Ongelooflijk Ongelooflijk met een inhoud van 218 bladz ijden voor slechts 15 ceilts ^Ronian voor Allen". KïïlfSTBANDSL WET 23SSS SSgSSgSSSSigSigi r Voet h als port. Marktberichten. liaiitoii^erecht flensden Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie LIJSTEN- in SPIIS1LFABBISK. ItsiQ - Platta - Schilderstukken b «ij P.v.D. HEUVEL WALRAVEN Plaatselijk Nieuws. Steeds in voorraad Franco per post 22'|2 cent I Als nummer 45 verscheen „Heft Beftooverde Ledikant", ANDEL'. „Sparta II" alhier speelde Zaterdag middag j.l. een wedstrijd op haar terrein tegen „W.V.V. I" uit Well. „Sparta" verloor dezen wedstrijd met 30. „Sparta" zal binnenkort deelnemen aan de wedstrijden betreffende het tour- nooi te Werkendam. CAPELLE. Het tweede elftal der v.v. „Excelsior" speelde j 1. Zondag voor de 4e klasse B.V.B. tegen „W.S.C. III" uit Waalwijk en verloor met 4 0. Het 3e elftal, dat voor de 2e klasse speelde tegen „R.W B. Ill" uit Besoyen, verloor eveneens. Stand 44. NEDERHEMERT. Zaterdag j.l. speelde „D.O.S." gecom bineerd tegen „D.V.O." gecombineerd te Kerkwijk, welke door „D.O.S." met 3 1 werd gewonnen. WELL. De op Zondag gehouden voetbalwed strijd te Elshout door „W.V.V. I" en „Roda I" werd gewonnen door „W.V.V. I" met 32. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden wedstrijd door D. J. S. van Gorinchem en W V.V. I alhier, eindigde met 30. De derde nederlaag-wedstrijd gespeeld tusschen Archilles I van Veen en W.V.V. II al hier, werd door laatstgenoemde met 6-0 gewonnen. De gespeelde wedstrijd door 't U.L.O.-elftal en S.V.W. II, eindigde met den stand van 2 3. GORINCHEM, 27 Februari. Op de veemarkt was heden aange voerd 90 runderen, 4 nuchtere kalveren, schapen, lammeren, 270 biggen, 472 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f450275. Melk koeien f 4 40f 220. Kalfvaarzen f 4 25 200. Guiste vaarzen f80 420. Pinken f4070. Nuchtere kalveren f Schapen f Lammeren f Overloopers f 4045. Biggen f48. BREDA, 27 Februari Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 442 stuks vee, t. w. 54 stuks hoornvee, varkens en 88 biggen. Prijzen Fokstieren f tot f Kalfkoeien f tot f Kalfvaarzen f 440.tot f 175, Biggen f 7.tot f 44. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2225 2022 Vette koeien 20—22 1649 Stieren 1820 4547 STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, van Vrijdag 17 Februari 1933. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: Jhr. Mr. E. Verheijen. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. De zaal is, zooals den laatsten tijd gewoonl'ijjk, geheel gevuld met verdach ten, getuigen en, we zouden zeggen, nieuwsgierige werkloozen. A. P. v. B., arbeider te Dussen, had op den openbaren weg met een geopend mes in de hand een zekeren Staal achtervolgd. Getuige majoor der rijksveldwacht Ramakers: Ik heb het mes niet gezien. Er was een vechtpartij, waarbij Staal mishandeld is. De vader spoort de jongens aan en deze maakt veel mis bruik van sterken drank. Getuige J. Heesters, arbeider te Dus sen zegt, dat dat hij gezien heeft, dat verdachte een groot mes in zijn hand had, maar het mes dat mij hier ge toond wordt was het niet. Kantonrechter: Dit mes is mij door verdachte uit eigen beweging over handigd, maar daarom behoeft het 't mes nog niet te zijn, waarom het hier gaat. Maar er is nog een getuige, die ik in de volgende zitting nog eens wil hooren en daarom: gelast ik hare dagvaarding over 14 dagen. Voorts schors ik de verdere behandeling. Ik heb erg het land aan al wat mes is en ik wil precies weten hoe de vork aan den steel zit. D. G., caféhoudster te Werkendam, had op Zondag 11 September 1932, des namiddags half een zeven bezoe kers in haar huis gehad. Verdachte is niet verschenen. Ze kreeg f3.00 of 2 dagen en de bezoekers f 2.00 of 1 dag, behalve de bezoeker G. V. met selaar te de Werken, die een valschen naam had opgegeven n.l. Arie van den Heuvel. Kantonrechter: In het proces-verbaal lees ik, dat V, aan den verbalisant Bol- door A. C. ASKEW. