Piaatseiijk Nieuws. Speciale Aanbieding HEEREN-COSTtJMES van 4 Maart tot 14 Maart. Slechts 10 dagen. Serie I Serie II Serie III f 19.^ f29.5 Speciale Aanbieding Colbert Costumes voor 1933 le Etalage 2e Etalage 3e Etalage Gaat zien de Etalages Goedkoopste en beste Kleeding-adres te Gorcum. INBRAKEN IN KERKEN. In de buurtschap Hoogmade onder de gemeente Woubrugge hebben in brekers zich toegang verschaft tot de Ned. Hervormde en tot de R. K. kerk. In de R. K. kerk is men binnen gedrongen na het verbreken van een raampje met glas in lood. Twee of ferblokken werden opengebroken en van hun inhoud ontdaan. In de Ned. Herv. kerk werd met een beitel de deur uit het slot ge wrongen. Hier is een zendingsbus ge ledigd. Er kon nog niet worden vast gesteld hoeveel er wordt vermist. Van de daders ontbreekt elk spoor. o SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Een buit van honderd biggen. Toen een paar surveilleer ende agenten, te Eindhoven, een Belgische vrachtauto, welke zonder licht reed. wilden controleeren, werd aan het bevel tot stoppen, geen gevolg ge geven. Na een achtervolging per po- litie-auto werd onder Aalst de vracht auto ingehaald, doch het herhaalde bevel om te stoppen, werd wederom genegeerd. Teneinde de auto den weg te versperren, werd doorgereden naar Valkenswaard. Aangezien de auto niet kwam opdragen, ging de politie op onderzoek uit en tenslotte werd in de bosschen op een zandweg, de ge zochte wagen gevonden. De cabine der vrachtauto was met pantserplaten afgesloten, terwijl eveneens de voor ruit was beschermd. Op de vracht auto waren honderd biggen geladen. Vrachtauto en biggen werden in be slag genomen. Aan den bestuurder was geen spoor te ontdekken. De auto bleek eigendom te zijn van ze keren B. uit Hamont (B.). o— INSLUIPING AAN DEN BOERGOENSCHEVLIET. f 200 Over het hoofd gezien. Tijdens afwezigheid der bewoon sters heeft men zich door insluiping toegang verschaft tot de woning van de gezusters v. d. B. aan den Boer- goenschevliet te Rotterdam. Uit een ijzeren geldkistje zijn twee enveloppen één met f190 en één met f13,50 gestoleneen enveloppe met f 200 werd over het hoofd gezien. Verder worden vermist, een coT lectebusje voor de Vrije Universiteit te Amsterdam, een spaarvarken met f25 en een spaarbankboekje van de Rijkspostspaarbank, genummerd 3 582. o 2000 GULDEN VERDUISTERD. Ontrouw kantoorbediende meldt zich bii de politie. Bii de politie heeft zich te Amster dam vervoegd de 23-jarige kantoor bediende B. S,, uit Rotterdam, die mededeelde, ten nadeele van de Ame rican Petroleum Company, aan den Benoordenhoutscheweg te Den Haag verduisteringen te hebben gepleegd tot een bedrag van f 2000. Onmiddellijk stelde men zich te Amsterdam in verbinding met de Haagsche politie, die op haar beurt de directie van de A.P.C. van het ge val in kennis stelde. Gebleken is. dat B. S. reeds sedert een week niet meer op kantoor was verschenen. De jongeman had het vermoeden, dat men zijn malversa ties had ontdekt. Daarom had hii de wijk genomen. Na een week doelloos te hebben rondgezworven, heeft hii zich ten einde raad te Amsterdam aangege ven. TACHTIG KIPPEN GESTOLEN. Bii zekeren K. aan den Nieuwen Dijk te Eindhoven zijn uit een kip penhok achter zijn woning niet min der dan 80 kippen ontvreemd. o DRONKEMANSWAANZIN. Te Lonneker is zekere V., die in de deur van zijn woning stond, door drie beschonken mannen aangevallen, om dat hii hun groet niet wilde beant woorden. Het drietal volgde den man. die achter zijn woning vluchtte. De 39-jarige echtgenoote van V., die op het rumoer naar buiten kwam en tusschenbeide wilde komen, kreeg van een der dronkaards, den 53-ja rigen Z.. een geweldigen slag met een groot mes. Haar arm werd groo- tendeels afgesneden. Dank zii de te