Voetbalsport. BESTUUR „GROENE KRUIS", Afdeeling Wijk—Aalburg en Veen, met Bazar-Comité en staf van helpsters. Zooals bekend, werd in het Gymnastiek- j te doen ontruimen om een oogenblik te lokaal te Wijk, vorige week Donderdag, kunnen spuien. Het was dezen avond Vrijdag en Zaterdag een bazar gehouden, j werkelijk te druk. men had verschillende ten bate van het „Groene Kruis". momenten dat als men binnen was, men Donderdagmiddag werd deze bazar ge- geruimen tijd moest blijven staan waar opend door den EdelAchtb. Heer C. B. J. men stond, omdat er met geen mogelijk- Landweer, Burgemeester dezer gemeente, heid doorkomen aan was. met de navolgende rede De verschillende vermakelijkheden maak ten niettegenstaande dat, goede zaken, Daves en Heeren, velen maakten zich de gelegenheid ten nutte Nu wij hier bijeen zijn, on over te die door de firQ3a van Nelle geboden werd, gaan tot het openen van dezen bazar. om een koP)e thee of koffie te gebruiken, waarbij eenige dames in Yolendamseh costuum bedienden. Verder waren er een drietal dames, U met enkele woorden toe te i.in brievenbesteller costuum die brieven wil ik als Voorzitter van de vereeniging „Het Groene Kruis", afdeeling Wijk Aalburg en Veen deze gelegenheid aan grijpen, spreken. Wanneer men dit lokaal, zooals heter thans uitziet, aanschouwt, zal men moeten constateeren, dat er zeer vele cadeaux geschonken zijn. Meer dan men ooit had mogen verwachten 1 Dit is voorzeker te danken aan de groote offervaardigheid der ingezetenen en belangstellenden eenerzijds, toch evenzeer aan de zeer groote activi teit, die bet dames-comité met enkele bestuursleden hebben betoond, anderzijds. Men heeft door krachtigen en daarbij •endrachtigen arbeid dit resultaat kunnen bereiken. Ik heb daarvoor vanaf deze plaats dank te brengen aan iedereen, die zich moeite, noch tijd, noch kosten spaarde, dit alles mogelyk te maken. Het zou my te ver voeren, wanneer ik persoonlijk iedereea zou aanspreken, Gij zult dit begrijpen. Ik zal mij beperken, met het geheele dames-comité mijn erkentelijkheid te be tuigen, zoo tevens de heeren bestuurs leden, die zich op groote wijze verdienste lijk hebben gemaakt. Ik denk daarbij byv. aan de heer Schouten, die de laatste dagen zich geheel aan dezen schoonen arbeid heeft gegeven. Maar nu komt het voornaamste deel van uw taak. Nu zult gij al uw krachten moeten inspannen om zooveel mogelijk te verkoopen en de attractie's zoo populair j mogelijk te maken. verkochten, met een nummer er in, dat recht gaf op een prijs. Deze vooral maakten ook goede zaken en trokken veel belangstelling. Ook de oliebollenbaksters hadden het erg druk, men deelde ons mede, dat in de 3 dagen ruim 4500 oliebollen zijn verkocht. Het geheele verloop mag zeer zeker als een groot succes worden beschouwd, hoewel alles niet opgeruimd is kunnen worden, wel een bewijs dat er enorm veel voor deze bazar was ingekomen. Naar wij vernemen zal van hetgeen is overgebleven binnenkort te Veen een nabazar worden gehouden. Omstreeks 11 uur Zaterdagavond, sloot de Voorzitter van het „Groene Kruis" de bazar, waarbij hy dank bracht aan de firma van Nelle, de timmerlieden, eleetro- monteurs, de dames en heeren, die voor muzikale afwisseling hadden gezorgd, alle dames en heeren, die zich deze dagen verdienstelijk hadden gemaakt en hadden bijgegedragen tot het welslagen van deze bazar. Naar wij vernemen heeft de bazar in totaal f 1900,opgebracht, een mooi succes dus. Tot slot laten wij hier nog een lijst van nagekomen giften volgen: Giften in natura Firma's: Jan Don en Co., Vlaar- Toont nu nogmaals, dat gij veel voor dingen, 6 vaatjes zoutevisch; N. V. ons j,Groene Kruis" over hebt. Ik ben er van overtuigd, dat het publiek zich ook niet onbetuigd zal laten. Wanneer iedereen