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 's-BOSCH- Steeds voorradig: prachtsorteerlng Vakkundig werk Billijke prijzen ALLE SOORTEN Graan Meel «ms Landbouwzout en Kunstmeststollen. GENDEREN DUSSEN. wmmysm fl huis o.m. heeft gezegd: „het kan mij anders weinig schelen, wat ik er voor krijg." Daardoor maakt hij mqn taak wel erg gemakkelijk, zoodat ik hem voor het opgeven van een valschen naam met een gerust hart f20.00 of 10 dagen geef. H. G., B. H. G., C. G. en C. G. v. B. allen landbouwers te Dussen, hadden over den polder Prikwaard ge reden met een rijwiel. De eerste ver dachte is in persoon verschenen en voor de anderen verscheen hij als ge machtigde. Kantonrechter: Verdachten hooren thuis op den polder Kijfhoek, die pas is overgegaan i n handen van een anderen eigenaar, met wien de eigenaar van den Prifkwaard niet in al te beste ver standhouding leeft. De Biesboschpol- üers maken het door hun ligging nood zakelijk, dat elk der polders aan zijn buren wat toegeeft en dat niet op alle futiliteiten wordt gelet en bij het minst proces-verbaal wordt opgemaakt. Of iemand nu per rijwiel over den Prik waard naar Kijfhoek rijdt is toch zeker geen ernstig strafbaar feit, al' willen we er gaarne in ^het algemeen toe meewerken, dat iemand de volle zeg genschap over zijn eigendommen be houdt. Ieder der verdachten geef ik 50 cent of 1 dag. J. H. v. S., wi.nkelier te Veenendaal, had een met een ipaard bespannen voertuig aangereden, toen hij met zijn auto kwam aangereden op den Rijks weg te Dussen, juist toen paardi en kaf een zijweg inreden. Verdachte: Ik heb niet gezien dat de voerman een hand: buiten zijn wagen stak ten teeken dat hij den zijweg wilde oprijden. Getuige Jan Bakker, broodbakker te Nieuwendijk: Kraaijveld, die met mij meereed heeft een arm uitgestoken 25 a 30 Meter voor ik den weg insloeg. Getuigen Jan van der Stelt, couran tenbezorger te de Kille: Ik zat op de fiets en verdachte reed tamelijk hard. Ik zag dat Kraaijveld met zijn arm een teeken gaf ongeveer 25 a 30 M. afstand van een zijweg, dien Bakker, bij wien ik in de kar zat, wilde inrijden. Verdachte: Ik heb geen teeken ge zien en dogeen, die naast mij zat, ook niet. Kantonrechter: Op grond van de ge tuigenverklaringen moet ik aannemen, dat een teeken is gegeven en dat U dót niet gezien hebt. Ik acht het feit dus wettiig en overtuigend bewezen en geef U f3.00 of 2 dagen met toewijzing der civiele vordering ten bedrage van f46.16. 'tZöu me veel aangenamer zijn ge weest als jullie de zaak maar geschikt hadden. In gevallen als het onderhavige is zulks veel wenschelijker dan eene strafvervolging. G. v. H., vrachtrijder te Wijk, had in de cabine zijner vrachtauto-, dije plm. 1.70 breed is, plaats genomen met nog drie andere personen. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: 't Is toch merkwaar dig, dat men dat volproppen eener cabine bij vrachtauto's niet wil laten. En toch moet het, omdat ik het bui tengewoon gevaarlijk vind voor het be sturen, daar de bestuurder zijn bewe gingsvrijheid totaal mist. Verdachte krijgt nu f 10.00 of 5 dagen. H. v. Z., 'reiziger te Zaltbommel, had met zijn auto over den Rijksstraat weg te de Werken gereden, zonder rood licht a an de achterzijde. Aan den Op perwachtmeester der marechaussée J. Houtman had verdachte, toen hij pro ces-verbaal kreeg, gezegd: „ik wist niet, dat 'mijn achterlicht niet brandt. Jullie malden het de menschen erg lastig. Ik vind het een schandaal, dat ik hier voor eene bekeuring krijg en ik zal dit ook den Kantonrechter zeggen." Kantonrechter: Verdachte is niet ver schenen, dus kan hij mij niets zeggen. Maar al is hij afwezig, ik zeg hem toch wat n.l. f 7.50 of 5 dagen, waarin dan zijn brutaliteit is verdisconteerd. L. V., arbeider te Almkerk, was op den «openbaren weg stom dronken ge weest. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Wie in dezen crisis tijd zich bedrinkt heeft het nog zoo kwaad niet en kan wel wat extra be talen om 's lands financiën te helpen. Ik geef verdachte f 10.00 of 5 dagen. J. V., schipper te de Werken, had zijn gepasseerden Oudejaarsavond dron ken te Almkerk doorgebracht en wel voor een gedeelte op den openbaren weg. Verdachte is niet verschenen. Hij staat volgens het proces-verbaal bekend als een brutaal heer, die de politie dik wijls veel last veroorzaakt. Kantonrechter: Dan zullen we dron kenschap en brutaliteit in één straf sa menvatten en hem 'geven f 15.00 of 10 dagen. Dronken zijn in dezen slech ten tijd is een luxe en luxe kost altijd geld. ALMKERK. A.s. Donderdag 2 Maart hoopt de Herv. Meisjesver. „Arbeid Adelt" alhier, in de zaal van de Wed. Dek ker haar jaarfeest te vieren. ANDEL'. Als spreker trad alhier voor het Comité van winterlezingen op, Ds. v. Arken uit Utrecht, met het onderwerp „Aan het meer van Ga- lilea". In een boeiende rede zette deze buitengewoon begaafde rede naar zijn onderwerp uiteen, 't Was een mooie lezing. De arbeider T. Crielaart al hier, had bij het houthakken in de grient, het ongeluk doordat de bijl uitschoot zich in den voet te hakken. Hij verwondde zich daarbij zoodanig, dat hij zich onder doktersbehandeling heeft moeten stellen. De heer G. Sterrenberg was Zondag j.l. 12V2 ïaar voorlezer in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse. Voor het bouwen van een woonhuis voor de Wed. G. Mille- naar alhier, waren laagste inschrij vers de Gebrs. Tankens alhier met plm. f 2000. Gedurende de maand Januari jl. zijn door de WiLhelminasluis alhier gepasseerd 1938 vaartuigen met een inhoud van 368891 M3. CAPELLE. De Ring 's-Grev.-Capelle e.o. van den Bond van Ned. Herv. Jon- gelingsvereen. op G. G. is voorne mens in de maand Juni te dezer plaatse zijn jaarlijkschen landdag te houden. De Chr. School ver. aan den Loonschend. kwam j.l. Vrijdagavond in jaarvergadering bijeen in een der lokalen van de Chr. School aldaar, der leiding van den heer B. Verhoe ven. Met het zingen van Ps. 118: 1 en gebed werd deze bijeenkomst ge opend, waarna gelezen werd 1 Cor. 13. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de verschillende maat regelen, die in het afgeloopen jaar genomen werden in verband met de crisis en gaf een uiteenzetting van de gevolgen voor de school en het onderwijs, welke daaruit voortvloei den. Hierna bracht de secretaris en penningmeester verslag uit, welke onder dankzegging aan de samenstel lers werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren W. Smits, G. Koenen, C. de Roon en A. Paans werden met bijna algemeene stemmen herkozen en na men onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoe ming aan. Na de rondvraag waar van een druk gebruik werd gemaakt, werd de vergadering met dankzeg ging en het zingen van Ps. 105:5 gesloten. Het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijh.-Capelle zal a.s. Woensdag avond onder leiding van den heer P. B. Bisselinck uit Kaatsheuvel in de zaal van den heer J. Treffers aan 't Bruggetje zijn 2e winteruitvoering geven. De echtelieden P. Konings en P. Braspenning in de Nieuwstr. hopen 10 Maart a.s. hun 40-jarig huwelijks feest te vieren. Naar we vernemen zal de heer A. Braat, lid der 2e Kamer op Maandag 20 Maart a.s. in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier als spreker optreden. Ds. Goverts te Gameren, be roepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, zal a.s. Woensdag een bezoek aan deze gemeente bren gen en in de Ned. Herv. Kerk als spreker optreden. DUSSEN. Onder groote belangstelling bracht de fanfare „Wilhelmina" al hier eene serenade bij den nieuwbe- noemden gemeente-ontvanger den heer Adr. v. Moergestel. Deze dankte voor de hem gebrach te muzikale hulde en bracht tevens dank aan allen die eenige medewer king tot zijne benoeming verleenden. Na afloop der serenades werden nog enkele genoeglijke uren doorgebracht in hotel Leemans, waar de fanfare gevestigd is. Zekere v. R. uit Raamsdonks- veer had bij het boomen laden op den Rijksstraatweg onder deze ge meente het ongeluk een been te bre ken. Nadat op de plaats een voor- loopig verband was gelegd, is hij naar zijn woning vervoerd. DRUNEN. In café Elshout had de aanbe steding plaats voor het bouwen van een woonhuis met schoenfabriek voor rekening van den heer Herman Griet- jes-v. Drunen. Ingeschreven werd als volgt: Schoonis, Haarsteeg f8353 Luijben, Vlijmen -8165 v. Bokhoven, Vlijmen - 8065 v. Iersel en Merkx, Drunen -7778 Blankers, Nieuwkuik - 7478 Groffe, Haarsteeg - 7398 G. de Bont, Nieuwkuijk - 7200 Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver onder architectuur van den heer de Bont. KAATSHEUVEL. Onder architectuur van dhr. J. A. Prins alhier, werd al daar aanbesteed het bouwen van een winkelhuis voor den heer M. Smit. Ingeschreven werd als volgt: Metselpost C. d. Teuling, Kaatsheuvel f 1673 M. v. Campen, 's-Grev.