Bazar „Groene Kruis'' Voetbalsport. HEUSDEN. Zondag speelde Juliana I hare 13de competitiewedstrijd voor de 1ste klasse B. V. B. tegen R.W.B. II te Besoijen. Juliana I moest in R W.B. II met 31 hare meerdere erkennen. Hiermede heeft R.W.B. II schitterende revanche genomen op Juliana daar zij destijds in Heusden met 30 van Juliana verloren. WIJK EN AALBURG. Zaterdag speelde onze v.v. Wilhelmina I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sparta I Vrijhoeve-Capelle. Deze wed strijd werd door eerstgenoemde vereeni- ging met 42 gewonnen. WERKENDAM. De Zaterdag jl. gehouden 6e ne derlaagwedstrijd door Duss. Boys I tegen W.V.V. I alhier, eindigde met 00 de 5e nederlaagwedstrijd tusschen Sparta I van Andel en W.V.V. II eindigde met 1—3. De uitwedstrijd van S.V.W. I tegen Stormvogels te Vuren werd met 14 verloren, die van S.V.W. II tegen U.L.O. I met 24. CAPELLE. Het was jl. Zondag voor de voet balver. „Excelsior" geen fortuinlijke dag, daar alle elftallen een nederlaag leden. Het le elftal verloor voor de 3e klasse N.V.B. van Oosterhout met 52, het 2e te Baardwijk van Juliana II voor de le klasse B.V.B. met 10 en het 3e van W.S.C. IV voor de 2e klasse B V.B. met 81. SPRANG. Jl. Zaterdag speelde de voetbal club S.D O. tegen S.V.N.E.O. II alhier. Uitslag 4 2 in het voordeel van S.V.N. E.O. II." WIJK, AALBURG en VEEN. Giften in natura, ingekomen voor den te houden bazar op 23, 24 en 25 Maart a.s., ten bate van de vereen. ,,Het Groene Kruis'' afdeeling Wijk, Aalburg en Veen. Derde 1 ij s t. Firma'sVerschuur Baert, Heusden, 12 pakjes champoon Vettewinkel Zn., Amsterdam, 12 busjes Japanlak Jansen, 's Bosch, 1 fietspomp Johan de Ruiter, Veenendaal. 1 vachtN.V. Haarlemsche Stoomzeepfabriek „Het Klaverblad", 1 album, 12 flacons Eau de cologne, spie geltjes, legplaten Ludwig Leven en Sorinani's Verf- en Vernisfabrieken. Rot terdam, 50 busjes rijwiellakStoomver verij Chem Wasscherij „De Ridder Van Hoewijk", Rotterdam, agent B. Roza te Wijk, 1 bon voor stoomen van een costuum L. Scheermeijer, v/h Joz. de Jong, Photografisch atelier, Gorinchem, 2 bonnen voor het maken van een photo ter waarde van resp. f 7.50 en f 5. Sommer, Gorinchem, 1 loudspeaker A. A. Coertse, Photografisch atelier, Gorin chem, photo album J. J. Meijer'Juwelier, Gorinchem, 1 kristal lepelvaasje en 1 étui met boter- en kaasmesjeN.V. R. Buis- man's Suikerpoederfabr., Zwartsluis, busjes koffie-siroop, koffie-maatjes, centimeters, potlooden en naaldenboekjes J. Doclas, Amersfoort, kinderspeelgoed, o. a. trom petten, popjes, enz.C. van Wijk, Juwe lier, Gorinchem, een heerenhorloge. Particulieren Wijk en Aalburg A. v. H., cactus standaard P. v. L., 1 bonbon schaaltje en 1 kleedjeM. P., 2 lees boeken Ph. v. A., krantenhanger, kleedje, 2 bonbonschaaltjes M. v. d. P., 3 wand- bordjes W. v. d. M. 1 bonbonschaaltje; M. W., 1 kussen A. R., een prachtig Smyrna kussen B. R., electrisch strijk ijzer, 1 sprei, 1 geweven kleedje, 1 tafel kleed, 4 doosjes zakdoekjesM. S., 1 kleedjeJ. S., 1 kleedjeJ. B. Sr., 2 stofmandjes J. B. Jr., 4 naaimandje en borstelmandje L. v. E1 schilderij A. d. H 3 fietsbellen, 3 fleschjes fiets- olie, 3 fietsnetten, 6 tuben solution v. d. M.S 4 poeff N. N., 2 poppen G J. B., 2 petten, 5 combiné's G. B., 6 mutsen D. d. B., 4 étui met 6 le peltjes P. N., 4 kleedjeM. V.D., baby-manteltje en mutsjeW. v. L., 4 kleedje. J. V. te A., 2 koperen gravures; W J. S. te N 4 photo-lijstje en kalender A. S.S. te G., speldenkussen, thee- warmer, sokkenhanger, 2 speldenhangers en bloemenglasF. S.