinnige Parijs, waar hij vier jaar geleden een misdaad had begaan, waar «nen hem reeds wachtte, scheen hem toe te roepen: Ga er niet heen! Wees voorzichtig! 't Is je ondergang! Maar daartegenover vernam hij ande re stemmen, die hem toeriepen: Waarom ben je bang? Wie kan je beschuldigen? Waar zouden de bewij zen tegen je wezen? Laat men je arres teeren en beschuldigen! Wat dan nog? Bewezen moet het worden en geen mensch kan dit doen. Een triomfeerende glimlach speelde stellen in krijgsdienst van den ko ning te treden. De hoveling bleef drie uur lang bii het kleermakertje staan wachten en toen deze eindelijk zijn oogen opsloeg en zich eens lek ker uitrekte, deed de hoveling het voorstel. „Natuurlijk wil ik in dienst van den koning treden, „antwoordde het kleermakertje, „daarvoor ben ik juist hierheen gekomen!" Hii werd dus met alle mogelijke eerbewijzen ontvangen en hii kreeg een prachtig huis om in te wonen. De generaals van den koning ech ter waren erg jaloersch en wensch- ten hem wel duizend mijlen ver. Want, dachten ze. als wij ruzie met hen krijgen, dan slaat hii er zeven tegelijk van ons tegen den grond. Daar kan niemand tegen op. Ze gin gen daarom naar den koning toe en vroegen om ontslag. De koning was erg bedroefd, .dat hij om dien eenen man al zijn oude, trouwe die naren moest verliezen. Toch durfde hii het kleermakertje niet weg te sturen, omdat hü bang was. dat hii dan misschien kwaad zou worden en iedereen dood zou slaan om zelf op den troon te gaan zitten. Hij bedacht dus een list om van het kleermaker tje af te komen en sprak tot hem: „In het Noorden ligt een groot bosch en daarin wonen twee reuzen, die het mijn volk erg lastig maken, want ze rooven en stelen als de raven. Nie mand durft zich tegen hen te ver zetten. Wanneer jii nu die twee reuzen overwint, zal ik je mijn eeni ge dochter tot vrouw geven en ver der de helft van mijn koninkrijk. Bo vendien krijg je honderd ruiters mee om je te helpen!" Dat is nu net iets voor mij, dacht het kleermakertje bij zich zelf, een schoone koningsdochter en een half koninkrijk, dat word je) niet altijd aangeboden. „Ach ja, die* reuzen wil ik wel ver slaan, maar die honderd ruiters heb ik niet noodig!" antwoordde hij. „Wie ze ven in één klap kan slaan, is zeker niet bang voor twee!" Dus trok het kleermakertje er op uit en de ohnderd ruiters volgden hem. Toen ze aan; den rand van het woud kwamen, zei hij tegen dé ruiters: „Blijf hier nu maar wachten.* Ik speel het al leen wel met die reuzen klaar!" Hij' huppelde het bosch in en ontdekte al spoedig de twee reuzen, die onder een boom lagen te snurken, dat de takken er van trilden. Het kleermaker tje stopte zijn zakken vol met steenen enn klom in een boom. Toen hij een goed stuk in d'e hoogte geklommen was, ging hij op een tak zitten vlak boven de twee slapende reuzen en liet de eene .steen na den andere op de borst 'van een der reuzen vallen. Deze reus sliept eerst een poos door, doch werd eindelijk wakker, stootte den anderen reus aan en sprak: „Waar om sla jem ij „Ach je droomt," ant woordde de andere, ik sla je heelemaal niet!" Ze gingen weer slapen en toen begon het kleermakertje steenen naar den anderen reus te goaien. „Wat moet dat beteeken en?" riep de ander, „waarop gooi' je mij met stee nen?" „Ik gooi niet met steenen," zei de eerste reus en bromde woedend. Ze twistten nog een poosje, maar gingen toen maar weer slapen, want ze waren moe. Het 'kleermakertje begon zijn spel letje weer van voren af aan