Bekendmaking Plaatselijk Nieuws. VALSCHE MUNTERS. Te Solo is een valsche munter ge arresteerd, zekere Djatmiko, die een duizendtal biljetten van f 10 had ver vaardigd, welke zijn in beslag geno men. Ook buiten Indië zou valsch geld zijn aangemaakt. Bij huiszoekin gen zijn ook een 4-tal Chineezen te iMedan gearresteerd. o— DOOR EIGEN WAGEN OVER REDEN. De vrachtrijder v. d. Oever, wo nende te Eijnaart, reed met paard en wagen op den Eerscheweg te Veghel. Toen van de tegenovergestelde zij de een vrachtauto uit Den Bosch na- kierde, sprong Van den Oever van zijn wagen teneinde het i>aard (bij Ihet hoofdstel langs de auto te ge leiden. Daarbij kwam hij te vallen. (Hij werd door zijn eigen wagen over reden. Zwaar gewond werd hii een naburige woning binnengedragen. (Vandaar werd hu naar het gasthuis te Veghel vervoerd. Zijn toestand was leven sgevaarli jk o— TEGEN SPOORWEGBOOM GE REDEN. De 21-jarige motorrijder P. H. uit Den Haag is te Leiden in volle vaart tegen een neergelaten spoorwegboom aan den Rijnsburgerweg gereden, waarbii hii zeer ernstig werd gewond. Passcerende voetgangers hebber} hem van de rails verwijderd, waardoor werd voorkomen, dat hij door een trein werd overreden. Plii is naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. O— ONDERMIJNING KRIJGSTUCHT. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Hertogenboscli heeft bevestigd het vonnis van den Krijgsraad, waarbii ide soldaat J. J. K. uit Ejde we gens ondermijning van de krijgstucht Idoor een opruiend pamflet aan een boom te bevestigen werd veroordeeld tot negen maanden hechtenis, en ont slag uit den militairen dienst 'met ont zetting van de bevoegdheid om fbii 1de gewapende macht te dienen. o MOTORFIETS IN BRAND GEVLOGEN. Zondag kwamen door Olst per |mo- torfiets de heeren Dammers en Brug- geman, pit Wij he. Voor de fabriek der firma Lindhorst raakte de mo torfiets in brand. De bestuurder stop te onmiddellijk en sprong van het rijwiel. Hij bekwam geen letsel. De duozitter echter viel en bekwam ee- nige brandwonden. Een garagehou der snelde met twee brandbluschap- •paraten toe, die echter ondeugdelijk bleken te zijn. De motorfiets ver brandde geheel. O— AAN BRANDWONDEN OVER LEDEN. Te Dalen is een zoontje van den [heer H. Ensink, die een pot heete Ithee omtrok en den inhoud over ge zicht en borst kreeg, aan de beko men brandwonden overleden. o BONTWERK GESTOLEN. Ingebroken is bii de firma Tau'be. handel in pelswaren in de Van Ol- denbarneveldstraat te Rotterdam. Het getieele magazijn is leeggehaald. Waarschijnlijk is het gestolene per auto door de dieven weggevoerd. De inbrekers wisten te ontkomen. Er is voor circa f 4000 a f 5000 waarde ontvreemd. o DE KABINETSCRISIS. H. M. de Koningin heeft in ver band met de kabinetscrisis op den Ruigen Hoek ter conferentie ontvan gen de voorzitters van de Tweede Kamer-fracties der R.-K. Staatspar tij, der Christ. Historische Unie en der Anti Revolutionnaire Partij, on derscheidenlijk de heeren Aalberse De Geer en Colijn. o SCHIPPER VERDRONKEN. In den nacht van Zaterdag op Zon- dag is in de Oranjesluizen te Am sterdam een 44-jarige schipper van hier over boord gevallen. Ofschoon men den drenkeling spoedig op het droge had, zijn de pogingen om de levensgeesten op te wekken, mislukt. Het is niet onwaar schijnlijk, dat de schipper tengevolge van een hartverlamming is overleden. —O— BOERDERIJ AFGEBRAND. De bouwhoeve, bewoond door den landbouwer Langendoen, te Simons- haven, is tot den grond afgebrand. Eesnige kalveren, kippen en een stier kwamen in de vlammen om. De brandspuit van Heenvliet verleende assistentie. De naastgelegen bouwhoe ve van Biesheuvel bleef, dank zii het werken van de brandweer, behouden. O— NEDERLANDER TE ANTWER PEN GEROLD. 