-K. te D, 5 kleedjesN. te Z., 2 bloemenmandjes, 2 bonbonbakjes; C. J. de B. v. d. M. te Z., 1 kussen; A. S. te O., 4sierpop; v. L. te S., 4 tafelkleedje. Elke bijdrage, voor dit prachtige doel, wordt nog steeds bijzonder op prijs ge steld. HEUSDEN. Naar wy vernemen zal a.s. Zater dag van 25 en van 78.30 uur in de vm. Mulo-school gelegenheid zijn de voorwerpen van den figuurzaagcursus der Chr. Jongensclub en Knapenvereeniging te bezichtigen. Na afloop hiervan zal de verloting plaats hebben, waarvoor pracht volle prijzen beschikbaar gesteld zijn. Maandagavond werd door de Heus- densche Winkeliersvereeniging in de zaal van den heer P. Verheij haar aangekon digde vergadering gehouden. Ongeveer 8.45 opende de heer v. Laar hoven de bijeenkomst, welke door een 40-tal zakenlieden werd bezocht. Hij deel de mede, dat de Voorzitter door familie omstandigheden verhinderd was de ver gadering te leiden, zoodat de heer van Laarhoven, secr. der H.W.V., deze be langrijke bijeenkomst leidde. Na een in leidend woord, kwam de spreker van dezen avond, den WelEd. Heer H. W. Verhulst, Accountant, aan het weord, welke een populaire uiteenzetting gaf van de boekhouding in de meest ge- wenschte vormen. Ter opluistering was een kleine expositie van modellen en diverse plaatwerken van moderne kan toormachines aanwezig, welke de alge- heele belangstelling van de aanwezigen had. Na de korte pauze werd door den heer Verhulst aangevangen met de behandeling van het belastingwezen hier te lande. Dit uiteraard belangrijke onderwerp werd met buitengewoon veel aandacht aange hoord Spreker behandelde uitvoerig het „normen"stelsel, de wijze van aanslag, reclame, vorm van procedures, enz. Ook stond hij lang stil bij de personeele be lasting, terwijl ook de in ontwerp zijnde omzet- en weeldeverteringsbelastingen be handeld werden. Nadien werden eenige vragen gesteld, door eenige der aanwezigen, welke door spreker werden beantwoord Bij het einde sprak de heer van Laar hoven woorden van hartelijken dank tot den spreker van dezen interessanten avond en het aanwezige publiek toonde door krachtig applaus dat het met groote aan dacht deze lezing had aangehoord. Wij hopen den heer Verhulst, die over een aangename, onderhoudende voordracht beschikt, en op populaire wijze de stof behandelt, nog eens als spreker in ons midden te zien. AALST. Benoemd tot Hoofd van de School m. d. Bijbel alhier, de heer W. Verhagen, onderw. a. d. Hervormde School te Dintel- oord. Op de Steenfabrieken „De Riet- schoof' en „De Rijswaard" is weer een aanvang gemaakt met het grondaanvoeren, waarbij ook uit onze gemeente enkele werkloozen tewerkgesteld zijn. ANDEL. A.8. Vrijdagavond zullen in de vm. Openbare School alhier optreden Ds. Kuyper uit Genderen Ds. Hoeke, algem. secretaris van het Ned. Bijbelgenootschap en Ds. Bakker alhier, teneinde alhier een afdeeliüg op te richten van genoemd Genootschap. Bij den gehouden onderlingen schietwedstrijd van den Bijz, Vrijw. Landstorm was de uitslag als volgt 4 e prijs A. Tankens 2e L, Vogelaar. 3e 77 J. de Waal. 4e 77 H. Tankens. 