en zocht den diksten steen uit en wierp dien met volle 'kracht op de borst van den reus. „Dat loopt de spuitgaten uit!" brulde de eerste reus, hij sprong woedend op en viel den anderen reus aan. De andere betaalde met 'gelijke munt en ze werden zóó kwaad op elkaar, dat ze [ieder om zijn lippen. Dat is zoo! Geen inenschelijk be wijs bestond er!! Ik heb niets te vree zen. Geen politie ter wereld kan bewijzen, dat ik de Beaupreault ver moord heb! En dan weder was het de stem van den hartstocht, die hem toefluisterde: Je kunt die vrouw niet het hart van je dochter laten ontstelen. En dan fluisterde men hem weer toe: Ga naar Parijs! Je zult Marie te rugzien. En wie weet of Marie niet zal toegeven! of ze je niet zal vólgen overwonnen door je groote liefde? Suzanne terughalen! En met haar Marie medebrengen! Sedert de laatste maal, dat hij haar in San-Remo had gezien, had hij nog steeds aan haar gedacht. Zijn liefde was een manie, een ziek te geworden. Wie weet of de hoop, Marie op nieuw terug te zien niet de hoofdreden van zijn vertrek uit Venetië was! Weliswaar hield hij veel van zijn dochter. Maar die liefde woog toch niet op tegen de machtige, alles be- heerschende hartstocht, die die jonge vrouw hem inboezemde. Des avonds vertrok hij naar Parijs. Terwijl hij zijn voet jn de wagon zette, mompelde hij: Marie zal met mij terugkeeren! Ik wil het! En met zij'n hand onder zijn gerim peld gelaat en gesloten pogen, droom- een boom uit den grond trokken en net zoto lang op elkaar los sloegen, dat ze alletwee tegelijk dood ter aar de vielen. Toen 'sprong 'het kleermakertje uit zijn boom én wandelde op zijn gemak naar <Je 'wachtende ruiters aan den rand van bet bosch, terwijl hij bij zich zelf dacht: „Het is een geluk, dat ze mijn boom 'niet uit den grond hebben getrokken, want dan had ik wel een eekhoortje moeten zijn!" Daarna trok hij zijn Zwaard en toen hij bfj de rui ters kwam, 'zea hij: „Hè, hè, dat kar- j weitje is alweer gedaan! Ik heb ge hakt van ze gemaakt, maar het is er heet toe gegaan, hoor! In hun angst hebben ze de boomen 'uit den grond gerukt, doch het hielp allemaal niets, als er een kerel komt als ik, die er zeven in één klap verslaat!" Wordt vervolgd). met P u r o 11 IB Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met t Beste voor de handen. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). 45 Juni 1932 heb ik eene zaak ge opend in grutterswaren. Daar ik zelf geen verstand had van dat vak, heeft een vriend van mij zich aangeboden mij te helpen en die hulp heb ik aanvaard. Hij heeft mg dan ook geholpen met de ope ning en helpt mij nog tot op dit oogen blik. Ben ik nu verplicht om voor hem zegels te plakken en hem in de ziekte wet te doen Hij verdient geen loon en eischt dit alles niet van mij. Hij is by ons in de kost, die hij voor niets krijgt, want mijne moeder is bij mij in huis en wij leven samen van mijn moeder, die weduwe is en een klein pensioen geniet. De winkel levert nog niet zooveel op, dat wij kostgeld betalen. A. G. Indien ge met uw vriend zijt overeen gekomen, dat hij in uwe zaak zal mede werken en daardoor vrije kost zal ge nieten, dan valt hij onder alle verzeke ringswetten (ongeval, ziekte en ook zegels plakken). Ingeval van twijfel zult u goed doen aangifte van uw bedrijf te doen bij den Raad van Aibeid. Bestaat volgens ons recht ook het ver krijgen van recht van uitweg van derden na ongestoord gebruik van eenige jaren voor land dat anders geen uitweg heeft? Zoo ja, hoeveel