De grootste gebeurtenis ,n bef jaar 1933 zijn: Dames oud Goud Tijdens ien schoonmaak prijzen voor onze beste boffen, 'n J'aar 1492 was de ontdekking van Amerika door Columbus Vitrage Gordijnen Echt en goed Plaatselijk iieuws coibert-costuums Te koop gevraagd: bed bijytilling Het lid Buijs zegt, dat B. ien W. deze zaak goed hebben bekeken, doch wan neer de voorstellen zeggen, dat wijk C van Heirpt moet behaoren bij de ge meente Hedikhuizen, zij consekwent moeten blijven en moeten zeggen, dat Luttel Heïpt moet behaoren bij Herpt. Het lid van Herpt zegt, dat dit voor stel uitfluitend ten doel heeft het eigen belang te dienen, zooals men dat den laatsten tijd meer heeft waargenomen vanuit Hedikhuizen met veronachtza ming van het algemeen belang; e'r .wordt in het geheel/ geen rekening gehouden met hetgeen er overschiet en Ss daa'rom aD onaannemelijk. 'Besloten wordt een en ander ter kennis te brengen van H.H. Qed. Sta ten. He Voorzitter doet nog mededeelüng 'dat Zaterdagavond is ingekomen een schrijven van Qed. Staten inzake grens wijziging van gemeenten in den omtrek van Heusden. Heusdcn zou uitgebreid worden met de geheele gemeente Herpt en eën gedeelte der gem. Hedikhuizen, n.l. de gehuchten Luttel' Herpt en Hedik huizen, alsmede Oud-Heusden van de 'gemeente Oudheusden c.a. Een en ander om voor 1 Juli er over te adviseeren aan H.H. Ged. Staten. Hierna slutiing. Huisgez. ANDEL. In de v.m. openbare school al hier hield de Afd. Andel van den Chr. Nat. Werkmansbond haar iste jaarvergadering onder presidum van den eere-Voorzitter den heer Calame. Deze opende de vergadering, welke zeer druk bezocht was, met gebed, waarna werd gezongen en een Hoofd stuk uit de Schrift werd voorgelezen. Aan de hand daarvan heette hij de aanwezigen hartelijk welkom en ver klaarde hij dit Bijbelgedeelte, terwijl hij aanspoorde tot aansluiting bij den Bond, wiens grondslag is gefundeerd op Gods woord. Daarna werd aan de afgevaardigden gelegenheid gege ven om felicitaties over te brengen. De secretaris der afd., de heer D. de Waal las daarop een goed ver zorgd jaarverslag voor. Hij schetste hierin de moeilijkheden bij den aan vang ondervonden en gewaagde te vens van groote dankbaarheid, daar de afdeeling met aanvankelijk enkele leden opgericht, thans reeds ruim 30 leden telt. Hij spoorde aan in het belang van zichzelf en vrouw en kind aan te sluiten bij den Chr. Nat. Werkmansbond, teneinde straks als de dagen van de werkloosheid moch ten komen in staat te zijn voor zich zelf te zorgen. De penningmeester las daarop zijn jaarverslag voor, waaruit bleek, dat een batig saldo van ruim f 70 aan wezig is. Door D. de Waal werd vervolgens een Bijbelsch onderwerp ingeleid, ge titeld: „Saul en de toovenares". In een helder en zakelijk betoog zette hij het bezoek van Saul aan de heks uiteen en stelde hij de val van Saul in het licht. Duidelijk werd door hem het onderhoud van de toovenares met de geesten der duisternis geschetst en het geheel voldeed zeer. Daarna kregen we van Jan Verwijs Gz. een voordracht te hooren „Moe der". Deze voordracht was vol tra giek en op alleszins keurige wijze vertolkte Verwijs hier hoe een op passend zoon door den dood aan een oude Moeder werd ontroofd. Verwijs toonde zich een uitnemend voordra ger en we hopen hem nog meerdere malen te hooren. Ter afwisseling zongen de dames A. Naaijen, J. Versluijs, N. v. Lier en v. Rijswijlc-dèn Besten enkele ver zen uit den zangbundel van Joh. de Heer. In ademlooze stilte werd dit gezang aangehoord, dat in één woord af was. Hier zong de keur van An dels zangeressen. De heer Jan Re- dert begeleidde op de hem eigen kalme en uitnemende wijze. Voor de pauze droeg V. C. den Dekker Gzoon nog voor „Arme vis- schers". Hier werd de strijd van de arme visschersbevolking op juiste wij ze geschetst en het onzeker bestaan duidelijk naar voren gebracht. Den Dekker was ook dezen avond in vorm en zijn werk kon den toets der cri- tiek wel doorstaan. Bravo Kees, zoo hooren we het gaarne! In de pauze heerschte er een bui tengewoon gezellige stemming en de aangeboden chocolademelk en koek jes bleken door de aanwezigen zeer te worden gewaardeerd. Een collecte werd gehouden, welke de som van plm. f 8 opbracht. Na de pauze betrad de heer J. F. v. Duist, andermaal den katheder en wel om in te leiden het onderwerp: „Wat is en doet de Chr. Nationale Werkmansbond". Op zeer duidelijke wijze stelde hij het beginsel, doel, streven, werk en werkwijze van den Bond in het licht. 