5e 77 G. de Fijter Dzn. 6e 7) G. Crielaard Pzn. ALMKERK. Woensdagavond 45 Maart, hoopt in de zaal van de Wed. Dekker alhier, voor de Chr. Hist. Kiesvereeoiging op te treden den WelEd. Gestr. Heer Bakker van Menaldum, lid der 2e Kamer,met 't onderwerp „Ontwrichting en Opbouw". Op 46, 47, en 48 Maart a.s. zal in 't Gebouw „Concordia" te Ippelschen- dijk (Gem. Almkerk) een „Bazar" worden gehouden,, ten bate aankoop orgel voor genoemd gebouw. Deze bazar hoopt den Ed.A. Heer H. Blok, Burgemeester dezer gemeente, op 46 Maart nam. 4 uur officieel te openen, terwijl dien dag 's avonds 6 uur een aanvang zal worden gemaakt met den verkoop der goederen. Op de j l. gehouden Centrale Premie- Keuring te Breda, werd de 3 jarige vos, stamboekhengst van den heer M. Verschoor alhier, bekroond met den 4ste prijs. CAPELLE. Onder leiding van Ds. Guittart uit Raamsdonksveer, consulent der Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse, hield de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G. G. „Bidt en Werkt" in de Ned. Herv. Kerk j 1 Donderdagavond 7 uur haar jaarver gadering, welke door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Nadat Ds. Guittart deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend had, werd met de afwerking van het met zorg samengestelde programma begonnen. De keurig verzorgde jaarverslagen van de secretaresse, Mej. D. Rijken en de pen ningmeesteresse, Mej A. de Rooij. welke verslagen blijk gaven van opgewekt, bloeiend vereenigingsleven, werden goed gekeurd. Na de afhandeling der huis houdelijke aangelegenheden, werden door eenige der leden inleidingen, afgewisseld door voordrachten, gehouden, die door de aanwezigen met belangstelling gevolgd werden. Afgevaardigden van zustervereenigingen uit deze en omliggende gemeenten, brachten hun gelukwenschen over. Ongeveer half twaalf werd deze vergadering, waarop de Meisjesvereeniging met genoegen kan terug zien, gesloten. In de Nieuwstraat alhier had j 1. Donderdagavond een droevig ongeval plaats. Het ongeveer 6-jarig dochtertje van A. S. aldaar, kwam spelenderwijs onder een met steenen beladen vrachtwagen van den vrachtrijder C. v. Z. terecht. Het achter wiel ging de kleinen over het lichaam. Toen het kind opgenomen werd, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. De voerman, die aan den linkerkant zijner wagen liep, had het kind, dat uit een dam kwam geloopen, niet opgemerkt, zoodat hem geen schuld treft. Aan den dienstplichtige der lichting 4933 der gemeente Sprang-Capelle, den heer Adr. Verduijn, is voor een jaar vrij stelling verleend wegens kostwinnerschap. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden extra collecte ten bate van de Evangeliesatie-arbeid heeft, naar we ver nemen, ruim f 50 opgebracht. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond houdt a.s. Donderdagavond in het gebouw voor Chr. Belangen aan 't Bruggetje haar jaarvergadering. Behalve de jaarverslagen vau secretaris en penningmeester komt o.m. aan de orde de verkiezingen van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" gevestigd in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, heeft besloten het vliegseisoen dit jaar te doen aanvangen op Zondag 46 April a.s. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal op Zaterdag 47 Juni a.s. deelnemen aan het muziek- en zangcon- cours te Valkenswaard, terwijl 5 solisten en 4 duo op 2e Paaschdag zullen deel nemen aan het muziekconcours te Ammer- zoden. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente op Woensdag 45 Maart 4933 des nam. ten 3 ure. AGENDA 4. Beëdiging gemeente-ontvanger. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Ontslag J. S. de Boer als gemeente geneesheer. 