jaren moeten hiervoor zijn verloopen K. O. Neen, dat recht kan niet door verjaring worden verkregen. Wel kunnen landerijen welke geheel ingesloten liggen en dus noch te land noch te water naar den openbaren weg kunnen komen, noodweg vragen en verkrijgen over aangrenzend land, doch daarvoor moet dan betaald de hij, terwijl de trein hem vervoerde; hij droomde van Parijs, ,van Marie, van dat mooie, jonge gelaat, en dat alles had hij verloren door baar te mishan delen. Marie! O Marie! stamelde hij. Hoe dikwijls had hij dien naam niet reeds uitgesproken bij zijn smeeken, in de wanhoop van zijn verdriet! Hoe dikwijls had hij ,het niet ge schreven, zelfs op de achterzijde van het portret vian Marinette, alsof hij een liefdesbekentenis schreef. En leiensklaps opspringend, riep hij met gebalde vuisten en krankzinnig rol lende oogen uit: Zij zal de mijne worden, ik wil het, of wee 'haar, wee haar! Gelukkig was hij alleen in het ver trek; als door een zwaren last viel hij uitgeput neer. Hij sloot zijn oogen. 't Scheen dat hij sliep. Een zenuwachtige siddering doorliep zijn lichaam; plotseling sloeg hij ziijn oogen op, maar sloot ze weer onmid dellijk, alsof hij 'niets wilde verliezen van het verrukkelijke visioen, dat vóór hem zweefde. Aan de grens; moest hij uitstappen. Hij bevond zich op Fransch grond gebied. Dit gaf hem zijn tegenwoor digheid van geest terug. XII. Op zekeren morgen zeide de dienst meid tot Marinette: Mevrouw, er is een jong meisje, dart u wenscht te spreken. aan de verbruikers van Ravenswaay's Letters-zakken. Op 48 Februari 1933 wordt de groote Sweep-Stake Loop te Gorinchem gehouden (Zie het bericht onder Bionenlandsch Nieuws in dit blad.) Elke verbruiker, die ons uiterlijk 31 Januari 4933 nog een inzending Letterszakken doet toekomen, doet nog geheel gratis mee, aan de groote gratis Sweep-Stake, welke aan de hardloopwedstrijd is verbonden. Elke verbruiker heeft dus nu nog kans op de hoofdprijs van f400,of één der andere 50 geldprijzen 1 Zoo spoedig mogelijk na 34 Januari ontvangt men bericht van ons, of men in aanmerking is gekomen, om een hardlooper aan te wijzen. Zendt nog spoedig Uw inzending Letterszakken in 1 Er bestaat nu nog gelegenheid voor Uw om de f400.in contanten te ontvarigen. N V. v/h M. RAVENSWAAY ZONEN TE GORINCHEM. worden. Kan over den prijs geen over eenstemming worden bereikt, dan zal deze door den rechter worden bepaald. Is het noodzakelijk, dat de pachter het gepachte land zelf gebruikt om onder de Crisispachtwet te vallen R. H. Bij een arrest van 5 December 4932 heeft ons hoogste rechtscollege de Hooge Baad, uitgemaakt, dat het voor de toe passelijkheid der Crisispachtwet 4932 niet noodig is dat de pachter het gepachte zelf in gebruik heeft. Is art. 4 der Crisispachtwet 4932 ook toepasselijk op boomgaarden Dussen. Een pachter. Pachten van een boomgaard is feitelijk een koop van toekomstige boomvruchten, zoodat een dergelijke, overeenkomst niet kan worden beschouwd als een pacht overeenkomst in den zin der Crisispacht wet. Ik verkoop de meeste melk mijner koeien aan huis of langs de straat aan klanten. Mag nu bij een verzoekschrift om pachtvei mindering de Kamer voor Crisispachtzaken met deze omstandigheid rekening houden Dussen. Een pachter. Zeker mag zulks, daar de Kamer alle factoren in aanmerking mag nemen, welke zij wil. En nu staat het wel vast dat een boer, die zijn melk vent, heel wat meer voor zijn product maakt dan een boer, die zijn melk aan de fabriek