bijdraagt naar ver- Deutz' Oliehandel, R'dam, 5 bussen motor-olie; Gebr. Schuttelaar, Gou da, 5 K.G. toffee's; G. de Bekker, Empel, 10 doosjes sigaren; J. de mogen, zullen wij zeker op een succes Ridder, Gorinchem, 5 kaasjes; J. A. mogen rekenen. j Kramer, R'dam, 30 fleschjes Eau de De tyden zijn slecht, wij zijn er van Cologne; A. J. Boelen, Heusden, ba- doordrongen, maar met de hulp van velen, by-kruikje; H. C. Weber, IJsselmon- kan er zeker iets tot stand worden ge- de, 6 bonbonschaaltjes; v. Straten bracht. Werkendam, twee aschbakjes (auto); Welaan dan, laat ik besluiten met de Joh. Vos-Kipping, Heusden, verschil- wensch uit te spreken, dat onze bazar 1 lende artikelen. Zaterdagavond, in alle opzichten als ge slaagd mag worden beschouwd. Hiermede verklaar ik deze bazar als geopend. Reeds aanstonds mocht de bazar zich in een druk bezoek verheugen en vooral k'( Particulieren J. L. de G. te L., kleedje en baby artikelen; B. S. te V., baby-muts en schoentjes; A. S. te S., 1 kussen; N. des Zaterdagsavonds was het enorm druk, ZO0 zelfs dat velen niet binnen konden Wijk en Aalburg: J. H., 1 doos zeep; S. M. 2 kleed- komen, en de Burgemeester het noodig )es' De wieg met pop (verloting) is oordeelde een paar malen de taal geheel geschonken door Me), v. d. Heuvel. Yos in brand geraakt, welke ook geheel uitbrandde. Verdere uitbreiding werd ge lukkig voorkomen. Als vermoedelijke oor zaak wordt genoemd het spelen met luci fer* door kinderen. Het verbrande pand ▼an H. Vos was niet verzekerd. Maandag jl. reed G. Vos op on verklaarbare wyze met zijn fiets in den boezemsloot in de Veensche steeg. M. Duister, die juist in de nabijheid was, wut hem weer op het droge te krijgen. Behoudens den bekomen schrik en een nat pak liep dit ongeluk dan ook goed af. Zaterdagavond 8 April, zal door de v.v. Achillés" alhier in de zaal van den heer J. v. d. Velden een uitvoering gegeven worden. Medewerking zal ver leend worden door de muziekvereeniging „Wilhelmina" alhier. Een 3taltooneel- stukken zullen ohgevoerd worden. WIJK. sz- Als men nagaat, hoeveel er in onze gemeente wordt gebouwd, zou men werkelijk niet zeggen, dat wij in een crisistijd leven. Men is thans reeds bezig of begint binnen kort met den bouw van 6 nieuwe woningen, terwijl nog een tweetal verbouwd zullen worden. Uitgelokt door bet mooie voor jaarsweer vertoonde zich Woensdag j.l. reeds een ijscowagen in onze gemeente. De alhier gehouden aanbeste ding door den bouwkundige W. van Wijnen voor het bouwen van een woonhuis voor den heer A. Duister werd het laagst ingeschreven door H. van Noorloos te Andel voor de som van f 1959. WAARDHUIZEN. Het opbouwen van het laatst door brand vernielde huisje bewoond door E. J. Vögeler is opgedragen aan: W. v. Straten, metselwerk; G. den Besten, timmerwerk, beiden te Almkerk. WERKENDAM. Woensdag j.l. werd door de Chr. Gemengde Zangver. „Soli Deo Gloria" alhier, directeur de heer A. W. v. d. Nat te Sleeuwijk, de aan gekondigde uitvoering gegeven in de Nutszaal. Door droeve omstandighe- was de heer v. d. Nat verhinderd de zen avond te dirigeeren en was op 't laatste moment welwillend hiervoor in de plaats gekomen de heer A. L. de Bie van Gorinchem. Waarschijnlijk tengevolge van "t reeds late seizoen, was de zaal niet bezet, zooals we altijd bij „Soli" gewoon zijn. Te plm. 8 uur werd geopend met 't gezamenlijk zingen van Ps. 138:1. Hierna werd 't programma eenigs- zins gewijzigd afgewerkt, afgewisseld met zang, voordrachten en tooneel. Het geheel werd keurig vertolkt, getuigende het voortdurend applaus en de volkomen aandacht van het publiek. Tenslotte een zeer goed ge slaagd tableau „Ps. 150". Verschil lende malen werd 't scherm hiervoor nog eens opgehaald. Als besluit werd gemeenschappelijk gezongen