4. Benoeming gemeente-geneesheer. GIESSEN. Donderdag 46 Maart a.s., des avonds 7 uur, hoopt Ds. Benders in de Ned. Herv. Kerk alhier, een biduur voor 't gewas te houden. GORINCHEM. Proeftuin. De eerste kropsla is 9 Maart ter veiling gebracht. De eerste aardbeien staan reeds geruimen tijd te bloeien en zetten mooi vrucht. Den 4 4 en Maart werd de tuin bezocht door verschillende cursisten om practisch onderwijs te ontvangen. Vrijdag 40 Maart j.l. werd de eerste spinazie op de veiling te dezer plaatse aangevoerd tegen 34 cent per K.G. Het gewas is, in tegenstelling met het vorige jaar, toen het nog al te lijden heeft gehad van „wolff", van buitenge woon goede kwaliteit. HERPT. Bij de op 40 Maart gehouden bestuursvergadering van de Stoomzuivel- fabriek „St. Isidorus" werd tot voorzitter benoemd de heer Adr. Buijs Mzn. en tot onder-voorzitter Jac. Pulles uit Haar steeg. De heer Adr. van Bokhoven nam zijn ontslag als bestuurslid, hetwelk bij reeds ruim 25 jaren is geweest. MEEUWEN. Heden Woensdagavond half zeven hoopt in de Geref Kerk alhier op te treden Ds. J. Hindriks, waar dan tevens biduur voor het gewas wordt gehouden. NIEU WEND IJK. Bij de aanbesteding van het maken van een insteek van het Hilversumsch Kanaal en een daarlangs ontworpen weg baan tusschen de 's-Gravelandsche weg en den Raaweg onder de gemeenten Hilver sum en 's-Graveland, was de laagste in schrijver de heer L. Schermers alhier voor f39960. Het dochtertje van den heer A. T. geraakte in een onbewaakt oogenblik in het water van de Gantel. Na enkele oogenblikken bemerkte de moeder het on geval, die de kleine moedig hulp bood, en zoodoende het genoegen mocht smaken, haar van een wissen dood te redden. De heeren A. C. de Later en H. C. Ottevanger hebben hun benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aange nomen In het comité, belast met de uit voering inzake extra hulp aan werkloozen, hebben thans zitting genomen de heeren C. A. Walraven, voorzitter; P. van Maas tricht en Adr. Groeneveld Johz., leden. J.l. Vrijdagavond 7 uur trad alhier voor een stampvolle zaal op Dr. v. d. Valk van Hilligersberg, met het onderwerp „Het drama der Zeven Provinciën en dat der Tweede Kamer". Nadat Burgemeester Blok had laten zingen Psalm 42 3 en 5, had gelezen Ex. 24 4 8 en was voor gegaan in gebed, riep hij allen een harte lijk welkom toe en verkreeg Dr. v. d. Valk het woord. In een gloedvol boeiend en ernstig betoog zette Spr. den toestand uiteen. Met nadruk waarschuwde Spr. tegen het zoet gefluit van den revolutio nairen vogelaar en in helle kleuren schil derde hij hoe afgrijselijk den toestand zou worden wanneer deze heeren in ons land vrij spel zouden hebben. Ook vond hij gelegenheid op de afbraakpolitiek van zoovele kleine partijen te wijzen en hoe zij juist bezig waren in de revolutionaire kaart te spelen. Spr. vond daarbij ge legenheid hen, die een godsdienstige opvoeding hadden genoten en naar het linksche kamp waren overgeloopen ernstig te waarschuwen. Het was voorwaar een schoonen avond en diep onder den indruk verliet de groote schare het instituutlokaal, dat voor zulk een avond veel te klein bleek te zijn. NEDERHEMERT. Tot nu toe is uitgegeven aan steun gelden voor fabrieksarbeiders etc. f 4325. De arbeiders der fabriek, die nog niet aan 't werk zijn, zullen voorloopig tot 1 April kunnen blijven doorstempelen. Toen Vrijdagmiddag de molenaais Gebrs. Remmerde aan het malen waren, brak op een zeker oogenblik een der wieken en viel naar beneden, met het eene einde in den grond, sloeg toen over op de telefoondraden, waarvan er vier