't Was een onderwerp zoöals we van v. Duist gewend zijn, n.l. „in alle opzichten af." In een aardig be toog heeft hij de aanwezigen omtrent den Bond ingelicht en dit onderwerp werd dan ook algemeen geroemd en zal voorzeker ook om zijn propagan distisch karakter zijn nut nog wel hebben. Als punt 9 droeg Hendr. de Cloe voor: „De aanhaling". Deze voor dracht was aan den komischen kant en de Cloe vertolkte deze mooi. De figuur van den bedrogen belasting kommies, bracht hij mooi naar voren en zijn voordracht bracht de lachspie ren danig in beweging. Vervolgens werden door de dames Jans en Rien Versluijs enkele liede ren ten beste gegeven, terwijl de Voorzitter der Afd. de heer Mart. v. Rijswijk nog voordroeg: „Een zon derling, maar leerzaam geval". De moraal hiervan was, dat schijn dik wijls bedriegt en dat men direct maar niet voor waarheid aan moet nemen wat op het eerste oogenblik waar schijnlijk lijkt. De eerstgenoemde dames vergast ten de aanwezigen toen nogmaals op enkele keurige liederen, terwijl bij de rondvraag door een aanwezige een vraag werd gesteld over het mede gedeelde, dat er een Reglementswijzi ging in voorbereiding was waarbij zou worden bepaald, dat men 39 we ken lid moest zijn om bij werkloos heid uit de kas te kunnen trekken, (dit was aanvankelijk op 52 weken ge steld). De heer Mart. v. Rijswijk be antwoordde 'den vrager naar genoe gen. Nadat de voorzitter der afd. ide heer Calame nog dank had gezegd voor zijn uitnemende leiding dezen avond en de aanwezigen nog had aangespoord, zich aan te sluiten bij de afdeeling, sloot de heer Calame deze eerste jaarvergadering met ge- j..„ Indien U iets nooijfg hebt op 'tgebiedytfan wilt U dan/de collectie van B. ROZA te WIJK eens ter inzage vragen Ze wordt U gaarne thuis bezorgd, opdat U zoja'der eenige verplichting de zeer uitgebreide sortee- rihg rustig kunt doorzien, lok de p r ij z e n zullen U /zeker meevallen. tegen den dagkoers. Tevens alles op gebied van Antiek. VAN WIJK, Langendijk 7 9. GORCUM. komt men vaak tot de ontdek king, dat b. v. de niet meer meekunnen, of dat het behoeft. In dat geval kunt U goed slagen Mj B. ROZA te WIJK. Waar U ook zeer goede vulling voor Kussens, Thee- warmers^ enz. vindt. Verpakt voor 30/«ent per/pond. VULPE P03 OUDERS verkrijgbaar bij de FIRMA L. 3. VEERMAN IEÜSDEN. j na i aanwezigen en in het bij zonder allen die hadden medegewerkt aan het welslagen, hartelijk dank te hebben gebracht. Resumeerende mogen we zeggen, (dat deze eerste jaarvergadering in alle opzichten goed is geslaagd. Zoowel Ide zang, als de onderwerpen en de voordrachten stonden op hoog peil [en uit alles is gebleken, dat er in de afd. goede krachten schuilen. Dat de aanwezigen genooten en geboeid wer- )den door het ten gehoore gebrachte bleek ten duidelijkste uit de omstan- jdigheid, dat men den geheelen avond als het ware „een speld zou kunnen hooren vallen" in de zaal. Het be- étuur van de afdeeling kan op dezen avond met gepasten trots terugzien. De leiding berustte in goede handen ien de heer Calame heeft zich ander- (maal een prettig en tevens rustig lei- |der getoond. BRAKEL'. Van de 10 dienstplichtigen voor ide lichting 1934 werden door den Keu- triingsraad 4 geschikt en 6 ongeschikt ve'nklaard. 's-GRAVENMOER. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente. i Voorzitter: Edelaontb. Heer D. Smits. Aanwezig alle leden. Na opening op* gebruikelijke wijze wordt mededeejfng gedaan van kasop- nemingen dop/ 'B. en W. bij den ge meenteontvanger en bij den penningm. van het Algemeen Burgerlijk Armen- fonds. Begrooting vleeschkeuringsbedr. 