Japonnen r-Mar Onze sorteeringen iilliiS en Dames-Mantels Kinder-Mantels Dames Japonnen Marktberichten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. kerels zoo dom zijn om maar te den ken dat ze dat zoo maar straffeloos kunnen doen. Een chauffeur moet vrijheid van beweging van handen en voeten hebben. Wie niet leeren wil, moet dan maar voelen, 't Kost hem nu f 10,00 of dagen. J. B.. een 20-jarige chauffeur te Dordrecht, had gereden met een auto waarvan nummer en letter aan de achterzijde niet waren verlicht. Ver dachte was erg brutaal en nam eene houding aan alsof hii wilde zeggen: „ik man uit de stad zal jullie boer tjes van buiten wel eens leeren hoe het behoort dat de veldwachters han delen." De Kantonrechter werd erg boos, nam het joggie geducht onder han- Iden en tracteerde hem ten slotte op f 10,00 of 5 dagen. 80 175 GORINCHEM, 17 April. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 44.375 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren fl.70f2.20 Eendeneieren fl.70f 1.80 Ganzeneieren f 6.00f per 100 stuks. ZALTBOMMEL 18 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 94000 eieren, prijs per stuk 1 */4 a 2ya cent80 K.G. boter, prijs per l/2 K.G. roomboter f0.90 boerenboter f 0.90. 103 biggen, prijs van f5.flö. 's HERTOGENBOSCH, 18 April. Boter. Aanvoer 21.150 KG, Hoogste prys f 1.58. Laagste f 1.53. Middel f 1.56. 's HERTOGENBOSCH, 19 April. Op de markt van heden waren aange voerd 2866 stuks, 1908 stuks hoornvee, 778 biggen, 26 zeugen, 38 schapen of lammeren en 58 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot 1270 per stuk Kalfvaarzen 130 250 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2428 p. pond Koeien 2e 22 —25 Pinken van f 60.—tot f140.p. st. Zeugen 45.— 75.— Biggen 8.— 13.— Schapen 6.14. Lammeren Aanvoer heden goed. Vet vee hooger in prys, vlugge handel. Kalfvee en vaarzen pryshoudend, handel vlugger dan vorige week. Magere ossen en koeien voor de weide prijshoudend. Pinken vlug. Dra gende varkens, handel zeer kalm. Biggen handel vlug met hoogere prijzen Schapen en Lammeren handel gewoon. Kalveren flauw. WIJK EN AALPURG. Onder begunstiging van ideaal voetbal- weer, hadden j.I. Maandag op 't „N.O.AD."- sportterrein de aangekondigde seriewed* stryden plaats. Daar de „Merwede" niet was opge komen, moest „D.V.O." uit Haarsteeg, die zoodoende al gewonnen had, een afmat tingswedstrijd spelen tegen een „N.O.A.D." elftal. Hierna kwamen in 't veld „B.S.V," Besoijen en „Sparta" Andel, eindstand 31, terwijl de 3e wedstrijd gespeeld werd door „W.V.V.", Well en „Brabantia" Herpt, stand 21. Hierna kwamen in 't veld, om de le en 3e prys, „B.S.V." en „D.V.O," Deze wedstrijd won „B.S.V." Om de 4e en 5e prys (die inmiddels door iemand, die op het terrein aanwezig was, beschikbaar werd gesteld) speelde nu „Sparta 1", Andel en „Brabantia" Herpt, waardoor „Sparta" beslag legde op de 4e prijs. Als laatste wedstrijd was nu te spelen om de eerste en tweede prijs, tusschen „B.S.V." en „W.V.V." Hoewel eerstge noemde vereen, reeds twee flinke wed strijden achter den rug had, wist zij toch beslag te leggen op den eersten prijs, zijnde een fraaien beker. Hierna toog men naar 't café v. d. Maaden, alwaar de prijzen werden uitge reikt. In een krachtige reden (jankte de heer L. v. Kuijk, secretaris der v.v. „N O.A.D.", allen die hadden medegewerkt om dezen dag te doen slagen. Vooral een woord van dank bracht spreker aan de deel nemende vereen, voor hun sportief spel, aan den heer v. d. Pol, die met zijn gramofoon-concert, dat een waar succes is geworden, de rechte stemming er wist in te houden. Wij kunnen dan ook de radio-centrale ten zeerste aanbevelen. Verder een woord van dank aan den heer v. d. Maaden, technisch-beheerder van 't G.E.B., voor de aansluiting aan het electr. net. Dat deze degelijk was be- wyst wel het feit, dat er geen stoornis hoegenaamd is voorgekomen. Waarna hij de