afbraken. Juist even te voren was een vrachtauto van den heer C. v. Zandvliet gepasseerd. Persoonlijke ongelukken kwa men er gelukkig niet voor. De molen draait nu met 2 wieken. SPRANG. Wegens ongesteldheid van den Voorzitter, den heer H. v. d. Ham, kwam j.l. Vrijdagavond de A. R. J. V. onder leiding van den heer Korteweg in vergadering bijeen. Na gebruikelijke opening en welkomst woord, werd door den Secretaris, den heer C. van Caem, de notulen gelezen. Na behandeling van enkele ingekomen stukken werd het woord gegeven aan den heer C. Braspenning Gzn., welke als onderwerp ter bespreking inleidde „Dr. Abr. Kuijper Sr." In breede trekken werd van dezen Theoloog en Staatsman een overzicht gegeven. Na een korte pauze werd tot bespreking overgegaan, waarvan door velen een druk gebruik werd gemaakt. Aan het slot bracht de Voorzitter dank aan allen, die tot leerzaamheid van dezen avond hadden meegewerkt, waarna C. Braspenning sloot met dankzegging. Vanwege de Chr Oranjevereen. „Het Drievoudig Snoer" zullen ter gele genheid van de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje een tweetal openbare verga deringen gehouden worden en wel één te Capelle en één te Sprang. Als sprekers zullen optreden Ds. J. Voorsteegh, Ned. Herv. Predikant te 's Gravenhage en Zijne Excellentie Oud-Minister Mr. Bijleveld uit Amsterdam. Met ingang van 4 April e.k. is onze dorpsgenoote Mej. H. Rijken benoemd tot leerling-verpleegster aan de stichting „Bloemendaal" te Loosduinen. De landbouwer A Kruif had bij 't houthakken het ongeluk met het hak mes zijn pols in ernstige mate te ver wonden. Door Dr. W. werd den pols verbonden. Alhier is een damescomité gevormd bestaande uit de dames Dees, Barbier en Timmermans, dat zich belast met het in ontvangst nemen van goederen in allerlei vorm voor de op 20, 24 en 22 April a.s. te houden Bazar, ten bate der verwarming in het Ned. Herv. Kerkge bouw alhier. SLEEUWIJK. Maandagmorgen omstreeks 6 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer A. Verhoeven te DeWerken (Schans) De vlammen breidden zich uit en vonden weldra gretig voedsel in de voorraden hooi en stroo, die in de schuur waren geborgen. In een minimum van tijd stond de geheele boel in lichte laaie. De ontboden brandweer dezer gemeente was spoedig met de motorspuit op de plaats des onheils aanwezig, doch ver mocht niets tegen de geweldige vuur massa uit te richten Zij moest zich dan ook beperken tot het nathouden van de nabijgelegen panden, n.l. de boerderij van den landbouwer H. van der Mijden en de woning van K. Vos, welke door het overwaaien der vonken groot gevaar liepen. Het mocht hun gelukken beide panden te behouden. Laatstgemelde wo ning bekwam groote waterschade. Uit het afgebrande pand kon niets worden gered. Eenige levende have, n.l. een paard, kalf en geit kwamen in de vlam men om. Naar we vernemen wordt de schade door de verzekering gedekt. Tot bestuurslid van de ADti-Rev. Kiesvereeniging alhier is gekozen de heer J. A. P. van Strien. VEEN. De Muziekvereeniging „Wilhelmina" alhier is voornemens om 2e Pinksterdag deel te nemen aan het Nationaal Concours te Baarn. De vereeniging zal dan uit komen in de 2de afdeeling fanfare. WERKENDAM. A.s. Donderdagavond hoopt de Herv. Chr. Meisjesvereeniging „Mirjam" haar jaarfeest te houden in het Vereni gingsgebouw. De gehouden collecte in de Ned. Herv. kerk, tijdens een biduur voor 't gewas, ten bate der Diaconie, heeft f 124,08y2 opgebracht. Terwijl mej. C. V. uit 't huis liep, stak zij den weg over, zonder deze eerst overzien te hebben, bemerkte zij een passeerende auto te laat, welke haar dan ook greep en tegen de grond smakte. Men wist echter de auto direct te stoppen. Mej. V. was echter danig verschrokken, terwyl zij verscheidene verwondingen had opgeloopen. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 3 tot en met 4 0 Maart j.l. werden aan de visch- markt alhier geen winterzalmen aange voerd. Besteed werd voor Brasem 42 tot 45 cent en voor Voorn 4 tot 5 cent per pond. Op Zaterdag 48 Maart a.s. zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting tegen koepokken en wel om 2 uur in de 4e Op. School en om 3 uur in de 2e Op. School. De aandacht van de personen, die voor de stemming ter verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal buiten de gemeente wenschen te stemmen wordt er op gevestigd, dat voor het doen van aangiften daartoe ter gemeente-secre tarie formulieren kunnen worden opge maakt. WIJK. Naar wij vernemen zal wegens het niet-aannemen harer benoeming door mej. van Dam een hernieuwde oproeping worden gedaan als verpleegster voor het Groene Kruis. Bij den landbouwer A. de Waal is onder het vee weder een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij het correspondentschap van de arbeidsbemiddeling stonden de afge- loopen week nog 82 werkloozen inge schreven, waarvan een 5 tal in het part- culiere bedrijf werden geplaatst. Met het graven van de sloot langs de Ebbe met een drietal waterresservoirs voor geval van brand is een aanvang gemaakt. De werkzaamheden worden in werkverschaffing uitgevoerd. ZALTBOMMEL. Uitslag aanbesteding van een aan den Stationsweg alhier te bouwen woon huis onder architectuur van den heer Joh. Riebergen. Begrooting f 5282. P. van den Oever, Gameren, f5500 fa. Gebr. Metz, Zaltbommel, - 5498 Chr. van Eek, Gameren, - 5460 J. G. van Willigen, Gameren - 5295 A. van Zuidam, Hurvrenen, -5178 P. C. van Daalen, Brakel, - 5150 Gunning volgens bestek. TIEN MILLIOEN EIEREN UIT DE MARKT GENOMEN. De heer W. N. Giesen, secretaris van de vereeniging van Nederlandsche eieren- exporteurs, zond het volgende communi qué In verband met de Zaterdag in wer king getreden catastrophaal hooge in voerrechten van eieren in Duitschland, waardoor voor de eerstkomende weken elke richtprijs ontbreekt, om de markt waarde der eieren te bepalen, heeft de vereeniging van Ned. eieren-exporteurs Zaterdagmiddag in een speciale daartoe belegde spoedvergadering besloten, mede gezien het tot nu toe ontbreken van el- ken regeeringsmaatregel het goede voor beeld te geven, waartegen zij zich bereid verklaart, in den loop der komende (dus deze week) 40 millioen eieren uit de markt te nemen. De vereenigiDg maakt bekend, dat door haar leden van Maandag tot Zater dag a.s. 10 millioen kipeieren in ont vangst zullen worden genomen, tegen een minimum prys van f 1.50 per 100 stuks, aan de pluimveehouders uit te betalen, voor een gewicht van 6 58/60 K.G met name die eieren welke nor maal via de vrije markten aan de ont- vangplaatsen aan den vrijen handel worden afgeleverd. De vereeniging zal er zorg voor dra gen, dat zooveel mogelijk op de voor naamste eiermarkten baar vertegenwoor digers aanwezig zijn. De vereenigiDg doet een beroep op medewerking van alle burgemeesters der belanghebbende ge meenten, welke zich voor inlichtingen kunnen wenden tot de fa. Dekker en, Heinen te Apeldoorn. o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4