Psalm 150:1. „Soli Deo Gloria" mag voor zeker met voldaanheid terugzien op dezen welgeslaagden avond. De heer W. Rijkers Jzn. al hier, behaalde het diploma machinist bankwerker, aan de Ambachtschool te Gorinchem. Men deelt ons mede, dat men voornemens is in deze gemeente de radiorede van den heer Baars voor de Fascistische beweging, welke ge houden wordt op 22 April a.s., door het publiek te doen beluisteren in een nog te beschikbaar te stellen ge bouw. Voor de A. R. Kiesvereen. werden door de heeren Ds. v. id. Zaal van Deventer en de heer C. Smeenk van Arnhem respectievelijk behandeld de onderwerpen „Onze kracht in deze Crisis" en „De pilaren vastmaken." Voor een overvolle zaal traden deze heeren op. Vooral de heer Smeenk belichtte zijn onder werp breedvoerig. Op die laatste werden vragen gesteld en verschil lende beantwoord. WOUDRICHEM. Vrijdag 24 Maart j.l. werd door de Oudercommissie der ie Openb. School alhier een Ouderavond gehouden. Toen de voorzitter der O. C. de vergadering opende, was de zaal overvol. Spreker herdacht met enkele woorden het overlijden vaa T.* Hartman, die zich steeds als een warm voorstander der O. School heeft doen kennen. Voorts wees hij op het doel der Ouderavonden. Niet het amusante gedeelte moet voorop staan doel is het contact tusschen ouders en personeel te bevorderen. Na enkele num mers zang door de kinderen der hoogste klassen verkreeg de heer Vos, h. d. s. het woord voor zijn onderwerp „Samen werking tusschen school en huis." Uit voerig wees spreker in een krachtig be toog de onwaarheid van de hand, als zou de Openb. School, nadat de Bijbel als zoodanig van de school verwyderd is, de godsdienstlooze school geworden zijn. In dit verband wees hij er op, dat de Grond wet nauwkeurig omschrijft, wat de Openb. Schooi heeft te doèn of te laten. Opvoeding tot alle Christelijke en Maat schappelijke deugden, dat is de schoone taak der Openb. School. Hierna behan delde de heer Vos de leuze der tegen standers die hun school „de School der Ouders" noemen. Hoe zou het mogelijk zijn roept spreker uit, dat deze school gelijktijdig de school zou zijn van de ouders die modern georganiseerd en lid der O.S.P. zijn en streng religieus denkende ouders. Evenzoo is het naar zijne meening niet mogelijk, dat er één onderwijzer gevonden wordt die deze twee siroomingen op Godsdienstig terrein kan bevredigen. Vervolgens behandelde spreker de taak der Ouder Commissie en sprak een ernstig woord tot de ouders, op trouw schoolbezoek aandringende. Na nog een opwekkend woord te heb ben besproken om vooral bij de kinderen het sparen voor de schoolreisjes te be vorderen, besloot spr. zijn met groote aandacht gevolgde uiteenzetting. Hierna werd het werk der kinderen bezichtigd, terwijl op chocolademelk of sigaren werd onthaald. Naast enkele kleine stukjes werd de Operette „Zonnekind" opgevoerd. Spel, zang, lichteffect, in één woord alles was af. Luid applaus beloonde de medewer kenden. Geen wonder dan ook, dat de voorzitter in zijn sluitingswoord van een prachtig geslaagde avond kon gewagen, terwijl allen die er toe bijdroegen dezen avond tot zulk een succes te maken, in het bijzonder het onderwijzend personeel, hartelijk dank werd gezegd, voor hun belanglooze medewer- king. In een bestuursvergadering der land- en tuinbouwvereen. „Land van Altena"' werd de heer H. van Andel herkozen tot Secretaris-Penningmeester en de heer A. Vink Czn. tot 2e Voorzitter. WASPIK. De tooneelvereen. „Concordia" gaf j.l. Zondag in. het café van den heer Chr. Montens hare tweede win- teruitvoering, waarbij werd opgevoerd het tooneelspel in twee bedrijven „Het Huis in de Delling" en het blijspel in twee bedrijven „Het Rare Kosthuis". Beide stukken werden goed opgevoerd. Zondag speelde de R.K. Voetbal vereen. „Hercules'" tegen W.V.V. II en wist een overwinning te behalen van 6—1. ZUILICHEM. Met ingang van 1 April a.s. vrordt de Rijksveldwachter G. H. Bloemendaal van hier overgeplaatst naar Buren, terwijl met ingang van dienzelfden datum de Rijksveldwachter Brig.