-Capelle - 2320 Massa G. Baaten en Roovers, Waspik f 3800 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel - 3348 A. Rosenbrand, Vrijh.-Capelle -3314 P. de Grauw, Waspik - 3298 A. de Grauw, Waspik - 3049 Gegund aan A. de Grauw. MEEUWEN. Donderdag 2 Maart hoopt Ds. v. Dijke uit Nieuw Beijerland, des avonds om half zeven voor de Ger. Gem. alhier op te treden. NIEUWENDIJK. Bij aanbesteding van graafwerk in het Nieuwland van Altena, was de zaal stampvol werkloozen. Al spoe dig werd aanbesteed voor zulke lage prijzen, dat men overtuigd is, dat de menschen wel werken willen, als men maar werk geeft. Woensdagavond j.l. werd in het Instituutlokaal alhier, de beken de film: „De Negerhut van Oom Tom" vertoond, naar het beroemde boek van Harrie Beecher Stowe. Des middags had er een kindervoorstel ling plaats, waar o.a. ook vertoond werd de film van Robinson Crusoë. Beide voorstellingen was de zaal nog" al goed bezet. Naar we vernemen, was men over het algemeen vol bewon dering over hetgeen vertoond werd. Allen keerden dan ook hoogstvoldaan huiswaarts. Deze filmvoorstellingen gingen uit van het bestuur van de Chr. Muziekvereen. „Crescendo". De netto opbrengst kwam ten bate aan bovengenoemde vereeniging. Een woord van dank aan allen,, die hebben meegewerkt tot het wel slagen van dezen avond, is hier wel op zijn plaats. C. v. Wijk hakte zich met het rietsnijden zoodanig in zijn been, dat de hulp van Dr. de Vries ingeroe pen moest worden. De Landbouwersvereen. verga derde in het Instituutlokaal. Na ope ning door den Voorzitter O. Walra ven, werden de notulen gelezen als mede de jaarverslagen. Uit het jaar verslag bleek dat de vereeniging er goed voorstaat. Bij stemming werd de voorzitter O. Walraven met bijna algemeene stemmen herkozen, ter wijl in de plaats van den heer C. de Bok, de heer H. Keiler werd ge kozen. Er werden 20 prijzen verloot. Van de rondvraag maakte niemand gebruik, zoodat de voorzitter onder dank aan de leden voor het in hem, gestelde vertrouwen, deze geanimeer de vergadering sloot. De uitvoering van het kinder koor „Advendo,, alhier is bepaald op Vrijdag 3 Maart a.s., in het Insti- tuutlokaal. Tot bestuursleden van de Chr. Gem. Zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst" zijn gekozen de heeren Z. Koekkoek, W. J. Groeneveld, A. Cre- zee, J. de Horn en J. D. Colijn. NIEUWKUIJK. Donderdag had de aanbeste ding plaats van het bouwen van een dubbel woonhuis met slagerij voor rekening van den heer A. Merkx alhier onder architectuur van dhr. J. v. Vlijmen te Vlijmen. Er werd als volgt ingeschreven: Witlox, Vught f 8986 Witteboer, Vught - 8888 L. Kooien, Nieuwkuik -8199 P. Kramer, Genderen f 7777 G. de Bont, Nieuwkuik - 7764 E. Groffe, Haarsteeg -7 592 Pijnenborg, Helvoirt -7560 Schoone, Helvoirt - 7620 J. van Veluwe, Haarsteeg - 7609 Oosterhout, Haarsteeg - 7666 J. Blankers, Nieuwkuik - 7432 J. van Bokhoven, Vlijmen - 7297 Luijben, Vlijmen -7250 RIJSWIJK. Op Vrijdag 10 Maart a.s. zal de Afd. Rijswijk van den Chr. Nat. Werkmansbond haar eerste jaarfeest vieren in de Chr. School alhier. SLEEUWIJK. Alle houders van een vuurwa pen wien een bijzondere machtiging tot het voorhanden hebben van een vuurwapen is verleend waarvan de geldigheidsduur op 31 December '32 is verstreken, moeten voor de ver krijging eener nieuwe machtiging een aanvraag ter gemeente-secretarie in dienen, alwaar het daarvoor te bezi gen aanvraagformulier tegen de De- taling van 10 cent verkrijgbaar is. -''-V EEN ROMAN —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4