genwoordigheid van geest van een in de nabijheid wonenden veldwach ter, die kwam toesnellen en den arm van de vrouw afbond, is er kans dat zii nog in leven blijft. Het slacht offer zal echter het lichaamsdeel moeten missen. o VECHTPARTIT MET DOODELIJ- KEN' AFLOOP. Dinsdagavond omstreeks tien uur werd de Bosschen politie gewaar schuwd. dat in de Gasselstraat he vig' werd gevochten. Toen de po litie arriveerde, vond zii in café „Het Hemeltje" een man op den grond liggen, die hevig uit verschillende hoofdwonden bloedde. Onmiddellijk werd een geneesheer gehaald, doch hulp. mocht niet meer baten. Tenge volge van hevig bloedverlies is het slachtoffer de 20-jarigen Heesbeen. woonachtig te Den Bosch, overleden. In den loop van den nacht is de 19-jarige L. de L. afkomstig uit Ros malen. gearresteerd. Hii vierde met vrienden carnaval. Er heeft zich 's avonds een twee de gewonde van deze vechtpartii ten politiebureele gemeld, n.l. zekere v. d. Burg. afkomstig uit Den Bosch. Hii was echter niet ernstig gewond. o EEN AMSTERDAMSCHE VOET BALLER GEARRESTEERD. In verband met den wedstrijd te Muiden. Naar aanleiding van het overlijden van den keeper van het elftal der voetbalclub „Muiden" is op last van den officier van justitie te Amster dam. aangehouden de 22-iarige F. J., van beroep diamantbewerker, wo nende te Amsterdam. Hii wordt er- Van verdacht den keeper A. M. een trap te hebben toegebracht, die de oorzaak is geworden van den dood van den keeper. De gearresteerde werd naar Muiden overgebracht, waar hii op het gemeentehuis door de politie verhoord werd. CORRESPONDENTIE. Eenige verslagen, Ingezonden stukken en Plaatselijk Nieuws, moet tot het vol gend nummer blijven overstaan. De Redactie. HEUSDEN. DE ZOMERTIJD. De Staats courant bevat een Koninklijk besluit, waarbij is bepaald dat in 1933 de ver vroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel i. der wet van 23 Juli 1908, zal aanvangen den 15den Mei en zal eindigen den 8sten October. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari inge legd f 29286.60. Terugbetaald f 17022.07. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11091. In den wedstrijd om het persoon lijk damkampioenschap van Nederland, te Amsterdam j.l. Zondag aangevangen, be haalde de Heusdensche deelnemer de volgende resultaten le ronde: A. de Graag J. H. Kalden 11 2e B. DukelA. de Graag 11 De le partij bleef geruimen tijd een gelyk opgaande. Na het eerste uur, welke voor de Graag een nijpende tydnood bracht, kwam deze langzaam in het voor deel. De Hagenaar was evenwel volkomen op z'n que vive en na een zwaren strijd van ruim 5 uur werd tot remise besloten. De avondpartij was minder interessant. Bij beide spelen deed de vermoedheid zich gelden. Na geen noemenswaardige ver wikkelingen bood Dukel in een stand van 6 om 6 remise aan, hetgeen de Graag accepteerde. Rustenburg heeft thans met 4 punten de leiding. Onze stadgenoot bezet met Raman en Kalden de 3e plaats. Aanstaaade Zaterdag zal de Graag te Rotterdam uitkomen tegen den Haagschen meester Polman. Zondag zal gespeeld worden tegen den Rotterdammer Han en Mollenkamp in Amsterdam. Maandag 13 Maart as. zal door de „Heusdensche Winkeliersvereeniging" een Algemeene Buitengewone Ledenver gadering worden gehouden. De agenda bevat belangrijke punten. De Heer H, M. Verhulst, lid Ned. Unie van Accountants te Leiden zal een lezing houden, toegelicht met modellen en plaat werken over de Administratie voor Mid- denstandsbedrijven in verband met de belastingwetten. Tevens zal men deze vragen kunnen stellen op het gebied van Administratie en belastingrecht. Deze vergadering wordt gehouden in de benedenzaal van den heer P. Verheij des avonds 8 uur. We wekken de leden op dezen datum vrij te honden. Ook niet-leden zijn welkom. ANDEL. Bestond er aanvankelijk minder deelname voor het te houden concours, thans vernemen we dat hierin verbetering is gekomen en dit concours nu definitief door zal gaan. Vereenigingen kunnen dus alsnog voor deelname inschrijven. ALMKERK. Op Woensdag 8 Maart zal alhier in de zaal van de Wed. C. Dekker, het Kinderdoor „De Zangvogeltjes" van B.