-Tit. Behterma van Lexmond alhier wordt gestationneerd. Vermoedelijk doordat kinderen met vuur speelden, brandde de woning van G. van Tilborg aan den Meidijk ge heel uit. Naar men zegt, wordt de schade door verzekering gedekt. ZALTBOMMEL. Het Gecombineerd College van het Polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidijk is Dinsdag alhier gehouden, onder Voorzittersshap van Dijkgraaf H. C. de Jongh. Ingekomen was mededeeling der goed keuring op de in vorige vergadering be handelde en met gunstig advies doorge zonden polderbesluiten, benevens een bericht van Ged. Staten dat zij geen aanleiding zien om op een adres van G. van der Kolk te Rossum inzake den nieuwen weg in te gaan. De heer Van Willigen vroeg of nu het plan voor dien weg in zyn geheel is goedgekeurd, waarop de Voorzitter be vestigend antwoordde, met dien verstande dat aan het Wegcomité wordt overgelaten welk tracé men zal nemen. Een aantal polderbesluiten zullen met gunstig advies worden doorgezonden, o.m. van Bruchem om van de boomen opbrengst, groot f1021, een gedeelte groot f 600 te besteden aan verbetering watergangen van Driel tot pachtvermin- dering tot 20 pCt. Zuilichem idem Nieuwaal idem en 5 pCt.Driel verkoop grond voor de Maaskanalisatie. De polderrekeningen 1934'32 werden goedgekeurd. De Dijkstoel bood aan de begrooting van District en afdeelingeu voor 1933 1934, welke in handen werd gesteld van de heeren De Geus, Van Willigen en J. A. de Jongh. De Voorzitter deelde mede, dat de lasten in de nieuwe begrooting: voor Maasafdeeling blijven f 2, Waalafdeeling f3 50 en die voor het district met f 0.50 zijn verlaagd en gebracht op f 4.50. Groote veranderingen zyn er niet aan gebracht de begrooting van het District bevat twee bijzondere posten, n.l. f5000 voor den weg Rossum Medel en f 9000 voor eventueel werk aan het kappleton. Door den Dijkstoel wordt de grootste zuinigheid betracht, en daardoor was 't mogelijk met een verlaging van lasten te komen. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland is tot corres pondent der Provinciale Geldersche Ar- chaeologische Commissie voor het district Bommelerwaard en Haaften, Waardenburg, Esch, Opijnen en Varik, met uitzondering van Zaltbommel, benoemd, de Edel Achtb. Heer F. van Hoogstraten, Burgemeester der gemeente Zuilichem. Voor Zaltbommel is benoemd de Heer Backering Vinkers alhier. WERKENDAM. Zaterdagmiddag" 2 uur vriend schappelijke wedstrijd door „D. J.S. I" v. Gorinchem en „W.V.V. II" al hier. Namiddags 3.30 uur spannende wedstrijd, er zal dien middag ge speeld worden door „W.V.V. I" en „S.VVV. I" (iste wedstrijd) om den zilveren beker, beschikbaar gesteld door de Amstel-bierbrouwerij. IIERPT. A.s. Zondag 2 April zal op het „Brabantia"-terrein een wedstrijd gespeeld worden tusschen „Juliana I" uit Heusden en „D V.O. I" uit. Haarsteeg. Aanvang om 1 uur. Aan deze wedstrijd is een schitterende beker verbonden Aangezien dit twee van de mee vooraanstaande clubs zijn, is er ongetwijfeld een talrijk publiek te verwachten. VEEN. Door de voetbalvereen. „Achilles" is een op 2e Paaschdag te houden groote seriewedstrijd uitgeschreven. De muziek- vereen. „Wilhelmina" heeft haar mede werking toegezegd. WIJK EN AALBURG. De v.v. „N.O.A.D." is voornemens zoo spoedig mogelijk enkele jeugd-elftallen in 't leven te roepen, tevens is in haar laatstgehouden bestuursvergadering beslo ten, een korfbalvereen. op te richten. Zij die er iets voor voelen wenden zich tot het bestuur. Op de a.s. 17 April (2e Paaschdag) te houden serie-wedstrijden zullen de navol gende vereenigingen uitkomen in deze volgorde „CD. V.O." Haarsteeg „Merwede" Gorcum, „Sparta" Andel„B.S.V.