1 Te Antwerpen deed de 48-iarige iSpijkstra uit Haarlem bii de politie aangifte van het feit dat hem zijn portefeuille, inhoudende 742 gld. en leen schuldbekentenis van 1000 gld. iwas ontstolen. De dader had het vest van S. opengesneden en op die ma nier de portefeuille geroofd. Het on derzoek van de politie had nog geen resultaat. O— BRAND TE VEENENDAAL. Zondagnacht ontstond door totnu- toe onbekende oorzaak brand in den sigarenwinkel van PI. Konings in de Hoogstraat te Veenendaal. Het pand brandde geheel af. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten en bepaalde zich ertoe de belendende perceelcn nat te houden, waardoor uitbreiding werd voorkomen. Verze kering dekt de schade. o— MOTORRI]DER TE ARNHEM VERONGELUKT. Een motorrijder', de 31-jarige rij wielhersteller H. Hiensk uit Ooster- beek, is op den Schelmscheweg ter hoogste van den Kattenberg onder Arnhem door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een hem tegemoetrii- denden melkwagen opgereden. De motorrijder werd met inwendige kneuzingen en een beenbreuk naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo zat, be kwam slechts enkele lichte wonden. In den loop van den dag is H. over leden. De melkwagen, waarvan het paard na de aanrijding op hol sloeg, werd eenigszins beschadigd. De melkrijder kwam met den schrik vrij. o NIEUWE ELECTRISCHE CEN TRALE VOOR GELDERLAND. Thans deelen Ged. Staten van Gel derland aan de Provinciale Staten mede, dat zii met het bestuur der P. G. E. M. tot de conclusie geko men zijn, dat de bouw van een nieu we Electrische Centrale noodig is. Er wordt nu voorgesteld een lee ning van f 9.500.000 aan te gaan, tegen ten hoogste 5 pCt. renten ten einde aan de P.G.E.M. de gelden, noodig voor de uitbreiding, ter leen te kunnen verstrekken tot ten hoog ste een gelijk bedrag en tegen dezelf de rente. Op 9 Mei zal in een buitenge wone Statenvergadering het voorstel aan de orde komen. o OVERVAL TE HERPEN. Een buit van 250 gulden. Bandieten hebben een overval ge pleegd op drie alleenwonende zusters Van den Heuvel genaamd, wonende in de Broekstraat te Herpen (N.- Brab.). De indringers haalden de drie vrouwen uit het bed. Een der zus ters werd in den kelder opgesloten. Het kelderraam was tevoren van bui ten met zakken zand en hout dichtge maakt. De beide andere zusters wer den in dekens gewikkeld en in een kamer opgesloten. Een van haar slaagde er in, naar buiten te komen. Zij heeft toen de buren te hulp ge roepen. Intussclien waren de indrin gers verdwenen. Zii hadden alles overhoop gehaald en een bedrag van 250 gulden meegenomen. Men ver moedt dat er in totaal vijf personen bii dezen overval betrokken zijn, waarvan een paar buiten op wacht hebben gestaan. O— INBREKERS AANGEHOUDEN. Eenige jaren geleden is te Leiden ingebroken ten huize van den heer Paridon aan den Haagweg. De in brekers werden op heeterdaad be trapt. Bii een achtervolging door ee nige politieagenten hebben zii toen eenige schoten op hun vervolgers ge lost. Zii wisten te ontkomen. Door vingerafdrukken is de politie er thans in geslaagd, zulks in samenwerking met de politie te Berlijn, één der daders op te sporen. Deze, een Duit- scher, Zinck genaamd, is als gevolg hiervan te Maagdenburg aangehou den. De politieagenten, die destijds door hem zijn beschoten hebben hem in Kleef herkend. Naar zijn me