-Broek een uitvoering geven, waar o.a. zal worden opgevoerd „Goudhaartje" en „Troubadour". Op Donderdag 9 Maart a.s. nam. 7 uur- hoopt Dr. M. H. A. v d. Valk, predikant te Rotterdam (Hillegersberg) in het Instituutlokaal te Nieuwendijk op te treden, met het onderwerp: „Het drama der Zeven Provinciën" en het Tweede Kamer-drama „Voor Godsdienst, Gezin en Gezag." CAPELLE. De bij de Ned. Herv. gemeente beroepen predikant, Ds. S. Goverts uit Gameren, bracht jl. Woensdag een bezoek aan onze gemeente ter kennismaking. Nadat Z.E. onder leiding van eenige leden van kerkeraad en kerkbestuur de pastorie en het kerkgebouw bezichtigd had, hield hij des avonds 7 uur voor een groot aantal toehoorders, die met ernstige aandacht - - - LH ':- f 9.50 iedere concurrentie rnet onze van de nieuwste in 3 prijzen Deze Reclame aanbieding duurt slechts 10 dagen. Geen oude Opruimings-costumes, doch de allernieuwste Costumes voor 't a.s. seizoen, in BLAUW, ZWART en GEKLEURD. Iedereen, die door de Crisis getroffen is en weiülg geld voor kleeding kan uitgeven, wordt nü in staat gesteld een prachtig Costume te koopen, voor extra lagen prijs. Deze Costumes worden niet op zicht gezon den en a contant verkocht Hieronder bevinden zich de nieuwste Costumes voor Belijdenis en Huwelijk. den beroepen predikant in zijn rede volgden, een spreekbeurt. DUSSEN. (Hank) De Ned. Herv Jongelings- vereen. „Eben Haëzer" alhier hoopt a.s. Vrijdag 10 Maart haar 10-jarig bestaan te herdenken. Zij houdt dan haar jaar vergadering in het lokaal „Uw Koninkrijk Kome" onder leiding van den heer W, Bronkhorst te Andel, voorzitter van den Ring „Altena". De heeren T. van Rijswijk, A. v. Vugt, J. v. Wijngaarden en H. v. d. Zou wen, zijn van de oprichting af lid der vereen. 't Is een felicitatie waard. Het zal de vereeniging op den avond van den lOen Maart wel niet aan belangstelling ont breken. De Meisjes vereen, zal ter afwisseling enkele zangstukjes ten gehoore brengen. GENDEREN. Naar we vernemen zal de op richtingsvergadering voor een te vormen afdeeling van Chr. Land- Tuin- en Zuivel- bereidersbond, in de gemeente Eethen, di wegens omstandigheden moest worden uit gesteld. a.s. Dinsdagavond 7 dezer in de O L. School te Eethen worden gehouden. Een spreker van het Hoofdbestuur zal op deze vergadering een inleidend woord spreken. HERPT. Maandagavond was het de jaarlijksche teeravond en prysverschieting. Omstreeks 8 uur nm vereenigden zich allen in het clubcafé bij Jan Verhoeven en na een flinken wedstrijd was de uitslag le pr. Fr. Fitters 25 p. 2e pr. A. J. Verhoeven 24 p. 3e pr. Gijsb. de Kort 24 p.4e pr. J. A. Verhoeven 24 p. 5e pr. Ara. de Kort 24 p. 6e pr. Adr. de Kort Czn. 23 p.7e pr. Jac. Verhoeven 23 p.8e pr. Jac. Paauw 23 p.9e pr. B. de Wilt 22 p 10 pr. Jos de Kort 22 p. NIEUWENDIJK. Zaterdagavond j.l. gaf het Mannen koor „Onderling Genoegen" alhier, een uitvoering in het gebouw „Concordia" te Uppelschendijk. De zaal was geheel bezet. Zoowel het muzikale als het komische gedeelte vielen bijzonder in den smaak der aanwezigen. „Onderling Genoegen" kan met voldoening op dezen avond terugzien. De eieren worden alhier verhandeld in prijzen van 3 tot 4y2 cent per stuk. Op Zaterdag 4 Maart, hoopt voor de A. R Kies vereeniging „Vreest God eert den Koning" in het Instituutlokaal op te treden de WelEd Gestr Heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „Om nationale goederen". Woensdagmorgen kwam alhier een luxe auto, met volle vaart tegen enkele lantaarnpalen en vervolgens in een haag terecht. Dit ongeluk moet te wijten zijn doordat er een band sprong, zoodat de bestuurder geen macht meer over zijn stuur had. De auto werd deerlijk ge- havend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. A.s. Woensdag 8 Maart, zal het Comité voor Winterlezingen haar jaarver gadering houden voor begunstigers en leden. Deze vergadering heeft plaats in het Instituutlokaal. Agenda 1. Opening. Notulen. 