1933, welke inmiddels is goedgekeurd door Ged. Staten. Samenstelling der commissie voor waterstaatkundige be langen betrokken bij de afsluiting van de Dongerivier etc., welke commissie is het leven geroepen is door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waal wijk. In de commissie heeft zitting bur gemeester D. Smits als vertegenwoordi ger dezer gemeente en van het water schap „de Beneden-Donge". Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebegrooting 1932—1933, in-ver band met verschillende noodzakelijke uitgaven. Het aantal opcenten der ge meentefondsbelasting 1933'34 wordt vastgesteld op 109. De Alg. Politiever ordening wordt aangevuld met enkele bepalingen, overeenkomstig het ver zoek van den Commissaris der Konin gin in deze provincie. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek, om deze ge meente te doen toetreden tot het streek plan voor midden- en West-Brabant. Daarna wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Door baldadigheid van 'n school jongen geraakte een loopknechtje van „Au bon Marché" met zijn bakfiets in een sloot aan de Hoofdstraat. Hoe wel de fiets met den drenkeling spoe dig op het droge waren gebracht, ble ken de goederen door het water veel te hebben geleden. De veldwachter kwam er bij te pas en de ouders van den ondeugd zullen de schade van circa f15 moeten vergoeden. Ter herdenking van Prins Wil lem van Oranje is het volgend comité gevormd: Burgemeester D. Smits, voor zitter; ds. J. G. v. d. Roest, Ned. Herv. predikant; ds. J. Snoeij, Qeref. predi kant; M. Mouthaan, ouderling der Chr. Geren Kerk en F. ML Volk, wethouder. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijn poeders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoe ders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. HERPT. Bij de gehouden candidaatstelling voor de leden van den z.g. dubbelen raad is ingeleverd één lijst waarop voorkomen de heeren Math. v. Bok hoven, A. Buijs Jr., A. van Bokhoven Jr., Andr. v. d. Brandt, Ant. v. Kor ven, J. Th. Kouwenberg en Tb. Buijs Mart.z. KAATSHEUVEL. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer H. Damen alhier opgedragen aan Gebrs. van den Hoven, aannemers te Kaatsheuvel. LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. Voor dit 'gewest zal Maandag avond te Almker;k een vergadering worden gehouden van Varkensfokkers, om tot het oprichten van een afdeeling van het N.-B'r. Stamboek te geraken. We willen hier vooral wijzen op de belangrijkheid, om meer in de richting van het stamboek te gaan fokken, daar wellicht in de 'toekomst het mesten van Stamboek var kens met een extra premie zal worden gesteund. Belang hebbenden ve'rizuimen dus niet, deze vergadering bij te wonen. (Zie advertentie.) NIEUWENDIJK. De firma van Andel en de Graaf slagerij alhier, behaalde op de Paasch- vee-tentoonstelling te B'reda een eersten prijs met een slachtrund. De eieren worden alhier verhan delt in prijzen van 2 tot 2y2 cent. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer G. Olden burg is opgedragen aan de laagste in schrijvers Adr. de Later, timmerwerk en G. Pruisen, metselwerk. OUDENDIJK. Doo'r het omvallen van een kof fiepot, bekwamen een tweetal kinderen van den heer v. A. ernstige brandwon den, zoodat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij het hout hakken had zekere v. H. het ongeluk i!n zijn hand te hak ken. De wonde was niet van beteekenis^ zoodat hij er weinig aandacht aan schonk. Eenigen tijd later begon ech ter de hand op te zetten, er was schijn baar bloedvergiftiging ontstaan, zoodat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. POEDEROIJEN. Voor den dienstplicht der lich ting 1934 werden in deze gemeente door den Keuringsraad 6 geschikt en 4 'ongeschikt verklaard. WASPIK. Zondagavond ruim' elf uur ont- [kleiner zou worden gemaakt, waarom !B. en W. adviseeren, zich er niet mede te vereenigen. DEQROOTSTE GEBEURTENIS DE PARADIJSVOGEL" - GORINGHEM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4