prijzen aan de aanvoerders der win Op 2en Paaschdag j.I. hadden alhier op het sportterrein van de voetbalvereen. „Wilhelmina" groote seriewedstrijden plaats. Verschillende vereenigiDgen had den hiervoor ingeschreven en waren allen verschenen. Ongeveer 12 uur 's middags werd er een aanvang mee gemaakt. Door de voetbalvereeniging uit Son (bij Eindhoven) waarvan het le en 2e elftal een vriendschappelijke wedstrijd kwamen spelen, werd aan de vereen. Wilhelmina een prachtige vlag (standaard) aangeboden in de kleuren van geel-zwart waarin de naam van Wilhelmina en die van uit Son. Deze aanbieding had plaats onder eeQ kernachtige toespraak van den voorzitter van de vereen, uit Sou. Hij zei o.m dat het hen een groot genoegen was om op het terrein van Wilhelmina een vriendschappelijken wedstrijd tegen deze vereeniging te kunnen spelen. Het is steeds de gewoonte, althans zeer vaak, aldus spreker, dat uit sympathie een bloemstuk, een krans of iets dergelijks wordt aangeboden, doch men had thans gemeend hiermede eens te moeten breken en daarom boodt men genoemde vlag aan Wilhelmina aan. De voorzitter van Wilhelmina, de heer K. v. d. Velden, bracht toepasselijke woor den van dank aan den spreker en dankte hartelijk voor het aangebodene, de ver zekering gevende, dat het geschonkene steeds in aangename herinnering zal blij ven voortleven. De voorzitter, v. d. Velden, overhandigde daarna aan het le elftal van Son, als herinnering aan den vriend schappelijken wedstrijd, een mooien beker en aan het 2e elftal een mooie zilveren lauwertak. Het le elftal uit Son, dat tegen het le elftal van Wilhelmina speelde verloor dezen wedstrijd met 32. De serie-wedstrijden hadden evenals vorige jaren een goed verloop. De le prijs werd behaald door D.V.O. uit de Haarsteeg en de 2e prijs door Sparta uit Capelle, Alhoewel in de omgeving door een 4-tal voetbalvereen. seriewedstrijden werden gehouden, was er op het Wilhelmina- terrein toch nog een tamelijk groot aan tal suporters aanwezig, terwijl er op den dijk even zooveel stonden. De wedstryden waren om ongeveer 7 uur afgeloopen, waarna uitreiking der prijzen plaats vond. Wilhelmina kan in alle opzichten van een welgeslaagden voetbalmiddag spreken, terwijl de kas er zeer zeker beter van geworden zal zijn. ANDEL. De voetbalvereen Sparta II speelde Zaterdag j 1. een wedstrijd tegen de voet balclub uit Woudrichem. Uitslag gelijk spel 3-3. De voetbal verven. Sparta III behaalde op de wedstryden te Woudrichem op den 2e Paaschdag een zilveren lauwertak. De voetbalvereen. Sparta I behaalde op de serie-wedstrijden te Wijk den vierden prijs. WASPIK. Maandag speelde de voetbalvereeniging Hercules alhier een com petitie-wedstrijd tegen Veerscbe Boys uit Raamsdonksveer. Uitslag 22. Stand met rust 21 in het voordeel van Hercules. A. s. Zondag zal Hercules spelen tegen Het Wapen van Oosterhoutwordt bij deze wedstrijd slechts gelijk gespeeld, dan zal Hercules het kampioenschap behalen van de R. K. V. B. le klasse. HEUSDEN. Tweede Paaschdag werd te Den Haag het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland be ëindigd. In een vinnigen strijd legde Raman in zijn voorlaatste partij tegen onzen stadgenoot de grondslag van gijn overwinning. Zooals gezegd speelde 's morgens de heer Raman tegen de Graag en het werd een langdurigen strijd. Tot op den 40sten get wist Ra- man hoe hij ook zwoegde geen voordeel te behalen. Toen verkreeg Rij een aanval, welke na een gettenreeks doorsloeg, de Graag kwam zijn sportie ve ten volste na, er was evenwel geen houden meer aan. en Raman won ver diend. De partij* Vosde Graag werd op verzoek van beide spelers remise ge geven, daar beiden haarloos waren. Des avonds behaalde Raman defini tief den titel door tegen Ham remise te spelen. Hieronder volgt den eindstand: gesp. gew. rem. verl. pt. F. Raman 9 4 5 13 P. J. v. Dartelen 9 3 6 12 J. H. Vos 9 2 6 1 10 B. Dukel 9 3 4 2 10 W. G J. Polman 9 2 5 2 0 voor DAMES en MEISJES hebben wij wederom aange vuld met een groote collectie der allerlaatste Nouveautés. geheel op zijde f 4.90, 5.75. 