2. Jaarverslag Sec retaris. 3. Jaarverslag Penningmeester. 4. Verkiezing comité-leden. 5. Wie voor ons zullen spreken. 6. Rondvraag en sluiting. Dinsdag was het voor de school kinderen en vooral voor die der eerste klas, een sombere dag. Pe door ieder beminde en door de kinderen geliefde juffrouw Brouwer, nam afscheid, na een verblijf van ïuim 4 jaar, wegens vertrek naar Rotterdam. Zeer waardeerende woorden werden haar toegesproken door het hoofd der school, de heer Wisse. Diep onder den indruk, dankte juffrouw Brouwer voor de haar toegesproken woor den en welgemeende wenschen, de leer lingen en het personeel alle goeds toe- wenschende. Niet alleen door de leer lingen en het personeel wordt haar vertrek betreurd, maar vooral ook door vele ouders die haar van nabij leerde kennen. Met juffrouw Brouwer verliest onze school een uitnemende kracht, die noode wordt ge mist. Vorige week Vrijdag had in café Dekker de algem. ledenvergadering plaats van de Coöp. Zuivelfabriek „Altena". De vergadering stond onder leiding van den voorzitter de heer J. Snoek. Bij het punt mededeelingen voerde de Directeur, de heer Wijbenga het woord. Hij behandelde de werking van de crisis- zuivelwtt en gaf zijn voldoening te kennen over het goede resultaat. Was de Regee- ringssteun achterwege gebleven de melk prijzen zouden een ongekende bedroevende laagte hebben bereikt. Verder vertelde de Directeur dat een perceel grond met schuur, grenzende aan de fabriek was aangekocht tot het inrichten van een autogarage. Met genoegen kon worden meegedeeld dat wij het afgeloopen jaar gemiddeld een halven cent per L. melk meer hebben uitbetaald dan de concur renten in den omtrek. Vervolgens hield de heer Bronkhorst, hoofd der landbouw school te Andel een lezing over „Iets uit de wereld van het oneindig kleine". Met de noodige humor doortinteld wist de heer Bronkhorst zijn gehoor, dat uit ongeveer 70 personen, bestond tot het einde te boeien. Voor de rondvraag was er geen tijd meer, zocdat de Voorzitter te ruim 10 uur de vergadering sloot. RIJSWIJK. De 'afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond zal in de Chr. 'school alhier^ op Vrijdag 10 Maart a.s. een jaarver gadering houden. Enkele voordrachten en 'onderwerpen zullen worden behan deld. 'De openng heeft plaiats door Ds. Bender's en sluiting door ds. Heiner. SLEEUWIJK. Op 'den Rijksstraatweg alhier had een aanrijding plaats tusschen de ven- terwagen van den heer C. C. Kieboom uit Werkendam en een verhuiziings- vfachtauto uit Amsterdam. Persoonlij ke 'ongelukken hadden niet plaats. Beide wagens 'liepen eenige materieele schade op. De op 22 Februari j.l. vastge stelde 'kiezerslijst bevat de namen van 1772 'kiezers t.w. 1772 voor de leden van 'de Tweede Kamer der Staten- Generaal, '1739 vooir vfe Provinciale Staten en 1697 voor den gemeente raad. Voor den vleeschkeuringsdienst werden over de afgeloopen maand ter keuring aangegeven: 20 varkens, 9koei en, 1 schaap en 3 kalveren. SPRANG. Bij de Wed. v. d. S. in de Dijk- straat ontstond door lekkage in den schoor steen begin van brand. Door het flink optreden van W. Braspenning, die juist v;3§e TUFKEN - ■- - T' --- "y

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2