deplichtige. Weisz genaamd, wordt nog door de politie gezocht. Beide zijn beruchte inbrekers en zijn door Duitsche rechtbanken reeds meerma len wegens inbraken gevonnist. o VALSCHE SWEEPSTAKE-LOTEN. Op verzoek van den burgemeester van Veenendaal is door de politie te Harlingen aangehouden de 36-ia- rige D. B.,»die zich in verschillende plaatsen in ons land zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting, door het verkoopen van sweepstake- loten, welke later waardeloos bleken te zijn. De man geeft zich uit voor inge nieur, reiziger enz., terwijl hii ver schillende valsche namen voert. Tevens zou het hem verschillende malen gelukt zijn van hotelhouders geld los te krijgen, hii huurde hier en daar rijwielen, zonder terug te komen. Hij is op transport gesteld naar Veenendaal, waar hii verschillende oplichtingen zou hebben gepleegd. o.a. zou hii een kapper 12 sweep- stake-loten hebben afhandig gemaakt zonder te betalen, de opbrengst zou hij voor zichzelf hebben gehouden. o— ANTI-FASCISTISCHE RELLE TJES IN DEN HAAG. Op het Bezuidenhout te 's-Graven- hage is een oploop ontstaan voor het vereenigingslokaal van den Fas- cistenbond De Bezem. De reden van de emotie was. dat er een nieuwe vlag met een groot hakenkruis in het midden geheschen was. De vroe gere vlag schijnt onlangs door anti fascisten neergehaald en vernield te zijn. De nieuwe vlag wapperde nog niet lang of reeds had zich een aan tal personen voor het gebouw ver zameld, o.w. talrijke Joodsche stads- genooten. die op luiden toon hun ver ontwaardiging over het als uitdagend beschouwde optreden van de fascis ten te kennen gaven en onder wie er waren, die aanstalten maakten om de vlag af te rukken. Als gewoonlijk groeide dat oploopje meer en meer. tot de politie erbii kwam en de mal contenten en toeschouwers verstrooi de. Elders in de stad hebben Jood sche jongelui fascisten in uniform uitgejouwd voor moordenaars e.d. De eigenaar van het huis heeft in kort geding ontbinding van de huurovereenkomst aangevraagd en verkregen, tengevolge waarvan de Be zem binnenkort elders onderdak zal moeten zoeken. O— TWEE JONGENS DOOR DE TRAM GEDOOD. Op de Prinsengracht te 's-Gravenhage. Op de Prinsengracht te 's-Graven hage is Zondag een droevig ongeluk gebeurd, waarbii twee knaapjes het leven verloren hebben. Een motorwagen van lijn 10 reed juist de scherpe bocht naar de War- moezierstraat, toen twee jonge kin deren onverwacht vlak voor den wa gen de rails overstaken. De wagen bestuurder remde onmiddellijk, doch de tram had te veel vaart om tijdig te stoppen. Op het drukke middaguur verwek te dit ongeval natuurlijk groote ont steltenis. Met den grootsten spoed werd de tram opgevijzeld waarbii ook de politie-kraanwagen dienst deed. Toen men zoover was kon men constateeren, dat de beide slachtof fertjes na de overrijding onmiddellijk dood geweest moeten zijn. Hun lijk jes waren afschuwelijk verminkt. De Geneeskundige Dienst heeft deze naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. waar de ouders, die eerst la ter van het ongeluk hoorden, de lijk jes als die hunner kinderen herken den. De kinderen waren beide jon gens, n.l. de drie-jarige Adr. H., Sir- temastraat 10 en de vijf-jarige Ant. V.. die in dezelfde straat no. 14 woonde. De trambestuurder, zekere B. uit de Gevers Deynootstraat. heeft niet verder dienst gedaan, doch kon zijn dienst later hervatten. Het tramverkeer ondervond door het ongeluk 20 minuten vertraging. o WEGGELD. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben de burgemeesters in hun ge west uitgenoodigd te bevorderen, dat gedurende de eerste 14 dagen van Mei (tenzij in een bijzonder geval geen proces-verbaal wordt opgemaakt wegens overtreding van de weggeld verordening. Mochten gedurende die 14 dagen personen gevonden worden, die hun belastingobject nog niet voor het weggeld hebben aangegeven, dan zouden zii in de gelegenheid kun nen worden gesteld, alsnog een kaart aan te schaffen en die aan den aan houder te toon en. o— De VOORZITTER VAN HET HOOFD STEMBUREAU voor de verkiezing van Leden der Commissie, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet inzake het plan van Gedeputeerde Staten van Noord brabant tot uitbreiding dezer gemeente en der gemeenten Vlijmen en Drunen, maakt bekend, dat de openbare zit ting voor de beslissing over de geldigheid der ingekomen lijsten en over de hand having van de daarop voorkomende can- didaten zal worden gehouden op VRIJDAG 5 MEI as des voormiddags ten 10 uur, ten Raadhuize dezer gemeente Heusden, 2 Mei 1933. De Voorzitter voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. DE ZOMERTIJD vangt aan in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei om 2 uur. HEUSDEN. Naar we vernemen is de verbou wing van het pand van Dr. v. Seters met bijbouwing van een auto-garage en show-room alhier opgedragen aan den heer Teulings te Waalwijk, zijnde de laagste inschrijver op één na. De H. Familie en de R.K. Werk- liedenbond zijn voornemens op Zondag 14 Mei in processie te gaan naar Els- hout, waar gedurende de Meimaand vele processies komen ter eere van O. L. Vrouw. Ook de fanfare der H. Familie zal wederom medegaan. De bedevaart staat onder leiding van den Eerw. kapelaan Maas. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 18.829.63 en terugbetaald f28 942.67. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11110. Alhier werd behoefte gevoeld tot het oprichten van een Anti Revolutio naire Kiesvereeniging, welke thans na samenspreking is tot stand gekomen. De vereeniging draagt den naam „Nederland en Oranje". J.l. Vrijdagavond werd de eerste vergadering gehouden, waarin be stuursverkiezing plaats had en het samen stellen van het reglement. Voorts werd besloten, tot aansluiting bij het Centraal Comité en de Kieskring Den Bosch. Het secretariaat berust bij den heer J. Meerman aihier. Maandagavond gaf ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana de „Fanfare der H. Familie" een concert op de muziektent. De verschil lende muzieknummers werden onder de bekwame leiding van haren directeur, de heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk ten gehoore gebracht, vonden een aandachtig gehoor, niet tegenstaande het minder aangename avondweder was een talrijk publiek aanwezig. Na het concert werd in hotel Central door de president, de heer Joh. de Mol, met een waardeerende toespraak de nieuwe vice-president, dhr. P. Verschure, geinstalleerd. Deze dankte voor deze woorden en gaf de verzekering dat hij zijn best zou doen te zullen medewerken tot groei en bloei der vereen. De president bracht tevens hulde aan den directeur, daar deze op 2 Mei den dag herdenkt dat de vereen, voor 10 jaar werd her-opgericht en directeur v. Heivoort die 10 jaar zijn beste krachten en kennis wijdde aan de vooruitgang der vereen, en zoo gebracht heeft tot de afd. uit muntendheid. Hij spoorde de leden aan tot onderlinge vriendschap en waardee ring, tot groei en bloei der vereeniging. Hierna bleef men nog bijeen, en werd de Larg zal zij leven marsch ten ge hoore gebracht. Op een daartoe gesteld verzoek hebben