levert. AFGEVAARDIGDE TE SOFIA VERMOORD. De communistische afgevaardigde Trai- kofï is door onbekend gebleven personen doodgeschoten. De moord is gepleegd in een donkere straat in de omgeving van het parlementsgebouw, dat de afge vaardigde juist had verlaten. Traikofï heeft van zeer dichtby vijf revolverschoten in het hoofd gekregen, zoodat hij op slag dood was. De vermoorde is een geboren Macedoniër. Hij heeft met den onlangs bij een der- gelijken aanslag ernstig gewonden, even eens Macedonischen communistischen afgevaardigde Martoelkofï, een bijzonder aandeel gehad bij de pogingen de Mace donische emigratie in Bulgarije te bols- jewiseeren. Den laatsten tijd waren reeds twee mislukte aanslagen op Traikoff gepleegd. Zooals bekend, hebben Macedonische Geheel van zwaar roodkoper vervaardigd. Is onverwoestbaar en zeer practisch in gebruik Men staat verrast van deze snelle en gemakkelijke reiniging. Indien men éénmaal met de Waschstamper gewasschen heeft, is zij onmisbaar geworden IJZERHANDEL GORINCHEM. TEL- INT* 22°- Hoe heet ze? Dat heeft ze mij niet gezegd. Marie voltooide haastig haar toilet, toen er eensklaps een vreugdekreet in haar kamer weerklonk. Moedertje! Moedertje! Ik hen er. JÜ Suzanne, jij hier in Parijs? Ja, ik kom! bij u. Wat beteekent dat? Dat zal ik u zeggen}, O! ver wacht maar geen lange verklaring, 'tis een eenvoudige geschiedenis. Mijn va der heeft zeker al die brieveri onder schept, die ik u gezonden heb, niet waar? 1 Hoe weet ik dat, mijn kind? Gij hebt er dus geen enkelen ont vangen? 1 Neen. Gij ziet dus, dat ik mij' niet ver giste. Daar ik mij nu verveelde en niet meer van u gescheiden wilde wezen, heb ik Venetië verlaten en u opge- zoeht. '{li i j Venetië? Ja, daarheen gingen wij, nadat wij eenigen tijd in Rome na ons overhaast vertrek uit San-Remo vertoefden. En terwijl ze Mariette om den hals viel, zeide zij, haar kussend: En zoo ben ik hier gekomen! Dat is alles! Maar dwaas kind, heb je er wel aan gedacht, hoe je vader en je familie in ongerustheid over je zal wezen? Ja zeker, heb ik daaraan gedacht en toen ik in den trein stapte, heb ik den grondelier dan ook een brief ge geven. En wat stond er in dien brief? Ik stelde mijn vader gerust. Heb je hem je schuilplaats ge meld? Neen, zoo dom was ik niet. Terwijl Marie haar omhelsde en kus te, zeide zij op berispenden toon: 'tls niet goed van je, kindlief, wat je gedaan hebt. Maar ik deed het toch' om bij u te wezen! Ik kan je geen gelijk geven. Je moet je vader schrijven waar je bent en hem vragten, of hij je komt terug halen. Suzanne begon te huilen. Och nog niet, moedertje, nog niet. Laat mij nog! eenige dagen bij u blij ven. Dan zal ik schrijven. Ik beloof het u. Drie of vier dagen, meer niet? Ik beloof het u. Di'e dagen zal ik dan tenminste erg gelukkig wezen,. Als in een droom vloog de eerste dag om. Toch gevoelde Marinette zich niet op haar gemak met dat jonge meisje bij zich. Toen zij daar ver in den vreemde, in in San-Remo was, kwam het haar voor, dat zij niet meer dezelfde was als in Parijs. Zij had daar niets meer te ma ken met die Marinette van Parijs, waar voor zij zulk 'een afschuw gevoelde. Maar hier in' Parijs! (Wordt vervolgd.) Nieuwsblad 2. Kast/e/el Kasteel. 2. Neem een visch, een halve erwt en een stuk vleesch, dan krijg je... een stuk brood! 3. In de straat kom je mii twee keer tegen, in het land één keer en in de wereld heelemaal niet. Hoe kan dat nu en wat is dat Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 5