6.50, 8.25, f 9.00, 10.50, 14.00, 15.25, f 17.00, 18.75, 20.50, 24.00, f26.25, 28.00, 30.50, 34.00. f 1.90, 2.50, 3.25, 4.50, f 6.25, 7.00, 9.50, 10.50, f 12.00, 13.50. f 2.90, 3.00, 4.50, 5 90, f 6.80, 7.90, 9.50, 12.00, f 14.50, 16.00, 17.50, 22.00, f24.00. CHIQUE MODELLEN. ELEGANTE PASVORM. PRIMA KWALITEITEN. Het betere genre kleeding tegen mindere prijzen vindt U in enorme keuze bij 2 '8 4 8 3 8 3 6 5 4 A. de Graag 9 16 W. Rurtenburg 9 3 2 Ph. J. Ham 9 2 4 J. Kalden 9 6 Mollenkamp 9 4 Driemaal achtereen speelde Raman dezen belangrijken wedstrijd mede. Tweemaal eindigde hij als uitstekende tweede met een minimum verschil. Thans ziet hij1 hard werken bekroond met den Nationalen Titel. Een speler die dezen titel volkomen waardig is. Woensdag hield de N.V. Levers Zeep Mij., te Vlaardingen alhier een grootsche reclame met haar bekend waschmiddel Radion. Een groote reclame-demonslra i.auto, ingericht tot het verblijf van het perso neel, arriveerde op de markt en werd door het personeel een bezoek gebracht aan winkeliers en particulieren. Aardig reclame-materiaal voor de kin deren en practische handleidingen voor de huismoeders werden verstrekt, ter wijl op het gebied van wasschen nut tige voorlichtingen werden gegeven. Alle winkeliers-afnemers hadden een speciale kleurige etalage van het arti kel Radion, terwijl een vliegmachine enkele malen boven de stad zweefde en tot ivermaak der jeugd kleurige papier tjes uitwierp. ANDEL. Op 23 April a.s. zal Tiet 40 jaar geleden zijn, dat de muziekvereeniging Andels Fanfarecorps alhier werd op gericht. Door het geven van een groot nationaal concours zal dit feestelijk worden herdacht. De vereen, werd op gericht 23 April 1893. DUSSEN. Naar wij" uit betrouwbare bron vernemen, zal er alhier op a.s. Zater dag 22 April in het lokaal „Uw Ko ninkrijk kome" een zangavond wor den gehouden onder leiding van den heer W. Bronkhorst te Andel, die dan tevens spreken zal over: ,,Zang en Muziek". CAPELLE. J.I. Zaterdagmorgen werd in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen alhier, namens den heer J. C. Timmermans te Overschie aanbesteed het bouwen van een dub bele woning in de Kom alhier en het verbouwen van een woonhuis, be woond door den heer J. Timmer mans. tot dubbele, een en ander on der architectuur van den bouwkun dige J. Michaël. Ingeschreven werd als vogt J. W. Nieuwenhuizen. Sprang f 5300. C. Michaël en Zn., V rij hoeve- Capelle f t; 188 Jac. v. d. Broek, Waspik f 4999. Gebr. Spierings. Capelle f4998. de Graauw en Zn., Waspik f4990. M. Wijnants. Waalwijk f 4986. H. M. Kramer, Waalwijk f4888. J. Quirijns, Capelle f487:;. H. Wagemakers. Capelle f 48 5 5. M. v. Campen, Capelle f 4836. Adr. Rosenbrand, Capelle f477:;. Kleinloog en van Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle f47615. Firma H. Michaël en Zn., Kaatsheuvel f 4600. De begrooting bedroeg f 4700. Het werk is gegund aan de fir ma H. Michaël en Zn. te Kaats heuvel. Loonschendijk, als zijnde de laagste inschrijving. Tengevolge van het uitwijken voor een kind, dat onverwachts den weg overstak reed 2en Paaschdag (des morgens de luxe auto H 48897 den Winterdijk af, en kwam, nadat een paal van het telefoonnet was afge reden in de sloot terecht. De inzit tenden. een gezelschap uit Dordrecht, kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Het kind, dat den weg vlak voor de auto wou over steken, werd aangereden en gewond aan het hoofd. Dr. Roos verleende de eerste geneeskundige hulp. Met een takelwagen van de garage v. d. Berg uit Dordrecht werd de deerlijk gehavende wagen uit de sloot ge haald. Tot bestuurslid van de plaat selijke ongevallen commissie „Lang straat" der Noord-Brabantscbe Land bouw. Onderlinge is benoemd de hr. J. Huijsman