de volgende heeren zich bereid verklaard om in het Eere Comité zitting te nemen voor het a s. Nationaal en Bondsfestivai op 12 en 13 Augustus a.s., waarvan de Edelachtb. Heer Burgemeester v. Eggelen het Eere-Voorzitterschap heeft aanvaardt. De heeren A. de Haan en Hub, Ver hoeven, WethoudersMr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter P. Schmiehusen en B. Stap, leden v. d. Raad L. G. v Gendt, NotarisDr. R. Verhoeven en Dr. E. Schimmel Mr. L. Verhoeven, Advo caat-Procureur J Keuuen 0. Verhoeven C. J. M. Merkx, ToonkunstenaarAnt. v. Delft, Gemeente-SecretarisF. van Bladel, Oud Vice-Voorzitter en Hoofdman van St Blasiusgilde F. S. M.Schreuder; G, G. Carpay J. v. Laarhoven Sr. P. Maas, Kapelaan; B. Prinsen, Vlijmen, Voorzitter Bond van Harmoniën de „Lang straat" Mr. J. B. Sens, Commies Griffier Gem.-Secretarie te Nijmegen Oud Vice- Voorzitter der vereenigingJ. H. Roza, Voorzitter Heusdensch Relang en Joh. VosKippiog, Voorzitter Heusdensche Winkeliers-vereenigiDg. ALMKERK. Naar wij vernemen is aan den heer J. S., aannemer alhier, als laagste inschrijvers het werk gegund, wat be treft het bouwen van een auto-garage v. d. Coöp. Stoomzuivelfabriek „Alte- na". Een kind van den heer A. P. al hier had het ongeluk zich zoodanig te branden, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Als een vervolg op de oprich tingsvergadering van de afd. Land van Heusden en Altena en Biesbosch van het Varkensstamboek voor Noord-Bra bant, had Vrijdagavond in café Dekker weder een samenkomst plaats ter be handeling van de punten 511 der agenda. De beer J. Snoek opende als Voor zitter 'met een woord van welkom deze vergadering. De secretaris, de heer H. van Andel', las daarop de notulen, waarna ze wer den vastgesteld. Het Bestuursvoorstel om het salaris van den secr.-penningm. te bepalen op 50 gld. per jaar, kon geen meerderheid vinden. Op voorstel van den heer Cre- zee werd besloten het salaris later vast te stellen. Op voorstel van het Bestuur werd besloten een entreegeld te heffen van 2.50 gld., waarvan 1.50 gld. zal worden afgedragen aan de Prov. kas, terwijl de contributie 2.50 gld. per jaar zal bedragen. j Het aankoopen en uitbesteden van Vereenigingsbeeren, achtte het Bestuur voor 'deze jonge vereeniging nog te kostbaar. Men wil zich daarom alleen bepalen tot het vaststellen der dekgel- den, 'hetwelk zal bedragen voor leden 2.50 gld en voor niet-Ieden 3.50 gld. De beer van Buuren vroeg of dit wel de veilige manier is om het beste var ken te fokken, terwijl de vereeniging toch dit ten doel heeft De Voorzitter antwoordde, dat door het Bestuur toezicht zal worden gehou den op de dekbeeren en dat deze aan een 2eker aantal punten, hetwelk in overleg 'met Dr. Deckers is te bepalen, zullen "moeten voldoen. De 'heer de Lorm achtte een ver hooging van het dekgeld, dat thans te Oudendijk vrijwillig op 2 gld. is ge^- steld, 'niet noodig, daar de onderhouds kosten 'sterk gedaald zijn. De 'Voorzitter merkte op, dat te Alm- kerk 'nog steeds 2.50 wordt betaald en dit bedrag hen wel toekomt. De heer Kolff maakte bezwaar te gen liet bedrag van 3.50 gld. voor niet- leden, 'men zal dan geen gebruik maken van een vereenigingsbeer. Besloten werd het bedrag voor le den op 2.50 gld. te handhaven en voor nict-ledcn te stellen op 3 gld. Eventiieele hoofdelijke omsiagen zul len per zeug worden berekend. Nog deelde de Voorzitter een en ander mede aangaande het voornemen, om Woens dag a.s. de varkensfokdag te Reuzel te bezoeken. De bus zal 's morgens te 7 uur te Werkendam vertrekken