* Be- soyen,„W.V.V."WellBrabantia"Herpt ZWARE STRAF GEEISCHT TEGEN SNEEVLIET. De Amsterdamsche Rechtbank eischte tegen verdachte een gevan genisstraf van één jaar en 6 maan den, wegens opruiing. Het verzoek om onmiddellijke in vrijheidsstelling werd opnieuw van de hand gewezen. Rondom het gerechtsgebouw was vee) politie samen getrokken, terwijl stren ge controle werd uitgeoefend op her die toegang verlangde tot de publieki 'tribune. Zonder speciale kaart werct niemand toegela ten Buitenland AANSLAG OP MUSSOLINI VERIJDELD. Eerst thans wordt medegedeeld, dat op 48 Maart j 1. 's avonds een 37-jarige uit het Noorden des lands afkomstige Italiaan is gearresteerd in de omgeving van het Palazzo Venezia te Rome. De man drceg een geladen revolver bij zich. De gearresteerde, een zekere Poggio, geboren in 1895 te Alexandrië, verklaar de, dat bij een aanslag op het hoofd van de Italiaansche regeering Mussolini, wilde plegen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat men heeft te doen met een waan zinnige. JEUGDIGE AFPERSER. Te Akron in Ohio is een 14-jarige scholier gearresteerd onder beschuldiging mevrouw Charles Lindherg 25.000 dollar te hebben willen afpersen. Haar Man Onthoofd. Een afschuwelijk drama wordt uit Werdau, in Saksen gemeld Dinsdagavond meldde zich bij de gendarmeriepost t* Langenbernsdorf de vrouw van een al daar wonenden smid aan, die verklaarde,, dat zij haar man had vermoord. Toen de politie zich naar de woning begaf, vond zij daar midden op den vloer in een grooten bloedplas het lichaam vans den smid en op een meter afstand daar van het hoofd, dat door bijlslagen van het lichaam was afgehakt. De bijl, waarme de de moord was gepleegd, lag eveneens op den grond. De vrouw verklaarde, dat haar huwelijk reeds jaren ongelukkig was geweest en zij tenslotte uit wanhoop het besluit had genomen, aan dezen toe stand een einde te maken. Zij werd terstond gearresteerd. Land- en Tuinbouwwereld IN DEN BLOEMENTUIN. Als 't voorjaar inderdaad gekomeiïi is, moeten we er bij zijn om onzen tuin een vriendelijk aanzien te geven. Weldra staan de perken met Hyacin then en Tulpen in bloei en tusschen de heesters en later bloeiende vaste planten komen reeds de Narcissen en andere vroege bolgewassen te voor schijn. In de eerste plaats zorgen we, dat de bolgewassen er zelf goed uitzien. Hyacinthen hebben hier en daar een verborgen stokje noodig, om rechtop te blijven staan. Wij kunnen hiervoor gebruiken groene ijzerdraad jes, die daarvoor in den handel zijn, en die met hun boveneinde in den bloemtros schuil gaan. Als op tul pen en hyacinthen nog wat dek ligt, kan dit nu wel verwijderd worden, Vervolgens zorgen we, dat ook de omgeving van onze bolgewassen er netjes gaat uitzien. Het gazon wordt gemaaid, voor de eerste maal liefst met de zeis, om het over een paar weken met de machine over te doen. De kanten worden daarna gestoken. Wij rollen eerst langs de kanten var het gazon, of in kleine tuinen slaai, we met de zoden plak de kanten neer; de grond wordt daardoor vast en de kanten laten zich gemakkelijk steken. Het steken zelf doen we uit de hand, of langs een lijn, met de z.g.n. maan- of kantensteker. Het onkruid begint zich reeds te vertoonen. Wij zorgen er spoedig bij te zijn met den schof fel, opdat geen zaad wordt gevormd. De. paden krijgen ook een beurt. We brengen er een weinig gezeefde (ge horde) grint of schelpen op, en gaan er dan met de rol overheen, om het grond zooveel mogelijk dadelijk in te rollen en de schelpij fijn te maken (FOTO TA ESSEN.) -O-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 12