alhier. NIEUWENDIJK. In de afgeloopen week wer den de weilanden in den polder „Prikwaard" verpacht, alles bracht 10 pCt. minder op dan verleden iaar. Voor de veehouders is thans de tijd weer aangebroken om aan dacht te schenken aan de onthorze- ling der runderen. De daarvoor be- noodigde zalf wordt door de zuivel fabriek beschikbaar gesteld. De Chr. landarbeidersbond hield een ledenvergadering in de con sistorie. Na opening door den voor zitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna werd er een on derwerp behandeld getiteld: „Onze Maatschappij." Hierop volgde een drukke bespreking. Na de rondvraag sloot de voorzitter met dankgebed. Woensdagavond 12 April gaf de Chr. muziekvereeniging „Cres cendo". directeur de heer S. Kui pers. haar aangekondigde concert, ter herdenking van den 400 geboorte dag van Prins Willem I. Toen de Eere Voorzitter, de heer O. Walraven Sr. te ruim 7 uur deze vergadering opende was de zaal in alle hoeken j bezet, spreker wilde niet uitwijden over den geboortedag, herdenking van Prins Willem I, daar op het program twee sprekers vermeld ston den. Het viel op te merken, dat de vereen, goede vorderingen maakt. Verschillende nummers werden zeer goed gespeeld. De Eere-voorzitter verzocht allen staande het Wilhelmus mede aan te heffen, waaraan met volle sympathie werd voldaan; de heele zaal zong mede. Na de eer ste nummers trad als eerste spre ker op de heer F. 'Wisse, hoofldl der Chr. school alhier. Spreker schet ste het leven van Prins Willem in breede trekken. Met stille jaandacht werd deze rede beluisterd en jhet slotwoord: „Zij zullen het niet heb ben," viel de muziek weer in en! de heele zaal zong weer pi ede. Daar na werden weer enkele muzieknum mers ten gehoore gebracht. welk« werden afgewisseld door een 'paar. voordrachten van de heeren W. van der Zouwen en D. van Andel, welk« de lachspieren in beweging wisten te brengen. Daarna trad als 2de spreker op de heer S- Kuipers met als on- :derwerp: „Oranje voorheen en thans." Deze spreker werd met groo te aandacht gevolgd. Hii schetste ver schillende beelden, droeg zijn rede tactvol voor die een aandachtig ge hoor vormd. hii eindigde met drie kruisen te schetsen n.l. het roode kruis, het hakenkruis en het gewone houten kruis, n.l. het kruis van Chris tus. Na afloop dezer rede werden we weer vergast op enkele nummers muziek, waarna de Eere-voorzitter de beide sprekers en alle aanwezigen hartelijk dank bracht. Tijdens dit concert werd een telegram van hul de aan de Koningin verzonden. „Crescendo" heeft ons weer een genoeglijken avond bezorgd en wii roepen dit koor toe. Studeer flink en wacht niet te lang voor gii ons weer een concert geeft. i De eieren werden alhier ver handeld in prijzen van 2ys tot 3 cent per stuk. Op het telegram verzonden aan H. M. de Koningin, bij gelegen heid van de Prins Willem de Zwijger herdenking, gehouden door het Chr. fanfarecorps „Crescendo" alhier, ont ving de Eere-voorzitter, de heer O. Walraven Sr., een dankbetuigings- brief, waaruit bleek, dat H. ,M. hul de bracht aan Voorzitter en vereeni ging met hoogst derzelver dank voor het mede leven in deze crisisdagen. Naar we vernemen, zal het Chr. fanfarecorps „Crescendo" alhier, op Zaterdag 6 Mei a.s.. een concert geven ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana. J.I. Zaterdag, werd vanwege het waterschap ,,'t Nieuwland van Al- tena", aanbesteed het verhoogen van de kade aan den Nieuwen Doorn. nende vereen, overhandigde. Hierna voerde nog het woord de aan voerder der v.v. „B.S.V.", waarna men nog een tijdje gezellig bijeen bleef onder voordracht en zaDg. 's Middags werd in de reclame-wagen door het dames-personeel een wasch- demonstratie gehouden, welke door veel huismoeders werd bezocht en waarbij de goede hoedanigheid van het artikel Radion en de wijze van wasschen op duidelijke wijze werd getoond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6