om dan over Almkerk de reis te vervolgen. De deelname bleek zoo groot, dat en kele heeren genoodzaakt zullen zijn een andere gelegenheid te zoeken. De heer van Leeuwen bleek bereid, eventueel te koopen varkens thuis te laten be zorgen. Het ledental der vereeniging steeg op deze vergadering tot 37. Daar niemand iets voor de rondvraag had, sloot de Voorzitter deze geani meerde vergadering. ANDEL. Aan P. Verbeek alhier is als hoogste inschrijver gegund de plaatsing van een consumptietent op het land- dagterrein te Waardhuizen op den He melvaartsdag a.s. Het kinderkoor „Het Vinkje" al hier gaf onder leiding van den heer A. W. van der Nat uit S!:eeuwijk in de v.m. openbare school een uitvoering met medewerking van de zangvereen. „De Lofstem" uit Rijswijk en enkele dames uit Sleeuwijk en den heer Meer burg. Over het geheel mag worden ge zegd, dat deze uitvoering, welke zeer druk werd bezocht, in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Tot bestuursleden van de brand- stoffenvereen. „Ons Belang" alhier, zijn herkozen de heeren M. Versteeg, L. A. van Eethen en T. Kamerman. De heer J. H. Redert stelde zich niet meer beschikbaar. Qekozen als be stuursleden de heeren D. G. Mans en P. Criclaart. In de Ned. Herv. kerk alhier werd een herdenkingsavond gehouden ter gelegenheid van den 400sten ge boortedag van Prins Willem van Oran je. Voorganger was Ds. B. van der PuJ. In een zeer mooie rede herdacht spr. den Vader des Vaderlands en toonde de wonderlijke leidingen, welke God met Nederland heeft gehad, 't Was een buitengewoon boeiende en door alle aanwezigen zeer gewaardeerde rede. BRAKEL. De afd. Beneden-Bommelerwaard van den B.O.G., omvattende de dorpen Aalst, Brakel, Poederoijen en Zuilichem gaat goed in ledental vooruit. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heeren: H. van Daalen en O. van der Linden te Brakel, O. van Veen en M. van Loopik te Zuilichem, Luc. van Ballegooijen en J. C. van Ballegooijen te Aalst. Tot eerevoorzitter werd geko zen de heer, J. H. Rüger, land- en tuin- bouwonder,wijzer te Aalst. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", hield j.l. Zondag een wed vlucht vanuit Mons, met den volgenden uitslag: H. Dekkers 1, 9, 14, 15, 42, 44; P. Nieuwenhuizen 2, 16, 34; M. de Jong 3, 17; C. Rosenbrand 4, 18; W. Mandemakers 5, 13, 36, 37, 46; W. Versteeg 6, 33; A.' Zwart 7, 45; C. Verhagen 8, 20, 39, 47; J. v. Doornik 10„' 31, 43; Q. Treffers 11; A. Versteeg 12. 27, 28, 38; J. Versteeg 19, 26, 29, 30, 32; H. Rosenbrand 21, 40; P. Verhagen 22, 23; E. Haverhals 24, 25 en A. Klootwijk 35, 41. Aangetoonde duiven: A. Versteeg, H. Rosenbrand en J. Versteeg. Ds. B .v. Qinkel te Nieuwpoort, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, zal a.s. Woensdag een bezoek aan deze gemeente brengen en des avonds in de Ned. Herv. Kerk als spreker optreden. Voor het op '2en Pinksterdag alhier te houden Nationaal Hengel- concours, hebben reeds verschillende vereenigingen ingeschreven en nog steeds komen inschrijvingen binnen. De jaarlijksche landdag van den Ring 's Grevelduin-Capelle van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G.G., zal op Zaterdag 10 Juni a.s. op een terrein aan de Hoogevaart gehouden worden. DRUNEN. Veiling 1 Mei. Asperges 3050 ct.; Idem II 1530 ct.Witlof 613 ct.; Spinazie I1/25 ct.; Postelein 1044 ct.; Idem II 28 ct.; Aardbeien 6475 ct.; Rabarber 2 3 ct.; Sjalotten 58 ct.; alles p. k.g. Bloemkool 1721 ct.; Idem II 10 15 ct.; Idem III 610 ct.; Savoiekool

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2